oed il Qo H. I BODEWES H. FELLINGER, listerii IIRH SCHAAPHOK J. BOLHUIS, Schildwolde Uurwerken, 8oud en Zilver, Barometers, Brillen enz. K.|ik(a^lK Steenhouwerij MASSINX S KRASTER Opfok- inOchtindvoeder. Opening in Kruidenierswaren I. L STEIINZOLEN G. H. KUITER. tabak. D. WEVER. Advertentie's JAMES SLDITE8. Polshorloges, Hopie, F. VERMEEREN A. ELZINGA ZOON lolids Klïï Beter engoedkoopei ifiiiiketl Dressoirs De zaak met betere kwaliteit en legere prijzer De iosprijs voor Londen Het adres Volksrijwielzaak TRIPLEX Vee - Geneesmiddelen GRAFWERKEN Winkel Noorderstr. 45, Sappemeer. Telefoon 275. iat zal ook Uw sieenlag iï]a ils I onze sortsaririg en, da prijzea slet. HARCO FELLINGER slacht prima Vee En de prijs valt U mee! t/o Station - Hoogezand. Wilt U zelf timmeren, Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand. FOXHOL, Meerweg 28, (Gem. Hoogezand) Heden Zaterdag Kiel-Windeweer Spreekuur dageiijks, behalve ZATERDAG's vindt u bij ons in aile Prijzen en Modellen Noorderstraat 73 Sappemeer. BlkiYeding) Vakkundig en billijk. Prachtige Stijikasten f 23.50 Zeer fijne eiken Kasten 28.50 Idem extra uitvoering 33.50 Onze voorraad Tafels voor goede blijft toch de gesneden Vleeschwaren. Welf-Schoenen Schoenenmagazijn SAPPEMEER Tel 250 Ja.—dat h J. v. d. VELDE Meubelmakeri) Stoffeerderi Ledikanfen DIVANS met eiken pooten f 8.50,9.30,9.50 enz. 4 schltterende Crapauds Om enkelc te noemen Fluitketels 49 et. Kastpapier 12 vel 8 Zeepbakjes 16 Qoud en zilverbrons 9 Soeplepels 16 Potjes wrijfwas 10 Etenstampers 10 Lucifers 7 Busopeners 5 Linoléum was 21 Theegoed m. décor 6 st. 58 Dweilen 9 Lepels en vorken vlekvrij 7 Stofblikken 9 Theelepels 6 st 14 Wa3chbakjes gekleurd 37 Kunstbloemen per takje 10 Huishoudtrappen 72 Emaille Broodtrommel 228 Theebladen 29 CHINAMATTEN - COCOSMATJES - BALATUM. Wascbfomuisjes f 2 50 Petroleumstelien 3 pils f 8 50 Rolschuiers f 2 95 aile kleuren 4 pits f 4 50 franco le vérin g. Tel. 23. De huishoud bazar. Anno 1891. Probeert onze fyne Onze MET- en LEVERW0R8T Let op hst Julste adras zijn de ideale Schoenen welke volkomen rust geven aan de voeten, houden de voeten jong ook de voeten van uw kinderen blijven normaal bij het dragen van WELFSCHOENEN. groote platen van 150X120 cM. voorpla- fond-betimmering en andere doeleinden, beter en mooier dan carton 60 cent per stuk. Diverse soor- ten in verschillende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikte OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. bij ons kunt U het benoodigde hout, latten, strepen of planken in iedere door U zelf op te geven maat, geschaafd of ongeschaafd krijgen. Dageiijks te bezichtigen zonder eenige verpllchting tôt koopen. Bij veraf wonen stuur de bode. Ass.-Apotheker. Hoek Slocht« Het beste en goedkoopste adres voor Speciaal adres le klas Naalmachines met jarenlang vakkundige garantie. H A N O MA AI MACHINES vanaf f 27.50. Ruilen, Repareerrn. Ook op afbetaling. Steeds groote voorraad. b Kopje Wy leveren aile voorkomende In Hardsteen, Qranieto en Béton, zoowel in eenvoudige als in moderne uitvoering HET GOEDKOOPSTE ADRES IN HET NOORDEN Qeeft Uw Kuikens en Kippen BEGEMAN's Opfokvoer 12 et per Ko. Zaad fijn 10 Zaad grof 8 Tevens aile dagen versche Eleran en Boter. v. Royenstraat 53 Hoogezand. 's namiddags 2 uur, van onze en aanverwante artikelen. ledsr die voor f 1.— koopt (suiker uitgesloten) ontvangt «en verrassing. Concurreerende prljzen. Beleefd aanbevelend, Dorpstraat 3, naar den voet gevormd of volgens gipsmodal. SAPPEMEER, Tal. 250 Gedipl. Pedicure Voetkundige, Lid v. h. Ned. Genootschap v. Voetverzorging. Kon. No 3 30 et. pond. B. baai 40 et. Recl.