Gratis EMIEL BRiiCKNER, Qpening Opening HEDEN ZATERDAG Damas-, Heeren- en Xinderkleeding. 1936 A, ?A1 SI K.liktak'lC; Jongelui bij A. J. BONTING, B.K. Piramide Buldog MEELGERECHTEN NES' MEEL 1926 10-jarig Opening 1166D IliôllW RIJ W IE L Cadeau, of Electr. Lamp on Dra- gertasch naar keuze. Band en boren Gratis. Chinamatten Beddegoederen Een Advertentie UBN SClAAPflOK k-tpoà JO KOENEMAN Bij Jo Koeneman is het altijd beter en g-oedkoper. De losp ijs Yoor Londen Opening Uw Drogist! 1 Verchroomd Zilveren Vuîpotlood t./o. Benes fabriek - HOOGEZAND. in Wilt U zelf timmeren, Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand, wegeus het groote sncces geven wij nog 8 dagen bij aankoop van Bij elke aankoop mooie waardevolle cadeaux. Geschilderde Ledikanten g-plaatsi in dit blad, wordt in meor dan 8000 gozinnon gelezen Geldig t./m. Zaterdag 16 Mei. t.o, de Kerk Harkstede. Jo^-o'ai h w&kom. I Voor smakelijke alleen Pracht sorteering van f 45 of duurder, Staaldraad Matrassen heeft weer een extra week-aanbieding SAPPEMEER. gevea wij als reclame op 2 pakjes fyne PUDDING tesamen slechts 25 cent. openen wy onze zaak in Ieder die voor meer dan f 0.50 koopt ontvangt een verrassing. Beleefd aanbevelend, maken wlj Uw koopt Uw vindt U rnime keuze by ons. 1"RIP L groote plaîen van 150X120 cM. voor pla- fond-betimmering en andere doeleinden, beter en niooier dan carton 60 cent per stuk, Diverse soor- ten in verschillende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikte, OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. bij ons kunt U het banoodigde hout, latten, strepen of planken in iedare door U zelf op te geven maat, geschaafd of ongeschaafd krijgen. Dagelijks te bezichtigen zonder eentge verplichting tôt koopen. Bij veraf wonen stuur de bode, Wit en Ecra Eiamines 7 8, 10, 14, 16, 20 et. Extra fijn Etamines en Voiles 20, 22, 25, 28, 30 et. Moderne Vilet met rarsden 50, 55, 60 et. Zeer fijne Zijden Lus Franje, extra prijs 14 et. met luchtbanden Op goedkoopere merken en andere artikelen Cadeaux naar verhouding. prachtvolle geheel nieuwe dessins alleen in de aller beste le kwalitelt, voor Lopers en Tapijfen voor rec'ame Sprciaal groote zeer voordeelige sorteering CHINA LOPER 1 meîer breed 16 cent. BEDRUKTE MATTEN 49, 59 cent. Voorts grootst raogelijke keuze f 0 78, 0 85, 1 25, 1.65, 2-, 2 25, 2 90 WOLVLOK MATRASSEN met schuine peluw en ongev, Kussens f 8,50-f 9.75 f 11.— f 12.50, f 17 50 KAPOK MATRASSEN 6 deelig f 24.— f 29.- gevuld met prima Java Kapok. Prima Veerdichte Tijken f 0 85, f 1.—, f 1.25 Kapok Tijk 34 et 2-persoons f 3 90, 4.90. Extra solide zware Ledikanten f 5 90. systeem Auping 2 pers f2 9), f 3 45, f5.90. Veeren, Wolkama, Kapok en Alpengras Extra voordsctllg. WOL KAMA 25 et. Prima JAVA KAPOK 48 et. KURKVULLING 22 et. Hoek Slochtsrstraat. Zurvere Rietsuikersiroop 1 in moderne verpakking Keukensiroop Boekweit Oort Koopmans Bw. Meel Benes of Koopmans Los Tarwemeel Bakmeel Koopmans Tarwebloem Benes of Koopmans pond 10 et. 1 pond 9 et. 1 pond 7L/,ct. 1 pond 7^/jCt. 1 pond 7bfCt. 1 pond 12 et. 1 pond 8l/,ct. Boterhamworst Snljworst Ffjn inlands vet Spek Qesneden Kaas 40+ Edammer Kaas 40+ Qele Kaas 20+ Chocolade Hagelslag Es pond 14 et. 2 ons 21 1 pond 25 Vs pond 10 1 pond 20 1 pond 13 Es pond 8 Vanille Toffeé's ons 4 Chocoiade Toffeé's ons 4 Rumbonen ons 8 Theechocolaadjes 2 ons 15 Chocoiade Waaiers 2 ons 15 2 ons Boerenjongens Kwatta 25 De beste blanke Schijfappels 1 pd 24 1 pond Pruimen 10 1 pond Pruimedanten 15 1 pond Tutti Frutti 15 1 pond's pak (5 ons) Oustard Poeder 16 i/s fies van de beste Bessensap 13 et. et. De beste Java Tafelrijst 10 cent pond. Cacao extra fijn 1 pond 19 cent. Luxe bussen Cacao (Oud Holl, ZUver) netto inhoud 1 pond 35 cent. Augurken (klein) per Hter 16 cent. Mandarijntjes busje 22 cent. Jam Zwaardemaker 1 pond 22 cent. 2 pond 42 cent. FEUILLETON door FLETCHER Oeautoriseerde vertaling. 