kt tQdeos de kermis Café K. VENEMA iii rogramma der feesten met VUURWERK. i voor Londen 1 het meest gelezen blad in deze omgevîng, wordt huis aan huis bezorgd in 8000 gezinnen. ÀDVERTENTIES opgegeven voor dit blad worden tevens gratis opgenomen in SLOCHTER courant, i PRIMA JAZZ-BAND op de Renbaan. îconstrueerde (endehitté ailes met Orkest Rinket. met cirkelbaan. ag 28 Juni. rdag 27 Junl. SAPPEMEER A AN WEZIG. i en ZONDAG VERSTERKT ORKEST BELEEFD AANBEVELENL). essario HERMAN RîNKET, Groningen. imnrs o.a. entree B C. mky op de Wasehlijn. c Comedian Barthly. ormore en Clown Charlie. 'apeze act. Groochelaar en uur. Entrée Niet-leden fO 50 Kinderen Niet-leden - 0 20 Tribune voor allen - 0 25 kinderen -0.10 Klassan A, B. en C. Vs uur. Entrée Niet-leden le Rang f0 75 2e Rang f0.40 Entrée kinderen Niet-leden le Rang 10.20 2e Rang f 0 10 Tribune voor allen f0 25 Voor kinderen fO.10 0.30 uur Entrée Niet-leden f 0,25 Entrée kinderen Niet-led n - 0.10 Tribune voor allen -0 10 der V.v V. en Kinderen van leden tôt 16 jaar t aile voormelde Festivitieten Vrijo toe- ider «anige bijbstaling. be tel bij Pi ge Di Bij LLETON 'LETCHER îerde vertaling. (Nadruk Verboden.) 1 iets over zich dat oprechtheid deed ge- zocht een schakel dst van Albert George feit dat Signor Ves- had gehad, die een- bîzeten en hij mar- jn hoofd, toen bij en xi verlieten en bun )ovvn Street vervolg- d zich in zijn heilig- de lectuur van een eest geliefden schrij- n heer den sieutel in teken. itbijisalon binnen en henery met den jon- St. johns Woodge- alles wel opgevoede elfs door geen knip- ît hij hem herkende. zhiskey en sadojan- Je hebt toch zeker ntwoordde hij en hij den arbeid Jocelyn telijken stoel bij voor ederdale zei hij.Kan t een sigaar of met liever een van mijn uidde het antwoord. ig en gebruik alleeu vanwege mijn keel. i sigarettenkoker uit lichten overjas, dien :gd had en voor het j hij een sigaret aan, igen haal deed. Jan- îet buffet bezig was j maar hem in den spiegel op d kon zien en op hem lette, zag plotseling de handen opheffe waggelen en Pas op, mijnheer, mijnheer Ch< vang hem op, riep Jannaway... Maar Rederdale zakte als een melooze massa tegen den gros bleefzonder beweging liggen en en knecht die zich haast verlamt schrik, aarzelend over hem heent bemerkten dat zij staarden op doode. ZESDE HOOFDSTUK Huiverend en onpasselyk ston celyn Chenery op. Wat Jannaway treft, hij bleef op een knie bij h< van Rederdale zitten met een tusschen diens kleeding. Viak daarop rees ook hij o staarde zijn meester ernstig aan. Hij is er geweest, mijnheer! ze 't Is afgeloopen Joceiyn deed een poging om verdroogde lippen vochtig te m< Onwillekeurig knikte hij ja, zei hij toonloos. Ja jannaway keek hem eens aan er der glazen opnemend die hij zoo gevuld had, drukte hij het in de 1 van zijn meester. Hier mijnheer, d dat eens gauw uit, zei hij op beve de toon Achter eikaar, mijnhi Zoo, daar knap je van op wie il mijnheer Jocelyn zette het ledige glas r Hij heet Rederdale, zooals je w antwoordde hij. Hij woont wat ve in de straat nummer 81. 1k weeti of hij er een knecht op na ho Goede God, Jannaway is hij werki dood? Morsdood, mijnheer, 't spijt me ik het zeggen moet, luidde het i woord. Er is geen twijfel mogelijk, mijnh De arme kerel U blijft hier, m heer, dan ga ik op een dokter en politie uit, en ik zal ook op numi 81 aanbellen maar ik geloof niet hij een knecht had, anders zou ik hoofd pijn. lSPIHIM- Nederl. Vereesï. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Dames die zich op willen geven voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen kunnen dit nu doen. Zij die zich na 1 Juli als lid opgeven betalen halve contributie (f 1. VCOtTOsBcM) VDQR VOED6 OTVCUHGD Woensdag 8 Juli 's avonds 8 uur in 't Bonté Huis te Sap pemeer gecombineerde verga- dering van 't plaatselijk comité voor de Vrouwenvredesgang en de groep HoogezandSap pemeer van de Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid. Agenda Opening. Notulen. Verslag van de Vrouwenvre desgang. Voordracht door Mevr Con tent—Hofstede uit Assen. Sluiting. Zondag 12 Juli 's namiddags 3 uur Vredeslanddag te Eelde, georganiseerd door het Vredes Propaganda comité Groningen en omstreken. Sprekers Ds. N. R. Hefting, Eelde. Ds J. W. B. Cohen, Dokkum. Mevr. H. van Geuns Godfried, Sappemeer. Fed- de Weidema, Heinrik (Fr.) Wie wenscht per auto-bus mee te reizen naar deze land- dag? Officiele Mededeling. ~„KWIEK" Een talrijk publiek heeft de vorige Zondag genoten van de fraaie wedstrijden, op ons ter- rein gespeeld, tussen eikaar opwegende elftallen. De uit- slag was, dat Hoogezand de eerste prijs won, Astrea de tweede en ons eigen elftal de derde prijs. Binnenkort wor- den seriewedstrijden georga niseerd voor het tweede elftal De volgende Zondag wordt op ons terrein een wedstrijd gespeeld door een elftal van Kwiek tegen oud D.O.S.'ers. D. O. S. A.s. Maandag worden de kwitanties v. d. maand Juni, bij de heren aangeboden. Men wordt verzocht deze zo spoedig mogelijk te betalen. Het Bestuur. S. B. O. Morgen heeft S.B.O. twee thuiswedstrijden n.l. S.B.O. II-T.O.P. aanvang 2 uur. S.B.O. I-B.V.K. 33/4 uur. Heren S.B.O. II Zondagmor- gen het terrein in orde maken. Zondag 12 Juli B.V.KS.B.O. S.B.O. 11-Rivas il aanvang 3 uur. In verband met de Districts- wedstrijden op 12 Juli, wordt de wedstrijd B.V.K.—S.B.O. waarschijnlijk uitgesteld. De Secretaris. Offscieeie Publicatiëa. Gevonden voorwerpen. Een vulpen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. INQEZONDEN. Aangezien er over de blik- semafleiders tegenwoordig veel wordt gepraat kom ik, na te hebben gewacht, hierop terug. Het is mij gebleken, dat het onderzoek en de herstellingen dezer afleiders zeer eigenaar- dig gaat. De afleiders die ik heb ge- maakt onder toezicht van ge- diplomeerd deskundigen, wer- den goedgekeurd. Tôt dat een ontslagen knecht (voorheen dekknecht bij de Hunzebooten) die ik gebruikte voor grond- werk er bij langs ging zeggende dat de afleiders niet goed wa- ren en hij als vakman deze zou herstellen tegen een door hem genoemde prijs. Verder werd door verschil- lende anderen hier ook mee begonnen en daaruit is mij ge bleken dat er absoluut geen verbeteringen werden gemaakt; ons materiaal werd er afge- haald en er werd verchroomd materiaal in gezet, wat door de eigenaars werd betaald, maar verbeteringen kwamen er niet. Ik heb dan ook rond gezien naar een neutraal deskundige, om hierover te oordeelen en zijn bevindingen aan de poli tie bekend te maken, om ze daarna te publiceeren