Koopt U Electr. Coure Handi een pede vakkum aile soorten G. BUITEI Advertentie's en DE SUD ONDER DE &R0ND Algim. Ledenvergadering Bond voor Staatspensionoeering MAAKDAG 22 Maart a.s. Uw Jnicn" of „De Toekomst" Obligatie Firme M. ROUKES, Chocotade Eieren DE STAD ONDER DE GRONO [et nu KAAS. KAAS-aanhiediiig le kwaliteit Roomboter N. PRAKTIEK en Huish. Artikelen 2 Fauteuils en 4 Stoelen Goedkoope Meubelen Voor prima Tuin-, Bloem en Landbouwzaden, R BOITBNWERF Àz. „ENORM" J. KLIPHUIS, Een goed begin Unicom Obligaties nog vog Hoogezand 1 Mej. Gr. BRAAM ASPIRIN RECEPT op Maandag 22 Maart ii waaronder A. S, Kweekerij Slochterstraat M SPAARBANK PLAATSELIJK HIT Afd. HOOGEZAND in 't Hôtel FABER. Laatste Week! Banketbakkerij gevulde Eitjes, Zeer voordelige Martenshoek Ons Ochtendvoer JOH. MOLTER, Slochterweg 32 an F. DIJK, Hoogezand. worden zonder prysverho OË De prijzen van Ryv en gaan nog steeds om zyn wij in staat nog v( VLUOGE c LEVERING HET AANGEWEZEN AD De tljd is weer gekomen voo UW TUIN. Voor goede résultat* Wendt U tôt ons. Wij staan aile mogelijke inlichtingen. WIJ habban in voor Landbouw, Tuinbouw, Blo* Tevens zljn bij ons verkrygbs Sla-, Andijvla- an andara en verdere Tuinbenoodigdheden. Ailes tegen zeer 1 Beleefd aanbevelend, TELEFOON Agentsekap v. „Oost>Goorecht" FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bawerkt door Hr. W. d'Obéron Zijn oogen waren snel vermoeid van het kijken naar de enorme blokken van glas en ijzer, vol schreeuwende reclames in aile kleuren. Aïs men naar boven keek, zag men geen blauwen hemel meer slechts grijze wolken en rook schenen boven de stad te hangen, vastgehouden door de ontelbare electrische draden. Daarna bekeek Jacques met de grootste aan- dacht de kleeding der enorme men- schenmassa in de straten, om daar iets schilderachtigs in te kunnen vinden. Wat bij echter alleen maar opmerkte, was een koortsachtige menigte, met strakke blikken, hoile wangen en witte lippen, die duizenden zenuwzieken verrieden. Een onophoudelljke stroom van auto's maakte een oorverdoovend iawaai. Vermoeid door het loopen tegen de- zen menschenstroom in en neerslach- tig gestemd, omdat hij zoo geheel alleen in een onbekende stad moest rondloopen, sloeg Jacques de richting van de haven in. 0, had hij slechts de hand van zijn lief vriendinnetje op zijn arm gevoeld, hoe geheel anders zou dan ailes geweest zijn Langzaam naderde bij de haven om ten minste te trachten een verpoozing voor zijn oogen te vinden in het aanschouwen van het oneindige water 1 Maar hoe ver zou hij wel moeten gaan om het water te kunnen zien achter al die bergen van kisten, zakken en balen Lusteloos besloot Jacques naar het hôtel terug te keeren. Geen enkel bericht of brief was er voor hem. Hij kreeg een zwaar en pijnlijk gevoel, ten onzen teekeadver- bloemen. grim- En nu weer snee ,nige kou. erg eerst en neemt fre ;inVJerkoudheid. