De Volkszaak in Rijwielen, Radio, Stofzuigers, Petroleumvergastoestellen. Openâng heden Zaterdag In de Rijwielbranche. Inrichting, bijhouding en contrôle van boekhoudingen. Ni fartait! TU HAVE ■OOtBZUi (IntentMt) M 75 meskant bez. Honlmain Teakplaten, Java Teakzwalpen ea Détail. Mooie eiken Stammew. TRIPLEÎPLATEN TELEFOON 33. oede bediening Uoed betrouwbaar I leel coulant H. 1.80DEWES - Martenshoek Kjiklak1!^ Mu een nieuwe Lamp. Kronen en Kappen A. J. BONTING Huurboekjes en Huurcontracten Huishoudelijke- en Luxe-artikelen W. BEERTA, Rund- en Varkensvleesch G. VAN DIJKEN Ruade Star Kleiaardappulen, 0. VAN BIESSU Steenhouwerij MASSINK&KRASTE 1JBN SGHAAPHOK iss.Mli. Aile soorten BRANDSTOFFES H. TEUBEN - Tel. 264 - Sappemeer. De losprp voor Londen Jongelui GRAFWERKEI Uw Drogist! (voorheen Lampenhuis Modem) Wij zullen zorgdragen voor accurate be= diening, vakkundig reparatîe=inrichting door reeds 25 jaar ervaring. Mogen wij 00k op Uw bezoek rekenen Zitting iederen Vrijdagnamiddag Jl-ook4- lerert scherp concurreerend ait yoorr&ad h Kopje h we/kom. Verhuizing en Schoonmaak. T. K. KREMER - Sappemeer Wenscht U eerste kwaliteii Extra dik vet Spek, gerookt mager Spel Dikke Bladreuzel en fijne Rolham. FOXHOL, Meerweg 28, (Gem. Hoogezanc Wilt U zelf timmeren, Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand 2 Mai, 's nam, 4 uur. P. S. VAN DIJK, Makelaar en B. G. VAN DIJK, Lserares Boekhouden M. 0. Gaat U trouwen die Verloven of Trouwen SIODEBUREN. Aile belastingzaken. Billjjke tarieven. Van 2—4 uur ten huize van B WiCMERTS te Scharmer en van 5-7 uur ten huize van E. SCHELTENS, Froombosch. y s- Teubens Brandsfoffen Sappemeer Komt dan eens onze sorteering Keuken-benoodigdheden zien. Wat oen klauran Rood, blauw, groen, reseda, zwart en terra cotta En prljzen voor iedars bours. Complété reclame-keuken 21-deelig f 8.75. „EDY" keuken 21-deelig reeds vanaf f 17.40. Ook in D. R U. emaille hebben we thans een complété sorteering Ieder stuk onder garantie! Petroleumstellen l-pils f 158, 3-pits f3.50, 4-pits V4.50 Chinamatten, aile maten, zeer goedkoop vanaf 29 cent. Emaille Broodtrommels f 2 28 Waschfornuisjes f 2.60. GOD1N KOOKKACHELS. EMAILLE KOOKKACHELS, Moderne kleuren. Huishoudtrappen 72 et. Franco levering Strjjkplanken 98 et. Speciaal adres voor de Huishouding. Tel. 28. Tel. 23. Bij ons vindt U ruime keuze in zoowel voor Gas als Electrisch. STRIJKIJZERS en WANDVERLICHTINGEN. Kielsterstraat 15 Tel. 73 Denk aan onze COBO STOFZUIGERS. u vindt steeds een groote keuze in de van ouds bekende zaak van Franco levering. TEGEN LAGE PR1JZEN GAAT DAN NAA Slagerij Foxhat GROOTE VOORRAAD. Ts koop f 2.00 par H.Lfranco thuis bczorgd. Parallelweg 5 Hoogezand Telefoon Wjj leveren aile voorkomem in Hardsteen, Granieto en Beto zoowel in eenvoudige als in moderne uitvoering HET OOEDKOOPSTE ADRES IN HET NOORDEÎ1 Hoek Slochtorstraat. TUIPI CY groote platen van 150X120 cM. voor pl I ïmli l»Ci#V fond-betimmering en andere doeleinde beter en mooier dan carton 60 cent per stuk. Diverse soo ten in verschillende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikt OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. blj ons kunt U het benoodigde hout, latten, strepen t planken in iedere door U zelf op te geven maa geschaafd of ongeschaafd krijgen. Dagelijks te bezichtigen zonder eenige verpllchting tôt koopei Bij veraf wonen stuur de bode. voor