1. Spo Trait Een een K.I n u âdvertentie's jfj St. Nicolaas Cadeaux Speciaal zaak Luxe Artikelen 1 Ja.c« Mi F1LLIIII1 JARRES SLDITER, Speelgoederen i. ELZIHGA. i h. Ziidtrstr, 134. Poppen, Poppenwaps, Serviezen en Kacheltjes, Zuiderstr. 134, Sappemeer. VELO - WRINGEI RO N- TON WEEK Voor practische Sint Nicolaas Cadeaux HUIZING - Hoogezand Groote sorteering- me (fa m reuk- en smaakloos Levertraan KJ!K^D!è y 6. ÂALFS - Scharmer, Een Advertentie Electr. Courant- en Handelsdrukkerij T. K.KREMER FAMILIEDRUKWERKEN Nieuwste Modellen Nieuwste Lettertypes MEELGERECHTEN BENES' MEEL De losprijs voor London Hm .1. Mm d l ita uit MMUa WtnkMk) M. 25 meskant bez. Nonimain Teakplatei, Java- ïeakzwalpen ea -Dolkeo. loole elken Htammen. TlPyïPLATBN. Sport! St. Njcolaas Geschenken Leuke Avondtaschjes jU HOOFDSTEAAT 20 Hopje Pi S S0 Koop Uw M HOOQKSATO. |j Allen voor naar WONDERVOL Velo Wasch- machineMij. naar Meubelmagazijn Médicinale Droglsterlj HARM SCHAAPHOK Een verstandig mensch Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pilien 5. SPAKMAN, Harkstede-Scharmer Advertontles geplaatst in dit blad, wordt in meer dan 8000 gezinnen geiezen SAPPEMEER HET AANGEWEZEN ADRES VOOR UW Visitekaartjes Letterproef en Modelboek ter inzage. Voor smakelijke alleen levort scherp concurreerend uit yoorraad Roi In I Maa: Iede gaat zoo Dit Maa Wai Dan Wie Een Kry Met Handbals schoenen Mooie J( De ni alsroede Vraagt g Bel EN ZUI in een van voor dit blad moeten uitorlljk Dondar- dag's 's «.vends 6 uur van De Qroeve en Ona streken in mfja bezit zij e Beleefd aanbevelend, Winkelier De Qroeve D 35 voor elke beurs mime keuze in telken jare iets nieuws en grolere voorraden, tevergeefs zoekt U naar meer keuze en grotere verscheidenheid, reusacblig veel in Zaklantaarns, Zakmessen, Mondharmonicas, Drukkerijen, Vul- pennen, Kleuren, Schooletuis enz. Vliegmachinss, Auto's, grote en kleine Tractors, Mechanieken, Zeppelins, ook in lagen prijs Hollarders, Auto- peds, Kap-, Borduur-, Werk- en Naaidozen, Werkmandj es. werkt de met haar geruischloos loo- pende patent tandwielen. In hout en geheel alumi nium uitvoering is zij een pronkjuweel derNed in dustrie, met 10 jaar schrif- telijke garantie op rollen en aile onderdeelen, voor slechts f 15.50, 17.50 en f 20.50. Probeert U deze VELO- WR1NQER eens en U zal nooit een andere meer verlangen. Noordarstr. 119, SAPPEMEER Sappemeer. zal zoodra hij maar iets ongesteid is, direct drie keer daags een weinig van de van ouds bekende, beroemde Wortelboer's Kruiden of drie keer daags 1 2 Wortel boer's Pilien van Jacoba Maria Wortelboer nemen. Want vraag maar eens in zuid, in noord, in oost of west. overal zal men U antwoorden heipen best. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pilien zestig cent per doos,3doozen f 1 70.' Steeds het nieuwste in XNOOPEN, CEINTUURS, I SLUITINGS, KRAAGJES, enz. Tevens Atelier vooi Dames- en Kinderkieeding naar ma^t. Beleefd aanbevelend, Stationsstr. 101, Sappemeer. voor dit blad worden aangenomen door I- - TELEFOON 213 VLUGGE LEVERING LAGE PR1JZEN FEUILLET ON door FLETCHER Oeautoriseerde vertaling. 36 (Nadruk Verboden.) -««< DERDE HQOFDSTUK, Het kleine wereldje van een poli- tiebureau verschilt niet zoo heel veel van al die kleine wereldjcs die teza- men de groote wereld uitmaken, het heeft zijn licht en zijn schaduw, zijn eb en zijn vloed, in zijn gevoelens, in een woord. het is heel gewoon en menschelijk. Gelijk die andere werel- den is het naar gelang van tijd en om- standigheid aan allerhande sentimen- ten onderhevig, en zij wier beroep meebrer gt er in te verblijven houden evenveel van een beetje opwinding en van onschuldig gesnap als een of andere dame op den hoek van de straat. Zoodat het een aardig standje gaf in de voorvallen van diennacht toen het geleidelijk uitlekte dat de drie mannen die