Maandag 3 Augustus Kinderkoor „De vroolijke Zangers" is gesloten Het'Kantoor Stads-, Land- en Hiemhuren ASPIRIN nieuwe Leerlingen Zondag: 26 Juli, Spaarbank Harkstede-Scharmer ■s^ s Schoolfeest-Stationsstraat. Alg. Ned. Politie Bond. AANGIFTE Hôtel FABER van 27 Juli tôt en met 13 Aug.'36 bent U in't bijzonder blootgesteld aan het ge vaarvankouvatten. Reistdaarom-, nooit zonder TABLETTE Wr Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Met Aug. komt er weer een nieuw rijwielplaatje aan Uw fiets. Werpt het oude plaatje niet weg doch staat het af, aan de Ver. tôt Bestrijding der T.B.C. Mevr. J. J. Kremer- Groeneveld Hoogezand neemt ze gaarne in ontvangst. Ook onze bestuursleden wil- len ze in ontvangst nemen. Denkt aan het spreekwoord dat vele kleintjes maken één groote. Offlciele Mededeling. KWIEK" Zondag a.s. aanvang 2 uur Kwiek adsp.Kiel adsp. op het Kwiekterrein. Opstelling Kwiek adsp c rS i⧠5 j" 5 - <-> S îr: m "dSg •o ~o S De leden worden verzocht zo spoedig mogelijk hun con tribuée te betalen. Voor de adspiranten bestaat hiervoor gelegenheid voor en na de wedstrijd van Zondag. D. O. S, De Dames Handbalsters wor den verzocht Dinsdagavond 8.30 in het St. Jozefgebouw te komen voor de handbaltraining welke gehouden zal worden door M. v. d. Hoot. Opkomst dringend gewenscht. Donder- dagavond 8.30 handbal op het Kwiekterrein eveneens onder leiding. De photo's van de zomer- reis van verleden Zondag kun- nen afgehaald worden bij Wies Tiinans of Maandagavond op de les. In verband met de Athletiek- wedstrijden op 13 Sept. a.s. te Groningen, worden aile le den dringend verzocht, de les- sen geregeld bij te wonen. De Secretaris. H. Breurken. S» B. O. Uitslag Siol—S.B.O. II 2—1 Morgen speelt S.B.O. II zijn laatste thuiswedstrijd tegen Ri vas 11 (aanvang 2 uur), terwijl S.B.O. 1 zijn krachten thuis zal beproeven tegen het sterke Voorwaarts. (Aanvang 3.45 uur.) Zondag 2 Augustus V.O.G. II- S.B.O. 11 vertrek per fiets 1 uur. Zondag 9 Augustus B.V.K.—S.B.O. Zondag 16 Augustus Ver- bondsseriewedstrijden te Hoo gezand. De secretaris. Officieele Publication. Bevonden voorwerpen. Een dop van een wagenas Een grijs geverfd oud hee- ren rijwiel Een vulpen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Groenteveiling Hoogezand -Sappemeer 24 Juli. Platglaskomkommers le soort f 1.10—1.50 2e soort f 1.001.10 Kaskomkommers le soort f 1.50 2e soort f 1.301.40 Bloemkool le soort f 08.70—13.40 2e soort f 05.20—09.70 Savoije kool f 02.8006.10 Roode kool f 01.2004.60 Witte kool f 01.40—04.20 Perziken f 05.1006.10 per 100 stuks Tomaten A f 03.20—03.60 Tomaten B f 03.7004.00 Tomaten C f 02.60-02.90 Stamslaboonen f 05.9007.90 Stokslaboonen f 08.10 Pronkboonen f 05.90—08.20 Tuinboonen f 01.00—01.40 Postelein f 03.6003.90 Peen f 00.70-01.30 Kroten f 01.0001.40 Roode Bessen f 04 3006 50 Druiven f 24.00—27.00 Veenschebonen f 09.6010.10 per 100 pond Kropsla f 02.20—02.50 Andijvie f 01.4002.90 per 100 krop Kroten f 00.90—01.10 Rabarber f 01.10—02.20 Peen f 02.10—02.60 Prei f 06.40-07.00 per 100 bos Meloenen f 00.08—00.30. per stuk Augurken A f 00.16—00.20 Augurken B f 00.1100.12 Augurken C f 00.0200.03 per K.G. