660 goede «a aile soort G. BUI" DE STAD ONDES DE Gi te Dr. K. BOS Uitvoering op 13 en 14 MAART Vee- en Pluimveevoeders K. TROMP A. Scheper, 2 ons fijne Bonbons en Huish. Artikelen 2 Fauteuils en 4 Stoelen Goedkoope Meubelen JÂNNES SLUITER B. AALFS - Scharmer. H. BODEWES Nieuwe Begrafenisver. Je Laatste Eer" Nieuwe Leden Voor Uw naar het juiste adres Electr. Coi Oogarts afwezig. „VIOLERIA" J.KLIPHUIS Advertentie's Koopt een SAPPEMEER TELEFOON 213 waaronder '■/flayùâ Jbu-o* Spaarbank Harkstede-Scharmer Red. Kamer WESTERBROEK oP le voeren stukken l/VLartenshoek Prijzen vanaf f 38.00. Kweekerij Slochterstraat Heeraplein 16a, Griningen. Maandag a.s. Âanvang 8 uur pneies. NI AFLODP BAL. Prachtsorteering KOEKJES ,dvertentles en Ge rijdt als vanzelf. te KOLHAM. De tijd is weer gekoi UW TUIN. Voor goede Wendt U tôt ons. aile mogelijke inlichtingen WiJ habl voor Landbouw, Tuinbou Tevens zijn bij ons v Sla-, Andijvla- an a; en verdere Tuinbenoodigd Ailes teger Beleefd aanbevelend, VLUGGE LEVERING HET AANGEWEZEN FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLE Vrij vertaald en bewerkt door Mr. W. 5 (Nadruk Verboi Otn zijn gevangennem motiveeren, beriep raen zich c voortdurende tochten in die c van het schip, die alleen voor kias passagiers waren gereseï Temidden van ai dezevreemdel die Tao bij zichzeif barbaren no voelde bij zich zeer vernederd. mond wist, hoe uiterst fijngevoî Cbineezen zijn, hoe groot hun i l»efde is hij wist eveneens, een waarde zlj hechten aan het ui der dingen, aan het prestige. Ee wordt door een Hemeling slechi zoodanig bescbouwd, wanneer z kend is. Tao, afgerost door Charlie S had Stone moeten afrossen on prestige te herwinnen. Ongelukl wijze was Tao, evenals aile Chine niet erg strijdlustig. Hij had du geheelen nacht over de beleed nagedacht en had er onder gel Toen Jacques dien ochtend, il drukte, die aan de aankomst vo ging. Tao op de brug zag s constateerde hij dat aile passa hem snel uit den weg gingen. schien waren zij reeds op de hc g^steld van het avontuur in den en geloofden zij door hun hoi Charlie Stone te vleien misse ook gehoorzaamden zij slechts ai mode van Kowa, die een diepe achting eischte voor aile kleurlit Deze manieren ergerden Jacque als laatste uitdaging naderde hij en begon een gesprek met hem. de eerste woorden, die hij met Jac had gewisseld, begon Tao, die toi Nederl. Vcreen. van Huisvrouwen. Atd. H.—S. Op verzoek van eenige deel- neemsters van de in Hoogezand en Sappemeer gehouden kook- cursussen zal Mej.Dommerhold nog een verdere cursus van drie lessen geven, waarbij die- genen, die zich nog voor een eerste hebben aangemeld, ook worden opgenomen. Zij die hiertegen bezwaar mochten hebben, worden verzocht dit voor 9 Maart op te geven bij Mevr. Hermann, telefoon 32. Zonder tegenbericht verwach- ten we, dat op 12 Maart aile dames 's middags om 3 uur op de Gasfabriek te Hoogezand présent zullen zijn. De cursus is n.l. vastgesteld op drie Vrij- dagen 12 Maart, 26 Maart en 2 April. Het is aan te raden een oude jurk aan te trekken, of een schortje mee te nemen. De kosten der cursus bedragen f 1.per persoon voor drie middagen. Ook de kookeursussen voor jonge meisjes gaan door. Deze zullen plaats