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Voor de lezing van Mr. Dr. J. H. Bast over Devaluatie bleek bij vele huisgenooten van leden en ook bij vele m'eMeden onzer Vereeniging groote belangstel- ling te bestaan. Daarom werd besloten deze lezing, die ge- houden zal worden op 24 Maart des avonds te 8 uur in Hôtel Faber te Hoogezand, vrij toe- gankelijk te stellen voor onze leden en aile huisgenooten van leden, terwijl aile andere be- langstellenden gaarne worden verwacht tegen betaling van 25 et. entree. Voor het gemak worden deze entreesdesavonds aan de zaal verkrijgbaargesteld. Wij hopen, dat zoowel onze leden, als andere belangstel- lenden, mannen zoowel als vrouwen, de gelegenheid om over dit actueele onderwerp één en ander door een des- kundige te hooren vertellen, niet zullen laten voorbijgaan. Het heeft ons erg gespeten, dat voor diegenen, die zich te laat hebben aangemeld voor de lezing van mevrouw Aber- son-Uges op Donderdag 25 Maart, geen plaatsen bij het Bestuur der afdeeling Gronin- gen meer verkrijgbaar waren, het bleek, dat ook in de stad Groningen nog zeer veel te- leurgestelden waren. Het be stuur der afdeeling Groningen der Vereeniging van Huisvrou wen doet echter moeite voor haar leden en andere belang- stellenden opnieuw beslag te leggen op een middag van Mevrouw Aberson-Uges. Indien dit gelukt, zal dit ter zijner tijd ook te Hoogezand—Sap- pemeer worden bekend ge- maakt. Voor aile dames die zich tij- dig hebben opgegeven voor de lezing van Donderdag 25 Maart is een kaart beschikbaar. Men wordt verzocht deze kaart af te halen bij Mevr. Beukema Parklaan 11, Hoogezand. Het bestuur der afdeeling Gronin gen heeft onze leden verzocht, op dien middag hun lidmaat- schapskaart der Vereeniging mee te nemen. Het bleek nogal wat duurder met een spéciale G.A.D.O. naar Gro ningen te reizen, zoodat we besloten de gewone dienst te nemen, en wel de bus, die om kwart voor 2 van de Garage Hoogezand vertrekt. Wij raden degenen aan, die gezamenlijk willen reizen tegen kwart voor 2 aan de Garage te verzame- len. We herinneren nog even aan de data van de nog te volgen kooklessen Dames Vrijdag 26 Maart en 2 April 's middags om 3 uur. Meisjes Dinsdag 30 Maart 6 April en 13 April 's avonds half 8. NjT£ftNiATÎOl\L4L£ VBOlÛX^DOI^ VOGfi VR£D£ €N VKJM0D 1 OBOCPP HS. - De prijzen gevallen op de nummers 15, 25, 61, 105, 166, 187, 200, 205, 271, 273, 285, 291, 463 en 473 zijn nog niet afgehaald. Tôt 1 April a.s. kunnen zij afgehaald worden 's avonds tussen 6 en 7 uur bij Mej. de Deugd, Singel 14, Hoogezand. Na die datum vervallen de niet opgevraagde prijzen aan de vereeniging. Er is maar één land Onze Aarde. Er is maar één volk De Mensheid. voor KOOPMANS' VLUGKOKENOE GORTMOUT als toespijs of ook des mor- gens bij het ontbijt (voor 4 personen) 75 gram Koopmans' vlugko- kende gortmout plm. 7 8 lepels niet afgestreken l/2 liter half warer, half melk, 3 gram zout. Zet de Gortmout op, met het kokende water en melk en het zout. Laat ze onder af en toe roeren gaar en bijna droog koken gedurende plm. 10 minuten. Geef ze met war- me of koude melk. al naar het seizoen en naar keuze met suiker of zout. Offlclele Mededeling. „KWIEK" De wedstrijd H.S.C. 5— Kwiek 2 gaat niet door. De penningmeester verzoekt ons te willen mededeelen, dat de kwitantie's over de maan- den Maart, April en Mei ter betaling gereed liggentenzijnen huize Verl. Hoofdstr. 