6 (Nadruk Verboden.) En? vroeg ze. Hij leek me daar geen oogenblik aan te hebben gedacht. Jocelyn knikte begrijpend. Juist, zei hij, juist. Zoo doen ze al tijd. 't Iseigenaardig, maar waar, wanneer een man vader wordt van een heu- sche dochter dan meent hij dat zij haar heele leven lang een kind blijtt. Zoo zal het met mij ook wel gaan, als ik ooit een dochter krijg. Dit ligt in de menschelijke natuur. Spreek er met hem niet over tôt die vreemde veekwestie van de baan is, zei Lesbia, Die vreemde veekwestie is inder- daad een vreemde geschiedenis, me'kte Jocelyn hoofdschuddend op. lk ben er beslist benieuwd naar te hooren wat uw vader daar over zal willen losla- ten. Mr. Pontifex wasopvallend stil, ge- durende het ontbljt. Noch Lesbia noch Joceiyn Chenery kon zich herinneren ooit zoo'n zwijgzame bui bij hem te hebben meegemaakt. In de regel mon- terde hij op als hij op Somerbourne Huize was en praatte hij met de on- verantwooidelijkheid van een uitgela- ten jongen. Maar op dezen gedenk- waardigen morgen bleef het in hoofd- zaak bij een ja en neen en de jonge- lui diesrtnea grootensdeels voor de conversatie moesten zor^en, voelden zich gedrukt in zijn bijzijn er hing een gereserveerde stemming over het ontbijt en aile drie voelden ze zich opgelucht toen ze de tafel konden verlaten. Komt mee in de tuin, jullie twee zei mr. Pontifex, terwljl hij een sigaar opstak inplaats van een pijp een stel- iig bewijs dat hij door zorgvolle gedachten werd gekweld. Ik moet jullie iets zeggen en we zitten daar rustiger Lesbia en Jocelyn volgden den Eerste Minister naar de bank, waarop mr. Pontifex en zijn dochter juist vier en-twintig uur tevoren ook gezeten hadden. En terwij! ze aandachtig lui- sterden, vertelde hij hun, zonder een enkel détail te verzwijgen, de volledige geschiedenis van zijn ontmoeting met den geheimzinnigen vreemdeling Bij het begin van het verhaal meende de scherpzinnige Jocelyn, zooals ook mr. Pontifex zelf eeist had gehad. Maar naarmate het verhaal vorderde, begon hij er anders over te denken, en alvorens zijn patroon het verhaal had beëindigd overdacht hij met vast op elkaargeklemde lippen en opgetrokken wenkbrauwen de verschrikkelijke mo- gelijkheden, welke konden samengaan met het bezit van een macht als waar- van de vreemdeling had gespro- ken. Zoowel Lesbia als hij bewaarden het diepste stilzwijgen, totdat de Eerste Minister geëindigd had Dat is het, zei mr. Pontifex ten slotte, het laatste stukje van zijn sigaar wegwerpend, terwijl hij een andere voor den dag haalde. lk beschouw de zaak als den inval van een gek, maar na het ge- beurde van den afgelopen nacht, vrees ik dat wij tegenover iets, iets verschrikkelijks staan. lk twijfel er geen oogenblik aan of d;ze man en zijn medeplichtigen hebben met een of ander nog onbekend middel mijn vee gedood wat zij met dieren kunnen, waarom zouden zij dat ook niet kun nen met menschen Plotseling snelle onvoorziene dood daarvan sprak hij. Welnu, daar ginds hebben we het zoo en dan nog in den minst verschrikke- lijken vorm, omdat het maar een aan- tal dieren zijn, die getroffen werden We staan tegenover de Terreur Wat denk jij er van, Chenery Jocelyn schudde