J. Wehrmejjer, B. H. TEUBEH Zoinei'Men S. SMIT Slagerij Brugstr. 89 Probeert II ook eens gestoomdB HAM J. WESPERBROEK. Voor Verf en Behang van ?5 et. per kilo J. KLIPHUIS Wie met een „EASf wascht is snugger, Bezoekt Zondag 3 Mei Watersportpaviljoen 1 Openings Zeilwedstrijden, Dames! voor slechts fl.-. Wasschen en Watergolven f 0.40. Mej.HESSE-STREUPER Wilt II chic gekleed gaan 1 AS PI RI N Kinderrijwielen Kiel-Windeweer. is van reuzen kwaliteit Enorme voorraad nieuweRijwielen Groote Vanaf heden een onder voile garantie Noorderstr. 48 Tel. 200 Sappemeer. 18 Mei Vrouwen-Vredesgang verhuisd Spoorstr. 20 Sluit scherp concurreerend voor Brandverzekering. Attentle s.v.p. Vsrl. Hoofdstr. 64 Martenshoek De nieuwe van ouds bekeid adres. Haerlijke Boterhamworst B, LEUTSCHER, t.o. Cartonfabriek I kan niet beter, 't kan niet vlugger. MARTENSHOEK - Tsleloon Heeren, Heerenkleeding en Modes IMTÇRrdA* \/qoumcqsIbomd voor VfâÉDÊ VCUMSlO 1 OPOgP KS. - ii i ■iwiiii min i iwn iiiiiwii nu i Ter bestrijding van de on- kosten zal dezen Zaterdag een collecte worden gehouden met speldjes. Offert Uw pennings- ke voor deze indrukwekken- de Vredes propaganda Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Eenige recepten. Cake (zonder boter) voor de zuinige maar geduldige huisvrouw. 3 eier, 150 gr. suiker, 100 gr. bloem, 20 gr. aard. meel, ge- raspte schil van 1 citroen, jam, poedersuiker. De drie eier met 150 gr. suiker kloppen in een grote kom gedurende bs uur (beslist niet korter) tôt het dik, wit en luchtig is. Voeg hierbij de citroenschil, de bloem en meel vlug en luchtig doch goed doorel- kaar roeren en vlug in vooraf klaargemaakte vorm doen en in een matig hete oven plm. 40 min. gaar laten worden. Na bekoeling in twee lagen snijden, jam er tusschen strij- ken en van boven met poeder suiker bestrooien. (Radio kookpraatje.) Chocolade truffels met ro- zijnen. 7 repen chocolade, 2 lepels melk 100 gr. lichte bastard suiker, 75 gr. boter, 50 gr. sunmaid rozijnen. Wasch en wel de rozijnen eerst even op en laat ze af- koelen. Smelt nu de repen j chocolade met de melk, dan de suiker er bij en later de boter en de rozijnen. Laat het afkoelen en maak er balletjes j van, en roi ze tenlaatste door de poedersuiker. D. O. S. Zondag 10 Mei wandeltocht H.-S. 25 K.M. Route Slochte- ren, Noordbroek Zuidbroek, Sappemeer. Aangifte tôt Zon dag leden 50 et, niet leden j 60 cent. Zondag 10 Mei na afloop der wandeltocht selectiewed- strijden. Volgende Dames word en verzocht volgende week mee te spelen. L. Zwart, Gre Koe- neman, Tini enTrui Boekholt, R. Braun, L. v. Zanen, A. Na- gengast. Bijzonderheden op de les. De Secretaris. S. 8» O. Uitslag S. B. O. II— Hermes II 0—4. Morgen B. V. K. S. B. O. vertrek per bus 1 uur vanaf café Boerma. S. B. O. II—Siol aanvang 3 uur. S.B.O. I Dames J. Kolkema, A. Rijkens, L. v. Delden. R. de Boer, K. Haaijer, G. Scheepstra. Heren J. Westa, H. Scheep stra, Tj. Rijkens, E. Wolda, H. Wolda, R. v. Delden. S.B.O. II Dames K. Klat, H. Kleefsman, E. Blijham, T. Rijkens, N. N., L. Draaijer. Heren J. Nijdam, E. Smit, D. Rijkens, K. Klat, J. Ku- per J. Visser. Reserve R. Venema. Zondag 10 Mei S.B.O.—Uni aanvang 3 uur. Rivas II—S.B.O. II vertrek per fiets 1 uur. Voortaan elke Woensdagavond om 7 uur weer oefenen. Er zal dan ook gelegenheid wor den gegeven om contributie te betalen. De Secretaris. Gevonden voorwerpen. Een heerenrijwiel. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Gemeente HOOGEZAND. Vestiging en verhuîzen binnen de gemeente. Burgemeester en Wethouders van HOOGEZAND, brengen onder de aandacht van hen, die zich binnen deze gemeente hebben gevestigd, dat zij ver- plicht zijn uiterlijk binnen twee weken na hunne aankomst een verhuiskaart in te leveren. Eveneens moeten zij die binnen de gemeente zijn ver- huisd. hiervan binnen twee weken aangifte doen aan de afd. Bevolking. Gelijke verplichting rust op het hoofd van het gezin, voor zoover betreft vertrek en ves tiging van dienstboden, com- mensaals enz. ten zijnen huize. Overtreding van bovenstaan- de bepaling wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veer- tien dagen of een geldboete van ten hoogste honderd gul- den. Hoogezand, 2 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Hoogezand, D, BARTELS. De Secretaris G. ZW1ERS. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER. 24—30 April. Geboren Dirk, z,v. Willem Tom en Cornelia Henriëtte Swen. Ondertrouwd Harm Christi- aan Prenger, oud 27 j. en Eltje Nip, oud 25 j. beiden van Sappemeer; Wilko Schut, oud 30 j. en Alida Grietje Reinek, oud 28 j. beiden van Sappe meer Johannes Albertus Boel- kes, oud 24 j. van Hooge zand enjantiena van der Warf oud 26 J. van Sappemeer Harm Bos, oud 29 j. en Kla- sina Smit, oud 22 j. beiden van Sappemeer Hendrik Bos. oud 25 j. en Rixtelina Prins, oud 21 j. beiden van Sappe meer Hiddo Brouwer, oud 26 j. van Groningen en Hin- derika Hillechien Bos, oud 23 j. van Sappemeer Jan Hooite Gnodde, oud 32 j. en Bouwi- na Seigers, oud 21 j. beiden van Sappemeer Henderikus Spieker, oud 23 j. en Maria Sloot, oud 24 j. beiden van Sappemeer Jan Hendrik Vis ser, oud 29 j. van Sappemeer en Piejte Miedema, oud 25 j. van Drachten Engbert Schee- ringa, oud 26 j. van Sappe meer en Jantje Schipper, oud 24 j. van Wildervank Heike Gerhard Knip, oud 23 j. van Sappemeer en Harmina Buist, oud 25 j. van Hoogezand. Getrouwd Johannes Vos en Anje Dijkema, beiden v. Sap pemeer Luitje Koekkoek en Frouwke Pelgrim, beiden van Sappemeer; Teelko Koekkoek en Anna Freij, beiden v. Sap pemeer Watze Mandema en Feichiena de Boer, beiden van Sappemeer; Paulus Ber- nardus ten Velthuis van Gro ningen en Maria Catharina Overmeer, van Sappemeer Da vid Huizing en Willemtje Wie- ringa, beiden van Sappemeer. Overleden Harmannus Cor- nelis Stokkel, oud 8 maanden. HOOGEZAND 24-30 April. Geboren Stienes, z.v. Geert Wiegertjes en Imke Bakker, Hoogezand Antje Jebbigje, d. v. Roelf P. Witting en Jacoba van der Meer, Kiel Herman- nus Jacobus, z.v. Jacob Nan- ninga, en Jacoba Kramer, van Royenstraat Jacobina Antina, dochter v. Thymen Hellinga, en Anna Bulthuis, Hoogezand Lena, d. v. Derk Zylman en Sjoukje Gez. Dyk, Hoogezand. Ondertrouwd Kornelis Smid en Aagtje Oostland, beiden van Hoogezand Jannes Kuipers, van Kalkwijk en Jantje Rede- ker, van Zuidbroek Geert Tingen van Anloo, onl. te Hoo gezand en Everdina Everts, van Anloo Hindrikus J. Gib- cus, wednr. van Marie S. Ker- dijk en Johanna M. H. Lieber- om, beiden van Martenshoek, Hg. Hendrik C. Blik en Fen- nechien Tepper, beiden van Martenshoek JanSmallenbroek van Kalkwijk en Klaassina J. BakkervanMuntendam Freerk Venema, van Krooswolde en Katharina Hend. Rijkens, van Martenshoek Folkert Lam- merts. van Kalkwijk en Egber- tje Menger, van Kiel Johan nes Alb. Boelkes, van Mar tenshoek en Jantiena van der Warf, van Sapp. Borgert Veg- ter, en Aaltje Knigge, weduwe van Derk Klein, beiden van Westerbroek; Henderikus Hil- berts, van Tolbert