KUNST ME Âdvertentie's en Drnl Krniwaoens en Houtei Jivana Hatara" J. H. WfiVËR DE SUD ONDER DE fiROND KERMIS Rijwiel- en Auto- bewaarplaats. 10 KOENEMAN, Waschmachinss Wriagers Inmaakpotten, nog verschillende soorten zeer voordeelig, Ele TAMMO HA Mej. Gr. BRAAM - Het Kantoor Stads- Land en Haemhuran is gesloten van 23 Aug. t.m. 6 Sept '37. Edy Petr. Stellen Koopt nu Uw H( Kuikeni Kuikens. Kuikens. Spaarbank Harkstede-Scharmer Edy Petr. Stellen Wegens aanstaand Kachelseizoen Herfst- of Voorjaarî G. ZUURMAI GOEDKOOPE TREIN AMSTERDAM Hoogezand 9,10, Il an 12 September 1937. Sappemeer. t m <*ÊIKêêê t p 4 vis. 1.65 3.50 5.50 Reclame stellen 3 vlams aile klein slechts I 2.95 Zware gegoten Stellen 3 vis. 4 vis. 4.75 7.00 Levering franco. In de IJzerhandel van J. LAHPOR, Foxham, Tel. 156 Brugstr. b.d R.K Keik Marienshoek. V LE HET voor de laagste prijz HOOGEZAND, TELEFOON 183x Agentsehap v. «Oost-Goorecht" en ,Slo worden zonder prysverhooging ijxer sterk voor aile werke Uit voorraad leverbaar, Prljzen zljn billjjk Houtwaran an Schoppanf Borgercompagnîe 991 Te van Roodeschool t/m Win- sum, Delfzijl t/m Groningen Halte, Groningent/mNieuwe Schans, Stadskanaal, Pekel- derweg t/m M.-Muntendam, Stadskanaal H.S. t/m Assen, Beilen Hoogeveen.Harlingen t/m Leeuwarden, Grouw-I., Akkrum, Heerenveen, Wol- vega, Steenwijk, Meppel, Zwolle en Kampen naar op WOENSDAG 18 AUG. een zeldzaam fljna Slgaar kost bij ons slechts 3 et. Stationsstr. 6 - Sappemeer van is 1 L0\ ervo er mee solii geei een Dit] cadi Geen mari Hoenderpa Leghorn oud f 11 Tevens INENTEN Pokken en bij J. VAI v. Roijenst FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald an bewarkt door Mr. W. d'Obéron Jacques duwde den Chinees opzij en trad binnen. Tao lag bebaaglljk uitgestrekt op zljn kussens en sliep. Onmiddellijk richtte hij zich op Jacques begon „Het volk is oproerig „Siao-se 1 (Een kleinigheid I") „Zoo 'n kleinigheid, Tao, dat u sol- daten heeft laten komen om bet pa- leis te laten bewaken! Weet u wat men overal zegt? „Een Yankee is in onze stadl" Misschien weten zij zelfs dat de vreemdeling in het Ya-men woont 1 Zoowel voor ons als voor u zelf is het beter, dat u ons helpt om Kowa zoo spoedig mogelijk te ver- laten 1" «Zoo spoedig mogelijk heihaâlde Tao met een glimlach, die zljn angst moest verbergen. „Ja! het is noodzakelijk," ging Jac ques vastbesloten voort, „dat wij bij bet aanbreken van den dag in Stone- House zijn en wij zullen er zljn, Tao Geef de noodige bevelen en neem aile mogelijke voorzorgen, opdat ons vertrek geen argwaan opwekt! U zult met ons meegaan en nog wel vannacht Begrepen,Tao Vannacht 1" De Chinees dacht na en zei glimlachend Vannacht nog niet! Laterl U kunt niet zonder mevrouw Stone naar Ko wa gaan Cbarlie Stone zou zich dan onmiddellijk op ons wreken En juist mevruuw Stone kan ik maar niet vinden 1 Wacht nog, Bermond 1k zal u buiten de stad brengen, zoodra, mevrouw Stone gevonden is „Zweert u dat „Ja" dat zweer ik voor het Hiang- Ki Huisaltaar verti Ston Di krac „1 Ti bevt mou zijn draa kuni de 2 het vrou Dat wee: veel scha zou opre PI aller heel vers in h niet aanr niet, huis een durf date wie tighi zegÉ staa te v lorei mart onnt vern aan bek< trac jage mee lot van Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Voor de tentoonstelling „Handwerken ouder dan 50 jaar" komen de inzendingen en de toezeggingen binnen. Het bestuur overweegt een geza- melijk bezoek aan deze ten toonstelling, die in September in het gebouw „Pictura" in Groningen wordt gehouden. Ook