De Volks2 jwielen, Radio, Stofzuig Pétri ming heden 1 de Rijwielb Haïti meskant bez. Java Teakz Mooie 1 T8IP TELEFOON oed betroui r Londen 'M Knutselclub Sappemeer. Waterschap„Noordzijde" Vergadering I FONGERS J. J. BODEWES Zn. Huurboekjes - T. K. NNCIBI ASPIRINarr Vogels? ^oorheen Lampenhi lien zorgdragen v< vakkundig rep; loor reeds 25 jaar le vert scherp coi Ingezonden. Maandag 18 Mei '36 in 't Hôtel STRUVÉ RIJWIELEN-MARTENSHOEK 2 Mei, 's nam. - wij ook op Uw b roN iNTERNATÎOMÂÏÏ vee D£ En' vœjhod Do prljzen S. SMIT, ««a 1ER irtaling. Verboden.) zijn rustige îeilspellenden Pontifex be- 1 staaltje zou :ht die ùij en ntoefenen. een van twee :sproken, Het tôt stomme beesten, ver- aet volgende lijke wezens er zich ook edigen Een j de gedachte en een angst :es voor het oorziene. gemaakt va- veer beneden met koffie en imd wachten. le mr. Ponti- stuur. Ik kan et begrijpen, volkomen in :onditie. het spelzijn ien toon. Dat ie kan voor= ijn natuurlijk haal, merkte lij zijn kopje maal tegeli]k let een geval ging geweest ders zou het zijn woordde mr. Pontifex. Lesbia keek haar va verwondering aan. Ze tevoren zoo bezorgd. z< kijken, zelfs niet in de schokkende crisis welke het vorig jaar had doo een oogenblik op hem zeggen. Is er niet iets waai op hebt. vader vroeg Ik mijn kind Neen verdenking. antwoorddc ik maar als je kla we door het park gaan Noch vader, noch c nog eenige allusie op van dien nacht, tôt ze derij bereikt hadden. D Jermey en George Albi met drie knechts die o| dienden en die op hi even somber en treurig beide Jermey's zelf. Nu, Jermey, laat me eens kijken, zei nu m» istoch niets aangeraakt morgen de ontdekking Geen strooitje is van legd mijnheer en alleeij opengemaakt en ik benj in geweest sinds ik v; binnenkwam, zei de be wijl hij de sleutels haalde. George Albert hebben de lijken van de nog niet gezien, mijnheei een lijkenhuis, mijnhee; aan zij de dooden naast Ik had nooit kunnen d zoo iets van mijn leven moeten zien, besloot Jerm de dan een deur engii zijn meester en Lesbia gaan. Ik weet niet, hoe derhouden zult, juffrouw beroerd van. Mr. Pontifex en Lesbi stal binneH met Jermey i George Albert en de volgden op eerbiedigen stappen van het gezels< vreemd in de diepe stiltr gaat het "niet langer! Verkouden, hoesten, tranende ogen. Hier neemt men: het product van verfrouwenjff VE- Qfficiele Mededeling. „KWIEK" Morgen speelt het tweede elftal om half twee te Sidde- buren met de volgende opstel- ling 5 Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Indrukken van de Alge- meene Vergadering der Ned. Ver. v. Huisvr. gehou- den te Amsterdam op 21, 22 en 23 April. De secr. van de Algemeene Vergadering van de Ned. Ver. van Huisvrouwen omvatte de afgevaardigden uit het Noorden al op het perron te Groningen Daar toch ontmoetten eenige tientallen dames elkaar om ge- zamenlijk naar Amsterdam te reizen. Vele oude bekenden troffen elkander weer en zoo behoeft Uw afgevaardigd zeker niet nog eens nadrukkelijk te verklaren, dat de reis gezellig was. Te twee uur zou de A. V. beginnen. Een half uurtje te voren begon de ruime con- greszaal al vol te loopen' Een gezellig geroezemoezes van kennis maken en oude kennis- making harnieuwen, een uitzien naar de plaats, die een ieder is aangewezen, en eindelijk als vrijwel allen gezeten zijn, de hamertik, die het sein is van het begin. Over de besprekingen wil ik thans niet uitweiden, daar in het „Maandblad" daarover een officieel verslag verschijnt. Maar welwilikvastvertellendat deze besprekingen geanimeerd waren en zeer vlot verliepen dank ook de uitstekende lei- ding, die de Présidente,, Mevr. Eerdmans, aan de vergade ring gaf, Om vier uur werden de be sprekingen geschorst en voer- denautobussen de congressis- ten naar de Stoomboot „Czaar Peter", met welke boot het gemeentebestuur van Amster dam de dames een tocht door de havens aanbood. 