Balans-Opruiming H. I. BODEWES, Marteishoek. J. SCHAAPHOK A. ELZINGA ZOON. ET.™ Advertentie's en Drnkwerken Fa. G. HENSEN, Sappemeer, is voor U een bewijs dat het daar werkelijk goed- koop is, het is overal Halfjaarlij ksche Opruiming, Ba- lans Opruiming of Inventaris Opruiming overtreft ALLES. Sterke soliede Heeren Costuums 1 4.90. De geheele voorraad Wollen Heeren Overjassen Donkerblauw wollen Gabardine Heeren Jassen Op aile courante Goederen 10% korting Fa. G. HENSEN, Sappemeer. U1ET rJWAAGSTIK Mei. Gr. BRAAM - Kolham Groote sorteering donkere Heeren Costuums thans f 6.90 7.90, 9.50, 13.50. vooral de betere Heeren Overjassen thans spotprijzen. Heeren PETTEN Eng. Hemden Heeren Sjaals Eng. Hemden van f 15.50 van f 17.50 van f 19.75 nu f 13.50 nu f 14.75 nu f 16.90 nu f 19.00. Heeren Jekkers f 5.50 Mans Jassen Mans Vesten Mans Boezeroens Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand. En nu Natuurlijk nog even naar de Jçx.—dot h we/À-nm9 Eekfeêdi" Vakkundig en billijk. Zuiver wollen donkere blauw kamgaren Heeren Costuums van f 27.50 en f 29.50 vanaf heden nog goedkooper f 2.90, 3.90, 4.90, 6.00, 7.50, 8.75. van f 10.50 van f 12.50 van f 15.00 van f 17.50 nu I 7.50 nu I 9.00 nu f 10.50 nu 1 12.50 29 en 39 cl. van f 22.50. fa I. S. FLEICHER Beschermingtegen griep Onverdund 22 et. per liter Huur van Calimax Spuit SAPPEMEER, Tel. 259. Meubelmakerli Stoffeerderlj thans ultzoeken t 15.00 21 cent 85 cent 79 cent Thans extra goedkoop. I 4.90 f 1.48 45 cent TDIPI (TV groote platen van 150X120 cM.voorpla- 1 R\ir«L.HW fond betimmering en andere dneleinden, beter en mooier dan carto# 60 cent per stuk. Diverse soor- len in versehiUende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M, dikte. OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. Dageiijks te bezichtigen zonder eenige verplichting tôt koopen. Bij veraf wonen stuur de bode. mm*'*®*®##- bij Kaopjes. Koopjes. Verhouding is 8 deelen water 1 deel Carbolineum. 50 cent per dag. Verfwaren - •Toerproducten iste ELECTRISCHE SAPPEMEER. Bekleedlng Zuldsrstraat 134 TELEFOON I83x Agentschap v. .Oofet-Qoorecht" en ,Slochter Ooirant" worden zonder prijsverhooging aangenomen. met rubber klep Witte Heeren met boord Dubbela zljden Gekleurde Heeren met boord Zware donkere Grijze wollen Losse Wollen Coords en Bevertien groote maat FEUILLETON 15 (Nadruk Verbodeo.) Op weg naar de fabriek dacht hij ernstig na over dat laatste onderhoud met Lilian Delomosne. Het was na tuurlijk mogelijk dat zij Workinan op de hoogte zou brengen met den stand van zaken, maar erg waarschijnlijk achtte hij dit toch niet. In de eerste plaat> zal dit bericht van Penrose haar wel enigen tijd voorzichiig doe i zijn. In de tweeoe plaats zal zij wel wachten, iets te doen, waaruit Herbert Armandale nadeel zou ondervinden. Als Sabatier nu maar een beetje opschoot en die machine naar Servië transporteerde dan zouden wij veel verder zijn. Ik zal hem vandaag nog een telegram sturen en Biémond ook. Workman werkt als een bezetene en wij schieten niet op. Toen hij evenwel zijn kantoor be- reikt had werd hem daar door den portier een pakje ter hand gesteld dat voor hem was bezorgd. Het was aan hem geadresseerd in een hem onbe- kend handschrift. Aan den vorm van de letters zag hij bovendien dat dit het handschrift van een vreemdeling moi-st zijn. Hetl vooizichiig en lang- zaam maakte hij het pakje open zoudra hij even a'I en was, bernerkte hij tôt zijn blijdschap dat het twee heel dui- deluke wasafdrukken bevatte van Laurence's sleutels. Dat is het weik van Groot, mom- pelde hij, bewonderend terwijl hij de af irukken aandachtig bestudeerde. zon der ze evenwel aan te raken Die afdrukken zijn buitengewoon goed. Ik zal die sleutels zoo gauw mogelijk laten maken. Misschien dat ik de at- diukken zelf wel kan wegbren^en als ik hier klaar ben. En daar er op dat oogenblik juist eenige bijzonderheden waren