inzendingen vanniet-leden onzer vereeniging zijn van harte welkom. Op 16 September begint het najaarseizoen. Het programma voor het najaar is in groote lijnen gereed, zij die nog be- paalde wenschen hebben, wat betreft een spreker, een cursus of een excursie worden ver- zocht dit kenbaar te maken bij het bestuur. Het bestuur zal zooveel mogelijk trachten aan aile wenschen van de leden te voldoen en geeft gaarne aile inlichtingen. Wij wijzen er nog even op, dat zij die zich thans als lid van onze Vereeniging opgeven, voor 1937 slechts f 1.con tribuée behoeven te betalen. Opgave van nieuwe leden bij aile bestuursleden. MTGttNA CB06PR& Men spreekt wel van humoni- seeren van den oorlog. maar men zou evengoed kunnen trachten de hel te Christiani- seeren. Lord FISHER. De geest van Christus en de geest van den oorlog staan tegenoverelkaar als water en vuur. F. W. STRATMANN. Er zijn in de wereld slechts twee machten, de geest en het zwaard. Op den duur wordt het zwaard toch steeds door den geest overwonnen. NAPOLÉON. Offlciele Mededelîng. «KWIEK" Programma voor morgen Seriewedstrijden „Hoogezand" Kwiek IIH.S.C. V aanv. 3 u. Kwiek adsp. Hoogezand adsp. aanv. 4 u. Opstelling Kwiek II: G. Swart. J. Kerdijk, 0. Scholte. B. Kleine, J. Qibcus, J. Bakker. [D. Nagengast, Chr. Meijer, Th. Scheen, N. Mulder, N. Nagengast Jr.J Aanvoerder: B. Kleine. Reserve's B. Wilbrink, P. Hel- mers en J. Steenhuis. Opstelling Kwiek adsp. F. v. d. Werff. B. Scholte Jr., J. Scheen. B. Teuben, A. Mulder, J. Kleine. [H. Roose, H. Koeneman, H. Visker, 0.Scheen, B.Mulder] Aanvoerder: B. Scholte Jr. Reserve's M. v. d. Werff en Ph. Scheen. Op de Alg. Ledenverg. wer- den als bestuursleden herko- zen J. W. Koeneman en Jac. Bodewes. Als elftalcomm. leden werden gekozen W. Hanekamp, G. Ruding, H. Ronde en W. Qibcus. In de loop der volgende week zal worden begonnen met het aanbieden der Dona- teurskaaiten. We hopen en vertrouwen op de steun van aile R. K. Sportliefhebbers. Het vertrekuur van ons uit- stapje naar Friesland is bepaald op 9 uur vanaf de Qadogarage en om 9.10 uur vanaf verlaat Martensnoek. Voor 2 3 lief- hebbers is nog plaats in de bus opgaaf zoo spoedig mo gelijk bij ondergeteekende. De leden worden aange- spoord zoo mogelijk iedere Woensdagavond te komen oefe- nen, zulks in verband met de komende competitie. De secretaris. D. O. S. Vanaf Maandag is de turn- hal weer geopend, allen wor den dringend verzocht de les- sen weer te bezoeken. De dames die voor Athletiek inte resse hebben kunnen oefenen van 5.30—6.30 uur evenzoo de Heeren om 8.30 uur. Verder is er tôt heden nog geen bericht van H.-S. binnen gekomen over terrein voor Athl. training. De secretaris, H. Breurken. S. B. O. De seriewedstrijden te Mus- selkanaal gaan niet door. Morgen speelt S.B.O. II uit tegen V.O.Q. II. Vertrek per fiets half twee. Dames K. Klat, R. de Boer. E. Blijham, A. Mensinga, R. Warntjes, Tr. Rijkens. Res. P. Puister. Heren D. Rijkens, N.N., J. Kuper, R. Lammers, J. Kos- ter, H. Venema. Res. 0 Koster, G. Perdon. Bedankjes (ook van de re serves) vanmiddag bij de sec retaris. Zondag 29 Augustus Hermes II—S.B.O. II. De Secretaris. Groenteveillng Hoogezand—Sappemeer 20 Aug. Platglaskomkommers le soort f 1.50— 1.60 Bloemkool le soort f 9.90—14.10 Bloemkool 2e soort f 3.30— 9.60 Roode kool f 1.104.20 Witte kool f 1.40— 2.60 Savoye kool f 1.60— 3.90 per 100 stuks. Tomaten A f 2.202.50 Tomaten B f 2.102.50 Tomaten C f 2.002.10 Stamslaboonen f 2.203.50 Pronkboonen f 1.001 20 Veenschebonen f 2.303.10 Spinazie f 1.002.20 Peen f 1.50- 2.30 Druiven f 15.00—17.00 per 100 pond Kropsla f 0.60— 1.00 Andijvie f 0.60— 1.00 per 100 krop. Prei f 1.90- 4.20 per 100 bos. Meloenen f 0.040.22 per stuk. Augurken A f 5.406.60 Augurken B f 2.90— 3.60 Augurken C f 2.10— 2.40 per 100 K.G. Officleele Publlcatiën. Gevonden voorwerpen. Rijwielbelastingkenmerk. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER, 13—19 Aug. Geboren: Engelina, d.v. Eil- dert Bats en Niesien Riemeijer Helena Babiena, d.v. Jacobus Henderikus Johannes Ooster- wijk en Catharina Frederika Lockhorn Bougien Johanna, d.v. Albert Vos en Johanna Georgina Freij Anne z.v. Harm Messchendorp enTrijntjeJager. Ondertrouwd Pieter Taai, 25 j. van Zuidbroek en Anna Koekkoek, 23 j. van Ssppe- meer; Jurjen Jan Kamphuis, 24j. van Sappemeer en Clasina Bena Westerdiep, 24 j. van Hoogezand. Overleden Hilligje de Goe- de, oud 66 j. ongehuwd. HOOGEZAND. 13-19 Aug. Geboren Klaassien, d. v. Berend Pestman en Derkje Westman, Kalkwijk Kornelis, z. v. Kornelis Pot, en Geertje Borchers, Westerbroek. Ondertrouwd Jan Luppo Westerhuis, Hoogezand en Attje Zuidema, Zuidbroek, onl. te Noordbroek. Getrouwd Wilhelmus H. H. Wilbrink, en Grietje Westerborg Jan Hovenkamp en Geertje ten Hoeve Meerten van Sloten, en Hinderika Adr. Veldthuis Overleden Harmina Schip- per, oud 80 jaren, weduwe van Roelf Hopman. SLOCHTEREN, 12—18 Aug. Geboren Hendrik, z. v. K. Hammenga en A. Jensma, Harkstede Jantje, d.v. K. Dijke- ma en H. Boer, Overschild. Ondertrouwd J. Lammerts 22 j., Kolham en A. Kostwin- der, 20 j., Slochteren D. Mul der, 35 j., Scheemda en G. Knip, 25 j., Slochteren W. S. Poort, 25 j., Schildwolde en H. Perdon, 19 j., Slochteren; H. Bergman, 27 j., Hoogkerk en G. Dontje, 26 j., Kolham. Getrouwd J. L. Sikkema, 29 j., Groningen en J. G. Atze- ma, 24 j., Schildwolde. PREDIKBEURTEN ZONDAG 22 Augustus 1937. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst. Sappemeer: geen dienst, (wegens vacature). Kropswolde geen dienst. Kielwindeweer 's av. 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek: v.m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Engelbert: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v. m. 10 uur, (N.t.) ds. W. J. Four- nier Jr. Kolham v.m. 10 uur, (N.t.) ds. Greeven. Slochteren n. m. 6.30 uur, (O.t.) ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur, (O.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur de heer Oonk (Coll.) Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. v. d. Vlugt. Zuidbroek geen dienst. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. S. M A. Daalder. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur, en n.m. 5 uur, Cand. W. de Graaff van Groningen. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur, de heer Hop- ster; n.m. 5 uur, geen dienst. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m 5 uur, de heer J. Reinholtd. Maandag- avond 7Vs uur, reciteervereen. 50 Jaar Espéranto. In den zomer van 1887 ver- scheen te Warschau, in de russische taai, een eenvoudige brochure van40 bladzijden, die zich schuchter aandiende on- der het opschrift internatio nale taai" en waarvan de schrijver zich noemde Dr. Espéranto. Dit was het begin van een wereldbeweging, die vooral den laatsten tijd sterk de aan- dacht vraagt. De samensteller van dat merkwaardige boekje, dat in allen eenvoud de geheele gram matika en woordenlijst bevatte van de door hem ontworpen internationale taai, was een 28-jarige geneesheer,Dr.Zamen- hof genaamd. Deze Zamenhof eenidealist en