tUITENKA es die in Groningen J. SMITH kjes - T. K. UH - S Mtdrijf en Huish Ledikanten. tal dit hebben? i eiken Fauteuilgarni ONDES DE GHOND B. DEJONG houdt Zaterdag 8 Mei Spreekuur Kropswolde &Wolfsbarge Gedenkt de Collecte Bruiloften en Partijen Stoelen en Tafels te huur Slijterij J. G. SMIT prima heoi: K f A. Scheper, Drogist-artitelen H.J. I01EWES, Dagelijks Geopend Nationaal Socialistische Beweging te HARKSTEDE Spreker: W. R. JAGER, Jongens SPORTKOUSEN in aile maten. S. F E L1X, Mach. Breiïnrichting Me]. G. Oomkens-IJden, latste aanbiedi i étalagé. Vraa ÙW ADRES J.KLIPHUIS van 6 tôt 7 uur, Café STAALSTRA Dameskapsalon n andere Kunstmei kunnen door hun reii uit te sparen gema yerdienen. kkelijke Betalingsvoorwi ezand - Fc HHHHHB dkoope leerdoek Sto orts enorme keuze Spaarbank Harkstede-Scharmer ook des Zaterdags. Onderwerp: „Waarom Nationaal Socialist"* heeft geopend a,s. Maandag 10 Mei Boon Martenshoek. »rapaud-Garnîturei Dames van Vereeniging van Huisvrouwen hulpbehoevende ouden vai dagen, invaliden en gebrekkigen. Wijndepot Forwerda en Tieman. Spmtnat 25 -^MARTENSHOEK Zoekt U SpBciaal adres voor de Huisheuding sindi 1891. Plaatselllk Nut op WOENSDAG 19 MEI Zomerwol, Dames Kousen naar nrssksrij - Slochtersti Woonhuls, Achterdlsp 2 NDIGE INL1CHTINGEN ït uit yoorraad te leveren pan doch prima, 1 en 2 persoons asale partij prima i 1.98, 2 25, 2 45, 2 90, 3.50 enz. ails en 4 Stoelen met kruis. Samen f 22.50. uds en 4 Stcelen met kruis air Samen f 47.15. uds en 4 Stoelen eiken Tafel Dressoir Samen f 67. met prima wollen stoffen of leerdae nverwoestbaar, binnenwerk langdurige 'rijzeri beneden elke concurrentii uze in ide stoffen, onverbeterlijk veerenstelst :htig onzne groote voorraden niga vorplichting. Franco levering naar aile plaatsen. 1LLETON MAN door ,'ES FOWLEY bawarkt door Mr. W. d'Obéron (Nadruk Verboden.) i had zich achter die afgespeeld Welk een geheim verborg die i, die scheen te grijnzen, dige sfinx en spoor ibreken van den dag Stone in de hall. Hij i klein blond mannetje, ichtig deed. Het was de inspecteur van po- was naar de bureaux ikele dringende orders verzoek van Charli was onderhoud tegenwoor- nde aile verdwijningen zijn komst te Kowa gevonden. Charlie leed 1er al dat noodelooze kon zich tenslotte niet en en zei nerveus „ik voor het oogenblik van tleggingen over u me- en Mijnheer Stone is iden en ongerust Wij s naar feiten luisteren. iblieit rilt dus niet met orde U uitstekend In dat tort zijn Mljn mannen peurders die er bestaan Zij hebben n gaan en er is het huis gekc Patrick Zc houding aan verbergt u m; is een beroen zeker veel f niets gemerkt houding, mijn heid moet ik De zakentr woorden al zi beslist: „Als richting leidt, vinden I Mijn boorte en zee is onberispelij achting hield een afstand stilte. Janine i schikt om te had. «Mevrom en wil heengi geworden „Door den s zei Zolm op sp bij het idee, d zou hebben ge zijn mannen Niet door den provisiekamers terdeur!" De i eens meer. Mij „Dat is mogeli die manier in gezien te worc omgeven door zich niet in de s vroeg Nine. D waarom dan specteur woet Stone zich in hangen met jui groeve verberg Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.S. Voor de excursie naar de verschillende Keukens van