ATLA IZOEN OP /AN DIJKEN. v.V. HOO in het 00S1 îitterend opgeze roote Zom bligaties Sigarenmapzijn Toor Londen NU NIET NOOIT NIET Vanaf HEDEN ZATERDAG bieden wij weer groote partijen koopjes toor prijren die 1 lot koopeo dwingon. 29 et. 99 et Dames Blouses 49 et. 99 et 39 et. 19 et. Dames Diractoiis 19 et. 8 et. 29 et. Dames Oirectoirs 39 et. 39 et. 99 cl. N G-ATLAS VAN Ziet onze partijaanbieding in en buiten de zaak. ZIJDEN STOFJES, 10 pf Dames HEMDEN Dames Hemden QQ p| Gekleurde Tricot Reform Schorten 31 JULI, 1 en 2 Kreeft and the RI BOB SCH f. ANTONINI. I VAN KLAVEREN e Bars (Likeiirstub* GROOTE B Programma 1 ELL1G Meyer Hamels Revue. Dames Hemden Knlekousen S O K J E S, Kinder Directolrtjes Fantasie SCHORTJES B 't Is vacantietijd. Nu naar buit* Nu fit zijn. Dus... King-pepermi mee. En de King-atlas. Die w U de weg. Die komt nu te pi TONNE MA C,E SNEE men op voor S P O T P R IJ 1 LIQSTOELEN, aile soorten TUINMEl TUINB^NKEN. Verder nog eenige res îinden TU1NSLANQ met en zonder S ijtje email Emmers, Tobben, P< In P0RSELE1N, QLAS en AARDEWERI KOP en SCHOTEL, prachtige THEEF \lles geprjjsd voor de Etalages in de Tel. 103. geïllumlneerden Tuin met overdekte D Neerlands beroemde Da DE POPULAIRE REF1 Zondagmiddag Vulling e 2 uur in het Oosterpark. .ONWEDSTRIJD voor Klnd :elname. Kinderen van Niet-Leden 2 ;avond 8 uur: Groot TUINFEES igmiddag KINDERVOORSTELLI sren van leden vrij. ig 6 uur: ONTVANGST OUDEf igavond 8% uur GROOT TUI n vrij. 'middag MATINÉE. Entrée 25 et [avond GROOT TUINFEEST. E m verkrijgbaar LTER, ilochterweg 32. str., Hoogezand LLETON PLETCHER eerde vertaling. itellig dat hij te doen ide die voor niets te- was er zeker van dat kelijke macht waarop werkelijk bezaten, hij rtuigd dat de vernie- prachtigen veestapel was van de macht. niet aan of de afge- middag had de voile ken, toen hij zei, dat vallen zouden, tenzij hem en zijn bondge- ngewilligd. Maar on- needheid in geldzaken roeden hoe die schur- e som als losprijs in :n nemen zonder hun thullen. Tien millioen Pontifex overhandigt souvereings of zelfs kbriefjes van duizend it geld moest worden test er iemand zijn om it te nemen. Die per- n gearresteerd of ge- an het zou niet mo- :r de anonymiteit te /as derhalve begrijpe- e Minister metgroote de gezegelde envelop laar hem te verstaan lledige instructies in- n millioen moest wor- ij haalde er een vel- vouwde het open en tel betypt was. iter liet mr. Pontifex :ijn zenuwachtig tril- llen, bedekte het ge- iden enzuchtte. Wie, raren, zij waren hem te handig af - geslepenheid v; schikken steunc hoe sluw de in: ren gezet. Ze w listigheid en be ken zouden nie; pen, als het gel op de manier z hadden, zou hu borgen blijven, en nevelachtig i in een bosch Pontifex kon n gecombineeid v te boven en da begonnen pijnli tôt de erkenning ke verschrikkinj een doortrapt zoo goed wist tt wat van de the schoven en op kamer op en n de handen op c over liep hij te d( met aldoor klc vermoeid hoofd, Als de lospri wien zou de s twijfelde niet van de onbek ders om dien sla wie zouden zij kiezen Hij wa: waarde van eer hen niet telde, geen hun afgeza van Lady Stern betrekkirg tôt indien haar vadt Ze zouden voo Naar aile waarf slag verschrikke man ook weer precies zijn woo het: Een manife zou doen huivei Met die verscliri over ze beschii wat ze maar v Blackford hem g den ze de hanc Officiele Mededeling. „KWIEK" Voor