i. Spo Traii Een l in Kremer's boekhandel VEL9 - WXIHEER Breiwerk reiik- en smaakloos Levertraan KJikta^lK U 12 10 Precies 'n paar minuten te laat! RADIO 0 BODE le losprijs ïoor Londsn Hdi A Pi Sportl een Selfibche ichnimaarde Huurboekjes TRIPLEX H U H.H. Landbouwers! Wilt U een degelijk en vakkundig h Kopje ■Je.—dat h we/Anm- Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand. Het offer. S WONDERVOL Velo Wasch- machineMij. Dames ENGBERTS STEL Médicinale Droglsterll HARM SCHAAPHOK fe - Roi In I Maa Iede gaat zoo 1 Dit Maa Wai Dan Wie Een Kry Met Handbals schoenen Mooie Jf De ni alsmede v Vraagt g Bel EN 1 ZUI z E Wederom verkrijgbaar voor levering 1937 gewone en gedroogd en verzwaarde BelgischeSchuimaardo in zakken van 50 K.O. bruto. Tevens verkrijgbaar Land- bouw-Schalpkaik, in pa- pieren zakken van 50 K Q., gefabriceerd van gezuiverde Lauwerzeeschelpen, ailes met hooge koolzure kalkgehalte, tegen scherp concurreerende prijzen. Levering franco Boerderij Vraagtrijs bij de importeurs der BHgische Schuimaarde: W. SIETSfEMA, Tel. no. 5, Middelstum en/of A. MEIJER, Tel. no. 6, Onderdendam. werkt de met haar geruischloos loo- pende patent tandwielen. In hout en geheel alumi nium uitvoering iszijeen pronkjuweel der Ned in dustrie, met 10 jaar schrif- telijke garantie op rolien en aile onderdeelen. voor slechts f 15.50, 17.50 en f 20.50. Prnbeert U deze VELO- WR1NQER eens en U zal nooit een andere meer verlangen. Noorderstr. 119, SAPPEM E ER hiarvoor Is hat adras Eerste Huis over de Kleinemeersterbrug SAPPEMEER. Wij breien Kousen, Sokken, Handschoenen, Jurkjes, Pakjes, Slobpakjes en Broekjes, Truien. Dames Blouses, Onderjurken, Heeren Onderpakken, Borst- rokken, Hemden, enz. enz. Fijne wol met zijde KOUSEN. Jaeger HEMDJES weer voor oude prijzen 98 et en f 1.75. In WOLLEN GfARENS de nieuwste soorten. Stof Handschoenen vanaf 75 cent BABY-GOEDEREN iets fijns. Beleefd aanbevelend, Damas ENGBERTS STEL, Goederen bij ons gebreid worden netjes en vlug versteid. Aanbreien van Kousen en Sokken. Sappa maar. groote platen van 150X120 cM. voorpla- fond-betimmering en andere doeleinden, beter en mooier dan carton 75 cent per stuk. Diverse soor ten in verschillende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikte. OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. Wilt U zalf timmaran, bij ons kunt U het benoodigde huut, latten, strepen of planken in iedere door U zelî op te geven maat, geschaafd of ongeschaafd krijgen. Dagelijks te bezichtigen zonder eenige verplichting tôt koopen. Bij veraf wonen stuur de bode. INQBZONDEN „Ze kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht" 't is het bekende woord, eens ge- sproken door een van onze grootste staatslieden, toen het er om ging om wat licht te brengen in het donkere bestaan van oude nooddruftigen. Eenig licht is er gekomen en dank- baar noemen wij hier de na- men „Talma" en „Aalberse", doch het groote licht, het premievrijstaatspensioen, is nog nooit opgegaan, ook al gloort de dageraad. Het moest niet zijn, maar toch is het zoo tienduizenden, eens nijvere zelfstandige werkers en werk- sters, of crisisslachtoffers zijn oud geworden, afhankelijk van wat de liefdadige hand van verwanten en vrienden, van kerk- of armbestuur hun biedt. Zeker, die hulp is loffelijk, maar zij is schrijnend tevens voor wie ze moet ontvangen. Zoo wachten ze er nog steeds op, dat hun een zooveel mo- gelijk onbezorgde levensavond wordt gewaarborgd als een recht. In dat wachten ligt onrecht, dus meemoed, doch ook hoop en vertrouwen, nu wij door eigen actie de kansen op spoe- dige invoering van het staats- pensioen kunnen doen stijgen. In dit opzicht hebben wij zelf deels de toekomst der ouden in onze hand en wachten ze ook op ons. 