ELLING s ïoor Londen i De Witfe vlag" Notai STRUVE, Sappemeer Hedenavond en morgen Zondag, 8 uur JE SCHÂRLET PIMPERNELS" THE DANSANT Rund- Kalfs- en Varkensvleesch B. VAN GEUNS, Il Maedel d E. TEI HAYE ROOflEZAHD (Martenshoek) M 75 meskant bez. Monlmain Teafcplaten, Java- Teakzwalpen en -Doiken. Mooie eiken Stammen. TRIPLEXPLATEN. Voor llw belere naar adres olksrijwielzaal 7i Jerstr. 45, Sappen Telefoon 275. FELLINGER slacht prir rijs valt U mee! ZONDAG 4 uur Tegen de a.s, Pinksterdagen Ruime voorraad extra fijne kwalSteit Officieële Publicatie. voor goede blijft toch de ieden Vleeschwar ion - Hoog Welf-Schoenen ichoenenmagazijn PPEMEER Tel 2£ Wilt U zelf timmeren, RAND, Zuiderstr. 7, Hoc Leest de brochure Het Jordaan-Cabaret. met haar volledig programma. Extra geëngageerd Telefoon 244, leyert scherp concurreerend uit voorraad TEL. 213. îze fyne )nze MET- en LEVEEWORST Julste adras zijn de ideale Schoenen welke volkomen rust geven aan de voeten, houden de voeten jong ook de voeten van uw kinderen blijven norinaal bij het dragen van WELFSCHOENEN. I" £roo*e platen van 150X120 ■E../V fond-betimmering en andere er dari carton 60 cent per stuk. I ende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 1( JN-TRIPLEX EIKEN TRIP U het benoodigde hout, latten, iedere door U zelf op te ge >ngeschaafd krijgen. ezichtigen zonder eenige verplichtinj :n stuur de bode. LLETON FLETCHER >eerde vertaling. (Nadruk Verboden.) nblik, aldus mr. Ponti- :hts wij, onze knechts en mr. Chenery hier ebeurde. Het spreekt veearts op de hoogte ebracht. Me dunkt dat ing verzekeren kunnen. illier, gaat u natuurlijk eb aile vertrouwen in den ring veilig in zijn te kennen dat hij on- het werk zou tijgen. :rkte hij op dat hij wel ontbijt wilde hebben, e vijf minuten na ont- Pontifex's boodschap tiand Yard vertrokken. vandelde daarop met zeggende dat hij Jer- elijk gelasten zou aile houding op te leggen. )ia bleven samen ach- ge secretaris rekte z'n :n geeuwde. Dat komt ïen slapeloozen nacht van vijfiig mijl in de hter den rug hebt, zei i slapeloozen nacht 1 hond en het uitbran- e (ocelyn. Wat ik zeg- dit lijkt me een zaakje egt dat er een luchtje die kerel of die kerels op zoo geheimzinnige eeft of hebben gedood, n verder plan zijn de het hoofd. iofde uw vader bewij- bewijs, vervolgde Jo- celyn. Wat si ten Misschii hun hoofd joi Afschuwelij Hoe kom je J ocelyn wr arends neus r vinger van zij Hoe ik oj Daar hoeft m gaan, Ik bedo levend wezer om geeft. In ik door en de vergif, ze zoi thee kunnen De zaak h grapje, Jocelyi aanziend. Juistvei je denkt, Lest volgende slac zijn. Misschii grooten slag met uitzonderi nister. Of, zo< op jou gemu heetemaal var, zal in aile gei der ten sterks als die kerels selijke wijze c zaaien dan zu krijgen. Daar We weten het vee geen i ven is, waagd Neen, lieve was het antwi zelf onze gev< heb nog nooi vee in goede gezond, te geli en ik kan m iemand anders hebben gehoc kerels zijn duj schen van hur de wereldbeers man die uw j zant van de b hij zei, toen macht in hand iichtlijder, de pijnen ondragelijk dei Nederl. Vereeo. van Huisvrouwen. Nuttige wenken. Een glimmende kraag kan men schoon krijgen door hem met een zacht lapje met wat azijn te wrijven. Als er roet op het tapijt is gevallen, moetmen niet dade- lijk gaan vegen, maar het roet flink met zout bestrooien en vervolgens samen opvegen. Vetvlekken kan men uit zijde verwijderen door een stukje