wijUiKIM! ment f 1.50 oî f 2. BEERTi r LondeD Dr. BEOKEMÀ SPREEKUUR Ned Herv. Kerk Borgereomp.brug Oranje Wimpels 0. VAN eux, Rund-en Varkensvleesch G. v. DI1KEN gebruik nu Levertraan. A. Scheper, GRAFWER1 fi /ertentie itst in dit Blad mot ivijfeld het meeste sui daar Uwe adverte Ogezinnen gelezen w \T v+K Hoogezand. Aanvang leerweg 28, (Gem. Hooge trotsch op Uw Haa fveuHCfo Het Instituat-Hommes-Jubileum. van morgen 13 Sept. te Sappemeer. aile verkeer le kwaliteit Slagerij FOXHAM. De R in de maand t Wy leveren aile voorl in Hardsteen, Qranieto ei zoowel in eenvoudigr in moderne uitvoi 3PSTE ADRES IN HET NOOi it za vakkundlg bahandalan DRAISltlA-vAN-VALKENBURq S< e In bat KAPPERSHUIS van SAPPEMEER. TON 1ER ertaling. t Verboden.) [isterenmiddag an zijn gasten arburij en ka- polopartij tus Qardebrigarde met vijf goals iverd. Om zes oek aan hôtel en of ailes in zocht bij Ho :hting te ma :ux en daarna r Marento en n. Hij reed eom zich te îinuten voor otel Petronia e ontvangen. komst belde eiyn Chenerij te deelen dat hem mede te îlotseling on- en niet kon mr. Milman i maar om rrerige gasten werd oogen- is der leden at tijdenshet chte was de degastheer t en vroolijk en met vo!- tienen werd igebracht en :n, daar de had dat op ;asten alleen întien onge veer levend gezien. Precies om tien uur nor Marento en Sigi Hôtel Petronia en w< laten in den salon was gereserveerd, als Eireux die eenige mim reed. De groote saloi eetzaal in verbinding een kjeine opera-zaal seerd. De beste accor Londen mr. Henry Fi wezig om den beroe waar noodig den we violist te begeleiden. artisten wacbten mr. maar niet. De kellnei hadden in den getrans ion te blljven merkten naastgelegen zaai wa; met zijn gasten zat, j hen doordrong. De m voort, om half elf we rento ongeduldig en dii Leignitz de directeur v: eeizaal binnen te gaan. Terstond bleek dat ee lijke tragédie zich had negentien jongelui had aan een ronde tafel, bloemen en zilver gede dit zoo gesteld dat a konden zien. Allen hadi nomen in een luxueuzei in deze stoelen zaten of allen onbeweeglijk als Sommigen zaten zelfbewi handeri op de Ieuningen i voor zich uit, anderen lit voorover op de borst paar lagen aan tafel, hoofd rustte op hun gel Aan het hoofd van den zich Milman in halfligg tende houding zijn gel een vreemde uitdrukking seling iets had gezien ei Allen waren dood. I twijfel mogelijk of iede: onmiddelijk gestorven. een tas koffie in de hand deromklemden de doode steel van een likeurglas Nederl. Ver een. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Recepten. Limburgsche vlaai 500 gr bloem 3 d.l. melk. 30 gr. gist 100 gr. boter 100 gr. suiker 1 paplepel zout. 1 ei 50 gr. bloem om de tafel mee te bestrijken. Kneed de bloem, de gesmol- ten boter, lauw gemaakte melk, de suiker en de met lauwe melk aangemaakte gist. Laat dit deeg dichtgedekt plm. Va uur op een niet te koude plaats rijzen Roi het uit tôt een groote lap Druk die in een met boter be- smeerde vlaplaat. vul dit met abrikozen uit de bus of een ander vulsel b.v. appelmoes, rijst met vanille gekookt, ge- kookte pruimen, enz. De rand van het deeg bestrijken met geklutst ei. Ongeveer een uur bakken in matig warmen oven. Kaaskoekjes. 