in St. John's Wood waren opgepikt, heelemaal geen inbrekers waren maar personen die met een dikken sluier van geheimzinnigheid waren omgeven, een hunner was een heusche zoon van een lord en een ander een van die Amerikaansche millionnairs die zonder te blikken een sigaar van een halven kroon aansteken met een bankbiljet van vijf pond. Dergelijke menschen slmt men na- tuurlijk niet op in een cel, voor hen zijn de gerieflijkste kwartieren waarop het bureau bogen kan 's morgens een Ioutere formaliteit voor ze wer- den vrijgelaten en tusschen iets van wat van bewaking nauwelijks den naam mag hebben. Deze halve bewaking was het wel welke den pienteren mr. Clarence annaway op het denkbeeld bracht dat hij zijn talenten heel wat profij- telijker gebruiken kan, dan door te trachten te slapen op een geimpromi- veerd rustbed in een stoffigtm wacht- kamer. Hij had zich het koude souper goed iaten smaken en de pot bier had hem opgeknapt, hij had wat grappen verkoebt met den hoofdagent die op- dracht gekregen had op hem te letten en hij was met zijn nachtverblijf niet ontevreden, maar siapen kon hij niet en zijn geest bleef in de weer. En voor de vroege dageraad kwam sloop mr. Jannaway na een zonder- Iinge verkenning van het terrein in zijn onmiddelijke omgeving en na te hebben bevonden dat de eenige agent aan den ingang van het bureau in een hoek zat te knikkebollen als een aal dien ingang uit en de straat op en in een omzien was hij in den doolhof van straten verdwenen. Het bericht van deze verdwijning werd Jocelyn en Hadley meegedeeld door den commissaris die vermurwd geworden was toen hij eenige begrip van den waren toestand van zaken had gekregen. Hij had zich heel be leefd getoond en hen voorzien van een souper en van sofa's. Thanskeek hij teleurgesteld en gegriefd. Na mijn gemoedelijkheid vanacht zei hij terwijl hij in den schemering van den vroegen morgen naar hen toe kwam dat u als gentlemen tegen- over mij zoudt optreden. Maar er zijn menschen wien je zooveel goed kunt doen aïs je wilt, je krijgt om zoo te zeggen tenslotte toch maar stank voor dank. De twee pseudo-gevangenen keken eerst efkaar en dan den commissaris aan. Wat is er aan de hand, vroeg |o- celyn 6 J M'n verdiende loon, dat ik niet be- ter op m'n tellen gepast heb 1 zei de commissaris geheimzinnig. M n vriend, merkfe Hadley op, we zijn niet gewoon zoo vroeg op den morgen raadsels op te lossen. Mis- schien wilt u zoo goed zijn om in ver- staanbaar Engelsch te verte'len, of er iets bizonders gebeurd is Gebeu'd brak nu de commissaris wrevelig los. Die mooie knecht van u is er van door. Jannaway riep Jocelyn. Juist, zoo was zijn naam opgege- ven. antwoordde de commissaris. Welnu, wat doet die jannaway te ontsnappen als hij onschmdig was en u de waarheid gezegt hebt? Jocelyn gaf daar onmiddelijk ant- woord op en de commissaris haalde zijn neus op. Misschien is hij in de vroege mor gen een luchtje gaan scheppen,, op- perde Hadley. Of had hij trek in een glas versche melk. Misschien ook stond zijn bed hem niet aan. De commissaris keek den Amerikaan woedend aan en trok opnieuw den neus op. Dan wendde hij zich weer tôt Jo celyn... Na al mijn vriendelijkheid begon hij. Jawel, jawel haastte Jocelyn zich te zeggen. ik begrijp dat u het heel vreemd moet lijken. Ontsnapt zegt u Ik vraag me af. waarom hij dat ge- daan heeft. Dat vraag ik me af, zei de com missaris. En u kunt niet lochenen dat het heel vreemd moet lijken. Doelt u daarmee op ons? vroeg Jo celyn koel. Er is een oud spreekwoord dat men de menschen kent aan hen met wie ze verkeeren, antwoordde de commis saris. Uit de handige manier waarop de jongeman er tusschenuit geknepen is zou ik haast zeggen dat hij hier meer geweest is. Ik weet wel zeker van niet merkte Jocelyn op, en indien u eenigen twijfel koestert aangaande mijzelf en