Bederf Uv Vruchten HIEI lenever en Brandewijn I. KLIPHIIIS, le kwaliteit nieuwe BAGGER EU Langewijk 5, Sappemeer Leeren Koifers r. v. 1UKH, Hiiiizami 1MH" WILLEM FELLI Kwi VELO NàlTSC Pijpen H. TEUBE De losprys voûf Londen HOTEL FABER MOTOR-ACROBATEN Groot Avondfeest EUBELE Vanaf heden steeds het best van; Zondag a.s 's Avonds 7 uur Prima COGIAC i 2.50 pir litar. Aile Zomor- SENS ATI E I SENSATIE I Koop prima inmaak blj Tel 263, SAPPEMEER OOST. BEUKEMASTRAAT 8c levert in pi lage prijs. U weet misschien nog niet dat de VEL( teeren een prachtcollectie Als Crapaudstellen, losse Clubs. Fautei Dressoirs, Linnenkasten, Bedstellen, Deken sen, complété Slaapkamers enz. Tevens le klas RIJWIELEN, KINDER1 beroemde VELO NAAIMACHI Al deze artikelen zijn voor u bereikbaar vo per week of f4.— per maai Reeds duizenden profiteeren van ons gemak systeem, waarom u niet Waarom neemt u niet eens vrjjblijvf NOORDERSTRAAT 119 S A in aile rc Noordarstraat 56 FEUILLETON door FLETCHER Qeautoriseerde vertaling. Rederdale vindt een dergelijken ring en laat hem zien aan Vespucci die er dadelijk beslag op legt. Waarom Omdat hij veronderstelt datdeandere ring op Somerbourne zal zijn gevon- den en vroeg of laat de aandacht op Rederdale zal vallen en dus zorgen ze dat hij zwijgt, Die jongeman werd vermoord mr. Chenery 1 Maar hoe? Marillier, zeg me eens hoe vroeg Jocelyn. Hoe is die veestapel omgekomen, mijnheer riposteerde de détective ter- wijl hij Jocelyn ernstig aankeek. Laat ons dat uitzoeken 1k heb heel wat geheimzinnigs in mljn leven gezien, mr. Chenery, ik verwed er mijn naam onder, dat de sleutels van dit geheim in de villa van St. John's Wood te vin- den is. Ik zie het ailes nog niet duide- lijk maar daar zal ik het vinden. Wat ik u zei mijnheer, wilt u wel als ver- trouwelijk beschouwen, zooals ik het zal doen met hetgeen u vertelde, en als u jn het vervolg nogietsziet of hoort mr Chenery, laat het mij dan weten. Daarop ging Marillier heen, Jocelyn nog grooter onrust achterlatend. V1JFDE HOOFDSTUK. Op Lesbia's verzoek was Jocelyn in Downing Street gebleven van zijn terugkeer van Lady Sternwold's tuin- feest af en tengevolge van de ziekte van den Eerste Minister was hij met bezigheden niet zoozeer politiekedan wel huiselijke, overladen, Het was een publiek geheim dat hij de schoonzoon van mr. Pontifex worden zou en zoo kwam op hem de plicht te rusten de voornaamste persoonlijkheden van den stroo: toest, inforr den i minis fen t Maril Joceh de d hij ir een 1 maati een k het 5 hij sti om n laatst slechl de w; alsof waar: heden Wa terwij tusscl doorv gewei Hij Hij r fijnde had van Vespi geleei Zeker gewei en p; slecht weerz voldo er ten meeni beroei heid den i kon a Vespu had f verwo tijding driet c daarvi Ma: NfTGBNA Het Dagelijksch Bestuur van de Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid heeft op 3 Juli j.l. het volgende adres gezonden aan den Heer Van Zeeland, Voorzitter van de Volkenbondsvergadering te Geneve Excellentie, Het heeft ons gespeten, op ons verzoek om een audientie bij U, geen gunstig antwoord te hebben ontvangen. Wij, Voorzitsters van den Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, betui- gen