in de courant. Techniche vragen zullen na- der in de courant worden ge- vraagd. Dankend voor de plaatsruim- te teeken ik J. G. JANSEN. Bloempjesdag voor „Het Hoogeland" Gaarne vestigen wij de aan- dacht op een advertentie in dit nummer betreffende den a.s. bloempjesdag voor de welbe- bende vereeniging „Het Hoo geland". In hare kolonies „Het Hooge land" te Beekbergen, „Filadel- fia" te Vries en „Wilhelmina- hoeve" te Opënde worden op- genomen ontslagen gevangenen voorwaardelijk veroordeelden, voorwaardelijk invrijheidge- stelden. zwervers, bedelaars, drankzuchtigen en ouden van dagen. In hare tehuizen „Ons Thuis" en „Klein Bouwzicht" te Beek bergen verbiijven lichamelijk en geestelijk onvolwaardigen en geheelalleenstaande perso- nen. In hare kolonies en tehuizen worden personen uit aile slan- den, van aile gezindten van ons volk en uit aile deelen van ons land verpleegd. Getracht wordt hen te re- classeeren, datwil zeggen hen weer geschikt te maken voor de maatschappij of, indien noodig, 1iun een blijvende plaats onder het veilige dak der stichtingen te geven. Over 1935 bedroeg hetaan- tal verpleegdagen 63543. 329 personen van aile gezindten werden in de kolonies ver pleegd. Het aantal nieuw op- genomenen was 188. Buiten de kolonie-gevallen werd aan 1025 doortrekkende personen een warme maaltijd of brood met koffie verstrekt. Aan 305 personen werd nachtlogies met ontbijt verschaft. Het aantal aanvragen om opname in de kolonies, dat helaas wegens plaats- en geldgebrek moest worden afgewezen, bedroeg niet minder dan 130. Wij vertrouwen, dat deze mooie en noodzakelijke arbeid, welke in dezen tijd vele finan- ciëele offers vraagt, graag door allen zal worden gesteund. Dringend wekken wij allen op om het mooie metalen bloempje van „Het Hoogeland" te koopen op Woensdag 8 /uli a.s. De collectantes reiken aan allen, die een bloempje koo pen, een volledig jaarover- zichtje uit van den arbeid der Vereeniging over 1935, dat men rustig kan lezen. Daaruit ziet men, waarvoor men zijn bijdrage geeft. Het plaatselijk Comité. Koninklijke Belangstelling. Naar wij vernemen, is H. M. de Koningin bereid gevonden een plaat of schilderij van een Nederlandsch kunstenaar be- schikbaar te stellen voor de verloting, verbonden aan den verkoop der zomerpostzegels. Bestelkaar en of briefkaarten voor zakatlasjes. die aïs be- wijsnummer voor deelname aan die verloting gelden. kunnen alsnog worden ingezonden, maar moeten beplakt zijn met drie zomerpostzegels van zes cent (tien cent). Groote veetentoonstelling in Groningen in 1937. Op Initiatief van de destijds gevormde commissie voor de veetentoonstelling voor „Noor- derlicht is Donderdagavond in 't hôtel van den heer A. de Vries, Veemarkt, Groningen, een vergadering gehouden van besturen van verschillende bij den veehandel en de weiderij betrokken organisaties, als Groninger Veehandelaarsbond, Bond van Weiders en Mesters, Prov. Gron. Slagersbond en meerdere belanghebbenden. De vergadering stond onder leiding van den heer R. Swijg- man te Haren, voorzitter van den Prov. Gron. Slagersbond, die op duidelijke wijze het deel der bijeenkomst uiteenzette n.l. om te trachten een vaste com missie te vormen voor het or- ganiseeren van tentoonstellin- gen van vetvee en