goedkoper SPECIAAL Boitengewoon groote Matten Fracht effen Karpetmat 38 et. Draagt Schoenen H. VERVE», Maatschoenmaker Prima CAHIERS K.Tnssi?Ti£ 71 Dames die inGroningen werken Ziet de etalsge. Vraagt prijs. J. SMITH, P. KLIPHUIS. liters en kleine flesschen LIMONADE BENES CICHOREI A. ELZINGA ZOO Solide M (1 E. TER U! H00GEZAHD (MartenhMk) M 75 meskanl bez. Monlmain Teabplaten Java- Teakzwalpen en -Dnikei. lotie eiken Staminé®. TR1PLBÎPLATEM. Steenhouwerij MASSINK&KRÀSTI Advertentie's en Drnkwerken De losprijs voor Londeu China Looper 19 et. Telefoon 270. Sparen. GRAFWERKE Mej. Gr. BRAAM - Kolham Deze week 2 pond van de fijnste Java Tafeli ijst voor 20 cent. Bovendien hierbij verkrijgbaar 1 pond Pruimedanten voor 9 cent of 1 pond Pruimen voor 6 cent. Zie ook onze andere prijzen 1 pond Pinda's 7 cent 30 55 cent cent Plantenvet 1 pd.stukjes Appels 26 cent 1 pd. Transparant zaep 7 2 pond Soda 3 4 zakjes Blauw 10 4 stukken Zeep 10 cent Oesfreapte De beste Capucijners Witte Bonen Bruine Bonen Kleine Augurken Bw. Gort Koopmans Siroop per pond 15 cent, per liter 25 cent, per pond 10 cent, per liter 15 cent, per pond 9 cent, per liter 14 cent, per liter 19 cent, per pond 8 cent, per pond 11 cent. Bussen Rietsuikersiroop van 2 pd. voor 25 cent. 11331 maat «g Vide? Pver- Wilt U zelf timmeren, Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand. h Kopje kunnen door hun reiskosten uit te sparen gemakkelijk yerdienen. Gemakkelyke Betalingsvoorwaarden Hoogezand - Foxham. H.H. Winkeliers en Venters P. KLIPHUIS ii Fa .1. BOS Tel. 240, 1 SPAARPOY Meubelmakerij Stoffeerder BSi Vatlim.il,; en NUI». le vert scherp eoncurreere&d uit voorra FOXHOL, Meerweg 28, (Gem. Hoogezan SAPPEMEER. T. K. KREMER SAPPEMEER Va pond Meelkoekjes 9 cent Va pond Meelkoekjes Yierkantjes v. Melles 13 Cent 1 pond Cocoskoekjes 25 cent V* pond Brus. Kermis 1 1 Cent Fijne Olie per fies Bak- en Braadvet 1 pond 30 cent Zuiver Rundvet 1 pond 35 Cent 1 pond Schyfjes 26 cent 1 pond Peren 28 Cent 1 pond Tutti Frutti 28 Cent 1 pond Tutti Frutti no. 2 15 cent 1 pond Rozynen 12 cent 1 pond zoete Appels 30 Cent Groot stuk Drielingzeep 14 3 pakjes Zeeppoeder 14 Amuioniak des 15 Zoutzuur des 16 Lysol des 75 Wrijfvvas Va pond 's pot 25 Linoleumwas grote bus 33 Terpentijn des 20 Goudbrons door 171 2 Meubelpolitoer desje 20 Inge Yerf pakje 20 Amerikaanse Boenwas busje 20 en 25 Creolien per des 30 2 doos Schoenpoets 10 zenr groota an axtra voordaellga aanbiedlng Keuze ult meep dan 500 stuks. Pracht bedrukle Mat 6X8 Zeer soliede Mat 6X8 Extra zware soliede Mat Dito grootere maat Extra groote Mat 59 et. 78 et. 98 et. f 1.25. f 1.65. in 10/12 en »/u f 2.00, 2.25, 3.00 moeid te worden Reedsvelfl tevreden KLANTEN. AANBEVELEND. ZUIDERSTR. 27 Sa p pimesr voor gevoelige V O E T E N. TOIDI ITY groote platen van 150X120 cM. voorpla- I IfllLbÀ fond-betimmering en andere doeleinden, beter en mooier dan carton 60 cent per stuk. Diverse soor- ten in verschillende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikte OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. bij ons kunt U het benoodigde hout, latten, strepen oi planken in iedere door U zelf op te geven maat, geschaafd of ongeschaafd krijgen. Dagelijks te bezichtigen zonder eenige verplichting tôt koopen Bij veraf wonen stuur de bode. wq/kom Door aanschaffing van de nieuwste Limonatl machines zyn wij in staat U uit voorraad te kunnen leveren tegen concurreerende pryze VRAAGT PRIJS. Agantschap „DRIE HOEFIJZERS BIEREN". Alleen dan bereidt U een lekker kop koffie, wanneer U bij het zetten toevoegt en bovendien krijgt U een groote besparing. Iste ELECTRISCHE Zulderstraat 134 SAPPEMEI 1 Wy leveren aile voorkome in Hardsteen, Qranieto en Bel zoowel in eenvoudige als j in moderne uitvoering HET GOEDKOOPSTE ADRES IN HET NOORDEN TELEFOON 183x Agentschap v. „Oost-GEoorecht" en .Slochter Courant" worden zonder prysverhooging aangenomen. FEUILLETON door FLETCHER Oeautoriseerde vertaling. 