ASPIMN r Qtruvè 3e Abonnements voorstelling Door den grooten toeloop De Oud Groene Weezen van «Onder ain Dak" en „Wel zol 't winnen" Schoenenmagazijn, H. VAN BIIUREN, MAANDAG 25 JANUARI Fritz Hirsch Operette Een Advertentie geplaatst in dit Blad moet U ongetwijfeld het meeste succès geven, daar Uwe advertentie in 8000gezinnen gelezen wordt Spaarbank Oud Diakengezelschap HOTEL W0ENSDAGOI>27 Januari, Balans-Opruiming tsnrcaistA" VQOUS0Q4BCfâ VQW vora 0ÎVtt>O) pbedikbëdbten in de zaal van 't Hôtel FABER, Nederl. Veree». van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Maandag 18 Januari 3 uur Bontehuis. Den Heer v. d. Heide die, namens propagandakern „Gro- ningen" van het crisiszuivel- bureau een causerie voor ons zalhouden.metsnelkookdemon- straties van Mevr. Pasman, kookleerares. Na afloop kan men zich op geven voor een kookcursus fijne keuken. Deze cursus om- vat drie lessen. Wij vestigen Uw aandacht op deze cursus, omdat wij het zeer op prijs zouden stellen indien een groot aantal leden zich hiervoor aan- meldt. De kosten bedragen slechts 45 et per persoon voor den geheelen cursus en U krijgt hierdoor een prachtige gelegen- heid uitbreiding en afwisseling aan Uw menu te geven, en steunt tevens, door een grooter gebruik van onze Ned. Zuivel- producten, een belangrijk deel van de bevolking, die het thans zeer moeilijk heeft. Het bestuur. Aan onze leden. Evenals vorige jaren denken we een kleine verloting te houden op de jaarvergadering, die U binnenkort weer bijeen roept. Die verloting zal de krant mogelijk blijven maken zonder contributieverhoging en 't is daarom dat we de vrij- heid nemen tôt u te komen met het vriendelijke verzoek ons werk te steunen a. door de jaarvergadering te bezoeken. b. door het zenden van een prijsje voor de verloting. c. door één of meer loten 10 cent) te koopen. De agenda van de j.v. wordt zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Door het Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederland- schen Vrouwen Vredebond is op 12 December 1936 onder- staand adres aan de Neder- landsche Regeering verzonden De Nederlandse atdeling van de Internationale Vrouwen- bond voor Vrede en Vrijheid en de Algemene Nederlandse Vrouwen Vredesbond veroor- loven zich onder de aandacht te brengen van de Nederlandse Regering a. dat bovengenoemde bon- den zich steeds verheugd heb- ben over de grote vrijheid van drukpers en woord in Neder- land, al kunnen zij volstrekt niet instemmen met de wijze, waarop hiervan inverschillende gevallen misbruik gemaakt wordt. b. dat beide Bonden in de luatste tijd echter pijnlijk ge- troffen zijn door de wijze, waar op de vrijheid in de aether belemmerd wordt. c. dat het de Bonden voor- komt, dat de beperkingen in de Radio-omroep in sommige gevallen in strijd zijn met het begrip Vrijheid, daar deze be perkingen soms daar toegepast worden, waar van die Vrijheid géén misbruik zou gemaakt worden. d. dat de Bonden de hoop uitspreken, dat de Nederlandse Regering hier haar spéciale aandacht aan zal schenken, opdat beperkingen niet verder dan hoog nodig zullen worden toegepast. Hetwelk doende, voor de Internationale Vrou- wenbond voor Vrede en Vrij heid, (w.g.) C. Ramondt-Hirschmann, Présidente, (w.g.) J. Th. Peereboom. Secretaresse. voor