mijn vriend mr. Hadley dan zal die twijfel verdwijnen zoodra deze brieven de deur uit zijn. Vergeet vooral den brief voor den Minister van Binnenlandsche Zaken persoonlijk niet. Ik zal er voor zorgen dat niet nog iemand ontsnapt, zei de commissaris die blijkbaar erg uit zijn humeur was en die ostentatief rammelde met een paar sleutels die hij had meegebracht. Ik was te weekhartig vannacht, dat is de heele zaak. Alleen gelaten keken Hadley en Jo celyn elkaar lachend aan. Eerlijk gezegd, mijn meening over dien knecht van u stijgt met de minuut, merkte Hadley op. Hij is bij de pin- ken. Ik vraag me af wat hij met de- zen laatsten zet voorheeft. 't 1s duidelijk dat zijn zucht om te handelen zicher niet mee vereenigen kan dat hij zat opgesloten, terwiji er werk aan den winkel was. Ik wil er om wedden dat hij naar dat huis terug is, met het een of ander oogmerk. Dat Jannaway 't een of ander in zijn hoofd heeft, lijdt geen twijfel beaamde Jocelyn. Intusschen had hij het bureau niet op deze manier behoeven te ver- laten, als hij zijn woord had gegeven zou ik zoo zeggen. Och, larie, zei Hadley. Als de weg zoo voor hem open lag, waarom zou hij dan niet een wandelingetje maken als hij daar zin in had. Hij had niets gedaan en hij was er zeker van dat ailes 'smorgens zou worden opgehel- derd als ze van het département van Binnenlandsche Zaken hierheen zouden komen en hij zal gedacht hebben dat hij buiten van meer nut kan zijn. Ik geloof stellig dat Jannaway zal terug- komen. En hierin bleek Hadley gelijk te hebben. Tegen achten toen de beide gevangenen zich onprettig begonnen te voelen omdat er geen behoorlijke wascbgelegenheid en geen fatsoenlijke kleedtng voor hen was, niets van dat gerief dat ze 's-ochtends gtwend wa ren en zoo moeilijk konden ontberen werd plotseling de deur geopend en hun cipier trad met ontdaan gezicht binnen. 'k Mag hangen, als die knecht van u niet de brutaalste en onbeschaamd- ste knaap is, waarvan ik ooit geùoord heb I zei hij. Hij loopt er 's nacbts van door, of dat niets te beteekenen heeft. en hij komt 's morgens met het onnoozelste gezicht van de wereld terug Dit is geen bijenkorf, jongeman. Jocelyn en Hadley zagen den on- verstoorbaren Jannaway in de gang staan. Blijkbaar had hij van zijn slip- pertje partij getrokken om zijn toilet in orde te brengen. Hij zag er onbe- rispelijk uit zijn peper- en zoutkltu- rig pak vertoonde geen smetje een geur van schoon linnen hing om hem heen. In eike hand droeg hl] een klee- renkoffer, onder ziju rechterarm een met zilver gemonteerde toiletdoos, on der zijn linker een dito, gemonteerd met goud. Hij maakte zijn .schoonste buiging en zei dan Goeden morgen, mr. Cheneryjgoe- den morgen mr. Hadley. Ik heb uw zaken meegebracht, mijnheer en daar ik er wel zeker van was, dat mr. Had ley prijs zou stellen op de zijne, ben ik naar het Ritz-Hotel gegaan en heb ze gehaald ze kennen me daar, mijn heer en zoo had ik geen moeite toe- gang te krijgen tôt uw kamer. Ik hoop dat ik ailes heb meegebracht wat u noodig hebt, mijnheer. Nu, dat is een knap stuk werk zei Hadley. Ik was er van oveituigd, mijn heer, de commissaris dat deze jonge man zou teiugkomen en hier is hij, Je hebt wat opwinding veroorzaakt, Jannaway, met er zonder afscheid tus schenuit te knijpen. 't Spijt me, als ik last veroorzaakt heb, merkte hij op, maar daar ik niet slapen kon en daar ik wist dat in de ochtend ailes zou terecht komen, dacht ik dat ik best schoon goed voor mijn meester en voor mr. Hadley kon gaan halen. Ik mag wel zeggen dat ik geen rumoer maakte, toen ik hier wegging. De commissaris trok zijn wenkbrau- en op, als om te kennen te geven, dat een dergelijke brutaliteit hem te boven ging. (Wordt vervolgd). 1 ilWBl! .1 'r P. i OIJKEN, Hoofdstr, Hoogezand "5

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4