2. Een spoedige betaling wordt ten zeerste op prijs gesteld. Zij, die kaarten hebben aan- gevraagd voor de Districts- wedstrijden (geen tribunekaar- ten) kunnen deze bij onder- geteekends; bekomen. Wedstrijdprogramma voor Zondag 21 Maart: Hoogezand adsp. Kwiek adsp. 4 uur. De secretaris. D. O. S. Morgen handbalwedstrijd Voorwaarts—D.O.S. aanvang 2 uur veld I. Opstelling als volgt L. Swart. Gré Koeneman, Rika v. Zanen. Anni Clobus, Tina Boekholt, Wies Timans. Mar. Koeneman, Leni Stokel, Trui Boekholt, Leni v. Za nen, Lies Scholte. Bij eventueele afkeuring van het terrein, zal voor 12 uur Zondags bericht worden ge- zonden. Volgende week AtalantaD.O.S. 25 April a.s. wandeltocht in Groningen afstand 25 K M. De secretaris. H. Breurken. S. B. O. Morgen speelt S.B.O. I een oefenwedstrijd tegen Rohda. Vertrek per fiets half twee. 12tal ongewijzigd. Geen be- dankjes s.v.p. Daar 21 Meart de competitie begint. De Secretaris. Hoogezand-Sappemeer. Uit het jaarverslag over 1936 blijkt dat de resultaten voor de Spaarbank weer gun- stig zijn. Wij stippen uit dat verslag het volgende aan Het inleggerskapitaal is weer toe- genomen, het vermeerderde met f 40,838,92 tôt f 1,780,373,50. De bezittingen der Spaarbank bedroegen op 31 Decemberin totaal f 2,130,131,29. De reser ve steeg tôt f 349,757,79 zijnde ruim 19.64% van het inleg gerskapitaal. Het aantal uitgegeven spaar- busjes vermeerderde met 95 tôt 495. In den loop van het jaar werden 269 nieuwe spaar- bankboekjes uitgegeven en 90 geheel terugbetaald, zoodat het aantal inleggers steeg met 179 tôt 2005. 1s ook in voorgaande jaren dit aantal steeds vooruitgegaan, over 1936 was de toename toch beduidend grooter. Een voor de hand liggende aan- leiding hiervoor zal zeer zeker zijn de dagelijksche openstel- ling der Spaarbank. Voorheen werd er tweemaal per week zitting gehouden, doch vanaf begin Maart 1936 is ten ge- rieve van de spaarders de Spaarbank dagelijks openge- steld, met gevolg dat steeds meer de dagelijksche gelegen heid wordt benut om zich als spaarder te laten inschrijven. Deze maatregel, in het belang van de spaarders genomen, stemt dus alleszins tôt tevre- denheid. Ter bevordering van het jeugdsparen worden door de Spaarbank Jonggeborenenkaar- ten uitgegeven. Aan de ouders van jonggeborenen in deze beide gemeenten wordt een kaart gezonden, tegen inleve- ring waarvan een spaarbank- boekje wordt uitgegeven ten name van de jongeborene, met een gratis inlage van f 1.— als een klein begin, dat later bij gestadig sparen tôt een groot geheel kan uitgroeien. De administratie werd ge- controleerd door de afdeeling Contrôle van den Nederland- schen Spaarbankbond. burgerlÎjken stand. SAPPEMEER, 5—11 Maart. Geboren Fouchien, d. van Evert Sloot en Hemmechien Werkman. Ondertrouwd: Luitje Huizing oud 28 j. en Frederika Vene- ma oud 23 j., beiden van Sap- pemeer; Geert Derk Rauwer- da oud 27 j. van Noorddijk en Lammechien Mulder oud 21 j. van Sappemeer. Getrouwd Koenraad de Vries van Groningen en Jo- hanna Petronella Schoemaker van Sappemeer. Overleden Elizabeth Suur- overste oud 86 j., echtgenoote van Douwe Baron Johanna Berendina Meiring oud 40 j., echtgenoote van Pieter Vos, overleden te Groningen. HOOGEZAND, 5-11 Maart. Geboren Jitsiena Margiena d.v. Eimo B. Lamein en Hen- derkien Reinders, Hoogezand Tjaart, z.v. Eerke Elz. Schipper en Grietje S. Ruules, Wester- broek Marten Cornelis, z.v. Hendrik Jan Faber en Eltje Roggen, Hoogezand. Ondertrouwd Geert Smid, van Zwolle a.b., onl. te Odoorn en Hinderika Schuur, van Hoo gezand a.b. Jan Huizenga, van Sappemeer en Meintje Egb. Smit, van