BENES CICH I.V. Honthandil il E. ■ONEZMI (lirtwsbwt meskant bez. Nonlmaln T Java Teakzwaipen en Hooie eiben Stamm TRIPLEXPLATSM De losprijs voor Londen Rieuwe vinding in klsur- Een Advertentie geplaatst in dit Bk ongetwijfeld het me> geven, daar Uwe in 8000gezinnen gel Sparen. 70 et. per Cronolin, alleen bij Et II V 81E Kil H DIE K S T dekt in 1 keer, zelfs over h van teer is. In 12 kieuren Met 1 Ko. bestrljkt men HOIK SLOCHTERSTRAAT Ass Alleen dan bereidt U een lekker kop U bij het zetten toevoegt en bovendien krijgt U een gro levert scherp concurreerend i FEUILLETON DOOR FLETCHER Qeautoriseerde vertaling. 20 (Nadruk Verboden.) Ik ontmoette miss Vespucci Zater- dag op een tuinfeest, zei hlj. Zewas in opmerkelijk vroolijke stemming. Hadley keek hem niet-begrijpend aan. Wel, antwoordde hij, miss Vespucci is altijd in vroolijke stemming. Ik heb haar nooit anders gezien. Ik dacht dat Rederdale's dood haar van streek gebracht zou hebben, merkte Jocelyn op. Hadley prikte met de punt van zijn keurig opgerolde paraplui gaatjes in den grond. Ik vermoed dat het zoo ook wel geweest zal zijn, antwoordde hij, na- denkend. Dat wil zeggen voor een vier-en- twintig uur of zoo, ik bedoel niet, dat miss Pépita Iuchthartig is, verre van dat! maar zij is een echt zonnekind. Ze zal tranen storten om haar vriend en het meenen ook maar ze zou spoe- dig weer lachen. Uit wat ik dien avond zag maakte ik op dat Rederdale en de signorina verliefd op elkaar waren, ging Jocelyn voort, nog steeds naar verdere inlich- tingen visschend. Ik dacht heusch dat ze verloofd waren. O neen, was het antwoord. Ten- minste niet zooals u bedoeld. Reder dale was zoo'n beetje als de huiskok, die naar believen binnenkomt of uit- gaat. Maar signorina Pépita is wel verloofd en ze staat op het punt van trouwen. Zoo? zei Jocelyn verbluft. Ja, met een knappen jongeman, een vroegere beschermeling van haar oom, een dr. Kressler, antwoordde Hadley. Hebt u hem daar toen niet gezien Hij is iets aa schapp Ik ht eenen verwoi toelich geloov een we trokkei O, K stoppe geleerc geman. Aïs u hem daar oc garet w er aan, Vesp En nu afspraa Zijn met A Jocelyn nu we achterl; over Pi reden eigenlij hartglij over Re dit toe indruk houdinf lier ool op Villi te gelc had uil zinnige kon Joc de Ame was ha en verv te zegg volgde. Hij c dat hij Jî te te g park ei Street, een bri een boi is/TGRlslA* vbous6*qk®c*id vqoa VG£D£ €N VWJMGk) qgogp hS- - Aan ons de taak om de massa arbeiders, intellectueelen vrouwen, allen te doordringen van het belang om zichtever- eenigen en te organiseeren om oorlogswinsten onmogelijk te maken. De toekomst der ontwape- ning wordt slechts gekocht tegen dien prijs. CAMILLE DREVET. Officiele Mededellng. „KWIEK" Uitslag vorige Zondag. Ami- citia I—Kwiek I 1—6 Morgen 2 uur Rood-Wit IKwiek I m S-a re -S X |q d d Sd o »- *o O o Vertrek per fiets om 12.30 uur vanaf Hôtel Struvé. Binnenkort Algemeene Le- denvergadering. Eventueele voorstellen moeten vôôr of op 31 Aug. bij den secretaris wor- den ingediend. De Bestuurs- vergadering op 24 Aug, is voorloopig uitgesteld tôt 31 Aug., de bestuursleden ontvan- gen nog een aparté aanschrij- ving. Donderdagavond plm. 7 uurtraining voor aile leden. D. O. S. Lessen sportterrein achter de Turnhal. Maandag 6.307.30 Meisjes en Dames groepen leiding A. Nagengast. Maandag 7.308.30 Heeren en Dames en Jongens groepen leiding J. Kroon. Donderdag 5—6 aile kleuters leiding Tini Nagengast. Aile leden worden verzocht, de lessen weer te bezoeken. AGENDA 30 Aug. Handbalwedstrijd D. O. S Zuidbroek. 