hebben op Dins dag 30 Maart, 6 April en 13 April, telkens om half 8 des avonds in de Gasfabriek te Hoogezand. De kosten bedra gen f 0.55 per persoon voor drie avonden. Evenals de da mes raden wij ook de meisjes aan, een schortje mee te nemen. De lezing van Mr. Dr. J. H. Bast over „Devaluatie" zal plaats vinden op Woensdag- avond 24 Maart. Nadere gege- vens hierover zullen nog volgen, maar wij hopen, dat onze leden dezen datum vast noteeren. Voor de middaglezing van Mevr. Aberson—Uges kunnen de kaarten worden afgehaald bij Mevr. Beukema, Parklaan 11, Hoogezand (Westerpark). De kosten bedragen f 0.25 voor onze leden en f0.50 voor niet leden. Tijd en plaats van ver- trek zal nog nader worden bekend gemaakt. Offlclele Mededeling. KWIEK" Uitslagen vorige Zondag Kwiek adsp.—H.S.C.adsp. 1-1 Kwiek II—F.V.V. 111 2—0 Door deze overwinning be- haalde ons tweede elftal tevens het kampioenschap van haar afdeeling. Gefelicitéerd, jon- gens 11 Voor morgen zijn voor ons geen wedstrijden vastgesteld. De tweede elftalspelers wor den Maandagavond allen bij Jac. Koeneman, Oosterpark, verwacht om plm. 8.30 uur. Het Jaarlijksche Kwiek feest waaraan nu tevens een kam- pioensfuif is verbonden zal dit jaar waarschijnlijk worden ge houden op Zondag 11 April in 't Hôtel Faber. Nadere bij- zonderheden volgen in de off. med. De adspiranten worden ver zocht, zoo spoedig mogelijk hun contributie (voor zoover die nog niet betaald is) te betalen bij de penningm Jac. Bodewes. Zij die aan deze wensch niet voldoen vôôr Woensdag 10 Mrt. worden on- herroepelijk geschorst voor 1 of meer wedstrijden. Wedstrijdprogramma voor Zondag 14 Mrt. H.S.C. 5Kwiek 2 aanv. 2 uur. De secretaris. D. O. S. Morgen Zondag geen hand- balwedstrijd. Volgende week Atalanta—D.O.S. Door de bereidwilligheid van H.S. kan de les voor de groep Dames 1 Maandag a.s. 8 Maart van 7.30—8.30 uur beginnen. Wij vertrouwen dat aile Dames aanwezig zullen zijn. Vanaf deze plaats betuigen we H.S. onzen hartelijke dank. De secretaris. H. Breurken. Si EL Oc Morgen speelt S.B.O. zijn eerste wedstrijd tegen Voor- waarts te Veendam. Vertrek per fiets 1 uur. Dames L. v. Delden, A. Rij- kens, R. de Boer, K. Klat, H. Kleefsman, G. Scheepstra. res E. Blijham. Heren T. Rijkens, D. Rijkens, K. Klat, H. Scheepstra R. v. Delden, J. Kuper. res E. Smit, R. Venema. De Secretaris. Officieele Publlcatiën Gevonden voorwerpen. Een Herenpolshorloge Een Heerenrijwiel Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER, 26 Febr.—4 Mrt. Geboren Wilhelmus Hen- dericus Albertus, z. v. Wilhel mus Hoogstra, en van Adriana, Elisabeth Johanna van Hal Jako bina Henderika Frouwke d.v. Wessel Porrenga, en van Grietje Staal. HOOGEZAND, 26 Febr.— 4 Mrt. Geboren Grietje d.v. Harmannus Stol, en Elizabeth Kruissel, Foxhol Maria Wol- terdina, d.v. Harmannus Schier- beek, en Jacoba H. van Demter, van Royenstraat, Kropswolde Derkina, d.v. Warner Rowaan, en Geertruide Willemina A. Beerta, Westerbroek Antje, d.v. Hendrik Bosman, en Eli zabeth Nyenhuis, Foxhol;Jakob, z.v. Harm Ch. Prenger, en Eltje Nip, Hoogezand Jan Gerrit, z.v. Pieter Hendriks, en Grietje A. Begeman, Westerbroek Gerrit, z.v. Gerrit van Bruggen, en Geesje Westerveld, Wester broek Geert, z. v. Hendrik Reinders, en Ike Bouman, Windeweer Magretha Johanna Engelina, d. v. Helenus Johs Bodewes, en Catrina E. A. Mulder, Hoogezand. Ondertrouwd Endre Schon- berg, van Hoogezand, en Jantje Schurer, van Haren, onl. te Groningen. Getrouwd Martinus Mat- theus Snijders en Antje G. Westerdiep Geert Wiecher Huizing en Willemina Sophia Buiter. Overleden Saartje Reinders, 85 j., laatst echtgen, van Jur- rien Beugel. SLOCHTEREN, 25 Febr.