en Huish. Artikeli 2 Fauteuils en 4 Stoeli 3 Kinderwagens Koopt nu de prijzen zijn laag. H. G. PRENGER, Boom Carbolinenm. Aanleg en Onderhuud van Tuinen. lit SÏAD ÛdûtS DE GROI RECEPT Advertenties opgigeven v. Oosl-Goorecht worden levons geplaatst in de Sloehter Gourant Martenshoek eiken Ligstoelen Had Uw Advertentie hier gestaan, ze was door dui- zenden gelezen Wij verkoopen op veeren m. 1. van f 28.50 voor f 22,S 2 Fauteuils en 4 Stoelen ri en z. met mcq. m. veeri f 17.75. 4 eiken Stoelen m. 1. f 11.7 8 idem m. v. m. 1. f 9 75. 6 eiken Stoelen voor f 19 5 4 sterke Stoelen nu f8." 6 prima Stoelen m. 1. rug t zitting bekl. nu f 16.5 3X2 aparté Stoelen v©( heel extra prijzen. 1 Dressoir j 1 Theemeubel 15.7 1 groote Koordspiegel 1 mooie Stijikast 21.- Theemeubeltjes 3.9 Bloemstanders 6 Stoven (groote) 3 Eiken Bijzettafels 2 2 Aparté Crapauds 117 Nachtkastje 2.5i Prima Waschkast f 5 58 Slaapk Stoelen p. p. gesch f 2 75. Rieten Stoelen f 2 75. Fauteuils m. 1. f 3.98. voor «an prljsje. Mooie ronde eiken Tafels vooi f 6 90 Kleine Divan f 6. Qroote partlj met kussen f 3 75, 4 90, 5 75, 6.50, 7 25 enz. Tafelkleeden weefstof f 1.39 4 gebrulkte Stoalan sa- men f 3.00 Franco levering. Bloamist, Hoogazand. Verkrijgbaar Tevens F U I L L t T U N ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bawerkt door Mr. W. d'Obéi Langzameihand kwam er een gevc van verslagenheid over Jacques. 1 stelde zich de tekurstelling van Jani; voor, wanneer hij haar zou veitelle dat hij zich nu reeds een zoo machtij pcrsooniijkheid als Charlie Stone t vijand had gemaakt. De hoop op litfde en geluk, die h d ep in zijn ziel verboigen, had gi k e terd, scheen hem nu heel zv»a een herses cbimonbereikbaar. Tegenspoed. Achter de brug, waar het gelui van het oikest slechts vaag doordronj lag Evelyne Stone dien avond behaag lijk in haar dekstoel uitgestrekt, ve van de verblindende lichten van dei salon. Over haar voeten lag een plaii en in haar geparfumeerden zijdei avondjurk leek zij veel op een zeldza me orchidee. Droomerig staarde zl voor zich uit. Dicht bij de Amerikaan, sche op een klapstoeltje gezeten zuchtte Janine: „Morgen komen wi reeds aan. Ik voel mij zoo opgewon- d n". »Wat denk je in Kowa te doen, N.ne?" „lk zal Fransche les moeten geven, oi misschien wel pianoiessen. Als er h veel Ieeraressen zijn, dan moet ik m-ar mudiste of zoo îets anders zien te worden". „lk wil niet, dat je in een hôtel gaat wonen. Dat is niets voor jou. Je zult bij mij wonen in Stone-house!" Janine was zoo aangedaan door dit onver- Nederl. Vereen. van Huisvrouwen, Atd. H.—S. Maandagavond zijn een 28 tal dames leden met een extra Qadobus naar Groningen ge- trokken om de lezingvan Mevr. Aberson—Uges bij te wonen. Met zeer veel genoegen hebben allen naar de intéressante spreekster geluisterd, die met haar mooie lichtbeelden en boeiende toelichting hierbij, ons zo'n juist beeld wist te geven van het harde leven in Canada, niet alleen voor de man maar vooral voor de vrouw en ook voor de kinderen. Maar ondanks dat harde leven wist Mevr. Aberson toch ook het mooie, wat daar bestaat, het intieme gezinsleven^waar ailes met en voor elkaar gedaan moet worden, de grote harte- lijkheid en hulpvaardigheid onder de mensen onderling, het grootse van de natuur, naar voren te brengen. Zeer voldaan trokken we om plm. elf uur weer met de bus naar huis. Daar dit uitstapje uitstekend in de smaak is gevallen, hoopt het Bestuur nog eens zoiets te kunnen