Bel No. 33 en t komt in orde S|iimii|iàii I. TEBKM, Sippeu TbI. iM JAN BODEWES Slakkenmeel. men G. BAAS 't Calé liisman, Voor warme dagen: 1.1. Perkplantcn Moderne Bleemwerken. J. BOLHU1S, Schildwolde Uurwerken, Goud en Zilver, Barometers, Bien enz. A Kerkstraat 18 - 0. Ebbingestr. 13 K.liktak* 16 j\ Eappen en Kronen JACIFELLU - Hoogezand DE SUD OHDER DE GROND WEK DE 6M IN UW LEVER OP Hoogezand Telefoon 33. Fa. D. HAAN. Westerbroek. Advertentiën Handnaaimachines vanaf f 27.50 vele GARAGES en ik bleef bij door g o e d onderhoud KWALITEIT SIGAREH groote sorteering. Lage prijzen. Tel. 138. Martenshoek, Tentoonstelling,, V.O.iV. JFC 12, 13 en 14 Juni Speciaal Huislioudmagazijn. Zagerij BRAND, Zuiderstr. 7, Hoogezand. met automatisch werkend Luchtkussen Voor aparté Voor Moeder en Dochte Voor Vader en Zoon Naar het Schoenen-Magazl|i Qfficiëele Publicatie. IK ONDERZOCHT I 2 Mijn wagen blijft als N I E U W voor 3 of 4 cent. Nu bestellen op Herfstleverlng. Extra, vxtra lage prljs. in de I/STENT te HOOGEZAND. Geopcnd Werkdagen van 2^ 5 en van 7—9 uur Des Zondags van 3 1 uur. DAMES, U KENT ONS AANTAL SPREIEN Dit Jaar VERRASSEND MOOIE aanblik. Buitengewoon vele N1EUWIGHEDEN. Entrée 10 cent. Gratis kop Thee. VERLOTING Dinsdag 15 funi, 's morgens 9 uur. Men wordt dringend verzocht de prijzen op den trek- kingsdag at te halen van de Ifstent. Na de trekking is daarvoor den ganschen dag gelegenheid. HET BESTUUR. zwart en bruin f 2.95 voor dit b 1 a d knnnen bezorgd worden in Westerbroek. Limonadeglazen 7 et. Vruchtenglazen 10 et. IJsglazen- 10 et, Slalepel en Vork vlekvri] 25 et. Vliegenvangers 8 voor 10 et. Vliegenmeppen 8 et. Zonnekleppen 3 et. Zonnebrillen 8 et. Zonnepetten 10 et. Raamhorren 39 et. MARTENSHOEK. In voorraad 0 a. Bégonias, Lobelias, Pé tunias, Garaniums, Ztnias, Leeuwenbekjes enz. Tevens Kerkstraat - Hoogezand. Het beste en goedkoopste adres voor Speciaal adres voor le klas HANO- en T R A P N AAIMACHINES waaronder mooie INZINKMACHINES. Zeer lage prijzen, met jarenlang vakkundige garantie. Ruilen, Repareeren. Ook op afbetaling. Steeds groote voorraad. YRIPI F Y groote platen van 150X120 cM. voor pla- B imli fond-betimmering en andere doeleinden, beter en mooier dan carton 85 cent per stuk. Diverse soor- ten in verschillende maten roorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikte OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. Wllt U zelf timmeren, bij ons kunt U het benoodigde bout, latten, strepen of planken in iedere door U zelf op te geven maat, geschaafd of ongeschaafd krijgen. Dagelijks te bezichligen zonder eenige verplichting tôt koopen. Bij veraf wonen stuur de bode. De rubberluchtpelotte houdt steeds haar juisten vorm en kan niet gelijk andere veerkrachtige pelotten in elkander zakken. Zij sluit zich bij elke beweging van het lichaam automatisch aan en behoudt steeds haar juisten pasvorm en buitengewone veerkracht. Probeer ook eens onze Waschbare Kous Tal. 4109 Tel. 929 is en blijft ook Uw adres Tel. 155 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HOOGEZAND doen te weten, dat door den RAAD dier genieente in zijne ver- gadering van 31 Maart 1937 is vastgesteld de volgende veror- dening VERORDEN1NG op de heffing van Radio- rechten in de gemeente Hoogezand. Artikel 1. Er wordt in deze gemeente, onder de benaming van radio- rechten, een belasting geheven voor het hebben onder- of boven openbaren gemeentegrond van geleidingen ten behoeve van radio-distributie. Artikel 2. De belasting bedraagt a. voor elke onder- of bovengrondsche wegkruising f 1.— per jaar; b. voor het hebben van onder- of bovengrondsche gelei dingen bijlangs de gemeentewegen 5 cent per strekkenden meter per jaar. Artikel 3. De belasting wordt geheven van hem, aan wien de vergun- ning tôt het aanbrengen en hebben van draden boven-, langs- of onder openbare gemeentewegen ten behoeve van radio-dis- tributie is verleend en wordt berekend naar den toestand per 1 Mei van elk jaar. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking op 1 Mei 1937. Vastgesteld te Hoogezand ter openbare raadsvergadering van 31 Maart 1937. De Secretaris De Voorzitter (gei.) G. ZW1ERS. (get.) D. BARTELS. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 19 Mei 1937, no. 41, onder aanhaling der volgende invor- deringsverordening VERORDENING op de invordering van radiorechten in de gemeente Hoogezand. Artikel 1. De inning van radiorechten geschiedt door den gemeente- ontvanger, die voor elke aan hem gedane betaling een bewijs van ontvangst afgeeft. Artikel 2. De voldoening dezer rechten moet geschieden binnen een maand nadat het verschuldigde bedrag aan den belanghebbende is medegedeeld. Artikel 3. Ten opzichte van de invordering van deze rechten zijn de bepalingen van de artt. 291 tôt en met 295 der gemeentewet van toepassing. Bij niet-betaling binnen den gestelden termijn doet de gemeente-ontvanger, onverminderd het bepaalde in de eerste zinsnede van dit artikel, zoo spoedig mogelijk opgaaf van de nalatigen aan burgemeester en wethouders, Artikel 4. Deze verordening treedt in werking op 1 Mei 1937. Vastgesteld te Hoogezand ter openbare raadsvergadering van 31 Maart 1937. De Secretaris De Voorzitter (get.) G. ZWIERS. (get.) D. BARTELS. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12 Juni 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. KLOK, loco-Burgemeester. G. ZWIERS, Secretaris. FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bewerkt door Mr. W. d'Obéron 18 (Nadruk Verbodan.) Hij herhaalde op gebiedenden toon .Moeilijk of niet, ik wil de twee vrouwen terug hebben ik wil het, Tao „U zult ze hebben," zei Tao, plot- seling toegevend in een soort van vtrtwijfeling. De einotie sneed Jacques den adem af. Met bovenmensche- lijke inspanning beheerschte hij zich, om het gesprek te kunnen vervolgen. „V6ôr ailes," zei de Chinees, „moet u zweren, dat u no it tegen iemand, blank of geel, over mijn belofte zult spreken. Dat zou voor ons beiden den dood beteekenen en ook voor de twee vrouwen 1" „Als ik dit zweer, zult u dan zwe ren, dat u ze mij beiden levend zult teruggeven „Ik zal ze u laten teruggeven „Dat is niet genoeg! Waar ze ook zijn, ik wil hen zelf zoo spoedig mo gelijk bevrijden en weer gezond hier brengen!" Tao overlegde met zich- zelf. Jacques ging voort .Alleen op die voorwaarde zal ik met Charlie Stone en de politie spre- ken Levend en gezond wil ik beiden terugbrengen ,Hoe gevaarlijk het ook zij, ik zal u meenemen besloot de Chinees ten slotte. „U zult u echter aan vele voor- zorgmaatregelen moeten onderwerpen voor dezereis „lk zal ailes doen wat u verlangtl Murgen vertrekken wij, zoodra ik het w :rk voorloopig heb doen ophouden „Neen, r.een, niet zoo haastig," zei de Chinees. Hij begon ineenalmanak te bladeren, om te zien of de dag gunstig zou zijn voor hun onderne- ming. Bermond bewaarde hetstilzwij- gen hij wist dat de Cbineezen zeer bijgeloovig zijn. Na eenige ooger.blik- ken sloot Tao zijn almanak en zei plechtig: .Wij vertrekken vanavond Dat is de gunstigste tijd voor onze reis Uit den grond van zijn hart zegènde Jacques aile Cbineesche alma- nakken. .Hoe lang zu'len wij afwezig zijn „Dat weet ik niet precies... mis- schien een week". „Goed", besloot Bermond, .laten wij vanavond vertrekken, als het noodig is voor een week. Luister goed, Tao, indien over acht dagen, dat wil zeggen aanstaande Za- terdag, om twaalf uur 's middags, juffrouw Flory, mevrouw Stone en ;ik behouden op Stone House zijn terug- gekeerd, dan zal Stone de groeve laten openen en den doorgang met zijn mannen onderzoeken Dat betee- kend oorlog en dood voor u en aile Chineezen Als gij aile drie behouden in Sto ne House