nnnnn Morgen îondag Jaarlijksch Zomerfesst Ringriiderij 1» nets mm Jeerei t. Seizoen Opruiming H. BODEWES 10 °lo korting op IMiachis en Wringers. is begonnen en overtreft alleslll Pnizennaeienonmogelijk. Stapels COUPONS DE Boodschâpster. 67 e Jaargang ZATERDAG 24 Juli 1937 No. 29 Ter gelegenheid van het &C1091FEEST A. BOGAERTS, ïele artikelea vooi lage prijzen. Martenshoek Hoogezand SappamBor_ Goochelaar en Buikspreker. en Motorriiden met Hindernissen H. BRAhM, Kolham. Seizoen Opruiming Kisteloozs SiiwisImsFken. t.o. de Sluis - Martenshoek. A, B en C. 4M M1 M,*a Aanvang 2.30 uur. Zaterdag 17 Juli 1937. burgerlijken stand. SAPPEMEER, 9-15 Juli Qeboren Qeert, z.v. Harke Tepper en Margaretha Feen- stra Berendina Antje d.v. Kor- nelis Smid en Aagtje Oostland Marinus Geert, z.v. Hendnk Cornelis Zeven en Eltje Huizm- ga Willem Georg, z.v. Wil lem Carolus Pol en Alida Maria Catharina Thiecke Klaas Fre- derik z.v. Gerrit Lenting en Frederika van Dijk. Ondertrouwd: Albert van der Wiik 27 j. van Borger en Elsien Drent, 27 j. van Sappemeer; Marten van der Laan 38 j. van Groningen en Janna de Vries, 28 j. van Sappemeer Frederik Scholtens oud 27 j. van Sloch- teren en Aaltje Eisses, 24 j. van Sappemeer; Johannes Har- mannus Dusink oud 30 j. van Slochteren en Roelfiena Buurke 25 j. van Sappemeer. Getrouwd Roelof Kok van Zuidbroek en Jantje Postema van Sappemeer; Jan Kruijer en Trijntje Wolf, beiden van Sappemeer. Overleden Katharina Harms Klunder 99 j. weduwe van Harm Ronde. HOOGEZAND. 9-15 Juli. Geboren Hendrik, z. v, Harm Jager en Jantina Dilling Kropswolde Johannes, z. v. Klaas Rensema en van Tmle- gien Jager, wonende te Mar- tenshoek Helena Berendje, dochter van Georgius Bernar- dus Lockhorn en van Jantina Eerhard, Hoogezand Wil'em Jan, z. v. Jan Willem teVelde en van Barbera Huisman, Kiel- Windeweer Jan, z. v. Evert Everhardus Kuilema en van Jantje Korthuis, Hoogezand. Ondertrouwd Klaas Bats, 26 j.Westerbroek, en Gezina Pietersen, 25, j. Martenshoek Klaas Pronk, 26 j. Groningen en Jantje van Bruggen, 26 j a. b. Hoogezand. Getrouwd Elso Roelfsema en Pieterke Westerdiep, beiden te Westerbroek. Overleden Maria Hillegina lager, vr. van Zwier Stam, oud 56 j. Foxholsterbosch Christiaan Jacob Eeleveld, oud 39 j. Zuidlaren, echtgen. van Berendje Hillenga. C. Grissen en J. van Tint- meren, Klein-Harkstede Eltje j d. v. J. Nieborg en S. Smit, Scharmer ;Anjo z. v.M. Schnei- j ders en G. Blaauw, Kolham. Ondertrouwd M. Boit, Sid- deburen, 23 j. en T. Haan, 19 j. Hélium; G- Steenstra, 19 j. Kolham en R. v. Meurs, 20 j. Kolham; H. de Boer 26 j. Siddeburen en C. H.Eenkema 25 j. Schildwolde Getrouwd J. Siefkes, Wil- dervank, 43 j. en K. Oost land, 41 j. Siddeburen A. Hoving, 22 j. Hoogezand en E.deVries, 22j. Slochteren B. Sijtsema, 28 j. Siddeburen en M. I. H. Ruben, 27 j. Slochteren. Overleden Geert Tepper, oud 75 j. echtgen. v. R. H. Bronts, Slochteren Trijntje Nijborg, oud 1 j. d. v. H. Nijborg en M. Bloem, Sloch teren, (Overleden te Gronin- gen). Sikko Dijkema, oud 35 j. echtgen. v. E. J. Kirchhoff, Lask- werd. hadanawond optreden van een prijzen f 10 17 50, a 5. en 12 I inleg 50 cent, aangifte 2.15 uur. (n.t.) prljien f7 50, 15.- «n f2.50, inleg 50 cent," aangifte 5 uur- Tevens Klndarspelsn ailes bij gen. deelname. Dansvloar In de Facettant. Aanbevelend, Z DANl ES! Nu een mooie HoedJ®o'SP150 eS' tfî Stries donkere en lichte Dameshoeden 75,95, 1 25, 15U m j Let op onze geprijsde étalages- iOK0*p"°r"x,'a voordeelig, Restanten SPORTHOEDEN, goedkoope K1NDERH0EDEN. Aangesloten bij „VESTA" en H.S. bonnen. Zuidorstr. 