voorge- vallen met een contract dat was af- gesloten met een groote buitenlandsche firma, moest John Bedfort zijn aandacht schenken aan dingen welke niet on- middelijk in verband tstonden met Workman en eenige oogenblikken later verliet hij zijn kantoor. De twee waschafdrukken liet hij op tafel liggen. Hij bracht een bezoek aan de ver sehiUende kantooilokalen en kwam ook in de afdeeling waar de secretaris van Herbert Armandale en Charity aan het werk waren. Is mijnheer Herbert nog niet hier? vroeg hij Neen, mijnheer Bedford en hij komt vandaag ook niet. Juffrouw Delomosne heeft ons zooeven opgebeld. Mijnheer Herbert schijnt zich vandaag niet erg goed te gevoelen en bleef maar liever thuis. Het zal die oude hartkwaal wel weer zijn. Enfin, we hebben hem nu niet zoo hard noodig. Ik blijf den geheelen dag op het kantoor dus als u me noodig heeft, weet u waar u me kunt vinden. De secretaris nam vlug een aantal papieren van zijn lessenaar en stak die Bedford toe. Nu u toch hier is, zoudt u die pa pieren dan willen dooilezen en mij vertellen wat daarop te antwoorden. Het zijn wel geen belangrijke kwes- ties, maar ik zou toch «raag willen dat u uw goedkeuring hechtte aan hetgeen ik oaarop wilde antwoorden. Bedford zetie zich voor een der le-senaars en las d- br even door. Op een gegeven oogenblik keek hij op en zich toi Charity endend, zei hij Och, juffrouw Wraye, ik meen dat ik over deze zaak op mijn bureau nog een brief heb liggen. Zoudt u dien even voor mij willen halen. Ik geloof dat de brief onder een koperen presse- papier ligt. Kijkt u anders maar eens rond of u hem niet ziet. Charity begaf zich naar het kantoor van John Bedford en daar deze zeer ordelijk was, vond zij onmiddelijk wat zij zocht. Toen zij zich over den les senaar heenboog zag zij de wasaf drukken en zich afvragend wat dat nu wel voor dingen konden zijn, buog zij zich er over heen otn ze eens wat nader te bekijken. Doch verder sloeg zij er geen acht meer op. Toen Bedford zich den volgenden morgen naar zijn kantoor begaf over- handigde de portier hem een pakje met de twee gevraagde sleutels en de wasafdrukken. De laatste wierp hij in het vuur maar borg de sleutels met zorg in de safe op. Laurence verorberde dien middag in zijn primitief ingericht kantoor met smaak een cotelet. Onder het eten door dicteerde hij eenige brieven aan Dic- kie Wraye, die, voor zijn hoogen lessenaar gezeten zich de belangrijk- heid van zijn ambt bijzonder bewust scheen. Het was thans stil in de werkplaats, tijdens de afwezigheid van Groot, die was heengegaan om den inwendigen mensch te versterken en zijn traditio- neele pijp te rooken, werden de zware hamerslagen niet meer gehoord. Plotseling trof hun oor een luid kloppen op de kleinste der twee deu- ren welke toegang gaven tôt de werk plaats een kloppen dat zich blijkbaar met steeds grooter wordende haast herhaalde. Dickie verschrok, terwijl Laurence zijn maal een oogenblik vergat. Wat kan dat beteekenen zei hij, want tôt heden was hem hier nog door niemand een bezoek gebracht, terwijl ook buiten de werkplaats een kenmsveving was aangebracht dat niemand onder geen enkele voor we^dsel kon worden toegelaten. To n het kloppen voor de derde maal herhaald werd, stond I aurence langzaam op haalde den sleutel voor den dag. en opende behoedzaam de deur Een agent die naar het scheen zich in groote haast hierheen begeven had, stond voor hem. Mijnheer Workman vroeg hij, ter wijl hij aandachtig een klein stukje papier bekeek. Ja antwoordde Laurence. n de Atlas>,treet is een man zoo- even een ernstig ongeluk oveikomen. Naar het uiterlijn te oordeelen schijnt hij een vreemdeling, flink van postuur en met blonden snor. Wij vonden op hem uw adres. Dat klopt, antwoordde Laurence. Dat moet Herman Groot zijn. 1s zijn toestand ernstig. De agent kuchte even, Hij is er nog >1 ernstig aan toe, Laurence, die vlug een jas aanschoot. Hij is in elk geval bewusteloos. 