morgen zijn geen wed- strijden vastgesteld. Hoogst- waarschijnlijk de volgende Zondag een drietal wedstrijden op eigen terrein, van aile drie elftallen tegen de resp. elftal- len van Amicitia. De bestuursleden worden verzocht a.s. Donderdagavond vrij te houden voor een ver- gadering, waarvan nader be- richt gezonden zal worden. D. O. S. Wegens vacantie is de turn- hal vanaf 3 Aug. t.m. 16Aug. gesloten. Op het Kwiekterrein Donderdag 6 uur, Meisjes adsp. VU uur Jongens adsp. 8.30 Dames Handbalsters. Dames en Heeren Athletiek- training op Donderdagavond Heeren vanaf 7lU uur. Dames 8.30 uur. Vooral de handbal sters worden dringend ver zocht, geregeld op tijd aan- wezig te zijn. Weg blijven zonder reden, zal in het ver- volg beboet| worden, eventl. schorsing. Bedankjes aan Trui Boekholt of Wies Timans. De Dames handbalspeelsters worden verzocht de foto voor de identiteitskaart a.s. Don derdagavond op de training mede te brengen. De Secretaris H. Breurken. S. B. O. Uitslagen S.B.O. IIRivas II 3—1 S.B.O. IVoorwaarts I 36 Morgen speelt S.B.O. I thuis een vriendschappelijke wed- strijd tegen Rohda I, de kam- pioen v. d. eerste klasse Noord. Aanvang 2.30 u. S.B.O. II speelt zijn laatste competitiewedstrijd te Groningen tegen V.O.G. II Vertrek per fiets 1 uur. Zondag 9 Aug. B.V.K.S B.O. 16 Aug. Verbondsse- riewedstrijden. De secretaris. Tomaten C Stamslaboonen Stokslaboonen Pronkboonen Tuinboonen f 01.80- f 03.70- f 05.00- f 02.30- f 01.40 Veenschebonen f 05.50 Kroters f 01.00- Spinazie f 04.70- Peen f 01.20- Roode Bessen f 03 60- Druiven f 19.00- per 100 pond Kropsla f 01.30- Andijvie f 01.50- per 100 krop Rabarber f 01.50- Prei f 04.00- per 100 bos Meloenen f 00.60- per stuk Augurken A f 00.16- Augurken B f 00.08- Augurken C f 00.04- per K.G. 02.30 04.50 05.20 03.10 01.50 06.80 -01.50 -05.90 -02.00 -04 40 -21.00 -02.60 -02.60 -02.00 -05.90 -00.24 -00.20 -00.12 -00.06 Groenteveiling Hoogezand—Sappemeer 31 Juli. Platglaskomkommers le soort f 1. Kaskomkommers le soort f 01.3001.50 2e soort f 01.00—01.10 Bloemkool le soort f 07.80-11.40 2e soort f 04.70—06.90 Savoije kool f 02.10—05.30 Roode kool f 01.40—05.10 Witte kool f 01.20—04.40 Perziken f 02.1005.00 per 100 stuks Tomaten A f 02.60—03.00 Tomaten B f 02.40—03.10 BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER, 24—30 juli. Geboren Harmannus Bernar- dus, z.v. Harm Meijer en Aal- tje Bodewes Ondertrouwd Gerrit Willem Verver oud 25 j. en Stijntje Blauw oud 23 J. beiden van Sappemeer. Getrouwd Jan Schut van Hoogezand en Stientje Schut van Sappemeer. HOOGEZAND. 24—30 Juli. Geboren Wessel, z.v. Willem Folkers, en Tjitsche Ykema, Windeweer Wietse, z.v. Jaco- bus H. Massink en Klaassien Meyer, Foxhol. Ondertrouwd: Jacob Hoep- man, van Soest en Rendelina Gez. Schoenmaker, van Wes- terbroek Rieks ten Hove van Smilde en Maria Rugge, van Kalkwijk Jan Cremer, van Hoogezand a.b. en Anja Ida Westers, van Groningen. Gehuwd Albert Loorbach en Ida Withaar Jacob Visscher en Jantje Kolkema. Overleden: Geene. SLOCHTEREN, 23-29 Juli. Geboren Folkert, z.v. G. D. Horst en A. Staal, Scharmer. Jan Geert, z.v. M. P. Span- ninga en M. Siemons, Schar mer Geertje, d.v. W. Kam- mingaenA. H. Schrik, Tjuchem; Jan, z.v. K. J. Spithoff en H. Klok, Hélium. Ondertrouwd O. K. Smit, Delfzijl en G. Haan, Hélium E. A. Woldhuis, Ten Post (gem. Ten Boer) en J. v. Tim- meren, Slochteren N. Winkel, Groningen en L. Huisman, Kolham (gem. Slochteren). Getrouwd J. W. Naatje, Meedhuizen, (Delfzijl) en J. Haan, Siddeburen G. Bos, Ap- pingedam en T. Tuinema, Sid deburen. Overleden H. Massier, wedn. van T. Ozinga, Siddeburen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 2 Augustus 1936. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman, collecte. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer: v.m. 10l/« u. ds. Wasch. Westerbroek: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Engelbert: geen dienst. Middelbert geen dienst- Harkstede-Scharmer v. m. 9 uur, (o.t.) ds. Rensink Geen kinderkerk. Kolham v.m. 9 uur, (o.t.) ds. Dokter. Slochteren v.m. 9i/fluur, (o.t de heer v. d. Meer. Schildwolde n.m. 6.30. uur, ds. de Vries Hélium geen dienst. Noordbroek v.m. 9.30 uur, dr. Glas. Zuidbroek v.m. 9l/j uur, de heer Wieringa, cand. t. d. H. D. te Eenrum. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. A. F. L. van Dijk, Doops gez. Pred. te Gorredijk. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. H. Boswijk. Geestelijk verzorger van „Bloe- mendaal" te Loosduinen. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v. m. 9l/« uur, de heer F. Faber n.m. 5 uur, Ds. K. G. 1 Kwint van Slochteren, H. A. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. In Engeland en Denemarken en sedert kort in Zweden staat de zon van 't premievrij staats- pensioen reeds aan den hemel. Waarom niet hier? Gelukkig, het begint te dagen. De groote zaal van het Hô tel Faber was gisteravond uit- stekend bezet. Een tweetal sterren aan de revue-hemel vervullen de hoofd- rollen in deze Meyer Hamel Revue en wel Kees Pruis en Sylvain Poons. Het zal moeilijk zijn uit te maken wie van deze twee re- vue-artisten de eerepalm van humor uitgereikt moet worden. Zal dat Kees Pruis moeten zijn Deze voortreffelijke hu- morist, bekend tôt in de klein- ste uithoeken van ons land, zal in deze revue zijn beste liedjes zingen en als revue- komiek iedereen verstomd doen staan. Of zal Sylvain Poons met de eerepalm gaan strijken Wat nog van Sylvain Poons te vertellen Zoudt gij deze voortreffelijke en ongetwijfeld de beste komiek van ons Ne- derlandsch revue-tooneel niet nog gaarne eens aan het werk zien Hij zal U als vanouds doen schaterlachen met zijn fij- ne en droge humor. Noemen wij verder Marie Hamel, de voortreffelijke actri ce, die in deze revue heel dui- delijk haar komische talenten demonsteert. En dan Jan Blok, Sophie Kôhler, Arn. Stanows- ky met zijn ballet de revue met prachtige dansen verluch- ten. De baletten zijn in de Meyer Hamel Revue's altijd zeer belangrijk geweest, het- geen daarom des te gemakkelij- kerkon, omdat het ballet Alex Ludowsky ongetwijfeld het beste revue-ballet is dat in Nederland optreedt. Ook Tatjana Tamarova zal wederom als gast in deze re vue optreden en samen met Alex Ludowsky en zijn ballet zal zij haar zeldzame capaci- teiten in Meyer Hamel's Revue demonstreeren. Een schat van costuums- ontworpen door de Parijsche kunstenaars, brengen gratie en schoonheid, terwijl aan de de- cors en lichteffecten zooals steeds de grootste zorg is be- steed. Het orkest staat onder leiding van Pim de la Fuente, terwijl het geheel onder per- soonlijke leiding en regie van Meyer Hamel ten tooneele zal worden gebracht. Wij kunnen u ten zeerste een bezoek aan de revue aan- bevelen. Opstijging