het hoofd. Indien dit ailes waar is, mijnheer, zei hij, dan staan we tegenover den verschrikkelijksten vorm van terreur, die tebedenken valt. Bent u er zeker van. dat er voor den dood van het vee geen natuurlijke oorzaak aan te wijzen is Mr. Pontifex die was opgestaan en voor de bank op en neer liep, het hoofd vooruit en de handen in dezak, Iachte grimmig. Ik kan me niet voorstellen, dat in den annalen van den veeteelt iemand er ooit van gehoord heeft, dat twee- en-twintig stuks gezond vee ineens komen te sterven. Neen, ik zou erop kunnen zweren, de dood van deze arme beesten is niet natuuriijk. Ze werden vermoord, vermoord zooals die duivelsche schurken het in hun macht hebben ook ons te vermoor- den. 't Moet een of ander zeer werkda- dig vergif zijn, opperde Lesbia. Daarover zullen we zekerheid krij gen, naar naar ik veronderstel, ant- woorde mr. Pontifex. Ik heb Jemery's zoon om Marchant, den veearts van Stowminster laten telefoneeren hij moet dadelijk hier zijn. En ik heb Schotland Yard opgebeld en gevraagd om terstond Marillier hierheen te stu- ren. Ik heb veel vertrouwen in Maril lier. Maar wat kan Marillier hier uitrich- ten vader vroeg Lesbia. Mr. Pontifex tuurde naar de asch van zijn sigaar met het air van iemand die de wijsheid in pacht heeft. Men kan zich vermommen, zoo handig als men wil, antwoordde hij, hoe geslaagd die vermomming ook is, een of ander aanknoopingspunt blijft er altijd De man die mij gisteren te- genhield, moet door den een of ander in de buurt gezien zijn, en ik heb Marillier noodig om een onderzoek in te stellen. Wellicht heeft de man den voorgaanden nacht in de omge- ving doorgebracht als hij hetgeweest is, die het vee vergiftigde, moet hij ook vannacht hier geweest zijn En al vertelde hij, dat hij vermomd was, ik voor mij ben geneigd daaraan te twijfelen, want dan zou hij het gedaan hebben op de handigste manier, die ik ooit heb gezien. Ik heb rauwkeurig acht geslagen op zijn baard, zijn snor, zijn haar. Zelfs Ciakson zelf, dunkt me, zou het niet klaar spelen, iemand zulk een gedaanteverwisseling te doen ondergaan. Ik geloof veeleer dat het doodgewone opsnijderij was. Maar hij zei toch mijnheer, dat hij u meermalen ontmoet had in de rook- zaal van de Erectheumciub, merkte Jocelyn op. Mr. Pontifey iachte cynisch. Dat zal wel een stuk ijdeltuiterij van hem zijn geweest antwoordde hij, Ik kan me niet voorstellen dat een dergelijk sujet toegang zou krijgen tôt het Erectheum, onder welke omstan- digheden dan ook of hij moest ge- komen zijn om het zilver te stelen. Jocelyn antwoordde niet; hij wist dat op sommig gebied de Eerste Mi nister zoo hopeloos natief was, aïs een meisje, dat haar leven lang in een kiooster opgesloten heeft gezeten. Hij peinsde over de geheele geheimzinnige geschiedenis, toen Lesbia plotseling uitriep Daar komt Jtrmey, stellig met een of ander nieuws! Haastig kwam Jermey het pad op, dat naar het park Ieidde. Met de ééne hand omklemde hij zijn wandel- stok; in de andere hield hij kramp- achtig een onzichtbaar voorwerp vast. Mr. Pontifex stiet hij hflgend uit, toen hij op gehoorafstand gekomen was, George Albert, mijnheer heeft het erf rondgesnuffeid en hij heeft er dit gevonden. Kijk eens, mijnheer Pontifex ZESDE HOOFDSTUK. Het voorwerp dat de bouwknecht den Eerste Minister voorhieid en waarnaar Lesbia en Jocelyn zich nieuwsgierig vooroverbogen was een ring. Op het eerste gezicht leek het een eenvoudige zegelring, maar bij nadere beschouwing bleek in bij het vierkante schild een eigenaardig soort steen te zijn