menschenvriend, betreurde het zeer, dat in zijn vaderland drie talen gebruikt werden, n.l. Poolsch, Russisch en Duitsch en dat dit taalver- schil steeds oneenigheid onder de menschen tengevolge had. Daarom leefde hij in zijn studentenjaren zeer terugge- trokken en werkte met grooten ijver en volharding aan zijn ideaal, de internationale taai. Hoewel men steeds van mee- ning was geweest, dat zulk een taai een onmogelijkheid was, slaagde Zamenhof vol- komen. Hij maakte geen «kunsttaal" doch stelde op verbluffende eenvoudige en logische wijze zijn geheele taai samen]uit,onderdeelen van de bestaande talen, daarbij weg- latend ailes wat moeilijk en overbodig was. Zoo kreeg hij een welluidend geheel, dat reeds overvloedig bewezen heeft in aile opzichten te vol doen en door aile menschen geleerd kan worden. De taal- geleerden noemen Zamenhofs taai een meesterwerk. Het Espéranto heeft zich; speciaal in de laatste jaren, een vaste plaats in de samen- leving veroverd. De Esperan- tisten gebruiken hun taai met veel succès en voldoening. Alleen de Esperantist kan in het moderne wereldverkeer overal medemenschen vinden waarmee hij behoorlijk van gedachten kan wisselen. De radio kan alleen door Espéranto volledig aan haar doel beant- woorden en maakt dan ook geregeld meer van deze taai gebruik. Handelsflrma's leggen er zich op toe om Esperanto- correspondentie te kunnen voeren. Duizenden verschil- lende boekwerken verschijnen in Espéranto Groote inter nationale Esperanto-congressen worden gehouden men spreekt daar slechts één taai en ver- staat elkander alsof allen land- genooten waren. In Nederland worden jaariijks meer dan duizend Esperanto-diploma's uitgereikt en steeds meer ziet men het Esperanto-insigne, de groene ster, dragen. De meester; Dr. Zamenhof, heeft dit ailes niet mogenbele- ven. Wel had hij reeds in vele landen medewerkers gevonden en op 1 Augustus 1914 zouden ze wederom te Parijs in con gres bijeenkomen. Er hadden zich toen 5000 deelnemers aangemeld. De groote oorlog trad echter op als spelbreker en op 14 April 1917 stierfDr. Zamenhof te Warschau, op 57-jarigen leeftijd. Na den oorlog leefde de beweging weer snel op en hopenlijk zal nimmer weer een nieuwe oorlog het ideaal der Esperantisten tegenhouden. De Esperantisten willen, dat tegenover Iandgenooten ieder zijn eerste taai, de moedertaal, mondeling en schriftelijk blijft toepassen, doch dat tegen me demenschen van andere natio- naliteit, de tweede taai voor aile menschen, het Espéranto kan worden gebruikt. Detaal- verwarring zal dan uit de we reld verdwenen zijn. (Verder staat het natuurlijk iedereen vrij vreemde talen te leeren en te gebruiken zooveel hij wenscht.) Nederland neemt in de Es- peranto-beweging een goede plaats in. Propaganda-drukwerken met uitvoerige inlichtingen over Espéranto en de Erperanto- beweging, worden op aanvrage gratis toegezonden door de Centrale Espéranto Propaganda Commissie adres «Espéranto Nijmegen". A. H. Jansen. u.- -7 Een verzuchting. O, Staat, onze arbeid heeft [u gebouwd, In uw dienst zijn wij [versleten Mogen wij nu worden [weggesmeten, Omdat wij moede zijn en [oud Plaatselijk Nieuws. Hoogezand. Bij de in de maand Juli in deze gemeente gehouden inspecties door de keurmeesters van den Prov. Keuringsdienst van waren in de prov. Groningen zijn we gens het verkeeren in ondeug- delijken toestand afgekeurd en voor menschelijk gebruik ongeschikt gemaakt de volgen de partijen 240 K. G. rogge, 3 K. G. cakemeel, 3 L krui- denazijn, 15 K. G. havergort, 15 K. G- havermout, 