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER. 17—23 Juli. Geboren Heiko, z.v. Berend Wolthuis en Berendina Men- nes Arnolda Anna, en Hen- derika Johanna, ds. v. Johann Arnoud Gischler en Johanna Henderika Vogelenzang Geert z.v. Geertienus de Weerd en Lammegien Nijboer. Ondertrouwd Johannes An- tonius Pol, oud 26 j. v. Veen- dam en Antje Blaauw, oud 26 j. van Sappemeer Pieter Berg, oud 28 j. van Groningen en Magrieta Titia Mulder, oud 24 j. van Sappemeer. Overleden Eelje Dekker, oud 75 j. vrouw van Jan van Dam. HOOGEZAND. 17-23 Juli. Geboren Anna, d.v. Jan Stout en Aaltje Lammens, Hooge zand Berend, z.v. Tjakko de Vries en Lammechien Zuur, Martenshoek Geert Roelof, z.v. Lulof Drent en Hinderkien Reinders, Windeweer; Renso, en Grietje, z. en d. van Alber- tus H. Duursema en Ebeltje de Vries, Lula Pieterke Jan- tina, d.v. Vegte Vonk en Ida J. T. Jager, Hoogezand Gezi- na Elisabeth, d.v. Johan Ber nard van der Werf en Maria J. Wessels, Westerbroek. Ondertrouwd Freerik Klein en Antje Kalsbeek, beiden van Westerbroek. Overleden Christiaan Staal, oud 70 jaren, wednr. v. Jantje Bezema. SLOCHTEREN. 16—22 Juli. Geboren Egberdina Marchien Sjoerdje, d.v. E. Zandstra en H. K. Muller. Harkstede Geert, Albertus, z.v. A. Smit en J. A. Vegter, Kolham Lambertus, z.v. F. Prins en H. van Leeu- wen, Slochteren. Getrouwd 1. Stokroos, Gro ningen en K. Hekert, Kolham E. Lenting, Slochteren en A. Hartman, Slochteren. PREDÏKBËDRTEN ZONDAG 26 Juli 1936. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst. Sappemeer: v. m. 10 uur, Cand. P. lnberg. Kielwindeweer: v.m. 10 /s u. ds. Wasch. (Doop.) Kropswolde 's av. 7 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen Westerbroek geen dienst. Engelbert v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middeibert 's av. 7 uur, ds. Oskamp. Harkstede-Scharmer n. m. 6l/s uur, (o.t.) ds. Rensink Geen kinderkerk. Kolham n.m. 2 uur, (o.t.) ds. Dokter. Slochteren v.m. 9uur, (o.t ds. Kwint. Schildwolde n.m. 6.30. uur, de heer Bergmann (Collecte.) Hélium geen dienst. Siddeburen v.m. 9l/g uur, (H.Av.) en 's av 7 uur (Dankz.) ds. de Vries. Noordbroek v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Zuidbroek geen dienst. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur. de heer de Haan, theol. cand. te Buitenpost. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9l/s uur, de heer W. Weerts, van Slochteren. n.m. geen dienst. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur de heer Rein- holtd, n.m. 5 uur, idem. Uitslag Oost-Goorecht ballonnenwedstryd V.v.V. De ballonen opgelaten onder de onderstaande nummers heb- de daarachter vermelde aan- tallen K.M. afgelegd. In totaal zijn 50 prijzen beschikbaar -j- 1 Oost-Goorechtprijs. Deze Oost-Goorechtprijs valt ten deel aan het nummer dat de Nederlandsche grens het verst heeft overschreden. Dit is no. 36. Vervolgens worden de prij zen toegekend aan de nummers die de grootste afstand hebben afgelegd. In volgorde zijn dit de num mers 36 246 K.M. 232 43 K.M. 168 239 42 42 271 204 238 41 14 182 226 41 211 178 220 41 55 174 72 41 59 153 56 40 214 138 287 38 76 95 189 36 151 93 167 38 254 86 278 36 201 80 139 36 22 73 145 35 79 68 275 35 277 66 259 34 39 62 140 34 235 61 131 34 249 57 126 34 98 57 113 34 20 57 87 34 255 55 241 33 225 49 129 33 116 49 244 32 134 48 132 30 25 45 121 30 33 30 De prijzen zijn heden Zater- dag 25 Juli, des namiddags tusschen 2 en 3 uur in ont vangst te nemen aan de IJstent op de renbaan. Overgelegd moet worden het deelnemingsbewijs dat aan ieder bij