't Is of ze ons toe- voegen gij zegt uw naaste lief te hebben, doch waar blijft uw liefde jegens ons Wie dit gevoelt, blijft niet lijdelijk toe- zien, doch neemt deel aan den strijd, dien de Bond voor Staatspensionneering reeds meer dan 30 jaren voert. In zooverre voert met succès, dat het ledental in de provincie Groningen de 20000 nadert. Lid zijn is nuttig, maar genoeg is het niet. Wie geloof heeft in de goede zaak en in haar uiteindelijke overwinning, moet ook bereid zijn tôt een offer. Welnu die bereidheid kan ieder tonen op Donderdag 21 Januari 1937. Dan wordt ter inleiding van een groote pro- testvergadering in April a.s. in Den Haag, in de Harmonie te Groningen een gecombineerde bijeenkomst gehouden van den Neutrale en Christ. Bond voor Staatspensionneering, sedert een paar jaren eveneens met groot succès werkzaam, waar als sprekers zullen optreden de heeren T. G. Thijssens en H. S. van Houten. (Zie een ad- vertentie in dit nummer). Zoo ooit, dan is thans voor een dergelijke vergadering de tijd rijp de verkiezingen staan voor de deur. FEUILLETON door FLETCHER Geautoriseerde vertaling. (Nadruk Verboden.) Ik heb uw brieven weggestuurd mr. Chenery en ik veronderstel daterwel spoedig antwoord op zal komen, zei hij. Ik zal blij zijn, ais ik uallengoe- den dag kan zeggen een stuk of wat gevallen als dit zou mijn bureau in opspraak kunnen brengen. Het verlangen van den commissaris werd spoediger en meer ten voile ver- wezenlijkt, dan iemand die er onmid- deiijk bij betrokken was, verwacht had Inplaats van een man op jaren en een droge jurist, die doodbenauwd isvoor elk precedent en angstvallig zich houdt aan de conventie, was de Minister van Binnenlandsche Zaken vaa die dagen een jong en vurig politicus, werkzaam en actief en die zichzelf heelemaal niet achterbaks hield als er iets te doen viel, hield hij er van er bij te zijn en het geijkte idee, dat 'n Mini ster zooiets aïs een abstracte persoon- lijkheid is, die aan een klein bureau dient te zitten in een soort van ka- zerne op Whitehall, vond geen gena- de in zijn oogen. Toen dan ook Jo- celyn's brief hem bereikte op een uur, dat de meesten ongewoon vroegzou hebben geleken, maar voor hem een uur was als een ander, besefte hij onmid- delijk dat er een nieuwe phase in deze meikwaardige zaak was gekomen en hij ontplooide terstond een energie welke aanstekelijk werkte. Vijf minu ten na de ontvangst van hetschrijven was hij op weg naar Scotland Yard vijf minuten na zijn aankomst daar was hij al weer ve'trokken in gezel- schap van twee hooggeplaatste detec tiven op weg naar het politiebureau vanwaar de brief hem was teogezon- den Hadley en Jocelyn hadden nau- welfjks hun toilet beëindigd en be- spraken een voorstel van Jannaway om voor hen een passend ontbijt te gaan halen uit de dichtstbfj gelegen lunchroom toen de energieke minister bij hen werd binnen geleid. Natuurlijk gaan jullie hier oogenblik- kelijk vandaan, begon hij, beiden de hand drukkend. Dat zal gebeuren, zoo gauw u klaar bent, Maarzeg me eens Chenery, wat is dat geheimzinnig nieuws, dat in uw boodschap verbor- gen ligt? Dit hier is hoofdinspecteur Follingbee en dit inspecteur Shering- ham. ik natn ze mee voor het geval deskundigen gewenscht konden zijn. Vertel dus eens wat er aan de hand is. Nadat alien behalve de Minister, de beide detectieven. Hadley en Jan naway uit te kamet waren gestuurd verteide Jocelyn de gebeurtenissen van den vorigen avond tôt het oogenbhk van zijn aanhouding en die van zlfn gezellen. Bij de vermelding van