organiseren. Leden, wanneer U eens iets op het oog hebt, waarschuwt dan even, dan kunnen we maatre- gelen treffen. Donderdag 25 Maart, 3 uur. in de Harmonie geeft mevr. Aberson—Uges haar lezing voor de atd. Groningen van de Ned. Ver. v. H. Dames die de lezing bij willen wonen kunnen zich tôt en met Maan- dag 22 Februari opgeven bij de Secr. Mevr. Beukema-Goud- smit, tel. 308. Bij voldoende deelname zul- len we nog een zuivelcursus organiseeren. U kunt U opge ven bij Mevr. Hermann of Mevr. Schoemaker, maar wacht U niet te lang, geeft U nog deze week op. Ook niet-leden kunnen zich opgeven. Voor de dienstboden- cursus in nog onvoldoende aanmelding. De volgende week is daartoe nog gelegen- heid. Aangifte bij dezelfde da mes. Kosten dezer cursussen zijn 55 et. per 3 lessen. voor KOOPMANS' VLUGKOKENDE GORTMOUT als toespijs of ook des mor- gens bij het ontbijt (voor 4 personen) 75 gram Koopmans' vlugko- kende gortmout (plm. 7 8 lepels niet atgestreken) Vs liter half water, half melk, 3 gram zout. Zet de Gortmout op, met het kokende water en melk en het zout. Laat ze onïler af en toe roeren gaar en bijna droog koken gedurende plm. 10 minuten. Geefzemet war- me of koude melk, al naar het seizoen en naar keuze met suiker of zout. Na afwerking van de agenda optreden van den heer K. Pe- kelharing uit Utrecht. 1 Voordracht „Chanson Triste" 2 Dansen a Gebed b De laatste Koning c De werklooze 3 Voordracht Zwart-wit liedjes 4 Dansen a Thuiskomst b Marsch Introductie vrij. Geen entrée. We kunnen nog best enige prijsjes voor de verloting ge- bruiken. Onze hartelijke dank voor 't reeds gezondene. Het Bestuur. Geen vrede verdient de naam vrede, wanneer daarin de kiem van een nieuwen oorlog ver- borgen ligt. KANT. Offlclele Mededeling. „KWIEK" Uitslagen vorige Zondag: (Vriendschappelijk) Rood-Wit Kwiekl 4—5 Kwiek adsp.F.V.V.adsp. 7-1 Programma voor morgen ZuidbroekIIKwiekl 2 uur Opstelling Kwiek I G. Swart. H. Clobus, G. Heller (aanv.). H. Mulder, D. Bakker, M. Na- gengast. J. Galdermans, J. Hanekamp. G. Boekholt, J. Bodewes, W. Gibcus. res G. Scholte en J. Bakker. Vertrek per fiets om 1 uur vanaf de Bonthuizerbrug. Dins- dagavond 8.15 uur Bestuurs- vergadering ten huize van den penningm. Er volgt geen con- vocatie. Programma voor Zondag 28 Febr Kwiek II—F.V.V. III 2 uur H.S.C.adsp.—Kwiek adsp. (1 uur Kwiek-terrein). De secretaris. D. O. S. Morgen Zondag handbalwed- strijd Atalanta—D.O.S.- Stads- park veld I. Opstelling als de vorige week aanvang 10 uur. Vertrek uiter- lijk 8.48 af Garage-Gado. Volgende week H.S.-D.O.S. 2 uur. Zondagavond 8 uur bestuurs vergadering in het St. José" gebouw. De secretaris. H. Breurken. Officieele Publicatiën. NfT G RFJaTtONaiJÏ VCOLTO^M) VQQS VB£DÊ ÊN VBUMdD OPOgP hs. - Het Bestuur van den Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, groep Hoogezand— Sappemeer, noodigt U uit ter bijwoning van dejaarverga- dering op Dinsdag 23 Febr. a.s. in Hôtel Beereboom te Sappemeer. Aanvang s'avonds 8 uur. Gevonden voorwerpen Kop van lantaarn Een armband Rijwielbelastingmerk. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BEKENDMAKING. Drankwet. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, brengen ter openbare kennis, dat op 18 Februari 1937 door Warner Rowaan, van beroep melkventer, wonende te Wes- terbroek, Gron. weg 8a, bi hunne vergadering is inge- diend een verzoekschrift om verlof tôt den verkoop van alcoholhoudende drank anderen dan sterken drank, voor de ge- lagkamer van het perceel Hoo gezand, Eendrachtsweg 1, ter oppervlakte van 140.57 M2, Binnen twee weken na de bekendmaking dezes kan een ieder tegen het verleenen hier- van schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Hoogezand, 19 Februari, 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. BARTELS. De Secretaris G. ZWIERS. Vaststelling Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders der gemeenten HOOGEZAND en SAPPEMEER maken be- kend, dat de op heden vast- gestelde kiezerslijst voor het jaar 1937/1938 van den 23-sten Februari tôt en met den 16den Maart a.s. op de secretarie der gemeenten voor een ieder ter nzage is nedergeleg den tegen jetaling der kosten in afschrift, en stemdistrictsgewijze, in uit- treksel, verkrijgbaar is gesteld. Tôt en met den 9den Maart a.s. is een ieder bevoegd, bij îet gemeentebestuur verbete- ring van de vastgestelde kie zerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voor- comt, niet voorkomt, niet be- hoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aan- gewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden ge steld. Hoogezand, 22 pebr ig3? Sappemeer, Burgemeester en Wethouders van Hoogezand De Burgemeester, D. BARTELS. De Secretaris, G. ZWIERS. Burgemeester en Wethouders van Sappemeer De Burgemeester, A. JONKEREN. De Secretaris, J. J. PERDON. - Jaarlijksch onderzoek. De Burgemeesters der ge meenten HOOGEZAND en SAPPEMEER brengen ter al- gemeene kennis, dat in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek zal plaats hebben van de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1925 en 1928. Plaats en tijd van het on derzoek zullen nader worden bekend gemaakt. Hoogezand, jg pebr ig3? Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd D. BARTELS. A. JONKEREN. K EU RING. De Burgemeesters der ge meenten HOOGEZAND en SAPPEMEER maken bekend dat de keuring voor de inge- schrevenen der lichting 1938 voor beide gemeenten zal plaats hebben in het hôtel Fa- ber, te Hoogezand t.w. a. voor ingeschrevenen der gemeente SAPPEMEER op 18 en 19 Maart a.s. b. voor ingeschrevenen der gemeente HOOGEZAND op 16, 17 en 18 Maart a.s. Voor nadere inlichtingen wordt verwezen naar de des- betreffende openbare kennis- geving op de gebruikelijke plaatsen in iedere gemeente aangeplakt. Hoogezand, jg pebr ig3? Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd D. BARTELS. A. JONKEREN. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER, 12—18 Febr. Geboren Abraham Pieter, z. v. Gerben Abraham Smitten- berg, en van Antje de Haan Amel, z. v. Pieter Messchen- dorp, en van Tonniske Roggen Harm Remmert, z. v. Hendrik Kamphuis, en van Harmiena Maria Hillechiena van Diepen Geert, z. v. Jan Uildriks, en van Derkiena Kliphuis Ondertrouwd en Getrouwd geene. Overleden Hendrik Kalk, 25 j., ongeh. HOOGEZAND, 12—18 Febr. Geboren: Jantje, d. v. Jurjen Kuiper, en Dievertje Tams, Windeweer; Jantje Bouwgien, d. v. Herfdrik Huisman, en Johanna Klunder, Westerbroek; Willemtje, d. v. Christiaan Veenma, en Trijntje Deurholt, van Royenstr. Hendrik, z. v. Roelof Sluurman, en Roelfina Krikke, Westerbroek. Ondertrouwd Geert W. Huizing, van Wildervank, en Willemina S. Buiter, van Nieu- we Compagnie Hilko Winter, van Sappemeer, en Henriette Joh. Moes, van Martenshoek; Mattheus Ainko Meijer, van Sappemeer. en Trientje Jager, van Hoogezand. Gehuwd Jans Nieborg en Geziena Anna Dijkman. Overleden Geert Hassing, 79 j., weduwn. van Grietje Straat Klaas Akkerman, 65 