U bij gelegenheid van de ze buitengewone Volkenbonds vergadering onze diepe teleur- stelling over het feit, dat inza- ke het Italiaansch-Abessynische conflict, de sancties niet op energiekere en loyalere wijze zijn toegepast en zij dienten- gevolge bij de oplossing van dit conflict niet de beslissende roi konden spelen, die wij in belang van de instandhouding der fundamenteele beginselen van den Volkenbond gewenscht hadden. Wij sluiten ons aan bij hen, die ondaPks de opheffing der sancties, ook in het vervolg de uitspraak der 52 naties, die den aanvaller veroordeelen, van kracht blijven beschouwen. Wij wenschen van ganser harte, dat de idee der inter nationale solidariteit der volken en de internationale verdedi- ging van den vrede, die door den Volkenbond sedert zijn ontslag voorgestaan werden eindelijk in practijk zullen ge- bracht worden. Met verschuidigde hoogach- ting, (w.g.) G. Baer, C- Ragaz, C. Ramondt. Voorzitsters. Officiele Mededeling. KWIEK" Programma voor morgen Amicitia I—Kwiek I aanvang 11 uur. Vertrek per fiets om 9.30 uur precies vanaf de Bonthui- zerbrug. Opstelling G 15 ■g 5 x 5 s; Sd s w S s o d •g De wekelijksche trainings- avond is in 't vervolg op Don- derdag, aanvang plm. 7 uur. Aile leden worden in hun eigen belang aangespoord deze avonden te bezoeken. Tevens worden de leden er aan her- innerd,| dat de Kwiek-clubcos- tums zijn geel shirt en Jwitte pantalon. Vooral de adspiran- ten gelieven hiervan goede nota te nemen, daar er nog steeds spelers zijn, die in zwarte pan talon wedstrijden spelen. Zij, die tôt nog toe vergaten hun contributie te betalen, kun- nen dit nog als nog doen bij adsp. J. Kerdijk, 2e elftalspe- lers bij J. Duurkens en le elftal-en bestuursleden bij Jac. Bodewes. Jongens van 12 tôt 15 jaar, ook van Martenshoek die in eenjeugdelftal van Kwiek wenschen te spelen (geen corn- petitie) kunnen zich hiervoor nog opgeven bij D. Bakker, die ook nadere inlichtingen ver- echaft. P.S. Bij niet doorgaan van bovengenoemde wedstrijd ont vangen de spelers nog bericht. De Secretaris. D. O. S. Vanaf Maandag bij droog weer de gewone lessen op het sportterrein achter de turnhal. Maandag 6.30730 Meisjes adspiranten onder leiding van A. Nagengast. Maandag 7.30 —8.30 Jongens adspiranten en Heeren onder leiding van J. Kroon. Maandag 8.30—9.30 Dames I en II onder leiding van H. Breurken. Donderdag 57 aile kleuters leiding Nagengast en Tina Boekholt. Vrijdag 9—10 aile Heeren en Senioren. De training op het Kwiek- terrein zal nader worden be- kend gemaakt. Dit geld even- eens voor de Handbal. Agenda: 13 Sept. Athletiek- wedstrijden te Groningen. Ht half Sept. Handbalserie- wedstrijden. De leden welke de trainings avonden niet bezoeken, komen niet in aanmerking voor event wedstrijden. De Secretaris H. Breurken. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER. 7-13 Aug Geboren Johanna, d.v. Sjoerd Gerben Meihuizen en Anne- chien Vuursteen. Ondertrouwd Jan Wester- diep, oud 25 j., Hoogezand en Jantje Grasmeijer. oud 23 j., Sappemeer; Harm Willem Nie- meijer, oud 22 j. Sappemeer en Barbera Maria Bos; oud 19 j. Sappemeer. Getrouwd Johannes Siebum van Westrhauderfehn in Duitschland en Alberdina An- nechien Riks, van Sappemeer Gerrit Willem Verver en Stijn- tje Blaauw, beiden van Sappe meer. Overleden Annechien Fluks oud 58 j., vrouw van Arend Loer Johannes Hanekamp, oud 70 j. man van Maria Ma- thilde Hackert; Jantje Hoep man, oud 53 j., vrouw van Roelf Ham, Hoogezand. HOOGEZAND. 