G. BUITENKAMP, Laatste aanbieding. I Dames die ie Groningen werken J I Ziet de étalagé. Vraagt prijs. I J. SMITH, Hnnrboekjes - T. K. KREHER - Sappemeer. Meubelbedriif ee Huish Artik. Ledikanten. 1 Wie zal dit hebben? prima eiken Fauteuilgarnituren K.liktePlg 1.1. Houlkeedei i.b. E. TEH HAVE (HartensMl Tel 75 meskant bez. Nonlmain Teakplaten, Java- Teakzwaipen en -Dolken. Nooie eiken Stammen. TBIPLEXPLATSN. n' mitkomst. 4 4 4 4 4 en tochvlotte modellen. Wij zorgen voor de juiste Schoen voor Uw voet. Schoenenmagazijn Pedicure Voetkundige - Tel. 250 4 ki 1-8 MEI Wollrn j EXTRA LAGE PRIJZEN. GRATIS KNIPPEN Pijpen H. TEUBEN DE STAD QNDER DE GROND Oosterstraat 17 - GRONINGEN. hJT Zijden Stoffen Wasch I en andere Kunstmest, Zaden - Boonstokken goedkoope leerdoek Stoelen Voorts enorme keuze in Groote sorteering. Lage prijzen. h Kopje a Dat verkrijgt U door onze kunnen door hun reiskosten uit te sparen gemakkelijk yerdienen. Gemakkelijke Bsfalingsyoorwaardeii Hoogezand - Foxham. Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand. Martenshoek* Crapaud-Garnituren Werkelijk mooie KLOKKEN voor weïnig geld vfndt U bij Ook Uw Reparatie's voeren wij ac- curaat uit. Ailes wordt gegarandeerd Tel. 138 Marftenshoek. leyert scherp concurreerend uit voorraad Reclame verkoop f 1.60 - f 1.75 - 11.90 per El. Patroon van Ida de Leeuw van Rees vanaf 15 cent. naar Kweekerij - Slochterstraat of Woonhuls, Achtardlsp 28 C. VAKKUNDIGE INLICHT1NGEN GRATIS. me» TDIf»! tTV' groote platen van 150X120 cM. voorpla- I rlS I L.3», fond-betimmering en andere doeleinden, beter en mooier dan carton 75 cent per stuk, Diverse soor- ten in verschillende maten -roorradig 4, 5. 6. 8, 10 m M. dikte. GREGON-TRIFLEX EIKEN TRIPLEX. Wllt U zalf timmaren, bfj ons kunt U het benoodigde hout, latten, strepen of planken in iedere door U zelf op te geven maat, geschaafd of ongeschaafd krijgen. Dagelijks te bezichtigen zonder eenige verplfchting tôt koopen. Bij veraf wonen stuur de bode. Direct uit voorraad te leveren party goed- koope doch prima, 1 en 2 persoons Een kolosale partij prima m f 1.98, 2 25, 2 45, 2 90, 3.50 enz. 2 Fauteuils en 4 Stoelen 1 Tafel met kruis. Samen f 22.50, 2 Crapauds en 4 Stcelen 1 Tafel met kruis 1 Dressoir Samen f 47.15. 2 Crapauds en 4 Stoelen 1 ronde eiken Tafel 1 mooie Dressoir Samen f 67.—. bekleed met prima wollen stoffen of letrdsek, extra zwaar, onverwoestbaar, binnenwerk langdurige garantie. Prijzen beneden elke concurrentie. Rijke keuze in schitterende stoffen, onverbelerlijk veerensteisel en niet duur. Bezichtig onze» groote voorraden, zon der eenige verplichting. Franco Jevering naar aile plaatsen. of (Boven 5 gld. per stuk) MÏ 1 h f1 "IV in aile modellen en prijzen Noordsrstraat 56 FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vartaald en bswerkt door tir. w. d'Obéron 12 (Nadruk Verbodon.) Welk drama had zich achter die steenen steilte afgespeeld Welk een verschrikkelijk geheim verborg die sinistere gevel, die scheen te grijnzen, als een geweldige sfinx Een spoor Bij het aanbreken van den dag stond Charlie Stone in de hall. Hij sprak met een klein blond mannetje, dat zeer gewichtig deed. Het was Patrich Zolm, de inspecteur van po- litie. Bermond was naar de bureaux gegaan, om enkele dringende orders te geven. Op verzoek van Charli was Janine bij het onderhoud tegenwoor- dig Zolm somde aile verdwijningen op, die sedert zijn komst te Kowa badden plaats gevonden. Charlie leed zichtbaar onder al dat noodelooze gepraat. Janine kon zich tenslotte niet meer bedwingen en zei nerveus „ik verzoek u om voor het oogenblik van overbodige uitleggingen over u mé thode af te zien Mijnheer Stone is zeer opgewonden en ongerust Wij kunnen slechts naar feiten luisteren. Ter zake, astublieft „Goed u wilt dus niet met orde te werk gaan U uitstekend In dat geval