het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen hebben zich reeds 27 dames opgegeven. De aanmel- ding kan de volgende week nog geschieden. Diegenen die zich de volgende week als lid der vereeniging opgeven, kunnen deze excursie nog meemaken. Vertrek van Sappemeer 2.15 uur terugkomst 5.30 uur, kosten 40 50 et. Door het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen is de aandacht gevestigd op de benoeming van een juridisch adviseur voor onze afdeeling. Wij hebben gemeend goed te doen deze kwestie te bespreken met Mr. Dr. J. H. Bast, ten einde te bereiken, dat ook onze leden zich op geschikte wijze van advies kunnen laten dienen inzake hun verplichtingen en rechten ten opzichte van hun personeel, in geval vanziekte, zegels plakken, termijn van opzeggen van beide kanten en dergelijke. Evenals in andere afdeelin- gen kunnen onze leden in het vervolg een bewijs halen bij de penningmeesteresse der af- deling tegen betaling van f 1.— Gewapend met dit bewijs wordt hun dan door Mr. Bast gratis advies verstrekt (Penningmees teresse der afd. is Mevr. Boon). Verslag van de theemid- dag op Vrijdag 30 April. Nadat de présidente in haar openingswoord eenige oogen- blikken de aandacht van de aanwezigen had gevraagd voor de nagedachtenis van burge- meester Bartels en den Heer N. A. Groeneveld, gaf zij het woord aan Mejuffrouw A. M. Abbring Hingst. Deze vertelde in haarlezing over het boek „Straatmade- lieveri' van Hugh Talbot hoe de Heer en Mevrouw Alington gedurende drie achtereenvol- gende jaren de allerarmste kin- deren uit Londen in de vacantie een dag of veertien naar Oxford lieten komen om ze in hun huis allerlei goeds te doen. De Heer Alington is zelf de schrijver van het boek (pseu- doniem Hugh Talbot) en het aardige is, dat ailes wat in het boek voorkomt, ongeveer na- tuurgetrouw de avonturen van het echtpaar Alington met ze- ventien arme stumperdjes van vier tôt zeven jaar uit de armste sloppen van Londen weergeeft. Na de pauze las Mejuffrouw Abbring Hingst stukjes voor uit het boek. Hierbij vestigde de spreekster de aandacht op de vele fijne trekjes uit het kinderleven, die in dit boek worden beschreven. Dat hun mooi werk de familie Alington zeer veel bevrediging heeft gegeven, blijkt wel uit het feit, dat zij hun gastvrijheid niet tôt één zomer hebben beperkt, maar de kinderen gedurende drie achtereenvolgende jaren lieten terugkomen. Velen die de lezing hebben gehoord, zullen zeker behoefte gevoelen het mooie boek Straat- madelieven van Hugh Talbot te lezen zonder twijfel heeft het filantrophische werk van den Heer en Mevrouw Alington aller bewondering afgedwon- gen. Dat deze lezing in de smaak is gevallen bleek onder meer uit het feit, dat zich na afloop wederom twee dames opgaven als lid van onze Vereeniging. Veendammer Jeugd— Kwiek jeugdelftal 7—2 Programma voor morgen Kwiek H—Kiel I aanv. 2 uur Opstelling als vorige keer tegen O.V.O. Aanvoerder N. Nagengast Sr. Reserve's H. Mulder, B. Kleine en J. Bakker. Mocht deze wedstrijd door Kwiek worden gewonnen dan promoveert zij naar de 2e klasse. J. Galdermans en M. Scheen worden om half twee op het terein verwacht voor contrôle- werkzaamheden. Donderdag over een week ledenvergadering in 'tParochie- huis. De secretaris. D. O. S. Margen