7—14 Aug. Geboren Gerrit Otto, z.v. Jan Drenth en Kunnechien Oost land, Kropswolde Jan, z. v. Jacob Visscher en Jantje Kol- kema, Kropswolde; Trijntje d.v. Tjapko Zuur en Trijntje Evenhuis, Hoogezand Hilke, d.v. Klaas Geerdes en Aaltje Idzeiina ten Doornkaat, Hoo gezand. Ondertrouwd Jacobus Boots man, oud 21 jr., Martenshoek en Ida Wieringa, oud 21 jr., Kropswolde; Jan Westerdiep, oud 25 j., Westerbroek en Jan tje Grasmeijer, oud 23 j., Sap pemeer Roelof Siems, oud 27 j., Hoogezand en Luchien Siems, oud 23 j., Hoogkerk. Gehuwd Freerik Klein, 21 jr. en Antje Kalsbeek, 20 j. bei den te Westerbroek Jakob Hoepman, oud 26 jSoest en Rendina Gezina Schoenmaker, oud 26 jr., Hoogezand. Overleden Willem Akker- man, weduwnaar van Jacoba Hoen, oud 73 jr., Kielwinde- weer Haijo Gras, weduwnaar van Maria Karels, oud 83 jr., wonende te Hoogezand. SLOCHTEREN 6—12 Aug. Geboren Jan Sieuwert z.v. E. Dallinga en A. Oosterdijk, Tjuchem Levi Simon, z.v. H. Bollegraaf en F.Nijveen, Sloch- teren Alida Pieterina, d. v. A. Wildeman en K. v. Tim- meren, Slochteren. Ondertrouwd J. Mulder, Middelbert (gem. Noorddijk) en J. Entjes, Lageland K. Nor- der, Foxham (gem. Slochteren) en A. Scheper, Borgweg (gem. Slochteren). Getrouwd O. K. Smit, Delfzijl en G. Haan (gem. Slochteren) E. A. Woldhuis,Ten Post (gem. Ten Boer) en J. v. Timmeren, Slochteren. Overleden E. v. Dam echt- gen. v. L. Blokzijl, Siddeburen oud 32 j. 1.1. z.v. W. Kiwiet en A. Lageman, Slochteren. PREDIKBE URTEN ZONDAG 16 Augustus 1936. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer: v.m. 10l/e u. ds. Wasch. Kropswolde: 's av. 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek: geen dienst. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v. m. 9 uur, (o.t.) ds. Rensink v.m. 10.30 u. (o.t.) Kinderkerk. Kolham v.m. 9 uur, (o.t.) ds. Dokter. Slochteren v.m. 9l/« uur, (o.t ds. Kwint. Schildwolde 's av. 6.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9i/j uur, en 's av. 7 uur, ds. de Vries. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Rosbergen. Zuidbroek: v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster, Vredes-Zondag Extra collecte. Doopsgez. Gem. Sappemeer: geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 9.30 uur Leesdienst. n.m. 51/« uur, ds. J. van Dijk van Schildwolde. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9-i/u uur, de heer Sonne- veld van Groningen n.m. geen dienst. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Groenteveiling HoogezandSappemeer 14 Augustus Platglaskomkommers le soort f 01.30-01.80 Witte komkommers le soort f 02.20—02.60 2e soort f 01.4002.00 Bloemkool le soort f 03.10-05.50 2e soort f 01.60—02.80 Spitse kool f 01.90—05. Roode kool f 01.8004.00 Witte kool f 01.70—03.90 Perziken f 03.00—05.10 per 100 stuks Tomaten A f 02.90—03.30 Tomaten B f 03.0003.40 Tomaten C f 02.80—03.00 Stamslaboonen f 03.55—03.70 Stokslaboonen f 04.0004.30 Pronkboonen f 01.75—01.80 Veenschebonen f 03.2004.20 Kroten f 01.10—0.130 Spinazie f 01.10—03.90 Peen f 01.50-02.00 Druiven f 17.0024.00 per 100 pond Kropsla f 01.50—02.90 Andijvie f 01.3002.40 per 100 krop Prei f 04.80—05.80 per 100 bos Meloenen f 00.1200.27 per stuk Augurken A f 00.1100.19 Augurken B f 00.06—00.08 Augurken C f 00.02—00.03 per K.G. Officieele Publicatiën. Verbouwverbod Odenwâl- der Blauen. De Burgemeesters der ge- meenten Hoogezand en Sappe meer brengen ter openbareken- nis dat de vatbaarheid v. aard- appelwratziekte van het aard- appelras Odenwàlder Blauen een gevaar oplevert voor den uitvoer van pootaardap- pelen. Het ligt daarom in het voornemen van de Regering een algemeen verbouwverbod van het aardappelras Odenwàl der blauen voor den oogst 1938 uit te vaardigen. """S"3""' 15 Aug. 1936. Sappemeer, De Burgemeester van Hoogezand D. BARTELS. De Burgemeester van Sappemeer G. BOER, I. B. De Langebaandraverij op de renbaan te Sappemeer. Het Bestuur van de V. v. V. heeft pogingen aangewend om nogmaals hier een langebaan- wedstrijd te houden. Het is daarin geslaagd en zal het pu bliek wederom een sportna- middag bezorgen die er mag zijn. Wij hopen dan ook dat dit wordt gewaardeerd en dat Zondagnamiddag 23 Aug. a.s. de belangstelling groot mag zijn en de resultaten van dien aard dat het bestuur in de toe- komst vaker een langebaan draverij kan organiseeren. Dat onder de dravers-eige- naren deze^poging gunstig is ontvangen blijkt wel uit het aantal ingeschreven paarden. Wij noemen ze hieronder met opgaaf van de rubriek waarin ze zullen uitkomen. De ingeschreven paarden voor de draverijen te Sappe meer op 23 Aug. zijn I. Zwaluw E-prijs 4e klasse 1 Ali Harvester M 2 Alphart 3 Zunneke 4 Zwaluw E 5 Zilver Harvester 6 Welkom H 7 Dalila D 8 Akron B 9 IJ Kernel 10 Zelda Rosa 11 Zola 12 IJlbode 13 A Roselina 14 Zonnekind B 15 IJsco 16 Aleida Scott 17 IJlbode J 18 Aenricas II. Frank-prîjs, 2e en 3e kl. 1 Welkom van Aduard 2 Xaverius 3 X-B 4 Frank 5 Anselor 6 Wladimlr 7 Vorst Wahnfried H. 8 Peter Stanley K 9 Zus Braun 10 Young Ooststar III. Peter Ingomar-prîjs, le klasse Heat. 1 Frank 2 Frances May 3 Jade 4 Lockner 5 W. Petrosia 6 Peter Ingomar 7 Me. Gregor 8 St. Bernhard 9 Quitewel St. L, 10 Wanda Scott 11 Druy 12 Xuthus 13 Diamant Bleu 14 Qui Vive 15 Rentinus 16 Xoli 17 Nelly Duffy 18 Saffier IV. X-B-prijs, 3e en 4e kl. 1 Abdullah Scott 2 Welkom H 3 Zilver Harvester 4 Zwaluw E 5 X-B 6 Alphart 7 Ali Harvester M 8 Anselor 9 Xitty Scott 10 Zelda Rose 11 Vorst Wahnfried H. 12 Peter Stanley K 13 IJlbode 14 Xenie 15 A. Roseline 16 Young Ooststar 17 IJlbode J. Teneinde Jde fliefhebberij voor de sport aan te kweeken zijn de toegangsprijzen zoo laag mogelijk gesteld als maar eenigzins mogelijk is. Een ad- vertentie in dit nummer geeft de prijzen aan. We willen nog even wijzen op de gelegenheid dat kinde- ren van leden, die in het bezit zijn van een kinderkaart, deze draverij op vertoon van die kaart gratis kunnen bijwonen. 