EKENDE NA O-REPARAT! EN THU :e luxe ai No.33 en 'tki stasschen Qok in WELF- en TREU Kinderschoenen en leuke QER DE GRQND Bote FI SES - Hoogezand. Broot Paaschbal in Tirol B. 6. RONDE, Sappemeer-Oost Schoenen A. ELZINGA ZOON. AUTOWERI PPEMEER - RECEPT BI-ARMTA" Thé Dansant T uingereedschappen BEENKER's IJzerh. Een Advertentie SWIFT brengt oo jaar weer het al .voor Dokters-patlent Ha patent Dames en Heeren Voor Heeren, de bekendeCOWBO Y en SWIFTSCI long Helland snakt naar werk. PHILIPS' Het nieuwste voor weinig^eld. Ziot onze geprijsde étalagé. Meubelmakerij Stoffeerderij Bekîeedjng j Vakkundig en billijk. geplaatst in dit blad, wordt in meer dan 8000 gezinnen gelezen onverschillig welke, kortst mogelijken personeel met j WIJ STAAN U IS U, w A N HALEN EN BREI U DAAR OOK I Chique modellen, en gema weer veel nieuws c Groote sortee ZIET DE ET AI LETON VN door 3 FOWLEY rkt door Br. W. d'Obéron Nadruk Verbodan.) ;n waren er mogelijk. e Chinees de vreem- ie couranten nage- zijn naam en adres A bij hem laten vol- trouwens van geen noodiging bad hij acques haastte zich ït Tao op zijn aan* rekenen. Toen hij Jacques, dat het bes- dag nog kon doer, an Charlie opvolgen House gaan. Zeker, :elijk voor den jongen il] zijn opwacbtiDg le betooverende Eve- ;in van Kowa", zooals ar noemden. Veel be- em echter de moge- Janine te zien Sto- idden van met gras ;en gelegen en om- <e lommerrijke lanen, den heuve), die de anden overheerschte. hitterend uitzicht over ken, over de haven ocratische omgeving eenige prat htige vil- ts zeer wei ige, want oor het gro dste deel oorde, was zeer duur. tukken onbebouwde >ral om de woning van zakenkoning heen. andere huizen en om- schitterend hekwerk, se midden in een prachtige tuin. Naarmate Jacqi ondekte hij, dat de stijlen opge derscheidde Ror en stijl en ook Ondanks deze gebouw absolui deel, het gehet fantastischen in Bernond drukti en nadat hij bin hij een glimme naar den ingan Achter in den verscheidene si hem bevond zi ren vestibule, i sierd en een c in een groote laden was met kostbare tapljti stappen bijna de dikke tapijt gedaante toch de zich snel o: Met moeite de inhoudend, mond elkander „Wat etn gekomen ben 1' kunnen wij op voordat er anc Hij vertelde onderhoud mel king, die de m den had en de Vol vreugde dat hij weldri wonen en da zou kunnen zie Is zij aardig v „0, zoo go als een kind, i schap houd". „Je zult mo dat wij buitei gehad Jacques, die raakte, maakte sprak van een ving. Janine br af en stelde Nederl. Vereeo. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Verslag van de lezing van Mr. Dr. J. H. Bast over „Devaluatie" op Woensdag 24 Maart. Nadat de vice-voorzitster, mevr. Homan-Noorman wegens ongesteldheid van onze voor- zitster de vergadering geopend en het woord had gegeven aan Mr. Dr. J. H. Bast begon deze zijn lezing met te vertellen, dat de titel, door het Bestuur van de Vereeniging van Huisvrouwen aan zijn lezing gegeven, feite- lijk niet juist is. In ons land hebben we vanaf 1875 tôt Sep- tember 1936 een muntstelsel gehad, dat gebaseerd was op den gouden standaard, behou- dens een onderbreking van 1914—1925. Deze onderbre king was echter toen ook in andere landen van Europa. In September 1936 is echter ten gevolge van een gouduit- voerverbod de gouden stan daard verlaten sindsdien is onze gulden zwevend gewor- den. Dit heeft een depreciatie van onze gulden tengevolge gehad. Onze gulden zweeft nu nog. Dat de depreciatie zoo tamelijk constant op ongeveer 20% blijft, is te wij ten aan de instelling van het egalisatie- fonds, dat door verkoop of in- koop van ponden