-baai 50 et. Geur-baai 50 et. A. Heerenbaai 60 et. Friesche baai 80 et. Extra fjjne heerenbaai f 1 00 Zware pruimtabak 7 et. pakje Half-zware pruimtabak 6 et. ailes ook verkrijgbaar in i/s ponden. Stationstraat 6, Sappemeer. voor dit blad moeten uitorlljk Dondar- dag's 's avonds6 uur van De Groeve en Om straken in my n bezit zy a Beleefd aanbevelend, Winkelier De Groeve D 35 zie étalagé N. B. Het adres voor vakkundige reparaties aan Uurwerken, Goud, Zilver en Brillen. Iste ELECTRISCHE Zulderstraat 134 SAPPEMEEf bij Ailes met spiegels in de deuren. Nog een partij goedkoope doch prima met normale en breede planken. is zeer uitgebreid, in moderne en normale uitvoering f 4.—, 5.50, 6 50 tôt 13.75. f 875, 9 50, 10.50, 11.50, 13.50 enz. tôt f35,00. Mooi KOORDSP1EGELS f 2.1 BLOEMSTANDERS 0.< KEUKENTAFELS f 4.— en hoogt Ronde TAFELS f 5.75, 6.50, 7.50 en BIJZETTAFELS (eiken) f 2.28, 3.95, 5.25 en Stevige Tafels f4.— Eiken Bijzettafels 2 28 Ronde eiken Tafels f 345, 4 75, 5.25, 6.75 enz. Aardige Koordspiegels 2 25 Zie de Uitstalramen. Zie de geweldige magazijnvoor Wy leveren franco per eigen transportwagens naar aile plaatsen. P.S. Binnen enkele dagen geëtaleerd met moderne tafel. Pracht garnituur voor geweldig concui reerende prijs. Bloemstanders 49, 80 en 95» Slaapkamcrstoelen 1.83, 2 -, 2.2 Groote Nachtkastjes 2.1 FEUILLETON door FLETCHER Geautoriseerde vertaling. 7 (Nadruk Verboden.) Op het oogenblik, aldus mr. Ponti- fex weten siechts wij, onze knechts en bedienden en mr. Chenery hier iets van het gebeurde. Het spreekt vanzelf dat de veearts op de hoogte moet worden gebracht. Me dunkt dat wegeheimhouding verzekeren kunnen. Intusschen Marillier, gaat u natuurlijk uw gang. Ik heb aile vertrouwen in uw kundigheid. Marillier stak den ring veilig in zijn vestzak en gaf te kennen dat hij on- middelijk aan het werk zou tijgen. Toen echter merkte hij op dat hij wel wat voor het ontbijt wilde hebben, want binnen de vijf minuten na ont- vangst van mr. Pontifex's boodschap was hij van Scotland Yard vertrokken. Mr. Pontifex, wandelde daarop met hem naar huis, zeggende dat hij Jer- mey oogenblikkelijk gelasten zou aile knechts geheimhouding op te leggen. Jocelyn en Lesbia bleven samen ach- ter. De jeugdige secretaris rekte z'n gezonden arm en geeuwde. Dat komt er van als je een slapeloozen nacht en een tochtje van vijftig mijl in de ochtendlucht achter den rug hebt, zei hij. Waarom een slapeloozen nacht vroeg Lesbia. Vanwege dien hond en het uitbran- den, antwoordde (ocelyn. Wat ik zeg- gen wil Lesbia dit lijkt me een zaakje gaarvan men zegt dat er een luchtje aan zit. Indien die kerel of die kerels of wat dan ook op zoo geheimzinnige wijze het vee heeft of hebben gedood, wat zal dan hun verder plan zijn Lesbia schudde het hoofd. Die man beloofde uw vader bewij- zen niet één bewijs, vervolgde Jo celyn. Wat staat ons thans te wach- ten Misschien halen ze het wel in hun hoofd jou te na te komen Afschuwelijk, Jocelyn 1 riep ze uit. Hoe kom je op die gedachte Jocelyn wreef het puntje van zijn arends neus nadenkend met den wijs- vinger van zijn linkerhand. Hoe ik op die gedachte, kom Daar hoeft men niet zoo ver voor te gaan, Ik bedoel dit. Na jou is er geen levend wezen waar je vader zoo/eel om geeft. In jou plaats Lesbia, zou ik door en door voorzichtig zijn. 't Is vergif, ze zouden het in je ochtend- thee kunnen doen of De zaak is te ernstiger voor een grapje, Jocelyn zei ze hem verwijtend aanziend. Juistveel en veel ernstiger dan je denkt, Lesbia, antwoordde hij. Het volgende slachtoffer zal een mensch zijn. Misschien vagen ze met eenen grooten slag het heele kabinet weg, met uitzondering van den Eerste Mi- nister. Of, zooals ik zei ze zouden het op jou gemunt hebben. Dat hangt heelemaal van hun geaardheid af. Het zal in aile geval iets zijn dat uw va der ten sterkste treft. Daarom Lesbia als die kerels inderdaad op zoo vree- selijke wijze dood en verderf kunnen zaaien dan zullen ze hun tien millioen krijgen. Daar is geen ontkomea aan. We weten voorhands nog niet of het vee geen natuurlijken dood gestor- ven is, waagde Lesbia aan te