handelsvee. Spreker wees erop, dat Gro ningen in dezen een achter- stand heeft in te halen. Waar in vele plaatsen van ons land op geregelde tijden paaschvee- en andere veetentoonstellingen worden gehouden is Groningen hier in gebreke, terwijl het Groninger vee toch zeker waard is om geexposeerd te worden. Nadat door de aanwezigen het plan uitvoerig was bespro- ken, kwam men tôt het besluit, dat dergelijke tentoonstellingen, zeer nuttig kunnen zijn en aan- moedigend werken, terwijl het Groninger vee, dat toch reeds een beste naam heeft, daardoor nog meerdere bekendheid zal krijgen. Allen aanwezigen bleken be reid om hun medewerking te verleenen en daarom werd be- sloten om een vaste commis sie te vormen uitvertegenwoor- digers van aile belanghebbende groepen. Uitvoerige besprekingen volg- den over den geschiksten tijd voor het houden van tentoon stellingen. Nadat overwogen was om nog den komenden herfst te beginnen, werd de tijd van voorbereiding te kort gevonden doch werd besloten in elk ge- val in de nazomer van 1937 een groote tentoonstelling te organiseeren van vetvee, han delsvee, schapen, varkens enz. De commissieleden zullen door de besturen van de me- dewerkende organisaties wor den aangewezen, terwijl als voorloopig correspondentie- adres werd aangewezen dat van den secretaris, van den Prov. Gron. Slagersbond, den heer A. Lieberom, Sappemeer. PREDIKBEURTEN ZONDAG 5 Juli 1936. Herv. Gem. Hoogezand n.m. 7 uur, ds. Oldeman. Sappemeer v.m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen (Onderwerp Muziek en Eere- dienst; Herdenking 25 jarig jubileum van den heer Steen- beek zang zijner kinderen.) Kielwindeweer: v.m. 10l/juur, ds. Wasch. Kropswolde n.m. 7 uur, ds. Ten Have. Westerbroek v.m. 10 uur, ds. Oldeman, Doop. Half twaalf Kinderkerk. Engelbert v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. (Doop) Middelbert n.m. 7 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v. m. 9 uur, (o.t.) ds. Rensink v.m. 10.30 u. (o.t.) Kinderkerk. Kolham v.m. 9 uur, (o.t.) ds. Dokter (H. D.) Slochteren v.m. 9 uur, (o.t H. Av. en 's avonds 7 uur (o.t.) Dankz. ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30. uur, ds. Siega (Voorber.) Hélium n.m. 6.30 uur, (o.t.) ds. Politiek Siddeburen v.m. 9l/s uur, de heer La Brijn n.m. geen dienst. Noordbroek: v.m. 9uur,(nt.) ds. Cremer. Zuidbroek v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, Leesdienst. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9i/s uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Heliendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur de heer Rein- holtd. n.m. 5 uur, avondmaal. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER. 25 Juni-1 Juli. Ondertrouwd Tjeerco Johan van Dijk, oud 28 j. van Veen- dam en Lammechiena Imkedina Grasmeijer, oud 24 j. van Sappemeer. Getrouwd Arend Hielke Sloot, van Slochteren en Frouw- ke Pietersen, van Sappemeer. Overleden Anna Smit, oud 53 j. echtgenoote van Egbert Messchendorp. HOOGEZAND. 