Kalkwijk. Getrouwd Mattheus A. Meijer en Trientje Jager Hilko Winter en Henriette J. Moes. SLOCHTEREN, 4—10 Maart Geboren Hendrik. z.v. D. Dijksterhuis en T. Vos, Tju- chem Johanna d.v. E. Lenting en A. Hartman, Sdhildwolde Catharina d.v. H. Vegter en D. Schnuck, Slochteren Tini Annie d.v. T. Pestman en J. D. Smit, Overschild Hinderi- kus z.v. J. Aten en H. Douma, Kolham Jannes Gerrit z. v. G. Lenting en A. van Dijk, Schildwolde. Ondertrouwd K. de Wilde Tjuchem en H. Wiltjer, Steen- dam. Overleden Harm Veentjer, oud 3 mnd. z.v. H. Veentjer en G. Doornbos, Slochteren (Overl. te Qronningen). Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Veroordeeld zijn door den kantonrechter te Zuidbroek Th. R. te Hooge zand, die in strijd met de Arbeidswet een persoon bene- den 16 jaar een transportrijwiel deed berijden, tôt f 1.— b. of 1 d. h. A. E. B. te Zuidbroek, wegens rijden met een motorrijtuig met verblindende verlichting tôt f 5.b. of 5 d. h. P. v. d. L. te Slochteren, wegens overtreding van de wet op de evenredige vracht- verdeeling voor de binnen- scheepvaart tôt f 10.— b. of 10 d. h. Hoogezand-Sappemeer. De heer J. A. Douwes, sedert 1 Febr. 1936 stationschef 2e klasse aan het station der N.S., alhier, wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar het station-Coevorden. Hoogezand. B. en W. heb ben van Oed. Staten bericht ontvangen, dat de begrooting over1936thansisgoedgekeurd. Kolham. Zooals uit een ad- vertentie in dit nummer blijkt houdt de Vrouwenvereeniging Kolham" heden Zaterdag in het café-Braam een bazar. Dit beteekend, dat daar een door kunstvaardige hand belangeloos vervaardigde keurcollectie van artikels is geexposeerd, dat er allerhande verrassingen zijn en dat daar de gezelligheid haar woon heeft gekozen. Ook de verloting is een bijzondere attractie. Schildwolde. Bevorderd tôt arts, aan de Rijksuniversi- teit te Groningen, mevr. C. J. Wolf—de Carpentier, alhier geboren. j Middelbert 's av 7 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, Ds. De Vor. Kolham v.m. 9.30 uur, ds. Greeven Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen. Jr. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, Mej. Da. F. Tieks Koening (wegens ringbeurt) Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, de heer F. Faber. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur, de heer J. Reinholtd; n. m. 5 uur, de heer J. Reinholtd 's av. 7.30 uur, Jongel. Vergadering. Woensdag 's av. 7.30 uur, Bidstond. Â~DVERTENTÏEN PREDIKBEURTEN ZONDAG 14 Maart 1937. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst v.m. 11.30 uur, Kinderkerk. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuysen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde n.m. 7 uur, ds. Ten Have. Westerbroek v.m. 10 uur. ds. Oldeman. van de van den 's avonds 8 uur, Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslag Secretaris. 5. Penniagm. 6. Bestuursverkiezing dehee- ren D. Groeneveld en C. Jager treden af. 7. Benoeming afgevaardigde Algem Verg. 8. Verslag Aig Vergadering. 9. Verslag Federatieverg. 10. BehandelingBeschrljvings- brief. 