1 ons geraspte kaas (oude) 1 ons boter 1 ons bloem Kneden als zandkoekjesdeeg. Balietjes maken, niet te groot. Op beboterd bakblik platdruk- ken en plm. 20 min. in mati- gen oven bakken. SPROKKELS. Die belooft en niet wil doen Is gelijk een mager hoen Dat wèl kakelt op zijn stok Maar geen ei legt in het hok. De waarheid blijft altijd de- zelfde, maar de manier van haar te zeggen kan u een vriend of een vijand bezorgen. Speelgoed. Wij doen vaak met ons leven, En met ons licht geluk, Als 't kindje met z'n speelgoed Wij breken 't spelend stuk En als wij dan onwillig Bij al die scherven staan, Dan vragend wij verwonderd „Dat heb „ik" niet gedaan Zo zijn wij „wijze" mensen In 't leed als 't kleine kind, Dat nimmer bij vernieling Schuld in zichzelve vindt i ifsHTERlsfA 5CND VDC0 VK£DÊ <5BO£P - Ledenvergadering op Dins- dag 15 Sept. a.s. des avonds 8 uur in „het Bonté Huis" Aan de orde 1. Opening. 2. Notulen. 3. Bespreking voorstellen voor de Jaarverg. die in Oc- tober te Arnhem zal worden gehouden. 4. Benoeming van een afge- vaardigde naar die vergadering 5. Bespreking benoeming van een secretaris, daar deze functie vacant wordt door 't vertrek van Mevr. Meijer. 6. Verslag van het Rassem blement Universel pour la Paix (EersteWereldbijeenkomstvoor de Vrede) te Brussel door Mevr. van Qeuns, die deze vergadering bijwoonde. Als spr. traden daar op Viruly, Mevr. Nansen, Herriot, van der Velde. 7. Sluiting,. Aller opkomst gewenscht. Officiele Mededeling. „KWIEK" Uitslagen Zondag j.l. Kwiek I—Rood-Wit I 26 Kwiek II—Rood-Wit II 2— 1 Voor morgen zijn geen wed- strijden vastgesteld a.s Zon dag 20 Sept, begint de G.V.B. Competitie. Door omstandigheden is de Alg. Ledenvergadering niet op Dinsdag maar op a.s. Donder- dagavond om 8.30 uur precies in het Parochiehuis. De leden gelieven hiervan goede nota te nemen. Agenda 1. Opening. 2. Mededeelingen. 3. Bespreking clubavonden. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Aller opkomst dringend ge wenscht. Ook de adspiranten kunnen het eerste gedeelte der vergadering bijwonen. De n.v. leden Th. Scheen en G. Scheen moeten voor Maandag a.s. een goedgelijkende pasfoto inleveren bij den secretaris D. Bakker. Bij verzuim kunnen bovenstaande spelers a.s. Zon dag niet aan de competitie deel- nemen. Schorsing In verband met het zonder kennisgeving afwe- zig zijn bij de wedstrijd Kwiek II -Rood-Wit II op j.l. Zondag Wanneer U iets koopt, is door het bestuur voor 2 wed- strijden geschorst P. Helmers. De Secretaris. D. O. S. Zondagmiddag 2 uur Athle- tiekwedstrijden op het kweek- schoolterrein in Groningen aanvang 2 uur. Vertrek per bus 12.48|uur, vanaf Gadogarage. Volgende deelnemers zijn hier- voor ingeschreven. Dames 80 M. L. Swart, Mar. Koeneman en Tina Boekholt. 4X30 M. estafette L. Swart, Mar. Koeneman, Tina Boekholt en L. Scholte. Hoogspr. Tina Boekholt, Gré Koeneman en L. Scholte. Verspr. Tina Bulder, A. Nagengast en L. Swart. Speer. Trui Boekholt, Tina Boekholt en Annie Clobus (Sapp.) Kogel. Trui Boekholt, L. Swart en Gré Koeneman. Heeren 100 M. J. Timans, L. Breurken, H. Breurken. 4X100 estafette J. Timans, L. Breurken, H. Breurken en H. Ronde. 400 M. G. Boekholt, J. Timans en H. Breurken. Verspr. G. Boekholt, H. Ronde en H. Breurken. Speer. W. Pol, M. Nagengast en L. Breurken. Kogel. W. Pol, H. Ronde en J. Timans. 