SEMEENTELIJKE Aangifte m HOOGEZANDSTI G.H.K SAPPE I J citH I S R4 B Da nieuwste ftadio-Teestelleii al PJjpen H. TEU DE STAD OHDER DE GSONO 3.1111 H. IL Laid Dagelflks Geopend Deken Réclamé S. SMIT, EVELYH HlHi Muzîek veor aile instrumente!!. HDD - MODES POL's Slagerijen Handelsi. Joogezand-Sappgnied". PRIJSVRAAG. Prijsmag ter verkrijging «an aai originels Attractie, Vijfentwintig gulden. Leert goed Hachinesc Cressc Robinson: Cowboys Te koop: van 6 tôt 7 uur, Een Advertentie Het Is een beki KOFFIE Malzena RIJST Schuurposder melkblanke Zuurkool Cocis Macronon te HOC op 4 - 8 en N.V. Fabrlek v./h. aile soorten Triplex- de sp vanaf f 9 Kachelpljpen Plaatselllk Nut ook des Zaterdags. geplaatst in dit blad, wordt in meer dan 8000 gezinnen gelezen bit J, I Vraagt uw kruid KOOPMA voor de vc des namiddags tussen twee e Rapport en vaccinatiebewljs VoIIedige oplelding voo Per cursus vanaf f 7.50. Zuidarstraat 7 - Talefi Wij leveren uit voorraad voor wand-, plafond- en vloerbs doeleinden. Hout, zoowel als Metalen Lijs wordt door on# n aar teekening ti Laat Uw intérieur# door ons c uitvoeren. is op Noordsrstraat 56 FEUILLETON ROMAN door CHARLES FOWLEY Vrij vertaald en bewerkt door Mr. W. d'Obéron Evelyne schreide zonder ophouden, maar kalm en berustend de tranen schenen haar te verlichten. Charlie echter leed hevlg onder haar woor- den. „Lieve Evelyne, spreek nu niet meer van vergeving Je hebt mijn naam willen dragen en daardoor al- leen reeds ben ik altijd de gelukkigste raan geweest 1" Evelyne begreep, hoe- veel smart moest Charlie ondervin- den en trachtte haar tranen te be- dwingen, Gedurende een oogenblik glimlachte zij zelfs en vroeg: „Geef mij nu een beetje van mijn drank, Charlie, dan voel ik ine altijd wat opgekwikt Door dezen levendig uitgesproken wensch vatte Charlie weer wat hoop en ging snel het fleschje en een lepel balen. Op dat oogenblik werden twee man- den met prachtige orchideeën gebracht. Janinelegde de bloemen op het kantwerk van de lakens. Met haar mooie klei- ne handen streelde Evelyne voorzich- tig de schitterende bloemen en zuchtte BCharlie denkt aan ailesDit zijn •VALKENBUR Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Theemiddag in Hôtel „Groeneveld" bij de veiling op Donderdag 16 Septem- ber. Een groot aantal dames was aanwezig op deze eerste thee middag na de zomervacantie. Nadat Mevr. Schoemaker aile aanwezigen een hartelijk wel- kom had toegeroepen, gaf ze het woord aan Mevr. Beukema onze ijverige secretaresse, die ons zou vertellen van vlekken uitmaken en die met verschil- lende vlekken in verschillende stoffen ons de juiste manier van uitmaken zou laten zien. Mevr. Beukema begon, met er op te wijzen dat we ons altyd eerst rekenschap moeten geven, met wat voor vlek we te doen hebben en in de tweede plaats of de stof bestand is tegen het middel, altijd eerst het middel probe- ren op een lapje stof, of de kleur of de kwaliteit ertegen bestand is. Zoo moet men een suiker- stroopje b.v. uitwassen met lauw of warm water. Vetvlekken verwijdert men het best met tetra (tetrachloor- koolstof) beter dan met ben zine, dat brandgevaar oplevert en eerder kringen maakt. Vlekken van meer samenge- stelde aard kan men het best verwijderen als men weet waar- uit de vlek bestaat b.v. inkt, verf, wijn, wagensmeer, thee koffie, chocola, vruchtenvlek- ken. Al deze vlekken werden doorMevr.Beukema theoretisch en practisch behandeld en ailes met veel succès. Mevr. Schoemaker was dan ook de tolk van aile aanwe zigen, toen ze de spreekster hartelijk bedankte voor haar leerzame lezing. Het Hoofdbestuur van de huisvrouwen heeft een lijst uit- gegeven, hoe men verschillende vlekken kan verwijderen. Deze