en dollars het dalen of stijgen (maar op het oogenblik meer nog het stijgen) van de gulden tegen- gaat. Zoolang echter onze gulden nog niet opnieuw aan het goud gebonden is, dus zoolang de gulden zweeft, (dit in tegenstelling met den Ameri- kaanschen Dollar), moet ge- sproken worden van Deprecia tie en niet van Devaluatie. Na nog iets over de prac- tisch resultaten van de Depre ciatie van de gulden, (of beter gezegd van het gouden tientje) te hebben gezegd, eindigde Mr. Bast zijn mooie lezing, die door een vijftigtal belangstel- lendenaandachtig was gevolgd. Van de gelegenheid tôt stellen van vragen werd nog even ge- bruik gemaakt, waarna mevr. Homan met een hartelijk woord van dank de vergadering sloot. Fabrikage van bezems, borslels enz. Het bestuur heeft toegang gekregen voor onze leden op Donderdag 8 April bij de fir- ma's. Brand en Lammers. Bij de eerste zullen wij te zien krijgen het groote aantalbe- werkingen dat het borstelhout moet ondergaan tôt hetgeschikt is om de haren erin te krijgen; dit laatste zal de firma Lam mers ons laten zien. Na afloop zal er gelegen heid zijn om gemeenschappe- lijk thee te drinken. A s. Dinsdagavond om half 8 begint de kookcursus voor meisjes. Deze heeft plaats in de gasfabriek te Hoogezand. Kosten f 0.55 per persoon voor drie avonden. voor KOOPMANS' VLUGKOKENDE GORTMOUT als toespijs of ook des mor- gens bij het ontbijt (voor 4 personen) 75 gram Koopmans' vlugko- kende gortmout plm. 7 8 lepels niet afgestreken l[2 liter half warer, half melk, 3 gram zout. Zet de Gortmout op, met het kokende water en melk en het zout. Laat ze onder af en toe roeren gaar en bijna droog koken gedurende plm. 10 minuten. Geef ze met war- me of koude melk. al naar het seizoen en naar keuze met suiker of zout. In[T£R|sJaTÏONÎAL£ vQOl VRETDE OSOgP RI - Dinsdagavond 23 Maart hield in 't Bontehuis onze afdeling van de I.V.V.V. een vergade ring, waartoealle Vrouwenclubs uit de omgeving waren geno- digd. Mevr. v. Geuns opende de verg. en heette allen, vooral de vertegenwoordigsters voor Vonk hartelijk welkom. Spr. besprak daarna uitvoe- rig de 4e Vrouwenvredesgang, 18 Mei a.s. in Utrecht zal plaats hebben. De le Vrouwenvredesgang telde 500 vrouwen, verleden jaar was dit aantal reeds tôt enige duizenden gestegen. De stille getuige van deze vrouwen voor vrede heeft zo'n indruk gemaakt, dat de vredes- gang al navolging heeft gevon- den in Zuid-Afrika, Engeland en Zwitserland. Na verdere bespreking werd het plaatselijk comité gevormd, dat tôt taak heeft de Vrouwen vredesgang voor Hoogezand- Sappemeer en omgeving te verzorgen. Zitting in 't bovengenoemd comité hebben Mevr. Bosman, Présidente. Mej. de Deugd, Secretaresse. Mevr. Lammers. Mevr. Lentz, Mevr. Hemmes. Mevr. v. d. Woude. Mevr. Zwiers. Mevr. Kok. Officiele Mededeling. „KWIEK" Uitslag Adsp. wedstrijd Hoogezand Kwiek 32. Programma voor Zondag le Paaschdag: H.S.C.5—Kwiek 2 aanvang 2 uur Opstelling Kwiek II G. Swart. H. Clobus, N. Nagengast Sr. B. Kleine (aanv.), J. Gibcus, N. Nagengast Jr. D. Nagengast, J. Bakker H. Mulder, G. Scholte W. Gib cus. res. Th. Scheen en B. Wil- brink. Er is alsnog een adsp. wed strijd vastgesteld op Maandag 2e Paaschdag n.l. Kwiek adsp. Westerbroek adsp. aanvang 2 uur. Opstelling Kwiek adsp. J. Kerdijk (aanv.). B. Scholte Jr. J. Scheen. A. Mulder N.N. J. Geling. H. Roose, J. Steenhuis, B. Wilbrink, N. Mulder, H. J. Visker. res. B. Mulder, G. Scheen, H. Koeneman en Chr. Thiecke Bedankjes voor hedenavond 8 uur. Donderdagavond om 8.15 u. club-avond bij Gebr. Smit Martenshoek. Aile leden wor den verwacht. Oproep