H.K. Winkeliers en Venters Voor de af ailes - ir JEU" Mklee De iosprijs ?oor LoMen De blauie Manritios. Koopt Uw Manufacturer! en OemaaHp KIppHina in Werkkleed I het fijnste, Gemaakte Vanaf heden weer voorradig de bekende i- .'.ïismmtoam ffi I nnnAN« Mansboezeroens f 0 59, 0.2 1.10, 1.15. Tropical- en Amerik. Boe: diverse kleuren f 0.94 1.35, 1.68, waaronder ind geverfd. Overhemden f 1.10, met 2 1 f 1.45, 1.65, 1 85, 2.00. Mans- en Jongens blauwe jassen, in keper enSimsoi 1.85, 2.10, 2.60, 3.20. Grijze Jassen, verschillende teiten f 1.39, 1.65, 1 78, 2 Blauw keper, Simson en Werkbroekem f 1.68, 1.9( I 2.65. Overalls, het groote artlke Let vooral op goed f model. Verschiliende kleur maten t 265, 2.90, 3.1C met knoop en ritssluiting. MAGAZIJNJA.SS EN. In BEDRÎJPSKLEEDING I wij na de geirenommeerde „BEVA" V'akkleeding is wa vorm en kwaliteit betreft, wat er gemaakt wordt, ter prfrjzen zeer laag zijn. Een prima BEVA-OVERAL blauw keper en indanthren ko&t rn mans maat f 3.10. Cocrds- en Mans Werkbr ijzers'.erke kwaliteit, eigengi werk, waardoor prima modellei 2 65, 3.10, 3.75, 4 00. COORDS MANS-JASSEN in model f 6.90, 7.50, 8.40, 8.9< COORDS YESTEN. Flanel- en Baai MANS HE1 Flanel JONGENSHEMDEÎ 80, 90 lang. Flanel- en Eg. bever A HEMDEN, korte en lange i f 0.75, 0.98, 1.12, 1.30, 1.45, 180. Jaeger baai MANS HEMDEN 4.50, 5.-, 5.50, 6.—, 6.50. Rood baai MANS HEMDEN, f 6.25, 7.75, 8.90. FEUILLETON door FLETCHER Geautoriseerde vertaling. 24 (Nadruk Verboden.) Ze kunnen doen wat ze willen ze kunnen hun voorwaarden dicteeren. Er moet betaald worden. Welnu, hoe en waar en wanneer moet het geld worden betaald? De minister van Binnenlandsche Za- ken haalde een getypten brief te voor- schijn. Ik ontving dit schrijven juist voor ik hierheen kwam, zeide hij het rondge- vend. U zult opmerken, dat de afzenders verklaren, dat mr. Pontifex instructies bezat hoe het geld moest worden overgemaakt. Maar ik hoorde zoo juist van mr. Chenery, dat hoewel er een zorgvulidig onderzoek heeft plaats gehad onder de voornaamste papieren van mr. Pontifex, er niets is gevonden. Niet waar, mr. Chenery? Niets, antwoordde Jocelyn. De groote financier gaf zijn onge- duld te kennen. Maar dan tasten we geheel in het duister i riep hij uit. En we weten niet eens hoe we met die lui in verbin- ding moeten treden. Wanneer denkt u, mr. Chenery, dat de overleden premier over de wijze van betaling hoorde 1k vermoed, dat hij een mededeeling van hen heeft ontvangen na zijn terug- keer van het tuinfeest bij lady Stern- wold, antwoordde Jocelyn en ik geloof dat daaraan zijn noodlottige ziekte te wijten was. Maar indien hij zulk een m dedeeling heeft ontvangen, moet hij ze onmiddelijk vernietigd hebben, want er was geen spoor van te vinden. En mr. Pontifex kennende zooals ik dat doe, veronderstel ik, dat hij de Instructies in zijn geheugen prentte en zich dan van het schrijven of den brief Zaterdag 19 Sept. 1936. Zeilwedstrijd op het Zuid- laardermeer. J.l. Zondag werd op het Zuidlaardermeer wederom een open wedstrijd gehouden bij het palviljoen v. d. [Schuur. Er was flinke deelname. De baan was een zandlooper met 2 mooie kruiszakken. Ook de wind liet de zeilers niet in de steek er waaide een mooie bries uit Z. 0. richting. Even- als de vorige keeren werd ook nu in 4 groepen gezeild. 