't Café Hnisman, du nue KiAUT du un» ...r, Sigarenmagazijn H. TEUBEN, Saj Adverteafle's en Dri P. V. PIM, Tel. 113, Een Advertentie A. ELZINGA <S H. TEUB DE STAD ONDER DE GROND J.SMITH - Hoogezand J SMITH - Hoogezand J SMITH - Hoogezand Lantaarns J.SMITH - Hoogezand I. SMITH - Hoogezand Advertentiën Mej. Gr. BRAAM - geplaatst in dit E ongetwijfeld het rr geven, daar Uwe in 8000gezinnen g Koopt nu een Spaarbank Harkstede-Scharmer Meubelmakerl) SI ESSS! Vakkundig en b Bruine Binnenbanden voor dit b 1 a d kunnen bezorgd worden in Westerbroek. 37 uur. ZITTING a.s. WOENS- DAG 's nam F. ALTINQ, Adm. TELEFOON 183i Àgentsckap v. „Oost-Goorecht" en worden zonder prysverkoogin{ in groote verscheidei Ista ELECTRISC! Zuldarstraat 134 Noordarstraat 56 FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald un bewerkt door Mr. W. d'ûbéron 31 (Nadrnk Varkodan.) Meer dan een derde deel van destad is in puinhoopen veranderd De Chi- neesche wijk bestaat niet meer..." Leeft juffrouw Flory nog vroeg Jacques plotseling. „Ja, juifrouw Flory is gered. Maai... houd u rustig! Juffrouw Flory helpt ons, zij verpleegt de gewonden. De juffrouw was hier zeer veel bij u, toen wij nog voor uw leven vreesdenl" „Ben ik erg gewond „U vraag bewijst, dat u geen pijn lijdt," hemam de oppasser. „U heeft eenige lichte wonden aan de beenen en vooral was u doodelijk zwak, maar dat schijnt al wat beter te zijn „En mevrouw Stone?" Mevrouw is ook niet gewond: toch is zij veel zwakker dan u of juffrouw Flory... Iederen avond heeft zij koortsaanvallen en haar gezond- heid is over het algemeen zeer zwak. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat zij geen innerlijke kwetsuren heeft. Wfj hopen haar te kunnen redden... maar... de gevolgen van dergelijke emoties zijn meestal zeer ernstig, voor al voor zenuwachtige naturen „Is zij nu in Stone-House „Stone-House werd bij de eerste aardbeving ontruimt en stortte on- middelijk na den tweeden schok in. Men beweerde, dat de steengroeven niet diep waren Deze catastrophe heeft bewezen, dat zij verbonden waren met de onderaardsche grotten, die precies gelijk zijn aan de beroem- de grotten van de Minneapolis..." „MaarEvelyne Stone Mevrouw Stone is prachtig gein- st hi la et zi Vi g' D ri te U m h: ui tv Pi di zt w vi ht g< H v< g< w b( er lo te In k\ ot d( v( g* m Tt w te be ni Et aa sti te| hij ne vc wegens het vergevorderd seizoen zullen de prljzen die wij thans no- teeren U verbaztn. Qrootst gesorteerd magazjjn in onverslijtbaar f 1.75. Dubbele Tasschen Jasbeschermers Beenpijpen Kettingkasten Spatlappen Bellen enz. Enorm groot is ons sortiment in de van ouds bekende Solar met Stokvis garantie, lngericht voor electrisch rood Achterlicht. Zeer lage prijzen. Aile mogelijke kunt U nergens voordeeliger koopen dan in de Rijwielzaak van Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Opening van het Najaars- seizoen op Donderdag 16 Sep- tember des middags om 3 uur bij Hôtel N. A. Groeneveld bij de groenteveiling aan het eind van de Stationsstraat. Op dien middag hoopt Mevrouw Beukema, Hoogezand te vertellen en te demonstreeren over het uitmaken van vlekken. Dames die kleedingstukken hebben met vlekken hebben gelegenheid deze op dien middag te ontvlekken of te laten ontvlekken. Mevrouw Beukema, verzoekt echter drin- gend een lapje van de stof van de kleeren mee te brengen, opdat geprobeerd kan worden of de stof tegen het vlekken- middel kan. De cursus Engelsch voor gevorderden gaat in elk geval door en die voor beginnelingen hoogstwaarschijnlijk. In beide cursussen zijn nog enkele plaatsen Wij wekken de dames, die er voor gevoelen mee te doen, op, zich vôôr 16 Sept, a.s. aan te melden bij Mevrouw Beukema, Hoogezand (tel. 308). De kosten van dezen cursus bedragen, indien er 10 dames meedoen 30 et. per persoon per uur, bij deelname van 6 dames 50 et. per persoon per uur. De cursus wordtgegeven door de leerares Engelsch van het Instituut Hommes te Hooge zand. Diegenen die zich thans als lid der Vereeniging opgeven betalen voor 1937 slechtsf 1.