UITVO GynmVeree in het Café PIEST 3 W* Kameraad neskant bez. Moi Java Teakzwali Mooie eifce TRIPLEX Stofzi III BODEWES H. TE DE SIAD OHDER DE GRE w MUSSERT 3 de Groote Opei Je Dooden of 18IIBMD (Mai Een Advertei geplaatst in ongetwijfeld geven, daar in 8000geziti ■X M X. RECEPT op Zaterdag lever t scherp contrai: fe - "redikbeurten van Aanvang 7 uur. DONATEURS met één huisg NA AFLC Bezoekt In 't CAFE ta Kl op WOENS 7 i/j 9£k S P R E K E R Onderwerp: I Zaa Kaarten in voorverkoop V cassa bij de deur. Entrée Noordsrstraat 56 FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bewarkt door Mr. W. d'OI En Bermond, die zljn roi van vriend zeer serieus opvatte, probe juffrouw Flory te doen besluiten voorzichtiger te zijn, wathaar nat lijke hulpvaardigheid betrof. Ja schudde echter het hoofd, koppi haar sympathie en illusies. Maa g negenheid en bezoFgdhdd, die iriond voor haar toonde, schenen reeds zoo kostbaar toe, dat zij er voor bedankte met woorden, van een groote erkentdijkheid get den. De jongeman voelde zich d door zeer ontroerd. Juffrouw F had hem van het begin af, sterk; getrokken. Hij vermoedde in haar fijngevoelige ziel, trots maar zeer gewijd. Wanneer hij soms in die diepe dere oogen keekhad hij er een vi gevoel van, dat zij een bovenaari geluk zouden brengen aan hem, teedere gevoelens in haar wist o wekken. Uit «erbied voor Janint uit voorzichtigheid voor hen bei< vermeed Jacques echter ailes, wat een sentimenteele flirt zou kun Iijken. „Het zou dwaas zijn redenet hij, „om ons, voordat wij zelfs aan wal zijn, in een romantischav tuur te werpen. Wij bezitten bei zoo goed als niets. Een dergi avontuur zou slechts in een verloi kunnen eindigen. En de zaken De toekomst Hun gesprekken eindigden mees door den wil van den een en de legenheid van de ander, invormeli bijna banale zinnen, waarin niets n leefde van hun werkelijke gedach >>- i J LET OP.DEN 0RANJE-BAND1 Nederl. Vereen. van Huisvrouwen Afd. H.—S. Maandag 15 Februari lezing Mevr. Aberson—Uges Concert- huis, Groningen. De bus vertrekt vanaf de Ruiterschepijp kwart vôôr ze- ven precies, verder zal worden gestopt Parkstraat, Slochter- straat enz. De bus wacht niet, de deelneemsters worden ver- zocht op tijd te zijn. De dames die wij hebben moeten teleur- stellen kunnen tegen 50 cent entree de lezing bij wonenwelke 25 Maart voor de Ned. Ver. v. Huisvr. te Groningen ge- houden wordt. Donderdag 11 Febr. hield onze afdeeling haar jaarverga- dering in hôtel N. A. Groene- veld Sappemeer. Ongeveer 40 dames waren aanwezig, die door de presidenteMevr. Schoe- maker hartelijk welkom werden geheeten. Als nieuw bestuurs- lid werd benoemd Mevr. Beu- kema—Goudsmit, die het sec- retariaat zal overnemen tel. 308. Als afgev. en pl. afgevaardigde naar de alg. Verg. te Zeist werden de dames Hermann en Homan gekozen. Na het huis- houdelijk gedeelte vergastte het Dameskoortje, onder leiding van Mevr. Schmid Marlissa ons op de volgende nummers van Mendelsshon Laudate Pueri. Hebe deine augen auf. en drie Volksliederen Abendgesang. Lente ist da. Wie ist die Erde so schôn. welke zeer verdienstelijk wer den voorgedragen. Hierna sloot de près, de Verg. dankte de leden voor de opkomst en Mevr. Schmid Marlissa voor haar