Dépôt „De UNIS "Banketba samen 4 ons voor 38 cl H. POOL Weg met de die elastieken tous. Dus nu een Zomurkous. A-Kerkstraat 18 - Oude Ehhinges H. TEUBEN H906EZAHD (Nartenshoek) Te meskant bez. Moulmain Teak Java- Teakzvalpen en -Dol Hooie eiken Stammen. TRIPLBXPLÂTEH. DE SUD OKDER DE GRQND 'I Café Hnisman, I. ULFS - Scbnar. Westerbroek. Advertentiën Neem nu dun, soepel en st< vanaf 15 leyert scherp concurreerend uit v _J 5 5 Groningen Advertentles l. a o o c c m s Ter kennismaking verkoop ik vanaf Zati ions BITTERKOEKJES. ons WELLIÎ 1». ons PELIKAANTJES, Va °n» WASSI1 i/s ons JANHAGEL, 1 ons COCOSSCHUIM GRON. JONGENS Beleefd aanbevelend, Statlonsstraat 15 - hoek Ooat Aile dagen versche GEBAKJES 5 zoo juist ontvangen Tel. 9109. Tel. 929. in aile modellen Noordarstraat 56 SAPI FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bewerkt door Mr. W. d'ûbéron ai (Nsdrulc V»rbod»n.) Deze menigte scheen door de ge- lijkheid der gele gezichten zôô groot, dat het Jacques onmogelijk was, het aantal der Cbineezen ook maar bij benadering te schatten. De smalle straatjes, waarln deze massa zich voortbewoog, hadden geen trottoirs links en rechts veihieven zich de dicht op elkander gedrukte huisjes. In het voorbijgaan zag Jacques soms groote manden met sinaasappelen en andere vruchten op den grond staan en wat verder het kraampje van een slager. Overal liepen kooblieden met eet- waren pljpenhandelaars, waarzeggers en zelfs juweliers rond Op de druk- ste punten van de stad heerschte een vreeselijk rumoer, veroorzaakt door het ruwe lachen en schreeuwen der kooplieden en het gelui van klokken en gongs. Jacques trachtte den tijd te berekenen, dien de Chineezen besteed moesten hebben aan het opbouwen van hun onderaardsche stad. Milli- oenen blanken leefden daarboven, in het heldere zonlicht. maar tienduizen- den Chineezen leefden hier als mol- len onderde grond Wat een geweldige tegenstelling was er tusschen deze beide steden, die zich boven elkander uitstrekten, zoo nabij en toch zoo geheel verschillend en ver af! Hoe was het mogelijk, dat een wereld van het verleden herboren was onder een wereld van vooruitgang en toe- komst Plotseling werd de jongeman in zijn overpeinzingen gestoord de pa- lankijn werd met een schok neerge- zet. Zij ware paleis of Ya i Een van de d gend het zijdi trok Tao zi paleis, dat eei was, en er ve men was do waarin twee aangebracht. Jacques een e schrikkelijke muil met a tanden was schitterenden voorstellen, beeld was hel permacht. De andere versiei schilderde pa païen lag een ten steen. „Op deze t verneur uit, ,1 die valsch be: trouwen hebt digheid „Dan zal d; broken gerofft „Mijn leven van deze tron verklaarde Tac hieruit nietop Kowa een ze< maar dat de afschrik hadd rechtvaardighe linkerzijde vai de gevangeni leege post vot penrek stonde boestokken, w waren geslage die op sikkels van het Ya-m grootste in he voor plechtige ne deur links veroordeelden rechterzijde v neur en zijn aile zalen zag vierkarite stoi Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Het bestuur is druk bezig met de vaststelling van het programma voor September en volgende maanden. Laten de leden, die een wensch hebben, betreffende een onderwerp voor een lezing, een persoon die zij graag zouden hooren, een cursus die "hen interesseert, een demonstratie die hen mooi toelijkt, of een excursie, die zij graag zouden maken dit aan één der bestuursleden opgeven (liefst voor a.s. Dinsdag, daar er Dinsdagmiddag bestuurs- vergadering is). Indien eenigs- zins