JÂNNES SLOITER 1.1. BODEWES Zn„ Onze aflevering SI SI SI DE SUD OHDER DE GROND Dr. J. BEUKEHA Gemeente Gasbedrijf bezorgen der Gascokes V. v. V. - Sapperneer. Lidmaatschaps- en Seizoeekaartee Zondagnamiddag aan de Controls T II KLEEDT. Tuinbanken P. v. DIJKEN, Hoogezand R u w I E L E N Carriers, Kinderrijwielen, Autopeds OTTO FELIX, Volautomatische Koelcel POL's Slagerijen Echt BARKSTEEN geeft cachet. B 0 S M A s Kapperszaak Âdverlentie's en Drnkwerken Electr. Courant- T. K. Advertentie s is afwezig ingang: naar de Draverijen. Hoe hoger D Uw eischen stelt, nieuwe RIJWIELEN, In den IJzerhandel van J. lahpor Zoowel ons fit! als onze fl|ne Vleeschwaren Mej. Gr. BRAAM - Kolham SAP zijn nog VakkundiQQ Reparatie-inrichting. Âlgemeeie Friascha Leveis- verzekering-Mij. Één ding weet U, 'n „Victory kleedt U. Stoelsn en Tainls Vouw- an Ligstoilan, Tuinparasels. H.H. Vischliefhebbers! Vraagt uw kruidenier VLUOOE LEVERINO TE HET AANGWEZEN ADRES V voor dit blad moeten ulterlljk Donder- dag's 's avonds 6 uur van De Oroeve en Om- streken iri mijn bezit zi|n Beleefd aanbevelend, Winkelier De Oroeve D 53 of I De biei weii Ail Het aangewezen adres voor P. VA 18 PB MARTENSHOEK. „gahaal kastklaar'' is 'n succès. Ook U kunt hiervan profiteeren. U bezuinigd hier- door belangrijk opUwwasch- rekening. Wij komen gaarne bij U en verstrekken U nadere inlich- tingen. Beltefd aanbevelend, WASCHINRICHTING KLEIN, Slochtaratraat 21 (v.h. Winkeihoek 25). feuilleton ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald an bewerkt door Ir. w. d'Obéron ,7 (Nadruk Varbodan.) „Een steen, mijnheer; een groote steen 1" Bermond nam een lantaarn en boog zich voorover om den steen te onder- zoeken. „Kaarsvet Er heefteen kaars op dezen steen gestaan De bedien- den terzijde duwend, vroeg hij „ls het gat nu groot genoeg Dan ga ik er door 1" Met de lantaarn in de hand atapte bij door het gat en verdween achter den muur. Charlie snelde hemachtefna. Voor- zichtig keek Jacques eerst om zich heen, daar hij zich bijna niet durfde bewegen uit angst dat hij op het li- chaam van Janine zou stappen. De bodem was kaal en niets viel er te bespeuren. Op een woedenden uitroep van Cbarlie, volgde Bermond dezen naar het achterste deel van de groeve. ,Wij kunnen niet verder. Er is een doorgang geweest, maar een instoiting maakt het nu onmogelijk om verder te gaan De aarde is vochtig en versch Bermond, de instorting kan niet lang geleden bebben plaats gehad .Misschien vanavond?" Hoe kan ik dat weten, mijn beste vriend?" zuchtte Cbarlie. Door dezen nieuwen tegenslag voel- den de twee mannen hun hoop geheel verdwijnen. Zij begonnen de mogelijk- Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. De jaarlijkse dagexcursie is bepaald op Donderdag 1 Juli naar Heerenveen en Oranje- woud. We vertrekken om 10 uur vanaf Sapperneer, rijden over Assen naar Appelscha. Ruim elf uur zullen we daar zijn en kunnen naar verkiezing wat wandelen in de bossen of een kopje koffie gaan drin- ken oponthoud daar onge- veer een uur. Dan rijden we verder naar Heerenveen, waar we om één uur zullen aankomen, we gebruiken daar een gemeenschappelijke koffie- tafel. Om ongeveer twee uur stappen we v/eer in de bus, die ons brengt naar het 4 K. M. verder gelegen Oranjewoud, waar we in de bossen zullen gaan wandelen en waar we gezellig kunnen theedrin- ken. Ons oud-bestuurslid Mevr. Meijer zal ons daar rondleiden. Zeer waarschijnlijk