't Was frisch op het water, gezellig aan boord en namens onze gastheeren werden woorden van welkom en waardeering gesproken, die helaas niet ge- heel door Uw afgevaardigde zijn verstaan, maar ongetwij- feld hartelijk zijn geweest. Jammer, dat de havens van Amsterdam zoo'n troostelooze aanblik opleverden door de vele opgelegde schepen en het weinige vertier. Om zeven uur riep de plicht de afgevaardigden weer bijean in de vergaderzaal en tôt tien uur werden weer „zaken ge- daan". Toen was de beurt aan de filmderVer. van Huis vrouwen. Zooals ten opzichte van iedere film waren ook hier- over de meeningen verdeeld, doch ailes samengenomen is deze film zeer aardig en het bestuur onzer afdeeling zal waarschijnlijk dan ook wel in de geest van de leden hande- len, als het tracht in het vol- gend seizoen deze film ook voor de leden onzer afdeeling te doen vertoonen. De besprekingen van den tweeden dag stonden in het teeken van het dienstboden- vraagstuk. dat naar de Wet- houder van Sociale zaken, de Heer Van Meurs des avonds aan het officieel dineer in een geestige tafelspeech opmerkte, altijd wel een vraagstuk zal blijven. De avond was aan het ge- noegen gewijd. Tijdens het officieel diner hadden manne- guins van het bekende maga- zijn „De Bijenkorf" de aanwe- zige dames reeds in verrukking gebracht door op aantrekkelijke wijze allerlei toiletten. als zo- mertoiletten voor meisjes, man- tels; middag-en avondjaponnen te exposeeren. Sommige van hen oogsten een hartelijk ap- plaus van haar bewonderaars- ters. Van de feestavond kan Uw afgevaardigde de tableaux roe- men, die een huiselijk tooneel uit den tijd van Jan Steen voorstelden en hetzelfde hui selijk tooneel, maar dan van hun nakomelingen drie eeuwen later, dus in de tegenwoordi- gen tijd. Verder heerschte er de gezelligheid, die aile feest- avonden van menschen, die eenzelfde doel beoogen, ken- merkt. Maar twee dagen vergaderen is vermoeiend werk en toen het pauze werd-en dat was heusch niet zoo heel vroeg ging Uw afgevaardigde weer kracht verzamelen om den der- den dag. Die derde dag was geheel gewijd aan genoeglijk samenzijn. Autobussen voerden een deel der Vergaderingbe- zoeksters verschillende kanten uit, naar de bollenvelden, an- deren naarVolendam en weer anderen door Amsterdam, maar allen ontmoetten elkander weer op de vlieghaven «Schiphol" waar de afdeeling Amsterdam een afscheidslunch aanbood. En daar op Schiphol 't is haast niet te gelooven trokken tientallen huisvrouwen de stou- te schoenen aan en zweefden per vliegtuig boven de stad, waar zij een paar dagen zoo prettig vergaderd hadden. Nu duurde het niet lang, of het afscheidsuur was aange- broken en naar aile streken van ons Vaderland keerden de vertegenwoordigsters Ser af- deelingen weer naar haar hui- selijke haard terug, bezield met frissche moed omin haar afdeelingen te werken in den geest onzer mooie vereeniging. Aan het eind van dezen in drukken zij nogeen woord van lof en hulde gebracht aan de afdeeling «Amsterdam" die op voortreffelijke wijze de taak van gastvrouw heeft volbracht. S. W. Schoemaker-ljkel. De aandacht van de leden wordt bijzonder gevestigd op het jaarverslag van de Alg. Secretaresse in „Het Maandblad" van Mei. In dit verslag wordt een duidelijk beeld gegeven van ailes wat in het