Advertentie's KJH3SR Ilieg met de dikke eiastieken Kous Dus nu een Zoi A-Kerkstraat I! - Oi DE SIAD ONDER DE G80NQ Autotocht Zaterdag 24 Juli o. groote Jodenkoeken, Bederf l)w vruchten niet IStll J. KUPHIIIS Oogst-, Hooi- en Stroo- Mej. Gr. BRAAM Ouden van dagen KOLHAM R. HEIKENS Prima Cognac MAANDAG 19 JULI Zagerij BRAND, Zuideri Neem nu dun, soep Landbouwers maakt hiermede bekend, dat hunne zaken den geheelen dag Gesloten zijn, h Kopje JçL.-~ç/nt Groning Kortflbaandravsrij te Sappemeer. Voor prima Is Uw adres Wijndepot FERWERD1 1 TIEMAN. R. BUITEHWERF, Martenshoek. TPIPI CY groote platen I lUlLbA fond-betimme beter en mooier dan carton 65 c« ten in verschillende maten voorradif OREGON-TRIPLEX I Wllt U zslf tlmmaran, bij on; hout, latten, strepen of planken op te geven maat, geschaafd of Dagelijks te bezichtigen zonder eeni Bij veraf wonen stuur de bode. TELEFOON Àgentsckap v. „Oost-Goorecht" i worden zonder prysverhoo zoo juis Tel. 9109. FEUILLET 0 N ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bewerkt door Dr. W. d'Obéron De dood van een arm mensch telde niet Dezearme drommels hadden zelfs de krachtniet, om de overblijfse- len, die hun toegeworpen werden, te Verdedigen tegen de woeste aanvallen tier ronddwalende honden, die even Uitgehongerd waren als zij. Bermond ontvluchtte dit treurige tooneel en richt- te zijn schreden naar de winkelwijken. Boven de deuren waren toepasselijke opschriften aangebracht, als: Aileen slechte klanten vragen credietl Veel spreken en zitten is schade- lijk voor zaken Vervolgens ver- wijderde de jonge man zich van het centrum der stad en betrad rustiger wijken waarin theehuizen waren en van tijd tôt tijd ook speelzalen. Daarna kwam hij aan een prachtigen Chinee- schen tuin. Enkele sierlijke tempels stonden hier en daar verspreid en maakten een fantastischen indruk. In het midden zag Jacques een zeer klein meertje, dat over kunstmatige rotsen geleid werd en fraaie watervallen vormde, om daarna weer rustig over steentjes van groen, geel en rose marmer te stroomen. De sierlijke klei- ne bruggen spiegelden hun eigenaar- dige vormen en bogen in het donke- re water, waarin roode karpers zwommen en prachtige vogels met zwarte veeren statig voorbij gleden. Bermond bleef een oogenblik staan om naar het heerlijke zachte geruisch van het water te luisteren en om een zuchtje frissche lucht in te ademen, dat uit het water scheen op te komen en de verwelkte bladeren van de bamboes heen en weer bewoog. Spoe- Nederl. Vareen. van Huisvrouwcn. Afd. H.—S. In October wordt in Gro- ningen een tentoonstelling ge- organiseerd van Handwerken ouder dan vijjtig jaar". Wij vermoeden dat vele dames in Hoogezand-Sappemeer nogwel in het bezit zulien zijn van handwerken door voorouders gemaakt, en wij verzoeken daar- om ieder die iets heeft dat voor deze tentoonstelling van belang zou kunnen zijn dit straks eenige dagen af te staan, en op deze wijze tôt het wel- slagen der tentoonstelling te willen medewerken. De goede- ren zijn op de tentoonstelling bewaakt en verzekerd. Aan- gifte van goederen bij aile bestuursleden. VQOUStfSNBOND VOCfi VCEDÊ £N VQUHOP Geweld is machteloosheid van ziel, en wordt dus slechts overwonnen door macht van ziel. Konkel. Er bestaan plannen in onze gemeente, een comité op te richten met het doel om hulp te verleenen aan slachtoffers, van den Spaanschen krijg. We vernamen, dat zoowel aan links als aan rechts ge- steund zal worden, zoodat wij, als pacifisten ook aan dit werk onze voile medewerking kun nen verleenen. Stellig zulien we spoedig nadere bizonder- heden omtrent deze plannen vernemen. Offlclele Mededellng. „KWIEK" De Alg. Ledenvergadering zal worden gehouden op Don- derdag 12 