zal ook nog onderweg een Kaasmakerij wor- den bezichtigd. Om 5 uur rijden we over Beetsterzwaag en de Leek terug naar huis, zodat we ongeveer 7 uur, uiter- lijk 8 uur weer thuis zullen zijn. Dames, het belooft een mooie tocht te worden, geeft U op bij één van de Bestuursleden. De buskosten bedragen f 1.50 per persoon, dit bedrag moet bij aangifte direct voldaan worden.De kosten voor de lunch bedragen f 0,80 per persoon, dit bedrag kan ieder op reis zelf betalen. Het Bestuur. Offlclele Mededellng. KWIEK" Uitslag Beslissingswedstr. Kwiek II—Kiel 3-0 Door deze overwinning pro- moveett Kwiek II naar de 2e klasse. Dit feit wordt Zondagavond in 't Parochiehuis feestelijk her- dacht. Aanvang 8 uur. Toe- gang vrij voor aile belangstePiï lenden. Programma voor morgen Kwiek Jeugdelftal—K.J.C. Veen dam aanvang 2 uur. Terrein v. Royenstraat. Opstelling Kwiek Jeugdelftal P. Bouman. B. Teuben, Ph. Scheen. A. Thiecke, M. v. d. Werff, H. v. d. Werff. H. Bouman, O. Visker, B. Scholte, J. Wortelboer, F. v. d. Werff. aanv. M. v. d. Werff. res. Willem Steenhuis, J. Scheen. Op de Woensdag j. 1. ge houden training ontbraken nog te veel le en 2e elftallers. Dit moet anders. Dus Woensdag- avond om 7 uur allen présent, ook de adsp. en Jeugdelftallers. De Secretaris. D. O. S. In het vervolg zullen iederen Dinsdag wandeltochten worden gehouden, waarvan de eerste plaats vindt a.s. Dinsdagavônd half 9 Bontehuis. Route Sap perneer, Langewijk, Kolham, Nieuwelaan naar het Bonte huis. Voor de adspiranten Zondag 13 Juni 's middags 2 uur route rondom Sapperneer. Liefhebbers komt op. 18 Juli. Adspiranten en Kleu- ters Atletiekdag. 11 Juli. Fietstocht voor leden boven 16 jaar. Fietstocht voor de jeugdgroepen zal nader worden bekend ge- maakt. 4 Juli reis Deventer. Morgen geen Handbalwed- strijden. De secretaris. H. Breurken. N.B. Zondagavond 8 uur gezel- lige feestavond in 't Parochie huis. Deze avond wordt geor- ganiseerd ter gelegenheid van de promotie Ile elftal van Kwiek. D.O.S.ers allen présent boven de 16 jaar. Uitslag S.B.O.—V.O.Q 1—1 Morgen districtswedstrijden te Zevenhuizen. Zondag 13 Juni S.B.O-U.N.I. aanvang 2 uur. S.B.O.II—HermesII aanvang 3.45 uur. De secretaris. Offlcleele Publicatlën. Gevonden voorwerpen. Een Rijwielbelastingmerk. Een Jongenskiel. Een Portemonnaie. Een Bankbiljet. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERL1JKEN STAND. SAPPEMEER, 28 Mei3 Juni. Ondertrouwd Engbert Blaauw 21 j. van Slochteren en Oerrit- diena, Elderman 24 j. van Sapperneer; Pieter Staal 18 j. van Sapperneer en Hendrikje Spoelstra, 20 j. van Brunssum. Oetrouwd Jan Dôling van Termunten en Antine Jellina Miillervan Sapperneer; Hemmo Voort van Hoogezand enHeiltje Harkema van Sapperneer Hin- dericus Nicolaas Jochum Koe- neman en Louisa Poulowna Pol beiden van Sapperneer. Overleden Hillechien van Egmond 52 j. echtgen. van Berend Drent. HOOGEZAND, 28 Mei—3 Juni Qeboren: Lukkiena d.v. Qer- rit Koning en Geertje Lukkien, Kropswolde, van Roijenstr. Anna d.v. Jan Brugge en Gezina H. M. Rammelaar, Foxhol Jantje d.v. Oerard Messchen- dorpenTydjeWolthuis, Foxhol, Koert Albert, z.v. Stoffer Oude- kerk en Rindeltje B. A. Rien- meijer, Kalkwijk; Jan z.v. Jo- hannes Bern. Scholte en Meike Sietsma, Hoogezand Jan Jo- hannes, z.v. Tonnis Pruis en Klaaske Westerhof, Hoogezand. Gehuwd Gerhard Oosting en Trijntje Wiltjer. Overleden Klasina Gérard. Elema, oud 50 j. echtgenoote van Harm Sissing. PREDrKBELIKfEN"" ZONDAQ 6 Juni 1937. Herv. Qem. Hoogezand geen dienst. Sapperneer: geen dienst. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde 's av. 7 uur, ds. Ten Have. Westerbroek n. m. 7 uur, ds. Oldeman. Doopsgez. Oem. Sapperneer v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Oeref. Qem. Sapperneer v.m. 9.30 uur, en n.m 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sapperneer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur. de heer F. Faber. Ev. Schaaphok v. m. 9.30 uurj de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer J. Reinholtd. (Doop en Avondmaal. Maandag 7 Juni, 's av. 7 's uur, Reciteervereen. Winst voor verzekerden f 639.818 (vj. f 439.608). In de op Maandag 3 Mei gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering der leden van bovengenoemde Onderlinge Maatschappij, opgericht 1844 en gevestigd te Leeuwarden, werden jaarverslag en Verlies- en Winstrekening over 1936, benevens de Balans per ultimo 1936 goedgekeurd. Aan dit jaarverslag ontlee- nen wij Het afgeloopen jaar is, zoo- wel wat betreft de aanvoer van nieuwe verzekeringen als de financieele resultaten, zeer bevredigend geweest. Immers, niet alleen dat het verzekerd bedrag netto toe- nam met f 14.298.879.42 f 7.527.197.62 kapitaalverze- kering en f 6.771.681.80 ren- teverzekering een bedrag, be- langrijk grooter dan het vorig jaar, ook de financieele resul taten zijn z66, dat a. naast de berekende toe- name van de wiskundige of premiereservemet f 5.047.160.08 deze met een extra bedrag van f 661.869.76 versterkt kon wor den; b. de extra reserve met f 985.343.24 kon vermeerderen, zijnde dit bedrag het saldo koerswinst 1936; c. op de vaste goederen f 219.980.53. kon worden af- geschreven, en ten slotte d. voor de verzekerden f 639.818.17V2 (v. jf 439.608.64) als winstuitkeering beschikbaar kon worden gesteld. De sterfte was voor de Maatschappij gunstig. De bedrijfswinst, groot f859.798,05(v.j.f 1.086.824,17'/2) is als volgt verdeeld Afschrijving gebouwen f 219.980.53 (f 143.633.17); Storting in extra reserve (f 503.582.36 Voor verzekerden f639.818.17 (439.608.64). Voor verzekerden is thans in totaal beschikbaar f. 1.282.025.24Vî, welk bedrag, daar de belasting enz. afzon- derlijk gereserveerd is, dus zuiver voor verdeeling aan het eind der loopende winst- perioden bestemd is. In plaats van uit de winst een storting te doen in de extra reserve, werd dit jaar de premie reserve uit de bedrijfswinst extra ver sterkt met f 661.869.76. BIOSCOOP HOOGEZAND. Het onbekende lokt. Daartoe behoort ook het geheimzinnige oerwoud en telkens op nieuw zijn er onverschrokken avon- turiers en avonturiersters ook, zooals de couranten pas ver- meldden, die het ondanks groote gevaren wagen erin door te dringen om aan het oerwoud zijn geheimen te ontrooven. Qeweldig intéressant zijn hun beschrijvingen van de natuur- tafereelen, hun verhalen over hun ervaringen met het wild gedierte enz. en vrijwel ieder- een verslindt ze. Maar nog interessanter is het, [als men dat ailes kan zien, mee kan beleven. Dank zij de film is dit thans mogelijk, dank zij ook den heer Milius, die beslag heeft gelegd op de jungle-film „Verloren in de Wildernis", waarin de beroemde Ameri- kaansche dierentemmer Clyde Beally de hoofdrol vervult te zamen met Cecilia Parker. Een tweede hoofdfilm is „Heldenkermis", een humoris- tische film, die ongemeen boeit. Dan is nog het gewone