de Algemene Neder landse Vrouwen Vredebond, (w.g.) A. F. Gouverne- Zaadnoordijk, Présidente, (w.g.) C. Hagedorn-Beijderwel- len, Secretaresse. Offlciele Mededeling. „KWIEK" Uitslagen vorige Zondag Musselkan.Kwiek 15 D.W.Z. 3—Kwiek 2 afgekeurd. Programma voor morgen Kwiek I—Musselkan I 2 uur. Opstelling Kwiek I H. Ronde J. Hanekamp, M. Clobus. G. Heller, (aanv.) N. N. [B. Scholte. D. Nagengast, J. Galdermans, [G. Boekholt, J. Bodewes [W. Gibcus. res. M. Nagengast en G. Scholte. De leden B. Kleine en H. Mulder gelieven tijdig aanwe- helpt snel en zeker buisjes Van 20 tabl. -70 cent zakjes van 2 tabl. - 10 cent zig te zijn om de contrôle te behartigen. Terreinafkeuring wordt be kend gemaakt bij D. Nagen gast en J. W. Koeneman. Programma voor Zondag 24 Jan. Kwiek 2H.S C. 5 2 uur. De Secretaris. D. O. S. Zondagmiddag 4.30 uur uit- voering van kleuters in het Gebouw achter de Kerk, vrij entree. Tôt volgenden Zondag bestaat er nog gelegenheid voor aangifte nieuwe leden (bij be stuur of op de les. Contributie voor kleuters en adspiranten 10 cent. Dames en Heeren 15 cent per week. De Heeren Se nioren worden verzocht, ge- regeld de lessen te bezoeken aangezien dit dringend nood zaak is, of wij moeten tôt dra- tische maatregelen overgaan Nieuwe Senioren ook harte- lijk welkom. Aile ledeu worden vriendelijk verzocht, de ach- terstallige contributie te beta- len over 1936 voor 1 Febr. Zondag 24 Jan. Ledenverga dering tijd zal nader worden bekend gemaakt. Eventl. voor- stellen of candidaten worden ingewacht voor Zondag 24 Jan. 10 uur. Opkomst drin gend gewenscht. Volgende Vereenigingen zouden ons uit- nodigen om hunne uitvoe- ringen te bezoeken. Zondag 17Jan. 7 uurV.O.S. Veendam. Donderd. 4 Febr. Athene Groningen, Zondag 7 Febr. Internos Mar- tenshoek voor leden D.O.S. 30 cent entree, aangifte moet bij onderget. geschieden Zondag 24 Jan Handbalwedstrijd tegen VI. en kracht. Donderdag 20 Jan. geen les voor de Jongens Adspiranten inplaats hiervan Dinsdag 26 en Donderdag 28 Jan. Aile ove- rige lessen gaan vanaf Maan dag weer door. De secretaris. H. Breurken. Officieele Publicatleën Gevonden voorwerpen. Een koperen mondstuk. Een rijwielbelastingmerk. Een mantelceintuur. Een paar handschoenen. Eenig geld. Een heerenrijwiel. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER. 8—14 Jan. Getrouwd Willem Mulder en Henderika Kasemir, beiden van Sappemeer. Overleden Knelsje Venema wed. van Douwe Krans. oud 84 j. Geertje Jongman, vrouw van Dirk Scheeringa, oud 51 j. HOOGEZAND. 8-14 Jan. Geboren Jan, z.v. Berend Brugge en Maria Speelman, Westerbroek. Ondertrouwd Roelf Akker- man, van Hoogeveen, onl. te Zuidbroek en Catharina Joh. Beliën, van Hoogeveen, onl. te Hoogezand Gerrit Koning, van van Royenstr. Kropswolde en Geertje Lukkien van Sap pemeer. Nicolaas Leek. van Groningen en Maria Fellinger van Nuland, onl. te Hoogez. Harmannus Bos, van Krops wolde en Johanna M. Bruining van Zuidlaren. Gehuwd Nicolaas Johns. Brinkhuizen en Anna Frey. Overleden Klaas van Cal- kar, oud 67 jaren, echtgen. v. Roelffien Tonnis; Grietje Ho- venkamp, oud 7 jaren, overl. te Slochteren Geiltje Mo!e- naar, oud 80 jaren echtgen. v. Ernst Jak. Ph. Brand. SLOCHTEREN 7-13 Jan. Geboren