lijsten zijn besjeld. Tegen be- taling van 10 cent zullen ze de eerstvolgende theemiddag te verkrijgen zijn. De cursussen Engelsch voor beginnelingen en meergevor- derden gaan beiden door. Zelfs is er sprake van, dat nog een derde cursus zal moeten wor- den gevormd. De volgende week zal aan de dames, die zich opgegeven hebben nader bericht worden gezonden. Op Donderdag 23 Sept, des avonds wordt bij Hôtel Struvé Sappemeer ,een film afgedraaid, die reclame beoogt voor Ne- derlandsch fabrikaat. Men krijgt van verschillende Neder- landsche industrieën iets op het doek te zien. Aan leden van onze vereeni- ging is de gelegenheid gege- ven deze film des middags om half drie te gaan kijken bij Hôtel Struvé te Sappemeer. De gratis toegangsbewijzen voor deze film zijn voor onze leden bij den ingang van Hôtel Struvé verkrijgbaar. Het is mis- schien nog wel eens goed om in deze tijden van malaise de Hollandsche Huisvrouw op te wekken tôt den aankoop van artikelen die zijn van Neder- landsch fabrikaat. B. Scholte, J. Bodewes, J. Kerstholt. res. J. W. Koeneman en P. Helmers. Kwiek H G. Swart. H. Clobus, N. Nagengast Sr. B. Kleine, J. Gibcus, N. Nagengast Jr. Th. Scheen, J. Hanekamp, G. Scholte, L. Mulder, J. Steenhuis. res. Jac. Swart, aanv. B. Kleine. Kwiek III J. Bakker. J. Kerdijk, J. Duurkens. A. Bouma, N. Mulder, J. Geling. B. Wilbrink, P. Galdermans, Chr. Meyer, W. Scholtens, J. Veerkamp. res. N. N. aanv. J. Kerdijk. Kwiek II vertrek per trein om tien min. vôôr 12. Er wordt gereisd op gezelschapsbiljet. Ieder stapt dus in den trein op station HoogezandSappe meer. Kwiek III vertrekt per fiets om 12.30 uur vanaf 't Bonte- huis. Kwiek adsp. P. Bouman. A. Mulder, J. Scheen. B. Teuben, B. Scholte Jr. H. Koeneman. J. Kleine, G. Scheen, F. v. d. Werff, H. Roose, H. Visker aanv. H. Visker, res. B Mul der, G. Wortelboer. De aanvoerders der diverse elftallen worden verzocht 's Zaterdagsmiddags na 3 uur hun wedstrijdformulierenj en iden- titeitskaarten af te halen bij ondergeteekende. Programma voor Zondag 26 Sept Veendam IIIKwiek 11 uur Kwiek IIT.S.V. 3 uur Kwiek III-A.V.V. 1 uur adsp. F.V.V.—Kwiek 4 uur De Secretaris. Officîeele Publlcatiën na Buining van Hoogezand, onl. te Haarlem Ailko Nieborg wednr. van Maria Brans, van Kropswolde en Klaassiena W. Zuurman van Martenshoek Jan Zeemering, van Groningen en Karsien Ottens van Hoogezand a. b. Getrouwd Reinder Bakema en Harmina Jantina Wierenga. Overleden Grietje Zylstra, oud 60 j. echtg. van Jan Teule Trijntje Leinenga, oud 69 j. weduwe van Klaas Smallen- broek Hendrik Wolf, oud 19 j. ongehuwd. SLOCHTEREN, 9-15 Sept. Geboren Elisabeth Adriana, d. v. H. J. K. de Wit en H. Fransen, ScharmerJohannes Petrus, z. v. H. J. K. de Wit en H. Fransen, Scharmer Al- gonda, d. v. W. Sloot en H. Beishuizen, Kolham Jan z. v. J. Ganzeveld en T. Kuil, Hark- a stede Trijntje Harmke, d. v. P. Steenhuis en T. Moedt, Wilder- hof Dila, d. v. K. v. d. Laan en J. Hinrichs, Tjuchem Gezina d. v. P. Paap en A. v. d. Veen, Slochteren Henderika Wibbe- china d. v. W. Hummel en H, Rijkens, Slochteren. Ondertrouwd E. Wildeboer, 27 j. Hélium en A. J Bennenga, 24 j. Schildwolde. Getrouwd P. v. d. Wal, 26 j. Siddeburen en A. Schrikkema, 29 j. Siddeburen; A. Water- holt, 42 j., Slochteren en R. Hoogeterp, 46 j, Slochteren. B P. Bos, 54 j. Siddeburen en P. Zwaneveld, 39 j. Sidderbu- ren L. Brondijk, 25 j. Siddebu ren en A. Poort, 23 j. Sidde buren. Overleden: jan Folkersma, ond lmnd. z. v. K. Folkersma en G. de Jonge, Slochteren Overl. te Groningen). nieuws althans. De koopman, de fabrikant, in 't kort iedere zakenman is er op uit om aan die behoefte te voldoen. Maar het is moeilijk steeds iets nieuws te vinden. Zoo wordt het vaak een zoeken, een pro- beeren. Het is het bestuur der Handelsvereeniging niet anders gegaan. Gedreven door zijn begeerte om winkeliers en in- gezetenen te bevredigen, poogt het thans op een aantrekkelijke wijze dat nieuwe op te sporen. Het heeft daartoe zijn oog la ten vallen op een prijsvraag, naar aanleiding waarvan door een advertentie in dit nummer aile inlichtingen worden ver- strekt. Wij hopen zeer, dat deze poging succès moge hebben. Gevonden voorwerpen. Een kinder-portemonnaie. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. PREDIKBEURTEN !MT£R/sÉA* vtëOUSfflCNDOND NOQB VREDC €N VWJHClD Wereld - Vredescampagne. De beweging „Vrede door de kerken", te New York heeft medegedeeld, dat een wereld- campagne voor de vrede zal worden georganiseerd, die zal worden gevoerd door meer dan twintig organisaties met 25 millioen aanhangers. Deze campagne zal den 19en September worden geopend met een rede van Hull en toe- spraken door staatslieden uit andere landen, welke door de radio zullen worden overge- bracht. N.R.Cr. 9 Sept. Offlclele Mededeling. KWIEK" Programma voor morgen Kwiek I—Stadskanaal II 2 u. T.S.V. I—Kwiek II 2 u. Siddeburen IIKwiek III 2 u. Kwiek adsp.—H.S.C. adsp. 4 u. Opstellingen als volgt Kwiek I H. Ronde. G. Heller, W. Gibcus. J. Galdermans, D. Bakker, M. Nagengast. M. Scheen, G. Boekholt, ZONDAG 19 September 1937. Herv. Gem. Hoogezand: v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen 11.15 uur, Zondagschool. Kielwindeweer: 's av. 7»/i! u., ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek v. m. 10 uur, ds. Wasch. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Oskamp. Harkstede-Scharmer v. m. 10 uur (N.t.) ds. Fournierjr. Kolham v. m. 10 uur, (O.t.) ds. Greeven. Slochteren v. m. 9.30 uur, (O.t.) ds. Kwint. Schildwolde n.m. 2.30 uur, ds. Siega (Doop). Hélium v.m. 9.30 uur, (O.t.) ds. Politiek. Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen Sr. Zuîdbroek v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, Drs. P. Dijkema van Groningen. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n. m. 5 uur, de heer F. Faber, Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer J. Reinhold 's av. 8 uur, Jongel. Verg. Maandag 20 Sept. Reciteervereen. BURGERL1JKEN STAND. SAPPEMEER, 10—16 Sept. Geboren Grietje d.v. Anne Hendrik Hartman en Hillechiena Geessiena Hollander Wilhel- mus Johannes z.v. Reinier Wil lem Herman Heeres en Reg nera Catharina Bos. Getrouwd Kornelis Pot van Hoogezand en Boukje Hoog- stra van Sappemeer Christiaan Boddeveld van Groningen en Anna Roek van Sappemeer. Overleden: Geertje Broeke- ma, oud 43 j. echtgenoote van Kornelis Heringa. HOOGEZAND, 10—16 Sept. Geboren Freerk, z.v. Anton I Rieks en Jantje Lange, Win- deweer Age Harm, z.v. Jan Koster en Eelkje Klein, Hoo gezand Jantje, d. v. Harm Landman en Harmtje Vijfschagt, Windeweer. Ondertrouwd Willem Joël, van Gieten en Hillechien Laning van Windeweer Geert Jacob Faber van Haarlem en Harmi- „K E N A U" Een nationale propaganda geluidsfilm. Wat particulier initiatief vermag. A.s. Donderdag 23 Septem ber zal dan ook in Hôtel Struvé :e Sappemeer de Groote op- *ang makende Propaganda Ge luidsfilm „Kenau" worden ver- toond. „KENAU" symbool van vrouwelijk initiatief richt in deze nood-tijd een oproep tôt aile Nederlanders. De herinneringen aan een roemrijk verleden en de popu laire nationale bezittingen in onze XXe eeuw, die als steun- punten van onze vaderlandsche trots gelden, vormen de aan- loop tôt de kern van de fitm- inhoud. Dit een film, waarin de snel gemonteerde beeldflitsen zich aaneenrijen tôt een film rapsodie, waarbij korte spel- momenten slechts dienen als