2 K. G. puddingpoeder, 2»/2 K- O- ge_ kleurd rijstgries, 3 fl. huishoud- jam, 101/2 K- G- boekweiten- meel, 3 K. G. id. en 4 K. G. zoete appels. De nieuwe Burgemees- ter, de heer J. Tuin heeft als woon gekozen een huis in het Westerpark-Zuid bij de U-l.o. school, toebehoorende aan en vroeger bewoond door den heer S. de Vries. Hoogezand-Sappemeer is weer een inrichting rijker geworden, n. 1. de Hoogezand- ster Typeschool, Brugstraat 1 waar les wordt gegeven in machineschrijven 10 vinger- systeem door bevoegd leeraar. Daar een diploma machine schrijven voor iedere typist langzamerhand een vereischte wordt, zal het belanghebben- den verheugen, dat de heer W. Poutsma, reeds bekend door zijn copieerinrichting, een dergelijke school heeft ge opend. Het is vacantie en daar om konden twee dochtertjes van 6 en 8 jaar van den heer W. Hulshof, vertegenwoordiger van de N. V. Zwartenkot en v. d. Woude's machinehandel te Groningen, mooi met de auto van vader mee naar Stadskanaal, op visite. Reeds vôôr 9 tuften ze Donderdag langs het Winschoterdiep en blij was het vooruitzicht. Ech ter niet lang: een ernstig on- geluk verstoorde de vreugd. Te Westerbroek in de buurt van Scholten's aardappelmeel- fabriek reed dichtbij in dezelfde richting een fietser voor hen uit op 't moment, dat twee tegenliggers, luxeauto's, hen gingen passeeren. Er dreigde gevaar voor den wielrijder en om dit te vermijden remde de heer Hulshof krachtig. Dit werd hem noodlottig. Want op den gladden weg deed zijn wagen, toen de andere auto's reeds voorbij waren, een zwaai naar links en toen hij, om de boomen te ontgaan, dadelijk het stuur omgooide naar rechts, sciioot hij linea recta het Win schoterdiep in. Een groot ge- luk was, dat op hetzelfde moment een Gadobus, komende uit de richting-Hoogezand ter plaatse was, bestuurd door den chauffeur Schwankhaus. Deze stopte dadelijk, sprong uit den wagen, gevolgd door een passagier en een paar seconden later waren niet al leen deze beide heeren het water ingegaan, doch ook de heer P. van Dijken tegenover wiens woning het ongeval plaats greep en die voor zijn huis stond. Doordat de auto nog niet was gezonken, kon men de kleintjes vrij gemak- kelijk redden door het open portierraampje, dat nog door den vader was neergelaten en korten tijd daarna konden allen in de woning van den heer Van Dijken bekomen van den schrik. Korten tijd later kwa- men twee huurauto's voor. Een voor de familie Hulshof, die naar huis terugkeerde en een voor den onbekend gebleven passagier, die zich Hoogezand- waarts vervoeren liet. Een woord van hulde voor de drie redders is zeer zeker op zijn plaats. Maar wat is er met den fietsrijder gebeurd Het ant- woord daarop is voorloopig niet zoo gemakkelijk te geven, omdat de weinige getuigen- verklaringen uiteenloopen. Dat hij door welke oorzaak dan ook mee te water is gegaan, staat wel vast. Nu zegt deeen, dat hij zich zelf heeft gered, een ander, dat, hij is opgepikt door een schipper, die met een bootje toeschoot, en dat hij er moet zijn van doorge- gaan, zoodra hij zijn fiets, die op den wal was achtergeble- ven, weer te pakken had. Tôt dusverre is ook bij de politie zijn naam onbekend gebleven. Zoo is dit ongeval, dat zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, nog goed afgeloopen. De auto, geheel onder water verdwenen, is later per kraan- wagen van de firma-Groene- veld, alhier, gelicht. Het komt in den laatsten tijd vooral in de buurt van de Van Royenstraat herhaalde- lijk voor, dat des ochtends konijnen zijn