Johannes Harm, z.v R. Freije en G. Olthof, Kolham Gerrit, z.v. A. Oostland en A. Walma, Siddeburen ;Norbertus Johannes Antonie, z.v. H. Rog- gen en T. Blaauw, Foxham Steven Gérard, z.v. E. G. At- zema en J. v. d. Helm, Tju- chem Jacobus Aaltje, d.v. J. v. d. Klei en W. Smit, Kolham. Getrouwd L. Kuipers, Gro ningen en A. G. Huisman, Kolham. Overleden Grietje Hoven- kamp, oud 7 j. d.v. G. Hoven- kamp en J. Nijborg, Hooge zand Arnoldus Keizer, oud 1 j. z.v. W. Keizer en P. Dde Vries, Kolham Roelf Knapper oud 51 j. ongeh, Foxham Fennechien Woldhuis. oud 75 j. weduwe van J. Kruid, Sloch teren Anjo v. d. Laan, oud 25 j. ongeh. Slochteren Hil- lechien Klootsema, oud 54 j. echtgen. v. G. Moesker, Sid deburen Henderieka Smit, oud 56 j. echtgen. v. J. Bod- deus, Slochteren Kornelius, Boerema, oud 81 j. wedn. van S. Dik, Slochteren (Overl. te Groningen) Wie gedragen wordt door het geloof in het goed recht van de zaak, waarvoor hij strijdt, blijft actief, houdt vol totdat de overwinning is be- haald. Daarom nooit versagen in den strijd voor staatspensioen ZONDAG 17 Januari 1937. Herv. Gem. Hoogezand: v. m. 10 uur, Ds. Oldeman, Colecte. v.m. 11.30 uur, Kinderkerk. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde 's av 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Engelbert: geendienst(vac.). Middelbert: v.m. 10 uur, ds. Ten Have. Harkstede-Scharmer n.m. 2 uur, ds. de Vor. (H. A.) Kolham v.m. 9.30 uur, ds. Kwint (H. A.) Slochteren v.m. 9l/s uur, de heer van Wijck Jurriaanse 6.30 uur, Ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. (H. Av.) Hélium n m. 6.30 uur. ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, en 's av. 7 uur, ds. de Vries. Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. Bijlsma. Zuidbroek: v.m. 9l/s uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer: v:m. 9.30 uur en n.m. 5 uurds. W. Tom. Foxham 22 Jan. 's av. 7.30 uur, de heer Loopstra, theol. Stud. te Groningen. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en 5 uur de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Vroombosch n.m. 6.30 uur. de heer. Hellendoorn. Leger des Heils. V.m. 10 u. Heiligingsdienst, 's av. 8 u Verlossingsmeeting, tevens laaste Zondag B.O. Woensdag 20 Januari. n.m. 8u., Vaarwelv.d. Kapiteine Donderdag 21 Januari. n.m. 8 u-.j Welkopi nieuwe B.,0. Groenteveiling Hoogezand—Sappemeer 14 Januari. Groene Kool f 02.00 per 100 stuks Spruiten f 02.10—02.60 Witlof I f 05.00-06.70 Witlof II f 02.10—03.60 Kroten f 01.30-01.40 per 100 pond Bioscoop. Er is althans in ons land vrijwel geen naam, die een zoo bekende klank heeft als Me- rijntje' de held uit den be- roeinden romancyclus van A. M. de Jong en met hem zijn vrienden de Kruik, Fliereflui- ter endeoude pastoor. Te ver- wachten was, dat diens ge- schiedenis zou worden ver- filmd en het strekt aan de Ned. filmindustrie tôt groote eere dat daaruit een film is geboren, die met de beste uit het buitenland kan wedijveren Geen wonder, dat deze film waarvan bovendien de geschie- denis, op het doek gegeven door de toeschouwers als het ware mee is beleefd, overal voile zalen trok en trekt en geworden is tôt een groot succès. Den heer Milius komt er lof voor toe, dat het publiek van Hoogezand en omgeving van gisteravond af de gelegen heid heeft om ook hier van de vertooning te genieten. Indien wij constateeren, dat reeds den eersten avond ook hier het succès groot was, is iedere verdere aanbeveling overbodig. Het is de mooiste film in den laatsten tijd vertoond. Ook het bijprogramma waar- in een volledige opname van het vorstelijk huwelijk enz. is zeer intéressant. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Beroepen is aan de Evang. Luth. Gemeente te Winschoten-Sappemeer mej. da L. C. Dufour te Groede (Z.). Door den kantonrechter te Zuidbroek is veroordeeld tôt f 5 b. subs. 5 d. h. R. H. W. S. te Sappemeer, wegens het verkeer van rechts niet voor laten. Het betreft hier de aanrijding van een meisje op de ;hoek van de Middenstraat en de Borgercompagniester- straat, waardoor dit meisje nog al een ernstige glassnede in haar gezicht, waarvoor ze toen te einde met meer zeker- heid een lidteeken te voorko- men naar Groningen werd vervoerd. In dezelfde zitting werd H. S. te Noordbroek die een mo- tor had bereden zonder rij-en nummerbewijs veroordeeld tôt f 10 b. subs. 10 d. h. J. M. te Zuidbroek tôt f 10 b. subs. 10 d. h. wegens zijn woning niet bij de waterlei- ding aangesloten hebben bin- nen 6 maanden na het leggen van de hoofdbuis. Verdachte verklaarde wel met kracht dat hij de leverings voorwaarden van de maatschappij onmoge- lijk zou kunnen aanvaarden en dat hij door regen-en putwater een behoorlijk middel had van watervoorziening, doch de kan tonrechter constateerde, dat die niet voldoen aan de bepalin- gen der bouwverordening. Hoogezand. Zooals de ad- vertentie in dit blad aankon- digt wordt aanstaande Woens- dagmiddag 20 Jan.) in de Hoogezandster Bioscoop een spéciale kindervoorstelling ge geven. geheel bestaande uit kinderfilms, met als hoofdnum- mer een sprookje Ganzenhoed- stertje. In dit programma wordt ook de opname vertoond van het Huwelijk van Prinsesjuliana en Prins Bernard. Dit pro gramma is bedoeld als een passende gelegenheid om ook de jonge kinderen in de gele genheid te stellen de film van het Vorstelijk Huwelijk te gaan zien. De Keuringsdienst van waren in de prov. Groningen heeft bij verschillende winke- liers, alhier, in de maand De cember de volgende partijen waren wegens het verkeeren in ondeugdelijken toestand ter plaatse afgekeurd en voor menschelijk gebruik ongeschikt gemaakt: 1 K.G. cacaopoeder 17i/i K.G. bak-en braadvet, 6 K.G. bloedworst in blik, 80 K.G. boekweitenmeel, 30 K.G. boekweitengort, 5 K.G. rozij- nen, 3 K.G. chocoladefiguren, 1 KG. rozijnen, 2 K.G. gort, 4 K.G. groene erwten, ll/i L. kruidenazijn en 1 K.G, haver- mout. Op 2 Januari j.l. was het 25 jaar geleden. dat hier de gemeentelijke vakteekenschool werd opgericht. In verband met de vacantie is die datum i toen vrijwel ongemerkt voor- bijgegaan. doch Donderdag- avond is het jubileum in een der schoollokalen op eenvou- dige wijze herdacht. Behalve leerlingen en leerlaren waren daar aanwezig het volledig collège van B. en W., de com- missie van toezicht en de oud- leeraren, de heeren A. Buikema, F. ten Kate en ir. J. Smit. De directeur, de heer E. F. Brinkman, sprak een wel- komstwoord en gaf dan een beknopt historisch overzicht van de school daarbij met eere noemend