Jongens van 10 tôt 14 jaar die in een jeugdelftal van Kwiek wenschen te spelen kunnen zich aanmelden bij één der bestuursleden. Ook zij, die zich reeds opgaven worden verzocht dit nogmaals te doen. De contributie bedraagt 10 cent per maand en per lid. Spoedige opgave gewenscht, daar er zoo spoedig mogelijk met spelen zal worden begon- nen. Wedstrijdprogramma voor Zondag 4 April: Promotie en Degradatiewedstrijden Kwiek 11 Kiel (12 uur). De Secretaris. D. O. S. le en 2e paaschdag en 4 April geen handbalwedstrijden. Agenda 1 April Soiree Amicitia aangifte tôt 1 April. 25 April wandeltocht Gro- ningen. De secretaris, H. Breurken. Zondag 29 Maart speelt S. B. O I. een oefenwedstrijd tegen Uni op eigen terrein. Aanvang 3 uur. Twaalftal voorloopig onge- wijzigd. De secretaris. Officieele Publicatiën. Gevonden voorwerpen. Armbandhorloge. Huissleutel. Heerenrijwiel. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. INQEZONDEN. Zoo gaat het gebeuren een grootsch Kanalen enwegenplan wordt hier in de Provincie uitgevoerd, wat ook onze veen- koloniale dorpen Hoogezand en Sappemeer een geheel ander aanzien zal geven. Zullen de inwoners van H. S. er wel door vooruitgaan of zullen zij vooral door het nieuwe kanalenplan in hun bestaan worden ge- schaad, de toekomst zal hier- op antwoord geven. Reeds hebben vele landeigenaren zich vereenigd, ten einde hun belangen bij het afstaan van hun grondbezit zoo goed mo gelijk te behartigen. Maar hoe zal het voor de vele neeringdoenden hier wor den, voor hen, die hun bedrij- ven gedeeltelijk baseerden op het door de Gemeente liggende Winschoterdiep. Tôt voor eeni ge jaren werden er bij de Martenshoekster sluis meer dan 44000 doorgaande schepen ge- teld, waarvan de opvarende schippers en hun gezin flink meehielpen de aldaar geves- tigde middenstand zich met hun bedrijven door het leven te slaan. De Martenhoekster sluis gaat nu verdwijnen en wordt verlegd naar de grens der gemeente bij het Drentsch- diep, terwijl door het omge- legde groot scheepsvaarwater het verkeer door het alsdan op het 2e plan geraakte oude kanaal wel tôt een minimum teruggebracht zal worden, dit is niet te keeren, de Heeren autoriteiten hebben het zoo beschikt, al is door het steeds grooter wordend autovervoer de behoefte aan scheepsruimte steeds minder geworden, de statistiek van het aantal sche pen, dat het laatste jaar door de sluis gaat is hiervoor het bewijs en kan er na eenige ja ren wel eens gedacht worden hadden wij het kanaal maar niet aangelegd evenals de aan- deelhouders van een in de buurt aangelegde spoor, die ook van hun vroeger zoo ent- housiast opgezet plan de vol- voering hebben beleefd, maar de resultaten hebben hieraan niet beantwoord. Ook de auto vervoer heeft hun onderneming veel vervoer ontnomen. Maar nu verder, het is voor de bewoners zaak dat het nieuwe plan hun zoo min mogelijk tôt schade is. Daar is in de eerste plaats de over- brugging van het kanaal mooi lijkt mij altijd nog de idee van het Gemeenteraadslid de Heer v. d. Werf, die inder- tijd in plaats van het Kalk- wijkster-Hooghoud zich een Tunnel dacht, dit bespaart de onkosten van een brugwachter en geeft altijd gelegenheid om over te steken, is er geen las- tig afdraaien van bruggen meer als onderbreking. Bij algeheele nieuwbouw is dit ook niet kostbaarder als bruggenbouw. Terwijl er verders getracht zal moeten worden zooveel moge lijk overgangen als b.v. in de eerste plaats bij de Jagerswijk, Slochterstraat, Knijpslaan, Nieuwelaan en verder bij Hee- restraat, Winkelhoek, en bij de Tienborg te krijgen, dat is toch vooral noodig, zullen de hee ren plannenmakers toch ook begrijpen. Verder is er bij het oude Winschoterdiep ook al niet veel gelegenheid om over te steken, b. v. op de plaats van dit oude verdwijnende sluis zal toch zeker in de eerste plaats van het oude, niet meer aan de eisch van het drukke verkeervoldoende, Hooghoud een flinke brug voor rij- en voetverkeer moeten komen. 