13 Sept. Athletiekwedstrijden te Groningen. 20 Sept. Handbalwedstrijden. De Secretaris H. Breurken. Groentevelling Hoogezand—Sappemeer 21 Augustus Platglaskomkommers le soort f 01.00-00.00 Witte komkommers le soort f 01.50—02.10 2e soort f 01.20—01.70 Bloemkool le soort f 01.80-03.30 2e soort f 01.50—01.70 Savoye kool f 01.90—04. Roode kool f 01.4003.90 Witte kool f 01.70—03.40 Perziken f 04.4005.20 per 100 stuks Tomaten A f 01.50—02.00 Tomaten B f 01.50—01.70 Stamslaboonen f 01.50—01.60 Stokslaboonen f 02.7003.50 Pronkboonen f 01.15—01.30 Erecte pronkers f 01.10—01.50 Veenschebonen f 02.1002.70 Spinazie f 01.00-03.10 Peen f 01.40—01.70 Kroten f 01.30—01.50 Druiven f 13.00—17.00 Postelein f 03 00—05.10 per 100 pond Kropsla f 02.10—02.60 Andijvie f 01.6002.40 per 100 krop Prei f 03.20—04.20 per 100 bos Meloenen f 00.0800.25 per stuk Augurken A f 00.1300.16 Augurken B f 00.06—00.08 Augurken C f 00.01—00.03 per K.G. Officieele Publication. fievonden voorwerpen. Twee hooivorken. Een armband. Een Pet. Een actentasch. Inlichtingen op werkdagen d»s voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER. 14-20 Aug. Geboren Jacob Wijbrand, z.v. Jakob Westman en Ymkje Fennema Klaas, z.v. Luppo Deantje en Grietje van der Laan. Ondertrouwd Albertus Spoor, oud 23 j. en Anna Kruijer, oud 20 j. beiden van Sappemeer Overleden Jan Sikkerman, oud 66 j. manvanjantje Nip Lamina Klos, oud 63 j. wed. van Hindrik Wijnholt, overl. te Groningen; Janke de Haan, oud 25 j. vrouw van Bettus Andelbeek, overleden te Gro ningen. HOOGEZAND. 14—21 Aug. Geboren Elizabeth Jacobina, d.v.GerhardusBernardusBrum- mer en Bouwina de Graaf, Mar- tenshoek. Ondertrouwd Herre Boer- man, 38 j. Kropswolde en Ce- cille Decker, Kropswolde. Getrouwd Rieks ten Hove, Smilde en Maria Rugge, Kalk- wijk. Overleden Fennegien Nie- boer, echtgen. van Kornelis Visscher, oud 77 j., Foxhol Jantje Hoepman, echtgen. van Roelf Ham, oud 53 j., Hooge zand, overl. te Sappemeer Jan Klopstra, oud 5 maanden, z.v. MattheusKlopstraen Annechien Smittenberg, Foxhol. SLOCHTEREN. 13—19 Aug. Geboren Martinus, z. v. M. Wollinga en D. Visscher, Sloch- teren Geessien, d.v. H. K. Noordhof en I. B. Drent, Sloch- teren Aaltje Anje, d. v. G. Battjes en W. Akkerman, Sid- deburen Anje Klaassiena, d.v. D. Mulder en N. Klunder, Sid- deburen Simenye, d. v. W. Poort en J. Mossel, Siddeburen. Getrouwd N. Winkel, Gro ningen en L. Huisman, Kolham J. Mulder, Middelbert (Gem. Noorddijk) en J. Entjes, Lage- land. Overledçn Fokelina Pesman oud 69 j. weduwe v. H. Hof- man, Siddeburen Hinderkie Vos, oud 62 j. echtgen. v. H. Mulder, Slochteren (Overleden te Groningen) Martje Pestman, oud 84 j. weduwe v. T. Smit, Schildwolde. PREDIKBEURTEN ZONDAG 23 Augustus 1936. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Cannegieter van Eext. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. (22 Aug. n.m. 3 uur, Huwe- lijksinzegening) Kielwindeweer: v.m. 10l/s u. ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek 's av. 7 uur, ds. Oskamp. Engelbert geen dienst. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Ten Have. Harkstede-Scharmer v. m. 9 uur, (o.t.) ds. Rensink v.m. 10.30 u. (o.t.) Kinderkerk. Kolham v.m. 9 uur, (o.t.) ds. Dokter, (Doop). Slochteren v.m. 9l/uuur, (o.t.) ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 91/® uur, de heer Kievit (Coll.) en 's av. 7 uur, ds. de Vries. Noordbroek geen dienst. Zuidbroek v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster, Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 91/« uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. De kinderen konden 't niet de vrienden wilden 't niet, toen moest 't kerkelijk met het bur- gelijkarmbestuur'tdoen? Wat Een paar brave oudjes, die hun leven lang hard hadden ge- zwoegd en nu op waren, in 't leven houden. Waarom toch geen staats- pensioen Plaatselîjk Nieuws. Sappemeer. De t.b.c. collecte „Draagt elkandars Lasten" van het N. C. V. heeft alhier ruim f 45 opgebracht. Te Groningen is voor de hoofdacte geslaagd den heer J. Koeneman, alhier, Te Groningen is Donder dag voor de hoofdacte geslaagd de heerj. Voordewind, alhier. De kantonrechter te Gro ningen heeft F. R., expéditeur, alhier, wegens overtreding van de motor-en rijwielwet veroor- deeld tôt f 6 b. of 3 d h. Hoogezand. Benoemd tôt tijd. onderwijzer aan de o.l. school aan de Kielsterstraat, alhier, de heerj. Sportel, wacht- gelder te Siddeburen. De gemeenterekening, dienst 1935, sluit, wat den ge- wonen dienst betreft, met f 766.154.64 w.o. eenbatigsaldo van f 16.205.82 en wat den kapi- taaldienst betreft f 379.153.94 waaronder een nadeelig saldo van f 1.104.58. Martenshoek. De kleine Jan Teuben, die voor ruim vijf weken heir onder een auto kwam en in hoogst zorgwek- kende toestand is binnenge- dragen in de tuinkamer van den heer B. Hensen, is tegen de aanvankelijke verwachting in in zooverre hersteld, dat hij weer buiten met zijn kameraad- jes speelt. Een woord van lof en dank, aan den heer B. Hen sen, die al dien tijd belange- loos zijn tuinkamer als zieken- kamerbeschikbaarheeft gesteld, aan den heer dr. B. de Jong, voor de groote toewijding, waarmee, hij het patientje heeft behandeld, maar bovenal aan den heer K. Scheer, als intern employé bij den heer Hensen werkzaam, gediplomeerd voor E.H.B.O. die, gedreven door naastenliefde, van het eerste oogenblik af het ventje met teederen zorg heeft verpleegd, alleen in den aanvang geduren- de een paar nachten afgelost door de heeren Swart en Duit- scher van Sappemeer, beiden eveneens gediplomeerd. Het herstel van het negen- jarig kereltje moet hun allen een groote voldoening zijn. Foxham. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht, is J. K., alhier, door den kantonrechter te Zuidbroek veroordeeld tôt f 2.50 b. of 3 d. h. en even eens M. F. te Kropswolde tôt f 2 b. of een week tuchtschool. Kolham. Woensdagmorgen passeerden hier de Ouden van dagen uit Appingedam. Op de Knijpslaan geraakte van een der wagens het stuur defect waar- door deze tegen een boom botste en daarna in een sloot terecht kwam. De inzittenden waren de heer K. B. Nienhuis, het echtpaar Bosgraaf en de heer Hoorndijk. Vr. Bosgraaf bekwam nogal hoofdwonden en werd door Dr. Jensema van Hoogezand verbonden. Daarna ging ze in gezel- schapvan de zuster terug naar