afgeloopen jaar door de Vereeniging, zoowel via het hoofdbestuur als de afdeelin gen, is verricht. Ons plan is om Woensdag 10 Juni een excursie naar Bak- keveen te maken. De onkosten hieraan verbonden en de ver- dere route zullen we de vol gende week bekend maken. VG01WEN50MD VOQH 18 Mei: Vrouwen—vredes- gang dat is betooging van vrouwen uit 't heele land, van aile standen, partijen en gods- diensten, maar één zich voelend in krachtigen vredeswil, en moed om dat openlijk te ge- tuigen. Overal werken de plaatselijke comité's en 't centraal comité in Amsterdam verzet bergen werk immers, men verwacht te Amsterdam minstens zestien- duizend, zegge 16000 vrouwen In HoogezandSappemeer gaven zich voorloopig een twintigtal "deelneemsters op. Wie zich wenschen aan te sluiten, en tevens van de goedkoope reisgelegenheid willen profiteeren, kunnen zich tôt en met Maandag 11 Mei opgeven bij een der comitéle- den, de dames Alons, stations- plein en Meijer, postkantoor Hoogezand, die gaarne nadere inlichtingen verstrekken. D. O. S. Morgen Zondag wandeltocht H.—S. vertrek 9 uur Café Ru- bingh. Martenshoek. Leden worden verzocht, tij- dig aanwezig te zijn. 17 Mei selectiewedstrijden volgende Dames komen in aanmerking. L. Zwart, doel. rechts. b. G. Koeneman. middenhalfR. Braun rechtsbuiten Trui Boekholt. rechtsbinnen Tini links buiten L. van Zanen. Reserve A. Nagengast. Bij eventueele verhindering ten spoedigste bericht. Bijzon- derheden op de les. Donderdagavond 8.30 uur vergadering van aile handbal- liefhebbers(sters) in het Paro- chiehuis. De Secretaris, H. Breurken. r «cn st> ro S Si E e *-> jlJ o g «En w 3=5 3 S t S g E S a3 <u w ir, X2 <v t- M Si ■p es £CQ o -i, ba Zij die hun contributie nog moeten betalen, worden drin- gend aangespoord, zo spoedig inogelijk aan hun verplichting te voldoen. Donderdagavond acht uur algemeene ledenvergadering in ons Parochiehuis. Aile leden worden verzocht deze vergade ring, die zeer belangrijk is, bij te wonen. Het Bestuur. 3. B. O. Uitslag. S.B.O. IISioi 21 Morgen speelt S.B.O. I de wedstrijd van het seizoen n.l. S.B.O—Uni Aanvang 3 uur. S.B.O. II gaat op bezoek bij Rivas II Vertrek 1 uur. Zondag 17 Mei: T.O.P. S.B.O. II Donderdag 21 Mei (Hemel- vaart) nemen beide twaalftal- len deei aan de seriewedstrij- den te Blijham. De twaalftallen blijven voor loopig nog ongewijzigd. De Secretaris. Staatspensioen bedoelt licht te brengen in de trteste om- geving van vele ouden van dagen. PRÊDIKBÊÏÏRTEN ZONDAO 10 Mei 1936. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer v.m. 10 uur, ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Kielwindeweer v. m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek v.m 11.30 uur, Kinderkerk. 's av. 7 uur, ds. Kruizinga. Engelbert v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert v. m. 10 uur, ds. ten Have. Scharmer-Harkstede v. m. 9.30 uur ds. Rensink v.m. 11 uur, Kinderkerk. Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Dokter. Slochteren v.m. 9.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium n.m. 6.30 uur, ds. Politiek Siddeburen: v.m. 9l/a uur en 's av. 7 uur, ds. de Vries. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Rosbergen. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: 's av. 7 uur, ds. Dufour. Qeref. Gem. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9.30 uur, Leesdienst, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Vroombosch: n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat, v.m. 9.30 uur, den Heer Wie- ringaenn.m.5uur, Samenkomst. Zaterdag 16 Mei, n.m. 5 uur, Huwelijksinzegening. Foxhol:'s av. 8 u. Jongel. Verg. Loontoeslagregeling. De minister voor Soc. Za ken heeft in 1935 voor ver schillende gemeenten een loon toeslagregeling voor de tuin- bouwbedrijven vastgesteld, die ook van toepassing was op het loon van den ondernemer zelf. Dezelfde minister heeft thans bericht geen vrijheid te kunnen vinden om die loon toeslagregeling voor de tuin- bouwbedrijven ook in 1936 van toepassing te verklaren voor het loon, dat geacht kan wor den door kleine kweekers in hun eigen bedrijf te zijn ver- diend. SrN&atseMjk Nieuws. Sappemeer. Een slager, die ongebanderolleerd vet in huis heeft boven een zekere hoe- veelheid. is strafbaar. De mees- te slagers weten dat wel, doch M. Kr. alhier, die deswege was bekeurd, en bij wien 17 pond in beslag wasgenoemen, zeide daarvan onkundig te zijn. De kantonrechter van Zuidbroek, die het zaakje Woensdag te behandelen kreeg en die wel gewend, is dat zijn clienten, als het dat in hun kraam zoo te pas komt, zich van den domme houden, wou dat maar niet zoo grifweg aanvaarden, maar toonde toch de ernst der overtreding niet zoo hoog aan te slaan, als het O. M. Dit vroeg een boete van f 6, en het vonnis was f 1. Maar de pondjes vet gingen niet, zooals verd. graag wou naar Sappemeer terug. Ze wer den verbeurd verklaard en ble- ven verbeurd. Er kwam nog een slagers- zaakje voor. Verdachten waren Hendrik Sch. en Jan J. van Hoogezand Ze waren bekeurd, omdat zij tijdens het vervoer van het slachthuis naar hun baas het vleesch niet hadden afgedekt, zooals desbetreffende verordening dat voorschrijft. Hoe dat zoo kwam Ja' d'r was een waschdag zei Hen drik, en nu kunnen doeken niet tegelijkertijd in een wasch- tobbe zijn en op een slagers- mand. Zoodoende was een ge- deelte van het vleesch met een soort oliekleed bedekt geweest. en dat mag nu eenmaal niet. Jan was een van de typen die zich ter rechtzitting van den domme houden. Hij wist van 't heele zaakje zoo goed als niets af. 't Ging hem een- voudig niet aan Zijn kame- raad had het vleesch toege- dekt. Nu zijn rechters over 't algemeen niet bijzonder licht- loovig en kantonrechter Cre- bas ook niet, evenmin als het O.M. Het laatste vroeg f 5 b. per persoon, doch de kanton rechter deed er de helft af. Nog kregen ze den raad mee om een volgenden keer op een waschdag wat voorzichtiger te zijn en die kostte hun niets. Deze plaats is een nieu- we zaak rijkef geworden in het pand Noorderstraat 73. bij het gemeentehuis, vroeger be- woond door de dames Eng- berts Stel, opent de heer F. Vermeeren heden, Zaterdag een nieuwe horlogerie. Hoewel het wat kras is te beweren, dat deze zaak voorziet in een behoefte, toch mag gerust worden aangenomen, dat ze hier alleszins recht heeft van bestaan, zoodat de nieuwe eigenaar zich in dit opzicht over de toekomst niet zoo bezorgd behoeft te maken. En dit te meer niet, nu hij door zijn jarenlange ervaring in de zaak van den heer Holle, het laatst als hoofd van diens fi- liaal te Martenshoek, over de noodige kennis beschikt. die juist bij het horlogevak van zoo groot belang is. De winkel zelf ziet er keu- rig uit en de artikelen zijn daarmee in overeenstemming Een doelmatige reclame zal straks de electrische klok met transparant zijn, die buiten op den hoek van het pand zal worden aangebracht. Een welkom en goed succès roepen wij den nieuwen ex ploitant gaarne toe. Hoooezand. De voorzitter, de heer A. Mulder J. W. Zn. begon de algemeene ledenver gadering der V.V.V., alhier, die Woensdagavond in het hôtel Faber is gehouden, na de ge- wone verwelkoming met zijn spijt erover te betuigen, dat de publieke belangstelling voor de V.V.V. feesten, zelfs van de H.S.T. feesten, waarvan de opzet algemeen zeer was ge- roemd, geringer was dan mocht worden verwacht. Hulde bracht hij overigens aan het gemeen- te bestuur, dat steeds bereid was om gui zijn medewerking te verleenen. Door de H.S.T. waren de gewone V.V.V.