1 Leden van V.v.V, en inge- zetenen uit deze en aangren- zenden gemeenten toont Uwe belangstelling^voor deze mooie sport die door den druk der tijden dreigt ten onder te gaan, en woont bovenvermelde paar- densportdag bij Zyn Luchtaanvallen in ons land niet af te weren Over de geheele wereld gist het, als wellicht nooit te voren. Ernstig wordt de vrede bedreigd en in aile landen is ondanks een krachtige vredesactie „be- wapenen" het parool. Vooral de luchtmacht wordt allerwe- gen versterkt, met tegelijkertijd natuurlijk aanmaak derafweer- wapens. Het is aanval tegen verdediging, hoewel er zijn, die beweren, dat verdediging tegen luchtaanvallen in lage, kleine landen als Nederland een hopelooze zaak is. Drie Nederl- vliegers, de gezag- voerders der K. L. M. E. van Dijk, W. van Veenendaal en A. Viruly, hebben aan de leden der Staten Generaai een mani- fest gestuurd, waarin zij ver- klaren, dat Nederland niet te verdedigen is tegen een mo- dernen luchtaanval. Ons land, zoo betoogen zij, is voor vliegtuigen nog maar veertig minuten breed. Elk jaar wordt het smaller. In dien minimalen tijd kan men echter niet: 1. een lucht- aanval waarnemen, 2. het ver- moedelijkdoel daarvanbepalen; 3. de takken van afweer bij dat doel alarmeeren 4. even- tueel aldaar beschikbare af- weervliegtuigen bemannen, startklaar maken en een vijand op oorlogshoogte tegemoet brengen. Het lot der groote steden is hiermee in geval van oorlog reeds blj open luchtin aile nuchterheid bepaald hetzij bij dag, hetzij bij nacht. Bij bewolkte lucht kan een blindvliegend aanvaller, zoo hij wil door radio in den rug ge- leid, tôt de Iaatste minuten on- zichtbaar blijven. Zijn gewaar- borgd succès is dan zoo mo gelijk nog vollediger. Hij zal in oorlogstijd onze steden niet sparen, zoo meenen de opstellers van het manifest. Het zwakke punt van een weermacht ligt in dezen tijd niet meer aan het front, maar in het moreel van de burger- bevolking daarachter. Wie dat moreel vernietigt, vernietigt de strijdkracht van het leger. Men kan het uit de lucht gemak- kelijk vernietigen en zal dit dus ook al terwille van het eigen volk zoo snel moge lijk doen. Een zeer groot aan tal kleine termietbrandbommen en wat zwaardere scherfbom- men om de bevolking uit de resten hunner kelders en huizen op straat te jagen, vervolgens gas het spel is gewonnen. Het gaat hier niet om politieke inzichten, niet om aanvechtba- re meeningen, zoo beslissen zij het is een kwestie van minuten en kilometers en die kan men niet tegenspreken. ledere vakman weet, dat een luchtaanval op een doel in een minder dan 100 K.M. diepe strook door de snelheid van den modernen bommenwerper zondermankeeren slaagt. ledere Nederlanders leeft in zoo'n strook. Plaatselijk Nicuw», Sappemeer. De heer E. G. Schrage, alhier, is te Gronin gen geslaagd voor de hoofd- acte. Hoogezand.. „A1s 't kindje binnenkomt, lacht heel het huisgezin". dit is overbekend. Men haalt het met een keur van zoetigheden in, zou men eraan toe kunnen voegen, want dat is gewoonlijk ook waar, adres aan de „Kroamveziedes", maar dat er toch altijd weer iets anders op gevonden wordt, hebben eenige collega's van den schilder v. d. Veen in de Van Royenstraat met een paar timmerlui welke gezamenlijk werkzaam zijn aan