Luchtballon. Het nieuwe gaat ons dagelijks voorbij en is weer oud gewor- den en het oude wordt weer nieuw. Dit geldt althans voor vliegmachines en luchtballons. Toen voor ongeveer 25 jaren de eerste vliegmachines hier de lucht ingingen, stroomde men bij duizenden van aile kanten naar de plaats, waar dit groote mirakel werd ver- toond en thans snorren ze ronkend dagelijks bove nons hoofd voorbij in geregelden dienst en de menschen kijken er niet meer naar. Thans is het weer de ou- derwetsche ballon, die de aan- dacht trekt. Dit is rustiger en daardoor intiemer. Men woont de vulling bij, ziet hem lang- zamerhand groeien en groeien, men ziet de vasthechting van den mand, het loslaten der touwen, als de passagiers zijn ingestapt en dan ten slotte de opstijging, langzaam hooger en hooger, totdat hij ten slotte uit het gezicht verdwijnt. De vertrouwenssfeer, waarin de vulling plaats vindt, trekt en doet de aandacht boeien. Daarom is het een bijzonder goede gedachte geweest van het V. V. V. bestuur om Zon dag ook hier en wel in het Oosterpark een ballon te laten opstijgen. Geen ballonnetje, doch een van groote afmetin- gen, wat moge blijken uit het feit, dat het gas, benoodigd voor de vulling, honderden guldens kost. Een zeer inté ressant schouwspel zal dat worden. Toch is er nog een bijzon- dere attractie aan verbontien. Men raadplege slechts de advertentie in dit nummer. Uit den ballon laat men neerdalen kleinere'ballonnetjes, die waard zijn, dat er jacht op gemaakt wordt. Wie een der plaatselijke agenten der Oranjeboom-Bier- brouwerij uit het heirleger dier ballonnetjes een, een grootere, bezorgt ontvangt als premie f 10.— en f 2.50 ontvangt elk der vier gelukkigen, die een kleinere aanbrengt, ballonnetjes welke aile daarvoor natuurlijk speciaal zijn gemerkt. Waarheen dus Zondagmid dag Het antwoord kan moei lijk anders luiden dan naar het Oosterpark te Hoogezand. Daar is wat moois te zien. Plaatselijk Nîeuws. Sappemeer. Schilders waren Woensdagvoormiddag alhier buiten bezig met het afbranden van verf van de pastorie van de Ger. Gemeente, terwijl ds. Tom en de zijnen elders ver- toefde. De vlam schijnt naar binnen te zijn doorgedrongen. Zij kwamen althans plotse- ling tôt de ontdekking, dat in de kamer een gordijn brandde en dat het vuur snel om zich heen greep. Door een ruitin te trappen kwamen zij wel naar binnen, doch feitelijk te laat om den voortgang van het vuur te stuiten, dat reeds de zoldering had bereikt. Daarom werd veiligheidshalve de brand- weer te hulp geroepen, welke dezen binnenbrand spoedig I had gebluscht. De brandschade is niet groot, doch de water- schade wel. Ailes is verzekerd. Aan de Gemeentelijke Zeevaartschool te Groningen is toegelaten tôt hét eerste studiejaar van den cursus voor stuurmansleerling, A. Sv/arts, alhier. Onze plaatsgenoote Mej. P. A. Okken slaagde dezer I dagen te Amsterdam voor acte fraaie handwerken. Mej. A. M. Timans; al hier, is te Den Haag geslaagd voor acte teekenen. Hoogezand. Wegens ver- duistering van een perspomp Iten nadeele van den heer H. de Haan, koperslagerij, heeft de politie alhier procesverbaal opgemaakt tegen H. gedomici- lieerd te Groningen. Mevr. T. H. Hartog— Hattuma,gemeente-vroedvrouw alhier, heeft met ingang van I 1 Oct. 1936 eervol ontslag Iaangevraagd. In verband met het dub- bel schooljubileum van de school aan de Kielsterstraat