speksteen in water te weeken, het dan over de vlek te ver- spreiden, het te laten drogen, en vervolgens af te borstelen. Lunchgerecht Ham-Kaas Broodje. Voor de ham-kaas-broodjes ontdoen we een aantal sneedjes brood van de korstjes en be- smeren ze met boter. Op de eene helft van de stukjes brood leggen we een plakje kaas, op de andere helft wat plakjes ham, waarna wij een boterham met ham en een met kaas te- gen elkander plakken en in ruim boter in de koekepan goudbruin bakken aan beide kanten, het eerst de kant waarop de kaas ligt, omdat de kaas gaat smelten en de bovenste helft er daarna op plak1. Wil men het zich ge- makkelijk maken, dan windt men even een draadje garen om de boterhammen, dat voor het opdienen wordt verwijderd. S. B. O. Uitslagen Uni—S.B.O. 1-3 T.O.P.—S.B.O. II 6—3 Morgen ontvangt S.B.O. II— T.O.P. aanvang 3 uur. 1 Juni (Pinkstermaandag) H.B.S.-S.B.O. S B.O II-Noord- Ooster aanvang 3 uur. Indien mogelijk wordt H.B.S.- S.B.O. 31 Mei gespeeld. De Secretaris. îbJT€RNJATk>lAL£ VC0LAXÏM50MD VOOR VREDE VBUHdD GQOgP HS. - Zoo behoortdan de „Vrou- wen-Vredesgang 1936" weer tôt het verleden De pers gaf uitgebreide verslagen, op de foto-pagina's kwamen opnamen voor, 't journaal van de bios- coopen vertoonde fragmenten de radio bracht Maandagmid- dag de toespraken vanuit Am sterdam in de huiskamers der achtergeblevenen. 't Was ailes zoo heel anders, toen in 1934 een groep van drieduizend vrouwen schoorvoetend een weg werd gewezen door een stille buitenwijk van Den Haag nu trokken de 18000 vrouwen door 't Centrum van Amster dam door de groote medewer- king van 't gemeentebestuur 1 't Is te hopen, dat de stroom blijft wassen, een bewijs dat meer en meer 't bewustzijn van de vrouwen groeit, dat als zij niet willen, de oorlog on- mogelijk wordt Dit jaar namen 22 vrouwen uit Hoogezand-Sappemeer deel aan de Vrouwen-vredesgang, 't volgend jaar kan en moet dit aantal minstens verdubbe- len 1 Officiele Mededeling. „KWIEK" Morgen speelt het tweede elftal te Meedhuizen tegen Heveskes II, aanvang half drie, met de volgende opsteliing: £.2 6 S S Si g Are tuo - oa S I OiaSS S «^.5 cnv 5y en ■S "H S S BUROERLIJKEN STAND SAPPEMEER 15—21 Mei. Qeboren Klaas z.v. Johannes Roggen en Feike Hinderika van Oost. Ondertrouwd Popko Lam- bertus Anneijes oud 37 j. van Oldehove en Elizabeth Remke Meijer oud 32 j. van Sappe- meer; Albert Mulder oud 24 j. van Muntendam en Gepke Fol- ders oud 21 j. van Sappemeer; Hendrik Tilman oud 22 j. van Hoogezand en Geertina de Rook oud 19 j. van SappemeerJur- rie Vegter oud 29 j. van Hoo gezand en Trijntje Ruzius oud 30 j. van Zuidbroek, onlangs te Sappemeer Jan Zuidhof oud 25 j. van Sappemeer on langs te Hoogezand en Aaltje Huft oud 22 j. van Scheemda. Getrouwd: Jan HooiteGnod- de en Bouwina Siegers beiden van Sappemeer Henderikus Spieker en Maria Sloot beiden van Sappemeer; Harm Chris- tiaan Prenger en Eltje Nip, beiden van Sappemeer Johan nes Albertus Boelkens van Hoogezand en Jantiena van der Warf van Sappemeer; Wilko Schut en Alida Grietje Reinek beide van Sappemeer Anne de Ruiter van Hoogezand en Met- tina Catharina Klazina Korthuis van Sappemeer; Poppo Boss van Hoogezand en Afie Griet je Kliphuis van Sappemeer. HOOGEZAND, 15-20 Mei. Geboren Johannes, z. v. Wil lem Soeters en Wilhelmina Oomes, Hoogezand Berendina d.v. Hindrik Hartman en Be rendina Veenma, Foxhol Aal tje, d.v. Albertus Diephuis en Trientje