16 M2 B.M. en twee handicap groe pen. De B.M. klasse en de handicap groep kleine booten moesten de baan elk drie keer zeilen. de beide andere groe pen ieder 3 keer In de klasse groepen bleef er spanning van het begin tôt het einde. de onderlinge afstand was zeer miniem, behoudens eenige nieuwelingen. De uitslagen waren B.M. klasse. 1 Meeuw, st. S. Doesburg gez. t. 1.55.25 2 Najade, st. C. Veenma gez. t. 1.55.50 3 Kaper, st. T. Haan gez. t. 1.57.50 4. Kemphaan, st. P. Miedema gez. t. 1.59 5. Zwaluw. st H. ten Have gez. t. 1.59.45 6. Sako, st. C. Hoepman gez. t. 1.59.50 7. Henja, st. Riemeijer gez. t. 2.29.25 8. N.N. 2.43.32 16 M2 klasse. 1. Wetterwille, st. J. Bruining gez. t. 2.16.35 2. Johanna, st. F. Kremer gez. t. 2.17.50 2. Ibis, st. R. Coops gez. t. 2.18 4. Quick. st. H. Kliphuis gez. t. 2.26.10 5. Adelaar, st. Radema gez. t. 2.37.18 1 deelnemer viel uit. Handicap-groep groote booten. 1. Buizerd, st. J. v. d. Werff gez. t. 2.10.12 ber. t. 2.5.12 st. Dekker, gez. t. 2. Seahorse, st. K. Hoekstra» gez. t. 2.15.35 ber. t. 2.10.35 3. Sperwer, st. G. Hansma gez. t. 2.19.17 ber. t. 2.11.17. 4. Péri, st. J. Draaijer, gez. t. 2.31.30 ber. t. 2.23.30 5 N.N. stKlopstra gez. t. 2.33.12 ber. t. 2.25.12 6. Liwi, st. W. Schut gez. t. 2.31.30 ber. t. 2.26.30 7. Oké, st. J. Sijtzema gez. t. 2.33.40 ber. t. 2.27.40 8. Hennie. st. J. Hoepman gez. t. 2.47 ber. t. 2.37. 1 boot kwam niet binnen. Handicap-groep kleine booten. 1. Quick, st. A. Olthof gez. t. 1,57.15 ber. t, 1.57.15 2. Alk, st. J. Coops gez. t. 2.03,30 ber. t. 2.1.30 3. Maja, st. J. Spakman gez. t. 2,10 ber. t. 2.4 4. Luja, st. J. Spakman, Jr. gez. t. 2.12.30 ber. t. 2.5.30 5. Moette, st. J. Mellens gez. t. 2,18.7 ber. t. 2.11.7 6. Lido, st. M. Scheen gez. t. 2.19.15 ber t. 2.11.15 7. Grutto, st H. Scheen gez. t. 2.19.20 ber. t. 2.12.20 8. Stern, st. J. Hut gez. t. 2.19.22 ber. t. 2.13.22 9. Merel, st. de Groot gez. t. 2.30.30 ber. t. 2.18.30 10. Smient, st. J. Scheen gez. t. 2.30.55 ber. t. 2.18.55 11. Fuut, st. J. Bodewes gez. t. 2.21.10 ber. t. 2.19.10 12. Schuimer, st. W. v. d. Schuur gez. t. 2.36 32 ber. t. 2.24.32 13. 'Merel, st. L. v. d. Werfl gez. t. 2.43.5 ber. t. 2.31.5 2 bootjes vielen uit. Na afloop werden de prijzen in het palviljoen v. d. Schuur uitgereikt. Aile deelnemers kre- gen een prijs. De prijzen be- staande uit kunstvoorwerpen waren beschikbaar gesteld door de fam. v. d. Schuur en meer- dere winkeliers in Hoogezand en Sappemeer. burgerlijkeN stand SAPPEMEER. 11 17 Sept. Geboren Pieter Johan Frederik z.v. Jan Lambeck en Almtje van Bon Jan Roelof, z.v. Hen- drik Lenstra en Trijntje van der Veen Hindrik, z.v. Jan Geert Remmelt de Tallechien Venema. Vries en Ondertrouwd Evert Loor- bach, oud 27 j. van Sappemeer en Zwaantje Cornelia Baas oud 21 j. van Veendam Harm Bos. oud 55 j. van Sappemeer en Hinderkien Klinkhamer, oud 45 j. van Groningen. Getrouwd Hindrik Maat- huis van Amsterdam en Beren- dina Annegina Kamphuis, van Sappemeer. Overleden Elisabeth Anna Helmers, oud 1 jaar. HOOGEZAND. 