den oprichter, den heer J. Hommes en het toen- malige collège van B. en W. Daarna werden enkele films gedraaid. Vervolgens nam eerst de burgemeester de heer D. Bar- tels het woord, die den direc teur en den leeraren ook het gemeentebestuur zelf geluk wenschte en in het bijzonder de heeren Brinkman en Conens, die van de oprichting af aan de school verbonden waren geweest en eveneens den op richter de heer Hommes hul- digde en het toenmalige Dag. Bestuur met aan 't hoofd bur gemeester van Royen. Dan volgde namens de Com- missie van Toezicht de heer J. Teule, welke eveneens zijn gelukwenschen aanbood. een overzicht gaf van de werk- zaamheden der commissie en hulde bracht aan directeuren en leeraren. Door de goede zorg van mevr. Brinkman ontbrak het niet aan tractaties. Na het vertrek der leerlin gen bleven de overigen nog in intiemen kring bijeen, waarin de heer A. Buikema nog vrien delijke woorden sprak, ook aan het adres van mevr. Brink man en ook de heeren Marring en Ten Kate. Wel heeft de afdeeling- Hoogezand van den Bond voor Staatspensionneering Donder- dagavond in het hôtel Faber succès gehad met haar fees- telijke propagandavergadering. De zaal was niet alleen uit- verkocht, doch een paar hon- derd moesten terug. Aanwezig waren de afgevaardigden van Sappemeer, Kielwindeweer, Kropswolde, Westerbroek, Fox ham en Froombosch. De voorzitter, de heer F. Jansma, herdacht in zijn inlei- ding overleden voorzitter van het hoofdbestuur, wijlen Jhr. de Murait en wekte verder krachtig op tôt aansluiting. Dan hield de heer T. G. Thijssens van Groningen, Bondsspreker en lid van het hoofdbestuur, een krachtige propagandarede, die boeide van het begin tôt het einde. Vervolgens voerden de „Oud Groene Weezen" van Gronin gen op „Onder ain Dak'„ deur Jan Fabricius en „Wel zal 't winnen", deur J. Zijl. Een ovatie na afloop gebracht was wel het beste bewijs van succès en de groote waardeering bovendien vertolkt door een palm, door den voorzitter aan de vereeniging aangeboden. Medewerking verleenden eenige leden van het orkest „Orpheus" onder leiding van den heer Bogaerts. Velen traden als lid toe, of gaven zich op voor deelname aan de groote betooging in Groningen op Donderdag a.s. Het is het bestuur der af- deeling Hoogezand een genoe- gen, dat door de goede zorgen van den heer Faber de paar honderd bezoekers, die moesten worden teleurgesteld, en ande- ren nog binnen 14 dagen de gelegenheid krijgen althans het feestelijk gedeelte van het programma te kunnen meema- ken. Kropswolde. Geslaagd voor Boekhouden (Mercurius) o.m. de heer S. West, alhier. Kielwindeweer. Nabij de o.l. school alhier, had Don- derdagmorgen de melkrijder O. een aanrijding met een auto. De auto kwam er goed af, doch O. moest zijn melkbus- sen, enz. op een andere wagen overladen. Verder kwamen geen ongelukken voor. Slochteren. Het monopo- lieprijsverschil bij invoer en het restitutiebedrag bij uitvoer van ongedenatureerde rogge voor hettijdvak 4 Jan.