1k heb tôt dusver nog niet vernomen, dat in een der gemeenteraden over het nieuwe plan is gesproken, denkelijk is dit binnenkamers al gebeurd evenals b.v. in 't Bestuur der Handelsvereeniging. Zonder twijfel hebben de Heeren Bestuursleden van Ge meente en Handelsbelangen de plannen zich wel al door 't hoofd laten gaan en zullen ook zij wel al besprekirigen voeren om voor hun gemeen- tenaren het beste van het nieuwe plan te maken en daardoor zich het vertrouwen in hun Bestuurstalentengesteld, waardig toonen. 1k hoop het, opdat H.-S. niet wordt een Hellevoetsluis, een groot lichaam met een zwak hartje, maar neen zoo wordt het niet, daarvoor is mij borg de energie van de bewoners van H.-S. nazaten der voortrekkers van voor 300 jaar. Goede gezindheid krijgt eerst waarde, indien zij wordt bekrachtigd door een daad. Een dergelijke daad is voor Staatspensionneerdfcr het be- zoek aan het Haagsche Congres. De Centrale voor Werkloo- zenzorg gestieht op inatiatief van den Raad van Kerken voor practisch Chrisrendom komt weer tôt het Christen- volk van Nederland, f 150.000 vraagt zij voor haar arbeid onder de jeugdige werkloozen. Zij heeft dit noodig voor hare 9 werkkampen en 2 internaten voor opleiding van meisjes voor huishoudkunde, tevens haar plaatselijk werk en haar crisiszorg voor de vrouwen van werkloozen, zie hierover het volgend no. dezer courant. Het Comité van Actie al- hier zal 3 April uw gave vra gen, wat deed zij als plaatse lijk Corn., niet minder dan 43 maal mocht zij een jeug dige werklooze uitzenden in 1936, eiP'op 22 Maart werd haar de gelegenheid geboden een 7-tal te mogen uitzenden naar Roden, terwijl een 2-tal gereed staan te gaan naar Beekbergen. Zij vraagt nu Hoogezand- Sappemeer help me. Geef hun een kans. Het Comité van Actie. De algemeene leden- vergadering dezer vereeniging is Woensdagavond onder voor- zitterschap van ds. Nijenhuis Ockhuijzen in Het Bontehuis gehouden Uit het jaarverslag van den Secretaris, den heer G. Zwiers, bleek, dat het ledental van 5490 tôt 5572 was gestegen, ni. 3247 in Hoogezand en 2325 in Sap- pemeer.Minder verheugend was het feit, dat het aantal ver- plegingen in 1936 abnormaal groot is geweest, waardoor de financieele positie ongunstig werd beinvloed, die toch al was verzwakt doordat de ge- gemeenten Hoogezand en Sap pemeer de subsidie 's tôt de helft, ni. tôt f 900.en f 600.— hadden teruggebracht. Door cijfers getuigde, hier- van de penningmeester, de heer Zijlman. Diens rapport sluit met f 31.238 62 w.o een overschot van f 2.607.88 tegen f 8.240.53.in 1935. Een be- langrijke teruggang dus, waar echter tegenover staat, dat een reserve is gevormd van rond f 4000. Aan verschillende ziekenhuis- inrichtingen werd f 21063.65, aan verdere kosten f 3557.87, in totaal f 24621.52. Aan contributie's werd f 10. 