de wonin- gen van „Volksbelang", op echt kameraadschappelijke wij ze bewezen. Bij v. d. V. was voor den vijfden keer de ooievaar de woning binnengestapt. Niet zoodra was dit bij de kame- raden bekend, of ze bestelden bij een bakker een brood, aan den eenen kant zonder, aan den anderen met krenten. Toen het klaar was, hebben ze dit broodje, dat maar even bijna 2 M. lang was op een ladder gevlijd, die ging op de schouders en zoo hebben ze het bewijs hunner sympathie de gelukkige woning binnen- getorst. Tôt groote vreugde van 't gezin en tôt vermaak van wie het zagen. Bij het 29 Juli te Gronin gen gehouden examen van den Kon. Erk. Algemeenen Steno- grafen Bond slaagden o.a. voor Kantoorstenograaf (snelheid 130 lettergrepen per minuut) mej. T. D. Botke, Hoogezand en voor typiste (snelheidsdiploma) de dames T. D. Botke, Hoo gezand en G. Uildriks, Sap pemeer. Te Amersfoort is geslaagd voor staatsexamen B. de heer B. Fikkers alhier. Woensdagavond heeft de heer mr. Goudsmit op uit- noodiging van de Schaakclub Hoogezand-Sappemeer" in het hôtel Faber tegen een tiental leden dier club een simultaan- partij gespeeld, die een vlot verloop had. Na drie uren spelen had de heer Goudsmit zes partijen gewonnen, terwijl hij het moest afleggen tegen de heeren H. J. Brouwer te Martenshoek, L. Kranenburg te Hoogezand, H. Kremer te Kalkwijk en J. Kuipers te Sap pemeer. Een leerzame avond. Kolham De zomerfeesten, georganiseerd door den heer H. Braam, welke hier Zaterdag en Zondag zijn gehouden zijn uitstekend geslaagd. De beslis sende factor was het weer en dit is, het verdient in dezen tijd een extra vermelding, den feestvierenden gunstig gestemd geweest. Het gevolg was een druk bezoek, een opgewekte stemming en tevredenheid bij wie het genot boden en bij wie het zochlen. De kermisvermakelijkheden, waarvan vooral de jeugd heeft geprofiteerd, hebben 't beide dagen druk gehad, vooral des Zondags, de feesttent, waarin in het bijzonder de danslusti- gen naar hartelust hebben ge- noten, eveneens en wat het mooiste was wànklanken zijn niet gehoord. Des Zaterdags zijn motor- wedstrijden met hindernissen gehouden. Er waren 8 deelne- mers. Den len prijs, f7.50, verwierf A. v. d. Werff, Hoo gezand, den 2en f 5, H. Bode wes, Hoogezand en den 3en f 2.50 P. Huisman Westerbroek. Aan den ringrijderij per fiets namen 34 heeren deel. Prijzen waren f 10, f 7.50, f 5, f 3 en f 2. De uitslag was als volgt 1. N. N. 2. J. Mensinga, 3. S. Hooites, 4. R. Smith en 5. J. de Vries. Dat de kinderspelen zoowel van, jong als oud groote be langstelling trokken, behoeft nauwelijks gezegd. Bij den stoeltjesdans voor meisjes behaalde den len prijs, een tasch, Tj. Blijham, den 2en, een naaigarnituur, H. Bak ker, den 3en, een portemonnaie, A. Berg en den 4en, kralen, W. Tepper. Even fel als de Olympiade- athleten streden de jongens om den voorrang bij het hardloo- pen met hindernissen. Kampi- oen werd K. Hartog, die beslag legde op een horloge met ket- ting en vervolgens verwierf G. Berg no. 2, een portemon naie, F. Sanders, no. 3, een mes, H. Wilthof, no. 4 en A. Wil- lems, no. 5, ieder een porte- monnaie. Het is een mooi feest geweest, waarop