j., echtgen. van Niessien Venema, overl. te Zutphen Hendrik Faber, 22 j., ongeb. overl. te Groningen. SLOCHTEREN, 11-17 Febr. Geboren Elizabet d. v. J. Brouwer en D. Olthof, Sidde- buren Geessien, d. v. J. Broe- kema en G. Marrink, Kolham Reginus Henderikus, z. v. H. Rumpff en G. A. Tepper, Slochteren Eika Neeltje d. v. W. H. Meijer en E. Medema, Siddeburen Aaltje Jantje, d. v. J. C. Fluks en E. J. Zonder- man, Kolham; Marrie Hendrika, d.v. M. C. Kainp en J. Lubben, Slochteren Harm, z. v. J. Roelfsema en A. R. Lenting, Schildwolde. Ondertrouwd geene. Getrouwd geene. Overleden: Jakob Nieboer, 66 j., echtgen. v. G. Kreuijer, Harkstede Grieto op 't Holt, 7 j., z. v. H. op 't Holt en J. Meskendorp, Kolham Jan Bovenhuis, 77 j., echtgen. v. A. Boer, Slochteren Zwaantje Schuirman, 88 j., wed. v. D. Begeman, Slochteren. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur. ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. de Vries, n. m. 7 uur, ds. Marra (geb. v. Chr. Bel.) Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Rosbergen. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer: v.m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur, de heer J. Reinholtd; n. m. 5 uur, de heer J. Reinholtd n. m. 7.30 uur, Jongel. Vergadering. Woensdag 24 Febr. n. m 7.30 uur, Bidstond. Plaatselijk Nieuws. Invoering van iets nieuws prikkelt altijd tôt verzet. Zoo is 't gegaan met die van den achturendag, van den leerplicht zelfs met den aanleg van bui- tenbegraafplaatsen. Waren ze een voldongen feit, dan wer- den bestrijders vaak tôt lof- redenaars. Zou het met het staatspensioen anders gaan? PREDIKBEUJRTEN ZONDAG 21 Februari 1937. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde geen dienst. Westerbroek 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Middelbert: v. m. 10 uur, Cand. Kolman. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer n. m. 2 uur, ds. Kwint. Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Greeven. Slochteren v. m. 9Vs uur, ds. Kwint. Sappemeer. TeOudePekela is verkocht het ijzeren tjalk- schip „Vier Gebroeders" groot 63.774 ton met toebehooren, thans liggende in de Ooster- haven te Winschoten, laatste- lijk bevaren door schipper H. v. d. Heide. Kooper de heer J. J. Hazewinkel, alhier, brand- stoffenhandelaar, voor f 245.—. Hooqezand—Sappemeer. De uitnoodiging van den heer P. Smit aan belanghebbenden bij de doorsnijding der gron- den voor den aanleg van het nieuwe kanaal noordwaarts der gemeenten Hoogezand en Sap pemeer om in het Bontehuis te confereeren over de daarbij betrokken gemeenschappelijke belangen is wel een succès geweest. Niet minder dan 46 personen hebben daaraan ge- volg gegeven. Zij vormden drie groepen a. landeigenaren, b. huurders en c. geinteres- seerden ten aanzien van huizen en zaken. Onder leiding van den heer P. Smit zijn vele en velerlei zaken besproken, waar- bij uitdrukkelijk naar voren kwam, dat het volstrekt niet in de bedoeling om een op positioneele actie te voeren. Tenslotte werdt de volgende Kanaal-Commissie benoemd, bedoeld als vertrouwens-com missie voor a. de heeren U. D. Reinders en P. Smit voor b. de heeren F. Hommes, F. ten Kate en H. Westers en voor c. deheeren Joh.Bos en E.Kooi. Hoogezand. Op de alge- meene ledenvergadering van de Begrafenisvereeniging- Hoogezand, gehouden in het hôtel Faber onder voorzitter- schap van den heer K. Ottens gehouden, kwam tôt uiting, dat deze vereeniging is ge- vestigd op een gezonde