bereidwil- Iigheid om deze avond op te luisteren. voor KOOPMANS' VLUGKQKENDE GORTMOUT als toespijs of ook des mor- gens bij het ontbijt (voor 4 personen) 75 gram Koopmans' vlugko- kende gortmout (plm. 7 8 lepels niet afgestreken) Vs hter half water, half melk, 3 gram zout. Zet de Gortmout op, met het kokende water en melk en het zout. Laat ze onder af en toe roeren gaar en bijna droog koken gedurende plm. 10 minuten. Geefzemet war- me of koude melk, al naar het seizoen en naar keuze met suiker of zout. Offlciele Mededeling. ~KWIEK" Uitslagen Kwiek I Musselkanaal 1 1 3. D.W.Z. 111 Kwiek 11 3—7. F.V.V. adsp. Kwiek adsp. 1 11 Programma voor morgen Kwiek adsp. F.V.V. adsp. 2 uur Opstelling J. Kerdijk (aanv.) B. Scholte Jr. J. Scheen. G. Scheen. Chr. Meijer. J. Ge- [ling. H. Visker. B. Wilbrink, J. Steen huis. N. Mulder. B. Mulder. Res. Jac. Swart, A. Mulder en H. Roose. Vrijdagavond a.s. om8.15u. belangrijke clubavond. Er zal door de heer Nijboer een be- spreking worden gehouden over vVoetbal". Aile leden, ook de adspiranten, worden aangespoord deze intéressante avond te komen bezoeken. De clubvaond wordt gehouden in het St. Vintentius gebouw. Wedstrijdprogramma voor Zondag 21 Februari: Zuidbroek II—Kwiek I 2 uur. Voor deze wedstrijd zal ech ter uitstel worden aangevraagd in verband met het feit, dat Oit dien dag drie Kwiekspelers in Nw.-Buinen voor een proef- e.ftal moeten uitkomen. De secretaris. D. O. S. Morgen Zondag Handbal- wedstrijd Bato—D.O.S. aan vang in Winschoten 2 uur. Vertrek per spoor 12.55, per bus 12.25. Opstelling als volgt L. Swart. l^Gre Koeneman, Wies Pol. Rika v. Zanen, Tina Boekholt, Wies Tiinans. L. Scholte, L. v. Zanen, Trui HBoekholt, Mar. Koeneman, Siena Helmers. ffEventueele bedankjes voor Zaterdagavond 8 uur. Volgende Zondag Atalanta- -D.O.S. Wie is de eigenaar van een wit jongens gymn. shirt, deze is blijven liggen tijdens de uit- voering in Hôtel Faber. afha- len bij ondergeteekende. De secretaris. H. Breurken. Officieele Publicatiën. Gevonden voorwerpen. Een schaats. Een Portomonnaie. Een Schoen. Kinderhandschoenen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Laten wij nooit vergeten, dat wij een eerepllcht heb ben te vervullen tegenover de ouden van dagen. Wie zich daarvan bewust is, neemt deel aan de actie voor Staatspensioen. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER, 5-11 Febr.'37. Geboren Aaltje d. v. Jan Schut en Titia Kruizinga Jan, z. v. Klaas Woltjer en Stientje Zuidema; Jantina. d. v. Pieter Voorma en Jantina Habing. Overleden Bernardus Hen- dericus Koning, oud 80 j., echtg. van Johanna Maria Pragt Annechiena Spornheijer, oud 86 j., ongehuwd Elizabeth Oost, oud 65 j., wed. van Jan Tromp; Doede Kalk, oud 87 j., wedn. van Annechien Postuma Jan Bakema, oud 25 j. echtg. van Gerritdiena Kremer. HOOGEZAND, 5-11 Febr.'37 Geboren Hendrik, z.v. Hen- drik Bos en Willemtje Broekema Westerbroek Roelf, z.v. Har- mannus Johs Loer, en Hinder- kien Moesker, Kalkwijk; Jantina J. d. v. Pieter M. Heerlien en Pietertje van der Scheun, Mar- tenshoek;Kornelia, d.v. Antonie Klok en Hermine Tor, van Royenstraat. Ondertrouwd Berend Meering van Vreeland en Enge- lina Klazema, van Vreeland, onl. te Hoogezand Cornelis Grissen van