handbalwedstrijden in Appingedam, vertrek vanaf Garage 11.44 uur per Gado, aile handbalsters vrij vervoer, supporters plm. 15 cent. Supporters die mee wenschen te gaan, moeten hiervan aan- gifte doen, tôt Zondagmorgen bij ondergeteekende. Volgende week Bekerwed- strijd D. O. S.H. S. 11.23 uur, organiseert H. S. een wandel- tocht, afstand 30 K.M. Aangifte voor 18 Mei met betaling van 50 cent per persoon. De secretaris. H. Bréurken. Officieele Publicatiën. Gevonden voorwerpen. Een regenjas. i Een rozenkrans. Een baal aardappelmeel. Een rijwielbelastingkenmerk. 10 bundels zakken. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND. VRED6 QOOPP - Laatste oproep voor de Vrou wen-Vredesgang op 18 Mei te Utrecht. Het plaatselijk comité voor de Vrouwen-Vredesgang wekt aile Vrouwen van Hoogezand- Sappemeer en omgeving op, deel te nemen aan de Vrouwen- Vredesgang op 18 Meia.s. die te Utrecht zal plaats vinden. De reiskosten bedraagt f 2.75 pl. f 0.10 voor verplicht deel- nemingsbewijs. Geeft U zo spoedig mogelijk op aan onderstaande adressen, alwaar U aile gewenste in lichtingen kunt bekomen. Mevr. Bosman, Parklaan 3, Hoogezand. Mej. de Deugd Singel 14, Hoogezand. Mevr. Lammers—Venema, Winkelhoek. Mevr. van GeunsGodfried, Sappemeer. Offlcleie Mededelîng. .KWIEK" Uitslagen vorige Zondag SiddeburenKwiek 16 SAPPEMEER, 30 April 6 Mei. Geboren Imkelina, d.v. Jan Plukker, en van Jantje Kraai Marchien, d. v. Folkert Lammerts, en van Egbertje Menger Georgius Johannes Henricus, z. v. Peter Jan Theu- wissen, en van TeclaZuzanna v. d. Werff. Ondertrouwd Geugien Loer- op, 35 j. van Wildervank en Jantje Dontje, 36 j. van Sap pemeer Jan DOling, 27 j. van Woldendorp en Antine Jelline Mtiller, 26 j. van Sappemeer Herman Willem Dieters, 27 j. van Schiedam en Jantje Broe- kema, 25 j. van Sappemeer; Gerhard Staal, 32 j. van Sap pemeer en Geessien Eisseler, 31 j. van Slochteren Jan de Boer, 22 j. van Sappemeer en Wiebedina Toole, 23 van Muntendam Johannes van Duinen, 23 j. van Sappemeer en Sara Paulina Berg, 21 j. van Slochteren Jannes Land- kroon, 20 j. van Sappemeer en Marretje Velzen, 21 j. van Hilversum Jan van der Mey, 23 j. van Sappemeer en Har- mina Landman, 22 j. van Hoo gezand. Overleden Bregtina Wes- sels, 91 j. orfgeh. Froukje Gezina Koning, 10 j. ongeh.; Hindrik Badenhop, 1 j. ongeh. HOOGEZAND, 30 April 5 Mei. Geboren Jan Jochem, z. v. Cornelis Huisman, en van Henderkien Tams, Kalkwijk Trijntje Harmina, d. v. Gerrit Hartman, en Harmke Piatje, Kalkwijk. Ondertrouwd Tonnis Streur- man, van Harkstede en Hille- china Sluis, van Kropswolde Pieter Siebering en Anna Huis man, beiden van Hoogezand Jan Dôling, van Woldendorp, onl. te Sappemeer, en Antina J. Millier, van Sappemeer onl. te Hoogezand Frederik de Vries, van Veendam, en Martje Reinders, van Kropswolde, van Royenstr. Willem Huisman, en Jantje Hoving, beiden van Kropswolde Cornelis Bern, de Wit, van Hoogezand, en Maria A. Scholte, van Martenshoek. Getrouwd Jan Baas en Wil- helmina Bos Jan Post en Lammechiena Reinders Jan Poker, en Gesiena Christiaans. Overleden Hindrik Georg, 94 j., wednr. van Wendeltje Schreyer Derk Bartels 53 j., echtgen. van Wibbechien Bak ker, overl. te Hattem. SLOCHTEREN, 29 April 5 Mei. Geboren Grietje, d. v. J. Broeksema