Aug. in 't Vincentius- gebouw. Voorstellen moeten vôôr 8 Aug. schrifielijk of mondeling worden ingediend bij den Secretaris. Denken de H. H. aanvoer- ders aan het bezorgen der indenditeitskaarten Van de ver. „Woldjer Boys" ontvingen we een uitnoodiging voor het derde elftal voor de seriewedstrijden op Zondag 25 Juli a.s. Kwiek II speelt dan een tusschenwedstrijd om 3 uur tegen „Woldjer Boys I. A.s. Zaterdag volgen nadere bijzon- derheden. Den SecVetaris. D. O. S. Morgen 18 Juli onderlinge Athletiekwedstrijden op het terrein te Hoogezand. Aanvang 2 uur. Adspiranten, dames, heren en heren Sr. worden uitgenoodigd aan deze onderlinge wedstrijden deel te nemen. Het bestuur vraagt de mede werking v.d. dames, heren en heren Sr. al# jurylid voor de adspiranten, Zondag 25 Juli fietstocht v.d. adspiranten. De adspirantleden worden verzocht met het oog op de a.s. vacantie, iedere week 5 of 10 cts. extra te be- talen, om achterstand te voor- komen. Morgen 11 uur v.m. bestuurs- vergadering bij H. Breurken. Agenda Bespreking Athletiek wedstrijd tegen „Athene", Gro- ningen. Opkomst dringend gewenst. Persoonlijk bericht aan de be stuursleden wordt niet gestuurd. De secretaris, H. Breurken. Uitslagen S.B.O. I—H.B.S. I 2—1 S.B.O. II—Noord-Oosten 05 Morgen speelt S.B.O. I zijn laatste competitiewedstrijd tegen H.B.S. Vertrek per bus 12.30 uur. S.B.O. II ontvangt V.O.G. II. Aanvang 3 uur. Zondag 25 Juli Viod—S.B.O. II. De secretaris. De ouden met pensioen, de jongeren aan den slag, Dat zij en blijv' de leus van elken dag. PREDIKBEURTEN ZONDAG 18 Juli 1937. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer: v.m. 10'/, u. ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Engelbert: geen dienst. Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer 's av. 7 uur, ds. Beijen. (H. Av.) Kolham v. m. 10 uur, (N.t.) ds. Greeven. Slochteren v. m. 9.30 uur, (O.t.) ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur, (O.t.) ds. Politiek. Siddeburen v. m. 91/, uur ds. de Vries, (H. D. en coll.) Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. De Nie. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 9.30 uur, ds. W. Tom. Voorber. H. Av. en Openb. Belijdenis. n. m. 5 u. ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur, de heer H. Bolman. n. m. 5 uur, samen- komst. Maandag 19 Juli, 's av. 7.30 uur, Reciteervereen. Groenteveiling Hoogezand —Sappemeer 16 Juli Platglaskomkommers le soort f 1.50— 1.60 Bloemkool le soort f 3.40- Bloemkool 2e soort f 2.20— Spitse kool f 1.30— Roode kool f 3.10 Witte kool f 2.20— Savoye kool f 3.80— per 100 stuks. Tomaten A f 3.90— Tomaten B f 3 60— Tomaten C f 3.20— Stamslaboonen f 5-60— Veenschebonenf 8.00— Tuinboonen f 2.70— Peulen f 7.90— Spinazie f 1.20— Peen f 1.50— Postelein f 1.10— Druiven f 24.00— Roode bessen f 5 50— per 100 pond Kropsla f 0.60— Andijvie f 1.60— per 100 krop. Rabarber f 1.10— Prei f 4.40 Kroten f 1.20— per 100 bos. Meloenen f 0.15 per stuk. Augurken A f 0.08 Augurken B f 0.06 per K.G. 5.60 4.00 2.30 8.60 5.60 7.70 4.10 4.20 3.60 7.10 11.00 3.00 9.50 2.10 2.70 2.60 27.00 7.60 1.30 3.00 1.90 5.80 1.70 0.36 0.11 0.07 Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Bij het den 30 Juni j.l. alhier in het Hôtel „Struvé" gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Alge- meene Stenografen Bond gev. te Utrecht, slaagden voor het snelheidsdiploma A Machine- schrijven (Schroevers Tienvin- gersysteem) de dames: M. Nie- borg, Sappemeer, G. Wold, Schildwolde en de heeren R. Brouwer, H. Ham, J. Tromp, Sappemeer en C. Molhoek, Slochteren. Vervolgens slaagde voor dezelfde Vereeniging voor het diploma Kantoorstenograaf Nederlandsch (130 lettergr. p. minuut) Mej G. Wold, Schild