3 (Nadruk Verboden.) Hij was ver weg van Jermey en diens knechts, nog verder was hij verwijderd van de Huize. Nooit kwam iemand door dit ravijn, het pai leid- de eigenlijk nergens heen. Hij was aan 's-mans genade overgeieverd. Hij zette zich weer neer en de banden over den knop van zijn stok vouwend keek hij zijn aanrander vast in de oogen. Mr. Pontifex wist wat het was in gevaar te verkeeren. Toen hij op merkwaardige wijze de portefeuille van Binnenlandsche Zaken beheerde, werd hij een heel jaar lang nacht en dag door detectiven bewaakt. Terwijl hij rijkskanselier van de schatkist was, had hij zich eens genoodzaakt gezien zich gedurende verschillende weken onder bijzondere bescherming van de politie te stellen. Verschillende malen waren de ruiten van zijn auto ver- nield tweemaal was hij persoonlijk a^ngerand. Hij vroeg zich alleen af of hij met een misdadiger of een krank- zinnige te doen had. Weer geheel zichzelf richtte hij zich bedaard tôt den indringer. 't Is volkomen juist mijnheer, dat u bij mij in het voordeel bent, in meer dan één opzicht zei hij droogweg. En daarom moet ik wel naar u luisteren of ik wil of niet. Mag ik u verzoeken hetgeen u mij te zeggen hebt zoo kort en bondig mogelijk te doen en mii dan toe te staan u te verlaten? De vreemdeling blies een rookwolk uit van zijn sigaret en keek peinzend hoe de rook tusschen het netwerk van de takken boven hem vervloeide. Hij nam piaats aan de andere zijde van de bank waarop de Eerste Minisier gezeten was. Ik weet dat u een man bent van gezond verstand mr. Pontifex3 zei hij. Aldus zijt u over de heele wereld bekend. Spaar mij uw complimenten, ver- zoek ik u, mijnheer, merkte de Eerste Minister op U wilde zeggen Ik wilde zeggen, dat ik mijn verzoek in zulke beknopte termen zal inklee- den, dat de duidelijktieid er met on der lijdt, antwoordde de vreemdeling. Ha, u hebt dus een verzoek riep mr. Pontifex onwillekeurig uit, terwijl hij een licnt-ironiseh lachje niet kon onderdrukken. Mag ik u vragen wat dat verzoek behelst. De vreemdeling tikte de asch van zijn sigaret en richtte een kouden, strengen blik op zijn onvrijwilligen luisteraar. Ja, antwoordde hij. Het is een voor afdingen niet vatbaar verzoek om tien millioen pond sterling. DERDE HOOFDSTUK. Mr. Pontifex was er thans volko men van overtuigd dat hij met een krankzinnige te doen had en de beste manier om met een krankzinnige om te gaan leek hem, den man met een zacht lijntje weg te krijgen en bem niet te prikkelen. Daarop glimlachte hij, ditmaal op de meest vriendelijke wijze, zooals hij zulks had geleerd aan de balie tegenover dames en twijfel- achtige getuigen, en zeide met zijn zoetsappigste stem Tien millioen pond Dat is een respectabel bedrag. Een behoorlijk bedrag, verbeterde de ander, en onder deze omstandig- heden een redelijk bedrag. Deze omstandigheden Wat belieft u? vroeg mr. Pontifex. Maar natuur- lijk, daar moeten bepaalde omstandig heden zijn. Omstandigheden weike tôt liet verzoek leidden. Laat eens zien waartoe zei u ook weer dat het ver zoek moest dienen De vreemdeling keek hem scherp aan. Ik heb niet gezegd waartoe het verzoek moest dienen, antwoordde hij koel. Ik ging het u juist zeggen. Het is een losprijs, de losprijs voor