AUTO- UIT l ONZE Sîeenhouwerij "IJItT SOI J»*"***# H. v. d. WERFF, HAD Bel No. h Kopje TRIPLEX d ASPIRIN FOXHOL, Meerw Wilt U Zagerij BRAND, door I. S. FLETC levons leveren wij complété Tuigen Uw Advertentie hier gestaan, ze was door dui- zenden gelezen HET GOEDKOOPSTE beter en mooier dan carte ten in verschillende maten OREGON-TRIPLE bij ons kunt U het ber planken in iedere de geschaafd of ongeschaafd Dagelijks te bezichtigen z Bij veraf wonen stuur de FEUILLET 0 Je hebt immers gezegd, d menschenlevens verioren zou zei hij tôt Bedford. Verwonderd keek deze hj Wie zegt dan dat dit wel zal zijn Die menschen zijn dag en die schuur. En die politieager John Bedford stak zijn harn zak en floot zachtjes tusschei den. Ja, wat wil je nu eigenli; hij even later. Jevrijheiden overtocht naar Zuid-Ameiik naar Dartmoor Aha dat dai Je stilzwijgen zegt mij voldd nu even om thee, Penrose belde om thee zijn kwelgeest thans meer En terwijl die twee mannei thee voorzagen, kreeg Lilian I ne bezoek van Charity, die het hôtel echter weer verliet verdwenen was, pijnigde Li maals haar brein, om te zot een middel, die twee menscl letten, hun snoode voornei uitvoer te brengen. Na eenigen zij den kelner en overhandj een teiegramformuliei, met hd dit voof haar te willen laten v en zoo sooedig mogelijk. Het telegram was g-richt advocaat i nand, dien zij kon vertrouwen en -an -i <j dat hii haar inst'ueties met j mogrlijken spoed zou uitvoej telegram iuidde Verzoeke vriendeHjk u il m®m uur, Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Donderdagmiddag 2 April 's middags 3 uur. Theemiddag in het Bonte- huis. Agenda Behandeling beschrijvingsbriet Alg. Vergadering 22 en 23 April in Amsterdam. Toont Uwe belangstelling door Uw aanwezigheid. Het Bestuur. Als snoeren verlengd worden. Het gevaar van stoppen en stiften aan twee zijden. Electrocutie dreigt. Veran- der de positie van een lamp niet. Ir. W. F. Pot te Rijswijk schrijft ons Aangezien er volgens het jaarverslag van de Arbeids-In- spectie nog steeds levensge- vaarlijke ongelukken blijven voorkomen door jammerlijke onwetendheid, verzoek ik U er nogmaals op te wijzen, dat men geen snoeren mag ver- lengen door er snoeren tussen te koppelen, welke aan beide zijden van stoppen met blanke metalen stiften zijn voorzien. Hierdoor toch komt de span- ning onherroepelijk op de blanke stiften van de laatste stop met de enorme risico's daarvan. Een tussensnoer moet aan een zijde een stop met stiften en aan de andere zijde een contra-stop met in isolatie-mas- sa ingeslotencontactbussendra- gen. De stop met de stiften moet natuurlijk in het stroom- voerende stopcontact worden gestoken. Totaal onbegrijpelijk is het mij, dat een grote Maatschap- pij haar lichtreclametoestellen naar haar filialen in het gehele land zendt, met snoeren, welke aan twee zijden stoppen met stiften dragen. Deze Maatschap- pij is door mij op haar gevaar- lijke handelwijze gewezen, maar als een dergelijk lichaam zulke dingen doet, dan zullen er nog wel meer zijn, welke het ge vaar nog steeds niet begrijpen. Nu ik toch van uw gastvrij- heid gebruik maak, wil ik nog op iets anders wijzen. Het grote lampenverbruik van moderne hoogeffectlampen te mijne huize deed mij inlich- tingen vragen aan de fabrikant. Hierbij bleek het volgende het kwam nogal eens voor, dat een lamp uit een staande lamp werd genomen en in een hang- armatuur werd gezet. Dit nu is niet toelaatbaar. Als