11 17 Sept. Geboren Nieske, d.v. Wilhel- mus Scheper en Nieske Middel, Kropswolde leltje, d.v. Willem Broekema en Derkiena Klip huis, Hoogezand. Ondertrouwd Hayo E Berg- huis, van Hoogezand, onl. te Ezinge en Fokkoba H. Kas- pers, van Baflo. Getrouwd Derk Oltman Wemmien Hinderkien Venema; Pieter Boonstra en Jakobje Oorburg Albert Tonnis. en Grietje Hoepman. Overleden Annechien Bos, oud 64 j., echtgen. van Jan Smit, overl. te Groningen Roe- lofke Boerema, oud 69 j., echt gen. van Harm Rugge Reina van Dyken, oud 61 j., echtgen. van Jan Kluitenberg. SLOCHTEREN. 10-16 Sept. Geboren: Zwaantje, d. v. J. Geerts en G. Alkema, Over- schild Trijntje, d.v. A. Knol- lema en H. Dikkema, Hark- stede Berend, z.v. R. Ridder en G. Dermer, Harkstede Mar- ten, z.v. H. Munnik en E. van Dijk, Harkstede Jantje, d v. D. Wolthuis en S. L. Zeeman, Siddeburen. Ondertrouwd A. Janssens, Appingedam en A. Smedes, Hélium. Overleden Abel Albertus Kolle, oud 76 j, echtgen. v. F. Bakker, Foxham. Groenteveiling Hoogezand—Sappemeer 18 September. Witte komkommers le soort f 01.6002.10 2e soort f 01.20—01.50 Bloemkool le soort f 07.80—09.60 2e soort f 04.20—06.10 Savoye kool f 01.80—02.30 Roode kool f 01.20—02.70 Knolseldery f 02.00—02.30 per 100 stuks Tomaten A f 01.50-01.70 Tomaten B f 01.80—02.10 Stamslaboonen f 02.50—03.90 Stokslaboonen f 03.7004.00 Veenschebonen f 02.2002.50 Postelein f 01.90—02.10 Spinazie f 01.80—03.10 Peen f 01.00-01.30 Kroten f 00-90—01.10 Druiven f 08.00—11.00 Erecta pronkers f 01.00—01.15 per 100 pond Kropsla f 00.50—01.20 Andijvie f 00.60—01.40 per 100 krop Prei f 02.70-04.40 per 100 bos Meloenen f 00.0900.17 per stuk Wat liefde en recht vereenigd [doen Het is die zegenrijke macht, Die eens leidt naar het staats- (pensioen Licht brengend zoo in donk'ren [nacht. Plaatselijk Nieaws. Sappemeer. Gaat dat zien Nog nooitalhier vertoond Zoo luidt een slagzin, die oud- tijds marskramers en kermis- klanten nog al vlot en dikwijls over de lippen kwam, wanneer het er om ging hun waar of hun voorstellingen onder de bizondere aandacht van het publiek te brengen. Zeer terecht zou het bestuur van de V.v.V. te Sappemeer deze uitroep kunnen richten tôt de bewoners van Sappemeer, Hoogezand en omgeving, wan neer het de aandacht vraagt voor het paardensport-pro- gramma, dat op Zondag den 27 sten dezer afgewikkeld zal worden. Wa} toch is het geval Het is het bestuur gelukt om toestemming te krijgen van de Koninklyke Nederlandsche Harddravery-& Renvereeniging voor het houden van een vlak- kebaanren over 2400 M terwijl het tevens verzekerd is van een meer dan voldoende deelname van renpaarden. Het zal een schitterend gezicht worden al deze pracht-volbloedstegelijkin vliegend tempo driemaal de baan te zien rondgaloppeeren, bereden als zy worden door eerste klas ruiters in keurige en fleurige buizen. Verder vermeldt het pro gramma een kortebaandraverij A en B over 800 M, die zeker op zich zelf reeds een gang near het mooie Sappemeerster Sportpark meer dan waard is. Bovendien zijn de entree- prijzen laag