wolde. Allen ontvingen hun opleiding aan het Instituut Boelkes alhier. Hoogezand—Sappemeer. Op een vergadering van het Comité van Actie van de Cen trale voor Werloozenzorg on- der voorzitterschap van den heer ds. G. Oldeman gehouden in de lokalen achter de Ger. Kerk, werden de resultaten be- sproken der actie en een ver- dere gedragslijn vastgesteld. Hierbij bleek, dat de collecte Jong Holland snakt naar werk f641.had opgebracht. Besloten werd met de kerke- raden en de vereenigingen, die het goede werk steunen, een excursie te houden naar het werkkamp te Roden en boven- dien om hier een propaganda- avond te organiseeren. De heer H. Kolthof bracht aan het einde warmen dank aan ds. G. Oldeman, door wiens intensief werken vooral de collecte een zoo alleszins bevredigend resultaat heeft ge- had. Hoogezand. Na gehouden examen zijn toegelaten tôt de le klasse van de Bijz. H.B.S., Instituut-Hommes, alhier: de meisjes: Nela Dieters, Ellie Fik- kers, Gea Kranenborg, Marie Lucieer, Hillie Marring, Loe Westerling, allen te Hoogezand en de jongens Arnold Diemont te Den Haag en Jakob Homan te Eext. Afgewezen twee can- didaten. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd J. W. Bronsema te Hoogezand, Joan van Dam van Groningen, W. van Gesker te Hoogezand, H. Houwing, idem, Tienco Meyer van Visvliet, Hans Rot- teveel van Padang, Herman Warners van Den Haag, Johan van der Werff van Martens- hoek. Van de tweede naar de derde klasse Jacob Burema van Nieuwolda, Bruce van Donse- laar van Batavia, Lenie Fikkers van Hoogezand, Chris Schuller van Bioemendaal en H. Schot- man van Scheveningen. Van de derde naar de vierde klasse R. d'Abo van Brussel, Onno Bosman van Zeerijp, B. van Doorninck van Huizen (N.H.) Durandus Ebbens van Nieuw-Beerta, A. Hemmes van Hoogezand, G. Steenbeek van Nijmegen, M. Teenstra van Velp, B. Steltman van Zwolle, H. Troost van Emmen, D. Lam- mers van Hoogezand, Jan Vis ser van Haarlem, R. Kylstra van Hengelo (O.). Van de vierde naar de vijfde klasse: C.EkamavanBilthoven, Wim Marring van Hoogezand, F. Derkinderen van Groningen, R. Dojes van Baflo, B. Bode- wes van Martenshoek, G. ten Cate van Hoogezand, W. van Imhoff van Haren. De bouw van een zomer- huisje te Schipborg onder ar- chitectuur van den heer C. H. Uiterdijk, architect G. D. A., voor rekening van mej. W. Drechsel, alhier is opgedragen aan gebr. Koning en Rogaar te Zuidlaren. Kielwindeweer. Voor een paar schoolkinderen was het hier Donderdag geen gelukkige dag. 's Morgens tegen 8 uur geraakte het oudste meisje van den arbeider Jan Uchtman bij de sluis te water. Het kind was reeds gezonken, doch door het roepen van een kleinen jongen snelden de sluisknecht J. Land- man en de sluismeester Olden- boom met een haak toe en hadden het geluk het drenke- lingetje, wel reeds buiten be- wustzijn, maar toch behouden aan wal te brengen. Zekerheidshalve werd wel nog dr Binnerts geconsulteerd. Des middags plofte een zoon- tje van den opzichter Klingen- berg, eveneens op weg naar school in het Kieldiep. Deze werd door den landbouwer R. Oldenziel gered. Westerbroek. Van de werf van de N.V. E. J. Smit en Zoon, alhier, is Woensdag met goed gevolg te water gelaten de motor-coaster „Celebes" in aan- bouw voor kap. R. J. Kajuiter te Groningen. Het schip, groot 570 D.W. heeft tusschen de stevens een lengte van 43.30 M. een breedte op spant van 8 M. een holte van 3.60 M. en wordt voorzien van een 300 P.K. Deutz-motor. Het heeft een dubbelen bodem, een Maijer- steven, een stroomlijnroer, krijgt een motorankerlier, 2 motor- hijschlieren van 3 ton, 1 mast en 2 laadboomen van 3 ton. De kiel werd gelegd voor een motorboot van 4.50 ton D.W. voor Eng. rekening, terwijl een soortgelijk schip