îs dan m de noj Gladde Sigarenmagazijn H. SENES HET TIEN 'k Oproeping. Toeslagjooflsn. LandbouwersanKweekers Ailes te aan de 2 Huurboekjes )md Zilveren Vulpotlooc Oui wÈÊè l Alleen dan bereû U bij het zetten toevoegt en bovend Toen Hendrik Lindemi stapte en den conducteu len, kwam hij tôt de ontdekking, dat zijn porte klein geld meer bevat haalde hij zijn portefeuille waarzijn laatste briefje tusschen paperassen la Het duurde nog veertier, dat de maand ten eint zijn salaris kon innen. V een tientje sigaret zijn kopjes koffie Met afgewend gelaat conductenr het verfrotr papier in den hand en uitgestrekt om het wiss vangst te nemen. Toen uitbleef en hij nieuwsgit omdraaide, zag hij den het bestudeeren van zij diept. De man streek voorzichtig glad, hield 1 licht en bleef er met i kijken. Hendrik Linden door in de knieën en ke seerd mee. Juist stond h een nieuwsgierige vraa Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Dezen zomer wordt te Gro- ningen een tentoonstelling ge- houden van „handwerken ou- der dan 50 jaar." Onze afdeeling heeft haar medewerking toegezegd. Dames die iets willen inzen- den (handwerken, houtsnijwerk enz.) worden verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk opgave te doenaan één onzer bestuurs- leden, graag voor 1 Juni. De voorwerpen worden op de tentoonstelling bewaakt en worden verzekerd. We hopen dat er veel ani- mo voor bestaat en ieder mee wil werken de tentoonstelling te doen slagen. Onze excursie is bepaald op Woensdag 17 Juni inplaats van 10 Juni. We willen dan'smor- gens weg gaan inplaats van 10 Juni. We willen dan ,s mor- gens weggaan inplaats van 's middags zoodat we den dag rustig kunnen doorbrengen. VRQlûtfEMdCM) V0Q® VREDS VS2JM0D dBOgP RS. - Maandag 18 Mei. Good-will day, Vrouwen-Vredesgang te Amsterdam Vanhier zullen een twintigtal vrouwen daaraan deelnemen. Naar aanleiding van 18 Mei op 16 Mei Vredesbloempjesdag. Koopt Zaterdag een bloempje van de jonge meisjes, die er- mee rondgaan, en U bevordert het Vredeswerk en steunt de Vredesbeweging, die het in deze tijden zoo hard te ver- antwoorden heeft Offlciele Mededeling. „KWIEK" De Donderdagavond gehou- den algemene ledenvergade- ring had beter bezocht kunnen zijn. De wekelijkse training werd vastgesteld op Donderdagavond aanvang half acht en worden aile leden verzocht, daaraan zoveel mogelijk deel te nemen. Te beginnen in September zullen regelmatig clubavonden worden georganiseerd, waarin de belangen der vereniging zullen worden besproken. Aan de G.V.B. zal verzocht worden, om serie- of prestatie- wedstrijden te mogen organi serez te beginnen de eerste Zondag na Pinksteren. Tôt aanvoerders het eerste resp. tweede elftal werden be- noemd Jac. Bodewes en B. Kleine. De elftallencommissie onder- ging enige uitbreiding, door toevoeging der resp. aanvoer ders. Getracht zal worden in over- leg met de sporteommissie de beschikking te krijgen over het terrein aan de van Royen- straat, terwijl voorlopig de trainingsavonden gehouden worden op ons eigen terrein achter hôtel Beereboom. Ons tweede elftal wist de vorige week te Siddeburen be- slag te leggen op de tweede prijs. Aanstaande Donderdag of aanstaande Zondag doet het tweede elftal mee aan de serie- wedstrijden te Meedhuizen. De samenstelling der elftal- len zal tijdig bekend gemaakt worden, of wel door persoon- lijk bericht of wel door be- kendmaking in de off. mede- delingen van a.s. Zaterdag. D. O. S. De Handbalcommissie be- staande uit de Dames L. v. Zanen, Tina Boekholt, Mar. Koeneman en de Heeren Jan Kroon, Joh. Galdermans, H. Ronde worden Donderdaga vond 8.30 uur ter huize van den secretaris verwacht voor besprekingen. Vrijdagav. 