26 Juni-2 Juli Geboren Roelof, z.v. Jan Kinds en Pieterdina Ruiter, Winde- weer; Harmannus Gerardus, z.v. Harmannus B. Scholte en Johanna Cath. M. Heller, Mar- tenshoek; Tamme, z.v. Geert Nyburg en Johanna W. Kanter, van Royenstraat Kropswolde Lugiena jantina Imkelina, d.v. Jan Zonderman en Imjelina J. van der Zyl, Hoogezand Harm- ke, d.v. Jan Kyf en Jantje A. Kostwinder, Kropswolde. Ondertrouwd Douwe van der Klok, van Thesinge, onl. te Hoogezand en Hindertje Wiekens, van Groningen; Geert Bos, van Appingedam, onl. te Hoogezand, en Trijntje Tuine- ma, van Siddeburen, onl. te Leeuwarden. Overleden Roelf Bos, oud 76 jaren, wednr. van Anje Kars overl. te Delfzijl Lubbo Sap, oud 72 jaren, echtgenoot van Engelina A. Bôrger, overl. te Groningen Roelof Johannes Teule, oud 61 jaren, echtgen. van Ida Elzer, overl. te Gro ningen. SLOCHTEREN. 25 Juni—1 Juli. Geboren Jacob, z.v. M. FluksenJ. A. Veltman, Schar- mer Sietsko, z.v. P. Dijkema en H. Folkersma, Kolham Edo Geert, z.v. E. Romp en W. Remmenga, Wilderhof; Hen- drik Jan, z.v. H. Tepper en W. Heres. Kolham; Gezina,d. v. J. Smit en S. Vonk, Kolham Martje, d.v. F. v. d. Woude en G. Roelfsema, Siddeburen Jantje, d.v. F. v. d. Woude en G. Roelfsema. Siddeburen. Ondertrouwd D. Siebe, Slochteren en A. Bontsema. Schildwolde G. Bos, Appin gedam en T. Tuinema, Sidde buren. Overleden Tjaard Oost, oud 65 j. ongeh. Borgweg Antje Bos, oud 37 j. echtgen. v J. Hofstee, Slochteren (Overl. te Zuidlaren Geessien van Brug- gen, oud 92 j. weduwe v. H. Dontjer, Kolham Jan Blaauw, oud 66 j. echtgen. v. T. Ren- sema, Kolham. Wie van God kracht ont- vangt om te arbeiden en, op wat wijze ook, in gezonde da gen degelijk gearbeid heeft, is geen ongelukkige of schuldige, die van een aalmoes moet gaan leven. Abr. Kuiper. Plaatselijk Nienws. Sappemeer. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer N. E. Fatton. is te Groningen ge- slaagd voor het 1 ged. apo- thekersexamen. Morgen 5 Juli, hoopt de heer G. J. Steenbeek, al- hier, den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden voor het eerst het orgel in de Ned. Herv Kerk, alhier bespeelde. Aan het kantongerecht te Zuidbroek is veroordeeld tôt f 1.50 B. of 1 d. h. B. H., alhier, wegens in de bocht van den weg links houden. Een voorbeeld ter leering vooral voor diegenen, welke van den kant van het gemeentehuis af de Slochterstraat inrijden waar de overtreding onmiddellijk te constateeren valt. Hoogezand. Geslaagd voor het esperanto-examen A. mej. D. J. Lehnen, alhier. De heer F. J. Heiting, alhier, is met ingang van 15 Juli benoemd tôt agent van politie te Winschoten. Aan de kweekschool met den Bijbel te Groningen is ge slaagd voor het eindeexamen A. Smit, alhier. De politie heeft alhier procesverbaal opgemaakt tegen G. R. te Kolham, die door een employé van de „Gado" des ochtends te 3V2 uur op heeterdaad werd betrapt, toen deze bezig was uit een pomp bij de Gado-garage weder- rechtelijk benzine af te tappen. Benoemd tôt tijd.onder- wijzeres aan de u.l.o. school alhier van 16 tôt 28 Juli, Mej. M. E. Boer thans aan die school werkzaam, wachtgeldster na 16 Juli. Kropswolde. Ten overstaan van den heer Notaris J. L. L. C. Hoogenboom te Hoogezand werd in cafe „Reinders" te Kropswolde, ten verzoeke van de Erven van den heer G. Krans en echtgenoote publiek verkocht I. Eene boerenbehuizing en land staande en gelegen te Kropswolde, groot plm. II.88.45. H.A. II Eene renteniersbehuizing. groot plm. 9.75 are. III 2.23.90 H.A. groenland ge legen te Kropswolde. Perceelen