de in ontvangstneming van de ballon is uitgereikt. V.v.V. HOOGEZAND. De zomerfeesten van Hooge zand zijn in aantocht. Het pro gramma is verschenen en is in dit nummer afgedrukt. Als men zoo'n lange lijst nagaat, och, dan lijktde samenstelling ervan heel eenvoudig. Dat zou ook werkelijk het geval zijn, indien het V.v.V. bestuur al- tijd door, royaal kon grijpen in een goed gespekte beurs, doch ook voor zoo'n bestuur, dat overigens het beste van het beste poogt te geven en gaarne een mild gebaar maakt tegenover zijn leden en al de anderen, zijn er grenzen. Ons wil het voorkomen, dat het een gelukkigen greep heeft ge- daan. Er komen verschillende num mers op voor, waarvan ook voor het meest verwende pu- bliek en het publiek is ver- wend een groote bekoring kan uitgaan. Van de groote zomerkermis spreken wij maar niet, evenmin van Huizinga's geillumineerden tuin met overdekte dansvloe- ren, waar de danslustigen als summum van genot zich kun- nen vermeien in een bal cham pêtre, evenmin van de afzon- derlijke bars, doch wij noemen wel als iets heel bijzonders Piet Kreeft and the Rhythme Kings, Ben van Klaveren en Prof. Antonini en bovenal Bob Scholte, den populairen refrein- zanger. De ballonwedstrijd voor kin- deren is een aardig attractie- nummer, de opstijging van een luchtballon zal een enorme menigte trekken. Er is maar één zorg en dat is het weer. Het V.v.V. be stuur van Hoogezand, dat in dit opzicht niet verwend is, moge het weer als bondgenoot vinden om dit overigens goed voorbereide feest ten voile te doen slagen. Zomerfeesten Hoogezand. Meyer Hamel's Revue 1936 „Kom je ook 's kijken Kees Pruis en Silvain Poons in de hoofdrolien. Meyer Hamel's groote suc- ces-revue „Kom je ook 's kij ken", welke met enorm suc- ces meer dan 6 maanden voor uitverkochte zalen werd opge- voerd in Amsterdam (Theater Carré), den Haag (Scala-Thea- ter), Rotterdam (TheaterTivoli), men zal zich de diverse radio-uitzendingen nog wel kunnen herinneren zal op 31 Juli en 1 Augustus in de Schouwburgzaal van Hôtel Fa- ber worden opgevoerd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de adver- tentie in dit blad. Kostelooze Rijwielmerken Evenals vorige belastingja- ren bestaat er ten Kantore van den Rijksontvanger te Hooge zand ook buiten de gewone kantooruren gelegenheid tôt het doen van aangifte en het in ontvangst nemen van gratis- rijwielmerken. En wel des Maandags en des Dinsdags van 6—8 uur 's namiddags op 20, 21, 27 en 28 Juli bene- vens op 3 en 4 Augustus a.s. Voor de gemeente Zuidbroek zal bovendien door de assi- stent-dienstgeleider aldaar zit- ting worden gehouden in de school aan de Heilige Laan des Dinsdags op 14, 21, 28 Juli en 4 Auçustus a.s. even eens van 6—8 uur 's namid dags. In herinnering wordt ge- bracht, dat alleen in aanmer- king komen Hoofden van ge- zinnen, niet in de Rijksinkom- sten-belasting aangeslagen, welke het rijwiel voor hun werk behoeven indien dit min- stens een half uur gaans van de woning is verwijderd. Ook kan dit recht (per schriftelijk formulier) door het hoofd van het gezin dat zelve geen gra- tismerk noodig heeft, op een ander gezinslid worden over- gedragen mits ook dat gezins lid niet in de Rijksinkomsten- belasting is aangeslagen. Schitterend is Donderdag het schoolfeest der o.l. school in de Stationsstraat geslaagd. Zeker, daartoe heeft het prach- tige