22 Mei geen les. Vanaf Maandag 18 Mei wor den aile lessen weer hervat. Woensdagavond 8.30 u. Bont- huizerbrug training wandel- tocht tempo 67s K.M. De Secretaris, H. Breurken. S. B. O. Uitslagen S.B.O.—Uni 0—1 Rivas II- S.B.O.II 4—2 Morgen gaat S. B. O. II op bezoek bij T.O.P. Vertrek per fiets half één- Dames H. Kleefman, T. Rij- kens, E. Blijham, K. Klat, N. Wolthuis, L. Draaijer. Heren J. Visscher, E. Smit, K. Klat, H. Venema, J. Ku- per, D. Rijkens. Voor S.B.O. I is voor mor gen nog vastgesteld Uni-S.B.O. Vertrek per fiets 1 uur. Donderdag 21 Mei (Hemel- vaart) Seriewedstrijden te Blij ham. 10.00-10.40 S.B.O. II-Rohda II 10.50-11.30 Rivas-S.B.O. 12.30- 1.10 S.B.O.-H.B.S. 1.20- 2.00 S.B.O. II-Uni II 2.10- 2.50 S.B.O.-Voorwaarts Vertrek per bus 8 uur. Zondag 24 Mei S.B.O.II-- T.O.P. De Secretaris. Offsciesls Publication. Gevonden voorwerpen. Rijwielbelastingkenmerk. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. DIENSTPLICHT. Openbare kennisgeving. De Burgemeesters der ge- meenten Hoogezand en Sappe- meer brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden gedu- rende de eerstvolgende loda- gen op de secretarieën dezer gemeenten voor een ieder ter inzage is nedergelegd het in- schrijvingsregister en het daar- uit opgemaakt alphabetisch re- gister, alsmede een afschrift van het gemeenschappelijk al phabetisch register van inge- schrevenen van samengevoeg- de gemeenten voor de dienst, lichting 1937. Binnen dien termijn kunnen bij den Commissaris der Ko- ningin in deze provincie tegen die registers bij een met rede- nen omkleed verzoekschrift be- zwaren worden ingebracht. Het verzoekschrift wordt in- gediend bij ondergeteekenden, die voor doorzending aan den Commissaris der Koningin zul len zorg dragen. "00geza"d' 16 Mei 1936. Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd D. BARTELS. A. JONKEREN. BURGËrlÏjÎŒn^^tÂnD SAPPEMEER. 8—14 Mei Geboren Frederik, z.v. Hin- drik Bos enjacoba Haselhoff; Albert, z.v. Albert Vos en Jo- hanna Georgina Freij Gerriet, z.v. Harm Damhoff en Froukje Reinders. Ondertrouwd Jozef Jan Buurke, oud 25 j. en Gezina Luppina Eisses, 21 j., beiden van Sappemeer Jacob Wolthuis, oud 23 j. van Sappemeer en Hinderkie Heininga, oud 23 j. van Hoogezand Jan de Haan, oud 25 j. van Avereest en Catharina Johanna Staal, oud 27 j. van Bedum Jan Snitjer, oud 26 j. van Zuidbroek en Annechiena de Jonge, oud 24 j van Sappemeer. Getrouwd Herman Bernard Drenth, van Oude Pekela en Anna Agatha Scholtens van Sappemeer Geert Schut, en Trijntje Fledderman, beiden v. Sappemeer Harm Bos en Klasina Smid, beiden van Sap pemeer Hendrik Bos en Rix- telina Prins, beiden van Sap pemeer Hiddo Brouwer, van Groningen en Hinderika Hille- chien Bos, van Sappemeer. Overleden Johannes Her- mannus Clobus, oud 4 maan- den, overleden te Groningen. HOOGEZAND. 