LU II d.w.z, dan begint de in De prijzen wordenfînaal kapot gereten, uiteen gescheurd. Jongens Pakjes Restanten Jongens Pakjes Lusse Bnksking fleeren JASSEN Verder aile Costumes fleeren Eng. flenden Heeren Eng. Ne nid en Mans JASSEN Blanve kepsr heeren Oieralls Coords Mans Vesten Heeren Costumes Prima Bnksking Heerea Vesten Heeren lakjassen Heeren Polobenden Hans Boezeroens Gabardine heerenJassen fe m n tmiiï. I Be iosprijs voor Londen dubbele rugpand f 1,98 Restanten heeren Regenjassen 98 et. Restanten heeren Motorjassen 1.98 Restanten heeren Fantasie Broeken 69 Restanten fijne zijden heeren Sokken 29 Restanten gevoerde coords mans Jassen 2.98 Rest. heeren Eng. Hemden m. 1 en 2 boorden 98 thans f 2.49 Tricot 69 et. 39 et. thans f 7.90 K I pi feuilleton 11,39 - f 2,50 - f 3,75 f 2,98 fi 3,98 thans f 1,79 f 1,59 89 cent f 1,19 Doet Uw voordeel bezoek onze zaak, zlet onze Etalages. VriJ entree. Vri] entree. thans f 9.75 Gabardine Heeren Jassen nu f 2.50. Ta De geheele yoorraad voor afbraakprijzen uitsiuitond groots maten. Ultzoeken van van van van van van van f 17.50 f 19.75 f 22.50 f 25 00 f 27.50 f 30 00 f 85 00 thans thans thans thans thans thans thans f 14.00 f 15 75 f 18 50 f 20.50 f 22.50 f 24.75 f 29.00 De nieuwste met 2 Boorden Zware witte met 2 Boorden Rest'xnten blauwe en grijze uitsJuitend kleine maten Zware wollen blauw camgaran van f 21 00 en 22.50 De geheele voorraad donkerblauw van f 13 75 thans f 10.50 van f 15 50 thans f 12.50 van f 17.50 thans f 14.00 van f 19 50 thans f 16.50 aile maten Zware flanel groote maat Zuiver wollen beige van f 15.— en f 13 50 il ai S door FLETCHER Oeautoriseerde vertaling. I5 (Nadruk Verboden.) 1k sprak er over met professor Maid- stone; in algemeene termen natuurlljk bij Lady Bridlington gisterenavond zei Lesbia. Je weet dat hij de groot- ste autoriteit is op het gebied der experimenteele chemie van den huidi- gen tijd. Het spreekt van zelf dat ik hem niets bepaalds zei, maar van wat ik uit hem krijgen kon, leidde ik af, dat indien de macht waarover die menschen beschikken, inderdaad be- staat, het een tôt dusver onbekende soort vluchtig vergif moet zijn dat zij ontdekt hebben en dat geen spoor achterlaat dat met analyse valt te ontdekken. Jocelyn die met groote belangstelhng naar haar geluisterd had, sloeg plot- seling de handen in elkaar. Groote hemel riep hij uit. De si- garet. Lesbia staarde bem aan. De sigaret vroeg ze. Wat is er met een sigaret? De sigaret die de arme Rederdale juist had opgestoken, voor hij dood neerviel antwoordde hij. Hij nam een diepen haal groote Ood, Lesbia, veronderstel eens dat die sigaret ver- giftigd was. Ze keken elkaar een oogenblik aan en knikten dan tegen elkaar, als in wederzijdsch begrijpen. Ja, zei Lesbia, die mogelijkheid bestaat. Jocelyn voer met de hand over zijn voorhoofd. Ik herinner me r.u, zei hij peinzend, dat zijn sigarettenkoker in den zak van zijn overjas zat en dat hij toen we in mijn kamer kwamen, zijn over jas uittrok en hem over den rug van een stoel hing. Hij haalde den koker uit zijn zak en stak hem er weer in, voordat hij aanstak. Veronderstel nu.... Ja zei Lesbia toen hij opbield en de kamer weer op en neer begon te loopen. Veronderstel wat? Veronderstel nu, dat die kerels in derdaad zulk een verschrikkelijk vergif hebben ontdekt, als waarop je