402.30 ontvangen te Hooge zand en f 10.402.30 te Sappe meer. Déchargé volgde nadat de heer Bruins het fiancieel be- heer namens de kascommis- sie voor accoord had verklaard. Volgens verklaringen van de heeren Sprik voor Sappe meer en Middel voor Hooge zand waren ook de loopboe- ken van de boden volkomen in orde. De heeren ds. Nijenhuis Ock huijzen, P. Middel en A. Zan- tinge waren als bestruusleden herkozen en gekozen werd in de vacature-Hoffmann bij enke- le candidaatstelling de heer J. Turkstra, hoofd der Chr. School te Sappemeer. De voorzitter vond hier gelegenheid om waardeerende woorden te wijden aan de nagedachtenis van het overle- den bestuurslid Hoffmann. Na vrij uitvoerige discussies werd het bestuursvoorstel om voor het Instituut-Rookmaker de 3X30 verpleegdagen te- rug te brengen tôt 2X30 met 74 tegen 11 stemmen aange- nomen. Voor 9 patienten had daar de verpleging in 1936 f 1725.gekost, d.i. 5 '/2 maal zooveel als in het vori- ge jaar. En dan - het is een instituut, geen ziekenhuis. Ter vergadering bleek, dat van de 67 vereenigiengn, aangesloten bij den Prov. Bond, slechts 3 verpleegkosten in dit instituut vergoeden. Bij de rondvraag kwamen weer de extra - kosten ter ta- fel, die voor patienten in an dere ziekenhuizen noodge- dwongen moeten worden be- taald, indien er in het Acad. Ziekenhuis geen plaats is. Het bestuur verklaarde elk geval afzonderlijk ernstig te onderzoeken en zoo daarvoor termen aanwezig waren, hoe- wel statutair daartoe niet ver- plicht, tôt 50% dier kosten voor zijn rekening te nemen. De vergadering antwoordde met een krachtig applaus, toen de voorzitter aan het slot den wensch uitsprak, dat het bestuur het vertrouwen der leden zou mogen behou- den. PREDIKBEURTEN ZONDAG 28 Maart 1937. le Paaschdag. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman Zang v. h. Kerk- koor. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. Neijnhuis Ockhuysen. (Zang Kerkkoor collecte). Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde n.m. 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek n. m. 7 uur, ds. Ten Have. Engelbert v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. (Coll.) Harkstede-Scharmer n. m. 2 uur, ds. de Vries. Slochteren v. m. 9l/s uur, ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. (Coll.) Hélium v.m. 9.30 uur. ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. de Vries. (Coll.) Noordbroek v.m. 9.30 uur, cand. Gerrits. Zuidbroek: v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, Mej. W. C. Jolies. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Onder voorzit- terschap van den heer D. L. de Koe had gisteravond in het hotel-Beereboom de algemeene ledenvergadering plaats van de afd. Sappemeer van den Bond voor Staatspensionneering. De secretaris, de heer E. Kliphuis sprak in zijn jaarver slag van een opgewekt leven. Het ledental was gestegen tôt 225. Het financieel rapport van den penningmeester, den heer H. Lentz, noemde als ink. f 332,69 als uitg. f 316,71, als voordeelig saldo f 15,98. De heeren Kliphuis en Lentz werden als bestuursleden her kozen. De heer de Grost werd benoemd als afgevaardigde naar de alg. vergadering in Den Haag. De besprekingen betroffen in hoofdzaak den beschrij- vingsbrief en het Haagsche Congres. Voor het den 3 Maart j. 1. te Groningen gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Algemeenen Stenografen Bond slaagden voor het snelheids- diploma A Machineschrijven (tienvingersysteem) de dames: K. Douwes, Sappemeer, J. Taayke, Kielwindeweer (Hoo gezand), M. Wilkosz, Sloch teren en de Heeren G. Koning, Muntendam en J. Stant, Woud- bloem (Slochteren). allen ont- vingen hun opleiding aan het Instituut Boelkes te Sappe meer. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur, de heer J. Reinholtd n. m. 5 uur, de heer J. Reinholtd 's av. 7.45 uur, Jeugddienst. Leger des Heils. Hoogezand Brugstraat 47 v.m. 10 uur, Heiligingssamen- komst 's av. 8 uur, Verlos- singssamenkomst, onder leiding van E. Gaatjes, Kap.e en C. Haverkamp, Luitn. MAANDAG 29 Maart 1937. 