11. Bespreking Congres Den Haag. 12. Rondvraag. Namens het Bestuur J. D. GROENEVELD, Secr. Koopt v6ôr bij de agenten SAPPEMEER, nd R.H. Burgerschool. HOOGEZAND, Hoofdstraat 120. Tel. 274 SAPPEMEER. Groote sorteering Paasch Mandjes, Netjes enz. Eigen gemaakte 18 et. per ons, 2 ons 85 ci. FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bawerkt door Hr. W d'Obéron Twee minuten later trad Wiikinson het kantoor binnen met eenige kaar ten in de hand. M Bermond zal dat voor ons verta- len," zij Charlie. Jacques begon hardop te iachen, toen hij de eerste kaarten had door- gelezen, Tao is een grappennaker 1 In plaats van een gedicht of iets dergelijks op zijn kaarten te schrijven, heeft hij van de gelegenheid gebruikt gemaakt, om iederen passagier eens flink de waar- heid te zeggen Luister maar „ik ben gelukkig, dat wij elkander niet meer zullen zien, stommerik (Hou tou!) „Die kaart was voor den Duit- schen majoor,"zei Wiikinson. Jacques ging verder: „ik wil je lee- lij« gezicht nooit meer aanschouwen; ga heen, zwijn (Ouang-Pa-Tan, Ouai tchul) Dit is een grove beleediging Die bestemd was voor den Ar- gentijnschen gezant!" zei Wilkenson, die met Charlie brulde van het iachen. „Dit is de kaart, die Tao aan u gaf, mijnheer Bermond „U kunt haar houden," antwoordde Jacques, „Ik zal alleen het adres in mijn zakboekje noteeren." Terwijl Jacques schreef, toonde Wii kinson een andere kaart aan Caarlie. „Deze kaart was voor u bestemd, meneer Stone. Daar u zoo woedend op Tao was, dorst ik ze u niet te geven." Toen Jacques zijn zakboekje weer wegborg, zei de zakenkoning hem .Vertaal deze hanepooten eens voor mij, Bermond. Woord voor woord 1k moet weten wat Tao voor mij heeft bestemd!" „0, wat een brutaliteit i" riep Jac ques uit, zoodra hij een blik op de teekens had geworpen. Het is een bedreiging! „Voor den vuistsiag dien je mij gegeven hebt, verwenschte Yankee, zul je een messteek in het hart krijgen I" „De Cbineezen buigen voor ons en laten zich als honden si aan" merkte de secretaris op, „maar alleen, om zich op ons te kunnen werpen en ons in de hielen te bijten, als wij hun den rug toe hebben gekeerd 1 U moest de politie waarschuwen, mijnheer Stone 1" „Acb, ik geef er de voorkeur aan, om op mijzelf te vertrouwen. In dit geval... neen telefoneer toch de po litie,Wiikinson en laat eenige agenten komen, om mijn huis te bewaken. Vooral mevrouw Stone, die nogal ang- stig is, zal dat genoegen doen Toen de secretaris vertrokken was. richte Charlie zich tôt Jacques en zei „Dank u voor de vertaling, Ber mond. U talenkennis heb ik noodig Wilkenson begint spoedig voor eigen rekening. Als u er niets op tegen hebt kunt u secretaris worden. u zult met mijn andere secretarissen werken, maar bovendien moet u 's avonds tôt mijn beschikking zijn, voor mijn correspondentie. Ik ontvang dagelijks tien a twintig duizend brieven. Wanueer zij uitgezocht zijn, worden zij over mijn verschillenden bureaux verdeeld. Met de brieven, die onmid- dellijk beantwoord moeten worden, zult u al de handen vol hebben. U kunt morgen beginnen. Honderd dol lar per week en alsu goed ingewerkt bent, krijgt u meer. Ik zal u dlkwijls nog zeer laat noodig hebben en daar om zou het goed zij a, als u in Stone- House at. Een kamer zal ik daar dan ook voor u in gereedheid laten brengen, dan bent u tenminste altijd tôt mijn beschikking. Goed?" „Uit- stekend, mijnheer Stone. Ik aanvaard de betrekking met veel enthousiasme," riep Jacques uit, verheugd over zoo- veel geluk. Hij beefde