Viswat, Martenshoek. Ondertrouwd Pieter Dijk- stra, van Opeinde, Fr. onl. te Hoogezand en Woltje Steen- huis van Eelde Jurrie Vegter v. Hoogezand en Trijntje Ru zius, v. Zuidbroek, onl. te Sappemeer; Jan Zuidhof, van Sappemeer, onl. te Hoogezand en Aaltje Huft, van Scheemda. Getrouwd: Teunis Jacob Albronda en Annechiena Cath. Oldenziel Henderikus Hilberts en Jantje Luchtenburg; Leonar- dus Nieborg en Albertje Eer- hard Freerk Venema en Ka- tharina Hend. Rijkens, Jan Smallenbroek en Klaassina Jant. Bakker Folkert Lam- merts en Egbertje Menger; Hendrik Corn. Bliken Fenne- chien Tepper. Overleden Johannes Ab- bring oud 36 jaren, echtge- noot van Machieltje Wolff, overl. te Appelscha Fr. SLOCHTEREN, 13—19 Mei Geboren Elizabeth, d.v. Hen drik Haze en Jantje Riepma, Siddeburen Hendrik Hende- ricus, z.v. P. G. Schepel en S. T. Zwaneveld Siberdina Jacoba, d.v. S. Moesker en K. de Muinck Roelfien Grietje, d.v. B. Mendelts en G. Kruzen- ga; Hinderkien Hillechien, d.v. H. Nanning en G. Pelgrim Evert, z.v. G. Boer en G. Wil- deboer. Ondertrouwd P. Holman Slochteren en In het vervolgelke Donder- dagavond zeven uur trainen op het terrein ach.ter hôtel Beere- boom. Aile leden worden drin- gend verzocht zoveel mogelijk aan deze wekelijkse oefenavon- den deel te nemen. D. O. S. De dames Tini Boekholt en R. Braun worden om 1.15 uur bij de Gado garage verzocht, voor wedstrijd tegen Brunhilde in Appingedam. Binnenkort zal onder des- kundige leiding begonnen wor den met Handbal nadere ge- gevens volgen. De Secretaris. G. Haan, Hélium; Th. K. Boschma, Kl. Harkstede en E. Hofman, Kl. Harkstede. H. H. Kleefman en A. Folkersma, Slochteren D. Waijer, Schar- mer en H. Messchendorp, Slochteren J. Brink, Schild- wolde en A. Koopman, Hélium J. D. Haan, Nieuwolda en G. v. d. Helm, Siddeburen. Getrouwd H. v. Hemmen, Roodehaan (Gem. Noorddijk) en J. S. Venema, Harkstede G. Mandema, Zuidbroek en K. M. Mulder, Schildwolde H. Koning Hélium en G. G. Aeilkema Bontkes, Schildwol de H. Hassing, Noordbroek en H. Amerika, Slochteren K. Bouwman, Harkstede en T. E. Godliep, Harkstede J. Smit, Slochteren en J. Hommes, Sid deburen N. J. A. Roggen, Sappemeer en R. Smid, Sloch teren P. J. Compaan, Ten Post (Gem. Ten Boer) en H. Doornbos, Schildwolde H. Moedt, Siddeburen en P. Mos- sel, Schildwolde; H. W.Jager, Hélium en J. G. Kuiper, Sid deburen L. Groeneveld, Kl. Harkstede en J. Kuipers, Hél ium; I. v. d. Deen, Ten Boer en I. Niehof, Siddeburen. Overleden Bintje de Boer, 77 j., ongeh. Aaltje Dijkgat 51 j., echtgen. v. J. Klein, Slochteren Eskea Klaassen, 71 j., echtgen. v. J. Stukje, Kolham. Officieele Publâcatsën Gevonden voorwerpen. Een roi Cocos. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. 1 9 3 6. Gemeente Sappemeer. Uitloting Geldleeningen. Burgemeester en Wethouders van Sappemeer maken bekend dat de volgende obligatiën zijn uitgeloot Leening 1913. groot f33500, no. 40, 44 en 50. Leening 1918, groot f 20000, no. 4. Leening 1935, groot f 42000, no. 46, 70, 71 en 73. Krachtens vroegere uitloting is aflosbaar Leening 1906, groot f 31000, no. 27. Ailes per 1 Juli e.k. Leening 1934 groot f 30000, no. 14, 28, 44, 48, 57 en 59. Per 1 Augustus e.k. Leening 1934, groot f 108000, no. 5, 17. 21, 22, 32, 34, 41, 51, 55, 57, 78,80, 91, 99, 103, 110. 