Appingedam. De auto werd la- ter door de kraanwagen der garage Dinkla meegenomen, ook om nader te worden on- derzocht. Er was zoo heel wat ver- traging, toch werd de reis maar voortgezet. Zuidbroek. Geslaagd voor de hoofdacte J. Lesterhuis, al hier. De Groeve. j. 1. Zondag werd het jaarlijks zomerfeest gehouden bij 't Café J. Kiele- ma. Het weer was prachtig, zoodat ailes met ailes een goed verloop heeft gehad. De uitslag van ringrijderij voor Heeren luid als volgt le prijs H. Nieborg, 2e prijs Jan Blauw, 3e prijs K. Pepping, 4e prijs R. Venema, 5e prijs G. Sants, 6e prijs Jan de Jonge. Ringrijderij voor dames; le prijs Mej. A. Weites, 2e prijs Mej A. de Jonge, 3e prijs Mej. B. Blauw. Kinderspelen, balgooien voor groote jongens le prijs K. Hut- tinga, 2e prijs S. Huttinga, 3e prijs Jan Martijn Kleine jongens le prijs Willem Blaauw. 2e prijs Jan Wcfîters, 3e prijs Fr. Udema. Stoelendans voor meisjes bo- ven 10 jaar le prijs Jantje Mar- ring, 2e prijs Janna Nieborg 3e prijs E. Medendorp. Kleine meisjes le prijs Annie Medendorp, 2e prijs Lini Klun der 3e prijs Roelfje Huttinga. De prijzen werden door den voorzitter met een gepast woord uitgereikt. Kerlien's Jazz band zorgde voor het muzikale gedeelte, de bediening van Kielema was zeer goed, zoodat dit feest als goed geslaagd mag worden genoemd. Slochteren, Met ingang van 1 Oct. is de adj. commies der dir. belastingen, enz. mej. M. J. Voerman verplaatst van 's Gravenhage le kantoornaar 't ontvangkantoor, alhier en de rijksklerk der dir. belastingen enz. de heer R. Bakker van 't kantoor, alhier, naar Gronin gen, contrôle grondbelasting. De opbrengst der aard- appelen'was matig vooral door droogte konden vroege soor- ten zich niet plaatsen kwali- teit goed. Opbr. 300 H.L. 70 kg. Ook hier had in het pootgoed reeds verbroeieng plaats. De fabrieksaard. hadden behalve v. droogte ook van nachtvorsten te lijden. Opbrengst goed v. uitste- kende kwaliteit 500 H.L. 61 kg. Verbouwd werden Bra vo, Eigenheimer, Roode Star, elk 20% Bevelander 10% en de overige 30% div. soorten Fabrieksaardappelen voor 60% Thorbeckes. Volgens ons gezonden overzicht het volgende De met bieten bezaaide oppervlakte is aanmerkelijk grooter gewor- den. De uitpoot ging echter door het slechte weer niet zoo voortreffelijk, zoodat hier en daar zelfs pootgoed verbroeid was, wat later bij onregelmatige opkomst werd bemerkt. In Sept, is veel zaad, daar het toen op ruiters stond, met de storm verloren gegaan. De opbrengst was even lager dan het vorig jaar, maar is toch nog goed te noemen. Gemid- deld 2500—4000 Kg. suiker- bietenzaad, dus pl. 3400 Kg. en voor voederbietenzaad plm. 2700 Kg. De L. C. O. voor Gron. herinnert hen, die hun kool- zaad van oogst 1937 in de Steunregeling wenschen te zien opgenomen, eraan, dat zij, in dien ze voor 16 Aug. '36 nog geen aanvraagformulier heb ben ontvangen zich zoo spoe- dig mogelijk tôt de afd. ak- kerb. in Gron. moeten richten voor een aanvraagformulier. Uiterlijk 31 Aug. moeten ze in het bez# der Org. zijn. Aangezien de G. T. O. nog geen nieuwe tarwe in- neemt, moeten degenen, die thans dorschen eraan denken, dat ze groote kans loopen hun tarwe nog eenige tijd te moe ten bewaren. Is ze nat, dan is 't onmogelijk. Het zal dan ook beter zijn, geen tarwe te dorschen, of ze