Westerbroek en Jantje Van Timmeren van Klein- Harkstede, SI. Martinus Matt. Snijders en Anje Gerritdina Westerdiep, beiden van Kalk wijk. Getrouwd Harmannus Jac. Bodewes en Heleena Bab. Mulder Jurrie Schaap en Frouke Boerma. SLOCHTEREN, 4—10 Febr. Geboren Johannes, z.v. W. Haan en F. de Jonge, Hélium Edo, z.v. J. H. Braam en B. Riemeijer, Slochter. Albert z.v. G. H. Brink en Z. Folkersma. Harkstede Jacob Klaas, z.v, R. Huisman en K. Nieboer. Scharmer Klaas Arnold, z.v, G. F. Veen en H. Beerta, Sloch- teren Ieko, z.v. J. Dontje en A. Smit, Slochteren. Ondertrouwd C. Grissen, Westerbroek(Gem. Hoogezand) en J. v. Timmeren, Klein Hark stede. Getrouwd P. J. v. d. Laan, Dwingelo en L. Abbring, Over- schild (Gem. Slochteren). Overleden Meerten Even- huis, oud 84 j. weduwn. van A. Smit Kolham; Tijnke Bruins- ma, oud 92 j. weduwe v. P. Suringsbroek, Hélium Hem- megie Marie Appeldoorn, oud 76 j. echtgen. v. J. Zuur, Schar mer; Riemke Doornbos, oud 78 j. weduwe v. E. Tuizinga, Kolham Johanna Reinigert, oud 87 j. echtgen. v. S. Staal, Denemarken(Gem. Slochteren); Derk Vrugt, oud 65 j. echtgen. v. G. Bos, Siddeburen; Zwaan- tje Hartman, oud 63 j. echtg. v. J. Molter, Slochteren Har- mina Uidersma, oud 51 jaar, echtgen. v. R. Koops, Sloch teren (Overl. te Groningen). ZONDAG 14 Februari 1937. Herv. Gem. Hoogezand: v. m. 10 uur, Ds. Oldeman, Collecte v. m. 11.30 uur, Kinderkerk. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde 's av. 7 uur, ds. Kruizinga. Westerbroek: v. m. 10 uur, Cand. Visser. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, ds. Siega. Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Greeven. Slochteren n. m. 6l/j uur, ds. Kwint. Schildwolde n.m. 6.30 uur, ds. Siega. Hélium n.m. 6.30 uur. ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. de Vries, Collecte n. m. 7 uur, ds. de Vries. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Bijlsma. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. A. du Croix van IJlst. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur, de heer J. Reinholtd; n. m. 5 uur, de heer J. Reinholtd n. m. 7.30 uur, Jongel. Vergadering. Woensdag 17 Febr- n. m 7.30 uur, Bidstond. Het Nieuwe Kanaal. De nieuwe kanaalplannen in Zuidoostelijk Groningen, waar- bij de belangen der gemeenten Hoogezand en Sappemeer zoo belangrijk zijn betrokken, ne- men hoe langer, hoe meer een vasten vorm aan. Zelfs is de bouw van een nieuwe sluis te Waterhuizen, in die plannen opgenomen reeds aanbesteed. Welke zijn die plannen en waarom worden ze noodig ge- acht In de memorie van toelich- ting zegt de minister van Wa- terstaat, dat in de laatste jaren bij debehandelingder Verkeers- fondsbegrooting tôt uitdrukking is gekomen, dat de scheep- vaartwegen in zuidoostelijk Groningen, met name het Win- schoterdiep en de ten zuiden daarvan gelegen veenkanalen in een voor de scheepvaart onvoldoenden toestand ver- keeren wegens te geringe af- metingen en gebrekkige voeding. Nadat een voor vijf jaren door het provinciaal bestuur van Groningen opgemaakt plan tôt verbetering op advies van de Staatscommissie voor het Vervoerwezen op grond van zijn grooten omvang als econo- misch niet voldoende gerecht- vaardigd ter zijde moest worden gelegd, is