115, 125, 137, 156, 165, 178, 183,200,201, 202 en 204. Per 1 Nov. e.k. Betaalbaar bij denGemeente- Ontvanger. Na het voor de aflossing bepaalde tijdstip wordt van de uitgelote obligatiën geen rente meer betaald. Sappemeer, 18 Mei 1936. PREDIKBEURTEN ZONDAG 24 Mei 1936. Gem. uur, v.m. 10 Herv Hoogezand ds. Oldeman. Sappemeer geen dienst. Westerbroek 's avonds 7 u. ds. Oldeman (H.Av.) v.m. 11.30 Kinderkerk. Engelbert geen dienst. Middelbert v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Scharmer-Harkstede v. m. 9 uur, (o.t.) ds. Rensink v.m. 10.30 uur, (o.t.) Kinderkerk Kolham v.m. 9 uur, (o.t.) ds. Dokter. Slochteren v.m. 9^ uur, (o.t ds. Kwint van Utrecht. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur, (o.t.) ds. Politiek Siddeburen v.m. 9Vs uur ds. de Vries, 's av. 7 uur, de heer La Brijn Noordbroek: v.m. 10 uur, dr. Sevenster. (H. Av.) Zuidbroek geen dienst. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, dr. C. Krahn. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9.30 uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur de heer Rein- holtd. n.m. 5 uur idem. Foxhol:'s av. 8 u. Jongel. Verg. Zeilen. Op Hemelvaartsdag heeft de zeilvereeniging „Zuidlaarder- meer" op dit meer een zeil- wedstrijd voor leden gehou— den, die het wat de weersom- standigheden betreft, al bijzon- der slecht heeft getroffen. Er deed dan ook maar één groep aan mee, ni. de Kleine B.M. welke tôt taak had van het punt van uitgang, 't paviljoen v. d. Schuur, v. v. te zeilen naar café-v. d. Zijl te Midlaren met verplichte rustpoos, aldaar. De booten kwamen als volgt binnen 1 MZwaluw" van H. ten Hâ ve, Kalkwijk, in 1 u. 24 m. 2. „Najade" van C. Veenma, Sappemeer, in 1 u. 26 m. 33 s. 3. „Meeuw" van S. Doesburg Kropswolde, 1 u. 31 m. 15 s.; 4. „Kaper" van T. Haan, Hoo gezand, in 1 u. 36 m. 32 s. en 5„Kemphaan, van P. Miede- ma, Kalkwijk, 1 u. 50 m. De voorzitter, de heer T. Koetse, reikte na afloop in het palviljoen de prijzen met een gepast woord uit. Schaken. Het bestuur van de schaak- club Hoogezand-Sappemeer" heeft de gelukkige gedachte gehad den bekenden schaak- meester en simultaanspeler J. Davidson te Amsterdam uit te noodigen voor een simuitaan- partij, welke Woensdagavond in het hôtel Faber heeft plaats gevonden. De heer Davidson begon met behulp van het zwar- te bord eerst op zeer bevatte- lijke wijze enkele openingen en eindspelen van bekende meesters te behandelen, een demonstratie, welke de schaak- liefhebbers ongemeen boeide. Dan ving de kamp aan. Gespeeld werd aan 22 bor- den, waarvan een zestal, waar op de strijd door juniores werd aangeboden. Doordat de schaak- meester, behoudens dan enke le uitzonderingen, zich snel wist te orienteeren, werd in een snel tempo gespeeld. Wel waren er, die krachtigen tegen- stand boden, maar de einduit- slag was dan toch, dat 16 spe- lers het moesten afleggen. Drie waren er die remise wisten te maken n.l. de heeren C. Jurri- aans en Kranenborg, vader en zoon. Van den laatste, Herman, pas 14 jaren wel een kranige prestatie. De voorzitter ds. G. Olde man, die ook den schaakmees- ter had ingeleid, tracht hem na afloop dank en evenzeer aan allen, die voor het welsla- gen dezer leerrijke simultaan- partij hun medewerking had- den verleend. Staatspensioen bedoelt licht te brengen in de triesle om- geving van vele ouden van dagen. Plaatseljjk Nieuws, Sappemeer. Onder voorzit- terschap van den heer M. K. Boon had Maandagavond in 't hotel-Struvé de jaarlijksche ingelandenvergadering plaats van het waterschap „Noord- zijde der gem. Hoogezand en