-festiviteiten ver- vallen. Daardoor kon de sec retaris, de heer W. Gorens kort zijn met zijn verslag. Hij gaf een korten terugblik op de H.S.T., financieel ailes behalve een succès, welk teleurstellend feit, volgens hem de waarschu- wing inhield om voortaan bij het organiseeren van dergelijke grootsche plannen voorzichtig te zijn. Kort was om dezelfde reden het financieel rapport van den penningmeester, den heer D. Postma. Incl het saldo van f 985.46l/s waren de inkomsten f 1103.40L/a- De uitgaven be- droegen f 160.83; zoodat er een overschot was van f 942.571/s. Na accoordverklaring volgde décharge. Beide functionarissen ontvingen dank voor hun ar- beid. De heeren v. Ham en Gorens werden herbenoemd als be- stuursleden. De heer A. Mul der J. Wzn., eveneensper. aftr., verklaarde, dat hij wegens drukke werkzaamheden ver- plicht was zijn bestuursfunctie, jaren lang met liefde vervuld, vaarwel te zeggen, een voor de vergadering teleurstellend besluit, dat zij echter had te eerbiedigen. De vergadering verklaarde zich accoord met het bestuursvoor- stel om de vacature voorloo pig onvervuld te laten. Leden van de Kascommissie werden de heeren G. Zwiers, F. Jansma en K. Bosma. De mededeeling betreffende de festiviteiten was kort. Een volledig uitgewerkt plan had het bestuur niet. Wel stelde het voor een kermis te houden in het Oosterpark en vroeg voor de vaststelling derbijko- mende festiviteiten een vrij mandaat. Aldus werd besloten. Ten slotte werd de scheiden- de voorzitter als blijk van waardeering voor de belang- rijke diensten, jarenlang aan de vereeniging bewezen, onder applaus tôt eerelid benoemd. In 't hôtel Faber werd de algemeene ledenvergadering gehouden van de afdeeling Hoogezand van den Bond voor Staatspensionneering onder voorzitterschap van den heer F. Jansma. De secretaris de heer J. D. Groeneveld, getuigde in zijn verslag van een opgewekt leven, vooral blijkend uit de succes- volle feestelijke propaganda- vergadering, die een 40 tal nieuwe leden bracht. Einde 1935 waren er 320 leden Het verslag van den pen ningmeester, den heer H. Klok, noemde als inkomsten f 320.315 die de uitgaven overtroffen met f 15.425. De heer A. Hermann werd herkozen als bestuurslid en ge- kozen werd in de plaats van den heer M. Kroon, die wegens drukke werkzaamheden had bedankt, de heer J. Alssema. De voorzitter bracht uitvoe- rig verslag uit van de alge meene vergadering te Amster dam en werd opnieuw als afgevaardigde benoemd met als plaatsvervanger de heer J. D. Groeneveld, welke tevens naar de Federatievergadering in Groningen afgevaardigd werd. Ten slotte volgde de behan- deling van den beschrijvings- brief voor de alg. vergadering in Amsterdam. Niets is bestendiger dan de onbestendigheid zelve. Bij menschen, dieren en dingen heeft een voortdurende wisse- ling plaats en niet elke wijzi- ging is een verbetering. Wel is dit-en een zeer belangrijke ook-de verandering, die het bekende, dubbele winkelpand naast het gemeentehuis te Hoogezand van de heeren Conens en Gorens heeft on- dergaan. Nog is ailes wel niet gereed, daar de officieele opening eerst Woensdag a.s. zal plaats vinden, doch wie een voorloopig kijkje heeft genomen, heeftde overtuiging, dat achter de schutting, mooi en praktisch