— contributie en kunnen het ge- heele najaarsprogramma mee- maken. Opgave bij aile be- stuursleden. Officlele Mededeling. .KWIEK" Programma voor morgen Kwiek IIAmicitia II 2.30 u. Kwiek IAmicitia I 3.30 u. Astrea III—Kwiek III 2.30 u. De wedstrijden tegen Ami citia worden gespeeld a. d. v. Royenstraat. Opstelling Kwiek I H. Ronde. H. Clobus, W. Gibcus. J. Galdermans, D. Bakker, G. Heller. M. Scheen, G. Boekholt, B. Scholte J. Bodewes, J. Kerstholt. res G. Scholte. Opstelling Kwiek II G. Swart. G. Scholte, N. Nagengast Sr. B. Kleine, J. Gibcus, N. Nagengast Jr. D. Nagengast (aanv.), J. Hanekamp, Th. Scheen, L. Mulder, M. Nagengast. res. J. Geling. Opstelling Kwiek III J. Bakker. J. Kerdijk (aanv.), J. Duurkens. A. Bouma, P. Helmers. P. Galdermans. B. Wilbrink, J. Swart. Chr. Meijer, N. Mulder, J. Veerkamp, res. J. Steenhuis en W. Schol- tens. Vertrek in onderling over- leg. Wijziging der elftallen voorbehouden. P. Galdermans en W. Schol- tens worden verzocht uiterlijk Woensdagavond een pasfoto in te leveren bij den secretaris. Leden, die zich wenschen te abonneeren op den 2den jaar- gangderG.V.B.-kroniekmoeten zich deze week opgeven bij ondergeteekende. De abon- nementsprijs is 5 cent per week. Wedstrijdprogramma voor Zondag 19 September. Kwiek 1 Stadskanaal 2 T.S.V. (Ter Apelkanaal)— Kwiek 2 Siddeburen 2—Kwiek 3 Adsp. Kwiek—H.S.C. (4 uur). De Secretaris. D. O. S. Onderstaande ledèn worden verzocht, Zondagmiddag 2 uur in het Parochiehuis te willen komen, voor een korte Fancy- fair bespreking J. Timans, Jan Kroon, L. Breurken, Schomaker, Math. Nagengast, H. Ronde, Hendrik Koeneman, Annie Duitscher, Wies Timans, Annie Nagengast, Trui Boekholt, Mar. Koeneman, Lida Zwart, Lies Scholtens, Nera Bakker, Gré Breurken. Opkomst dringend gewenscht. Dames en Heren leden welke meewerken aan de Gymn. Soire op 14 Nov. worden ver zocht, de lessen geregeld te bezoeken. Met ingang van Maandag worden de lessen voor de adspiranten geruild. Dus in de toekomst Maandags van 5.30—6.30 Jongens Adsp. 6.30—7.30 Meisjes Adsp. De leden worden er nog- maais aan herinnerd dat de nieuwe leden door hun aange- worven, zoo spoedig mogelijk bij eenderbestuursledenmoeten worden aangegeven. Dit geld tôt 1 October en zullen waar- schijnlijk op dien datum eenige groepen worden gesplitst. De Kleuters van Sappemeer zullen in Sappemeer hunne lessen krijgen. De secretaris, H. Breurken. Officleele Publicatlën. Gevonden voorwerpen. Een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. niw Kermls Hoogezand. Winkelsluiting. Burgemeester en Wethou- ders van Hoogezand brengen ter openbare kennis, dat inge- volge de op 30 Juni 1932 vastgestelde verordening tôt afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet 1930(Stsbl. 460), de winkels op morgen Zondag 12 September geopend mogen zijn van 's middags 12 tôt 's avonds 10 uur. Hoogezand, 11 Sept. 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. TU1N. De Secretaris, G. ZW1ERS. Ontslag Buitengewone Dienstplichtigen. De Burgemeester van Hoo gezand en Ssppemeer maken bekend, dat op 1 October 1937, de Buitengewone Dienstplieh- tigen, geboren in 1897 wegens geeindigden dienstplicht uit den dienst worden ontslagen. Zij, die op het ontvangen van een bewijs van ontslag prijs stellen, kunnen zich wen- den tôt de betrokken gemeente- secretarie. """g"31?"' 11 Sept. 1937. Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd J. TUIN. A. JONKEREN. De Burgemeesters der ge- meenten Hoogezand en Sap pemeer roepen, in opdracht van den Minister van Defensie, de dienstplichtigen van de lich- ting 1922 op, om de aan hen verstrekte rijksgoederen met uitzondering van haarkam en schoenen in te leveren, voor zoover de inlevering niet reeds eerder heeft plaats gehad. De inlevering moet geschie- den in de IJstent in het Wes- terpark te Hoogezand voor de gemeente Hoogezand op Woensdag 27 October 1937 's voormiddags om 9.45 uur, en voor de gemeente Sap pemeer op denzelfden dag 's voormiddags orçi 11.15 uur. Voor het inleveren van de rijksgoederen komen dit jaar in aanmerking de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1937 naar de aanvullingsreserve overgaan Tôt de hierbedoelde dienst plichtigen behooren a. zij, die zijn ingelijfd voor de lichting 1922, met uitzonde ring van hen, die tenge- volge van genoj^n uitstel van eerste oeféfting of om een andere reden de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. zij, die zijn ingelijfd voor een andere lichting dan die van 1922, doch met deze lichting de eerste oefening hebben beëindigd. De goederen zullen in ont- vangst worden genomen door den indeelingsdistrictscomman- dant of een ander daartoe aan- gewezen officier. "ooee2anc'' 11 Sept. 1937. Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd J. TUIN. A. JONKEREN. INSCHRIJVINÛ VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeesters van Hoo gezand en Sappemeer maken bekend, dat in October voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1919. Omtrent deze inschrijving en omtrent de inschrijving, die in sommige gevallen binnen een anderen termijn moeten plaats hebben, gelden de vol- gende bepalingen van de dienst- plichtwet en van het dienst- plichtbesluit Wie wel en wie niet inge schreven moeten worden. Art. 6 der wet. 1. Behou- dens de bepaling van het tweede lid wordt voor den dienstplicht ingeschreven a. de Nederlander, die op 1 October van het jaar, waarin hij 18 jaar oud wordt, in Ne- derland woonplaats heeft of wiens wettelijke vertegenwoor- diger op dat tijdstip aldaar woonplaats heeft b. de niet-Nederlander, die op dat tijdstip ingezetene is. 2. Voor den dienstplicht wordt niet ingeschreven de ingezetene, niet-Nederlander, die a- is geboren in Nederlandsch- Indië, Suriname of Curaçao b. blijkt te behooren tôt een Staat, waar de Nederlanders niet aan verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van wederkeerig- heid is aangenomen. In welke gemeente de inschrij ving moet geschieden. Art. 8 van het besluit. 1. De inschrijving voor den dienst plicht geschiedt: a indien de wettelijke ver- tegenwoordiger in Nederland woonplaats heeft, in de ge meente, waarin deze woon plaats is gelegen; b. indien de in te schrijven persoon in Nederland woon plaats heeft, in de gemeente, waarin deze woonplaats is gelegen, tenzij hij een wettelijke vertegenwoordiger heeft, die in een andere gemeente in Nederland woonplaats heeft; 2. Voor de toepassing van dit artikel wordt in aanmerking genomen de woonplaats op 1 October van het jaar, waarin de in te schrijven persoon 18 jaar oud wordt, of, geldt het inschrijving op grond van art. 7 der wet, de woonplaats op den dag, waarop het in dat artikel bepaalde op den in te schrijven persoon van toepas sing is geworden. Aangifte ter inschrijving Art 8 der wet 1. Behoudens de hieronder vermelde uitzon- deringen geschiedt de inschrij ving voor den dienstplicht op aangifte bij den burgemeester der hierboven vermelde ge meente. 2. De aangifte geschiedt door den in te schrijven per soon zelf, bij zijn verhinde- ring door zijn wettelijken ver tegenwoordiger. Is een rechts- persoonlijkheid bezittende ver eeniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijke vertegenwoordiger, dan rust de verplichting tôt aangifte bij verhindering op de bestuurders. 3. De aangifte kan geschie den door tusschenkomst van een daartoe schriftelijk ge- machtigde. 