de dra- den eenmaal in een bepaalde stand lange tijd gloeiend zijn geweest, dan zakt de gloeidraad in een bepaalde stand door, daarna mag men die lamp niet in een andere stand gebruiken, want dan wil de gloeidraad naar de andere zijde doorbuigen. Zelfs in schuine stand ge- bruikt zijnde, moeten de lam- pen als men ze, om ze af te vegen of de kroon te reinigen, uit de houders haalt, steeds weer in de lamphouder worden geschroefd waar zij uitgeko- men zijn, omdat anders de gloeidraad in een andere stand komt en deze spoedig breekt als men de lamp aansteekt. Officiele Mededeling. „KWIEK" In verband met de wedstrijd Nederland-Belgie zijn geen wedstrijden vastgesteld. Volgende Zondag Kwiek adsp.—H.S.C. adsp. Hedenmiddag en in het ver- volg elke Zaterdagmiddag om half drie oefenen voor aile leden. De penningmeester verzoekt spoedige betaling der lopende contributies. S. B. O. B.V.K. I—S.B.O. I afgekeurd. Ervoor in de plaats werd ge- speeld: S.B.O. I—Uni I (vriend- schappelijk), welke wedstrijd met 8—1 door S.B.O. werd gewonnen. Morgen VoorwaartsIS.B.O. 1 (Competitie) S.B.O. 1 opstelling ongewij- zigd. Vertrek per fiets één uur S.B.O. 11: Dames: H. Kleefman, K. Klat, T. Rijkens. E. Blij- ham, L. Draaijer, N.N. Heren J. Nijdam, E. Smit, K. Klat, H. Venema, D. Rij kens, J. Kuper. Zondag 5 April. S.B.O. I Uni I (competitie) De Secretaris. Officieele Publîcatiëu. uur, uur, Sevonden voorwerpen. Een reservewiel met band. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. 11 uur Kinderkerk. Kolham v. m. 9.30 ds. Dokter (bev. lidm.). Slochteren v.m. 9.30 uur, Doop en 's av. 7 uur, ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Woensdag 's av. 7 uur, Ds. Siega. Hélium 's av. 6.30 uur, ds. Politiek Siddeburen v.m. 9Va uur ds. de Vries (Coll.) 's av. 7 uur, ds. de Vries. Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. van Ruytenberg. Zuidbroek v. m. 9.30 ds. Sevenster. Doopsgez. Gein. Sappemeer: v.m. 10 ds. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom Foxham 3 April 's av 7.30 uur, de heer Loopstra, theol. stud. te Groningen. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v. m. geen dienst. n. m. 5 uur, ds. Dokter van Kolham. H. A Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn Schaaphok v.m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Foxhol:'s av. 8 u. Jongel. Verg. Leger des Heils. Hoogezand Brugstraat v.m. 10 uur, Kapt. Duvekot. n.m. 3.30 u., Openlucht samen komst. av. 8 uur, Kapt" Duvekot. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER. 20—26 Mrt. Geboren Wiete, z.v. Jurjen Riemeijer en Trijntje Rumpff. HOOGEZAND. 20-26 Mrt. Geboren Bertus, z.v. Jan van Dalen en iantina Lamberts, Nieuwecompagnie; Hebbo Har- mannus, z.v. Hendrik Lambeck en Janna Antina Benthem Fox- hol Evert, z.v. Egge Kruit en Albertje van Kalsbeek, Foxhol. Jan, z.v. Jan Klein en Jacobje Doornbos, Hoogezand Grietje d.v. Herman Kleefman en Anje Joh. Tammeling, Westerbroek. Ondertrouwd Jan Lambeck van Foxhol en Almtje van Bon, van Sappemeer Isaàc Ant. van Royen,van Hoogezand en Hen- derika Joling van Emmen, onl. te Hoogezand. Getrouwd Schelto Blaauw en Elisabeth M. Brôerken. Overleden Jacob Kazemir, oud 85 jaren, weduwnaar van Cornelske Klaassen. Kindersamenkomsten 9 uur, 2 uur en 5 uur. Donderdag 2 April, 8 uur, Kapitein S. Duvekot. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. In de gehouden bestuursvergadering van de Vereen. van Onderlinge Be- grafenisverzekering, Sappemeer werd tôt administrateur der Vereen. benoemd de heer P J* J. Kingma te Sappemeer- Oost. In de plaats van den heer Johs. Praktiek, die voor de functie van penningmeester had bedankt, werd gekozen de heer L. A. van Hage. Hoogezand—Sappemeer. Zooals bekend, heeft het be stuur van de melkventersver- eeniging „Trouw Moet Blij ken" zich tôt beide gemeente besturen gewend met het ver zoek om het melkventen op Zondag per verordening te verbieden. Te Sappemeer heeft de Raad les-tv-o-uudijl/ pelijk) aanvang half drie. SLOCHTEREN. 20—25 Mrt. Geboren Harmke Hendrik, z. v. B. Martena en A. Reitsma, Overschild (Gem. Slochteren). Jantje, d.v. B Puister en H. Walburg, Siddeburen ;Frederi- ka Aaltje, d.v. F. H. Elder- manen A. Muda, Kolham Sie- wert, z.v. G. Wildeboer en F. Olthof, Woudbloem Hemmo, z.v. R. v. d. Wal en F. Haai- er, Harkstede Johannes, z.v. W. Niestijl en J. Blijham; Ham- weg. Ondertrouwd J. Tonkens, Stootshorn (Gem. Noordbroek) en M. Noordhof, Hélium W. Haan, Hélium en A.Emmelkamp Siddeburen J. R. Damhof, Appingedam en B. M. Oolderts, Siddeburen. Getrouwd R. Siebe, Sloch teren en W. Bockhoudt, Sid deburen. Overleden Jantje Pot, oud 48 j. echtgen. v. H. Bos, Sloch teren (Overl. te Zuidlaren. PREDIKBEURTEN ZONDAG 29 Maart 1936. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde:'s avonds 7 uur, ds. Oldeman. Westerbroek: 11.30 uur, Kinderkerk. Engelbert ds. Kruizinga. Middelbert ds. Ten Have. 's av. 7 uur, 's av. 7 uur, S.B.-GrH—UmTl (-Vriendschap-. Scharmer-Harkstede v. m. 9.30 uur ds. Rensink v.m. besloten dit verzoek in te wil- ligen, te Hoogezand wacht het nog op afdoening. Het laatste houdt o.m. verband met de omstandigheid, dat in Gronin gen een dergelijk verbod ook is aangenomen en daar ge- wacht werd op de beslissing in hoogste instantie betreffende deze verordening, die af- wijkt van enkeie bepalingen in de Winkelsluitingswet. De Minister is ten aanzien hiervan van oordeel, dat een dergelijke beperking slechts tôt stand kan komen, indien een behoorlijke meerderheid der betrokkenen zulks zou wenschen of daarmee zou in- stemmen. In Groningen acht men, dat dit werkelijk het geval is en vertrouwt men indien dat, dit met redenen omkleed ter kennis van den Minister zal zijn gebracht, tegen een goed- keuring van de verordening geen bezwaar zal zijn, In 't Nutsgebouw, alhier, had Donderdagavond onder voorzitterschap van den heer Joh. Klasens de algemeene, jaarlijksche ledenvergadering plaats der openbare leeszaal en uitleenbibliotheek, alhier. De secretaris, de heer J. Brand, begon zijn jaarverslag met te wijzen op ingrijpende veranderingen, die de vereeni- ging hadden plaats gehad, zoo het vertrek van ds. Ten Cate naar Leiden, den oprichter en eersten voorzitter, uit erken- telijkheid voor de groote ver- diensten, aan de vereeniging bewezen, tôt eerevoorzitter be noemd, dan de benoeming als diens opvolger van dr. O. Bottema, die met groote am- bitie een taakaanvaardde, welke hij wegens zijn benoeming in Deventer spoedig daarop weer moest vaarwel zeggen. Die taak nam de heer Joh. Klasens voorloopig over. Vervolgens het vertrek van den directrice mevr. Kônig, in gelijke functie in Almelo be noemd, een groot verlies voor de leeszaal, dat, zooals de er- varing reeds heeft geleerd, door de benoeming van mej- G. C. Noyon weer te zijn aan- gevuld. De secretaris bracht aan de assistente, mej. R. Boe- rema, dieop loffelijke