's avonds 8 uur in het St.Jo- zefshuis dansen en prijsuitrei- king, aile supporters hartelijk welkom. Dejongens adsp. Maandag- avond les van 7Lis—8lla uur en Donderdagnamiddag van 67 uur. Dames II les vanaf Maandag- avond 14 Sept, van 9:30—10.30 en de heeren Vrïjdags van 9— 9 45 uur. Vrijdag 's avonds Handbal training in 't Parochiehuis om 8.30 uur. Opkomst dringend gewenscht. De Secretaris. H. Breurken. S. B* O. Morgen speelt S.B.O. I zijn eerste prestatiewedstrijd en wel tegen V.O.G. I aanvang 3 uur. Dames A. Rijkens, L. v. Del- den, L. de Boer, K. Klat. H. Kleefman en G. Scheepstra, res. N. Wolthuis. Heren H. Wolda; E. Wolda, J. Westra, H. Scheepstra, R. v. Delden, Tj. Rijkens, res. J. Nijdam. Eventueele bedankjes, ook van de reserves zo spoedig mogelijk. Zondagmorgen heren veld in orde maken De Secretaris. Groenteveiling Hoogezand—Sappemeer 11 September. Platglaskomkommers le soort f 01.00-00.00 2e soort f 01.00—00.00 Witte komkommers le soort f 01.90—02.30 2e soort f 01.10—01.60 Bloemkool le soort f 08.30—10.90 2e soort f 04.60—08.10 Savoye kool f 02.10—02.40 Roode kool f 01.80—03.80 Witte kool f 02.30—02 40 Knolseldery f 02.30—02.70 per 100 stuks Tomaten A f 01.70—01.80 Tomaten B f 01.60—02.00 Tomaten C. f 01.50—00.— Stamslaboonen f 01.80—03.40 Stokslaboonen f 03.6004.70 Pronkboonen f 00.75—00.00 Veenschebonen f 01.9002.10 Kroten f 00.7001.00 Spinazie f 01.00—02.00 Peen f 00.90—01.20 Postelein f 01.90—02.00 Druiven f 09.0013.00 Erecta pronkers f 01.00—01.05 per 100 pond Kropsla f 00.60—01.70 Andijvie f 00.5001.40 per 100 krop Prei f 02.10—03.80 per 100 bos Meloenen f 00.1000.20 per stuk Augurken A f 00.12—00.13 Augurken B f 00.07—00.08 Augurken C f 00.04—00.05 per K.G. Officieele Publicatiën. Sevonden voorwerpen. Een schop. Een Alpenmuts. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. De Burgemeesters der ge- meenten Hoogezand en Sap pemeer roepen, in opdracht van den Minister van Defensie, de dienstplichtigen van de lich- ting 1921 op, om de aan hen verstrekte rijksgoederen met uitzondering van haarkam en schoenen in te leveren, voor zoover de inlevering niet reeds eerder heeft plaats gehad. De inlevering moet geschie- den in de IJstent in het Wes- terpark te Hoogezand voor de gemeente Hoogezand op Woensdag 21 October 1936 's voormiddags om 9.30 uur, en voor de gemeente Sap pemeer op denzelfden dag 's voormiddags om 10.30 uur. Voor het inleveren van de rijksgoederen komen dit jaar in aanmerking de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1936 naar de aanvullingsreserve overgaan Tôt de hierbedoelde dienst plichtigen behooren a. zij, die zijn ingelijfd voor de lichting 1921, met uitzonde ring van hen, die tenge- volge van genoten uitstel van eerste oefening of om een andere reden de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd b. zij, die zijn ingelijfd voor een andere lichting dan die van 1921, doch met deze lichting de eerste oefening hebben beëindigd. De goederen zullen in ont- vangst worden genomen door den indeelingsdistrictscomman- dant of een ander daartoe aan- gewezen officier. "00gl!za"d' 9 Sept. 1936. Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd D. BARTELS. A. JONKEREN BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER. 4-10 Sept, Geboren Catharina Anna, d.v. Jan Albert Janssens en Jantina Kasemir Henderkien Sikelina, d.v. Engel Buurema en Klaa- sien Grissen. Ondertrouwd Albertus Fre- derikus Bodewes, oud 26 j.v. Hoogezand en Tecla Alida Lie- berom, oud 23 j. van Sappe meer Albert Schurer, oud 33 j. van Sneek en Berendina Deen, oud 26 j. van Sappe meer; Roelf Smit, oud 29 j. van Sappemeer en Adriaantje Minderhoud, oud 20 j. van Bergen op Zoom Sies Tim- mer, oud 25 j. van Groningen, onlangs te Sappemeer en Geer- truida Marchiena Bijlenga, oud 25 j. van Groningen. Getrouwd Albertus Spoor en Anna Kruijer, beiden van Sappemeer. Overleden Johannes Ko- ning, oud 82 j. wedn. van Be rendina Blaauw Jantje Ruben, oud 66 j. wed. van Roelf Mo- lema. HOOGEZAND. 