gem. Leek, en Jantje Luchtenberg, van Westerbroek Leonardus Nie- borg, en Albertje Eerhard, bei den van Kropswolde. van Roy- enstr. Gehuwd Jan Smit en Anne- chien Vermolen Evert Kornelis Visser en Saartje Draayer Pie- ter R. Hoving en Nischke Haan Henderikus Pool en Klaasina M. Kuiper Cent Mulder en Sjoukje Palstra Willem Ka- non en Berendina Pruis Fran- ciskus Hend. Dost en Gezina Corn. Lammerts Willem, Ca- rolus Pol en Alida Maria C. Thiecke. Overleden Jannes Sluis. oud 83 jaren, wednr van Reinje KloosteJhuis. SLOCHTEREN,23—29April. Geboren Jan z.v. J. Reits- ma en A. Blaauw, Kolham Eltje z.v. M. Ritsema, en J. v. d. Molen, Overschild (Gem. Slochteren) Derk Aeilt, z. v. W. A. Bosma en T. Kuiper, Luddeweer Pieter Reinder, z.v. S. Klunder en T. Ham, Schildwolde Roelof Hendrik Albert, z.v. H. Bakker en G. Voorthuis, Slochteren Jacob, z.v. G. Heeringa en C. M. Breemhaar, Harkstede Willem z.v. G. Heeringa en C. M. Breemhaar, Harkstede Baukje, d.v. W. Kluppel en S. v. d. Laan, Slochteren Aaltje Jo hanna, d.v. R. Blokzijl en W. v. d. Ark, Siddeburen. Ondertrouwd J. E. Doorn- bos, Slochteren en Z. Begeman Slochteren J. H. Vrieling, Gro ningen en Z. Stol, Foxham T. Hansen, Schildwolde en A. Staal, Hélium W. A. Lambeck Kolham en P. Huizing, Sloch teren A. van der Veen, Schild wolde en J.Koning, Slochteren; J. van Iren, Woldendorp (gem Termunten) en J. Gruneveld, Siddeburen S. Emmelkamp, Siddeburen en H. Geuze, Sid deburen. Getrouwd A. Huisman. Ruischerbrug (gem. Noorddijk) en G. T. Gras, Kl. Harkstede; D. Wolthuis, Muntendam en S. L* Zeeman, Siddeburen J. de Vries, Slochteren en G. Doornbos, Slochteren P. Dal- linga, Schilwolde en J. Scholte Groningen R. Nieborg, Gro ningen en T. Dik, Overschild (Gem. Slochteren) C. Dreves, Bourtange (Gem. Vlagtwedde) en A. Pentinga, Kolham H. Doornbos, Sappemeer en A. van Deest, Slochteren K. Al- ting, Harkstede en E. A. Ko- ning, Siddeburen J. Roelfse- ma, Schildwolde en A. R. Len- ting, Siddeburen. Overleden Grietje Westers, oud 22 j. echtgen. v. J. Berg, Harkstede (Overl. Groningen) Willem Nanning. oud 70 jaar, weduwn. van J. Schipper Slochteren Reina Erk, oud 82 jaar echtgenoot van J. Huisman, Kolham Marchien I Graaf, oud 67 j. echtgen van H. Zwaneveld, Kolham. PREDIKBEURTEN ZONDAG 3 Mei 1936. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Oldeman. Collecte. 11.30 j Kinderkerk. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde:'s avonds 7 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. Westerbroek: v.m 10 uur, ds. Wasch. Engelbert v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Oskamp. Scharmer-Harkstede v. m. 9.30 uur ds. Rensink; Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Dokter. Slochteren v.m. 9.30 uur, de heer Bergmans. Schildwolde 's av. 6.30 uur, ds. Siega. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek Siddeburen v.m. 9Va uur ds. de Vries. en 's av. 7 uur, de heer La Brijn. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Bijlsma. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoom. Bapt. Gem. Foxhoh's av. 8 u. Jongel. Verg. Plaatseiyk Nieuws. Sappemeer. Onder voorzit- terschap van den heer H. W. Geling had in 't café „De Wit- te Linden" een goed bezochte algemeene ledenvergadering plaats van de onderlinge huur- waarborgmaatschappij „Recht en Plicht", alhier. Uit het verslag van den sec retaris, den heer G. Kliphuis, bleek, dat de maatschappij zich in bloeienden toestand bevindt. Dit blijkt o.m. uit de grootere toename van leden, n.l, 45 en woningen, 101 tegen een accres van resp. 31 en 75 in vooraf- gaande jaar. Ook het verslag van den penningmeester, de heer H. Voordewind luidde gunstig. Na accoordverklaring van diens beheer volgde décharge ter- wijl beide functionarissen dank ontvingen voor hun arbeid. De heer H. W. Geling werd als bestuurslid herkozen en gekozen werd in de vacature Voordewind, de heer G. Gor- ter, zoodat het bestuur is samengesteld als volgt H. W. Geling, voorz., G Kliphuis, secr. G. Gorter, penn. en J. Kazemir vice-voorz. Tôt directeur van het Mannenkoor H.-S. is benoemd den heer E. E. a. d. Glas te Veendam. Rijkspolitie van Sappe meer en Scheemda hebben als verdacht van diefstal en ver- nieling. alhier gepleegd, naar Groningen getransporteerd en in arrest gesteld de 20 jarige G. M. van Midwolda. Een goede naam. goede waar, goede bediening, goed etaleeren en een goede stand zijn de vijf factoren, die de hoofdvoorwaarden zijn voor een goed debiet. De heer H. Schaap, Zuiderstraat bij het Kleinemeerster bruggetje, heeft tôt dusverre wel aan de eerste drie voorwaarden kunnen vol- doen, doch wat de laatste be treft, schoot hij te kort. Voor het goed etaleeren van zijn hoofdartikelen.rijwielen, radio- toestellen en kachels tegen den winter, had hij meer ruimte noodig, dan waarover hij be- schikte en als goed zakenman heeft hij ook hierin de noodige voorziening getroffen. Door de goede zorgen van den timmerman J v. d. Meer en den schilder J. Mulder is het pand aan de Noorderstraat, vroeger bewoond door den heer Dost, gemetamorfoseerd in een prachtigen ruimen winkel met kantoor, die den heer Schaap, die daarheen zijn zaak heeff overgebracht, de gelegenheid i biedt om uitstekend ook aan de twee laatste bovengenoem- de voorwaarden te voldoen. Heden Zaterdag, bij de ope- ning levert hij daarvan het be- wijs. Gaarne wekken wij ieder op om zich daarvan te over- tuigen. Na opheffing van de o. 1. school te halfweg, Zuidbroek in 1934 bezochten enkele kin- deren uit die gemeente, welke dicht wonen bij de grens der i gemeente Sappemeer, zonder j dat dienaangaande daaraan veel aandacht werd geschonken, de Oosterschool. Feitelijk was die toestand onwettig, daar geen gemeenschappelijke regeling ten dien opzichte tusschen de beide gemeenten was getroffen. B. en W., bij wie in dezen de regeling is, hebben nu beslo- ten om geen nieuwe leerlin- gen meer toe te laten, de oude kunnen blijven. Dit heeft tôt gevolg gehad, dat een vijf- tal belanghebbende ouders zich tôt den Raad alhier gewend hebben met het verzoek wij- ziging te brengen in dit besluit. Na een uitvoerige memorie van toelichting stellen B. en W. voor om dit adres voor kennisge- ving aan te nemen. Dit adres is hier Woensdag avond in de raadszitting be- handeld. Met 7 tegen 5 stemmen kre- gen B. en W. echter hun zin. Hoogezand. Op 9 Mei a.s. zal de heer A. Koster, ambte- naar aan het station der N.S. alhier, zijn 25 jarig jubileum als zoodanig herdenken. De heer H. W. Dieters is met ingang van 15 Mei benoemd tôt agent van politie te Schiedam. Tôt tijd. hoofd der o.l.school te Boven-Kalkwijk is benoemd de heer Z. Wolthuis te Hark stede, wachtg. De Emmabloemcollecte heeft hier f 126.22 opgebracht. Donderdag jl. heeft het echtpaar R. Schierbeek, Smits- laan, alhier, zijn 55 jarige echt- vereeniging herdacht. Slochteren. In de raads zitting van Woensdagmiddag is benoemd tôt vakonderwij- zeres in de nuttige handwer- I ken aan de school te Woud- bloem