bijprogramma met het journaal, zoodat deze week de bioscoop- bezoekers van den leeftijd van 14 jaar af echt hun hart kun nen ophalen. Een druk bezoek moet het gevolg zijn. De verkiezingen zijn voorbij. In stille hoop wachten de 60 70000 uitgeslotenen thans op de vervulling der verkie- zingsbeloften. Zij wachten dat anderen werken, totdat het uiteindelijk doel, premievrij staatspensioen, is bereikt. Plaatselijk Nieuws. Heden Zaterdag RECLASSEERINGSDAG. Hierover ontvingen we een artikeltje ter aanbeveling, wat echter wegens plaatsgebrek tôt onzen spijt moest blijven liggen. Autorit ouden van dagen. Gisteren vergaderde het Comité van de autorit voor ouden van dagen te Sapperneer. Besloten werd op 10 Juli a.s. Assen als eindpunt te kiezen. De collectanten zullen direct met het inzamelen der benoo- digde gelden een aanvang maken. Moge met milde hand worden gegeven. Hoogezand. Een practisch j man heeft bij de anderen veel voor. Hij weet uit ailes het grootst mogelijke voordeel te trekken, op doelmatige wijze te profiteeren van wat opper- vlakkig beschouwd doelloos is en van geen waarde en aldus vaak wonderen te doen onder omstandigheden, welke die oogenschljnlljkallerminstdeden verwachten. Dit bewijst de nieuwe kruide- nierszaak, filiaalinrichting van die op den hoek Beukemastraat- Verl. Zuiderstraat, die mej. wed. Woldendorp Donderdag j.l. in het pand Hoofdstraat 24, de voormalige bloemenzaak van den heer Huizinga, heeft ge- opend. Moet daaruit een kruideniers winkel groeien zal menigeen vol twijfel zich hebben afge- vraagd. Laat de twijfelaar thans komen en zich overtuigen wat goede smaak en practische zin vermogen. Zeker, er is wel iets aan gebeurd. Onder leiding van architect Teule heeft de heer Jansen verschillende timmer- werken uitgevoerd, hebben de heer Scholtens gezorgd voor een keurig gewaad en de heer Jac. H. Fellinger voor de licht- installatie, werk, dat zich mag laten zien doch het meest treft toch nog de wijze, waarop de winkel zelf is inge- richt. Sedert jaren is in de Van Royenstraat te Hoogezand op den hoek van het Kieldiep een slagerij gevestigd. Eerst werd die geexploiteerd door den Heer G. v. Dijken, daarna door den heer P. Leuning, vertrokken naar Kielwindeweer en nadat het pand enkele da gen was ontruimd geweest, is het thans sedert gisteren op- nieuw in zijn eer hersteld door den heer J. Jongman. Dat deze, welke in dit op- zicht een bijna 13 jarige erva- ring heeft, ervoor heeft gezorgd, dat zijn bedrijf voldoet aan de strengste eischen, die daaraan mogen worden gesteld, dat die zorg zich evenzeer uitstrekt tôt de kwaliteit, de bediening, het spreekt wel vanzelf. Hierin ligt immers het geheim voor een behoorlijken, geregelden afzet. Om dien afzet in den beginne iets te prikkelen, wacht den kooper een verrassing, waarvoor we verwijzen naar een advertentie in dit nummer. Den nieuwen exploitant wen- schen wij overigens gaarne succès. Voor nadere bijzonderheden, incl. attracties verwijzen wij naar een annonce in dit num mer. Door B. en W. wordt een enquete ingesteld nopens de vraag omtrent de invoering van een melkventverbod op Zondag. Voor dit doel is aan belang- hebbenden een vragenlijst ter invulling toegezonden. Voor hen, die deze lijst niet hebben ontvangen en gaarne van hun- ne belangstelling zouden willen laten blijken, zijn vragenlijsten ten gemeentehuizeverkrijgbaar. Onder belanghebbenden wor den verstaan melkventers of