4-10 Sept. Geboren: Geene. Ondertrouwd Gerrit Schol- tens, van Noorddijk enjantien Feenstra, van Noorddijk, onl. te Hoogezand Albertus Fr. Bodewes, van Hoogezand en Tecla Alida Lieberom, v. Sap pemeer Gerrit Siekmans en Grietje Siegers, beiden van Foxhol. Getrouwd Herre Boermann en Cecile Decker. Overleden Sietske Zylstra, oud 70 j. wed. v. Jan Brust Harmke van Dyken, oud 65 j. wed. van Menne Cock. SLOCHTEREN. 3—9 Sept. Geboren Sijneke, d.v. O. Lu- dolphie en S. Boelens, Kolham; Johannes, z.v. B. Waijer en H. v. d. Woude, Borgweg Geer- tje, d.v. S. J. Deiter en T. Borg, Hélium Johanna Frouke, d.v. H. Ebels en G. Glas, Slochte- ren Wilhelmina Helena Pau line Maria, d.v. H. Knapper en W. H. P. M. Hoeven, Foxham. Getrouwd J. Nieborg, Hark- stede en S. Smit, Foxham. Overleden Aaffien Boekelo, oud 66 j. echtgen. v. F. Loode, Harkstede Trijntje Steenhuis, oud 3 j. d.v. P. Steenhuis en T. Moedt, Siddeburen Jonas Zuidema, oud 90 j. echtgen. v. G. Valk, Hélium. PREDIKBE URTEN ZONDAG 13 September 1936. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. (Herdenking 25 jarig Ambts- jubileum). Kielwindeweer: v.m. 10l/s u. ds. Wasch. Kropswolde 's av. 7 uur, Drs. J. R. J. Schut. Westerbroek v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Engelbert: geen dienst. Middelbert 's avonds 7 uur, ds. Ten Have. Harkstede-Scharmer v. m. 9 uur (o.t.) ds. Rensink v.m. 10% uur kinderkerk. Kolham v.m. 9 uur, (o.t.) ds. Dokter. Slochteren v.m. 9% uur, (o.t.) ds. Bos. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium n.m. 6.30 uur (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9% uur, ds. de Vries. (Collecte) 's av. 7 uuf, de heer La Brijn. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Sonias. Zuidbroek v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster, Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9% uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur de heer Rein- holtd, n.m. 5 uur, idem. Vergoeding van verzuim bij de werkverschaffing. Blijkens een mededeeling van den minister van Soc.Za- ken aan de gemeentebesturen betreffende vergoeding van ver zuim bij de werkverschaffing, bestaat er bij Z. E. geen be- zwaar. a. datdij verzuim wegens over- lijden van bloedverwanten in de rechte lijn en van de echtgenoote aan tewerkgestel- den vergoeding wordt gege- ven en b. dat bij verzuim wegens aan- gifte van de geboorte van een kind aan tewerkgestel- den een vergoeding wordt ge- geven over het aantal uren, dat het gemeentebestuur re- delijkerwijze noodig achtom aan de wettelijke verplich- ting te kunnen voldoen. De vergoeding wordt gege- ven overeenkomstig het ba- sis-uurloon. Particulière ont- ginners, waterschappen enz. kunnen deze kosten voor 100% declareeren. Gem. Vakteekenschool. De gemeentelijke vakteeken school te Hoogezand heeft zich tôt voor korten tijd mogen verheugen in een stijgend suc- ces. Geleidelijk steeg het leer- lingenaantal, grooter werd al- lengs de waardeering bij ouders en leerlingen voor het daar ge- geven onderwijs en het succès klom. Voor zeer vele leerlingen is het bezit van het einddiplo- ma van den vierjarigen cursus het wapen geweest om zich een goede plaats in de maat- schappij te veroveren. Maar de crisis kwam en nam ook de school in haar greep. Om maar iets te noemen de meest rumoerige scheeps werven