toen in gemeen overleg tusschen de technische diensten van Rijk en provincie een bescheidener plan opge maakt, waarbij rekening is ge houden met de opvattingen van de Staatscommissie. De minister verklaart, van oordeel te zijn, dathetalgemeen belang bij de verbetering der genoemde vaarwegen dermate is betrokken, dat een Rijks- bijdrage van 2/a van de kosten van grondaankoop en uitvoe- ring met betrekking tôt dit beperkte plan gewettigd is. Het plan omvat: 1. den aanleg van een verbin- dingskanaal tusschen het Eemskanaal en het Winschoter- diep 2. de verruiming van het Win- schoterdiep tusschen de 1 ge noemde verbinding en het onder 3 genoemde nieuwe ka- naalvak met den bouw van een nieuwe sluis te Waterhui zen ter vervanging van die te Martenshoek 3. den aanleg van een nieuw kanaalvak benoorden Hooge zand en Sappemeef; 4. de verruiming van het Win- schoterdiep, van de Rensel en van de Pekel Aa tusschen het onder 3 en genoemde kanaal vak nabij Zuidbroek en het Bulster verlaat, zoo noodig met nieuwe kanaalvakken in plaats van verruiming der bestaande bij Scheemda en Winschoten 5. het maken van een nieuwen vaarweg tusschen Zuidbroek j en Veendam 6. de verruiming van de Pekel Aa boven het Renselverlaat tôt deGockingawijk, metoverlaad- haven bij die wijk; 7. de werken tôt voeding van de kanalen uit het ljsel- meer via Friesland's boezem. Het normaal dwarsprofiel van de onder 1 t./m. 6 ge noemde kanaal verbeteringen, met uitzondering van het ge deelte oostelijk van het Ren- selkanaal, dat op kleinere afmetingen zal worden verbe- terd, is ontworpen met een bodembreedte van 12.20 M., beloopen van 1 3 en met een bodemdiepte van 3 M. onder kanaalpeil, terwijl er bij den grondaankoop op gerekend zoude worden tôt zoodanige breedte aan te koopen, dat ver ruiming van dit profiel tôt een bodembreedte van 17.20 M. mogelijk is. Het profiel met een bodembreedte van 12.20 M. kan dienen voor de dubbele vaart met 600 tons schepen, de enkele vaart met 1000 tons schepen in de vaart met kust- vaartuigen van 300 ton het profiel met een bodembreedte van 17.20 M. laat de dubbele vaart met 1000 tons schepen toe. Het plan voor de voeding uit het IJselmeer is zoodanig ontworpen, dat zooveel moge lijk voorkomen wordt, dat het toevoerwater door afvalwater van fabrieken wordt veront- reinigd. Naar globale schatting zullen de kosten van de werken f 6.850.000 bedragen, zoodat de Rijksbijdrage ongeveer 4.6 millioen zou zijn, welk bedrag b.v. door een subsidieering van jaarlijks f 400.000 geduren de 11 12 jaar zou kunnen worden verstrekt. Tôt dit doel is thans f 400.000 als eerste termijn van de Rijksbijdrage in de be- grooting opgenomen. Dit zijn de plannen en gros. Hoe zijn die en détail voor- zoover de gemeenten Hooge zand en Sappemeer daarbij nauw zijn betrokken Naar verluidt aldus ongeveer Er komt een verbindings- kanaal Eemskanaal-Winscho- terdiep. Van de uitmonding af wordt het Winschoterdiep verbreed tôt ongeveer bij de afgebrande fabriek Wilhelmina, waar het nieuwe kanaal uit het Winschoterdiep komt en dan verder noordwaarts achter Hoogezand en Sappemeer wordt doorgetrokkentotbij Zuidbroek Noordwaarts van het kanaal komt de groote verbindingsweg voor snelverkeer. In den Gron- ingerweg