8-14 Mei. Geboren Evert, z.v. Hindrik Tilman en Frouwke Groen, Martenshoek Marinus Alegon- dus, z.v. Jan Molema en Tryn- tje Rensema, Martenshoek Ja- kob Siebolt, z.v. Lukas Smant en Diewerke Boit, Martens hoek Charles Cornelis, z. v. Cornelis P. Boss en Geertje Nieboer, Hoogezand. Ondertrouwd Willem Im- bos, van Foxhol en Lamme- chien Martyn, van Nieuwecomp Roelof Pots, van Hoogkerk en Hillechien Staal, van Foxhol Johannes J. Zylman, van Mar tenshoek, onl- te Coevorden en Jantina G. J. Wever, van Coe vorden Hendrik Tilman, van Martenshoek en Geertina de Rook, van Sappemeer Albert Laning van Winschoten en Geertruida Geerdes, van Mar tenshoek Pieter Bos, van Groningen, onl. te Hoogezand a.b. en Grietje Munneke, van Amsterdam. Gehuwd Hendrik de Jonge en Gebke H. Hoepman Heike G. Knip en Harmina Buist; Kornelis Smid en Aagtje Oost- land Bartelt Roose en Hillena Blaauw. Overleden Klaassien de Haan oud 1 maand, d.v. Jan de Haan en Aaltje Hensema, overl. te Groningen. SLOCHTEREN, 7—13 Mei. Geboren: GesinaJantje, d.v. H. Zomerman en T. Bos, Schar- mer Sina Jacoba d.v. H. ter Borg en M. F. Gaaikema Schui- ringa Slochteren Wubbegie, d.v. C. de Vries en H. Nien- huis, Slochteren Geessien Elske d.v. H. Bontsema en K. L. Reich, Hélium Elizabeth d.v. E. Wildeman en E. Slach- ter, Siddeburen Hendrik Jan z.v. E. Oostland en D. Wilde- boer Siddeburen Klaas Ger- rit z.v. J. Hindriks en S. Steen Foxham. Ondertrouwd J. Riemsma, Oosterhoogebrug (Gem. Noord- dijk) en B. Zuur, Scharmer H. Bakker, Slochteren en M. Kroon, Kolham H. Schuur, Harkstede en M. Hamminga, Lageland J. Waijer, Scharmer en H. Korfe, Woltersum (Gem. Ten Boer) B. Bouwman Sid deburen en A. Dijk, Siddebu ren R. Huizinga, Woldendorp (Gem. Termunten) en T. Roelf- sema, Schildwolde. Getrouwd J. E. Doornbos, Slochteren en Z. Begeman, Slochteren; D.Begeman,Sloch teren en M. Kruijer, Ruischer- brug (Gem. Noorddijk) T. Dik Oosterwijtwerd (Gem. 't Zand) en J. v. d. Laan, Tjuchem J. H. Vrieling, Groningen en Z. Stol, Slochteren J. v. Iren, Woldendorp (Gem. Termunten) en J. Grunefeld, Siddeburen A. v. d. Veen, Schildwolde en J. Koning, Slochteren W. A. Lambeck, Kolham en P. Hui- zing, Slochteren H. v. Hem- men, Roodehaan (Gem. Noord dijk) en J. S. Venema. Hark stede G. Mandema, Zuidbroek en K. M. Mulder, Schildwolde Overleden: Willem Heeringa oud 9 dagen, z.v. G. Heeringa en C. Breemhaar, Slochteren (Overl. te Groningen) Eeltje Bos, oud 51 j. echtgen. v. H. Lalkens, Slochteren (Overl. te Zuidlaren) Jacob Koopman, oud 53 j. echtgen. v. T. Zijl- stra, Harkstede; Anna Bruining, oud 65 j. weduwe v. H. Kort- jes, Slochteren, PREDIKBEURTEN ZONDAG 17 Mei 1936. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 11.30 uur, Kinderkerk en 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Sappemeer v.m. 10 uur, ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde 's av. 7 uur, ds. Oskamp. Westerbroek: v.m 10 uur, ds. Wasch. Engelbert v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. Scharmer-Harkstede v. m. 9 uur, (o.t.) ds. Rensink v.m. 10.30 uur, (o.t.) Kinderkerk Kolham n.m. 2 uur, (o.t.) ds. Dokter. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur, (o.t.) ds. Politiek Siddeburen v.m. 9l/a uur en 's av. 7 uur, ds. de Vries. Noordbroek: v.m. 10 uur, ds. van Leeuwen Jr. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom; 21 Mei Hemelvaartsdag v.m. 9.