22 cent Gratis leggen COCOS en 8. H. TEB8E8 Horlogerie F. V Erkend Waterfitter en Installateur. A. ELZINGA ZOON. E. HOLLE H. Schaap, 't Calé Hnisman, T. I. Kremei De losprijs voor Londen Aile Gordijnen worden moderne GRAFWERKEN Bij HOLLE DE VOLKSZAAK K. BE1SHUIZEN en Zn. SOLIED en GOEDKOOP adres voor SAPPEMEER. Een ideale BRIL en M otet te deur Westerbroek. Vee-Geneesmiddelen TRIPLEX bij ons thans PLUCHETTES 49 et. HANDWEEFSTOFFEN 38 Ct. Vitrages 7 et. LEDIKANTEN 2-pers. S 3.50 Staaldr. Matrassen t 2.50. M Hoofdstr. 64 fktenshoek Massiei V obbIboQ FOXHOL, Meerweg 28, (Gem. Hoogezand) h Kopje Ja.—dat h we/Aom modéras Montnren Noordbroeksterstraat, Sappemeer. Waterleiding, Gasleiding, Electr. Installâmes en aile andere Koper- slagerswerken. Wilt U zelf timmeren, Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand. A-Kerkstraat 18. - Tel. 4109. 0. Ebbingestr 13. - Tel. 929. f 7.90. Attentie s.v.p. VERLOVINGSen TROUWRÎNGEN Gravaaren Gratis Meubelmakerl] StotfeerderlJ vindt men goedkoop en prima bij VT i WÊ in meerdere bekende kwaliteiten als STRAGULA, W1JOLEUM enz. enz= CHINA LOOPER, 98 breed 16 cent EVENEENS FXTRA VOORDEELIG De Fijnste BOUCLÉ LOOPERS 39 et. Prachtvolle 3-deelige Wol-Bedstellen met schuîne Peluw en GEBLOEMDE OVERTREK en dikke vulling. Fjjn gemaakt met afgenaaide kanten DL&NSVERF in 32 kleuren 70 ct. per Ko. Atnoniac 15 et. per fl. Prima Bussen Verf 24 kleuren Zoutzuur 12 ct. per fl. i Gloria Wateivcrt in 20 kleuren Ivanaf 20 ct. pak Wasbeits 15 ct per flacon Zuivere Terpentijn 40 ct. p- fl. Creolin 25 ci per liter Meubelvernis 20 ct. p. fl. Verder aile Verfwaren en Lakken. Tegen seherpe prljzen. Verf en Drogisterijen ERMEEREN Wjj leveren aile voorkotnende In Hardsteen, Granieto en Béton, zoowel in eenvoudige als in moderne uitvoering MET GOEDKOOPSTE ADRES IN HET NOORDEN LEVERT U1T VOORRAAD vindt U een keur van Ist© ELECTRiSCHE Bekfcedî ne i Vakkundig en billijk. Zuiderstraat 134 SAPPEMEER. De zeer praktische KLEMMER- i BR1L veroorzaakt geen pijn op de neus of achter de ooren e» îaat het gezichtsveld aan de kant vrlj, door zijn hoog aan- g^zeite veeren In ruime keuze voorradig bij Hoogezand Gedipl. Opticien V.V 0. Aangesteld leverancier van het Ziekenfonds H —S IN DE MERKEN El JSINK, Union, Wareld, Stokvis. UlTERSTE PR1JZEN. RU1LGARANT1E. SAPPEMEER. TEL 275 Ass.-Apotheker. Hoak Slochtarstraat. wm voor dit b 1 a d knnnen bezorgd worden in Westerbroek. groote piaten van 150X120 cM. voorpla- fond-betimmering en andere doeleinden, beter en mooier dan carton 60 cent per stuk. Diverse soor- ten in verschillende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikte. OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. bij ons kunt U het benoodigde hout, latten, strepen of planken in iedere door U zelf op te geven maat, geschaafd of ongeschaafd krijgeri. Dagelijks te bezichtigen zonder eenige verplichting tôt koopen. Bij veraf wonen stuur de bode. FEUILLETON door FLETCHER Geautoriseerde vertaling. ji (Nadruk Verboden.) «««- VIERDE HOOFDSTUK. Mr. Cheneiy mr. Rederdale; mr. Rederdale mr. Chenery. De beide jongemannen bogen, ga- ven elkaar de hand, glimlachten tegen elkaar en begonnen dan te lachen. Pépita keek ze met verwonderde oogen aan. We hebben elkaar reeds eerder ont- moet, zei Rederdale. Ja, beaamde Jocelyn. In de trein. Engelschen ontmoeten elkaar altijd in den hein. En zooals aile Engelschen bewaar- den we een trotsche reserve