4. De aangifte geschiedt a- voor de ingevolge art. 6 der wet in te schrijven per sonen, in October 1937 b. voor de ingevolge art. 7 der wet in te schrijven perso nen (zie hierna), binnen dertig dagen na den dag, waarop het in dat artikel bepaalde «p hen van toepassing is gewor den. Art. 10 van het besluit. 1. Zonder aangifte wordt voor den dienstplicht ingeschreven a. hij, die is opgenomen in een krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- of blindenge- sticht, een rijksopvoedings- gesticht, een tuchtschool, een gevangenis of een rijkswerk- inrichting; b. hij, die ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strafrecht ter beschikking van de Regee- ring is gesteld en niet in een rijksopvoedingsgesticht is op genomen c. hij, die als vrijwilliger behoort tôt de landmacht uitgezonderd den vrijwilligen landstorm tôt dezeemacht of tôt de overzeesche weer- macht d. hij, wiens inschrijving wordt vervroegd krachtens een toestemming als hierna bedoeld Inschrijving vôôr den gewonen tijd. Art. 15 van het besluit. 1. Hij, die eerder wenscht te worden ingeschreven dan naar zijn lçeftijd zou moeten ge schieden, vraagt daartoe met opgaaf van redenen toestem ming bij een verzoekschrift, dat hij aan den Minister van Defensie zendt vôdr 1 Mei van het jaar, waarin hij 17 jaar oud wordt. Hij legt daarbij over een bewijs van instem- ming van zijn wettelijke ver tegenwoordiger. Indien de mi nister in de opgegeven redenen aanleiding zou vinden het verzoek toe te staan, stelt hij den belanghebbende in de gelegenheid een onderzoek te ondergaan ter zake van licha- melijke geschiktheid, voor zoo- ver niet bij het verzoekschrift verklaringen zijn overgelegd, waaruit de geschiktheid vol- doende blijkt. Inschrijving na den gewonen Art. 7 der wet. 1. Voor den dienstplicht wordt ook of wordt opnieuw ingeschreven voor zoover hij niet reeds inge volge art. 6 der wet is inge schreven a. de Nederlander, die na het in art. 6, eerste lid onder ,a. bedoeld tijdstip en vdor 1 Januari van het jaar, waarin hij 25 jaar oud wordt, zijn woonplaats in Nederland heeft gevestigd of wiens wet telijke vertegenwoordiger in dat tijdvak zijn woonplaats heeft gevestigd b. hij, die in bedoeld tijdvak Nederlander of opnieuw Ne derlander is geworden, indien hij of zijn wettelijke ver tegenwoordiger in Nederland woonplaats heeft; c. de niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak ingezetene of opnieuw ingezetene is ge worden d. de ingezetene, niet-Ne derlander, die in bedoeld tijd vak ophoudt te behooren tôt een Staat, als bedoeld in art. 6, tweede lid, onder b, der wet (zie hiervdôr). 2. Met betrekking tôt het bepaalde onder c geldt art. 6, tweede lid der wet (zie hier- vôdr). (Zie omtrent de aan gifte art. 8 der wet, vierde lid, b, hiervôdr). Strafbepalingen. Art. 48 der wet. 1. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderdvijftig gulden wordt gestraft a. hij, die niet voldoet aan een ingevolge art. 8, tweede lid, der wet op hem rustende verplichting b. degene, die in verband met deze wet van hem ge- vraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes- honderd gulden wordt gestraft hij, die opzettelijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. Vrijstelling van den dienstplicht Hij, die vrijstelling wenscht wegens broederdienst of we gens het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt of oplei- ding tôt zoodanig ambt, be hoort daartoe, voor zoover mogelijk, aanvraag te doen bij de aangifte ter inschrijving. Bij die aangifte bestaat tevens gelegenheid om, indien de in te schrijven persoon vermoe- delijk een andere reden van vrijstelling zal kunnen doen gelden, ook hiervan opgaaf te doen Beteekenis van de uitdrukking Wettelijke vertegenwoordiger" Waar in de dienstplichtwet of in het dienstplichtbesluit wordt gebezigd de uitdrukking wettelijke vertegenwoordiger", wordt daaronder verstaan de- geen, die de ouderlijke macht, de voogdij of de curateele uitoefent. Het niet ontvangen van een persoonlijke kennisgevingont- heft dengene die tôt aangifte verplicht is, niet van deze ver plichting. """S"3""' 11 Sept. 1937. Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd, J. TUIN. A. JONKEREN. BUROERLIJKEN STAND. SAPPEMEER. 3— 9 Sept. Anna Maria d. v. Otto Ubel. v. d. Werf enHinderkie. Bak ker Overleden Anna Jantina. Bruins, 29 j. echtgenoote van Pieter Jan Leuning. HOOGEZAND. 3 —9 Sept. Geboren Jakob, z. v. Jan Laning, en Ellechien Kruissel, Kropswolde Maria Katharina Johanna, d. v. Henderikus Teu- ben, en Johanna B. Stege, Martenshoek Bonje, d. v. Ja cob de Vries en Jantina Bruins, Martenshoek Kornelis. z. v. Kornelis Wayer en Martha de Vries, Westerbroek. I Ondertrouwd Albert Hoen, Kalkwijk, en MarchienWichers, van Gasselte. Overleden Willem van Da- len, oud 44 j. echtgen. van Annegiena Oeseburg. SLOCHTEREN. 2-8 Sept. Geboren Anna, d. v. K. Heinneman en H. Meijer, Tjuchem Hindrik, z. v. J. Waijer en H. Korfe, Scharmer Ondertrouwd G. Kuipers, 21 j. Overschild en G. Hazen- hoek, 17 j. Siddeburen. Getrouwd W. S. Poort, 25 j. Schildwolde en H Perdon, 19 j. Slochteren H. Bergman, 27 j. Hoogkerk en G Dontje, 26 j. Kolham J. van Doode- weerd, 24 j. Utrecht en A. Slump, 25 j. Tjuchem. Overleden Geertje Penning, oud 50 j. echtgen. v. G. Ve- nema, Foxham. PREDIKBEITRTEN ZONDAG 12 September 1937. Herv. Gem. Hoogezand 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: v. m. 10 uur, de heer de Waal (Zuidlaren). Kielwindeweer: v.m. 10l/« u., ds. Wasch. Kropswolde: 's av. 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek: 's av. 7 uur, ds. Kruizinga. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Harkstede-Scharmer v. m. 10 uur (N.t.) ds. Fourierjr. Kolham n. m. 3 uur, ds. Siega. Slochteren n. m. 6.30 uur, (O.t.) ds. de Vries. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium n.m. 6.30 uur, (O.t.) ds. Politiek. Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen Jr. Zuidbroek: v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, Mej. Treffers, prop. Rotterdam. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur ds. W. Tom; n.m. 4.30 uur, ds. Jac. Jonker van Zuidbroek 's av. 7 uur, Openluchtpredi- king Luth. Kerkstr.-Middenstr. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n. m. 5 uur, de heer F. Faber, Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer J. Reinhold 's av. 8 uur, Jongèl. Verg. Maandag 13 Sept. Reciteervereen. ■p. A* De vraag hoe aan aile oude werkers en werksters een zoo- veel mogelijk onbezorgden levensavond kan worden be- reid, niet als een gunst maar als een recht, draagt een zui- ver menschelijk karakter. Plaatselijk Nleuws. Sappemeer. In een in het gemeentehuis, alhier, gehouden vergadering van de Commissie voor de Arbeidsbeurs der ge- meenten Hoogezand, Sappe meer, Noordbroek en Zuid broek, geleid door burgemees ter A. Jonkeren van Sappemeer, voorzitter, zijn overeenkomstig de desbetreffende wettelijke bepalingen benoemd tôt leden en plaatsvervangende leden van de Commissie van Toezicht resp Voor de Metaalindustrie, werkgevers, de heeren G. J. v. d. Werff en Ir. J. Smit, beiden te Hoogezand en werk- nemers: de heeren B.Blaauw, Hoogezand en J. H. Oosterwijk, Sappemeer. Voor -de Fabrieksnijverheid, werkg. de heeren Dr. F. Beukema, Hoogezand en H. H. Beekhuis, Sappemeer en werkn de heeren P. de Grooth, Sap pemeer en F. Bruining, Hoo gezand. Voor de Bouwbedrijven, werkg. de heeren J. Schothort J. Kruijer, beiden te Sappemeer en werkn. de heeren G. Klok, Noordbroek en H. Watermulder Zuidbroek. Voor den Landbouw, werkg. de heeren