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9.30 uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur de heer Rein- holtd. n.m. 5 uur idem. Foxhol:'s av. 8 u. Jongel. Verg. Leger des Heils. Hoogezand Brugstraat. v.m. 10 uur, Luit. Bergsma; n.m. 3.30 u., Openlucht samen- komst. 's av. 8 uur, Luit. Bergsma. Kindersamenkomsten 9 uur, 2 uur en 5 uur. V.V.V. Sappemeer. Voor het bestuur van de V. V.V. was het, oppervlakkig be- schouwd, niet bijzonder pret- tig en bemoedigend, dat niet meerderen op de jaarlijksche le- denvergadering, die Maandag- avond onder voorzitterschap van den heer A. Kamps in het hotel-Struve (Beereboom) is gehouden, blijk hadden gege- ven van hun belangstelling, doch het zou voorbarig zijn daaruit ontmoedigende conclu- sies te trekken, daar dit de ervaring is van schier elke ver- eeniging, als er niet iets bijzonders op de agenda staat. En dat was hier niet het geval Door het feit, dat de feesten van het vorige jaar een onder- deel vormden van de H.S.T. konden de verslagen van den secretaris, den heer G. C. Smith en van den penning- meester, den heer G. H. Kuiter, hoe nauwkeurig overigens ook verzorgd. zelfs korter zijn dan gewoonlijk. Dat van den eerste was dan ook in hoofdzaak een memo- risatie van deze tentoonstelling in grooten stijl opgezet en uit- gevoerd, doch financieel geen succès, terwijl dat van den tweede slechts enkele getallen bevatte. Bij f. 1803.05 aan ont- vangsten was er een overschot van f 1.86. Beide functionarissen ont- vingen dankvoor hun accura- ten arbeid, terwijl den pen- ningmeester na accoordverkla- ringvan zijn rapport déchargé werd verleend. Dank ontving ook de heer Bakema, die zijn driejarig pé riode als lid der Kascommissie afsloot. Tôt zijn opvolger werd de heer D. Aeilkema gekozen. De bestuursleden, de heeren T. K. Kremer, W. Pol en J. Tolhuizen kregen hun mandaat hernieuwd Een bespreking der a.s. zo- merfeesten restte) Een voorloopig schéma had het bestuur opgemaakt. Hierop kwamen voor op den eersten dag, des Donderdags, een rondgangmet muziek, een wed- strijd van jongens boven 17 jaar met bestelfietsen en een ballonwedstrijd van school- gaande kinderen van leden. Des Zaterdags luchtacroba- ten op het sportterrein met muziek en mogelijk windhon- denrennen. Des Zondags een korte- baandraverij met keuring van tuigpaarden. Het bouwen van een eigen feesttent, die in de laatste jaren niet rendabel is gebleken blijft achterwege, Of er dit jaar nog niet dra- verijen of rennen zullen worden georganiseerd. Hiervoor is, vol- gens den voorzitter, het ver- loop van de tentoonstelling de beslissende factor. Met een beroep op de inge- zetenen om ook dit jaar de goede traditie der V.V.V. fees ten hoog te houden, sloot de voorzitter de vergadering. Plaalseiijk Nietiws. Sappemeer. In de A.V.R.O. bode van deze week lezen we, dat onze plaatsgenoote Mevr. H. van Geuns-Godfried, na de afloop van de Vrouwen-Vre desgang, die ;op Maandag 18 Mei te Amsterdam wordt ge houden vôôr 'tvoormalig Pa- leis v. Volksvlijt een toespraak zal houden, die tusschen 4 en 5 uur door de A.V.R.O. wordt uitgezonden. De reclasseeringscollecte bedroeg hier f79.61l/s en in Hoogezand f84. Jaarlijksche tentoonstelling uitgaande van de „Zusterkring" der Ned. Herv. Gemeente te Sappemeer. De leden van onze Zuster- kring zijn gedurende het win- terseizoen zeer ijverig bezig geweest. Vele nuttige en fraaie handwerken zijn reeds weer gereed voor de a.s. tentoon stelling, die dit jaar op 23 en 24 