zult zijn, zal Charlie Stone de groeve dan voor altijd laten slui- ten Voor altijd 1 Waar zweert u op, Tao De Chinees leidde Jacques naar een klein vertrekje, de .chen-chou, waarin de geesten der voorvaders wonen. Hij liet Jacques een oogenblik alleen en kwam terug met een haan, dien hij bij de pooten vasthield. Tao sneed op het altaar of .hiang- ki" den vogel in den hais en ving het hloed op in een korn en begon aile voorwaarden van hun overeen- komst op twee lange papieren banden te schrijven. Jacques moest na Tao de banden ondeiteekenen en beiden zwoeren een duren eed. Nog scheen Tao niet gerust en vroeg „Nog uw verloofde, noch mevrouw Stone zullen ooit een woord spreken over wat zij gezien en gehoord hebben „Zij zullen altijd daarover zwijgen, Tao ik sta voor hen in „Vertel aan Charlie Stone alleen het hoogst noodzakelijke Afgesproken Wanneer ik hem zijn vrouw teruggeef, zal Charlie geen lastige vragen stellen „Hoe zal ik weten, of u in uw be- spreking met Stone en de politie bent geslaagd „Over twee uur moet u in de laan bfj Stone-House zijn. Ik zal bij il ko- men. Mocht ik succès htbben, dan zullen wij ailes voor vanavond afspre- ken Jacques ging het huis uit en ver- wijderde zich snel Hij was buitenge woon tevreden over het verkregen resultaat. Tao had zelfs geen oogen blik geraden, dat hij zoo goed als niets wist en dat ailes slechts op eenige veronderstellingen berustte Toen de eerste vreugde voorbij was, vroeg Jacques zich af, waarom Tao het openbreken van de groeve zoo vreesde? Waren de diamanten van Evelyne daar verborgen Of waren daar misschien de bewijzen tevinden van talrijke diefstallen en moorden Naarmate Jacques dichter bij Stone House kwatn, begon hij meer en meer te twijfelen aan degoede trouw van Tao. „Zou de Chinees hem niet eerst laten volgen, om te zien of ai les wat hij verzekerd had, wel waar- heid was Dan was het vooral zaak, zijn snoeverij werkelijkheid te maken, Hij moest Tao een vreeselij- ken angst aanjagen, om hem te ver- plichten, zijn woord te houden 1 Hoe kon hij dat bereiken Jacques behoefde niet lang te zoeken. Hij sprong in een taxi en na tien minuten lang al- lerlei omwegen te hebben gemaakt, om zijn eventueele vervolgers het spoor bijster te maken, liet hij zich naar het Stone's Office brengen. Uit naam van Charlie gaf bij daar de noodige bevelen. Onmiddelijk wierpen de secretarissen en klerken zich op de verschillende toestellen en telefo- neerden naar aile deelen der stad. Vervolgens ging Jacques gerustgesteld naar Stone House. Baas boven Baas. Charlie was na de luneh weer in de hall teruggekomen, waar de inspec teur reeds op hem wachtte. .Geen nieuws, Zolm .Niets mijnheer... ten minste... zeer weinig!" Zolm gaf een overzicht van de verklaringen van den dokter over den dood van den metselaar. De steek was precies In het hart toegebracht, door een zeer bekwame hand. De politie zou in de Cbineesche wijk een grondig onderzoek instellen .Geloofd u niet, dat het goed zou zijn om den muur van de steengroeve te laten afbreken en Iangs dien weg onze na- vorschlngen voort te zetten .Dat zou verloren moeite zijn en jammer van het geld 1 lk ken al die groeven, mijnheer Stone zij zijn niet diep en hebben absoluut geen uit- gang Het geluid van vele stemmen en talrijke voetstappen diong tôt hen door en haastig liepen Charlie en de inspecteur naar het venster. Zolm, die een groote troep werklieden, met gereedschappen op den schouder, den tuin in zag stappen, begon spottend te lachen en zei .Heeft u een regement metselaars noodig om dat gaatje in den muur te stoppen Ik weet niet wat dat moet betee kenen Wie beeft..." Nog voordat Charlie gebeld had, trad een bedien- de binnen: De metselaars, mijnheer! Zij komen om den muur af te breken „U hoeft mij waarachtig niet naar mijn meenibg te vragen, als u reeds de noodige beve'en