54 SAPPEMEER SLOCHTEREN; 8-14 Juli. Geboren: Elizabeth, d. v. H. Hommes en F. Holman, Slochteren; Siebren, z. v. J. Kuil en A. Dagstra, Overschild Fenna, d. v. J. J. Lenting en C. Kranenberg, Slochteren, Pieter, z. v. J. Blaauw, en U. Primé Schildwolde Jan, z. v. Evenals vorige jaren bestaat er ten kantore van den Rijks- j ontvanger te Hoogezand ook - buiten de gewone kantooruren gelegenheid tôt het aanvragen en afhalen van Kostelooze Rij- wielmerken en wel 19, 20, 26 j en 27 Juli, 2 en 3 Augustus j des avonds van 6 tôt 8 uur alzoo gedurende drie weken des Maandags en des Dinsdags. Voor de gemeente Zuidbroek zal bovendien door den assis- tent-Dienstgeleider aldaar zit- ting worden gehouden in de school aan de Heiligelaan op 19, 20 en 27 Juni, alsmede op 3 Augustus, eveneens van 6 tôt 8 uur 's avonds. In herinnering wordt gebracht dat uitsluitend in aanmerking komen gezinshoofden, welke niet in de Rijksinkomstenbe- lasting zijn aangeslagen en die het rijwiel voor hun beroep noodig hebben. Wordt het rij wiel slechts gebezigd om zich naar het werk te begeven, dan bestaat alleen aanspraak op een kosteloos rijwielmerk in dien het werk meer dan een half uur gaans van de woning is verwijderd. Per schriftelijk formulier kan het gezinshoofd, indien hij zelf geen rijwiel voor zijn beroep noodig heeft, doch dit wel het geval is met een ander lid van zijn gezin, het recht op een kosteloos rijwiel merk overdragen op dit gezins- lid. Daartoe is echter noodig, dat ook deze persoon niet in de Rijksinkomstenbelasting is aangeslagen. door JUTTA HARDEN. Eer Sylvia Delton op reis ging, kwam Rudolf Ernest nog bij haar theedrinken. En eer ze afscheid namen, herhaalde hij het huwelijksaanzoek, dat hij drie jaar tevoren voor de eerste maal ge- daan had en sindsdien nog vele malen, voor de laatste maal. Er was een kop- niee liin om zijn mond, toen hij dit „laatste maal" uitsprak. Sylvia, die sinds vier jaar met hem bevriend was, wist dat hij het meende en dat hij een hardnekkige natuur bezat. Ze zei Het spijt me Rudolf, dan zullen we nooit trouwen. Ik kan nog niet beslissen. Allright, zei Rudolf, maar misschien zullen we toch nog eens trouwen. Maar je wilt me nooit meer vragen. Misschien vraag je mij, zei Rudolt en dat ontlokt haar een van de aan- stekelijke schaterlachjes, die tôt haar vele charmes behoorde. Hij ghmlachte ook, maar ze was er niet zeker van, dat hij het meende. Toen ging ze op reis. Ze had er behoefte aan, de rustige stad, waarin ze vijf jaren van haar leven had door- gebracht, waarvan vier als weduwe, een tijdlang achter te laten en geheel nieuwe steden, landschappen.gezichten te zien. Ze vertrok zonder weemoed. Rudolf zou altijd een goede vriend voor haar blijven. Maar hertrouwen Neen. De herinnering aan haar man was verbleekt, doch niet de herinnering aan menige teleurstelling, die het huwe- lijk haar gebracht had. Misschien als Rudolf meer geduld had willen hebben. Mijn hemel, ze waren beide nog jong, zlj was te vroeg getrouwd, zehadtijd noodig, om zichzelf weer te worden en een nieuw besluit te nemen. Sylvia reisde met een vrachtschip mee. Ervaring had haar geleerd, dat deze bootreizen minder luxueus, doch oneindig aardiger plegen te zijn. Het gezelschap van de bemanning beviel haar beter dan dat van toeristen op een luxe-boot en het schip bleef lang genoeg liggen in verschillende havens om Sylvia gelegenheid te geven, de plaatsen en soms ook den omtrek te bezichtigen. Het