en P. Mendelts, Hamweg Fokko, z. v. T. Rademaker en S. Cannegieter, Slochteren; Gezina, d. v. A. v. d. Veen en J. Koning, Harkstede; Aaltje, d. v. H. Pelgrim en A. Draijer, Woud- bloem Haike, z. v. H. Puister en A. Hartog, Siddeburen Sa lomon. z. v. J. Levie ên H. Hoogstraal, Kolham Hemme- chien Jantje, d. v. A. Siekmans en H. van der Holt, Harkstede Jacob, z. v. J. Bouwman en G. v. d. Laan, Schildwolde Geert Berend, z. v. K. J. v. d. Ark en G. Ruben, Harkstede Lammert, z. v. J. Folkersma en J. Apol, Schildwolde Im kelina, d. v. E. ten Have en 1. C. Ritsema, Siddeburen Jan, z. v. J. Pluis en H. Meijer, Foxham Renske Janna, d. v. H. J. Smit en G. J. Udes, Hél ium. Ondertrouwd J. F. Amerika, 25 j. Slochterveld en J. Hom mes, 24 j. Slochteren L. Zon- derman, 27 j. Slochteren en B. J. Woortmeijer, 20 j. Slochteren; L. Warntjes, Kol ham 25 j. en M. Pot, 27 j. Kolham J^ Kok, 31 j. Schar - mer en A. Hammmga, 21 j. Scharmer W. de Vries, 27 j. Slochteren en J A. C. Groene veld, 25 j. Schildwolde J. Boer, 34 j. Overschild (Gem. Ten Boer) en G. Kuil, 28 j. Overschild (Gem. Slochteren.) J. W. Bennenga, 25 j., Schild wolde en H. Damhoff, 25 j. Overschild (Gem. Loppersum); K Winter, 29 j. Kropswolde (Gem Hoogezand) en J. Huis man, 23 j. Slochteren; B. Kroon, Borgweg en L. Kroon, Nieuw- Buinen (Gem. Borger). Getrouwd J. de Boer, 32 j. Scheemda en A. F. Tjabringa, 27 j. Kolham E. Smit, Steendam, 21 j. en F. Wold- huis, 17 j. Tjuchem T. Doorn- bos, 29 j., Scharmer en Z. Meijer, 28 j. Groningen H. Kooi, 28 j., Zuidbroek en B. Hartenhof, 32 j. Kolham. Overleden: Pieter Noordman, 72 j. weduwn. v. P. Kroes, Siddeburen Martje v. d. Molen, 86 j. wed. v. P. Woldring, Klein-Harkstede 1. 1. z. v. W. Tepper en E. Bruiniers, Hark stede Jacoba Theodora Broek- man 1 j. d. v. P. B. Broeke- ma en J. Vos, Foxham. Van het staatspensioen geldt het gevleugelde woord van den Franschen schrijver de waarheid is op weg en niets zal haar tegenhonden. H. D. Louwers. INGEZOflDEN. Voor de ouden van dagen. Zaterdag 8 Mei a.s. wordt met vergunning van Burge- meester en Wethouders in de gemeenteHoogezandeenbloem- pjescollecte gehouden voor de „Ouden van Dagen", vanwege het fonds A. S. Talma-stich- ting" dat oude lieden met weinig of geen middelen, in staat stelt, op den ouden dag een verzorging te genieten. Offer Uw gave, want er zijn vele oudjes in nood, die om bijstand en hulp vragen. De „Christelijke Vereeniging ter Verzorging van Ouden van Dagen", de stichter van bo- vengenoemd fonds, verzorgt ruim 180 oude lieden, w. o. invaliden, hulpbehoevenden en gebrekkigen. In de Talma-rustoorden worden verzorgd van aile Pro- testantsch-Christelijke richtin- gen, niemand uitgesloten, ni. Gereformeerden, Hervormden, Chr. Gereformeerden, Ev. Lu- therschen als andere groepen. 