1k kom zoo spoedig mogelijk terug hoor I Hij liep naar buiten en deed de deur aan den buitenkant op slot. Met den agent spoedde hij zich over het terrein, maar bij den uitgang ontmoet- te hij John Bedford, die hem staande hield. Er is toch niets gebeurd, Workman. Groot beeft een ongeluk gekregen, antwoordde Laurence. 1k moest even komen kijken. Hij is buiten kennis. Lieve hemel mompelde Bedford. Veitel je me even hoe het er mee is als ie terugkomt. Ligt hij in het zie- keelontsîekirg en verkoudheden vrees ik mijnheer. Bij het oversteken van de straat wilde hij voor een tram- wagen uitwijkend, maar werd daarbij door een anderen wagen gegrepen. Hij is geheel buiten kennis, mijnheer. Waar is hij nu Wij hebben hem naar een zieken- huis laten brengen, mijnheer, ant woordde de man. Laurence verzocht de agent even te willen wachten en keerde naar Dickie terug. Er is een ongeluk met Groot gebeurd Dickie, zei hij. Een vrij ernstig onge luk vrees ik. Ik moet even naar hem gaan kijken. Vind je het erg dat ik je eenige tijd hier opsluit. Ik kom zoo spoedig mogelijk en laat je er dan weer uit, hoor. Och neen, gaat u maar gerust, mijn heer Workman. Ik heb werk genoeg. Ik hoop maar dat het niet ernstig is, mijnheer. 1k ben bang van jwel, Dickie, zei kenhuis Ja, in het Malach-ziekenbuis mijn heer antwoordde de agent. Hier neem mijn wagen dan maar, bood Bedford aan Dan kan je binnen een paar minuten bij hem zijn. Laurence bedankte hem en stapte met den agent in de auto. Bedford keek hem eenigen tijd na, haastte zich naar zijn privé-kantoor, nam uit zijn brandkast de sleutels, welke hij dien morgen had ontvangen en liep d n met een groote omweg naar de .werkplaats van Laurence Woïkman Nu wilde het toeval dat het eenige venster van waaruit men de deur van de werkplaats zien kon, het venster van de garderobe der typisten van de firma Armadale was. En juist op dat oogenblik dat Bedford voor îdie deur bleef staan, kwam Charity Wraye de gardarobe binnen en keek door het venster naar buiten. Toen Charity zag dat Bedford ee sleutel in het slot stak, voelde zij ee grooten angst over zich komen, want zij wist hoe bang Laurence was, dat iemand tijdens zijn afwezigheid zijn werkplaats zou binnen gaan. Zij kon zich niet voorstellen, wat John Bedford daar in die werkplaats te doen kon hebben en|zij bleef ge- duldig staan wachten. Na verloop van vijftien minuten kwam hij weer naar buiten en verdween even later achter een schuur uit het gezicht. Daarna keerde Charity Wraye naar haar eigen kantoor terug. Onder haar werk scheen zij plotseling te begrijpen wat de beteekenis was geweest van die wasafdrukken, welke zij den vorigen dag opden lessenaar van John Bedford had zien liggen en haar ongerustheid werd grooter dan ooit. Zij zelf was al lang overtuigd [dat haar gevoelens voor Laurence Work man meer waren dan vriendschap alleen en zij bevond zich nu in een positie van iemand die een mede- mensch dolgraag zou willen helpen, maar aan handen en roeten gebonden is. Vroeger dan gewoonlijk ging zij dien avond naar huis en vend Dickie geheel terneer geslagen in een hoekje van de kamer zitten met zijn hoofd in zijn handen. Hij had het eten niet klaar en toen ze hem in het gelaat keek, begreep zij, dat er dien middag iets gebeurd moest zijn. Dickie vroeg zij op den man af, was jij in den werkplaats toen Bed ford binnen kwam Dickie knikte met het hoofd. Ja? En heeft hij je gezien Neen, ik hield me verborgen, eerst achter de deur en daarna onder het bed van mijnheer Workman. Wat heeft hij daar gedaan Hij heeft een paar onderdeelen v. n het vliegtuig jbekeken en maakte e.r eindelijk een paar foto's van. Was je daar heelemaal alleen? Ja. Wordt vervolgd.) De groote drukte in y Vruchtboom Carholineum I maar ONZE Seizoen Opruiming BIT BURIN C0KTHBD1S Bij apolhekers en drogisten

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4