voeren. Neen, lieve, daar heb je gelijk aan was het antwoord Maar we kunnen zelf onze gevolgtrekkingen maken. Ik heb nog nooit gehoord, dat 22 stuks vee in goede conditie en volkomen gezond, te gelijkertijd dood neervielen, en ik kan me niet voorstellen dat iemand anders wel eens zoo iets zou hebben gehoord. Neen, Lesbia, deze kerels zijn duivelsch knap, voormen- schen van hun soort is in de toekomst de wereldheerschappij weggelead. De man die uw vader tegenhield de ge- zant van de bende, wist terdege wat hij zei, toen hij opmerkte dat d macht in handen lag van de chemic 1k ben niet zoo'n zware denker, zoo- aïs je weet, maar daarover heb ik toch zelf dikwijls genoeg nagedacht. Vloten en légers zullen in de toekomst afgedaan hebben, Lesbia. Inplaats van de menschen dood te schieten zullen we ze vergiftigen of verstikken of ze doen ineenschrompe- len of We zullen spoedig weten of het vee vergiftigd is, onderbrak Lesbia want daar is Marchant, de veearts en die zal het wel weten te vertellen. Jocelyn liet Lesbia in den tuin ach ter en ging met mr. Pontifex Marillier en den veearts het park door. Mar chant was een jongeman die in zijn beroep reeds naam gemaakt had hij had in het loopende jaar de gouden médaillé gekregen en hij studeerde nog steeds. De verbazing stond op zijn gezicht te lezen terwijl hij luister- de naar mr. Pontifex's duidelijk en regelmatig verhaal van watergebeurd was. Nog grooter was zijn verbazing toen ze de stallen waren binnengegaan en hij het doode vee zag. De dieren moeten ongeveer twaalf uur dood zijn merkte hij na een vluch- tig onderzoek op. En wat het ook is, dat hun gedood heeft, de dood is on- middelijk geweest. Ze liggen rustig, wat siechts bij een plotselingen dood mogelijk is. U kunt zelf zien, er is geen enkel teeken van doodstrijd of van pijn te bespeuren. Dit gaat boven mijn macht, mr. Pontifex. U zult er een deskundige in vergiften bij moe ten halen. Want ik zou er op kunnen zweren dat het een of ander soort vergif is geweest. Zouden we Acheson niet vragen rnijnheer opperde Jocelyn, doelend op den bekendsten deskundige van het département van Binnenlandsche Zaken. Ik ken zijn privé adres. De Eerste Minister belde Acheson op en de beroemde man kwani nog in den loop van den dag Hij en Mar chant sloten zich met een der doode dieren op en ze kwamen weer eveii wijs te voorschijn. Er is geen spoor van eenig bekend vergif te ontdekken zei Acheson, ter wijl hij de zaak met den Eerste Mi nister besprak. U staat hier tegen- over iets waaromtrent ik geen enkele onderstelling durf maken. Maar zijn er dan geen symptomen, geen teekenen of iets dergelijks vroeg mr. Pontifex. Er moet toch stel- lig iets zijn waar op u, met uw uit- gebreide ondervinding een bepaalde théorie kunt bouwen? De specialist bief de handen op en liet ze weer zakken. Er is niets, zei hij wanhopig. Ab- soluut niets Die baas of bedrijfslei- der van u of hoe u hem noemt, slaat met zijn drukdoenerjj den spijker op den kop. 't Is een bezoeking. En het maakt mij beangst. Mr. Pontifex keerde den volgenden dag in ernstige zenuwoverspanning met Lesbia naar de stad terug. Wat stond hem te doen Moest hij zijn collega's van het kabinet mededeeling doen van de geheimzinnige gebeurte» nis op Somerbourne of moest hij de aangelegenheid voor zich houden. En wanneer zou de volgende slag vallen Ondanks zijn angst en zijn voorge- voelens vond mr. Pontifex in den namiddag van dien Maandag tijd naar een tweede-hands boekverkooper te rijden, die htm kortelings een cataloog gestuurd had, waarin een paar zeld- zame boeken stonden vermeld, die de Eerste Minister als ijverige boeken- verzamelaar wenschte te bezitten. Er was heel wat volk in den winkel, toen mr. Pontifex er aankwam. Een of twee personen kwamen na hem binnen. De eigenaar diepte de boeken voor hem op; mr, Pontifex legde ze op zij, terwijl hij het kantoor van den eigenaar