zoo juist doelde en dat zij, of een hunner Rederdale uit den weg wilden ruimen wat was dan gemakkelijker dan zijn sigaretten te vergiftigen terwijl zijn overjas in de vestibule bij de Vespuc- ci's hing? Niets erkende Lesbia. Maar je moet niet vergeten dat je van Vespucci's eerlijke verbazing overtuigd was en datdederde dien je voor een Ameri- kaan hield, nergens van kon weten. Natuurlijk, natuurlljk, gaf Jocelyn toe. (t Is juist daar, dat ik eenig licht bespeur. Dat brengt ons op von Schleinitz, Lesbia. Indien deze drie, Vespucci, von Schleinitz, en de Amerikaan, de bendevormen, dan kent ieder hunner het geheim. Wat kan hern er van weer- houden. Rederdale's sigarettenkoker uit zijn overjas te halen in de vesti bule bij Vespucci, dat geheimzinnige vergif of wat het dan is, erin te doen en naar zijn plaats terug te keeren, in de zekerheid dat Rederdale sterven zou en dat niemand aan hem zou denken Je kunt er zeker van zijn Lesbia dat het zoo gebeurd is I Maar hoe kunnen we er het bewijs van le- veren?De sigaret, natuurlijk de siga ret Dat ik daar niet eer aan gedacht heb Alvorens Lesbia kon antwoordden had Jocelyn plotseling zijn hoed zijn handschoen en zijn wandelstok gepakt en snelde hij naar de deur. Ik heb een idee zei hij, met zijn hand wuivend. Een prachtidee. Ik zal het je later wel vertellen Ben je vanavond op het tuinfeest van Lade Sternwoid Voor Lesbia iets kon zeggen om hem te weerhouden was Jocelyn de kamer uitgeschoten en bad hij het huis verlaten. Hij was ook Downing- street reeds uit en bevond zich in het Park voor hij er zich een duidelijk voorstelling van had gemaakt, waar hij precies op uit was. Juist zei hij tôt jzich zelf, terwijl hij met zijn wandelstok door de lucht sloeg, tôt verwondering van verschil- lende politieagenten die hem even goed kenden als den eersten Minister. Juist te drommel zoo is het Dat spoor zal ik volgen daar moet het zijn. Jocelyn liep door tôt Victoria Steet ging die drukke winkelstraat in en raadpleegde zijn zakboekje, waar het kantoor van Rederdale's broer van wien hij compagnon was. Hij vond het tenslotte op de bovenverdieping van een hoog gebouw en was zoo fortuinlijk mr. James Rederdale thuis te treffen. Ik ben bang, dat U denken moet dat ik voor een vreemde boodschap gekomen ben zei hij, nadat ze dege- wone gemeenplaatsen badden gewis- seld. 't Is een jeit, mr. Rederdale hoe- wel ik met uw broer slechts pas had kennis gemaakt toen hij door den dood werd getroffen dat ik jgenegenheid voor hem had opgevat en ik had ge- hoopt dat onze kennismaking blijvend zou zijn. Ik kwam hier om u te vra- gen mij een aandenken van hem te willen geven. Met genoegen mr. Chenery, U kunt van den armen Val krijgen wat u maar wenscht. Dan zou ik wel graag de sigaret tenkoker willen hebben, waaruit hij zijn iaatste sigaret nam, zei Jocelyn. James Rederdale stond van zijn bu reau op en opende de deur van een tusschenkamer. Ik heb al zijn toebe- hooren hier, zei hij. Ik heb het den dag daarop hier ge- bracht. Laten we eens zien of we den koker kunnen vinden. Hij bevond zich in den binnenzak van den Iichten overjas dien hij het Iaatste uur droeg, zei Jocelyn. Dan moet hij er nog zijn merkte zijn broer op, want er is nog niets aangeraakt. Misschien kunt u mij den jas aanwijzen. Vijf minuten later verliet Jocelyn het gebouw met