wijze tij- delijk deleiding heeft gehad daarvoor dank. De uitleening vertoonde een groote stijging met eveneens een toenemende vraag naar studiewerken en wetenschap- pelijke lectuur. Met inbegrip van het correspondentschap- Harkstedewerden45736 (37040 banden uitgeleend. De leeszaal werd bezocht door 3378 m. en 1324 vr. tôt. 4702 pers. (3546). Het boe- kenbezit, aangevuld met 1245 banden, steeg tôt 8740 b. Het ledental bedrneg op 1 Jan. 638. In het correspondent- schap Scharmer was dit 87. Daar werden door den corre spondent, den heer J. Freye 1337 banden uitgeleend. Het financieel rapport van de penn. mevr. Boer-Sikkens wijst als eindcijfer f 5006.56 aan, w.o. nad. saldo van f 19.21 Aan contributies werd f 1115.45 ontvangen, aan sub- sidie's, met 9 s/4 gekort, f 3556.07 Na een gunstig rapport na- mens de kascommissie van den heer P. Hoving volgde dé charge. Tôt bestuurslid werd her- benoemd de heer J. M. Ho- man en benoemd in de vaca- ture Bottema de heer dr. H. van Dijk, dir. R. H. B S. en tôt definitief voorzitter de heer Joh. Klasens. Leden der kascommissie werden de heeren P. Bakker en dr. Caze'mir. Dank bracht de voorz. nog aan mevr. Boer en den heer Brand niet alleen voor wat zij in hun bestuursfunc- ties hadden gedaan, doch vooral voor hun verdienstelij- ken arbeid voor de leeszaal zelf. HoooEZAND.Onderpresidium van den heer J. R. Bosman had in het hôtel Faber de algemee ne ledenvergadering plaats van de afdeeling Hoogezand van het Groene Kruis. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. J. Vonk, bleek, dat het ledental, het voorafgaande jaar is gezakt, in 1935 met 96 was gestegen tôt 1590. De „stand" gehouden op de H.S,T. in vereeniging met de afd. Sappemeer was uit fi nancieel en propagandistisch oogpunt een succès gebleken. Van de verplegingsartikelen was rond 650 malen gebruik gemaakt. Zuster van Leeuwen had 1190 bezoeken afgelegd voor het Groene Kruis, 682 voor de T.B.C. en 1033 voor Maatsch. Werk. De secretaris bracht dank aan den heer Stuit, congierge en echtgenoot, eveneens aan zuster van Leeuwen, aan zuster Mulder van Rappemeer, die haar tijdens haar ziekte had vervangen en aan de doctoren. Het verslag van den pen ningmeester, den heer G. Bui- ning, meldde als eindbedrag derexploitatierekeningf5246,45 met als voordeeligsaldo f 92.75. Ontvangen werd aan subsi- dies van de gemeente Hoo gezand f 1800, van het Plaat selijk Nut f 40, aan contributie f 2206.50, aan collectes f 179.83 waarvan op de tentoonstelling te Hoogezand f 101, te Sap pemeer f 12.90. Er werd f400 gereserveerd. De balans sluit met f8467 met f 2.078.70 nad. saldo. Aan het verslag van den heer H. Huttinga, secr. penn. der t.b.c. commissie wordt het vol gende ontleend De ontvangsten waren f 2368.56 de uitgaven f 2377.52 nad. saldo f 8.96. De subsidies waren van het Rijk f 482 (v j. 553) van de Prov. Vereen. f 3104, van de gemeente Hoogezand f 1100 van de Gr. Kr. afd.