en het hoofd, den heer Joh. Kla- sens, op 1 Aug. als officieele datum, is in het café „De Nieuwe Brug" een druk be- zochte vergadering gehouden van ouders, geleid door den heer H. Huttinga,terbespreking van eventueele festiviteiten. Besloten werd dit dubbele jubileum op Zaterdag 5 Sept, feestelijk te herdenken met een schoolfeest, een optocht door den schoolkring, kinder- spelen enz., terwijl de ouders des avonds het feest zullen voortzetten. Ter voorbereiding van een en ander zijn verschillende commissies benoemd. Na onderhandsche aan- besteding is de electrische in- stallatie van een motorboot, groot 400 ton, welke gebouwd wordt door de Scheepsbouwers De Groot en Van Vliet te Slikkerveer opgedragen aan den heer Jac. H. Feliinger, al hier. Waterhuizen. Van de Scheepswerf „Waterhuizen" v. de gebr. Van Diepen, Scheeps bouwers, alhier, is met goed gevolg te water gelaten een motorboot van 400 ton, onder toezicht van het bureau „Veri- tas" in aanbouw voor den kapitein Beck te Groningen en bestemd voor de Atlantische vaart, waarin een 250 P.K. Industrie-motor zal worden ge- plaatst. De electrische installatie zal worden aangebracht door het Techn. Bureau Eekels te Hoo gezand. Voor het Mulo-examen-A zijn Woensdag te Groningen geslaagd J. A. Wieringa, Sap pemeer, S. Smit te Foxhol, R. Lok te Hoogezand en de meisjes J. G. Taayke te Kiel windeweer en T. G. Kranen- borg te Hoogezand. Donderdag zijn te Groningen geslaagd voor diploma A G. ten Kate en F. Bootsman, Hoo gezand, J. K. Brink en O. Ak- kerman te Sappemeer en de meisjes F. L. Kalk en J.J.van Alphen te Hoogezand en F. F. v. d. Laan en A. Steenbergen te Sappemeer. Mej. E. U. M. Ruding, alhier, is te 's Gravenhage ge slaagd voor boekhouden M.O. (K. VII) Het dreigende weer was Zondagmiddag oorzaak, dat het le zomerconcert van het kin- derkoor „De vroolijke Zangers" niet in den tuin, doch in de zaal van het hôtel Faber is gegeven. Wat trouwens de zang ten goe de kwam. De zaal was knap bezet en die er waren, hebben de ervaring opgedaan, dat dit koor ondanks zijn halfjarig be- staan tôt verrassende dingen in staat is. Na een korte in- leiding van den directeur, den heer B. voor in 't Holt, zon- gen de drie klassen of ieder afzonderlijk een nummer of in vereeniging van twee of drie. Het waren één of twee- stemmige liederen, zelfs was er een driestemmig nummer bij ni. „De Morgen breektaan" van Rich Hol, gezongen door de drie klassen. Wat zuiverheid, klankgehal- te en voordracht betreft mag gerust worden getuigd, dat in 't algemeen veel goeds is ge geven. Behoudens een paar capella-nummers werden de liederen op de piano begeleid door den heer A. de Lange, die berekend toonde te zijn voor zijn taak. „Sehsucht" van Abt van klasse III met een verdienste- lijk gezongen sopraansolo moest worden herhaald. Tenslotte dankte de direc teur voor de belangstelling, de ouders opwekkend hun kinde- ren aan de zanglessen te doen deelnemen. In sommige gemeenten zijn verordeningen waarbij het onnoodig verwekken van la- waai op Zondag strafbaar is gesteld. Zoo ook in Munten- dam. Dat moet men maar we- ten. Roelof L. van hier wist het niet en dat werd zijn on- geluk. Hij ventte er met ijsco's, liet lustig zijn belletje luiden en toen, toen kwam er iemand van de politie. De rest begrijpt men. Roelof had zich daar voor deze week voor den kau- tonrechter te Zuidbroek te ver- antwoorden. Hij kwam er met f 1 boete af. De kantonrechter nam acte van zijn „onwetend- heid". Borûercompagnie. Het wa- terschap Borgercompagnie- Oostkant heeft 6 deimt bouwland verhuurd aan den landbouwer H. Jager te Trips- compagnie voor f 325.