was in zicht van Al- benga, dat de kapitein bij Sylvia kwam, met een gezicht, alsof er storm op komst was. Doch zee en hemel waren blauw en onberoerd. Ik heb een vervelend baantje in Albenga, zei de zeeman, een goede kerel, met wien Sylvia dikwijls gezel- lig had zitten praten, ik wou U ei- genlijk vragen of U nietik meen, een vrouw kan zooiets veel beter en U kent genoeg Italiaansch U bent niet erg duidelijk vandaag, zei Sylvia glimlachend. Hij legde haar toen uit. In een der havens was hem een brief aan boord gebracht door een jongeman, uit naam van zijn vriend, die plotseling gestor- ven was, tengevolge van een ongeluk. Hii had stervend het briefje geschre- ven en verzocht, het te doen over- brengen aan een meisje in Albenga, dat hem van de boot zou komen halen. Sylvia trok een gezicht. U wilt, dat ik haar vertel Nu goed misschien is het beter. En het was daarom met wat zwaar hart, dat ze Albenga zagnaderen. De loopplank was nauwelijks uitgelegd, of er verscheen een knap meisje aan boord met een rooden doek om het zwarte krulhaar gebonden en een lach om de frissche lippen. De kapitein liet haar naar Sylvia 's hut brengen. Svlvia zag, met steeds zwaarder hart, het meisje aan dat klaarblijkelijk ver- wonderd was en haar vragend aan- keek. De signorina had een bood- schap van Pietro had de kapitein ge- zegd. Haar mooie oogen monsterden Sylvia met jalouzie. Wat had Pietro te maken met deze signorina, zeiden haar blikken. Sylvia verzocht haar te gaan zitten. Ze raapte al haar Italiaansch bij elkan- der en binnen enkele minuten vroeg ze zich af, hoe ze zich ooit had kunnen verbeelden, Italiaansch te kennen. Ze zou zoo graag behoedzame zinnetjes hebben gezegd, voorzichtige woorden hebben gesproken. Haar hart werd dichtgeknepen, als ze dat stralend bhj gezichtje tegenover zich zag- Het meisje begreep haar maar met. En toen ze eindelijk begreep, leek de beteekenis der vreeselijke woorden toch niet recht in haar bewustzijn te willea dringen. Telkens weer moest Sylvia het vreeselijke herhalen. Ze sloeg haar armen om de scheiende heen streelde het zwarte haar, waar van de doek was afgegleden. De ka pitein kwam terug en het arme meisje herhaalde maar steeds dat het met kôn -haar Pietro dood... maar hij leefde immers, hij was zoo sterk en gezond ze waren pas verloofd, ze zouden trouwen. Hij moet nog terug- komenik heb hem nog zooveel te zeggenik ben niet lief genoeg voor hem geweest Toen Sylvia het meisje naar huis had geholpen, dwaalde ze een tijdlang door het kleine plaatsje. Ze was erg bieek en vocht tegen de tranen, die telkens weer in haar oogen drongen. Ze kon de stem van het schreiende meisje niet kwijtraken. Die jammerde in haar hoofd: Ik ben niet lief genoeg voor hem geweestik heb hem nog zooveel te zeggen Ze sliep heel slecht dien nacht en den dag erop zat ze aan dek en staarde over zee en de kapitein berouwde het bijna haar als boodschapster te hebben gebruikt, ze was zoo opgewekt ge weest tôt nog toe en nu leek zij star en in diepe gedachten verzonken en glimlachte moeizaam. Het was een triest incident, zei ze tegen zichzelf, den dag erop. Arm kind, arme jongen. Het geluk was nauwelijks begonnen en 2I voorbij. Beiden nog zoo jong Maar verder heb ik toch niet ermee te maken. Waarom laat ik mijn stemming en mijn reis zoo be derven t Ze vroeg het zich telkens weer af. Ook toen ze al van boord was gegaan en verder reisde over land. Ze kon de rechte vreugde niet meer vinden aan dit zwerven. Een heimwee knaagde aan haar, waartegen