weer meegewerkt, doch de hoofdverdienste heeft toch het onderwijzend personeel, de oudercommissie en velen, die hen hielpen. De voorbereiding was tip-top in orde. De eere- poort aan de Stationsstraat, de versiering van den toegang tôt het schoolplein van de gang en van de schoollokalen, zij was in één woord rijk en smaakvol, waarvoor een woord van hulde zeker op zijn plaatsis. Het feest begon al vroeg. Te tien uur ongeveer kwam de optocht onder de eerepoort door, een kleurige, fleurige stoet van kinderen in feesttooi, versierde bogen en fietsen en karretjes, smaakvolle en leuke groepen, ailes met de muziek voorop die niet naliet ieders bewondering te wekken en sympathie, die trouwens ook reeds bleek uit tal van vlaggen, welke van de huizen wapper- den. Langs den Winkelhoek ging het naar het Achterdiep tôt de woning van den heer H. Boer, dan terug langs Noor- derstraat Klelnemeersterstraat, Parallelweg, Stationsstraat weer naar school. Toen was het 12 uur. Tractaties volgden en dan werd het feest tôt 's mid- dags uitgesteld. Het was een uitstekende gedachte van de commissleom een versierden wagen mee te laten rijden, waarop vermoeide kleinen toch naar hartelust konden genieten van het feest. Een vooral voor den kleinen belangrijk punt van het mid- dagprogramma was het optre- den van professor Ben Ali Libi. Wat hebben de kleinen, in kringvorm gezeten op het plein voor een speciaal gebouwde tribune en trouwens ook vele grooten-kostelijk genoten van professor's wondere ver- richtingen. Wel een succesvol nummer. Natuurlijk waren er kinder- spelen, wedstrijden, natuurlijk waren er tractaties en wat het voornaamste was over ailes lag die heerlijk blijde stem- ming, die het maakte tôt een echt, geslaagd schoolfeest. De jury, bestaande uit de dames Beukema en Oldenziel en den heer P. Spaak, kende de prijzen als volgt toe Groepen. 1, Het bruidspaar (Koba Pattje, Annie Pik, Jan tje Wieringa en Klazina van Delden). 2. Lohengrin. (Harm en Antje Kliphuis). 3. Zigeu- ners. (Hennie, Roelie en Jan Pool) 4. Bruintje Beer-groep. (Hendrik en Evert Lammers en Eppo Schreuder), 5. Versierde boog-groep. (Geertje Blaauw, Antje Schaap en Gina Woltjer). Personeele prijzen. a. Meis- jes. 1. Trijntje Lentz (libel), 2. Anka Coops. (Tirolerin), 3. Johanna Kliphuis (boerinnetje), 4. Janna Lammers (verpleeg- stertje). b. Jongens. 1. Jakob de Haan bakker op fiets), 2. Jan Poort- man, (haringkoopman), 3. Jan Reine (dandy), 4 Jan Venema (heertje in 't wit, 5 Jakob Olt- hof (versierd karretje) Personeele papierprijzen. 1. Bini Perdon (zwaan) 2. Rika Lutterop (versierde boog), 3. Fokko Meerman (versierde fiets) 4. Aaldrik Hakkeling (versierde boog) Paren. 1. Javaantjes (Eppie Fledderman en Luitje Smit), 2 boerinnetjes (Jantina Scheu- der en Tini Coops). Paren papier. l.PietBosma en Piet Spaak (Tirolers), 2. Bloemenmeisjes (Jantje van Delden en Gini Buisman) 3. Bogen met parasol (Agientje en Jannie Lammers). De verschillende spelen brachten de volgende uitslag Vlaggetjessteken Jongens (6—7 ]r.) 1. Jan H. Boer, 2. Fokko Hamminga, 3. Thomas Zwiers. Meisjes 6—7 1. Jantje Koe- koek, 2. Mina Roelfsema, 3. Agatha Lammers. Talhoutjes rapen. (8—10). Jongens. 