Londen. De Eerste Minister trok de wenk- brauwen op. De losprijs voor Londen herhaalde hij. Werkelijk, ik begrijp er geen steek van. Wederom keek de vreemdeling hem scherp aan. Ik geloof, mr. Pontifex, zei hij kou- der dan tevoren, ik geloof dat u op weg bent mij voor krankzi nigaan te zien. Mr. Pontifex bloosde onwillekeurig en was klaarblijkelijk onder den in- druk. Hij maakte een verschoonend gebaar, Dat is het wat u denkt, ging de vreemdeling voort, terwijl hij een nieuwe sigaret opstak. Wel, ik moet zeggen, daar is reden toe het moet wel de daad van een krankzinnige lijken op stel en sprong maar even tien millioen pond te vragen. Maar zoodra u mij geheel hebt aangehoord, mr. Pontifex, zult u erkennen, dat ik beschik over een ongekende dosis koelbloedigheid en helder verstand. 1k luister naar hetgeen u mij te zeggen hebt, zei mr. Pontifex. De vreemdeling maakte een van zijn halftheatrale buigingen. Terzake dan, zei hij Mr. Pontifex ik ben een van de drie personen, die de veiligheid, het bestaan zelf van de bevolking van Londen in hun handen hebben. Het zijn geen ijdele woorden die ik hier spreek. Indien wij zulks willen kunnen wij de zeven millioen inwoners van uw groote stad wegva- gen even gemakkelijk als ik de asch wegblaas van deze sigaret, en niemand kan ons daarin verhinderen of gissen hoe wij daarin te werk gaan. Londen moet dus worden vrijgekocht. Onze losprijs is tien millioen pond sterling, een bedrag, dat voor zulk een rijke stad niet meer beteekent dan een daalder voor u. We zouden meer kunnen eischen wij vragen deze som niet om ons zelf te verrijken, maar omdat we ze noodig hebben voor we- tenschappelijke doeleinden. Mr. Pontifex zat in zijn audiëntie- houding met gebogen hoofd, samen- geperste lippen en gevouwen handen. Hij raakte er meer en meer van over tuigd, dat zijn compagnon hopeloos krankzinnig was, en hij wenschte wel, dat aan het onderhoud een einde kwam of dat iemand van zijn perso- neel toevailig mocht komen opdagen. Zeven millioen menschen met een slag van den aardbodem te doenver- dwijnen, dat wil nog al wat zeggen, merkte hij op. De vreemdeling glimlachte. Mr. Pontifex, zei hij rustig, weet u iets af van scheikunde Tneoretisch een beetje; practisch niets, antwoordde mr. Pontifex. Dat wil zeggen, met uitzondering van de chemische waarde van bepaalde voe- deraitikelen. Natuuilijk, daarvan bent u op de hoogte, zei de vreemdeling met een beleefde buiging in de richting van de modelboerderij, in weike veilige haven de Eerste Minister zich op dit oogenblik van ganscher harte wenschte. Wel, mijnheer Pontifex, is het nooit in uw hoofd opgekomen er eens over te denken wat een paar vastberaden en aïs u het zoo wenscht te beschou- wen gewetenlooze mannen, doorkneed in de scheikunde, wel teweeg zouden kunnen brengen als ze op eigengeie- genheid oorlog gingen voeren tegen, laten we zeggen, de samenleving? Ik ben bang, dat zulk een gedachte niet in mij is opgekomen, antwoordde mr. Pontifex, den nadruk leggend op de ontkenning. Laat het dan nu eens tôt u door- dringtn, zei de vreemdeling Hetver- wondert me, dat 'nman van uw be- kwaamheid, al bent u dan enkel be- kwaam en niet wat men noemt een genie, daarover nooit heeft nagedacht. Mr. Pontifex, de toekomstigen oorlog zal niet door soldaten, maar door scheikundigen worden gevoerd. Een chemicus in zijn laboratorium kan meer kwaad uitrichten op het gebied van doodslag en verwoesting van ste- den dan al de légers van Europa bij elkaar. Mr. Pontifex bewoog zich onbe- haaglijk op zijn bank. Dit gesprek over doodslag en verwoesting was allesbehalve