geduren- de de heele reis van Southampton tôt Waterloo, merkte Rederdale op. We zeiden geen woord tegen elkaar, voegde iocelyn er aan toe. Zeiden jullie zelfs niet 't Is een mooie dag of 't Zal morgen regenen vroeg Pépita. Neen, zelfs dat niet, antwoordde )o- celyn. Nu, jullie bent echte Engelschen Ga zitten. Valentino mio, ik zal zor- gen dat je koffie en een sigaret krijgt ter belooning, dat je onder netelige omstandigheden aan je karakteristieke eigenschappen zoo getrouw bent ge- bleven. Valentino Miol Was deze knappe jongeman, die nu niet langer den ge- heimzinnigen ring met de opvallende voorstelling droeg, wellicht signorina Pepito's verloofde Jocelyn vroeg het zich af en lette op. Hij zag de ken- bare bewondeiing in Rederdale's oogen toen hij naar voren boog ora uit de hand van het meisje een kopje aan te nemen hij meende zelfs meer te zien. En hoewel hijjuist beleefdelijk luister- de naar signor Vespucci, die hem een nieuwe vinding van Edison uitlegde waren Jocelbyn's gedachtcn in werke- lijkheid toch verre van dat onderwerp. Hij probeerde de zaken aan elkaar te voegen. De ring die door George Albert Jer- mey in de strooschelf op Somerbourne Huize gevonden was, moest natuurlijk het fundament vormen van 't gebouw dat hij dacht op te trekken. Het leed geen twijfel dat de persoon of een van de personen, die voor den dood van mr. Pontifex' vee verantwoorde- lijk was, hem daar had laten vallen. Zijn uiterlijk duidde er op, dat hij het herkenningsteeken of het symbool vormde van een geheim genootschap. Rederdale had in den trein een vol- komen eenderen ring gedragen hij was gevolgd tôt aan dat huis. Nu was hij er binnen en hij voelde er zich blijkbaar volkomen thuis. Maar den ring droeg hij niet. Waarom niet? Het scheen Jocelyn, die naar den uiterlijken schijn, aandachtig naar zijn gastheer luisterde maar in werkelijk- heid met heel iets anders bezig was, dat hij op bevredigende wijze verkla- ren kon, waarom Rederdale den ring niet droeg. Hij ging bij die verklaring uit van de veronderstelling, dat Re derdale een was van het driemanschap, waarop de gezant, die den vorigen Zondagmorgen den premier in den weg getreden was, had gedoeld. Vol- gens de labels welke Jannaway op de bagage van Rederdale had gezien, moest deze voor kort (de labels wa ren nog nieuw, had Jannaway gezegd) in Parijs en heel zeker op Wight ge- weest zijn. Te Londen teruggekeerd had hii van een collega of van zijn collega's gehoord van het verlies van den ring op Somerbourne. Dat verlies kon, gesteld, dat de ring gevonden werd, natuurlijk een gevaar beteekenen en daarom had men van de andere ringen afstand gedaan. Zulks verklaar- de, dat Rederdale den ring niet meer droeg, die op de boot en in den trein aan zijn vinger had gezeten. Deze théorie leek Jocelyn redelijk en gezond. Intusschen, terwijl hij oogenschijnlijk met beide ooren naar Vespucci luisterde, wierp hij met nieu we belangstelling een onderzoekenden blik op Rederdale die aan de andere zijde van de kamer in een vriend- schappelijk op zachten toon gevoerd gesprek met Pépita was gewikkeld. Rederdale zag er stellig niet als een samenzweerder uit, dacht Jocelyn. Hij scheen het type van den eerzamen, rechtschapen Engelschman, haastnog een jongen, die een hartgrondigen aikeer hebben moest van intriges, sa- menzweringen en complotten. Zijn ge- laat drukte onmiskenbare openhartig- heid en oprechtheid uit. Hij zag de- genen