1. Harm Kliphuis, 2. W. Spakman, 3. Henkie Steen- beek. Stoeltjesdans. (8 10) Meis jes. 1. Bini.Douma, 2. Fennie Coops, 3. Liesje Akkerman, 4. Gini Zwiers, 5 Antje Schaap. Hardloopen met hindernis- sen Jongens. (810). Harm Meerman, 2. Luitje Smit, 3. Jac. Kliphuis, 4. Jan Poort- man. Idem. Jongens (1113) 1. Ate Douma, 2. Piet Bosma, 3. Jaap de Haan, 4. B. Zwiers. Idem. Meisjes (11 13) 1. Gezina Mulder, 2. Gina Huis- man, 3. Jantje van Delden, 4. Roelie Pool. Een moderne Kenau. In Westerbroek staat eenzaam en verlaten in 't veld, ver van het lawaai en 't autogejakker op den Groningerweg, een be- scheiden, drievoudige woning, bewoond door drie gezinnen. Alom heerscht er rust en vrede En toch-in het huisje zelf heeft de vrede niet zijn woon geko- zen. Of er kippen zijn, ver- meldt de geschiedenis niet, doch er zijn kinderen en ook die vormen voor de vrede vaak een voortdurende bedreiging. Kindergekrakeel, gevolgd door gekrakeel der ouders met den aankleve van dieu, het is ailes heel oud en gewoon. Slechts de omstandigheden verschillen en die juist maken het geval vaak intéressant. Zoo althans hier. Kleine Jantje en Pietjedreu- messen van 5 en 6 jaar kre- gen al spelende herrie. De moeders bemoeiden zich met het geval, de ruzie sloeg op ze over en de bui was niet eerder voorbij, voordat ze be- hoorlijk elkaars doopceel had- den gelicht. Voorbij was de bui wel, maar niet voor go^d. Ze kwam terug en de ervaring leert, dat ze dan heviger is dan eerst en gevaarlijker. Ook in dit op zicht is de Westerbroeksche geschiedenis natuurgetrouw. 's Avonds werd een ouder broertje van een der kleuters uitgezonden om melk te halen. Hij kreeg melk, 2 Liter. Had de koe of wel de leverancier geweten, waarvoor de kostelij- vloeistof dienen zou, wellicht hadden ze de leverantie stop gezet. Dapper stapte het ventje met zijn akertje huiswaarts. Of ook hij met de ruziebacil was be- smet Dicht bij huis draaide het althans weer op herrie met een buurjochie uit en weer verschenen de moeders, gela- den nog van het vorige geval, op het tooneel. Veel goeds voorspelde dat niet. Bij het beleg van Haarlem ging Kenau Simons Hasselaar den vijand met kokende olie te lijf. Dit artikel is maar niet overal zoo voor den greep. Wat maar gelukkig is, ook in dit geval. Maar een der buurvrou- wen ontdekte een surrogaat en zonder bedenken greep ze het akertje en kletste de melk de tegenstandst in het gezicht Na deze heldendaad trok ze zich van 't strijdperk terug. Haar wrok was bekoeld. Maar ntet alzoo bij de tegenpartij, wier verbolgenheid in het zé nith kwam te staan. Een melk- weg formeerend, waar ze ging snelde ze naar achteren en greep een potlepel van een re- genbak. Echter niet om nog iets te redden van de melk. Dat kon niet. Ze ging naar buurvrouw's achter huis en klets daar rinkelde een ruit klets daar rinkelde weer een en weer een en weer een tot- dat achter in het huisje geen enkel heel ruitje was overge- bleven. Toen zocht ook zij dekking. Was voor de beide „kemp- hanen" de geschiedenis hier- mee maar uit. Zoo is het echter niet. Want er kwam een yeldwach- ter en die haalde papier en potlood voor den dag en nu zal de rechter straks het bedrag vaststellen, waarmee deze be- lediging der rechtsorde moet worden geboet. Piaatseiyk INicuws. ""Sappemeer. Mej. D. Schut- ter, alhier, is aan de R. K. Vakschool te Leiden geslaagd voor akte N. Vil. Voor de hoofdacte zijn te Groningen geslaagd J. Tillema alhier en E. B0uma, Krops wolde. Aan de Gron. Huishoud- school is het