-Hooge- zand f 400 van die te Kielwin deweer, Kropswolde en Wes terbroek f 238 de Emma- bloemcollecte bracht f 115.07 op. Onder de uitgaven komen voor autoonderhoud f 840,32 woningverbetering en huurîoe- slag f 119.60; onderhoud lig- hallen, van 4 op 6 gebracht, f 440.54 sanatoriumverpleging f 706,95; versterkende midde- len f 193.70. Beide rapporten werden ac- coord verklaard en décharge volgde. Het rapport yan de materi- alencommissie Iuidde gunstig. Mej. J. Klimp en de heeren B. Ruding en J. Swalve werden i herkozen als bestuursleden en de heer H. Huttinga als lid der t.b.c. commisie. Toen uit de vergadering het voorstel werd gedaan om een afzonderlijke geschillen-com- missie te benoemen kwam daartegen van de bestuurstafel krachtige oppositie, daar het als een soort motie van wan- trouwen werd beschouwd. Het voorstel werd ingetrokken, de rust keerde weer en bij volko- men windstilte sloot de voor zitter de vergadering. In het Concerthuis te Groningen gehouden examen 18 en 25 Maart ,vanwege de vereeniging van Leeraressen in het Modevakonderwijs slaag- den de volgende dames voor Leerares Coupeuse T. de Boer, Stootshorn. C. Breemhaar, Kielwindeweer. H. Rijkens, Eendracht. C. Cônes, Hoogezand. M. Boelkens, Martenshoek. A. Mulder, Nieuwcompagnie. G. Datema, Zuidbroek. S. Bos, Winkelh. Sappemeer. D. Watermulder, Sappemeer. A. Woldring, M. Kroon, R. Westra, A. Kalk, Deze leerlingen zijn opge- leid door de Dames Wehrmeijer te Hoogezand. Ook al de leer lingen zijn geslaagd. 37 leerlingen namen deel aan het examen, waarvan4 werden afgewezen. Wie in dezen moeilijken tijd met eenige kans op suc- ces wat nieuws begint, moet iets kennen en iets kunnen. De heer G. W. Verver, die heden, Zaterdag, in het pand Brugstraat 19 alhier naast de fabriek-Beukema, waarin voor- dien de drogisterij c. a. van den heer Mulder was gevestigd, een nieuw schoenenmagzijn opent, kan geacht worden aan die voorwaarden te voldoen. In de eerste plaats is hij gediplo- meerd door het Instituut-Belin- fante te Amsterdam voor we- tenschappelijke voetverzorging en wat zijn gewone vakbe- kwaamheid betreft, daarvoor moet wel waarborg zijn het feit, dat hij jaren lang werk- zaam is geweest in de zaak van zijn vader aan de Zuider- straat te Sappemeer. De royale winkel, gestoken in een nieuw gewaad, met twee mooie etalagekasten be- vat een groote keur van schoe- nen van verschillende modellen en aanverwante artikelen, ter wijl boven een afzonderlijk vertrek is voor pedicuristische behandeling, voorzien van ailes, wat voor die behandeling wordt vereischt. Verwijzend naar een desbe- treffende advertentie in dit nummer wenschen wij, dat de nieuwe patroon belooning mo- ge vinden voor zijn onderne- mingsgeest. De orkestvereeniging „Orpheus", na een korten tijd van inzinking weer tôt nieuw leven opgebloeid, gaf Donder dagavond in hôtel Faber, on der leiding van den heer B. J. Bogaerts een concert. Groot was de belangstelling die al spoedig uitgroeide tôt waardeering en eindigde in een ovatie, zoodat het slotnummer moest worden herhaald. Voor dien lof was aile re- den. Zuiverheid, klankgehalte en voordracht vielen te loven terwijl het orkest tevens bewees zooals in „Euryanthe" van v. Weber, ooktechnischemoeilijk- heden te kunnen overwinnen. De tenorzanger G. Keijer van Groningen verleende zijn medewerking, die voor en na de pauze telkens drie liederen zong. Zijn succès was groot. zoo, dat beide keeren tôt een toegift werd gedwongen. Een gezellig bal vormde het slot. Voor de betrekking van hoofd der o.l. school te Boven- Kalkwijk zijn 7 en voor die te Foxhol 28 sollicitanten. De heer G. F. Suurmeijer slaagde voor het examen kan- toorstenograaf eerste klas Ne- derlandsch. De kantonrechter te Zuid broek heeft veroordeeld we gens rijden met een transport- rijwiel zonder achterlicht F. H. tôt f 5 b. of 5 d. h. en wegens rijden zonder noodzaak links van den weg rijden E. K1 K. tôt f 4 b. of 4 d. h., beiden