Centralrt Varwarmingan. FEUILLETON door FLETCHER Geautoriseerde vertaling. S (Nadruk Verboden.) Hij herinnerde zich zijn rustige zekere houding. zijn onheilspellenden blik, toen hij hem mr. Pontifex be- loofde dat hij hem een staaltje zou laten zien van de macht die dij en zijn kameraads konden uitoefenen. Een voorproeije neen van twee voorpioefjes had hij gesproken, Het eerste had zich gericht tôt stomme dieren, arme hulpelooze beesten, ver- onderstel dat het bij het volgende zou gaan om menschelijke wezens die per slot van rekening er zich ook niet tegen konden verdedigen Een vreeselijke angst kwam bij de gedachte alleen in mr. Pontifex op en een angst met de ellendige vrees voor het onbekende, het niet te voorziene. Het heeft u overstuur gemaakt va- der zei Lesbia, toen hij weer beneden kwam waar hij haar met koffie en warme toast op hem vond wachten. Dat is zoo, antwoordde mr. Ponti fex. Uiteraard ben ik overstuur. Ik kan tôt nu toe de zaak niet begrijpen, Gisteren was het vee volkomen in orde en in uitstekende conditie. Er moet vergiftiging in het spel zijn zei Lesbia op overtuigenden toon. Dat is het eenige wat ik me kan voor- stellen. Het eenige. Ze zijn natuurlijk vergiftigd vader. Volgens Jermey's verhaal, merkte mr. Pontifex op, terwijl hij zijn kopje opnam, schijnen ze allemaal tegelijk gestorven te zijn. Ais het een geval was van vergiftiging Maar het moet vergiftiging geweest zijn, zei Lesbia. Wat anders zou het bij mogelijkheid kunnen zijn Ik weet het niet, antwoordde mr. Pontifex. Lesbia keek haar vader met eenige verwondering aan. Ze had hem nooit tevorenzoo bezorgd. zoo ernstig zien kijken, zelfs niet in de dagen van de schokkende crisis welke zijn regeering het vorig jaar had doorstaan. Zelette een oogenblik op hem zonder iets te zeggen. Is er niet iets waar u verdenking op hebt. vader vroeg ze dan. Ikmijnkind Neen.,. ik hebgeen verdenking. antwoordde mr. Pontifex, ik maar als je klaar bent zullen we door het park gaan. Noch vader, noch dochter maakte nog eenige allusie op de gebeurtenis van dien nacht, tôt ze de modelboer- derij bereikt hadden. Daar troffen ze Jermey en George Albert aan samen met drie knechts die op de boerderij dienden en die op hun Zondagsch even somber en treurig keken als de beide Jermey's zelf. Nu, Jermey, laat me de schuren eens kijken, zei nu mr. Pontifex, Er istoch niets aangeraakt sinds je van- morgen de ontdekking deed Geen strooitje is van z'n plaats ge- legd mijnheer en alleen deze deur is opengemaakt en ik ben er niet meer in geweest sinds ik van de Huize binnenkwam, zei de bedrijfsleider, ter wijl hij de sleutels voor den dag haalde. George Albert en de knechts hebben de lijken van de arme beesten nog niet gezien, mijnheer. 't Lijkt wel een lijkenhuis, mijnheer, waar ze zij aan zij de dooden naast elkaar leggen 1k had nooit kunnen denken, dat ik zoo iets van mijn leven lang nog zou moeten zien, besloot Jermey. Hij open- de dan een deur eMging opzij om zijn meester en Lesbia voor te laten gaan. Ik weet niet, hoe u er zich on- derhouden zult, juffrouw Ik werd er beroerd van. Mr. Pontifex en Lesbia gingen den stal binnen met Jermey op hun hielen George Albert en de drie knechts volgden op eerbiedigen afstand. De stappen van het gezelschap klonken vreemd in de diepe stilte. Mr. Ponti fex denkt aan z'n bezoek van den vorigen dag, aan het prettige beweeg- lijke gedoe van het