tôt wie hij sprak recht in de oogen en zijn handdruk was stevig en loyaal. Maar wat had hij dan met dien geheimzinnigen ring te maken en waarom droeg hij hem thans niet Maar natuurlijk, dat is een théorie welke nog niet in de practljk kan worden omgezet, betoogde signor Vespucci, toen Jocelyn deze verwar- rende problemen Iosliet en zich dwong naar zijn gastheer te luisteren. We zullen zien, mr. Chenery, we zullen zien Intusschen is het een kwestie welke de belangstelling alleszins ver- dient. J Stellig en zeker! antwoordde Joce lyn, zich afvragend waarover Vespucci het eigenlijk had. U moet er zich wel heel bizonder voor interesseeren. Zou ik thans misschien uw laborato- rium eens mogen zien Ik wilde het u juist voorstellen, zei Vespucci. Rederdale, je bent zoo vaak in mijn werkplaats geweest, je zult er wel weinig voor voelen om mee te gaan. We zullen je maar hier laten om Pépita te vertellen wat je in Pa rijs hebt uitgevoerd. Maar je kunt me wel even helpen met me naar de deur van 't laboratorium te rijden. U ziet hoe afhankelijk ik ben van anderen, mr. Chenery. Jocelyn stond op en gaf te kennen, dat hij zulks best kon doen, maar Re derdale had de deur aan de kant van het laboratorium reeds gtopend en zette zich aan wat als een gewone bezigheid beschouwd werd. Hij ieed den stoel een anderen tuin binnen aan den achterkant van het huis. U zult opgemerkt hebben, mr. Che nery, zei Vespucci, toen Jocelyn naast hem was komen loopen, dat tusschen vloer en tuin geen drempel is. Ailes is gelijk gehouden, zoodat ik gemak- keiijk in en uit kan rijden. Ik ben een nieuwen stoel aan het voltooien d en ik zelf voortbewegen kan. Ik heb er zoo al een paar gehad maar ze vol- deden me niet. Deze zal dat wel doen. Nood is de moeder van de vinding- rijkheid, toen ik het gebruik van mijn beencn verloor, spitste zich mijn ver- nuit bij zonder op de voortbeweging. Daar is mijn laboratorium, aan het eind van den tuin. Jocelyn keek eens rond. De tuin waarin hij zich nu bevond, leek vol komen op dien aan den voorkant, maar hij was niet zoo bezaaid met bloemen en niet zoo overladen met boomen Aan het einde verborg het dikke scherm van 'n zorgzaam geleiden rooden beuk ten halve 'n modem gebouw in Moor- schen stijl, waarheen Vespucci wees. Daar is het, herhaalde deze in ge- dachten. 't Is een heel gerieflijk labo ratorium 't heeft me heel wat denken, arbeid en geld gekost. De bouw vloekt wel een beetje met de architectuur van het huis, daarom hebben we het zooveel mogelijk zien te verbergen achter langs latwerk geleide roode beuken. Maar deze moeten zoo dik- wijls gesnoeid worden. Rederdale reed den stoel tôt aan den ingang, opende de deur met een sleutel dien Vespucci uit zijn vestzak had gehaald en nadat hij den stoel binnengebracht had, zeide hij lachend tôt den Italiaan, dat hij maar moest roepen als hij zijn diensten weer noo- dig had. Daarop keerde de man weer naar de villa terug. De haast dien hij in zijn pas legde gaf Jocelyn deover- tuiging, dat hij op het meisje verliefd moest zijn. Het laboratorium lag bijna geheel in het donker, hoewel het in den met bloemengeur bezwangerden tuin nog schemerde. Jocelyn merkte niettegen- staande de duisternis een aantal mo- dellen op en een sterke reuk van che- micaliën drong tôt hem door. Onwil- lekeurig haalde hij z'n neus op. Ves pucci lachte, Ha, u ruikt een paar dingen, waar- mee ik vanmiddag proeven aan het nemen was, zei