gesteld en genieten de leden van de V.v.V. daarop nog eene reductie van plm. 50% (Men zie voor verdere bizonderheden de advertenties in ons blad). Wij kunnen dan ook niet nalaten een ieder aan te bevelen Zondag den 27sten dezer eens voor de paardensport te Sap pemeer te reserveeren Gaat dat zien Nog nooit alhier vertoond Door den kantonrechter te Zuidbroek zijn veroordeeld wegns zich vasthouden aan een in beweging zijnd motorrijtuig R, de V. te Kielwindeweer tôt f 5,b. of 2 d.h. wegens rijden met een rijwiel zonder licht en reflector P. D. te Zuidbroek tôt f 4.b. of 2 d. h. wegens overtreding van de ar- beitswet; K. S. te Kielwinde weer tôt f 3.— b, of 2 d. h. wegens rijden met een rijwiel zonder licht: M. de G. te Kiel windeweer tôt f 3.- b. of 2 d.h. Door het kantongerecht te Groningen zijn o.a. veroordeeld wegens overtreding van het motor en rijwielreglement H. D. te Slochteren tôt f 7.50 b. of 5 d. h. wegens overtreding der politieverordening teSlochteren De opbrengst van de Woensdag 1.1. gehouden Groe- ne-Kruis collecte bedraagt in onze gemeente f 97.18l/s DOOR W. WELDIN. De jonge man stapte den winkel binnen en zei „Ik heb een blauwe Mauritius te koop. Wat betaalt U daarvoor?" De postzegelhandelaar liet zijn knijp- bri! vallen en staarde de jongen man met groote oogen aan. Daarna zette hij den bril weer op en vroeg: „U bedoelt de blauwe Maritius, die drie tôt vierduizend pond waard is «De blauwe Mauritius, die drie- tôt vierduizend pond waard is 1" „Opmerkelijkzei de postzegel handelaar en draaide nerveus aan den knoop van zijn jas, «neemt een oogen- blik plaats, alstublieft." De postzegelhandelaar krabbelde een paar woorden op een bloknote, scheur- de het af en reikte dit aan een be- diende toe. Deze las hetgeen erop stond keek den bezoeker met verbaasde oogen aan en verdween. „Wel, ik ben tôt Uw beschikking," zei de postzegelverzamelaar tôt zijn bezoeker. De jonge man wikkelde voorzichtig een postzegel die al eenigszins verkleurd was uit een stuk zijdepapier en legde dien op de toonbank. «Alstublieft De handelaar nam de zegel, hleld die tegen het licht, nam een loupe, bekeek de zegel vluchtig en legde het kostbare stuk tenslotte weer op de toonbank. «U weet wellicht dat de enkele nog bestaande exemplaren van deze zegel zich in vast bezit bevinden vroeg hij achteloos. «Deze is bestemd om van bezitter te wisselen De postzegelhandelaar beschouwde zijn verzorgde vingertoppen. «Weet U ook, dat behalve deze echte exemplaren, tienmaal zooveel vervalschingen bestaan .Niet mogelijk De blik van den postzegelhandelaar gleed van zijn vingertoppen heimelijk naar zijn polshorloge en weer terug. „0, er zijn heelveel vervalschingen in omloop ging hij haastig verder, «en merkwaardig overigens juist de laatste weken worden we hier over- stroomt met vervalschingen van den blauwen Mauritius. Toevallig ken ik een heer van de vervalschingsafdeeling van de politieoverigens een paten te kerelen die heeft me verteld, dat de politie ailes in het werk stelt om de vervalschers op het spoor te komen" «Dan hebt U vandaag gelegenheid een prachtige vangst te doen De postzegelhandelaar