kan ik kort zijn Mijn mannen zijn de beste speurders die er bestaan Zij hebben niemand in het huis zien gaan en er is absoluut niemand uit het huis gekomen Oordeel zelf 1" Patrick Zolm nam een stramme houding aan en zei plotseling: „Wel, verbergt u mij niets! Mevrouw Stone is een beroemde schoonheid. Zij had zeker veel bewonderaars. Heeft u niets gemerkt Ik zweer u geheim- houding, mijnheer Stone 1 De waar- heid moet ik weten De waarheid 1" De zakenman herkreeg bij deze woorden al zijn kalmte weer en zei beslist: „Als u uw onderzoek in die richting leidt, zult u absoluut niets vinden 1 Mijn vrouw is van hooge ge- boorte en zeer trotsch Haar gedrag is onberispelijk en haar koude min- achting hield zelfs den brutaalste op een afstand Er volgde een korte stilte. Janine achtte het oogenblik ge- schikt om te zeggen wat zij ondekt had. «Mevrouw Stone is niet uit vrij- en wil heengegaan, zij is ontvoerd geworden .Door den schoorsteen misschien," zei Zolm op spottenden toon, woedend bij het idee, dat een vrouw een spoor zou hebben gevonden, dat aan hem en zijn mannen ontgaan was! „Neen Niet door den schoorsteen d jor de provisiekamers, de gang en de ach- terdeur!" De inspecteur luisterde niet eens meer. Mijnheer Stone echter zei „Dat is mogelijk... Mijn vrouw kon op die manier in den tuin komen, zonder gezien te worden... maar... de tuin is omgeven door de hekken „Kan men zich niet in de steengroeve verbergen vroeg Nine. Dit idee trof Charlie. En waarom dan toch", zei de in specteur woedend, „zou mevrouw Stone zich in een avondtoilet en be- hangen met juweelen, in die steen groeve verbergen SAPPEMEER ,1k herhaal u nogmaals, inspecteur men heeft haar daartoe gedwongen Nu begon Zolm zich voor het geval te interesseeren en vroeg het jonge meisje, ailes te willen vertellen wat zij wist. „lk heb slechts weinig ont dekt, tôt mijn spijt !"Ninette toonde eenige vochtige lilakleurige flarden. Charlie herkende onmiddelijk de bloe- men, die platgetrapt en verwelkt wa- ren. Orchideeèn Ja, dat zijn de or- chideeën, die mijn vrouw droeg Waar heeft u die gevonden, juffrouw Flory „Ik had eerst afgezien van het plan, de provisiekamers en de keukens te doorzoeken. Later veranderde ik echter van idee. Deze bloemen vond ik in de gang van het sousterrain en bij den ingang van de steengroeve „En u maakt duaruit op vroeg Zolm met voile aandacht. „Dat mevrouw Stone langs dien weg ontvoerd is Deze bloemen heeft zij verloren in haar strijd tegen haar aanvallars .Aanvallers? Ontvoerd? Maar door wie Met welk doel «Hoe kan ik dat weten Door dieven natuurlijk Heel Kowa wist door de couranten, dat mevrouw Stone naar het theater ging met al haar diamanten aanZij droeg een kapitaal aan ju weelen »Ja diefstal, dat is mogelijk," zei de inspecteur. Dsefstal en wraak!" riep het ionee meisje uit. Juist De Chineezen hebben daar de liand in gehad riep Charlie, die zich nu de bedreiging van Tao herinnerde. „Een messteek in het hait!" had Tao geschreven... «Laten wij de steengroeve onder- zoeken 1" stelde Janine voor. „Het was nu geheel en ai dag ge worden. Het onderzoek duurde lang en geschiedde zeer nauwkeurig. Geen enkel spoor werd gevonden, zelfs geen bloem of iets andersl «Deze steengroeve is trouwens dichtgemetseld 1" constateerde de in specteur ten slotte. .Ja," zei Charlie. „Die groote ope- ning bedierf den geheelen tuin, Ik heb ailes laten dichtmetselen De aarde om deze uitholling verder op te vul- len, zal wel een dezer dagen gebracht worden.De metselaars zijn sinds eenige dagen klaar met hun werk .Niet het minste spoor in het zand, dat hier den grond bedekt!" merkte Zolm op. .Dit zand is vochtig en zouprach- tige sporen hebben nagelaten .Tenzij men later dit zand heeft neergeworpen, juist om die sporen te bedekken zei Janine scherp. .De uitholling is niet groot. De steengroeve