op stapelstaat, eveneens voor Eng. rekening. Martenshoek. Benoemd tôt tijd. onderwijzeres aan de o.l. school, alhier, mej. A. Koster, alhier. Foxham. Aan de midd. land- bouwschool te Groningen is bevorderd van de tweede naar de derde klasse J. Hoiting, alhier. Kropswolde. Aan de Rijks- kweekschool voor onderwijze- ressen te Groningen is geslaagd votor het examen handwerken mej. A. Mulder, alhier. Foxhol. Tôt de eerste klasse der Chr. H.B.S. met 5 j. c. (B) te Groningen is toegelaten: J. Smit, alhier. Eveneens Ga te Velde te Zuidbroek. Jongens die de school- banken achter zich hebben en niets hebben te doen, zijn maar al te vaak onberekenbare we- zens, van wie allerlei katte- kwaad en erger nog kan worden verwacht. Daarvan is hier een voor- beeld. Toen Zaterdag iemand den walkant afmaaide van het voet- balterrein, alhier, vond hij een portemonnaie met ruim f 8.- erin. Het viel hem op, dat eenigen tijd daarna een onge- veer 13 jarige zoon van een kruidenier, scharrelde in het bijeengaande gras, zooals hij des gevraagd verklaarde om een portemonnaie te zoeken, die een mijnheer zeide op het terrein te hebben verloren. De politie werd met een en ander in kennis gesteld, deze voelde het jongmensch aan den tand en nu kwam het hooge woord eruit, dat hij een tientje had ontvreemd uit de la van zijn vader. Een gedeelte ervan was met een paar vriend- jes versnoept. De vriendjes werden onder handen genomen, en nu kwam er meer los. Maandag was weer een tientje weggenomen, en ook daarvan weer een paar gulden door de heeren was versnoept en de rest bleek, zooals een der jongens had bekend, verstopt te zijn aan den badhuisweg in een sigarenkistje. Daarmee was de geschiede- nis nog niet uit. De politie herinnerde zich, dat voor ongeveer 3 weken iemand on der de Foxholsterbrug een beurs gevonden had met f 3.- Was hier misschien causaal verband met andere vondsten Onverhoeds en botweg viel de politie een der jongens hier- over aan en deze zakte door den mand. En wat er toen los kwam, was wel in staat groote verbazing te wekken. Reeds vroeger was de la met een tientje verlicht en het restant ervan verstopt onder de brug- Wat er met de rest was gedaan Op aanwijzing van den dilinquint-heler werd an- dermaal een tocht ondernomen naar de Badhuisweg en tus schen het riet bleken daar zorgvuldig verborgen een mat met aardappelen, een petro- leumstel, een bijl, 3 messen, 3 fluiten, 3 mondharmonica's, vischtuig en 3 boeken. Wat de jongens heeft ge- dreven Reislust kampeerlust, zucht naar avontuur; of mis schien aile drie Ze wisten het eigenlijk zelf niet, waar- door de vele psychologische raadselen der jeugd weer met één zijn verrijkt. De aangegeven paarden zijn W. Pretosia, Zunneke, X B, Vrijbuiter, Xenia G, X Door- looper, Daria, A Kosaline, Baronnesse K, May Todding- ton, Calumet Donald, Ahron B, Abdull, Zonnekind B. Wanda Scott, Ulaan O, Zelda Patrich, Willy D, Max Gregor, Dia- j mant Bleu, ZolaJ Ylbode J, j Frank, Ago Kan, Qui Vive, Zambo. ADVERTENTIEN~~~ Vertrek 12 uur N. T. Aangifte voor 20 Juli bij het Bestuur. B KNOOP. N. BENNINGA. K. WOLDA. B. BL1K. HEIKENS baroemde per stuk 2 cent, per 10 stuks tijdelijk verhoogd 16 cent. Zeer smakeljjk om mede te nemen op fietstochten. Tel 305. Tel. 263 - Sappemeer-0. Oude Bol f 3.50 per L. kruik Hoboken f 2.70 Rijnbende, Hulskamp, Bols. vanaf f 2.50 per L. BITTERS. enz. enz. verzek. „De Nederlanden" Lage premie. Soliedste polis, Vraagt off. bij H.-Corr. (Agenten gevraagd) HET BESTUUR. Onze l L.KOL 22 (Nadrnk Varbodan.) Sa 3, Oa De Kappersvereen. J.-S." 00ST-S00RECHT het meest gelezen blad in deze omgeving, wordt huis aan huis bezorgd in 8000 gezinnen.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2