— 3 Mrt. Geboren Herman Koert, z.v. H. Ritsema en H. Dieter- man, Siddeburen Louke, d.v. J. de Vries en G. Doornbos, Schildwolde. Ondertrouwd B. Boschma en R. Kamphuis, beiden te Kl. Harkstede. Getrouwd K. Haan, Sidde buren en C. A. Schuit, Sidde buren. Overleden 1.1. z. v. A. Bos en M. E. A. Burema, Siddebu ren Betje Ennen, echtgen. v. J. de Vries, 79 j., Foxham Wilko van Koldam echtgen. v. L. Noordhoek, 78 j., Slochte- ren Johan Hendrik Schwank- haus, 22 j., z.v. J. H. Schwank- haus en J. M. Wolf, Slochteren GeertZwaneveld, 40 j., echtgen. v. M. Jansen, Slochteren. Door het feit, dat er in aile kringen en schier bij aile par- tijen een belangstelling isvoor de actie voor staatspensioen als nooit te voren, wordt krach- tig voedsel gegeven aan de hoop, dat eerlang aan de ouden van dagen recht zal worden ge- daan. PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 Maart 1937. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman, Collecte. Sappemeer: 's av. 5 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde geen dienst. Westerbroek: geen dienst; v.m. 11.30 uur, Kinderkerk. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, Ds. Niermeijer. Kolham n. m. 2 uur, ds. Greeven Slochteren v. m. 9Vs uur, ds. Kwint, (Doop). Schildwolde v.m. 9.30 uur, de heer Faber 10 Maart, 's av. 7 uur ds. Siega. Hélium n m. 6.30 uur. ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. de Vries; n.m. 7 uur, de heer La Brijn. Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen. Zuidbroek n. m. 5 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur, Leesdienst n. m. 5 uur, ds. J. van Dijk van Schildwolde. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur, ds. Siega van Schildwolde, H. A. en n. m. 5 uur, de heer F. Faber. Ev. Dankzegging. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur, de heer J. Reinholtd; n. m. 5 uur, de heer J. Reinholtd. Leger des Heils. Hoogezand Brugstraat 47 v.m. 10 uur, Heiligingssamen- komst 's av. 8 uur, Verlos- singssamenkomst, onder leiding Kapt.e E. Geutjes. Woensdag 10 Maart 's av. 8 uur samenkomst onder leiding van Majoor Smaël. Plaatselijk Nieuws. Hoogezand. Gaarne vesti- gen we de aandacht op een nieuwe zaak. In dit geval is het een schoenenmagazijn, dat de heer H. Winter "Woensdag a.s. in het perceel Stationsweg 13 te Hoogezand hoopt te openen. Daarvoor is de winkel, reeds in dit pand aanwezig, geheel in een nieuw gewaad gestoken, zoodat deze geacht kan worden aan de strenge eischen, die de tegenwoordige tijd stelt, te voldoen. Goede vakkennis van den ondernemer zal bovendien aan de zaak ten goede moeten komen. Een advertentie in dit num- mer vertelt er meer van. In de hellingschuur aan de Werfkade van den heer B. G. Fikkers, alhier, brak Woens- dagavond te ongeveer