—9 Jan. '37zal f 2.50 per 100 K.G zijn. De denaturatie vergoeding is voor genoemd tijdvak bepaald op f 0.50 per 100 K.G. Volgens mededeeling van de L.C.O- voor Groningen dat ook thans na 1 Jan- '37 nog biggenmerken '36 zijn te be- komen. Aanvragen tôt merken na 31 Dec. '36 bij de Dist. Secr. ingediend zullen uitge- voerd worden, indien voor 2 Jan. '37 aangifte v. geboorte is gedaan. Als uiterst termijn waarop nog merken '36 kun nen worden aangebracht geldt 23 Jan. behoudens voor die, waarin tijdig merken wegens biggenziekte achterwege bleef Overdracht van merken v. toe- kenning'36 geldig tôt 16 Jan. '37. De Tabakswet. Belanghebbenden, woonach- tig in de gem. Hoogezand, Sap pemeer en Zuidbroek worden er aan herinnerd, dat het Ver- gunningsrecht inzake de Ta bakswet, verschuldigd over het jaar 1937 vôôr 20 Januari a.s. moet worden betaald ten kan- tore van den Ontvanger der Accijnzen te Hoogezand, Verl. Hoofdstr. 63. De bedrijfsvergunning moet bij de betaling worden mede- gebracht BALANS te Appingedam. over 1936. Aan de rekening en verant- woording van de Spaarbank van het Oud-Diakengezelschap over het jaar 1936 wordt het volgende ontleend Op 1 Jan. 1937 was de spaarbank schul- dig aan gewone inleggers. f 2143411.01 en idem Spaar- busjes f 14237.91 Totaal f 2157648 92 (inbegrepen de op 31 Decem ber 1936 verschuldigde rente). Het bezit der bank was op dien datum f 2546100.54 (in begrepen de rente als voren). De gelden der bank zijn be- legd als volgt Onder recht van lste hypotheek f 1807702.79 obligatiën van gemeente en an dere lichamen en personen onder borgstelling f 66693.48 effecten (beurs- waardeeindDec 1936) f 646980.08 deposito f 13322.27 waarde van het Spaarbankge- bouw met meu- belen (voor ei- gen gebruik waarde idem (v. verhuring be- stemd) koopsom van een ingekocht pand verschenen huur der bovenwo- ning (2 maand van f 300) idem huur inge kocht pand (3 maand) waarde Lips brandkast waarde spaar- busjes. kasgeld 31 Dec. 1936 f 5500.- 1000.— 4350.— 50.— 104.— 1.— 1.— 395.92 Totaal f 2546100.54 Dewinstder Spaarbankover 1936 bedraagt f 55872 59 (inbe grepen f 32756.50 meerdere boekwaarde der efiecten). Op het spaarbankgebouw met bovenwoning werd boven dien nog f 5000 afgeschreven. Aan de winst is de volgende bestemming gegeven Bij de gewone reserve ad f 221886.83 is gevoegd f 41564.79 en be draagt alsnu f263451.62. Bij de extra reserve voor koersschillen van effecten ad f 110692.20 is gevoegd f 14307.80 en bedraagt alsnu f125000. De totale reserve is alzoo f 388451.62 of 18% van het inlegkapitaal. In de vergadering van het bestuur der Spaarbank d.d. 11 Januari 1937 deed de secreta- ris-penningmeester, de heer W. Holscher, rekening en ver- antwoording, welke door het bestuur werd goedgekeurd. Daarbij werden aile waarden der spaarbank ter tafel gebracht en aanwezig bevonden. AANVANG 8V2 UUR. (Muzlek van EMMERICH KALMAN.) Plaatsbespreking WOENSDAG 20 Jan 8 uur. Kaarten voor deze voorstelling voor niet-abonné's f 2.—. waardoor velen werden teleurgesteld en door het enorm succès, in overleg met het bestuur van de afd. Hoogezand van den Bond voor Staatspensionneering nog eenmaal opvoeriag door aanvang 8 uur. Programmai 25 cent, aile rechten inbegrepen, vanaf heden verkrijgbaar. In vollen gang. Vele Koopjes. Zie onze étalagé en pryzen, doch komt vooral even binnen zien. Zeer zeker is er iets voor U by KALKWIJK. Let op oranje band en Bayerkruis K. BEEREBOOM TELEFOON 223 SAP PEMEER

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2