84 Hervormden, waaronder Vrijz. Herv. en Orth. Herv. 69 Gereformeerden, de ove- rigen van andere kerken en groepen. De collecte wordt hartelijk aanbevolen door: Ds. G. Oldeman, Ned. Herv. Pred. Hoogezand. Ds. W. Tom, Geref. Pred., Sappemeer. Ds. J. A. Winter, Geref. Pred. Windeweer. Evang. A. Faber, Sappemeer A. van Dijk, Hfd, Chr. School Hoogezand. A. v. d. Velde, Hfd. Chr. School Windeweer. In memoriam. Burgemeester Bartels van Hoogezand. Het Comité, indertijd inge- steld om ook in onze plaats te komen tôt een eenvoudige feestviering, vooral voor de jeugd, ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana, heeft gemeend de herinnering aan zijn Voorzitter en aan ons aller zo gewaardeerde Bur gemeester op gepaste wijze mede levendig te houden door zijn portret aan aile scholen in deze gemeente aan te bieden. Wij hopen, dat ons saldo daar- toe nog toereikend zal zijn, dat allen met ons voorstel ac- coord gaan en dat bedoelde scholen dit aandenken gaarne zullen aanvaarden, ook als een prikkel ten goede voor onze opgroeiende jeugd. Immers, het Voorbeeld is nog altijd het machtige middel bij aile op- voeding in huis en school en maatschappij en de sfeer en de geest welke in deze kleinere of grotere kringen heerst, hangt dââr vooral van af. Doch ieder ingewijde weet ook, dat de resultaten van aile onderwijs en zelf-ontwikkeling grotendeels afhangen van de eigen aanleg en ambitie onzer leerlingen. Welnu, burgemees ter Bartels met zijn beminne- lijk karakter en zijn warme hart, met zijn klaar verstand, ruime blik en onvermoeide werklust heeft in elk opzicht het schitterend voorbeeld ge geven, gelijk bij zijn uitvaart terecht werd getuigd, hoe een eenvoudige jongen uit ons volk door grote gaven van verstand, gemoed en wil zich wist op te werken tôt een algemeen be- mind burgervader van een der belangrijkste gemeenten in een der belangrijkste provincies. Onze leerlingen behoeven niet allen burgemeester te worden het komt er ten slotte niet al- lereerst op aan wàt de mens is, maar hoè hij is en dan mag zijn grote en goede voor beeld ons allen er aan herin- neren wat het zeggen wil om met heel ons hoofd en heel ons hart in trouw en getrouw- heid ons werk te doen ten bate van individu en gemeenschap. Het comité Joh. Klasens. G. Zwiers. J. L. L. C. Hoogenboom. V. y. V. - Sappemeer. Hierdoor vestigen wij gaarne de aandacht van onze lezers op de in dit nummer voorko- mende advertentie van de Vereeniging voor Volksverma- ken. Nu het uitvoerige programma onlangs op de Algemeene Le denvergadering is vastgesteld, komt de bode der vereeniging de kwitanties presenteeren. Zooals uit de annonce blijkt, bedraagt de contribuée nog steeds f. 1. 15. Men ontvangt dan als kwitantie een lidmaat- schapskaart, waar een dames- huisgenootenkaart aan is beves- tigd. Het lidmaatschap geeft o. m. recht op vrije toegang voor man en vrouwelijke huisgenoot tôt de kortebaan- draverij, die geduurende de kermis wordt gehouden en des avonds tôt het vuurwerk en verder recht op de gebruike- lijke reducties voor de andere draverijen van het seizoen. De seizoenkaart voor heeren, die f 2.50 kost, geeft vrije toe gang tôt ailes, wat de V.v.V. op touw zet (dus o.m. tôt aile draverijen) enverzekert de hou- der bovendien een vrije plaats op de tribune. Indien heeren houders van deze seizoenkaarten ook een dergelijke kaart voor hunne dames wenschen, dan kunnen zij deze bekomen voor den zeer lagen prijs van f 1.25. In aile bovengenoemde prij- zen is de gemeentelijke verma- kelijkheidsbelasting inbegrepen Het is volstrekt niet noodig, inwoner van de gemeente Sap pemeer te zijn, om lid te wor den, of een seizoenkaart te bekomen. Neen, waar men ook woont, ieder is welkom als lid! Wij