ingezet, waarin diep een teekening was gegrift, zooals mr. Pon tifex zijn dochter en zijn secretaris nimmer tevoren gezien hadden. Ha zei mr. Pontifex, terwljl hij den ring aannam en hem van aile kanten bekeek. Dus George Albert heeft hem gevonden, zei je niet. Jermey En waar heeft hij hem gevonden? Jermey wischte de zweetdruppels op zijn voorhoofd met den omslag van zijn mouw af. George Albert antwoordde hij, neus- de wat rond bij de strooschelven opzij van de stallen, waar de arme beesten hun doodslaap slapen. Hij vond den ring bij de deur een glimp uit 't stroo aan zijn voet trof hem hij raapte hem op en bracht hem aan mij met de woorden 't Zou me verwonderen va der, als dit niet bij de verblomde ge schiedenis met het vee verloren was. Dat zei hij. Die George Albert is niet voor de poes, mr. Pontifex. Daar weet ik ailes van, antwoordde de Premier. Maar Jermey, jeschijntje aardig warm geloopen te hebben. Ga naar binnen en zorg, dat je een ver- frissing krijgt. Mr. Marchant moet dadelijk hier zijn. Zoodra hij komt gaan we naar de boerderij terug. Weet u iets van dien ring af, vader vroeg Lesbia toen Jermey zich naar de woning had begeven. Het leek me of u hem herkende. Ja, antwoordde mr. Pontifex, terwijl hij nog steeds aandachtig den ring bekeek. Ja, ik herkende hem oogenblik- kelijk. De man van wien ik jullie ver telde droeg. hem. Ik Iette er speciaal op toen hij met me sprak je merkt dat de teekening op het schild heel vreemd is. Dat vermindert het aantal mogelijk- heden, merkte Jocelyn op. U kunt er nu zeker van zijn, dat uw aanrander vannacht in de omgeving van uw stallen was, mijnheer. 't Is thans zaak hem te vinden. Als ik me niet vergis zei mr. Pon tifex terwijl hij de oprijlaan afzag, komt daar de man aan, die dat doen zal. Zooals ik reeds vertelde heb il groot vertrouwen in Marillier. Oa hen even tegemoet als je wilt Chener en breng hem hier. De detectieve die Jocelyn op he oogenblik ophaalde was een dergun stigst bekende hoogere politie-beamb ten van New. Scotland Yard. De reder waarom mr. Pontifex zooveel vertrou wen in hem stelde was dat hij eenigt jaien tevoren een aantal erfstukker had opgespoord, welke uit de woninc van mr. Pontifex op Grosvenor Square gestolen waren. In werkelijkheid wa- ren daar aan geen groote om niet te spreken van onoverkomeiijke moeilijk- heden verbonden geweest, maar mr. Pontifex was in zeker opzicht een eenvoudig man en Marriilier was in zijn oogen dadelijk tôt een man van beteekenis gegroeid. Nadat aan Marillier de geschiedenis was verteld en hem de ring was ver- toond nam zijn gelaat een ernstige, peinzende uitdrukking aan. de zwaar» wichtigheid van zijn overwegingen viel af te meten naar het half dozijn keeren dat hij z'n hoofd schudde en tenslotte veroorloofde hij zich op te merken dat in het gevai heel wat ineer stak dan men aanvankelijk deeddenken. Een verstandige opmerking, Maril lier zei mr. Pontifex Een zeer wijze opmerking. En wat uw woorden be- treft ik zou denken wat mij betreft ik geloof dat het groote publiek er maar heeiemaal niet over denken moet, dat we het heeiemaal buiten deze ge schiedenis moeten houden. Wat zeg jij ervan Chenery? 't Is stellig raadzaam het voor ons te houden mijneer, antwoordde Jocelyn. Als dat althans mogeiijk is. Precies wat ik zeggen wiide, mr. Pontifex, merkte Marilier op. 't Is moei- lijk tegenwoordig iets uit de bladen te houden. Wordt vervolgd). bestaan Keuken-Uitzet RDIJNEN Rijwielzaak J. SMITH, Hoogezand. eeo Autoped ocos

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4