binnenging om een chequé te schrijven. Hij kwam terug pakte zijn nieuw-verworven schatten op en stapte zijn auto binnen. Zooals iedere boekenliefhebber doen zoo opende hij terstond een der ouder deelen. Een opgevouwen blocnota-velletje viel er uit. Mr. Pontifex opende het en keek het in. De inkt was nog versch. De tekst luidde U hebt het eerste bewijs van on ze macht gehad met het geval van uw stamboekvee. Het volgende zal menschen gelden. De mededeeling was geteekendmet het zegel dat mr. Pontifex reeds ge- zien had op den gouden ring dien George Albert Jermey bij de stroo- schelf op Somerbourne had opgeraapt. TWEEDE DEEL. Natuurlijke dood of moord? EERSTE HOOFDSTUK. Daar het letsel dat Jocelyn Cherney aan zijn rechterhand had opgeloopen hem van zijn secretarische verplich- tingen voor den loopende tijd onthief, was de jongeman aan zich zelf over- gelaten. En zoo kwam hij op de gedachte dat hij wel slechter kon doen din een bezoek afleggen bij een tante van moederszijde die op Wight woon- de en van wie hij hooge verwachtin- gen koesterde. Hij reisde dus naar het eiland af op denzelfden middag welke getuige was van het bezoek van den eerste minister aan een tweede-hands-boek- winkel. Hij bleef daar twee dagen waarop hij beseffend dat hij aan zijn verplichtingen had voidaan naar de stad terugkeerde om den dokter naar zijn snel heelende wonde te laten zien. Het noodlot wilde dat hem op zijn terugreis een avontuur overkwam dat hem eens te meer in aanraking bracht met de raadselachtige gebeur- tenis van den vorigen Zondag op So merbourne Huize. Jocelyn Chenery's tante woonde bij West Cowes en Jocelyn reisde terug via de Soient en Southampton. Op de kleine stoomboot waarvan hij gebruik maakte bevond zich veel volk, daar het toeristenseizoen reeds be- gonnen was. Men vond er menschen van allerlei naties. Jocelyn liep het dek op en neer en monsterde zijn me- depassagiers met critischen blik. Hij zag Franschen, Duitschers en Ameri kanen in grooten getale en toen hi zijn onderzoek had beëindigd moest hi erkennendat er niemand onder he was die hem op bijzondere wijze be Iang inboezemde. Plotseling echte ontdekte hij een medepassagier di hem zoo sterk interesseerde. dat hi voor niets of niemand anders in di eerste drie vier uren meer oog had. Die medepassagier was een jonge man, dien Jocelyn had bemerkt toer de boot aan den steiger van Wes Cowes aanlegde. Vermoedelijk was hij van Ryde o Oost Cowes gekomen, hij hield zict van de andere passagiers afzijdig, ter wijl hij peinzend het gedoe aan boord in zich opnam. 'i Was een lange goed- gebouwde jongeman van ongeveer zes of zeven-en twintig jaar. Met zijn gebruinde wangen dicht krulhaar, rij- zige figuur en zijn pak van blauwe serge, dat hem aïs aangegoten zat, had hij veel weg van een militair. Jo celyn deelde hem terstond bij het lé ger in. Hij onderwierp hem aan een nader onderzoek en maakte in zich zelf de opmerking dat de bruine tint het gevolg moest zijn van de inwer- king van de tropische zon op de huid Overigens zou hij van den jonge man geen bijzondere notitie hebben genomen wanneer het toeval niet tus- schenbeide was getreden. Dit toeval was hef volgende. Het weer was dien morgen in de Soient wat buiig en de Zee stond bijgevolg vrij hol. De vreemdeling stond aan de kant van de boot, hij hield de reeiing vast met zijn linkerhand welke in een blijkbaar nieuwen en daarom smetteloozen gelen handschoen stak Plotseling wierp een zware golf een flinke stortzee tegen de boot en ont- lastte zich voor een deel op zijn artn en zijn hand. Toen de boot weer recht lag trok hij zich terug, schudde het watervan zijn arm en begon met 'n grijns zijn doorgeweekten handschoen uit te trek- ken. Wordt vervolgd). Rijwielen en Onderdeelen E SCHAAP, Welf-Schoenen G. H. KUITER, it. v.7,1- ..I - - v POOL Martensboek

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4