I. II. en III te za- men voor f 32515. en f 150 voor 6 aandeelen Toekomst aan den Heer J. Buining, al hier. IV 2.54.86 H.A, groen-en bouw- land gelegen te Kropswolde. V. 3.33.10 H.A. groenland. aldaar. Perceelen IV en V voor f8980. aan den Heer K. Top- per. VI 5.23.20 H.A. groenland voor f6205. aan den Heer J. P. Reinders. Kiel-Windeweer. Tôt tijd. onderwijzeres aande o 1. school alhier, is benoemd mej. W. S. Buiter te Nieuw Compagnie. Noordbroek. Op een in de Hormonie gehouden bakkers- vakwedstrijd met ca. 600 in- zendingen die geheel onver- wacht bij de deelnemers wer den weggehaald, verwierf de heer Griever, alhier, voor de rubriek wittebrood (water- brood) een médaillé. Hellum. Aan de Rijkskweek- school te Appingedam, slaag- den voor het examen handen- arbeid, de heer E. W. Steen- huizen, alhier en de heer J. Roelfsema te Schilwolde. Kolham. Onze vroegere plaatsgenoote mej. A. Holtkamp thans woonachtig te Haren, slaagde aan de Groningsche Huishoudschool, voor hetthe- oretisch gedeelte van Staats- acte No. VIII. Slochteren. Aan de Chr. H.B.S. te Groningen zijn be- vorderd van III b. naar IV J. Groeneveld en Ca Huzeling, van IV naar V H. Huzeling, allen alhier. Van II b. naar III is bevor- derd B. Antonides te Zuidbroek. Op de Bakkers-Vakwed- strijd, georganiseerd door den heer L. K. Duinen, Peizerweg, Groningen, in de Harmonie aldaar, heeft in de afdeeling sucade streepkoek de heer v. d. Steeg, alhier, een 4de prijs behaald. Gedurende de laatst ver- loopen week vertoonde de Zui- velmarkt en met name het be- loop der kaasprijzen een on- verwachts, weliswaar verheu- gend, gunstig verloop. In ver band hiermede kan, tegen de in deskundige kringen aanvan- kelijkgekoesterde verwachting- en in, worden afgezien van het voornemen op 14 Juni a.s. over te gaan, tôt weder terugleve- ring van ondermelk aan de veehouders. Daar de verhou- ding ten aanzien van de prij- zen der Zuivelproducten zich de laatste tijd herhaaldelijk wijzingen, moet er ernstig rekening worden gehouden met de mogelijkheid binnen korter of langere tijd de verplichte teruglevering van ondermelk weder overwogen moet worden. De Ballonneriwedstrljd van de V. v. V. Naar we vernemen zijn reeds meerdere kaarten van de bal- lonnenwedstrijd „Oost-Goo- recht" weer bij de V. v. V. terug. De no. die op het oogenblik aanwezig zijn, zijn 54, 76, 79, 97, 113, 121, 126, 129, 134, 137, 192, 205, 220, 222, 223, 244, 254, 257, 259, 277. De plaatsen waar de ballons gevondenzijn, zijn Mussel, Wil- dervank Stadskanaal, Raalte, Westerbork, Balkbrug, Elburg, Nieuwleuzen, Valthe, Wolling- huizen, Coehoorn, Schoonoord Onstwedde, Veendam, Sôgel (D), Kluse (D). We merken hierbij op dat de volgorde der plaatsen niet de volgorde der nummnrs is. Overgangsexamen. Aan het Willem Lodewijk- gymnasium te Groningen zijn o.m. bevorderd van la naar II A. Kolthof, Hoogezand, van Ib naar II G. Ronkema, Hark- stede en A. R. de Vries, Sid deburen en van IV naar V P. Achterhof, Zuidbroek. V. Sappemeer. -■•>^\AArUV\AAA/XAA^«^'--1 inluchtvoorstelling îdhondenrennen te baan dra verij I veroorzaakt licht hevige Neemt dan, als altijd TABLETTE!* Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cts. I I Oosi-Goorecht

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2