tevreden vee, aan het gerammel der kettingen, waarmee ze aan de staken gebonden stonden, aan de opgewekte drukte van de knechts bij den koekenmolen en op den hooizolder en hij voelde z'n oogen vochtig worden. Wat Lesbia betreft, ze dacht als in een doodenkamer te staan. Rechts en links niet anders dan doode runderen. Stuk voor stuk lagen ze in dezelfde positie, alsof ze plot- seling in elkaar waren gezakt en op slag dood. Bij geen enkel was eenig teeken van doodstrijd te bespeuren ze lagen aile lang uitgestrekt. Voor zoover uit hun ligging viel te oordee- len, moest de dood onmiddelijk zijn ingetreden. Het kleine gezelschap passeerde den eenen en dan de anderen stal en trad dan weer in de open lucht. Mr. Pontifex haalde een zakdoek uit z'n zak en veegde zijn bril af. Hij begon te ondervragen maar niemand wist iets. Noch Jermey noch George Albert die op het erf woonden, had geduren- de den nacht ook maar iets gehoord, er waren drie honden op het erf en geen van drieën had aangeslagen. Wat de knechts betreft, ze woonden aile drie in het dorp op eenigen af stand en waren naar huis gegaan om zes uur den avond te voren. In Jermey's woning bevond zich een telefoon en in opdracht van Mr. Pon tifex telefoneerde George Albert naar de stad om een vee-arts. Na een oogenblik te hebben nage- dacht, belde mr. Pontifex zelf Londen op en vroeg verbinding met Scotland Yard. Vervolgens keerde hij naar zijn dochter terug en instrueerde Jermey dt stallen weer te sluiten totdat de veearts zou komen, waarop hij en Lesbia zwijgendnaar de Huize terug- keerden. D'r moet een lage streek begaan zijn, vader, zei Lesbia tenslotte. Ja, antwoordde mr. Pontifex gejaagd een lage streek, een lage streek. Een auto, reed Juist de laan op, toen ze Somerbourne Huize bereikten Lesbia kleurde. Dat is Jocelyn, viel ze uit. Hij had beloofd hier voor het ontbijt te zullen zijn. VIJFDE HOOFDSTUK. Tôt Miss Pontifex groote verbazinS bestuurde mr. Jocelyn Chenery niet zelf zijn auto oogenblikkellijk bleek dat hij daartoe ook niet in staat was want hij steeg uit met zijn rechterhand en zijn pois verbonden en hangend in een draagband, oogensehijnlijk was hij bandgemeen geweest. De Eerste Mi- nister staarde met verwondering naar zijn secretaris. O Jocelyn, wat is er gebeurd, vroeg Lesbia angstig, toen de jongeman de laan uit hun tegemoet schreed. Een ongeluk Niets, niets, wees gerust, antwoord de Jocelyn haastig, haar de linkerhand toestekend, Een klein avontuur in het Hydepark ik zal het u straks wel vertellen. Hoe is het ermee Lesbia en hoe vaart u mijnheer en waarom bent u dezen prachtigen morgen al zoo vroeg op het pad En nu ik wat beter toe- zie, wat kijkt u beiden ernstig. De Eerste Minister kuchte, Jocelyn Chenery kende dien kuch, hij had haar al zoo vaak gehoord. 't Was een kuchtje waarmee mr. Pontifex zijn antwoord aan audientiegangers veelal deed voorafgaan of een beslissing op een rechtstreeksche vraag en het be- teekende dat die taak hem niet aan- genaarn was. Hij wierp een verstolen blik op het gelaat van zijn chef en zag dat er iets was voorgevallen, Jocelyn, zei Lesbia, er is een ver- schrikkelijke ramp gebeurd. Al het stamboekvee is dood. Jocelyn zag haar verbluft aan. Wat? plotseling? vroeg hij. Gisterenavond antwoordde Lesbia. waren ze volgens Jermey zoo monter als je maar denken kunt vanmorgen was er geen een meer in leven. Er moet misdaad in het spel zijn. Jocelyn keek nu Pontifex vragend aan. Ik betuig u wel mijn deelneming, mijnheer, zei hij. Maar ziet u nergens een aannemelijke verklaring Neen, antwoordde Lesbia. We tasten in het duister. Ze wandelden enkele passen zwij- gend voort. Daarop sprak mr. Ponti- fcx. Me dunkt we moesten eerst ontbij- ten alsvorens over het vee te spreken. Misschien vertel ik u na het ontbijt een en ander over een ontmoeting welke ik gisteren had. 