mej. J. A. Entjes te Lageland. In dezelfde zitting werd een adres behandeld van den heer K. Freij waarin deze in ver- band met de loodvergiftiging te Scharmer-Harkstede B.enW. uitgenoodigde om een maat- regelen te treffen voor aan- sluiting bij de waterleiding, dat voor kennisgeving werd aan- genomen. Slochteren. Het min. be sluit tôt verlaging v. d. toesiag op industriemelk, ingaande bij den aanvang v. d. weidetijd, gaf aanleiding tôt het volgende Een en ander zou verband houden met de verlaging v. d. heffing op boter, noodzakelijk zijnde ter vermindering v. d. kosten v. levensonderhoud v. d. consument. Hiertegen isac- tiegevoerd. Het bestaansniveau v. d. melkproducent ligt reeds zoo laag, dat niet verder ver- laagd mag worden, eer volledi- ge aanpassing hun plaats vin- den. ADVERTENTIEN. Diaconessenhuis te Gronin gen onze lieve Zuster, Be- huwdzuster en Tante AUKJE DIJKSTRA, Wed. Th. Hiemstra, in den ouderdom van bijna 82 jaren. Hoogezand, 29 April 1986. Namens allen J JANSMA-DIJKSTRA, T. J. JANSMA. naar Hoogezand, Martenshoek. GLANSVERF in 32 klsuren 70 et. per Ko. Amoniac 15 et. per fl. Prima Bussen Verf 24 kleuren Zoutzuur 12 et. per fl. Gloria Waterverf in 20 kleuren vanaf 20 et. pak Wasbeits 15 et. per flacon Zuivere Terpentijn 40 et. p fl. Creolin 25 et. per liter Meubelvernis 20 et. p. fl. Yerder aile Verfwaren en Lakken. Tegen scherpe prijzen. Verf en Drogisterijen extra laga prijzen. Dames Interlock Hemden 49 et. zijden Onderjurken 1.40 Blouses 69 et. zijden Blouses 95 et. Heeren Sokken 3 paar 84 et. mat zijden Polo-Hemden f 2.10 Polo Hemden 79 et. Sportriemen. Jongens Sport-Kousen 49 et. Tafellakens groot 79 et. Zlat da Etalage. Tal. 153. onza fljna per ons 13 et V« pd. 30 et. Procureurspek per ons 12 et. per ons 7 et per 1/9 pd. 15 et. per pond 28 et. Hoofdkaas iets fijns pd. 20 et Plockworst 12 et. per ons. Fij ny Metworst 10 et p stuk Fijne Metworst versch gewo- gen 1/9 pd 15 et per stuk. Aanbevelend, naar B. LEUTSCHER een oud en vertrouwd adres. Murillo, Terpentijn, Vuurlak, Lak, Wasbeits, Stoel- en Meu- belpolitoer. Behangselpapier en Randen, Linncn, vertiade Nagels, Deur- platen enz. enz. Aanbevelend, SAPPEMEER-Oost, t o. de Sluis van de beste merken VEENO, SIMPLEX, BATO, GRUNO, SENDERS, MAGNEET, DRESCO enz. in elke ultvoaring mat Trommalramman en varchroomd. Pracht collectle Scherp concurreerende prijzen. te houden door de Zeilv. „DE BLOEMERT". Aanvang der wedstrijden 2 30 uur. 11 uur 's morger.s Offlcleele Opening en hij- schen van de Clubvlag. bij 't Hooghoudt SAPPEMEER-OOST. Volgt dan het voorbeeld van vele anderen en koopt Uw KLEEDING bij H. BOS ZONEN. U koopt dan recht- streeks bij den vakman met vijf eigen werkkrachten, daardoor voordeeliger- Naast onze bekende Maatzaak zijn wij de eenigste zaak in Sappemeer en om- geving die eigen gemaakte Kleeding uit voorraad leveren. Op gebied van brengen wij een groote verscheidenheid in mooie aparté dessins, Ons deviesis: Goede kwaliteiten tegen lage prijzen. Wy noodigen U beleefd tôt een bezoek uit. een koude tocht veroorzaakf maaral te vaak hevige neu- ralgische pijnen. M a a r één m i d d e I: N e e m t: het producf van verfrouwen Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. on oranjozakjes van 2 tabl. 10 cts. Officieele Publicatiën. Dos Lakverf H. Rjj wielen BTTB FELIX, Sappemeer. „De Bloemert', Midlaren S pracht Permanent Heeren Mode-Artikelen H. BOS ZONEN,

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2