melkveehoudersslijters. Vreugd bereiden is vreugd beleven. Er is schier grooter genot denkbaar dan wel te doen en anderen vreugde te bereiden en ongerept bleef de eeuwen door de waarheid.dat het zaliger is te geven dan te ontvangen. Dit vooropstellend komt de commissie tôt voorbereiding van een autotocht voor ouden van dagen te Hoogezand met gepaste vrijmoedigheid tôt de ingezetenen van Hoogezand, Foxhol en Kropswolde met het verzoek om het haar hetzij door een bijdrage hetzij door aanbieding van een auto mo gelijk te maken dien tocht tôt uitvoering te brengen. Te steunen is hier tevens een beerlijk werk te doen. Dit weet ieder die het genot der oudjes bij een vroegeren tocht heeft gezien of hen na afloop daarover heeft gehoord in de wetenschap, dat men zelf daartoe ook zijn grooter of kleiner deel heeft bijgedragen, kan niet anders dan tôt blijd- schap stemmen en voldoening. De tijden zijn moeilijk, maar toch is de commissie zoo vrij ieder te vragen, als straks de lijsten worden aangeboden, om dan blijk te geven van zijn sympathie. Welkom is ook de kleinste gave. De gedachte, dat het een voorrecht is om deel te kunnen hebben aan het brengen van een zonnigen dag in het leven van ouden van dagen, dat daarvan in de meeste gevallen maar al te zeer is gespeend, make de hand mild. De commissie brengt daar- voor gaarne bij voorbaat haar dank. Noordbroek. Geslaagd is voor het diploma kantoor-ste- nograaf (130 lettergr. per min.) van de Vereenining „Praktijk- Examen mej. M. Wildeman, alhier. ADVERTENTIEN vanaf 3 Juni tôt nadere aankondiging. De praktijk wordt waarge- nomen door de andere dok- toren. SAPPEMEER. INSCHRIJVING voor het van 1 Juli 1937 tôt 1 Juli 1938. Zij, die hiervoor in aanmer- king wenschen te komen, ge- iieven vôôr 15 Juni a.s. een prijsopgave per H L in te dienen bij de Directeur van het Gasbedrijf, terwijl inlich tingen te bekomen zjjn ten kantore van dat bedrijf. Namens de Commissie van Beheer s De Directeur: L. J. METZ. LIDMAATSCHAPSKAARTEN f 1.15, SEIZOENKAARTEN voor HEEREN f 2.50, voor DAMES f 1.25. Niat-in wonors van Sapperneer kunnen tegan dazalfda prijzan deze kaarten verkrijgen. Het Bestuur. als U een nieuw costume denkt te kopen, vergelijkt dan eerst de onberispelijke coupe en afwer- king van een „Victory" costume hoe meer U dan een „Vic!ory" costume zult waardeeren. „Victory" Costumes f 22.24 50, 26.50, 28 50 enz. „Victory" Sportpakken f 16.50, 18 50, 19 75 enz. „Victory" Regenjassen (12 mnd. garantie m. reservekraag) 16.50,18.50, 19.75, 22.enz. „Victory" Jongens Costumes met Plus Four en korte broek 7.50, 8.75, 10.—, 12 50 enz. >/n EEREN h KINDERKLEÉDING i SQ PPEF1 EER m vanaf f 6.15 Franco levering. In den IJzerhandel van Telefoon 103. UW ADRES VOOR IS FELIX' R1JWIELMAGAZIJN. Grootste voorraden. Laagste prljzen. Prima kwaliteiten. SAPPEMEER. Wy liebben voorraatf!!! en lage pryzen JAP. HENGELS 3 X 100 4 X 100 4 X 120 4 X 150 25 40 70 85 et. SUPER KWALITEIT 4 X 120 4 X 130 4 X 150 90 100 120 et MARTENSHOEK, Brugstr. FOXHAM b d. R K, Kerk. worden in de altjjd heerlijk versch bewaard. SAPPEMEER, Tel. 241 VEENDAM, Tel 514 Grootste keuze Barnstoen Halssnoeren, Armbanden, Broches, Oorknopjes en andere Sieraden. Alléén In Telefoon 179 HOOGEZAND. TELEFOON 183x Agentschap v. „Oost-Goorecht" en ,Sloehter Courant" worden zonder prysverhooging aangenomen. Handels Riiwielen, Si B. Oa I

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2