2e Paaschdag. Herv. Gem. Middelbert v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Slochteren v. m. 9.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. (Coll.) Siddeburen v. m. 9.30 uur, de heer La Brijn. Gerf. Gem. Sappemeer v. m. 9.30 uur, ds. J. A. Winter van Kielwin deweer. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur, de heer F. Faber. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. 's av. 7.30 uur, Reciteerver. Woensdag 31 Maart 's av. 7.30 uur, Bidstond. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER, 19—25 Maart. Geboren Heiko Bettus, z.v. Bettus Andelbeek en Henderika Mennes Kornelia, d.v. Enge- linus Wolthuis en Fenna Mul der Geert, z.v. Gesinus Ger- rit te Velde en Johanna Ro- bertus. Ondertrouwd Derk de Boer, 21 j., van Sappemeer en Pie- ternellaBosma,21 j. van Hooge zand. HOOGEZAND, 19—25 Maart. Geboren Oomke Jakob, z.v. Rabbertus Johs Helmes, en Willemina Maatjes, te Sloch teren a.b. Derkje, d.v. Mar- tinus Tr. Dam en Trijntje Boelens, Westerbroek; Robert Jozef Eucharistus, z.v. Johan- nes A. Clobus en Càcilia Hil- lebrand Arendina Reina, d.v. Jacob Blaauw, en Arendina Reina Zuidhof, Kalkwijk. Ondertrouwd Gerrit Johan- nes de Jongh, van Eindhoven, en Jeannette T. W. E. Buikema, van Hoogezand Bernardus L. Th. Cordes, van Hoogezand, en Gezina Weyer, van Lula, onl. te Anloo Fedde Jolke Riemsma.van Oosterhoogebrug N. en Grietje Jansen, van Westerbroek, gem. Hoogezand. Overleden Geertje Moesker, 39 jongeh. SLOCHTEREN, 18-24 Maart. Geboren. Klasien, d.v. G. San- der en T. Guikema, Overschild. Annie, d.v. A. van Hoek en T. Buikema, Schildwolde; Rem- mert, z.v. J. R. Oosterheert en A. Kremer, Siddeburen; Fen- nechien, d.v, J. Holtman en G. Fluks, Slochteren; Anne- chien, d.v. L. Wolgen en M. Woldring, Siddeburen. Ondertrouwd M. Fluks 28 jaar, Scharmer en E. W. Land- man, 24 jaar, Slochteren; L. Eenkema, 26 j. Scharmer en J. A; Stant, 26 j. Woudbloem. Getrouwd: K. de Wilde 24 j. Tjuchem en H. Wiltjer, 19 j. Steendam. Overleden: Kornelis Bouw- man, oud 84 j. weduwn. v. Martje Bos, Schildwolde. 28 an 29 Maart Belda Paaschdagan 4 uur 8 uur Met de medewerking van Mej. HAMSTER en de Heer VEGTER. Spéciale aankleeding van de zaal. î«j Als bljzondere atlractie ontvangt iedere bezoekster Jg EEN AARDIGE VERRASSING. uG] Versterkt Stemmingsorkest Rinket. Harken, Cultivators, Schoppen, Snoeischaren, Schoffels, Hegscharen Hoogazand Sappamaar Ista ELECTRISCHE Zuldarstraat 134 SAPPEMEER. De Groeve. 'Uitslag v. d. verloting v.d. Naaikrans ten bate v. h. schoolreisje der 1.1. v.d. O. L. School. le prijs (Fiets) no. 824. 2e prijs (Bedsprei) no. 390. Verder zijn prijzen gevallen op de volgende nummers 820 61 506 689 630 89 1143 230 403 898 1118 1024 96 92 1148 1021 423 484 652 1070 95 1044 1075 244 465 923 865 762 15 991 716 555 278 966 1170 542 655 457 756 1006 576 702 358 771 434 627 469 804 210 836 989 784 118 937 285 992 70 791 450 359 912 1151 705 1085 1067 22 379 753. Prijzen, tegen inlevering van het lot, verkrijgbaar bij het Hoofd der School te de Groeve. (Niet tijdens de Paasdagen). ,N R. CROE ORJAARS-S oenenmagazijn S. B. O. Hoofdpijn, gevoel van onbehagen, snelle vermoeidheid bij avondwerk, verdwijnen in menig geval, wanneer de huisverlichting verbeterd wordt. Controleert toch of het middenlicht van al Uw vertrekken wel een Philips' „Bi-Arlita"-lamp van minstens 150 dekalumen bevatl Neeml de moeite ons gratis boekje „Van het Wondere Zien" eens aan (e vragen I

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2