twijfelen er niet aan, of zeer velen zullen de geboden gelegenheid om voor weinig geld veel te genieten aanvatten en lid van deze mooie vereen. willen worden. Naar wij verder nog ver- nemen, wordt de eerst korte- baandraverij met vlakkebaan rennen niet gehouden op 23 Mei a.s., doch op Zondag 6 Juni 1937. Dit in verband met een verzoek van den Bond voor Kortebaan-draverijen om niet gelijktijdig met de ver eeniging te Norg een draverij te houden welke aldaar gere- geld wordt georganiseerd ter gelegenheid van de jaarmarkt en die dus niet voor opschui- ving in aanmerking komt. Verkiezingspropaganda. Gelijk zulks reeds in vele ge meenten is geschied, heeft ook de Raad dezer gemeente een z.g.n. „Kalkverbod" uitgevaar- digd. Teneinde echter aan de diverse vereenigingen enz. ge legenheid te geven op doel- treffende wijze verkiezingsre- clame te kunnen maken, zjjn van gemeentewege op een 5-tal plaatsen in de gemeente n.l. hoek Parkstraat - Noorder- straat, hoek Slochterstraat Noorderstraat, hoek Stations- straat - Zuiderstraat, hoek Mid- denstraat- Kleinemeersterstraat en bij de Oosterschool aan de Noorderstraat aanplakborden geplaatst, ter grootte van 5 X 1 Va meter. Deze borden zijn verdeeld in 14 vakken. De partijen, die verkiezingsreclame wenschen te maken, mogen op elk bord één van deze vakken daarvoor gratis gebruiken, Deze maatregel zal het aan- zien der gemeente, nu niet aile boomen, païen enz. beplakt en wegen bekalkt zijn, met ver kiezingsreclame, gedurende de verkiezingsdagen, uit een aes- thetisch oogpunt bekeken, zeer ten goede komen. Plaatselijk Nieuws. van een bestaande en hetwe- der opbouwen van een woon- huis, waarin café en winkel aan de Werfkade te Martens hoek, b. de loodgieterswerken en c. de glas-, verf- en be- hangwerken. De laagste inschrijvers waren als volgt a. Timmer en Rave, Hooge zand, f 3443. b. Beishuizen, Sappemeer, f 170. c. J. Eisseler; Kolham, f 369. Gegund aan de laagste in schrijvers. ~REDIKBEUETEN ZONDAG 9 Mei 1937. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman. (Doop.) Sappemeer v. m. 10 uur, ds. B. Graatsma van Haren. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde: v. m. 10 uur, ds. Wasch (bev. Kerker. leden en n. 1.) Westerbroek v.m. 11.30 uur Kinderkerk. Engelbert v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Harkstede-Scharmer n. m. 2 uur, ds. De Vor. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 9.30 uur, ds. D. Tom van Hilversum. n.m. 5 uur, Leesdienst. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur, de heer F. Faber Ev. en n.m. 5 uur de heer F. Faber Ev. Donderdag n. m. 3 uur, Huwelijks inzegening. ADVERTENTIEN Hooqezand. Onder archi- tectuur van den heer J. Teule had Woensdagnamiddag ten verzoeke van Mej. G. Kraster ten haren huize de aanbeste- ding plaats van a. het afbreken Geboren: JANTJE dochter vau P. LAP. T. LAP—Aaldrino, Sappemeer, 5 Mei 1937. Luthersche Kerkstraat 49. Heden nam de Heere tôt zich onze jongste lieveling JACOBA THEODORA, in den aanvalligen leeftijd van ruim 14 maanden. FOXHAM, 5 Mei 1937. Fultonplein 13E. P. B. BROEKMAN J BROEKMAN—Vos. HENKIE. MARTHA. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag 8 Mei, 's nam. 3 uur. Volgen vrij. Arts, ALLEEN 's avonds en wel van 7—8. die iets gevoelen voor een op te richten worden verzocht samen te komen op Dlnsdag 11 Mol, 's avonds 8 uur, in 't Café KL003TERHUIS, Kropswolde ta HOOQEZAND op Zaterdag 8 Mei, te hou den vanwege het fonds „A S. TALMA-STICHT1NG en ten bate van (Zie nadere aankondiging elders in dit blad). voor Slijterij en Wijnhandel Noorderstr. 140, Sappemeer Tel. 263. Zware kwaliteit JENEVER. Zware kwal. BRANDEWIJN. Holl Cognac vanaf f 2 50 p. L. Fransche Cognac vanaf f 2 75 fl. Samos 80 et. en f 1.*— per L. Roode en Witte Port f 1 10 L. Zoete Spaansche Wijn vanaf 70 et. per fl. Glazen en Kopjes worden bijgeleverd. ZITTING voor ontvangst van hyp renten enz. op Maandag 10 Mal a s. en op Woensdag d.a.v. voor terugbetaling van opge- vraagde gelden, telkens 's morg 9—12 en 's nam. 2—7 uur. Extra Zittlng op Woens dag 19 Mei, 's av. 7—8 uur. F. ALTING, Adm. J« adras voor van zwaar gehalte. wordt ook aan huis bezorgd, Als U gaat verloven wilt U ook graag een ring geven, waar Uw ver- loofde blij mee kan zijn. Niet aile ringen zijn soliede en zwaar. Ca deaux zijn hiervan oor- zaak, d i. maar al te waar. Wij geven geen ge- schenken. Daarom zijn onze ringen voor de prijs altijd zwaar. Mogen wij hopen, dat U ze bij HOLLE komt koepen HOOGEZAND. 2 pd. dikke mooie Pruimen 25 et. 3 pd nieuwe bruine Boonen 20 et. 3 pak Maizena 22et. 5 zakjes Biauw 10 et. 1 L. Limonade en 1 L. Spuit 20 cl. 2 L dikke Cap. Erwten 30 et. Prima Kolfie pd. 25 et. 1 pd. Schijfappels en 1 pond groote Pruimen Samen 42 et. 3 pak Pudding met suiker 12 et. Viug kokende Havermout 16 et. Jumbo Koffie, Thee en Mar garine Cadeaulijsten voor- radig. Schomakers Margarine 2 X gekarnd iets fùns. Eieren vanaf 50 et. de 20 st. Groote Eieren 56 et de 20 st. Vele soorten Kaas. Koekjes ruim gesorteerd Hoogezand. Kriischen Salts met proefpakje. Sanatogen, Verbandwatten. Winsels, Kinaaruppels, Aspe- rine, Kloostexbalsum, Boor- zalf, Zinkzalf, Wortelboer Pil- len, Worteiboers Kruiden, Berenburger Kruiden, Winsu- mer Zalf, Biergist Pillen, Vis- kijtablelten, Purol, Wonderolie, Akkertjes, Houtzeep, Teerzeep Scheerzeep, Ivoral, Erasmin, Termogenewatten, Painess Pil len, Sloans, Abdijsiroop, Kal- zan, Formamint, Amonlak, Bleekwater, Bleekloog, Goud- brons, Zdverbrons, Zoutzuur, Vliegop, grote potten Meubel- was inh. 2 ons 18 cent, enz. enz. Sappemeer. Kamervegers met stok 20 cent Closetrollen 8 voor 25 Handveger 12 Boenders 5 Stofblikken 10 12 vel Kastpapier 8 Zeepkloppers 9 Waschbakjes 39 Koekepannen 22 Zeepbakjes 12 Schrobbers 19 Trappen vanaf 79 Zeilzwabbers m. stok 33 Mattekloppers 25 Chinamatten aile maten. Cocosmatjes 23 ceiit Etenstampers 10 Wandrekjes 14 Petroleumstellen, aile kleuren. MARTENSHOEK. SPAARBANK Hoogazand-Sapp«ma«r Spaarbusjes kosteloos verkrljgbaar. Leider Ir. A. A. MUSSERT. Aanvang 8 uur (Candidaat voor de 2de Kamer). Entrés 10 csnt. Heden ontvangen een rnime keuze in de nieuwste kleuren, Voordellga Prljzan 11 WIJ HERSTELLEN ALLE SOORTEN BREIWERK Beleefd aanbevelend, Klelnemear No. 2 Ondergeteekende maakt bekend dat zy hare IParmansnt f 2.» allas Inbsgrspsn. Beleefd aanbevelend, Meesterslaan Westerbroek A. S. F. een iiguw a. J. P00 KBB—WWIlltlUMIMH—lima JIHILII1 E. HOLLE Openbare Vergadering

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2