diploma voor huishoudkundige o.m.verleend aan de dames H. Boer, alhier, G. G. Kremer, Kalkwijk, J. T. van Dam, Borgercompagnie, D. H. Bosman, Scharmer, A. Hamster en N. L. H. Schra- ge, beiden te Noordbroek, en B. H. Buiter, Nieuw-Compag- nie. Gaarne vestigen wij de aandacht op het tuinconcert, dat blijkens een annonce in dit nummer Zondagmiddag in den tuin of bij slecht weer in de zaal van het hotel-Faber zal worden gegeven door het kin- derkoor „De vroolijke zangers" Het koor bestaat uit een 60 tal jeugdige zangers en zange- ressen. Leider in de heer Voor in 'tHolt, die met dit koor on- danks zijn kort bestaan reeds verrassende resultaten moet hebben bereikt Waarvan men zich overtuige. Een kinderkoor heeft toch reeds uiteraard een groote aantrekkingskracht. Geert M. te Scheemder- meer (ged.) is door de recht- bank te Groningen wegens af- persing, alhier gepleegd, tôt 1 jaar gevangenisstraf veroor- deeld, met aftrek van voorar- rest en Derk B. te Scheemda, wegens medeplichtigheid, tôt 2 jaar. Bij de vier abonnements- voorstellingen, waarvoor de heer Beereboom (hotel-Struvé) heeft gecontracteerd, komt ook een uitvoering voor van het operette-gezelschap Frits Hirsch vastgesteld op 25 Jan. Verder „Nieuw Schouw- toneel", „Jan Musch" en „Het Masker" (Ko Arnoldi) Aan de Veendammer Huis- houdschool werd o.m. het di ploma Cursus A. uitgereikt aan de dames Cato Bos en Jo hanna Kuiter, alhier, Grietje Reineck, Hoogezand, Johanna van der Ark, Zuidbroek en Fenna Schrage, Tripscompag- nie. Voor het examen Duit- sche Handelscorrespondentie Mercurius-diploma is geslaagd de heer J. Schoemaker, alhier, evenals voor het diploma van de Ver. van Leer in de H. We- tenschappen. Het schijnt er voor de liefhebbers van een goed stukje vleesch niet beter op te wor den. De prijzen van 't vee, zoowel varkens als koeien gaan onrustbarend omhoog en wat daar onherroepelijk op moet volgen kan ieder op z'n vin- gers natellen. Verhooging van de vleeschprijzen. In belang- hebbende kringen hoorden we daarvan dan ook reeds mom- pelen. Nog erger staat het voor de huishoudingen, die werken en zich in stand houden met vet, boter, olie, enz. Ook van deze producten, die voor de minst goed gesitueerde huisgezinnen onontbeerlijk zijn, gaan de prij zen zeer de hoogte in, daar hier twee factoren tegelijk werken de grootere kostprij- zen van 'tvee, maar ook de sterke verhooging van de cri- siszuivelwetten, waarvan we reeds eerder melding maakten. Te Groningen zijn ge slaagd voor het M.u.l.o. diplo ma a, H. Kraai en G. R. Bosje, leerlingen der u.l.o. school alhier. Hoogezand. Tengevolge van hooibroei brak hier Don- derdagmiddag brand uit in de boerderij aan den Stationsweg bewoond door den melkvee- houder B. v. d. Huizen en toebehoorende aan de gemeente Hoogezand, welke dit pand bij den aankoop van het ter- rein voor het uitbreidingsplan, Oosterpark van de familie Meursing mede heeft overge- nomen. in minder dan geen tijd stond de schuur, waarin o.m. 30 voer, d.i. 30.000 Ko. hooi was, in voile vlam, zoodat de ze reeds verloren was, toen de brandweer onder leiding van den opperbrandmeester 1. l'ulp. kwam. Voor den eersten keer werden de slangen op de wa- terleiding aangesloten. Spoedig spoten de waterstralen hoog op met het hoofddoel om te trachten het voorhuis te be- houden. De wind was zuid, dus het bleef geruimen tijd