— per jaar. Kiel-Windeweer. De heer G. van Bruggen, onderwijzer aan de o.l. school, alhier, is als zoodanig benoemd aan een o.l. school te Winterswijk. Hij heeft met ingang van 1 Sept. a.s. reeds ontslag aange- vraagd. - Ingevolge art. 205 ter der l.o. wet der l.o. wet 1920 heeft het bestuur van de Chr. school, alhier, aan den Raad het ver- zoek gericht om ter vervan- ging van de jaarlijksche ge- bririksvergoeding een uitkee- ring in eens van 80% der in gevolge art. 205 l.o. wet ge- schatte waarde van terrein en gebouwen te mogen ontvan- gen, die dan in eigendom, beheer en onderhoud aan de gemeente zullen worden over- gedragen. De Groeve. Donderdag had nabij de o.l. school alhier, na- bij de kruising der wegen, een aanrijding plaats. Toen de dienstdoende brievenbesteller H. Huisman te Zuidlaren zich tijdens de bestelling op den openbare weg wilde begeven, kwam hij met een passeeren- de auto in aanraking. Hij werd bewusteloos opgenomen. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen en het bewust- zijn was teruggekeerd, werden inwendige kneuzingen gecon- stateerd o.a. in den schouder. Zijn rijwiel werd totaal ver- nield. Slochteren. Richtprijs voor de Rogge. Evenals het vorig jaar, zal deze keer niet weer worden bereikt door het groote aanbod en het zal daarom diligent zijn, opdat maatregelen kunnen worden genomen. Dit laatste lijkt alleszins noodig. Voorop gesteld wordt dat fei telijk een regeling gemaakt moest worden voor het opko- men de Roggeseizoen met op- loopende denaturatietoeslag of waarbij de Ned. Akkerbouw Centrale een groot kwantum rogge vastlegde. In deze rich- ting worden pogingen gedaan o.m. door de VBB. Het is den teler steeds verboden na het zichten gerst Partij prachtvolle van 45 et. thans UL GEKLEURDE TRICOT Groote Dames Gekleurde TRICOT ZIJDEN Prachtvolle zware kwaliteiten Tricot Zijden ONDERJUR- KEN met en zonder passen en smalle en breede schouders în Dames 1NTERLOCK groote maten, ronde hais, breede schouders. Zeer fijne grijze joigens pracht kwaliteit in moderne grijze ruitjes TRICOT ZIJDEN met schouderbandjes Witte en gekleurde pracht kwaliteiten, spotkoopje Partij Tricot Zijden Groote koopjes D. Kousen in zijde, zijde met Fill'd Ecosse enz. Pracht Daines Kousen solide en fjjn. Mat zijde met Fill d' Ecosse Gekleurde ZIJDEN TRICOT Pracht Dames Zeer Fijne Flanellen D. Nachthemden met geb. pas sen of pompadour garneering met ingezette lange mouw VITRAGES worden razend goedkoop opgeruimd. Groote party thans voor de helft van de prys. CHINAMATTEN, pracht Matten 49 et. Moderne HANDWEEFSTOFFEN thans 25 et. Extra solide STAALDRAAD MATRASSEN in bedstee maten van f 7.50 thans f 4.-. Tegen inlevering van deze Bon geven wij DVill 3 roodruite THEEDOEKEN groot 58 X 43 ronl samen voor fcW D/lBkl Tegen inlevering van deze Bon geven wjj een zeer fijn Pompadour TAFEL- KLEED 95 X 95 4Q ronf van 60 cent voor Qrt kl Tegen inlevering van deze Bon geven wij DUn f groot Handweef TAFELKLEED m.t fr.nl. 125 X 150 gQ BIJ OH (Nadruk Verboden.) 11 ■HMIIIHMim.UWI I IIJJM.IIl.u,l. HENSEN - SAPPEMEER.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2