Sappemeer e.v.o." Bij f 2422.64 aan ontvangsten bleek een batig saldo te zijn van f 460.06. De omslag ad f 2 per H.A. werd gehandhaafd en de be- grooting voor 't volgende jaar goedgekeurd. De onderhoudsonkosten ble- ken gering te zijn geweest de aanleg van waterleiding had behalvebijkomendekosten f 160 gevorderd. Het vallaatsgeld ad f 160 was weer iets teruggeloopen. De voorste 60 M. van Wij- nand's wijk zullen worden ge- leikt. De heer O. Griiben werd herkozen als bestuurslid. Tôt directeur van de Chr. Gem. Zangver „HaIleluja" is benoemd de Heer G. W. Verver alhier. Bij het 6 Mei te Gro- ningen gehouden examen van den Kon. Erk. Alg. Stenogra- fen Bond slaagde o.m. voor typiste (snelheidsdiploma) Mej. T. Berg, alhier. Voor Kantoorstenograaf Ne- derlandsch (snelheid 130 let- tergrepen per minuut) slaag- den de heeren B. Fledderman en H. Kok, alhier en Mej. D. Koekkoek van Kiel-Windeweer. Hooqezand—Sappemeer. Het comité van actie van de Centrale voor Werkloozenzorg, alhier, heeft onder leiding van ds. G. Oldeman vergaderd ter bespreking der belangen van de jeugdige werkloozen. Alge- meen vond men 't wenschelijk bij dezen de aandacht te blij ven vestigen. Op het werkkamp te Roden en tôt aangifte op te wekken, waarvoor het adres is Kleinemeersterstraat 27 te Sappemeer. Verder werd de collecte geregeld, die op 13 Juni a.s. in beide gemeenten zal worden gehouden. In de plaats van den heer A. van Buuren werd de heer Joh. Bouman als 2e voorzitter gekozen. Hoogezand. De heer Joh. Klasens, hoofd der o.l. school, alhier, is benoemd tôt lid der examencommissie voor de hoofdacte te Groningen. Hoogezand. Het is een ver- blijdend feit, dat in de laatste jaren de lust om bioemen te kweeken in den tuin en de huiskamer ermee te tooien ge- stadig is toegenoinen. Veel meer ook dan voorheen in de bloem het teeken van sympa thie bij vreugd en rouw. Daar- aan loopt paralel de toename van bloemenwinkels. Zooisnu ook deze plaats weer een rij- ker geworden. De bloemist H. C. Prenger, die als opvolger van wijlen den heer Meijer, reeds gelegenheid heeft gehad te toonen, o.a. op de H.S.T. dat hij een bekwaam vakman is, heeft thans in het perceel Kerkstraat 20 ook een bloe- menwinkel geopend, eeuvoudig en smaakvol, gevuld met planten en bioemen, die een lust voor het oog zijn. Met daarop de aandacht te vestigen meenen wij een dienst te be- bewijzen aan onze lezers Op de onder voorzitter- schap van den heer dr. D. Jen- sema in het hôtel Faber ge houden jaarlijksche algemeene vergadering van de vereeni- ging „Roei-zwem- en Zeilsport „Foxhol" bleek uit het verslag van den penningmeester, den heer Post van Leggelo, dat de inkomsten incl. een saldo van f 36.21 f 860.71 haddenbedra- gen en de uitgaven buiten een nog aan werkloon te betalen bedrag ad f40 f 767.58, zoo- dat er een saldo is van ruim f 50 Onder de inkomsten is een bedrag van f 312 als ren- tevergoeding van de gemeente Hoogezand, gevolg van een garantieveridaring. De kaartverkoop bedroeg 130 25 cent, 230 5 cent, 29 f 3.-, 122 f2.-, 47 f 1.50, 19 f 1.- en 24 f 2.