hebt gegeven zei Zolm, die zich woedend op de lippen beet. .Ik heb nitts bevolen. ik ben even verbaasd als u, Zolm Op dat oo genblik werd er weer gescheld aan het tuinhek, Opnieuw werden talrijke voelstappen vernomen. „NU zijn het kerels met schoppen riep Zolm, die zich meer en meer opwond. „Ik vindditeen eigenaardige grap, mijnheer Stone!" „Ik herhaal u, dat het een vergis- sing moet zijn De bediende ver- scheen weer. .Wat wiilei die werk- lui Zij komen de steengroeve ontruimen en een doorgarg maken!" .Dat is te erg riep Zolm uit „al beb ik nog geen bljzondere ontdek- kingen gedaan, dan behoeft u mij niet te beleedigen..." „Ziet u al die mannen, die achter de werklui aankomen riep Charlie, nu kan ik u wel vragen, waarom u een régiment agenten naar mijn huis heeft gestuurd?" Zolm antwoordde Waarachtig Het is een heel Ieger 1 Ik begrtyp eenvou- dig niât, waar die aliemaal vandaan komen Zich tôt den bediende wen- dend, zei hij: „Zeg aan een van mijn brigadiers, dat hij hier moet komen Vindt u het goed, mijnheer Stone .Natuurlijk De brigadier kwam spoedig daarna binnen en antwoordde op de vragen van Zolm. Wij komen op verzoek van mijnheer Stone! Men heeft ons vanuit zijn kantoor opgebeld, om zoo spoedig mogelijk met aile beschikbare man schappen naar de villa te komen 1 Ik geloof dat wij de steengroeve moeten onderzoeken..." .Welnu, mijnheer Sto ne," zei de inspecteur, „hoe durft u de politie zoo bespotieiijk te maken Gelukkig kwam Bermond op da oogenblik binnen. Hij wierp zijn hoe( op een stocl en zei: „Ik heb vanul Stone's Office al deze mannen ^eroe peu Maar waarom Jacques antwoordde voorzichlig „ik moet mijnheer Stone daaiove alléén spreken i .Dan ga ik heen zei de inspec- i teur woedend. .Kan ik mijn manner terugzenden, ja of neen .Neen zei Jacques. .Wees zoe goed, mijnheer Zolni, hen over eer kwatier te laten terugroepen „Loop heen met de heele zaak!' bromde Zolm, „daar begrijp ik niet! van Alleen met Charlie, zei Ber mond nadrukkelijk „U moet nu d( onderzoekingen onmiddelijk laten sta- ken en de metselaars, de andere werk lui en de agenten niet in de steen groeve laten «Waarom heb je al die mannen laten konjen als ik ze nu direct weer weg moet senden .iVéijnheer Stone, ik moest den vij- and bang maken en hen toonen, over welke geweldige middelen wij be- schikken Nu is het wel genoeg denk ik. De vljand heeft ongetwijfeld ailes afgeloerd Nu kunnen zij allen weer heengaan Koortsachtig opgewonden, vertelde Jacpues van zijn hoop om Ninette en mevrouw Stone weer terug te vinden. Het gelaat van Charlie straalde van blijdschap, toen zijn secre taris hem ailes verteld had wat hjj zeggen kon zonder zijn belofte te breken. „Ik zal een week afwezig zijn,"besloot Jacques ten slotte. Dit is een soort wapenstilstand Mocht ik over acht dagen niet terug zijn, laat dan onmiddelijk de onderzoekingen hervatten. De muur moet dan afge- broken worden en de steengroeve opengemaakt U zult dan waarscbijnlijk een doorgang, of iets anders vinden Vergeet dan vooral niet. dat ik mijn ieven verloren zal hebben bij mijn poging Wordt vervolgd Garage GROENE VELD SNEL G0EM00P - VEILIG J.I.i'.' -,.i eu ons 1 c. JALII" Breukbanden L. KOLLEE, Groningen Zomer-Schoenen H. v. BUUREN - Kalkwij en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elken dag moet Uw lever een liter gai in de ingewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet ailes zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddeien: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet wog. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gai, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardlg, zacht, onovertroffen middel om de gai te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijg- baar bt) apoth. en drog. in flacons van/0.75.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 4