komt geen brug, zoo dat zij, die oostwaarts wonen van de doorsnijding, op een schiereiland komen te zitten. Bruggen komen in de Nieuwe laan, Knijpslaan, Slochterstraat en Noordbroeksterstraat, een pont bij den Winkelhoek. Het gewone wegverkeer met Gron. zal voor deze plaatsen over een dier bruggen moeten ge- schieden. Wat de gevolgen van de opheffing vàn de sluis te Mar tenshoek, welke die voor deze plaatsen in het algemeen zullen zijn, dient te worden afgewacht. De eersten wier belangen worden geraakt zijn de land- eigenaren en huurders, wier landerijen door het nieuwe kanaal zullen worden door- sneden. Daarbij kunnen zich tal van kwesties voordoen, die lokken tôt verweer. Een vraag is bijv. heeft men het plan, vooral wat den bruggenbouw betreft, maar te accepteeren, zonder meer Een andere vraag krijgen de landbouwers door het kanaal vrij vervoer van hun producten als door het Winschoterdiep, of moet er voor worden betaald door- dat er aparté steigers voor worden aangelegd, als bij het Eemskanaal En zoo kunnen er telkens weer nieuwe vragen rijzen. Niets valt dienaangaande met zekçrheid te zeggen. Dit echter wel bij verweer bereikt de enkeling weinig of niets. Daarvoor is noodig een or- ganisatie van personen, wier belangen parallel loopen. 't Is daarom een goede ge- dachte geweest van een der belanghebbenden om de an- deren zie de desbetreffende advertentie in dit nummer tôt een samenkomst op te roepen ten einde de juiste méthode te vinden, volgens welke die gemeenschappehjke belangen het best kunnen wor den behartigd. De Gaswasketel bij de Persil-Demonstraties Wat daarover in ons vorig nummer werd vastgesteld, heeft enige aanvulling nodig, die hieronder volgt. Een onderdeel dezer demon- straties, dat bijzonder de aan- dacht verdiende, was de gas- wasketel, waarin de witte was in een Persilsop werd gekookt. Zoodra de was kookte, werd de vlam klein gesteld en door middel van een in de ketel aanwezige sproeier het sop door het wasgoed gedreven, zodat slijtage niet meer voor- komt. Voor de was van een niet te groot gezin is hiervoor 2Vg 3 M3, gas nodig. „Het Zangersvolkje" „Wo man singet, setz dich ruhig nieder Bôse Menschen haben keine Lieder". Bekende woorden, die be- teekenisvol de groote vormende kracht schetsen, welke in den zang ligt besloten. Welke stem- mingen ook het gemoed beroe- ren, die van vreugde of rouw, van liefdesdrang of vroomheid, de zang vertolkt ze en heeft als zoodanig een veredelende taak. Het strekt daarom aan de gemeenten Hoogezand en Sappemeer tôt eer, dat daar sinds jaren her, dank zij ook bekwamen leiders, op cultureel gebied aan den zang zoo'n groote plaats is ingeruimd. De huidige generatie houdt de traditie hoog en tal van zang- vereenigingen leveren daarvoor het bewijs. Verheugend is ook het feit, want het goede, dat in de kinderziel wordt neergelegd, blijft een kracht en een steun voor het volgende leven dat in dit opzicht zooveel aandacht wordt gewijd aan de jeugd. Zoo heeft nu de vereeniging „Het zangersvolkje" te Hooge zand—Sappemeer besloten ten einde aan de jeugd van Sap pemeer beter gelegenheid te bieden om de lessen te volgen, het leslokaal te verplaatsen naar de o. 1. school in de Stationsstraat te Sappemeer, terwijl tevens in plaats van den heer Voor in 't Holt, die wegens drukke bezigheden heeft bedankt, de heer L. Smid als directeur is benoemd, wiens naam alleen reeds een aanbe- veling als zoodanig inhoudt. Deze mededeelingen maken iedere verdere opwekking over- bodig. Wie er meer van wil weten, raadplege een adver tentie in dit nummer. Rechtzaken. De politie te Assen heeft Roelof O. uit Hoogezand ver- oordeeld tôt f 15.