werden als kerkhoven, waaruit aile leven is gebannen en als natuurlijk gevolg kwam daar- door ook het scheepsbouwkun- dig teekenen aan de vakteeken school in verdrukking. Gelei delijk nam het aantal leerlingen in dit vak af. Doch dit was het ergste niet. Erger nog was, dat zich bij ouders en leerlingen 'n geestelijke depressie open- baarde, zich uitend in de ver- zuchting: „wat helpt het, dat de kinderen veel leeren, ze krij- gen toch geen betrekking". Nu beteekend verlies van energie bij elk plan en bij iedere daad de dood en vooral hier. De tijden zullen niet altijd gedrukt blijven en ook al ware dit zoo, dan blijft toch onomstootelijk vast deze waarheid, dat de bes te kans voor een goede plaats in de maatschappij zal zijn voor wie het volledigst is toe- gerust. Krachtig wekken wij daarom de ouders op om dit ailes eens ernstig te overwegen en wij twijfelen niet of deze overweging, die is als «en waarschuwing, zal velen doen besluiten om hun kinderen ook van het vakteekenonderwijs te doen genieten. Er is echter meer en dit kan zelfs dienen als een bijzondere prikkel. Zich aanpassend aan de veranderde tijdsomstandig- heden heeft de directie ge- meend en het gemeentbestuur ging met die meening accoord, dat eenige wijziging van het leerplan aanbevelingverdiende. In dier voege, dat voortaan op de school behalve aan de théorie ook aan de praktijk een plaats zou worden bereid. Zoo, dat bijv. bij de electro- en autotechniek de teekenstift bijwijlen zou worden verwis- seld met het werktuig. Geen ambachtschool, maar toch iets, dat wijst in die richting. Deze verbetering, waarvan de invoering afhankelijk is van de toestemming van den minis ter, kan niet anders zijn dan een magneet, die de leerlingen moet trekken. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, bestaat nog deze week gelegenheid tôt aangifte, waartoe wij gaarne opwekken. Hoogezand staatinhetteeken van het 25 jarig jubileum v<in de Bijz. H. B. S. met 5 jarigen cursus A. en B „Instituut- Hommes". Men deelt ons me de, dat tal van oud-leerlingen deze herdenkingsfeesten zullen bijwonen, zoodat bij voorbaat een welgeslaagd feest te ver- wachten is. De reunisten zullen met den trein van 12.55 te Hoogezand arriveeren. Daarna in optocht onder begeleiding van muziek naar het gemeen tehuis, waar zij door het Dag. Bestuur van de gemeente Hoogezand zullen worden ont vangen. Om 2 uur volgt een voet- balwedstrijd tusschen een elf tal van de reunisten in het le elftal der „Tuten". Na dit sportfestijn zal in het instituut om half 4 gerecipieerd worden. Wij twijfelen niet, of tal van ingezetenen van Hoogezand en Sappemeer en anderen zullen van deze gelegenheid gebruik maken om directeur en leeraren der school te complimenteeren. Vervolgens zullen de aanwe zigen zich naar het hotel-Faber begeven, waar om 6 uur het diner zal aanvangen. Doch daarmee zal het feest geens- zins geeindigd zijn. Om 81/, uur worden tal van genoodig- den in de zaal van het hôtel Faber verwacht om verder ge- zellig den avond door te bren gen. Oude herinneringen zullen worden opgehaald. Tal van oude vriendschapsbanden zul len worden hernieuwd en ver- sterkt. Wij wenschen het „Instituut" dat zich zelf in deze tijden op voorbeeldige wijze wist te handhaven, nog vele jaren van voorspoed. Directie en leeraren, ga op den ingeslagen weg voort. En velen zullen u dankbaar kunnen zijn. Pensioen is als het avond- Hcht. Avondlicht, uw zachte stralen Brengen vrêe in ieders