alhier. Overtreding vissche- rijwet. In hooger beroep van een vonnis van den kanton rechter te Assen, waarbij hij wegens het feit, dat hij op 2 Sept, te de Groeve, gem. Zuid laren eenige visschen beneden de maatzou hebben gevangen en behouden, was veroordeeld tôt een boete van f 6 of 6. d. h., heeft aldaar terecht ge- staan Klaas van A. te Kalk- wijk gem. Hoogezand. Verd. ontkende het ten laste gelegde feit. Weliswaar lagen de betreffen- e&gm Bij ons vindt U ailes op het gebied van Watersport, zooals Kikkers, Schooto gen, Schoot- ringen, Sluiiïngs, gegalv. Blokjes, houten Blokjes, Dirkbeslagen, Patentrevers, Koper en Bootspompen, Paddels enz. Ook ailes verchroomd voorradig. tegen billijke prijzen. Vraagt eens offerie, het verplicht U tôt niets. Brugstraat 99 Tel. 89 MARTENSHOEK. de vischjes in zijn boot, doch hij had, volgens zijn verkla- ring, de vischjes niet gevan gen en ook niet gezien, voor- dat de politie er hem attent op maakte. Hij sprak als zijn ver- moeden uit, dat anderen die vischjes in zijn boot hadden gegooid. De off. van justitie, door de verklaringen van den Rijks- veldwachter de overtreding bewezen achtend, refereerde zich aan het vonnis van den kantonrechter. Uitspraak later. Kielwindeweer. Terwijl het dochtertje van de landbouwer R. te Velde, alhier, per fiets een boodschap moest doen, kwam, doordat een kwajongen haar de klomp voor de fiets hield, in het kanaal terecht. Gelukkig werd het meisje nogal vlug door toegesnelde hulp op het droge gebracht Ook het rijwiel werd opgevischt. Slochteren. Volgens een afkondiging v. d. Ned. Groenten en Fruit Centrale Bij opper- vlakte vaststelling, welke wor den ingenomen door een of ander warmoezerijgewas om als onderteelt in boomgaarden te gebruiken, wordt veelal vast gesteld, dat steeds 50% ge nomen kan worden y. d. totale oppervlakte boomgaard of tuin, waarop onderbeplanting heeft plaats gehad. Bij onderbe planting met warmoeserij ge- wassen en vroege aardappelen, moet worden uitgegaan v. d. «Werkelijke oppervlakte", waar op de gewassen zijn geteeld, en dat eveneens bij Contrôle alleen, met deze „werkelijke oppervlakte" worde rekening gehouden. De fabrieksaardappelen verbouwer is veroorloofd zijn uitpootkaart voor fabrieksaard appelen met een bepaalde oppervlakte te boven te gaan en wel als volgt Een verbouwer heeft voor oogst'36 'n uitpoot vergunning voor fabrieksaardappelen van 2.25 Ha. Hij verbouwde in 1935 samen 1 Ha. v. d. be- paaldesoorten. In 1936wenscht hij weer 1 Ha. te verbouwen. In dit geval mag hij zijn uit- pootvergunning voor fabrieks aardappelen met 1 X 1/s Ha. te boven te gaan. Hij mag dus hoogstens 2.25 1 Ha. aardappelen verbou wen mits 2 Ha. v. d. genoemde soorten. Thans is vastgesteld, dat de Suikerbietengarantie 5 welke feitelijk ten bate van de Veenkoloniën moest worden gekort, wederom zullen worden toegewezen de oorzaak hier van is, dat het totale kwantum garantie bieten met 5% wordt verhoogd. Het schijnt nog niet vast te staan, dat de bieten, die er nu meer komen, op de gebruikelijke manier totsuiker zullen worden verwerkt. Tewerkstelling van Jeug- dige Werkloozen. Op uitnoodiging van de Com missie uit Ged. Staten tôt bestrijding der werkloosheid onder de jeugdige arbeiders, had Vrijdagmiddag ten gemeen- tehuize te Hoogezand een vergadering plaats van de Dag. Besturen van de Gemeenten Hoogezand, Sappemeer, en Slochteren met den heer Tj. Krol, gedeputeerde, lid dier commissie, welke