zoowel de or- ganisator als aile anderen met voldoening kunnen terugzien. Slochteren. De heer R. Bakker, rijksklerk aan het ontvang-kantoor der Dir. Bel., alhier wordt met ingang van 1 Oct. overgeplaatst naar Groningen. Van groot belang is, dat de maximum garantie prijs voor Koolzaad met ruim f 1.is verhoogd, en dat de beperking is opgeheven. Vermoedelijk zal 't volgend jaar meer Koolzaad worden uitgezaaid, dan dit jaar het geval was. Niet omdat de prijs van f 13.50 op zich zelf zoo aan- lokkelijk is, vooral als men rekening houdt met het groote risico, dat er aan verbonden is, maar omdat andere cultu res zoo slecht zijn. Bij de richtprijs voor tarwe, zou volgens bekomen inlichtin gen de ambitie om 1/3 land met tarwe te bezaaien niet bijster groot meer zijn. Als ze beslist f 9.zouden ontvan gen zou dit beter worden, maar dat zijn nu slechts enke- len. Vooral in Gron. is de gemiddelde prijs dikwijls aan- zienlijk beneden de richtprijs gebleven, waarbij het bewaar- loon dan nog was. Deze Iaat ste is wel hoog genoeg, maar verlies en onkosten staan er dan ook wel tegenover. Voor sommige wordtbewaarloon niet betaalt omdat het pas voor leveringen na 1/12 ingaat. Zoo- doende blijven de meeste land- bouwers op een gemiddelde van bijna f 8.— inplaats v. f 9.— De N. A. C. maakt weder om bekend, dat de steun voor groene en Schokker Erwten, gedenaturçerd van 21- en 27 Juni voor de kwaliteitsklassen B, C en D resp. f 4.20, f 3.70 en f 3.20 per 100 Kg. zal be- dragen. Voor het tijdvak28Juni, en 4 Juli geldden dezelfde tarieven, terwijl de erwten voor klasse A, gedenatureerd in het tijdvak 1 en 4 Juli ad. f 4.70 per 100 Kg. steun ontvangen. Denaturatie tijdvak van 5 Juli en 15 Juli. Tarieven klassen A, B, C, en D resp. f 4.70, f 4.20, f 3.70 en f 3.20 per 100 Kg. Heffing Tarwebloem. Van bevoegde zijde wordt me- degedeeld, dat op 4 Aug. '36 het variabel gedeelte v. h. prijs- verschil bij de invoer van tar webloem met f 0.50 is verlaagd en het prijsverschil thansf 5.50 bedraagt en de heffing op de verwerking tôt bloem is ver laagd tôt f 3.50 per 100 Kg. Zuidbroek. Ten overstaan van notaris De Koe te Sappe meer werd Donderdagavond in het na te noemen perceei ten verzoeke van ràevr. de wed. B. Smid c. s. wegens sterfge- val publiek verkocht het hôtel, café restaurant B. Smid w. i. vergunning met garage en erf, staande bij het station Zuid broek, groot 7.80 A. Aanvaarders van het be- drijfsgedeelte 1 Sept., het woon- gedeelte uiterlijk 1 Nov. Gegund aan den hoogsten bieder W. v. d. Wal te Veen- dam voor f 5000 en f 930. voor overname. HOOGEZAND TELEFOON 22 Optredan van de bakanda Gronlngar achter 't Hôtel FABER. Ovaral gawaldig succès. Ongaëvanaarda staaltjes van kunst en stoutmoedigheld. KunstrIJdan an Motor-acrobatlak. Vliegenda an zwevende Motoran. Een stoutmoedige sprong van 12 Meter in het onbekende. Entrée 30 cent (bel. inbegr s AVONDS 8 uur7 In da Romalnscbe Danstempel. Entrée 50 cent. Ri Zoetemelks Kal (Nadruk Verboden.) o j= (U m -Q O C OJ jp o Q <D X u o JZ o m cfi CQ co bJD <U *7 o -c o C/} «o ZZ QJ o JZ ZC C/D CD (D CQ S T3 O o - CQ c CD CD es es

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2