huis. Ach, waarom houdt men u verre Van zoo menig schaam'le kluis. Plaatseiyk Nieuws. Sappemeer. Door den kan- tonrechter te Zuidbroek zijn veroordeeld Wegens overtreding dertrek- hondenwet K. N. te Sappe meer tôt f 5 b. of 2 d. h. Wegens de veiligheid van het verkeer op den weg in ge- vaar brengen G, W. B. te Hoogezand tôt f 4 b. of 2 d. h. Wegens niet behoorlijk uit- wijken: D. H. te Sappemeer tôt f 2 b. of 1 d. h. Wegens rijden met een rij- wiel zonder licht M. B. en R. B. te Sappemeer, jeugdige delinquenten, zonder toepas- sing van straf. Donderdagmiddag ont- stond bij de werkverschaffing te Zuidhorn eenige strubbeling met arbeiders uit Winschoten, Oude Pekela en Leek, die naar verluidt. ook de arbeiders van hier onder drang betrokken in het conflict behoudens een ze- vental. werkzaam in een andere ploeg. Het gevolg was schor sing en gisterenavond kwamen ze met hun schoppen gewa- pend thuis. Het conflict duurde slechts kort, want gisteren (Vrijdag)middag zijn ze weer naar het werk vertrokken, zoo dat ze heden toch nog kunnen profiteeren van den vrijen na- tionalen feestdag. Gaarne vestigen we de aandacht op een advertentie in dit nummer, waarin de bouw- vakarbeiders worden bekend gemaakt, dat de op heden gean- nonceerde bonnen-contrôle in verband met den nationalen feestdag is uitgesteld tôt Zater- dag 19 Sept. Hoogezand—Sappemeer. In het Bontehuis is een druk bezochte vergadering gehouden van de afd. Hoogezand-Sap- pemeer en O. van de Ver. tôt Bevordering der Bijenteelt in Nederland. Na afdoening der gewone punten kwam „suiker- bestelling" aan de orde. Hier- voor werden ongeveer 2000 kg. opgegeven. De honingver- koop. het volgende punt, zal volgens besluit van de verga dering eerst later worden ge- regeld. Hierbij bleek, dat de voorraad dit jaar belangrijk minder is, dan die van het vorige. Hoogezand. De heer H. C. Prenger, bloemisterij in de Kerkstraat alhier, die zich het vorige jaar door zijn smaak- volle aanleg in de Tuinbouw- tent op de H.S.T. vermaard j heeft gemaakt, een vermaard- heid sindsdien ook elders ge- handhaafd, heeft thans weer in de tent van de Floralia-Ten- toonstelling te Kolham getoond over hoe grooten smaak en degelijke vakkennis hij be- schikt. Wij voegen eraan toe dat de stekjes der schoolkin- deren door dezen thans tôt bloemen gekweekt welk even- eens in die tent zijn tentoon- gesteld, van hem afkomstig zijn. Voor het diploma-Kraam- verpleging is o.m. te Groningen geslaagd mej. A. Wolthuis, al hier, opgeleid aan het Acad. Ziekenhuis te Groningen. De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Hoogezand, maakt bekend dat op heden 12 Sept. 1936, de kantoren voor de postdienst gesloten zijn, na 10 uur. Tôt 10 uur worden aile postzaken behandeld uitgezon- derd pasmunt. Alleen de eerste bestelling brief en pakketpost wordt uitgevoerd. Kwitanties worden niet aangeboden. In verband v.d. markt- positie, besloot de Min. van LandbouwenVisscherijdesteun van gerst en veldboonen, in- gaande 31 Augustus j.l. te verlagen, het welk voor gerst zal worden bereikt door een verlaging v.d. dorschsteun met f 0.25 per 100 Kg en voor veldbonen door de tegenwoor- dige regeling te vervangen door een waarbij de steunperiodiek zal worden vastgesteld en wel- ke regeling voor de telers bij de huidige prijsverhouding zal neerkomen op een, die onge veer f 0.50 per 100 Kg minder zal bedragen dan thans. INGBZONDEN. Allerwege is het enthousi asme en liefde voor ons Oranjehuis