ze zich vergeefs verzette. En acht dagen later reisde ze terug naar huis. Ik ben te veel gehecht geraakt aan het stadje, aan ailes, dacht ze. Maar ze wist, dat het niet waar was. lets anders joeg haar en kwelde haar, nieia haar slapeloos in den nachten fusteloP® door den dag. Rudolf. Ze had met beseft, hoeveel hij haar geworden was. Ze had hem ontvlucht, uit angst en in den waan, dat het beter was te wachten. Diep in haar hart had ze geweten, dat ze hem eens zou trouwen Maar ze verschoof het. Ze wilde wachtenwachten nog. En nu vervolgde haar de jammerende stem van een arm meisje nu kwelde haar de vrees, dat het te laat zou zijn. We zijn beiden nog zoo jong.,.. Hoe belachelijk leek baar nu die ge- dachte Waren ze niet ook jong ge weest, véél jonger nog, die twee ge- liefden, die elkander nooit meer bad- den weergezien. Ze zat in den trein, op weg naar huis, en dacht aan de jaren die ze had laten voorbijgaan. Verloren jaren, verloren geluk. Hoe verdwaasd kwam zii zichzelf voor, met haar levens- angst en aarzellen 1 Ze was op reis gegaan - en wie weet, of ze hem nu ooit zou weerzien. Hij was gez°"d en sterk - zooals die ander. Leefde hii nog? Of zou ze hem nooit meer zien Ze was te zeker geweest van het leven. De gedachte aan den dood was nooit in haar opgekomen, nu liet die gedachte haar niet meer los. Ze kwam laat des avonds aan en haar woning lag leeg en yerstorven. Niemand wist van haar komst. ze huiverde. Het was of de stilstaande kiok op haar schoorsteen, of de meubeis, gr^s van stof en de boeken. die zoolang vereenzaamd hadden gestaan, haar spraken van dood. Ze kon met wach ten tôt den morgen, eer ze zeker- heid had. Ze verliet het huis weer om naar hem toe te gaan. Het dienst- meisje, dat haar open deed, keek onlhutst. Sylvia voelde baar hart bon- zen van angst. Opeens werd ze zich bewust, dat haar vrees vaag was ge weest, dat zij diep in boopte en ver- trouwde, te zullen worden gerust gesteld...,. en dat ze nu plotseling wèrkelijk bang was, ontzettend bang. -Meneer, o... eh ja maar me- vrouw weet u dan niet o neen, mevrouw is op reis geweest. U bebt zeker nog niets gehoort Sylvia 's lippen bewogen. Het suisde zoo vreemd in haar ooren, dat ze haar eigen stem als van heel ver af hoorde vragen: -Neen ik weet mets -Een auto-ongeluk, zei het meisje - Sylvia, staarde haar aan. Ze zag de lippen van het meisje bewegen, maar ze verstond niets meer, ze hoorde niets meer, ze wankelde en yiel. Toen ze bijkwam. was het als een droom. Ze lag op een sofa en Rudolf knielde bij haar -Sylvia! Wat is er gebeurd? Wat scheelt je Ze tracbtte zich te herinneren. Ze keek hem aan. Er was een pleister op zijn voorhoofd en zijn linkerarm -Je bent niet dood vroeg ze. -1k neen 1 Dacht je dat ik -Ik dachi, det het te laat was, fluisterde ze en huiverde. Hij begreep het nog niet. -Drink wat, liefste. Zooblijf nu wat rustig liggen. Ik ben ontzettend geschrokken toen het meisje kwam binnenhollen en me vertelde dat jij er was en flauw was gevallen. Waar- voor dacht je, dat het te laat was Ze strekte haar hand uit en raakte de zijne aan. O, het onbeschrijfelijk geluk, zijn hand le voelen, warm en sterk en levend. zijn stem te hooren, te weten dat hij nog leefde, dat ze de verloren jaren nog kon inhalen - 1k was bang, dat het te laat was om je ten huwelijk te vragen, zei ze. nnn Tweede blad Groote Waai Draverij De Seizoen Opruiming RUDING's Magazijnen se*goederen voor ex,r« RUDIHO (Nsdruk Verboden)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 5