de diamanten, die hij Vespucci uit zijn zak had zien halen floot de minister tusschen zijn tanden. Tsjieuw, diamanten riep hij uit. Aile duivels... de losprijs werd giste- renavond betaald. En betaald in dia manten Toen keken allen elkander aan en ze begonnen in te zien, dat het ge- heim van den losprijs voor Londen op het punt stond te worden verbroken en het raadsel wellicht te worden op- gelost. VIERDE HOOFDSTUK. G>e minister was de eerste die het stilzwijgen dat op deze woorden volg- de. veibiak Ziet eens hier, zei hij onstuimig, in dien het gelnk of het toeval of wat dan ook ons op den goeden weg ge- bracht heeft, dan dienen we te han- delen. Die lui hebben in geen enkel opzicht van het département eenige belofte, dat ze vrijuit gaan. Als we ze kunnen arresteeren, hebben we he recht om het te doen. Ik ben er voor om terstond naar dat huis te gaan. Maar Hij hield een oogenblik op en keek naar de ernstige gezichten van die om hem heen stonden. Dan vervolg- de hij. U weet van de verschrikkelijk macht die deze menschen nebben uitgeoe- fend. Ze zouden ons kunnen verriie- tigen. zooals zij die anderen in Hôtel Petronia hebben gedaan, Er op of er onder! zei Hadley bin- nenmonds. Ik reken er op dat ik in dat huis kom voor den dag veel ver- der is. Ik ga met u mee! riep Jocelyn, ter wijl hij Hadley's hand drukte. De oudste der twee detectiven keek den minister aan en merkte op: We zouden er heen kunnen gaan, mijnheer en het terrein cens verken- nen. Het voornaamste is dat we aile achterdocht van de zijde der bewo- ners voorkomen. Plotseling knipte de minister vroo- lijk met de vingers. Hij was blijkbaar in zijn element bij het maken van een plan de campagne. Daar hij tn zijn jonge jaren eenkra- nig soldaat was geweest en ook nu nog bij het leger was g-moeid was zuiks niet anders dan natuurlijk en passend. ik heb het! riep hij uit Ik ken ie mand Beilingham, den romanschrijver die vlak bij die menschen woont. Hij zal ons zijn huis afstaan als basis voor deze verdere operaties. Laat ons op- stappen. Na eenig verder beraad werd be- sloten om ailes te vermijden wat de aandacht op hen zou kunnen vestigen zij zich zouden verdeeien en dat zij mr. Bullingsham's huis op verschillen- den tijd en van verschillende kanten zouden naderen. De minister zou met Jocelyn en Hadley voorop gaan om den nietsvermoedende schrijver op de invasie in zijn gebied voor te berei- den. Hadley en Jocelyn dachten dat een ietsje van een ontbijt hun geen kwaad zou doen, maar de minister van Binnenlandsche zaken was blijk baar op het oorlogspad en hij had den kruitdamp in zijn neus. Ze kregen slechts gelegenheid om van de poli- tie hun spullen weer in ontvangst te nemen en reden dan met hem in zijn kolossalen auto weg. Mevr. Beilingham zal u wel een kop theeofkoffie geven. zei hij. Laterkunt u ontbijten. Ik heb zelf ook nog niet ontbeten. Zaken gaan voor. Denk eens aan, als wij die bende konden inreke- nen en besiag Ieggen op onze tien miliioen merkte hij op. En tegelijkertijd gaf hij den chauf feur order barder te rijden. Aan Bellingham's woning aangeko- men' wisten Hadley en Jocelyn dezen te beduiden dat zij vergingen van hon- ger en oogenblikkelijk werden ze aan de ontbijttafel gezet waaraan de le- den van de familie gezeten waren, toen de minister hen was komen over- vallen Wat dezen dooitastenden man zeif betrof, hij kon niet worden over- gehaald piaats te nemen om wat te eten, men gaf hem een kop koffie en hij stapte er ongeduldig mee op en neer tôt de detectiven in burger en Jannaway arriveerden, de eersten door de voordeur, de Iaatste door den zij- ingang. Toen riep hij een krijgsraad bijeen over wat thans te doen stond en tenslotte werd bepaald dat voor- eerst Sheringbam zich naar Villa Fi- renza begeven zou en zou trachten onder een of ander voorwensel toe- gang te krijgen. Jannaway zou met hem meegaan en als Sheringham slaag- de zou hij haastig terugkeeren en het hun laten weten. waarop dan verdere besluiten zouden worden genomen. 