vrij. De vlammen kropen hoe langer hoe meer op, pakten ook het dak en de zoldering aan, doch daarbij bleef het. Het woonhuis bleef dus ge- deeltelijk behouden, doch dat deel heeft enorm van het wa- ter geleden. Het water stroom- de de voordeur uit. Wel had men gelegenheid om verschil lende meubelen en andere goe- deren te redden. Twee jonge kalveren kwa- men in de vlammen om. De burgemeester, gemeente en rijkspolitie waren aanwe- zig van aile kanten sfoomde het publiek toe. De boerderij was verzekerd op beurs polis, de inboedel bij „Woudsend". Het hooi smeult nog altijd door en hier en daar slaan telkens de vlammen uit. Het wordt niet meer bespoten. Men laat het kalm uitbranden, v/at nog lang kan duren. Natuurlijk is er een wacht bij. De belendingen liepen geen gevaar. Op 1 Aug. a.s. zal de o.l. school aan de Kielsterstraat, alhier, 25 jaren hebben bestaan. Dan jubileert tevens het hoofd, de heer Joh. Klasens, een der voormannen in de onderwijs- wereld, die daaraan van den aanvangafverbondenisgeweest. De heer Klasens, geboren te Hoogeveen in 1879, ontving zijn opleiding aan de Rijks- Kweekschool te Groningen. In 1898 werd hij onderwijzer te Meeden, welke plaats hij ver- wisselde met Groningen, waar hij, na staatsexamen te hebben afgelegd, zich in 't bijzonder toelegde op de studie van psychologie en paedagogiek. In 1911 aanvaardde hij zijn tegenwoordige functie. Het vak opvoedkundebehield zijn liefde. Hij doceerde het op de dag- normaalschool, op de hoofd- actecursussen te Winschoten, Stadskanaal en Veendam en is daarin tôt nu toe examinator bij hulp- en hoofdacte- examens. Ook in 't vereenigingsleven, voorzoover het ontwikkelings- werk betrof, nam en neemt de heer Klasens hier een eerste plaats in. Verschillende lezin- gen. hier en elders, getuigen mede van zijn groote belang- stelling voor de volksontwik- keling. Maar zijn groote liefde heeft de school en het schoolkind. Voor het examen Boek- houden van de Ver. van Lee- aren slaagde o.a. Mej. G. Doddema, ,te Hoogezand, op- geleid door den heer Matth. Kroon, Leeraar M. O. alhier. Foxhol. Voor de Ver. van Leeraren te Groningen, slaag de voor diploma Engelsche Handelscorrespondentiedeheer B. Nieborg, alhier. Slochteren. Te Veendam slaagden, na gehouden examen, als voormelker de heren H. Bouman en R. Schrikkema. Noordbroek. Mej. G. K. Tonkens, alhier, is geslaagd voor de acte nuttige handwer- ken. ADVERTENT1EN. JOH. B. v. d. WERFF M. J. v. d. WERFF-Wessels geven kennis van de geboorte van hun Dochter GESINA ELISABETH. Westerbroek, 23 Juli 1936. tôt on met van voor de Politievakcursus te Winschoten kan geschieden bij ondergeteekende, bij wien tevens inlichtingen zijn te be komen. De Leider N. VERKAIK, Commissaris van Politie Winschoten van het op des nam. 3 uur, bij slecht weer in de Zaal. S? Entrée 25 et. per paar en 15 et. per persoon. Kinderen beneden 10 jaar onder geleide, vrije toegang. der De O. Ontvanger M. M. LUCIEER. ZITTING a.s. WOENS- DAG 's nam. 3—7 uur. F. ALTING, Adm. I 11/ e IfeâMSË Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabi. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cts. w C "p 03^ C 0J •-Li «d T3 <d t: jz uS->03 ■x 3 J* <U (S) <U o c CO JZ CQ go -i c <D cn QJ <U t n Nr- CL) .C L" r— fl 1 1-. T3 O <L) O rr Politievataus Tuin-Concert

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2