Mei gehouden zal worden. Ook van oudleden en belang- stellende dames uit onze ge meente mocht de Zusterkring veel medewerkingondervinden, wat natuurlijk zeer op prijs wordt gesteld. En zoo laat het zich aanzien, dat de jaarlijksche expositie van een en ander, weer de moeite waard zal zijn. Men verzuime niet om een van de beide dagen eens te komen kijken. Met de verkoop van loten gaat het ook naar wensch, er zijn er echter nog te krijgen, als men maar niet te lang meer wacht. Men zie de advertentie, in dit blad. Staatspensioen bedoelt licht te brengen in de trieste om- geving van vele ouden van dagen. Hoogezand. De rechtbank te Groningen heeft A. S., ar- beider gedomicilieerd te Hoo gezand, wegens ontucht, twee maal gepleegd, veroordeeld tôt twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proef- tijd van drie jaar en bijzondere voorwaarden. Thans zijn reeds 90% van de aansluitbare perceelen in deze gemeente bij de wa- terleiding aangesloten of zul len volgens schriftelijke ver- klaring van den eigenaar wor den aangesloten. De minister van Land- bouw en Visscherij heeft aan den heer G. Dijkhuis Pz. te Hoogezand lid van het bestuur van de Stichting Ned. Groen- ten- en Fruitcentrale. gevestigd te 's Gravenhage, op zijn ver- zoek eervol ontslag verleend en benoemd voor het tijdvak van 13 Mei tôt 1 Sept. 1936 tôt lid van het bestuur van genoemde Stichting den heer G. Boer, te Sappemeer. Voor de beterkking van leeraar aan de Ned. Isr. Ge meente, alhier, als opvolger van den heer Behr, benoemd in Deventer, zijn 17 sollicitan- ten. Namens den Bio-Bond (Bond voor Bioscoophouders) worden ieder jaar kinderen, bij voorkeur uit de armste ge- zinnen, nitgezonden naar een vacantiekolonie. Onder hen behoorden dit jaar ook twee kinderen uit Hoogezand, die na 41 dagen onder toezicht van de directie van het Kin- derherstellings- en Vacantie- oord in Russenduin te Bergen a. Zee te hebben vertoefd, Donderdag onder leiding van mevr. Benes—Jonker weer naar huis zijn teruggekeerd. Het verblijf aldaar bleek van heilzame invloed te zijn geweest. Ze waren o.a. 3 en 6 pond in gewicht toegeno- men. Slochteren. Naar we ver- nemen is de aardappelmeel centrale er in geslaagd een belangrijke transactie tôt stand te brengen door de verkoop van hoeveelheden van 77500 balen van 100 kg. aardappel meel naar Duitschland. Men heeft hoop, voorname- lijk in de veenkoloniën, dat men er in zal slagen in de toekomst een gedeelte van het overschot aardappelmeel naar Duitschland te kunnen uitvoe- ren. De export van consumptie- aardappelen die in de laatste weken heeft plaats gehad, is een aanleiding geweest tôt het doen ontstaan van de vrees, dat de nog aanwezige voorraad in ons land niet voldoende zou zijn om den nieuwe aardappeloogst te halen. uin, jullie twee hij een sigaar We staan tegenover de denk jij er van, Chene Jocelyn schudde het Aan de hand hiervan heeft de Ned. Akk. Centrale nagegaan hoe groot de aanwezige voor raad nog is, met de bedoeling zoonoodig de Aardappeldena- turatie stop te zetten. Als de export mogelijkheden mochten blijven bestaan, is er kans op, dat de laatste consumptie aard- appelen van oogst 1935 duur worden. Volgens de Ned. Groen- ten en Fruit-Centrale moet volgens beschikking v.d. Mi nister van Landbouw aan de kweekers, die het recht heb ben verkregenhun zelf geteel- de