moet dan ook goed droogzijn, hetgeen niet het geval zal zijn. Sport. De Olympische spelen zijn ten einde. Hebben zij het doei in een eerlijken strijd de broe- derschap tusschen de volken te bevorderen, in ieder opziclit bereikt? Een bevestigend ant woord op die vraag valt tnoei- lijkte geven. Daarvoor zijn er te veel dingen gebeurd, die met den Olympischen eed in strijd zijn. Symptonen zijn het, uitzonderingen, maar die wijzen er toch maar op, dat een op- gezwiept nationalisme en me- daillejacht den strijd kunnen brengen buiten de Olympischen sfeer, die vriendschap beteekent en edele wedijver. Het onder- staande verhaaltje, overgeno- men uit 't Groninger Dagblad, karakteriseert in menig opzicht heel aardig den geest tijdens de laatste Olympische feesten. Jan van Putten, de rentenier- boer, snijdt over die feesten geducht op tegenover Kloas, zijn collega, als ze samen zit- ten bie 'n klokje. De laatste, zakelijk en nuchter, vindt al die drukte om 'n médaillé de muite nait weerd, als ze d'r nou nog 'n buutse vol geld mit verdainen konden. 't Gait om de eer, zegtjan Is dat den nait mooi, kin wie doar nait grootsk op wezen, as 'n Nederlander, Hollander zeggen ze doar, as dei weer zoo'n dingeraiske wint? Doar grui wie van. Nee, Kloas, doe most dit Stpil nait min moa- ken. Ons volkje het zich ja kras holden. En den most nait vergeten, zokke Olimpiades dat binnen ainlieks verbroederings- feesten dei brengen de lu tou 'n kander. „En zai doun ja niks as vechten tegen kander," zegt Kloas. „Joa, moar dit gait in vrund- schop", zegt Jan. „Zoo Gait dat in vrund- schop Dat wus ik nait", zegt Kloas. „Wie hemmen ais twei knechten had, dei konden el- kander nait luchten of zain. Om niks muiken zai de grootste herrie en tiggelden zai kander of. Ainmoal ais dou ging 't'r weerom weg, jong! 't Was goud mainens. Ik d'r mank en scheurde ze van 'n kander of en ikzee „Watmoutdat, jonges?" „Och," zegt de ain, dat was een bekstuk, och, dat gait oet vrundschop, boer." DOOR A. J. SANDERS. De trein was al eenige uren van Boedapest vertrokken, eer de reisgenooten in gesprek raakten. Radzany, militair atta ché te Boekarest, reisde met zijn vrouw terug naar zijn standplaats. Beiden hadden eerst hun cou- ranten zitten lezen en af en toe een paar woorden gespro- ken. Ze waren niet geïnteres- seerd in het voorbijsnellende landschap, daar ze het op hun duimpje kenden. De oude heer, tegenover Radzany, keek ook niet naar buiten. Hij was ver- diept in zijn boek en sloeg het eene blad na het andere om. Eindelijk legde hij het neer keek eens uit het raampje en vond al spoedig een gelegen- heid om een gesprek met zijn vis-à-vis aan te knoopen. Ze spraken over verschillen- de dingen en de oude heer bleek een gezellige prater te zijn. Hij vertelde; dat hij een maandje in Boedapest gelo- geerd had en terloops ver- meldde hij. dat hij bij Debrec- zen thuis hoorde, waar hij op HARM SCHAAI SPAARPOt - Voor i Mert T. K. o J3 <D m 3 •O O E re -M aj K oj X u c/) o x: CJ C/D - co m S?A co 5 es u yr -a CQ <d cr eu a> CQ S - CQ c CD a> x: o •r— 03 eS 00ST-600RECHT Het meest gelezen blad in deze omgeving, wordt huis aan huis in 8000 gezinnen bezorgd. H.H. Àdverteerders 't aangewezen orgaan voor Dw Àdvertenties

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2