E. H. Gastman, Zuid broek en J. M. Rozeveld, Noordbroek en werkn. T. Bartels, Zuidbroek en J. Daanje, Noordbroek. Hoogezand —sappemeer. De Groene Kruiscollecte Woensdag te Hoogezand Sappemeer gehouden, heeft in de eerste gemeete f 88.44 op- gebracht en in de tweede f 109.34. Onder voorzitterschap van den heer H. Huisman te Borgercompagnie had Donder- dagavond in Het Bontehuis een ledenvergadering plaats van de afdeeling Hoogezand - Sappe meer en Omstr. van de Ver eeniging tôt bevordering van den Bijenteelt in Nederland. Deze was in hoofdzaak be- legd voor den honingverkoop. Ter vergadering bleek, dat er voor den ruwen honing 5 of fertes waren binnengekomen. Besloten werd de hoogste te aanvaarden ni. die van de fir- ma Wed. M. Frankenhuis en Zn. te Haaksbergen, die voor uitgebroken honing in 't vat 30c. per K. G. had gebo- den. Afneemster van een partij raathoning wordt de firma De Meza te Santpoort, voor een aannemelijken prijs. De afle- vering daarvan kon nog niet dadelijk worden vastgesteld. Hooûezand. Aan het Wil lem Lodewijk - gymnasium te Groningen zijn nog bevorderd van de 2e naar de 3e klasse A. Kolthof, alhier en van de le naar de 2e klasse A. W. Dijkema te Siddeburen. In een onder voorzitter schap van den heer F. Jansma in het hotel-Faber gehouden vergadering van leden van de Commissie tôt voorbereiding van een autotocht voorOuden van Dagen is de filmavond, te houden in het hôtel Faber, thans definitief bepaald op Woensdag 20 Oct. De film, opgenomen op den laatsten tocht en die reeds heeft proef- gedraaid, blijkt uitnemend te zijn geslaagd en heeft ook enkele komische épisodes, zoodat het niet anders kan, dan dat zij de grootste belangstel- ling moet wekken van de oudjes niet alleen, doch eveneens van anderen, aan wie voorzoover plaats is, tegen een lage prijs toegang zal worden verleend. De Commissie heeft ten vergadering den gevarieerd bijprogramma samengesteld, bestaande uit muziek, zang en voordrachten, waarvan wel het mooiste is, dat deze me- dewerking vrijwel geheel wel- willend wordt verleend. De firma-Tiktak te Groningen biedt gratis koffie aan aile bezoekers. Zoo kan het een mooie avond worden, die be- trekkelijk niet veel kost. Nu de kermis eenmaal aan den loop is, is gebleken, dat ze op het IJsbaanterrein in het Westerpark veel beter tôt haar recht, dan ze in het Oos- terpark, aanvankelijk voor haar bestemd, zou hebben gedaan. De ligging in de kom der ge meente is veel gunstiger en daarbij is het veld ruim, waar- omheen in een cirkel de ver- schillende etablissementen, ten- ten en kramen zich aaneenrijen. Een paar etablissementen, in 't midden opgesteld, geven aan het geheel nog een beter aspect, dat vooral des avonds, als ailes is overgoten met electrisch licht een imposanten indruk maakt. Geen wonder dan ook, dat het bezoek tôt dusverre, ook al lokte het weer daartoe niet uit, alleszins bevredigend was, ook al waren er velen, die voor- loopig de hand op den zak hielden. De groote stroom wordt na- tuurlijk heden Zaterdag, en morgen verwacht, vooral mor gen met het vuurwerk en dit te meer nu natuurlijk ook verschillende particulière in- richtingen haar beste beentje hebben voorgezet. Zoo in het hôtel Faber waar de beide cabaretavonden he den en morgen worden opge- volgd door een groot dans- feest in den Romeinschen danstempel, Ook de Hoogezandster Bios coop komt met een buitenge- woon mooi kermisprogramma. Velen zullen daar dan zeker ook een paar aangename uren doorbrengen. Slochteren. Door de Ver. „De Beurs" is ingaande 14 Sept, het standaardgewicht vastgesteld voor Rogge van 68 op 72 K.Q., Haver van 46 op 48 K.G. In andere Koren- soorten is geen noemenswaar- dige verandering gekomen. Luxe Oamesta Pijpen Banden. -'-UL. -/N. -

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2