producten te verkoopen (dus niet over de veiling) steun zal worden uitgekeerd over de in 1935 door hen verkochte producten. Aanvragen voor 1 Juni 1936 te richten aan de Ned. Gr. en Fr, Centrale Laan Copes van Cathenburgh 62 Den Haag, waarna invullingsformulieren worden toegezonden. De loonen in den land bouw zullen hier en te Kolham evenals het vorige jaar per arbitrage worden geregeld. Ar- biter is de heer mr. H. J. Rei- nink te Groningen. Ook te Harkstede-Scharmer is aan de landbouwers, welke geen lid zijn van de plaatselijke werkgeversorganisaties en geen overleg wilden plegen met de werknemersorganisaties is ar bitrage opgelegd. Hier is prof. I. B. Cohen te Groningen als arbiter benoemd. De Ned. Akk. Centrale maakt bekend, dat de steun voor groene en schokker erw- ten, gedenatureerd in het tijd vak 12 April 1936 en 18 April 1936 voor de kwaliteitsklassen C en D resp. f3.70 en f3.20 per 100 kg zal bedragen. Verder wordt nog medege- deeld, dat degenen, die een B contract afsloten, vanaf 1 Mei a.s. in de gelegenheid worden gesteld 50% v. d. ge- contracteerde Erwten, klasse B te laten denatureeren. Gisterenmiddag ontstond brand in de boerderij van den heer J. Tamminga te Vroom- bosch, huis en inboedel wer den geheel vernield. Devrouw was alleen in huis. Noordbroek. De Emma- bloem-collecte heeft hier f 38 opgebracht. Tripscompagnie. Onder voor zitterschap van den heer B. Slim is alhier deze week een vergadering gehouden in ver- band met het feit, dat de o.l. school, alhier, dit jaar 75 jaren zal hebben bestaan. Al- gemeen was men 't erover eens dat dit jubileum feestelijk moest worden herdacht, waarvoor als programma o.m. werd vastge steld een schoolfeest met een gondelvaart, aan beide zijden geflankeerd door ruiters in feestdos, versierde fietsen enz. te houden op 11 Juli a.s. Kiel-Windeweer. De heer J. van Delden, alhier, heeft die voorloopige maatregelen ge- troffen welke kunnen leiden tôt de oprichting van een radio- centrale, alhier. Schildwolde. In de Don derdag gehouden bestuursver- gadering der Vakteekenschool alhier werd in de vacature van wijlen den heer Joh. Bos als voorzitter verkozen de heer K. Reinders. ADVERTENTIEN. Ieder, die iets ta vordaren heeft van of verschuldigd is aan of borgtochten kan doen gelden ten laste van wijlen den heer J, SLUIS, gewoond hebbende te Kropswolde en aldaar over leden den 28 April 1936, wordt verzocht daarvan opgaaf en betaling te doen voôr den 1 Junî 1936, ten kantore van J. L. L. C. HOOQENBOOM, Notaris te Hoogezand. in de gemeente Sappe meer, die in aanmerking wenschen te komen voor een loontoeslag bij tewerkstelliag van meer arbeiders (genomen uit de werkverschaffing of steunverleening) in hun be- drijven, gelieven daarvan op° gaaf te doen vÔ6r 1 Juni 1936, aan het Bureau van de Werkverschaffing, Molen- straat 4, alhier. Burgemeester en Wethoudeis der gemeente Sappemeer: A. JONKEREN, Burgemeester. J. J. PERDON, Secretaris. Sappemeer, 15 Mei 1936. V-.- de TO1 G BIJ ONS DOOR HANS TOE kan het komen Uw li ais o p chaam gegooid eerst hevige ri lingen, dan koorts. De weg tôt herstel het product van vertrouwerîj UltstultencJ verkrljgbaar In de oranje-bandbulsjos van 20 tabl. 70 cts. an oranjozakjei van 2 tabl. 10 cls. NAAR T. K. KREMER Voor Uw betere DRUKWERKEN SAPPEMEER

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2