basis. Dit viel af te leiden uit het verslag van den secretaris, den heer H. Klein, dat o.m. ver- meldde, dat een leden-verlies van 25 (22 overleden, 2 ver- trokken, 1 bedankt) door toe- treding van nieuwe leden volkomen was gecompenseerd een zeer belangrijke factor, als uit het verslag van den pen- ningmeester, den heer H. Hut- tinga, dat een batig saldo noemdevanf479.01 bij f 6229.75 aan ontvangsten en f 5909.68 aan uitgaven. Voor begrafenis- sen van niet-leden, 26, werd f 2351.56 ontvangen. De prettige samenwerking tusschen het bestuur en het personeel, waarop de voorzitter wees, draagt indirect tôt de vorming van dit gunstig oor- deel bij. Het bestuur bleef, zooals het was, terwijl de heerj. R. Bos- man.aan de beurt van aftreding, als lid der kascommissie werd vervangen door den heerH. J. Brouwer. Tôt tijd. onderwijzeres aan de o.l. komschool is be noemd mej. B. Bartels, alhier. Kropswolde. Voor de poli- tierechter te Assen stond de vorige week terecht Egbert K., aldaar, verdacht van aanzet- ting tôt het frauduleus stoken van drank bij defamilie Philips te Schipborg. De eisch was 3 maanden, doch deze week is vrijspraak gevolgd. Waterhuizen. Van de scheepswerf, Waterhuizen van den scheepsbouwer J. Pattje, alhier, is met goed gevolg te water gelaten het motorkust- schip „Eemshorn", groot ca. 260 ton d. w. in aanbouw voor kap. G. de Boer te Delfzijl. Het schip wordt gebouwd onder klasse Germ. Lloyd en zal worden voorzien van een Appingedammer Brons-Diesel- moter. De kiel wordt gelegd voor een moter-kustschip Bn. 170, groot ca. 390 ton d. w. te bouwen voor binnenlandsche rekening onder klasse British Corporation, waarin eveneens een App. Brons-Dieselmotor zal worden geplaatst. Kiel-Windeweer. In het café-Piest had Donderdag on der voorzitterschap van den heer H. van Peer de jaarver- gadering plaats van de begra- fenisvereeniging „Kielwinde- weer en 0." De secr.-penn. de heer J. Albronda, deelde in zijn ver slag mede, dat er één le, twee 2e en negen 3e klas be- grafenissen hebben plaats gehad waarvan 1 niet voor rekening van de vereeniging en dat daarbij in 10 gevallen de lijkkoets was gebruikt. Het ledental, 351, was stationnair gebleven. Diens financieel verslag noemde de volgende cijfers ink. f 597,67 uitg. f 576.— batig saldo f 21.67 dat de reserve deed stijgen tôt f 659.551/2. De heeren G. Hindriks, J. Laning en D. H. Siebering wer- den als bestuursleden herko- zen. Ter vergadering vormde evenals bij de vorige jaarver- gadering de treurige toestand van de klaplaan een onder- werp van bespreking. De on- derhandelingen over een bete- ren toegang naar het kerkhof langs den oostkant van het Kieldiep hadden een negatief resultaat gehad, waarom werd besloten om tôt de gemeente Groningen, waaraan de klap laan behoort, het verzoek te richten om liefst met spoed in den onhoudbaren toestand ver- betering te brengen. Het kinderzaggkoor, dat hier onder leiding van den heer J. Smit van Hoogezand is opgericht, is begonnen met 33 leerlingen. Het is „Het jonge Volkje" gedoopt. ADVERTENTIEN Heden overleed, na een korslstondige ziekte onze geliefde Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom JAKOB ALBERTS, in den ouderdom van bijna 30 jaar. Martenshoek, 18 Febr.'37. Werfkade 49. Uit aller naam; M. ALBERTS. Fa. J. 3 (Nadruk Verboden.] Mît 00ST-600RECHT het meest gelezen blad in deze omgeving, wordt huis aan huis bezorgd in 8000 gezinnen.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2