werk is verricht. Meer ruimte is er gekomen en mee fleur, terwijl bepaald nieuw is de portiek in het midden, die links en rechts naar beide zaken leidt. Waarin de fleur bestaat In de mooie teakhouten pui, de breede uit- stalramen, de prachtige boven- verlichting, de ruime smaak- volle frontetalages en wat de zaak Gorens betreft ook de zij-etalages en dan in het sierlijke gewaad. waarin ailes is gestoken. En wat de uitbreiding betreft, ook deze wijst naar een be langrijke verbetering heen. Ten einde aan de strenge en om- vangrijke eischen van het ailes behalve gemakkelijke publiek van dezen tijd te voldoen, was die wenschelijk en ook noodig. Het «Heerenmodehuis" had zich in den loop der jaren wel een gevestigden naamveroverd, doch de ervaring had geleerd, dat er kwamen, wier wenschen niet volledig konden worden vervuld. Dat waren de dames. Voortaan zullen zij, voorzoover het onderkleeding corsetten, kousen, handschoenen en aan- verwante artikelen betreft, meer dan voorheen in een ruime sorteering kunnen vinden, wat ze zoeken. En dan de hee- renartikelen zijn zelfs noguit- gebreid. Door deze uitbreidin- gen dekt de naam «Heeren- modehuis" aile artikelen niet voldoende het is een «Mode- huis" geworden, de nieuwe doopnaam, verleend met toe- stemming van de K. v. K. te Veendam. Voor de foto's en fotoartike- len van den heer Conens, tôt dusverre te veel opeengepakt, waardoor die tôt dusverre on- voldoende tôt hun recht kwa men, is thans ruim baan ge maakt, een verbetering, welke deze zaak, hoewel ze als de goede wijn haast geen krans meer behoeft, toch ten goede moet komen. En wat het oog niet treft, maar toch van het al- lergrootste belang is ook het atelier is gemoderniseerd en de achtergrond is vernieuwd. Dat ailes moet trekken, waar- bij als bijzondere stimulans nog een openingsverrassing komt. De advertenties in dit num- mer, waarop wij gaarne de aandacht vestigen, geven aan- gaande beide zaken de noodige inlichtingen. Moge een vergroot debiet de vrucht zijn van de vak- en zakenkennis, waaruit deze ver betering en verfraaiing zijn geboren. Voor de Zondag a.s. te houden 25 K.M marsch, ge- organiseerd door de Gymn. en Athletiekvereen. H,-S. al hier' hadden zich Vrijdagav., buiten die uit Groningen en Winschoten, reeds 150 deel- nemer(sters) aangemeld. Westerbroek. Ten over- staan van den Heer G. Kost- winder te Noordbroek is heden avond in 't cafe Smid alhier voor den heer H. Ploeger ver- kocht een huis met garage en plm. 10.75 are grond aan den Oudeweg alhier. Kooper de heer C. Smidt voor f 2750. Slochteren. De Dir. Gen. v. d. Landbouwis voornemens te geven een bijzondere dienst in het belang van de kleinere boeren stand, één en ander in overleg te doen met de 3 C. L. O. s. Door het Ned. Kon Landb. Corn, was.gevraagd een vertegenwoordiger voor te dra- gen voor een hiervoor in het leven te roepen commissie. Aangifte formulieren, v. d. Gewassenkeuring zijn reeds verzonden aan 1. Degenen, die een voor- loopige aangifte deden van te keuren wintergranen. 2. Degenen, die kennis ga ven, dat ze in 1936 aan de keuring wenschte deel te ne men. 3. Allen die in '35 aan de N. E. K. deelnamen. Aangifte datum definitief 10 Mei a.s. Een offic. mededeeling verlaging melktoeslag is nog niet verschenen. De verlaging naar we vernamen 0.11 et per kg. melk van 3, 2% vet be- dragen, en de thans bestaande toeslag van 2.56 et. wordt dus gereduceerd op 2.45 et. Even min heeft de uitkeering aan vetweiders waarover we reeds spraken een definitief vaste vorm gekregen. De heer A. H. J. Sauter, ontvanger der directe