appetijtelijk. Ten over- vloede, hij verlargde naar zijn lunch. En plotseling kwam een schitterend idee bij hem op. Hij was er nu geheel zeker van dat de man volslagen gek was, zou hij hem niet kunnen mee- tronen naar de Huize en hem aan zijn bedienden overleveren? Hetgeen u zegt, mijnheer, zei hij op den onschuldigsîen toon, is onge- twijfeld van 't allergrootste belang. Het betreft een aangelegenheid, waar- over het laatste woord nog lang niet gesproken is. Wat denkt uervanmet mij op te wandelen naar mijn huis en daar met mij te lunchen Een koude, harde blik van zijn ge- zel deed de volgende woorden be- vriezen nog voor ze over mr. Ponti fex' lippen waren gekomen. Ik heb u al gezegd, dat ik volko men bij mijn verstand ben, mr. Pon tifex, zei hij. Het dient nergens toe met mij te spotten. Wellicht doe ik beter de puntjes op de i's te zetten. Als u maar zoo goed wilt zijn, zucht- te de Eerste Minister. In het kort dan, dit, vervolgde de vreemdeling. Mijn twee compagnons en ik hebben het leven van de be volking van Londen in onze handen Wij kunnen al naar ons goeddunken er een honderdtal dooden, honderd- duizend of de geheeie stad. De los prijs is tien millioen pond sterling. Zijt u als Eerste Minister bereid om te betalen. Mag ik u vragen, stel dat ik bereid zou zijn om te betalen, hoe u zich voorstelt zulk een geweldige som te aanvaarden? vroeg de Eerste Minis ter sarcastisch. Een transactie ten be- drage van tien millioen pond kan moeilijk heelemaal geheim worden gehouden. De vreemdeling maakte een min- achtend gebaar. De bizonderheden van de betaling zijn gemakkelijk teschikken,antwoord- Is eje hij. Waar ik een antwoorc^ r e vraag is dit: wilt u betalen? of De hulpbronnen en de gelden van het land mijnheer zijn niet mijn per soonlijk eigendom, waarover ik be- schikken kan, repliceerde mr. Ponti fex. De macht bezit u, was het ant- woord. Bovendien, ging mr. Pontifex voort, ik weet niet of gij en uw vrien- den wel over die verschrikkelij' macht besçhikt, waarvan u spreel een macht ten aanzien waar van ronduit gezegd mij zeer sceptis' gevoel. De vreemdeling liet wederom zi witte tanden zien. Mr. Pontifex voelde een inwendii huivering en hij hoopte dat de and er niets van gemerkt mocht hebbe Uitstekend, zei de vreemdeling. Ui stekend. Het zal natuurlijk noodi zijn u een voorproefje te geven. Waarvan, mijnheer? vroeg de Ee ste Minister. Van onze macht, mr. Pontifex. On ze macht om naar welgevallen ee vluggen plotselingen dood toe te bren gen. Pff, deed mr. Pontifex en hij bewoo, zich ongeduldig op zijn bank. D vreemdeling stond op. Ik geloof dat er geen bijzonderi reden meer bestaat om langer op uv tijd besiag te leggen mr. Pontifex, ze hij, U hebt thans ons ultimatum. L zult een voorproef hebben misschier wel twee van onze macht. Ik vermoec dat u na de tweede blij zult zijn deri losprijs te mogen betalen. We zullen u instructies geven wat u in dat geval te doen hebt. Maar, u bent een groote ezel mr. Pontifex. De kalme zekerheid van den man, zijn wel doordachte beleefde onbe- schaamdheid deden den Eersten Mi nister zijn kalmte verliezen. Hij sloeg op den grond met zijn stok, vergat zijn eigen oordeel over 's-mans geest- vermogens en veiloor zelfs de aan- wezigheid van de revolver uit het oog. Loop naar den duivel met je onbe- schaamdheid, mijnheer! zei hij. Wordt vervolgd), «rtsttRSsAW* KOENENIAN maakt II het levei 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 1) China Matten 6. H1NSEN I JO KOENEMAN, Sappemeer een meuw Elect.Mineraalwaterfabriel V/ \jr

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4