mogelijk, zal het bestuur trachten, aan de wenschen der leden te voldoen. Éen onzer leden heeft ons gevraagd, of het niet mogelijk zou zijn, dat onze vereeniging eens zijn best zou willen doen, onder de leden belangstelling op te wekken voor het ver- vaardigen van kleeren en der- gelijke voor de kinderen of babytjes van minder goed be- deelden. Het bestuur gevoelt hier zeer veel voor en zou gaarne de leden hiertoe willen opwekken. De dames zouden naar verkiezing thuis kunnen werken of op een vast te stel- Ien middag of avond (b.v. eens in de 14 dagen) bij elkaar kun nen komen. Wij hopen dat onze leden voor dit goede doel in het najaar willen medewerken. Zij, die hiervoor iets voelen, worden voorloopig verzocht hiervan bij één der bestuurs leden mededeeling te doen. (ook liefst voor Dinsdag). Hoe verdragen elkaar de bisschopsstaf en het zwaard, de bisschopshoed en de helm, het evangelie en het schild Hoe is het oirbaar, Cbristus te prediken en den oorlog, God en den Duivel i met één en dezelfde trompet ERASMUS. Zoolang er nog een woord over mijn lippen komt, zoolang er nog bloed door mijn aderen stroomt, zoolang zal ik werken voor den vrede, ook als dat werk mijn geluk en mijn leven .kost. SELMA LAGERLôFF. Offlciele Mededellng. „KWIEK" De aanvoerders der div. elf- tallen worden verzocht hun indenditeitskaarten in de loop der volgende week in te leveren bij ondergeteekende. De leden M. Scheen, J. Kerst- holt, N. Nagengast Jr., J. Bak- ker, J. Steenhuis en H. Koene- man worden Woensdagavond 7.30 uur op het oefenterrein verwacht. Voor het a.s. seizoen knnnen nog enkele spelers in het adsp. elftal en andere elf- tallen worden geplaatst. Nieuwe leden zijn tôt de competitie vrijgesteld van contributie. Opgave en inlichtingen bij Den Secretaris. b/TG&hJA VG£D£ EN VI (3QO€^ Wat gij wenscht, gij dui- zenden vrouwen met uw stil gebaar, maar met uw brandend hart en klaren, sterken geest, moeteenmaal waarheid worden. Een moeder. God geve, dat de onder- scheiden volkeren, gedrongen door scherper en juister in- zicht in het vreeselijke van den krijg, zich in hun waar- achtig belang bereid toonen tôt vreedzame samenwerking voor het welzijn der mensch- heid in het algemeen. Voor de staten, in het bijzonder voor die staten, die lid zijn van den Volkenbond, ligt hier een grootsche taak. WILHELMINA. D. O. S. Onze Dames haalden Zon- dag in Deventer den 2e prijs voor Gymn. van de A.G.B. Pro ficiat. Morgen Zondagmorgen fiets- tocht naar Norg vertrek 9 uur Hôtel Faber. Allen boven de 16 jaar présent ook de Hr. Senioren. Volgende Zondag Athl.wed- strijden voor Kleuters en Ads- piranten. Dinsdagavond worden de volgende leden der Fancy-fair commissie bij Wies Timans verwacht precies 8.30 uur. Bonting Sr., BOrger, Anni Duit- scher, Trui Boekholt, Wies Timans, Gré Breurken, B. Nij- hof, Hendr. Koeneman. Opkomst dringend gewenscht. De secretaris, H. Breurken. Sa EL Oa De wedstrijd V. I. O. D. I.— S. B. O. II. is uitgesteld. Er wordt nu morgen thuis gespeeld tegen Noord-Oosten. Aanvang 2 uur. Tevens wordt gespeeld S. B. O. I.—H. B. S. I. Aanvang kwart voor vier. Zondag 18 Juli H. B. S. I. S. B. O.I. S. B. O. IL—V.O.G. II. De secretaris. PREDIKBEURTEN ZONDAG 11 Juli 1937. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer geen dienst (va- cature). Kielwindeweer: v.m. 10l/« u. ds. Wasch. Kropswolde 's av. 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek v. m. 10 uur, ds.Nijenhuis-Ockhuiijsen.doop. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Oskamp. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, (O. t.) ds. J. Kramer, Kolham v. m. 10 uur, (N.t.) ds. Greeven. Slochteren v. m. 9.30 uur, (O.t.) H.A. ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega (H. Av.) Hélium v.m. 9.30 uur, (O.t.) ds. Politiek. Siddeburen v. m. 9l/a uur ds. de Vries, H. Av.) 's av. 7 u. ds. de Vries (Dankz.) Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen Sr. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur, en n.m 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, de heer J. Reinholtd. Maandag 12 Juli, 's av. 7.30 uur, Reciteervereen. De ouderen met pensioen, de jongeren aan den slag zij het parool. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. De kantonrech- ter te Zuidbroek heeft veroor- deeld wegens met meer dan twee personen naast elkaar in de zelfde richting per rijwiel op den weg rijden E. B. te Foxhol tôt f 4.— b. subs. 2 d. h. en R. E. te Slochteren tôt f 3.— b. subs. 2 d. h.; wegens per rijwiel zich laten meevoeren met een in bewe- ging zijnd motorrijtuig door dit vast te houden J. B. te Slochteren tôt f 5.b. subs. 3 d. h.; wegens in staat van dron- kenschap op de weg een rij wiel besturen W. ten C. te Foxhol, tôt f 10.b. subs. 5 d. h. wegens rijden met een rij wiel met verblindend licht F. S. te Noordbroek tôt f 3.— b. subs. 2 d. h. Op de bakkerstentoon- stelling G.i.t.o.b., die ter eere van het 150 jarig bestaan van de bakkerspatroonsvereeniging te Groningen, wordt gehouden in de Harmonie, aldaar, zijn o.m. bekroond Klasse 5, Beschuiten 4e pr. J. B. Ruben, Kolham. Klasse 6, Roggebrood dipl. H. Schepel, Zuidbroek. Klasse 9, Waterbrood (pan- brood) 2e pr. H. Schepel, Zuidbroek dipl. F. M. Gos- selaar. Zuidbroek, Klasse 10, Waterbrood (drie brooden) 2e pr. F. M. Gos- selaar, Zuidbroek dipl. J. Vink, Kolham. Klasse 13, Krentebrood le pr. G. Vink, Kolham. Klasse 14, Ontbijtkoek dipl. P. B. ter Weer, Noordroek. Klasse 15, Sucadekoek: dipl. H. Schepel, Zuidbroek. Klasse 17, Endelkoeken dipl. B. Pomstra, Hoogezand. Kasse 19 Folklore: dipl. R. Meerman, Zuidbroek. Klasse 18, Waterbrood (zo- nen en gezellen) F. v. Meurs, Kolham en W. Ridder, Zuid broek, beiden een diploma. De hoofdprijs van de Sappemeerster Verloting werd gewonnen door den heer H. Okken te Appingedam. Voor het Mulo-examen A. zijn o.m. geslaagd A. G. Buining, Zuidbroek K. O. Knotnerus, Zuidbroek G. v. d. Ark, Hoogezand A. Bolle- graaf, Slochteren Jan Dekker, Kielwindeweer en Hendrik van Delken, Hoogezand. Voor examen B O. Akker- man, Sappemeer Sebe Smit, Foxhol H. Smedes, Schild wolde W. Veldhuis, Foxhol. Hoogezand. De heer J. Zonderman, adj. -commies ter gemeentesecretarie, alhier, is benoemd tôt hoofdcommies, waarn. secretaris te Gorinchem. Diens vertrek beteekent en voor de secretarie en voor zijn leer- lingen een groot verlies. In het hôtel Faber had onder leiding van den heer F. Jansma, een vergadering plaats van het Ouden van Dagen-comité. Uit het financieel rapport, uitgebracht door de heer j. v. d. Werff, penningmeester, bleek, dat er, mede dank zij bezui- nigingen, die voor den laatsten, overigens goed geslaagden tocht waren ingevoerd, een batig saldo was. De rekening en verantwoor- ding werd door de heeren Nieboer en de Groot, leden van buurtvereenigingen, gecon- troleerd en accoord bevonden, waarna de penningmeester met dankbetuiging werd gedéchar- geerd. Vervolgens stelde de ver gadering een voorloopig pro gramma vast voor den feest- avond, den ouden van dagen aan te bieden in den loop