- (verlaagd tarief) Het financieel rapport werd goedgekeurd en décharge volg- de. De heer Post van Leggelo werd als bestuurslid herkozen. De vergadering besloot de bad- tijden ongewijzigd te laten op 27 Mei a.s. te openen. Foxholsterbosch. Aan de firma Mulder Breurken, scheepsbouwers, alhier, is op- gedragen de bouw van een motorschip van plm. 380 ton, voor rekening van reeder Schothorst te Zuidbroek. Watermuizen Van de scheeps- werf van Gebr. Van Diepen, scheepsbouwmeesters te Wa- terhuizen, is met goed gevolg te water gelaten het motor schip „Fredanja", groot 300 ton, in aanbouw voor Kapitein J. Hartman te Haren. Het zal worden voorzien van een 200 P. K. Deutz-Dieselmotor. De kiel is gelegd voor een motorschip van plm. 350 ton voor rekening van kapitein Beck te Groningen. Schildwolde. Aan den elec- tro-techn. cursus te Groningen is het diploma als electro-in- staliateur uitgereikt aan P. A. Veldman, alhier. Slochteren. Afgezien v. d. vraag, of het wenschelijk is, steun teverleenen, aan de vet- weiders en de manier, waarop deze steun wordt verleend, wordt het ernstig betreurd, dat zonder de Centrale Landbouw organisatie erin te kennen, de min. tôt steunen besloten heeft. De Ned. Akk. Centr. maakt bekend, dat de Steun voor groene en schokker erwten, gedenatureerd in het tijdvak 19 April tôt 2 Mei 1936 voor de Klasse C en D resp. f 3.70 en f3.20 zal bedragen. De verbouwers van veld- boonen en gerst, met een op- pervlakte van hoogstens 1 H.A. zullen in de gelegenheid zijn, hun gewas, vanwege de L.C.O. voor de uitkeering v. d. toeslag te velde te laten taxeeren. Voor 1 Juni aan te vragen bij de L.C.O. afdeeling Akker- bouw te Gron. Bij de Min. v. Landbouw en Visscherij zal er op worden aangedrongen, niet over te gaan tôt verlaging v. d. toe slag op melk, daar dit met 't oog op de financieele uitkom- sten van het veehoudersbedrijf niet te verantwoorden is. Prinses JULIANA koopt zomerpostzegels. Naar wij vernemen heeft H. K. H. Prinses Juliana van het Algemeen Comité voor de Zomerpostzegels een belang- rijk bedrag aan zomerpostze gels gekocht, zulks als Be- schermvrouw der Vereeniging „Arbeid voor Onvolwaardigen, die voor de helft in de extra opbrengst der zomerpostzegels deelt. f J van H VAN GEUNS—GODFEIED. Verkrijgbaar 10 cent bij de uitgevers SMIT D0NTJE en in den Boekhandel. (K. BEEREBOOM) Het grootste succès yan de Gron. Kermis. „THE SCHARLET PIMPERNELS" S88i8i£!8S£88i8ÏSS8ï8ÏSi«SS Aanbevelend, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HOOQEZAND doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 9 Maart 1936 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING op de heffing van opeenten op de gemeentefondsbelasting in de gemeente HOOGEZAND. Art. 1 Er zullen voor het belastingjaar 1 Mei 1936 tôt en met 30 April 1937 ten behoeve dezer gemeente op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting worden geheven 75 opeenten. Art. 2 De opeenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het Ryk geen vaste woonplaats hebben. Vastgesteld door den Raad der gemeente Hoogezand in de openbare vergadering van 9 Maart 1936. De Secretaris, De Voorzitter, (get) G. ZWIERS. (get) D. BARTELS. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 28 April 1936 no 43. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. BARTELS. De Secretaris, G. ZWIERS. ijwielen nderdeele HAA elf-Schoene H. sfeunt en zucht de wanneer worden. Dan is er maar één middel direct te nemen en wel: BAY het product van vertrouwen S! Uitslultend verkrijgbaar lr de oranje-bandbuisjes van 20 tabi. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cts. cô ^3 3 C co C/5 tu j» Z E y Uh n ,-L* 7T ^^-1» if CQ 03 txO w- (U c 2 g M 3 oJS c 3C reZ Oi T. L

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2