— subs 10 d. h. veroordeeld wegens het laten rijden met een auto zonder belastingkaart en Sander V. uit Hoogezand tôt f 5.—b. subs. 5 d. h. wegens het rijden zon der belastingkaart. Egbert K. van Kropswolde, verdacht wegens hetuitlokken van misdrijf omdat hij een distilleertoestel zou hebben ge plaatst in de woning van Geert Philips te Schipborg, waar het in beslag genomen werd nadat, zooals ter recht- zitting bleek reeds alcohol was bereid van 52 pet., hoorde door den Officier van Justifie drie maanden tegen zich eischen. De kantonrechter te Zuid broek heeft veroordeeld wegens rijden met een motorrijluig met verblindende verlichting J. T. te Zuidbroek tôt f 7.50 b. subs. 5 d. h. wegens zich op hin- derlijke wijze aan den weg ophouden J. K. te Foxham, B. de R. en H. W. te Sappe meer en R. H. te Hoogezand tôt f 2.— b., bij de eerste twee subs. 2 d. h., bij de laatste twee subs. een week tuchtschool wegens het verkeer op de weg belemmeren J. v. d. W. te Zuid broek tôt f 1.— b. subs. 1 d. h. en H. A. W. te Zuid broek wegens het rijden met een rijwiel zonder licht totf 1.- b. of 1 week tuchtschool. Aan dearrondissementsrecht- bank is behandeld de zaak tegen J. K. te Hoogezand ver dacht van oplichting voor f 250.— van J.J. Peters. Hoe- wel verd. ontkent en zegt de f 250.te hebben terugge- geven, wordt hij veroordeeld tôt 6 maand gevangenisstraf (eisch 8 mnd.) Eveneens die tegen H. Sw. te Hoogezand, verdacht van diefstal van een schaap uit de weide. Verd. zegt dat het een vergissing was, hij dacht dat het zijn eigen schaap was. Eisch 1 mnd. voorw. gevang enisstraf. Vonnis Vrijspraak. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Druk bezocht en uitstekend geslaagd is de feestelijke propagandavergade- ring, Vrijdagavond door de afd. Sappemeer onder leiding van den heer D. L. de Koe in het hôtel Beereboom gehouden. Spreker was de heer H. A. v. d. Zijl van Ten Boer, wiens krachtige propagandarede met de grootste aandacht werd ge- volgd. De rederijkerskamer „Vondel" voerde het bekende „Om 10000 dollar" op en oogstte daarmee een groot succès. Een succesvolle avond. Vele nieuwe leden traden toe. Hoogezand. Benoemd tôt tijd. onderwijzeres aan de komschool, alhier, mej. J. J. Libbenga, alhier en aan de o. 1. school te Kropswolde Mej. S M. Schoemaker te Sappemeer. Hoogezand—Sappemeer. Het Comité van Actie van de Centrale voor Werkloozen- zorg, gesticht op initiatief van den Raad van Kerken voor practisch Christendom, hield in de leskamer bij de Ned. Herv. Kerk te Hoogezand on der voorzitterschap van ds. G. Oldeman een jaarvergadering. Uit het verslag van den secre taris, den heer G. Jeuring, bleek o.m. dat 25 jongens te Roden een werkkampperiode van 8 weken hadden medege- maakt en 9 van 2X8 weken. De resultaten waren alleszins bevredigend. Doordat ze inmid- dels werk hadden gevonden, hadden zich 22 jongens, die zich wel hadden opgegeven, teruggetrokken. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer H. Viening, werd na accoord- verklaring namens de kascom- missie door den heer H. Kolthof goedgekeurd. Herkozen werden resp. als 2e secr. en 2e penn. de heeren D. ter Veer en J. Voorenkamp en gekozen als 2e voorz. de heer H. Kolthof. Nog werd een kascommissie en een collectiecommissie be noemd. Besloten werd om de collecte te houden van 30 Maart tôt 3 April. Bovendien om te pogen in nauwer contact te komen met corporaties en personen, die ijveren voor cultureelen werkloozenzorg en eveneens om een propaganda- avond te organiseeren. Kropswolde. Ten overstaan van den Heer Notaris Hoogen- boom te Hoogezand werd in het café Kloosterhuis ten ver- zoeke van de familie Wed. O. Cock—Venema, publiek verkocht I. Eene royale Renteniersbe- huizing te Kropswolde, groot 12.90 are, 't laatst bewoond geweest door Mevr. Wed. O. Cock voor f 3400,— aan den Heer M. Sluis te Kropswolde. II. 1.77.10 H.A. Groenland, gelegen te Westerbroek voor f 2000 III. De Eigendom van 2.34.20 H.A. behuisd land te Scharmer in gebruik bij den heer Eltjo Eggens, voor een op 1 No- vember verschijnende huur van f 58.— voor f 1700.—. Perc. II en III aan den heer L. Oomkes te Westerbroek. Kolham. De afd. Kolham van den Bond voor Staatspen- sionneering heeft haar feeste- lijken propaganda-avond vast gesteld op Zaterdag 20 Febr. in café-Braam. Het programma ziet er verlokkend uit. De heer H. A. v. d. Zijl van Ten Boer zal spreken over Belangrijke Dagen", de tooneelvereeniging „Vriendschap" van Slochteren zal een tooneelspel opvoeren: „De aiwige stried" en een klucht „Debet aan firma Meijer", dan zal er muziek zijn en andere verrassingen. Wie bovendien let op het goede doel, dat ten slotte, hoofdzaak is, bezoekt deze le zing en uitvoering en wekt anderen daartoe op. Kielwindeweer. Alhier is een kinderzangkoor opgericht, waarvan tôt directeur is be noemd de heer J. Smid te Hoogezand. De repetities nemen Donder- dag a.s. te 4 uur een aanvang in het café Bentum. Siddeburen. In de vacature Steenhuis aan de Neutrale U.L.O. school, alhier, is door het bestuur der Siddebuurster Schoolvereeniging benoemd als tijdelijk onderwijzer, de heer i H. Oosting, momenteel werk- zaam als volontair aan de O. L.S. te Schildwolde. Noordbroek. De heer H. Alkema van Woltersum, is al hier benoemd als onderwijzer aan de Noorderschool. Slochteren. DeNed. Akk.b. centr. heeft bekend gemaakt, dat de steum voor groene erw- ten, klasse C, zijn gedenatu- reerd in het tijdvak 18t.m. 23 en van 25 t.m. 30 Jan. f 1.20 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten v.d. laagste klasse, en voor andere erwten, gedenatureerd in het zelfde tijdvak, bedraagt de steunvergoeding f 0.70 per 100 k.g. Groenteveillng Hoogezand—Sappemeer 11 Februari Knoldseldery f 02.00—04.90 per 100 stuks. Spruiten f 02.20—02.60 Witlof I f 03.60-07.50 Peen f 01.10-01.50 per 100 pond Andijvie f 02.30 Boerenkool f 01.80—02.20 per 100 krop. Rabarber f 08.70—10.00 Prei f 03.80—06.60 per 100 bos. PU peu 2 (Nadruk Verbode 'c (bayer) V R y A AYEr) V

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2