half elf brand uit. Ondanks het late uur werd de brand door de omwonenden ontdekt en het mocht hun zelfs gelukken om dien te blusschen, hoewel de vlammen reeds hoog opsloe- gen. Ware die ontdekking niet, of zelfs iets later gedaan, dan zou het een brand van grooten omvang zijn geworden, daar veel gecarboneerd hout aanwezig was en zich in de onmiddelijke nabijheid ook een timmerschuur bevindt. De schade was nu niet van veel beteekenis. De vermoe- delijke oorzaak is, dat des daags een veldsmidse was ge- bruikt. De burgemeester en de chef- veldwachter waren op het ter- rein aanwezig. Snel leven wij en de indrukken van wat er om ons heen gebeurt zijn spoedig weer uitgewischt. Dit geldt ook die der verschillende uit- voeringen. Natuurlijk zijn er uitzonderingen en een ervan is de laatste uitvoering van het dameskoor„Euphonia", die op- viel niet alleen om den goeden zang onder leiding van den heer E. E. v. d. Glas, doch ook om de keurig verzorgde aankleeding en opvoering van de revue, die volgde. Wij ver- melden dit gaarne, omdat een en ander een goed belofte in- houdt voor de 7e uitvoering van dit koor op Zaterdagavond a.s. in het hôtel Faber. Op de generale repetitie is Donder- dagavond die belofte reeds in vervulling gegaan. De voor deze gemeen- te vastgestelde kiezerslijst be- vat 6387 kiezers voor de Tweede Kamer, 6305 voor de Prov. Staten en 6105 voor den Ge- meenteraad. Tôt leden van de Com- missie van Advies voor het Borgstellingfonds voor de Mid- denstand zijn benoemd de heeren Mr. J. H. Bast, J. Klip- huis, O. H. Smit en H. Zwiers. In een onder voorzitter- schap van den heer J. Alssema gehouden jaarvergadëring van het Ned. Herv. Kerkkoor, alhier, werd inplaats van den heer L. Smid, die had bedankt, de heer H. van Bijnen te Groningen tôt directeur be noemd. Het ledental bleek 33 te be dragen. Tôt een actie voor het werven van nieuwe leden werd besloten. De goede geest sprak uit het feit, dat een vrij- willige contributieverhooging het gewenschte resultaat had. Herkozen werden de aftr. be- stuursleden mevr. Bulthuis— Bakker en de heer Miedema en gekozen werd in de vacature Hellinga de heer Schreuder. Hooqezand—Sappemeer. Op de jaarvergadering van de O. U. B. met Openb. Lees- zaal te Hoogezand-Sappemeer, Donderdagavond in het Nuts- gebouw te Hoogezand gehou den, onder voorzitterschap van den heer Joh. Klasens, bleek dat deze zich in een gestadige vooruitgang mag verheugen. Dit getuigden de volgende cijfers uit het verslag van den secretaris den heer J. H. Brand Uitgeleend werden 28703 ro mans (27745) en 10901 kin- derboeken (11584)., 8961 stu- dieboeken (5228). Uit we- tenschappelijke bibliotheken werden 84 banden geleend, uit O. L. B., hoofdzakelijk uit die te Groningen, 97 banden. De leeszaal werd bezocht door 5328 personen (4088 m. en 1240 vr.) tegen resp. 4702 (3378 m. en 1324 vr.) in het vorige jaar. Het boekenbezit steeg van 8740 tôt 9401 banden. Het ledental bedroeg 654 (638). De uitleening van het corres- pondentschap Harkstede-Schar mer bedroeg 1710 banden (1337), Daar was het ledental 34 (37). Het financieel rapport van de penningmeesteresse, mevr. BoerSikkens, sloot met f 5124.05 w.o. een nadeelig saldo van f 13.61. Aan subsidies werd f 3663.87 ontvangen, aan contributies f 1141,15. Mevr. de Lange—Bernard en de heer G. H. Brand werden herkozen als Bestuursleden. Besloten werd om het sala- ris van de directrice, mej. G. C. Noyon en van de assistente, mej. Boerema te verhoogen. Bovendien om den leesduur der nieuwe boeken, voorzoo- ver daartoe aanleiding bestaat, te bekorten. Kielwindeweer. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen den caféhouder K., alhier, ter zake overtreding der ver- ordening betreffende het slui- tingsuur en eveneens tegen een drietal personen wegens het zich na den wettelijk vastge- stelden sluitingstijd in een café bevinden. Slochteren. Het wintersei- zoen loopt zoo langzamerhand ten einde, hetgeen gewoonlijk ook het einde beteekent van verschillende danscursus. Zoo kondigt ook het dansinstituut- Nico de Jong in de concert- zaal-Degenhart, alhier, voor dezen avond het slotbal aan. De gezelligheid zal er wor den verhoogd, doordat erver schillende attracties om prijsjes aan zijn verbonden. Zuidbroek. Mej. R. Huiser alhier, in geslaagd voor het diploma Coupeuse, leerling van de costuumschool van Mej. E. van Eerden te Gron. ADVERTENTIEN ZITTING a.s. WOENS DAG 's nam van de in 't 1. Arm Vaderland Oorlogspel in 3 bedrijven. 2. Wel zol t winnan Klucht in aia bedrief Entrée 50 cent per paar, 30 cent per persoon. Een goed en billyk adres voor - - Wilhelminastr. Sappemeer Niet Wy, maar onze Afnemers verklaren dat wij HET BESTE OCH- TENDVOER leveren voor het pluimveebedrijf. Eieren vanaf 3Vs et. per stuk. Appelsiroop p. bus 32 et. Pruimen vanaf 12 et pd. Pruimedanten 2 pd. 35 et. Rozijnen z. p 20 et. Abrikozen pd. 35 et. Noten pd 15, 20, 25, 80 et. Droge Boerenkod per ons 15 Zuurkool p pd 13 et. Zure Haring 18 stuks 50 et. 6 stuks 18 et. 3 pd Bruine Boonen 20 et. Pronkerboonen per L 20 et. Groene Erwten extra fijn L. 14 et. Grauwe Erwten p. L. 17 et. Udema's Gehakt K.G. bus 35 Metworsten per stuk 20 et. Schomakers Margarine 2 X gekarnd iets fijns. Ieder die van 6 tôt en met 13 Maart voor f 1 50 koopt (geen suiker) ontvangt 1 pd. Noten gratis. Hoogezand. 25 cant. 18 reepjes Checolade 25 et 3 ons Zuurtjes 25 et. 1lt pd. Salmiak Dropjes 15 et. 4 Nogautblokken 10 et. Bij 5 Tjoklat reepen 25 et. 1 IJscola gratis. zeer billijk, door groote omzet altijd versch Tel 263 Sapnemeer-Oost. Wij verkoopea: eiken hout van f 42.50 voor f 32.50. 4 Crapauds f 65,en f 50.— 2 Crapauds en 4 Stoelen f 37.50. 2 Crapauds en 4 Stoelen van f 85.— voor f 55. 6 eiken Stoelen f 15.—. 4 extra fijne idem f 16.—. 1 modem Garnituur van 37.50 voor f 27.50. I Garn. m. 1 van f28 50 voor f 22.50. 1 Dressoir 1 Theemeubel samen f 15.00 1 Spiegel Franco levering naar aile plaatsen. voor dit blad moeten ulterlljk Dondor- dag's 's avonds 6 uur van De Groeve en Om- streken in mijn bezit zijn Beleefd aanbevelend, Winkelier De Groeve D 53 voor dit blad worden aangenomen door 37 uur. F. ALTING, Adm. tegenover de Sluis - MARTEN8H0EK. kunnen voor de gewone Contributie lid worden. In lichtingen bjj 't Bestuur. A. KLOOSTERHUIS, Voorzitter. G. VEENEMA, Secretaris. - TONNEMA CIE. FA Han ta Fa. J. UNION Rijwiel DRDKWERKEN n T.K.KR

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2