de leiding had. Deze begon met erop te wijzen, dat de bijeenkomst een informatorisch karakter had. De bedoeling ervan was na te gaan, of er in de gemeenten ook geschikte werkobjecten waren voor de jeugdige arbei ders en zoo ja, welke, met dien verstande, dat die objecten niet in aanmerking mogen ko men voor de gewone werkver- schaffing,of anders toch zouden worden uitgevoerd. Zoonoemde hij de bebossching van 300 H.A. land in Sellingerbeetse, als ee Centraal werkobject, een centrale werkplaats in verband met de belangen van den scheepsbouw voor de gemeen ten Hoogezand, Sappemeer en Slochteren. Burgemeester Bartels, die het aantal jeugdige werkeloozen in Hoogezand schatte op rond 150, zeide dat een centrale werkplaats reeds de aandacht had van het gemeentebestuur, wees bovendien op den bouw van een soort gast- of prove- niershuis, van een gebouw voor vergaderingen enz. in Westerbroek en dan aanleg van een oefenterrein voor sport- doeleinden, wethouder Bolke noemde in dit verband het maken en aanbrengen van hou ten etiketten ingde beide par- ken, geschat op 1200, burge meester Jonkeren het aantal jeugdige werkelozen ramend op een 30 40 tal wees op de wenschelijkheid van de openstelling van het sportpark en het aanleggen van een wandelpad om de renbaan enz. het aanleggen van een rijwiel- pad door Vosholen—Borger- compagniester-zwarteweg in aansluiting met den weg Wil- dervank Anerveenschekanaal en verder op den aanleg van oefenterreinen voor sport. Weth. Boer van Slochteren bepleitte, indien langs dezen weg mogelijk, de wenschelijk heid van de bouw van een huishoudschool voor meisjes en de verharding van den weg bijlangs het Slochterdiep. Uitgezonderd de beide laatst- genoemde als zijnde voor het beoogde doel ongeschikt, ver- klaarde de heer Krol de an dere genoemde werkobjecten in ernstige overweging te zul len nemen. DaOaSa Zondag Handbalwedsfrijd „D.O.S."„H.-S." op 'tKwiek- terrein. Aanvang 11 uur. O - O «z J* EO S ca 10 uur terrein klaar maken: Chris Thiecke, Gérard Benes, Antoon Deekens. De leden worden verzocht deze wedstrijd te bezoeken. Het Bestuur, Bioscoop Hoogezand. „De kleine Kolonel" de be- roeinde film met in de hoofd- rollen Shirley Temple en Amerika's grootste karakter- speler Lionel Barrymoor, die haar zegetocht doet over de wereld heeft thans ook de BioscOop in Hoogezand be- reikt. Nog meer danin„Har- tedief" wekt het in deze in ieder opzicht prachtige film verbazing en bewondering wat het talentvolle troetelkind acteerend, zingend en dansend te geven weet. De geschie- denis zelf, rijk aan komische scènes, houdt den bezoeker van het begin tôt het einde vast. Het publiek, reeds den eersten avond zeer talrijk, was vol lof, zoodat de heerMilius door deze film, die blijft tôt en met Donderdag, opnieuw het bioscooplievend publiek aan zich heeft verplicht. Ook het bijprogramma, waarin nog een Shirley Temple film, was zeer intéressant. k m nJ vus; 34 (Nadruk t iiiViïfe: geheel onverwacht een ieder door spit overvallen worden. ledereen moet dan ook weten: Neemt: 1 het product van vertrouwen Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 29 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cfs Watersport o •C U O CQ aj 3 C - <D C O) 03 C.ÏN <u c QJ "J U. CS en c o 3 J5 Wm fll CQ o CQ "■«d b£ C CD co O. c oj c co aj es es N M* 3 c o 5 aj -*-• O M 73 O C QJ es »- D C a) eu S w CD

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2