't Is beter dat men u niet bij me ziet, merkte Sheringham op, toen hij met Jannaway Bellingham's tuin door ging. Het vierde huis rechts om den hoek van de eerstvolgende straat, de naam in bronzen letters op de deur niet Dus u gaat vooruit en blijft aan het begin van die straat staan heel toevallig. Ik loop door, kan ik er bin nen dan gaat u terug kom ik er niet binnen nou dan gaat het niet. Mij best antwoordde Jannaway. Ik heb het begrepen. Ik vermoed dat u zonder moeite in den tuin zult ko men, maar wat zult u dan verder doen Sheringham, ingewijd in aile gehei- men van de recherche keek het broek- je in die kunst naast hem medelijdend aan en antwoordde Wat ik dan doen zal Och jonge- man als je ooit zoo/eel gezien zult hebben als ik wat nooit gebeuren zal dan zul je even gemakkelijk klaar staan als ik met wat men een uitvlucht noemt. Eenmaal binnen kom ik wel verder. Ik ben er om bekend hoe ik elke gelegenheid uitbuit. ik kan aangebeld hebben om een nieuw ver- zekeringssysteem aan te bevelen, ik kan op orders uit zijn voor een nieu- weri familiebijbel, ik kan de waterop- nemer zijn, of de man van de elec- triciteit, D'r is geen krimp. En nu vooruit. Ik heb liever niet dat men ons hier samen de deur ziet uitgaan. Jannaway stapte overeenkomstig het verlangen van den détective voor uit en slenterde ai spoedig op de stille straat, waar van Villa Firenza het iaat ste huis vormde. Toen Sheringham verscheen was hij drukbezigmet het lezen van eengoed van pas geplaatste aankondiging waar- in mededeeling werd gedaan van de verkoop van bepaalde bcgeeringswaar- dige terreinen In de omgeving maar tegelijkertijd hield hij den détective in het oog en wachtte hij het verloop der gebeurtenissen af. Overeenkomstig hetgeen hij las op de bronzen plaat van de tuindeur drukte Sheringham op een belknop maar er kwam niets. Na een paar minuten belde hij op- nieuw en na weer enkele minuten nog eens. Toen na tien minuten de deur nog steeds gesloten bleef kwam hij op Jannaway toe en wenkte hem met den vinger. Jannaway ging haas tig op hein ai. (Wordt vervolgd). f Zô mist U de mooiste uitzendingen, omdat U toevallig naar n ander station luisterdeU moet weten, wat er te doen is in de aether... U moet een raadsman hebben. De „Radio Bode" heeft U nodig bij Uw toestelDe volledige programma's van àlle zendstations! Geef Uw gezin 'n halfjaars-abonnement. F 3.— kost zo'n abonne ment.... op dit dikke tijdschrift van 96 pagina's, voi met intéressante gegevens. Abonneer U direct, aile nieuwe abonné s (d.w.z. zij, die dit jaar nog niet op ons blad geabonneerd waren), krijgen de num- mers tôt 1 Januari gratis waaronder het in 3 procédé's, geheel in kleurendruk uitgevoerde kerstnummer, terwijl U bovendien recht heeft op de bijzonder mooie AVRO-kalender, waarvoor wederom 12 be- kende schilders een prachtig stuk leverden. Als eerste reproductie: een werk van H.M. de Koningin. Stort Uw abonnementcgeld F j.- (geen schriftelijke opgave dus) op giro 128.000 AVRO, Adam, bij een der AVRO-bijkantoren, of bij één der Propagandisten. Bij Uw storting vermelden Nieuw abonné. Doe het direct... Mis het fraaie Kerstnummer en de prachiige Kalender niet! Neêrlands nationaal radio'oiad. 37 t

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1936 | | pagina 4