den sigarettenkoker van Valentine Rederdale in zijn vest- zak. Hij riep een taxi aan en verzocht den chauffeur naar Down Street te rijden. Nauwelijks zat hij, of hij open de den koker en onderzocht den in- houd. Er zafen nog vijf sigaretten in, elk van hetzeifde merk van zeer Iichte tabak. Ze droegen den naam van een zeer bekende firma van sigarettenfa- brikanten bij Piccadilly Circus. Jocelyn borg den koker weer weg, hij werd verteerd van ongeduld en zoodra hij op zijn kamer was, belde hij omjan- naway, Jannaway, vroeg hij, waar is de sigaret gebleven die mr. Rederdale juist had opgestoken, toen htj viei. Ik heb ze bewaard mijnheer, ant woordde de huisknecht, ik heb ze ge- bouden als een soort curiositeit. Op een teeken van zijn meester haalde Jannaway zijn curiositeit Joce lyn nam ze haastig van hem aan en bekeek ze nauwkeurig. Hij kan een uitroep van verwondering niet onder- drukken. 't Was een ordinaire sigaret zonder merk of firmanaam. TWEEDE HOOFDSTUK. Dien middag woonden mr. Pontifex en zijn dochter de tuinpartij bij van Lady Sternwoid te Wimbledon, een wijk die kort te voren door den hoo- geren stand ODtdekt was en waardig was bevonden om er te wonen, en dus ook gemakkeiijk bereikbaar, hoe- wel het eens even ver van Londen lag, Londen in de beteekenis van Mayfair Belcravia, als de Zuidpool. Het was mr. Pontifex een innerlijke ergenis, dat hij aan die sociale plicht- piegingen niet kon ontkomen hij moest er naar toe of hij gaarne ging of niet en zijn dochter trachte hem aan Shet verstand te brengen, dat hij dan toch evengoed kon gaan met een opgeruimd gezicht Niettemin was bij in een ailes behalve verzoenlijkestem- ming, toen htj in zijn auto stapte en naast Lesbia plaats nam en gafrond- uit zijn afkeer van tuinfeesten ir algemeen en van dit in het bizo te kennen, U zoudt veel liever in een oi boekwinkel wat hebben rondgesnu niet, vader? merkte Lesbia op. mannen van uw positie moeten nu eenmaal martelaars van zict weten te maken. Zoo washetvro en zoo zal het nu nog wel zijn. slot van rekening, als u maar vr delijk rondkljkt en tegen iedei lacht, bebt u aan uw verpiichtir voldaan. Mr. Pontifex zuchtte in stilte. hield er heelemaai niet van, te iedereen te glimlachen. Bepaaidesta. zorgen drukten hem op dat oogen! niet en dat was al heel geluk want hij was erg overstuur weg de waarschuwingen die men herr het oude boek had toegestuurd. Na en dag vroeg hij zich af wat er g gebeuren de onzekerheid ontroo hem slaap en eetlust. Htj dacht zijn kwelgeesten onverbiddelijk z< den zijn dat zij voor menschen r meer medelijden toonen zouden c zij getoond hadden voor z'n vee. V niets en niemand ondervond hij eenig steun. Marillier, in wien hij zoov vertrouwen had gesteld, ieek v een heiblok er was op het oogenb geen beweging in hem te krijgen Philip Blackford had met zijn kara teristieke ruwe openhartigheid die z'n vrienden niet aitijd in goedeaan viei rondweg gezegd dat, indien h geheimzinnige drietal zijn beweringt waar kon maken zij hem in een str hadden, dien zij konden toehalen, a het hun beliefde. Wordt vervolgd), 5SKWB3?S*KW«» fil vn ail A A,s. WOENSDAG gaat BARSTEXT SEIZOEN-OPRUiMtNG HENSEN's HEEREN CONFECTIEHUIS De geheele voorraad moderne HEEREN COSTUMES weg er mee. 7.50 8.50 |f Ui" s, i mé

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4