van October. Het hoofdnummer daarvan wordt de vertooning van de film, waarvoor de op- namen voor en op den laatsten autotocht zijn geschied. Het is de bedoeling om be- halve aan de ouden van dagen ook aan anderen tegen een betrekkelijk lagen entreeprijs toegang te verleenen. Namens de Ned. Herv. Gemeente, alhier, is onder architectuur van den heer C. H. Uiterdijk aanbesteed de bouw (timmerwerken, waarin niet is begrepen de verbouw van de oude pastorie) van een vereenigingsgebouw voor ker- kelijke belangen. O.n.g. van B. en W. gegund aan H. Lamein te Kalkwijk voor f 5950.— Geslaagd aan de Rijks- kweekschool te Groningen voor het examen-handenarbeid W. de Haan, alhier. De Chr. School, alhier, zal op 1 Aug. a.s. 25 jaren hebben bestaan, welk jubileum het bestuur besloten heeft fees- telijk te herdenken en dit te meer, nu de school zich heeft mogen verheugen in een ge- stadigen groei en bloei. Dit blijkt reeds uit het feit, dat zij is begonnen met 3 leerkrach- ten, terwijl er thans 5 zijn, plus een kweekeling met acte. Achtereenvolgens waren hoofd de heeren J. Bus- semaker, A. Ronne, beiden hier overleden en de heer A. van Dijk, thans in functie. Met de school jubileeren de heeren J. Bouman Sr. en Ch. Schutte, bestuursleden, van wie de eerste voorzitter en de onderwijzeres, mej. M. C. Bak- ker. Reeds is een voorloopig programma vastgesteld. Martenshoek. In een ten waterschapshuize café—Ru- bingh, alhier, onder voorzitter- schap van den heer J. A. Jans ma gehouden vergadering van ingelanden van het walleowa- terschap Hoogezand-Martens- hoek Zuidz. werd tôt bestuurs- lid herbenoemd de heer J. G. Benes en benoemd in de vaca- ture K. Ottens de heer J. Schaap. De vergadering besloot om het restant ad f 4800.van de in 1928 gesloten 4^2leening van f 12000.te converteeren in een SVsVo leening, te slui- ten bij de Nutsspaarbank te Hoogezand. Kropswolde. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen R. v. d. Sch., alhier we gens overtreding van de drank- wet i. c. het schenken van al- coholhoudende dranken, zon- der daarvoor het vereiste ver- lof te hebben. Westerbroek. De Naai- vereeniging „O.N.A." hield op Zaterdag en Zondag j.l. een tentoonstelling, die zich in een druk bezoek mocht ver heugen. Aile bezoeksters waren vol lof over het werken van deze jonge vereeniging, terwijl j de verschiilendeattracties grote belangstelling trokken. De uit- i slag van de verloting was J261 196 111 65 460 40 19 431 484 77 100 85 57 114 10 337 37 252 270 424 226 45 358 288 281 24 474 92 154 12 161 79 21 309 342 434 442 197 223 81 98 239 102 58 299 426 298 258 440 101. Zuidbroek. Dr. J. N. Seven ster, predikant der Ned. Herv. gemeente, alhier, komt voor op het zestal voor een predikants- vacature te Dordrecht. Aan het Willem Lode- wijk Gymnasiuw is bevorderd van de 5e naar de 6e klasse P. Achterhof, alhier- Gisterennamiddag is een auto uit Groningen met 6 personen tegen een meerpaal gereden en te water geraakt, de auto dook geheel onder water. Allen werden op het I droge gebracht en slechts één i persoon licht gewond. voor dit b 1 a d knnnen bezorgd worden in Westerbroek. voor dit blad worden aangenomen door a L. D> XI "D N 3 13 Onze Zomerko l. kolle: Pijpeii U.V. Miiedil il E. TEK OOST-fiOORECHT het meest gelezen blad in deze omgeving, wordt huis aan huis bezorgd in 8000 gezinnen H.H Ad verteertiers I Advertenties opgegeven voor Oost-Goorecht worden te vens gratis geplaatst in de Slochter Courant.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2