verdwenen uit hun hok. Voor kort nog ze- ven op één nacht. Uit voet en tandensporen valt af te leiden, dat dit het werk moet zijn van een hond, of van honden. De dader(s) loopt intusschen vrij rond. Een prachtig bewijs van goede kameraadschap en saam- hoorigheids gevoel geven de werklieden van de lierenfabriek van den heer H. E. Bodewes te Foxhol en evenzeer de pa- troon. Om gezondheidsredenen moet een der werklieden een jaar rust nemen, hetgeen be- teekent, dat zijn gezin zoolang onverzorgd is. Nu hebben zijn medewerklieden besloten om gedurende dien tijd een uur per dag over te werken en de patroon verklaarde zich, toen hij dit hoorde, dadelijk bereid om het daarmee verdiende loon te verdubbelen. Hetgeen beteekent, dat het gezin be hoorlijk is verzorgd. Bij de te Groningen ge houden examens, uitgaande van de Kleermakers-Examen- Corporatie en staande onder Rijkstoezicht, behaalde de heer A. J. van Ringh Jr., alhier, den graad «meester in het kleer- maken". De Groeve. De Zomerfees- ten alhier, werden druk be- zocht, De Kinderspelen en Rijderijen hadden veel bekijks. 's Avonds werd in het Café- Kielema, waar een gezellige drukte heerste, nog menig rondje gedanst. Prijzen werden gewonnen door Stoelendans, meisjes bene- den 11 jaar. le prijs A. Medendorp. 2e R. Huttinga. 3e H. Sloot. Baliendragen, jongens bene- den 11 jaar. le prijs J. Sijberig. 2e J. E. Marring. 3e F. Udema. Baliendragen, meisjes boven 10 jaar. le prijs Zus Kielema. 2e J. Moesker. 3e M. Hoving. Steltloopen, jongens boven 10 jaar. le prijs G. R. Marring. 2e A. Medendorp. 3e S. Huttinga. Ringrijden per Tandem, le prijs H. Brugge en echtgen. 2e E. de Groot en echt- genoote. 3e Mej. G. Jalving en den HeerH.Gerbers. 4e Mej. A. Weites en den Heer H. Weites. Hardrijden met hindernissen le prijs J. Tidder. 2e W. J. de Jonge. 3e H. Weites. ADVERTENT1EN der De O. Ontvanger M. M. LUCIEER Geen marktgoed maar zoo van Hoenderpark «Woudbloem." Leghorn KUIKENS 3 mnd. oud f 1.60. Tevens gelegenheid voor INENTEN van Kuikens voor Pokken en Diphtheritis. bij J. VAN DER VELDE, v. Roijenstr. 53 Hoogezand. Het Gemeentebestuur van Hoogezand wenscht gedurende de Keruiis te VERPACHTEN een terrein voor Rij wiel- en Autobewaar- plaats in het Oosterpark. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht vôér 28 Augus tus 1937 ten GEMEENTE- HUIZE. ZITTING a.s. WOENS DAG 's nam. 3—7 uur. Gelden op hypotheek be- schikbaâr. F. ALTING, Adin. Zout pond 4 cent Gele Suiker 20 cent Kandlj pond 28, 30 cent Cichorei pond 15 cent Santos Koffie No. 1, pd. 40 cent U/s pd. 55 cent Santos No. 2, pond 30 cent Azjjn per fies 7 cent Kruidenazljn per liter 25 cent Maizena per pak 7 cent Custard 10 cent Custard pds. pak 18 en 25 cent Pudding 5 cent per pakje verschillende smaken. Vanille Suiker 4 10 cent Nieuwe oogst, gelezen Noord Holl. Capucjjners 24 cent per liter. Nieuwe gelezen Groene Erwten 12 et. p. liter. Tel. 270 - Sappemeer. Uw adres voor en is Groote keuze. Lage prijzeD. le kenze, aile maten. Lage prijzen. Franco huis. bfl 'tHooghout, Sappemeer O. Tel. 263. i 4 vis. 1.65 3.50 5.50 Reclame stellen 3 vlams aile kleuren slechts f 2.95 Zware gegoten Stellen 3 vis. 4 vis. 4.75 7lOÔ Levering franco. In de IJzerhaadel van J. LAHPOR, Foxham, Tel. 156. Brugstr. b.d. R.K.Kerk Martenshoek. bjj Prijs hoogstens f 3.- heen en terug Zie Aanplak- en Strooibiljetten, Met E. I 29 (Nadrak Varbodan.) „La< t?:. -n, T.O. DE SLUI5-mORTEnSROEK - TBL4.Ô J. KLIP1IS RIJWIELEN Otto Félix

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2