belas- tingen enz., alhier, is overge- plaatst naar kantoor-Coevor- den. Reclasseeringsdag. Het is bekend, dat de re- classeerin menschen, die maat- schappelijk gevallen zijn en daardoor dreigen onder te gaan, tracht op te heffen. hen steunt in hun poging om de verloren plaats in de maatschappij weer in te nemen of op een andere plaats nuttige leden der maat schappij te worden. Als bedacht wordt hoe deze schipbreuke- lingen vaak geen vertronwen meer hebben in zichzelf en gevoelen door de medeburgers voor minderwaardigen te wor den gehouden, dan is gemak- kelbk in te zien, dat het werk van de reclasseering niet ge- mist kan worden en dat het strekt tôt een zegen voor velen. Het is reeds een zegen als bij bezoek deelnemende taal in de cel den gevangene onttrekt aan den loop van eigen dik- wijls al te donkere gedachten; een zegen als straks de ge- vangenisdeur zich achter den zondaar sluit en alleen de steun van buiten af het moge- lijk maakt zich staande te hou den in de dubbel moeilijk schijnende samenlevmg het is een zegen als ontslagenen gevoelen, dat er menschen zijn, die zich hun lot aantrekken en zich over hen ontfermen, die hen willen leiden en steu- nen. Zonder het vooruitzicht op dezen steun zouden velen de gevangenis blijven verkie- zen boven de vrije maatschap pij en de praktijk zou leeren, dat de ontslagene met onver- schilligheid geslagen, zich liet gaan van kwaad tôt erger. De reclasseering werkt in dezen steunend en opvoedend. Evenals zoo veel ander maatschappelijk werk wordt ook dat van de reclasseering van overheidswege gesteund. Het subsidi daarvoor is in de laatste jaren als een gevolg van de slechte positie der overheidskassen sterk vermin- derd. De reclasseering poogt daarom op andere wijze voor haar arbeid het noodige geld te verkrijgen. Zoo wordt op Zaterdag 9 Mei e. k. door ge heel Nederland eene collecte gehouden. In de zegenrijke gevolgen van den reclasseeringsarbeid vinden wij vrijmoedigheid de ze collecte warm aan te beve- len. Sappemeer, Mei 1936. B. Dufour, F. Faber, A. Jonkeren, J. C. A. Nijenhuis Ockhuysen, A. B. Schenk, W. Tom. ADVERTENTIEN. V Voor de tairijke BEWIJ- ZEN VAN DEELNEMING, ontvangen bij het everlyden van onze geliefde Vrouw, Moeder en Behuwdmoeder, Anna Juliana Harkema—Klô- ne, betuigen wij onzen HARTELIJKEN DANK. Appingedam 80 April 1936 Uit aller naam W. HARKEMA. Heden overleed in het Kinderziekenhuis te Gro ningen, ons eenigst Doch- tertje KLAASSIEN, in den ouderdom van 6 weken. Hoogezand, 7 Mei 1936. Beukemastr. 39. J. DE HAAN. A. DE HAAN-Henssens. van de LOTERIJ kunnen worden afgahaald Zater dag 9 Mal, in het GE- BOUW van 4—6 uur, daarna by J. REIJNE, Stationsstr. 41, tôt 20 Mei, daarna vervallen de prijzen aan de Club. Aile soorten Vogalzaden. met INOELANDEN op 's avonds 7l/t uur, te Sappemeer. Agenda: 1. Opening en Notulen. 2. Rek. en verantwoording over 1935/36 3. Begrooting en omslag 1936/37. 4. Bestuursverkiezing. 5. Rondvraag en Sluiting. Sappemeer, 9 Mei 1936. Namens Bestuur voornoemd M. K BOON, Vootzitter. Onverschiliig welk bedrag U voor een Rijwiel wenscht te besteden, in onze sorteering zult U uw keuze vinden. Wij hebben een RIJWIEL voor elk doel, voor elke smaak, voor elke beurs. FONGERS AGENTSCHAP ilaitst naar Noo ROENEVEL Uitsluifend verkrljgbaar in de oranje-bandbuîsjes van 20 tabl. 70 cts- en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cts. (O 3 O M «-* <U G CL) "G v- C CL) O) o C/3 <D OJ itî O flj T- zi CL) G *0 Il en S.3 03 Q QJ CD X C/D CD m— CD -G r~ •- S— C 3 CS G u. AUX)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2