knipte ner veus met de oogen. «Hoe hoe bedoelt U dat...?" «Ik bedoel, dat het voor een post zegelhandelaar een nooit-wederkeeren- de gelegenheid is om een werkelijken blauwen Mauritius te kunnen koopen. Als men bedenkt Op dat oogenblik werd de winkel- deur opengestooten en traden twee heeren met vastberaden trekken bin nen. De een bleef bij den deur staan, de ander bezette snel den achteruit- gang van den winkel. «U hebt ons door Uw bediende te- lefonisch laten waarschuwen, dat U den vervalscher van den blauwen Mauritius hebt gepakt, «zei de man bij de deur tôt den handelaar. «als ik me niet vergis, moet het dus dèze jonge man zijn" De jonge man was opgesprongen en (begon tegen den handelaar te ra- zen «Een brutaliteit Wie zijn die menschen «Mijn vriend van het postzegelver- valschings-laboratorium en een re chercheur." zei de handelaar. De jonge man ging zwijgend een stap achteruit en keek de beide man- nen verbluft aan. „Wel, dat is de grootste brutaliteit die ik ooit in mijn leven heb meege- maakt," barstte hij uit. „lk biedUeen kans, die nooit in Uw leven m;er te rug komt, door U een blauwe Mari tius te koop aan te bieden, en u ver- denkt mij op hoogst beleedigende wijze en beweert, dat mijn Mauritius valsch is." «Die is ook valsch onderbrak de handelaar hem nuchter. «Dan hebt U de zegel niet nauw- keurig onderzocht Totaal onnoodig, «zei de hande laar, «Niemand, die de echte Mauritius in zijn bezit heeft, gaat zoo maar de dichtsbijzijnde postzegelzaak binnen, om die te verkoopen „ln een mooie zaak benik daarge- komen 1" De ambtenaar van de vervalschings afdeeling vond het nu tijdom energiek in te grijpen! «Geen beleedigingen, alstublieft We zullen dadelijk de zaak onderzoeken Hij nam een microscoop uit zijn actentasch, een pincette en een paar postzegels, een maatlatje en een paar tabellen en concentreerde zijn aandacht op de blauwe Mauritius, terwijl de handelaar de deur bewaakte. Hij legde de zegel onder den mi croscoop, draaide die recht en draaide die links, hicld haar tegen het licht mat en berekende en zijn gezicht werd hoe langer, hoe langer «Mijnheer," zei hij tenslotte, ietwat verlegen, «wij vragen u wel excuus,.. maar... nietwaar... U zult begrijpen... kortom de zegel is echt!" «Ik begrijp..." zei de jonge man, de zegel weer opbergend en naar de deur gaand, „ik begrijpdat in ik een zaak ben gekomen, die arglistig zijn klanten de politie op de hais schuift, hen beleedigt en onteert. 1k ben U dankbaar voor Uw opeshartige ver klaring, commissaris De postzegelhandelaar, die verstomd was, vond thans weer woorden... «Blijtf U toch. smeekte hij de jon gen man, «Gaat U niet weg Hait Ik bied U drieduizendpond 1 Neen, drieduizendvijfhonderd,, «Goeden dag zei de jonge man, en knalde de winkeldeur achter zich toe. De handelaar zonk half bezwijmd in een stoel. «Eenmaal in het leven wordt iemand een blauwen Mauritius aangeboden.,. en dan moet je zooiets overkomen.... dat is... dat is... ik idi- oot xxx Drie dagen later kwam de jonge man weer de winkel binnen. «O, U... de postzegelhande laar kwam van achter zijn toonbank, alsof hij den jongen