't Is een vreem- de en zeergeheimzinnigegeschiedenis Chenery op het oogenblik kan ik er de voile draagkracht nog niet van bevroeden. Hij ging de Huize binnen, Jocelyn en Lesbia op de stoep achterlatend. Als in een gelijktijdige opwelling keerden ze beiden 't gelaat naar de rozentuin. Wat bedoelt hij, vroeg Jocelyn. Ik weet het niet, antwoordde Les bia. Hij is natuurlijk vreeselijk overstuur Er moet iets bijzonders zijn waarover hij zich buitengewoon bezorgd maakt En nu Jocelyn wat is er gebeurd met je hand, of je pois, of wat het dan is Een hondenbeet antwoordde Joce lyn lakoniek. Een hondenbeet 1 Er is toch geen gevaar voor hondsdolheid I vroeg Les bia verschrikt. Ik geloof niet dat tegenwoordig iemand nog hondsdolheid oploopt, zei Jocelyn, zich moeite gevend om zijn sigarettenkoker te bemachtigen. Boven- dien de bedoelde hond was rein en volkomen gezond. 't Was niet de be- doeling om mij te bijten. Maar waarom beet hij je dan vroeg Lesbia. Hier, geeft mij je lucifers maar met een hand kun je niet aan- steken. Zôô nu, waarom beet hij je? 't Was in Hyde Park, gisterenmor- gen, antwoordde Jocelyn. Ik liep er doorheen naar huis. Een meisje liep voor me uit met een Pekineesjeen wel een rasecht ook. Het hondje en een stuk of wat andere honden raakten in gevecht en het meisje gilde, of er een moord gebeurde. Ik traclitte het hondje te redden maar daar ailes op en over elkaar lag kreeg ik onwillekeurig een knauw van een hond, welks tanden wel pas ge- slepen leken, Dat is ailes. Waar is de wond? vroeg Lesbia. Jocelyn wees naar het onderstege- deelte van zijn rechterduim. Je hebt toch dadelijk voor desinfec- teeren gezorgd. Jocelyn trok een grimmig gezicht. Deed het pijn? 't Was een heel wat onprettiger gevoel dan de beet, antwoordde Joce lyn. En de eigenares van die hondje Ze bleek een Italiaansche signoria te zijn, die zich uitputte in dankbetui- gingenenin jammeiklachten over mijn bloedende wonde. Ik heb haar kaarlje gekregen en dat van haar oom, zei Jocelijn, terwijl hij zijn vestzakken af- zocht. Hier is het. Signor Pietro Vis- pucci. Signoria Pépita Vespucci. Het klinkt als een opéra programma. St. John's Wood" merkte Lesbia op terwijl ze naar het adres op de hoog- glanzende kaartjes. keek Misschien is die Signor Vespucci een artist. Neen, 't is een wetenscbappelijke man, een geleerde. Een reuzenknappe kerel volgens zijn aardjg nichtje. O, heb je met haar gesproken? vroeg Lesbia. We wandelden samen het park door naar Piccadilly| Toen zette ik koers naar den dichtsbijzijnden dokter, Ik moet haar beloofd hebben op te zoe- ken juist ik zou haar laten weten dat ik geen hondsdolheid had opge- loopen. Lesbia ik heb een afschuwe- lijken honger. Lesbia stevende met hem naar de ontbijtkamer. Ik heb het vader gisteren verteld Jocelyn, zei ze plotseling. I Wordt vervolgd). KSCHAAP. is verplaatst naar Noorderstr. 45-46 arage uROENEVELD 11 oogezand

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4