tôt laaiende uiting gekomen bij de verloving van H. K. Hoogheid Prinses Juliana met Z. K. Hoogheid Prins Bernhard. Wij prijzen ons gelukkig dat ook in onze dor- pen iets wordt gedaan om de onderlinge band van aile Nederlanders nader aan te halen. Heeft reeds de Chr. Oranje- vereeniging een poging daartoe aangewend, door het spontaan organiseeren van de verlichte muzikale optocht van Dinsdag I.1., thans wenscht zij een grootscher opzet van een der- gelijke optocht door onze dorpen. Bij dezen wordt dan een oproep gericht aan aile organisaties, vereenigingen en ingezetenen om op heden Zaterdagavond ta 8 uur aanwezig te zijn bij de Sluls ta Martenshoak, versierd met Oranje, dragende een verlichte lampion en welge- moed voor het zingen van onze Vaderlandsche liederen. De stoet zal worden geopend door Vaandels, vlaggen en fakkels, magnesiumlicht en bengaals vuur ontstoken zul len worden. Gymnastiekver- eenigingen in hun kleedij zijn welkom. Versierde bogen en verlichte groepen zijn hartelijk welkom. Allé vlaggen op den dag uitgestoken dragen bij tôt het feestelijk karakter eu daarom vlagt zooveel mohelijk. Aile aanwijzingen door de maréchaussée en politie te geven worden direct opgevolgd. Het Bestuur der Chr. Oranjevereeniging „Oranje Nassau". ADVERTENTIEN. houdt vanaf Z a t e r d a g 29 Augustus tôt nadere aankondiging uitsluitend 's avonds 7 uur. op dezelfde uren. Burgemeester en Wethou- ders van SAPPEMEER maken bekend, dat over de Borgarc.brug liggende over het Winschoter- diep, wegens herstelling, met ingang van Dinsdag 15 Septamber e k. tôt nadere aankondiging, zal zijn ga- stramd. Indien U Woensdag j.l. abonné van de Radiocen- irale Hgz.-Spm. was geweest, dan had U de toespraken van de Kon. Familie kunnen hooren. A.s. Dinsdag 15 Sept. Opening Staten - Generaal, met Troonrede. Geejt U spoedig op, om van tijdige aansluiting ver- zekerd te kunnen zijn. J. TROMP. 42 cent per half pond Banketbakkerlj Tel. no. 274, Sappemeer. Bij mljn le kwaliteit geregeld elke week van 25 tôt 35 et. p. pond. SCHAAPVET 30 et. per pd. PLUKVET als reuzel 25 et. p. 5 pond iets doorwassen SPEK f 1.25. Eerste soort per L. 80 et. per fl. 300 gram 30 et. verder vanaf 55 et. per L. Dieren Levertraan. Cognac per L. f 2.50. Jenever en Brandewijn. Framb. Brandewijn p. L. f 100. Schilletje en Cherry Brandy mooie Karaffen 60 et. Nagelkaas 40 en 20+. magere pd 10 et. Leidsche en Ed. kaas zeer voordeelig. Koffie Vs pd. 13 et. Thee per ons 19 et. Rooktabak pd. 30 et. 2 pk. zelfrljzend Bakmeel 25 et. 2 pk. Vlugk. Havermout 25 et. 2 pk. Gustard Poeder 15 et. 3 pk. Pudding met Suiker 12 et. Vele soorten Koekjes. Meelkoekjes vanaf 10 et. Vspd. Bontkes Speculaas met Amandelen llt pd. 23 et. Versche Eieren. Aardappelmanden Bussen en Emmers Zeep. HOOGEZAND. lp|gaîsâss 7ACH1 VAN SMAAK - PRUS 70 et - Een overvloed van buitenlandsc met duidelljke Hollandsche tekst. derkleeding, kantwerken, practls modesnufjes enz. enz. Vraagt nommer of abonneert U blj de U1 courant. Prljs 20 cents per nnmmi kwartaal, fr. p. post f 1. W dan onderzoekt U en over- tuigt U zich van de goe de kwaliteit. Zoudt U bij een geneesmiddel minder zorgvuldig te werk gaan? Onderzoekt ook hier pre cies, door op het Bayer- kruis te letten, dat echt- heid en goede hoedanig- heid der Aspirin-tableften garandeert. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. i 10 cts. «a. 1.1 S1 FJf J+VIAP v\\< 1

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 2