bij de geach- te, dat hij nu weldra Janine weer zou zien. „U kunt vandaag over den gehee- len dag beschikken, om de zaak Peter Smith met Tao af te handelen. Mor- genochtend bent u precies acht uur hier. Wiikinson zal u de eerste dagen op de hoogte van uw werk brengen. Tôt ziens!" Jacques was reeds bij de deur, toen Stone hem nog toevoegde Als de Chinees u den tijd laat, dan moet u zich tusschen vijf en zeven uur aan mevrouw Stone laten voorstellen dat is beter... en juffrouw Flory zal wel niet boos zijn over u bezoek Stone-House. Bermond keerde met vasten tred naar hôtel Nestoria terug. Hoewel de stad Kowa zelf niet veranderd was, scheen ailes hem nu toch helderder en vroolijker toe. De iucht was weer prachtig blauw geworden en ook daar- door kreeg een ander aanzien. Zoo dra Jacques in de bat trad, overhan- digde men hem een grooten brief. Het papier was rood en met bloe men versierd en droeg het opschrift „Aan den zeer beroemden en geachten letterkundige Jacques Bermond." De brief bevatte de volgende eigenaardige uitnoodiging Heden, zevende dag van de maan, zal een gedenkwaardige dag kunnen zijn. Zeer verlangend de genoegens van een gesprek met u te mogen smaken, wacht Tao op uw antwoard, om zich geheel en al over dit glorievolle feit te kunnen verheu- gen. Het is onmogelijk, het genoegen te beschiijven, dat uw eervol bezoek Uw onderdanige dienaar zou ver- schafGn. Zal ik op Uw schitterende te- genwoordigheid mogen rekenen, om mijn nederig avondmaal op te luis- teren?" Deze erg overdreven zinnen ammuseerden Jacques. Toch vroeg hij zich af, terwijl hij naar de roode brief staarde: „Hoe is Tao mijn adres te weten gekomen?" Wordt vervolgd). Vette 20-f Goudse 2 pond voor 25 cent Eerste soort 20+ Leidse 15 cent pond Belegen 40+ Ed. 22 et. pd. Nagelkaas voor de rasp 12, 25 en 30 cent per pond Tevens aile soorten Kaas tegen de laagst mogelijke prijzen. fabrieksprijs. Margarine 52 cent per pond. Beleefd aanbevelend, Zuiderslraat 22 Sappemeer Wij verkoopen: eiken hout van f 42.50 voor f 32.50. 4 Crapauds f 65,enf 50.— 2 Crapauds en 4 Stoelen f 37.50. 2 Crapauds en 4 Stoelen van f 85.— voor f 55. 6 eiken Stoelen f 15. 4 extra fijne idem f 16.—. 1 modem Garnituur van 37.50 voor f 27.50. L Garn. m. 1. van f 28 50 voor f 22.50. 1 Dressoir 1 1 Theemeubel samen f 15.00 1 Spiegel Franco levering naar aile plaatsen. gaat U natuurlijk naar Martenshoek. doet zljn naam eer aan. PrIJs 65 et. par 5 Kilo, 32l/f par 5 pond Neemt proef en U blijft ge- bruiken. Tel. 263 Sappemeer-Oost. 100 pond het beste Gem. Graan f 4 55. is het halve werk Begin daar om dit jaar de schoonmaak door Uw Gordijnen.Dekens, Spreien Bedkleeden enz., door ons te laten behandelen. Wij zijn werkeljjk voordeeliger. Zware 2 pers. wollen dekens worden kenrig behandeld voor slechts 50 cent. WASCHINRICHTING KLEIN, Winkelhoek 25, Sappemeer. Haaat UI Haast UI Heden zjjn wederom ver krijgbaar de bekends 2 aan het Gelukskantoor van Sappemeer. Officieele Publicatiën. Gevonden voorwerpen. Een Heerenrijwiel. Een Jongensmuts. Een Portemonnaie. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. J. 6 (Nadruk Verboden.) I .„„p„ brach- i \Ry ALLEEN ECHT MET ORANJE BAND-^MESSk^ EN BAYER KRUIS w B. 7 (Nadruk Verboden.) Fa. J. POOL

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2