rustpoozen om de stortvloed van impressies van arbeid, industrie, Nationale Trots en Plicht, van armoede en werk- loosheid, te onderbreken. Men komt hier niet om een speelfilm met een afgerond ver- haal te zien of te hooren, doch een aantal felle korte aanvallen op te vangen waarmede de film zich tôt de toeschouwers richt, om de laatste weerstand te breken, die de koele, nuchtere Nederlander nog mocht weer- houden spontaan op te komen voor het product van eigen Vaderlandsche bodem. De samensteller van deze film A. Weijland, heeft met opzet het verhaal en de intrige vermeden en het beperkt aan tal spelers uitsluitend gebruikt als materiaal om aan de docu mentaire hoofdinhoud een meerdere dramatische kracht te geven, waardoor de film tevens geschikt werd gemaakt voor het groote publiek van iedere politieke richting, godsdienst of maatschappelijke stand. Met de keuze van de hoofd- figuur vertolkt door Adrienne Canivez, heeft Weijland voor dit genre propaganda-films een gelukkige keuze gedaan en iedereen zal haar symathieke verschijning zeker waardeeren Rest ons nog mede te deelen, dat de Heer Chr. Pointl aan de caméra stond en dat deze geluidsfilm een product is van de bekende N.V. Multiefilm te Haarlem. De toegang voor deze belang- wekkende geluidsfilm is uit sluitend voor genoodigden, op vertoon van de gezonden uitnoodiging. Een prijsvraag. Wij leven in een rusteloozen tijd. Mede door de verrassen- de technische vindingen met als gevolg een voortdurend snelle wisseling van indrukken, een opeenvolging van sensatie's een wedijver in het bereiden van genoegens, waaraan nog niet zooveel jaren geleden niemand had durven denken, is de mensch verwend geraakt. De mensch vraagt telkens iets nieuws en is daarbij gewoon- lijk niet heel bescheiden in zijn eischen. De groote hang is naar iets sensationeels, naar iets, waarin avontuur zit, iets KINDERZANG. De cultureeie waarde, wil men, de opvoedende kracht van de Kunst in het algemeen, van de zangkunst in het bij- zonder heeft thans wel alge- meene erkenning gevonden en het is een bijzonder verheugend feit, dat de jeugd, op wier schouders straks de maatschap. zal rusten, in stijgende mate in dit ontwikkelingsproces wordt betrokken. Ondanks drukkende materieele zorgen vaak, is toch bij de meeste weldenkende ouders het parool geworden leert de kinderen zingen en ge geeft ze een waardevolle schat mee op hun levensweg. Daar- om verdient elke goede ge legenheid, waar die kinder- zangkunst wordt gekweekt, groote waardeering en 't is met het oog hierop, dat wij gaarne bij onze lezers en lezeressen de aandacht vestigen op een advertentie in dit nummer van de vereeniging „Het Zangers- volkje" te Hoogezand—Sappe meer, die overigens genoeg spreekt voor zich zelf. wortelsuikerfabriek, bedroeg 17.5%, tegen 15.9% een 14 dagen geleden. De Collecte gehouden op 16 Sept, ten bate van het T. B. C. fonds „Draagt Elkan- ders Lasten" heeft f 56.67 opgebracht. ~DVERTENT1EN Getrouwd: J. SCHOBER, Arts en J. W. N. M1NDERHOUD. De Heer en Mevrouw SCHO BER—MINDERHOUD zeggen, mede namens hun familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, vôôr en bij hun huwelijk ondervonden. Hoogezand, 17 Sept. 1937. te Tusschenloegen onder Zuîd broek, behoorende aan mevr. Meihuizen en tôt dusver in huur bij den heer S. Nieboer. Te bevr. ten kantore van H. v. d. KLEI, Notaris, Ezinge. Grote voorraad en Ellebogon Extra lage prijzen. IJzerhandel J. LAHPOR, Foxhtm Tel. 156 Martenshoek SPAARBANK HoogRzand-Sapptmaar Spaarbusjes kosteloos verkrijgbaar. ',r s 25 groote zware 2 pers. WOLLEN DEKENS nog niet in prijs verhoogd reeds vanaf f 3.95 alleen deze maand. ZIE ETALAGE. KIEL-WINDEWEER. Muzlakhandal Hoogezand Hoofdstraat 51 Het adres yan Uw Vakkundige Reparatie- inrichting. j Middenstanders, die thans een zwaren strijd voert om het bestaan, verontrust u niet de gedachte, dat ge in den na- derenden ouderdom niets zult hebben om van te leven en overgeleverd zult zijn aan de liefdadigheid Ja, welaan, strijdt dan mee voor het ver krijgen van het middel, dat een bevredigende oplossing brengen kan, dat is het siaats- pensioen. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Na slechts kor- ten tijd van zijn pensioen te hebben genoten is te Haarlem onder overgroote belangstel ling ook van gemeentelijke en onderwijsautoriteiten te Haar lem ter aarde besteld het stof- felijk overschot van den heer E. Marema, oud hoofd der dag- openluchtschool, aldaar. De overledene was, achter- eenvolgens werkzaam als on- derwijzer te Uithuizen en als hoofd te Rottum, Engelbert, Sappemeer (Oosterschool), Zaandam en Haarlem. In de vacature-Polling, die heeft bedankt, is benoemd tôt kerkvoogd der Ned. Herv. Gem., alhier, de heer W. Beerta. Onze vroegere plaatsge- noot, de heer ir. L. H. de Langen, is benoemt tôt direc teur van de Noordelijke Eco- nomisch Technologische Orga- nisatie (N.E.T.O.) voor Drente en Groningen. Na alhier aan de school van zijn vader en daarna aan de R.H.B.S. zijn vooropleiding te hebben ontvangen, is hij aan de Techn. Hoogeschool te Delft bevorderd tôt ingénieur. Als zoodanig is hij eerst werkzaam geweest bij de Machinefabriek Gebr. Stork en Co. te Hengelo en in Ned. Indië, vervolgens aan het Proefstation voor de Java-Suikerindustrie te Pasoe- roean, waarna hij overging naar Philips' Fabrieken te Eindho- ven, alwaar hij thans nog werk zaam is. Hoogezand—Sappemeer. De heer A. D. de Jong, directeur van de Nederl. Mid- denstandsbank, alhier in met ingang van 1 October a.s. in gelijke functie benoemd te Deventer. Tôt directeur van het kantoor Hoogezand is benoemd onze vroegere plaatsgenoot, de heer T. J. Albronda Tzn. thans te Middelburg. Mej. Noyon, directrice van de O.U.B. met Openb.,' Leeszaal, heeft in verband met een benoeming aan de Openb. Leeszaal te Amsterdam eervol ontslag aangevraagd. Hoogezand. Het suikerge- halte van het monster bieten opgezonden door den heer J. D. Groeneveld, alhier agent der Fr. Gr. Cooperatieve Beet- k Dnogist en. VerfwiukeE s jais Eng. Hemden Sport Hemden (vaste Boord) Slipovers Sjaals Handschoenen Sokken Slob-Kousen Bretels Sok-Houders Boorden Hoeden Petten enz. brengen wij een prackt collectie Vanaf heden geregeld yoorradig SAPPEMEER VEENDAM 11/s pd. vers gebr. 45 et. 4 pak 25 et. 3 pond 20 et. 3 grote bussen 2 pond 14 fijne 20 et. 10 et. 25 et. bjj 't Hooghout Tel. 268 LEDEN en NIET-LEDEN der Handelsvereen. *H.-S" worden in de gelegenheid gesteld mee te dingen aan een gedurende een in het a.s. seizoen te houden Winkelweek. Deze attractie mag niet in strijd zfln met de loterij-wet, m. a. w. het vçrkrijgen van resultaten moet afhankelijk zijn van behendigheid, zoals dit ook met „Ronton" en „Ballero" het geval was. InschrIJving vôôr 1 Oct. a.s. onder motto „KOOPT IN EIGEN PLAATS" in gesloten couvert aan den Secretaris WESTERPARK 4, Hoogezand. De naam niet op de inzending te vermelden, doch even- eens in kleiner couvert bij te 6luiten. Voor de beste inzending mits practisch uitvoerbaar wordt een prijs uitgeloofd van Beoordeling aan het Bestuur. Over de genomen beslis- sinc wordt niet in discussie getreden. B HET BESTUUR. I Voor Yade k 32 (Nadrulc V.rbodan.) "2ACHT VAN SMAAK - PKUi) 70 et V KRUSCHENSAJJ5 9 MET PROEFPAK MOEST DR AN KEN EN PASTILLES LEVERTRAAN 1 Marienahodt >#HEEREN - KINDERKtEËDING g SOPPEPIEER r

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2