hij. Uw neusvleugels zullen daar spoedig vertrouwd mee zijn. Nu onze goede Rederdale in zijn haast om weg te komen mijn stoel niet ver genoeg vooruit geduwd heeft, zoudt u m sschien, mr. Chenery dank u nu kan ik het licht aansteken. Opeens baadde het gebouw in een stroom van zacht, zilverig bljzonder helder licht. Na een paar seconden vluchtig te hebben rondgekeken was het Jocelyn duidelijk, dat hij zich in een der volmaakst uitgeruste laboratoria bevond, welke hij ooit gezien had Hoe weinig hij ook van die dingen afwist, hij zag terstond dat Vespucci een man was van bijzondere kennis en aanzienlijke middelen slechts een groot geleerde kon het klaarspelen zulk een inrichting in elkaar te zetten en slechts een rijk man had de in richting kunnen bekostigen. Hi] zag met één oogopslag, dat ailes tôt in de perfectie was afgewerkt en hij kon een kreet van bewondering niet on- derdrukken. Ja, het is een behoorlijk laboratori um, zei Vespucci. Nu, als ik vragen mag, rijd mij dan maar rond, dan zal ik u ailes uitleggen, zonder teveel van uw geduld te eischen. Wees maar niet bang, mr. Chenery, ik zal u niet vervelen. Jocelyn vond niets vervelends in de wonderbare apparaten welke zijn gastheer hem wees en beschreef, ter wijl hij den stoel door het laboratorium reed. Vespucci was inderdaad zoo onderhoudend, dat Jocelyn er geheel in opging en lachende erkende, dat de wetenschap voor hem eensprook- jesland begon te worden. Doch nauw had hij dezen spontanen toi van zi bewondering aan zijn gastheer betaa of hij werd op ruwe wijze tôt werkelijkheid teruggebracht. Toen den hoek van een breede tafel oi ging, bemerkte hij iets, gedeeltel achter een scherm verborgen, w hem deed beven van zenuwachtighe; Mijn God riep hij uit. Wat is da Dat, dat is een hond En hij leei 't Is maar een hond, dien ik vo vivisectie gebruikle, merkte Vespuc onverstoord op. Ik was er vanmidd mee bezig. Jocelyn dwong zichzelf opnieu naar het dier te zien, waarop zond erg zijn oog gevalien was. Op det fei lag een hond. blijkbaar een v; die straathonden, die geen eigena hebben, of die aan lager wal zi geraakt een bastaard en toch m eenige teekenen van ras. Hij was m riemen stevig aan de tafel gebondi en lag als dood of in gezonden slaa maar er hing een zwakke, zoetij geur van eenig bedwelmend midd in de lucht en Jocelyn begreep, d het dier verdoofd was, voor het mi in zijn lichaam werd gestoken. E plotseling zag hij ook wat de bedo< ling van de proef was en hij keerd zich rillend met afschuw af. Verschrikkelijk zei hij. Hoe kur u zich daarmee bezig houden. Ailes wat mijn kennis vermeerdere kan, is een onderzoek waard, m Chenery, antwoordde Vespucci. Er lag een nieuwe harde en kouc! klank in zijn tôt dan toe vriendelijk en aangename stem en Jocelyn duwd den stoel van de tafel weg naar aan trekkelijker dingen. Ik weet van deze dingen niet vee af, zei hij aïs verontschuldigend. Maa ik ben een echte liefhebber van hon den en, is dit niet wat wreed Vespucci lachte. Volstrekt niet, mr. Chenery. Wa had het dier voor een leven, voor ik er de hand op legde? Hij werd ge- schopt en nagezeten en verhongerde op straat, tôt hij in handen viel van de politie. i Wordt vervolgd). Steunt heden de Collecte m Jong Holland snakt naar werk Bjjaa CADEAU Vloer Bedeldâng geheel gratis gemaakt HEHSEN I licite Motorriiwielu, Probeer eens lss Dmistiij uu murm L. KOLLEE

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4