strekt zich zeker niet ver uit .Dat weet ik niet," antwoordde Charlie aan den inspecteur. .Veel huizen hier zijn gebouwd op zulke oude steengroeven." verklaarde Zolm' zeer zeker van zijn zaak. .Zij zijn niet diep, volgens mijn meening!" Hij streek met de hand over het versche metselwerk. "Zelfs al zouden de metselaars hun werk pas gisteren beeindigd hebben,. zei Charlie, .dan was de groeve van- nacht toch reeds dicht." Zich bukkend voegde de inspecteur daar aan toe .De muur is veel langer geleden ge- metseld. Hier ligt reeds een berg zand om het gat verder dicht te maken Gebruikt u Amerikaansche metselaars, mijnheer Stone?" „Ja Ik gebruik nooit Chineezen Dan kunnen wij dit spojr veilig laten scbieten verklaarde Zolm. .Veronderstellen wij een oogen blik, dat verscheidene mannen, zonder gezien te zijn, zich in uw huis hadden verborgen (wat reeds onmogelijk is) en dat zij zonder het minste ge luid mevrouw Stone hebben kunnen ontvoeren. Daarna hebben zij haar naar de groeve gesleept en haar al haar diamant afgenomen Hoe zijn zij dan uit den tuin gekomen Wat hebben zij met mevrouw Stone levend of dood, gedaan Bij deze woorden, rilde Caarlie van ontzetting. .Wees gerust, mijnheer," zei Zolm. .Juffrouw Flory is nu zelf wel over- tuigd, dat haar veronderstelling onzin is 1" Zij gingen naar Stone-House terug en traden de vestibule binnen, waar verscheidene bedienden angstig bijeen stonden. „Hoe verklaart u dan de aanwezig- heid van deze bloemen ging Ni- nette moedig voort. .Och juffrouw, dat is heel eenvou- dig," zei een der kam ermeisjes. .Me vrouw Stone ontving dikwijis meerdere malen per dag versene orchideeën en wierp ze bij het verwisselen van ja pon weer weg Ik raapte de bloemen dan op en gaf ze in de keuken aan de andere meisjes. .Misschienzijn het wel bloemen van eergisteren .Hoort u, juffrouw Flory zei Zolm triomfantelijk. Zich tôt Charlie wen- dend, ging hij voort: .De sporen en aanwijzingen, die ik hier vond, zijn onvoldoende Ik ga nu naar mijn bu reau. u kunt er op rekenen, mijnheer Stone, dat onze beste speurders deze zaak spoedig zullen ophelderen De Ma-Fou .Geen nieuws?" vroeg Jacque toen hij in de hal trad, waar Janir zich bevond. .Niets 1" antwoorde het jonge meisj bedroefd. .Zolm verwaardigt zichnit te luisteren naar een inlichting, di niet van zijnagenten of speurdei komt! Ik heb getracht, hem voor. in het huis zelf naar de oplossing va dit mysterie te laten zoeken. Ailes i echter levergeefs Ik heb nieuwe aan wijzingen gevonden, die zeer belang rijk zijn. Zolm is niet te overluigen .De politie is in aile Ianden precie gelijk", zei Jacques, zonder trouwen zelf meer belangstelling voor de nieu we aanwijzingen van Janine te tooner dan Zoim. .Ik voel, dat de ontvoering heef plaats gevonden op het oogenblik, da wij hier samen spraken Mevrouw Stone was waarschijnlijk eerst in haai eigen kamers geweest en ging toen naar de werkkamer van haar man om daar op hem te wachten Jacques schudde twijfelend het hoofd. .Geloof je dat niet, Jacques vroeg Janine. .Ik ben er zeker van, dat Evelyne na ons gesprek met haar man wilde praten". .Het is zeer edelmoedig van je, om dergelijke gedachten aan mevrouw Stone toe te schrijven, maar hoe zou een vrouw die zôô trotsch is, er ooit toe te komen, ongelijk te bekennen of zelfs berouw te loonen Bermond trachtte Janine af te leiden en bracht het gesprek op hun verloving. .Ik ge loof niet, dat ons plan veranderd hoeft te worden. Heeft mijnheer Stone je gezegd, dat je Stone-House zou moe- ten verlaten Wordt vervolgd). PBHHB Voor A.S.F. KORREL een nieuw Rijwiel Fa. J. POOL LaipeRapDen JAN BODEWES GeHakkelijk, pijnloos loopsn 0 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Spéciale Gemakschoenen 6. H. EDITER COUPONS 1 HANTE1ST0FFEN f ;r ij Y j f

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 4