man om de hais wilde vallen." «Ik heb ailes nog eens overdacht,-' de jonge man vriendelijk, maar ietwat uit de hoogte," tenslotte was Uw op- winding wel begrijpelijk, alhoewel och, later weer maar niet meer over spre- ken," De handelaar straalde. Hij liep over van de verontschuldigingen.. „U zei drieduizendvijfhonderd Pond Sterling?" onderbrak de jonge man zijn woordenvloed. «Drieduizendvijfhonderd tegen chè que.. de bank is om de hoek." «Drieduizendzeshonderd en ik sla toe.. maar tegen baar geld. Ik wacht hier totdat U of Uw bediende het geld gehaald Jhebben." «Accoord xxx Lord Bentworth, de eigenaar van de vierde posrzegelverzameling ter wereld, klopte den postzegelhandelaar welwillend op de schouders. «Ik heb van Uw schitterende aan- koop gehoord... blauwe Mauritius, deksels Zooiets krijgt men niet iede- ren dag onder de neus propos, ik heb er belangstelling voor. Ik heb weliswaar reeds twee fraaie exempla ren van de blauwe Mauritius, maar de Amerikaan Lingley moet, naar het schijnt, ook een tweede op het spoor zijn... mijn concurrent begrijpt U... en ik zou het wereidrecord in de blauwe Mauritius graag op mijn naam heb- ben...?" De postzegelhandelaar begreep het „En wat hm zou het exemplaar kos- ten vroeg Lord Bentworth. «Vijf duizend Pond Hmm. Laat eens zien." Lord Bentworth nam het exemplaar voorzichtig tusschen zijn gehan- schoende vingers, hield het tegen het licht, doch legde de zegel dadelijk weer glimlachend neer... „Ik imoet U helaas teleurstellen... maar... de zegel is valsch «Waaaaaat Myiorddat is toch niet mogelijk... «Mijn beste man," zei de Lord, iet wat geraakt," als men twee exempla ren van een beroemden zegel bezit, weet men. wat valsch is en wat niet. Gelooft U mij «Maar Bellerby.. «riep de postzegel handelaar... en zich tôt zijn assistent wendend," je hebt toch zelf gezien, Whitsen, dat commissaris Bellerby de Mauritius onderzocht en voor echt verklaarde... De assistent snapte den toeleg eer- der, dan zijn patroon. «Lord Bent worth heeft natunrlijk gelijk," de man zal twee blauwe Ma.itius-zegels bij zich gehad hebben. De eerste, de ze gel, die onderzocht werd was echt de tweede was valsch... dat is dèze xxx «Het leven wordt iemand tegen- woordig verdraaid moeilijk gemaakt", zei de jonge man, die den postzegel handelaar de blauwe Mauritius ver- kocht had, op het terras van het café de la paix te Parijs tegen een vriend. «Ais je eerst een kippige, stokoude verzamelaar een zegel uit zijn album steelt en door een valsche vervangt. daarna het gestolen exemplaar wilt verkoopen, wil geen menschgelooven dat het ding echt is. En ais je deze orastandigheid ten slotte op waarde weet te schatten, eerst de goede aanbiedt en daarna beleedigend doet. als men je niet ge looftdaarna de echtheid vast laat stellen en de valsche verkoopt vergeef me de gecompliceerdheid van het ge val dan kan je uit een hoop domheid en wantrouwen een tienvoudig kapi- taal slaan, waarmede je een heelen tijd aliervroolijkst kunt leven... zie je... dàt is mijn méthode.. (Nadruk Verboden) Hart Zuurkool ni Tweeds blad

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 6