Koopt Uw I e Pli 1 No. 33 en WEK DE GAL IN UW LEVER 0P BOELDAG 2 Paarden, St. lozephsticlÉg ..Sappemeer" Inlichtingen bij de Overste van de Stichting, Een goede raad. a. een schitterende electro-dynamische Luidspreker; b. het derde programma-apparaat! versch Vleesch Fijne gesneden Vleeschwaran 13 stoks Hoornvee, Gemeente Hoogezand. lepen Boom. G. W. VERVER Moderne Tin ten 2.25, 2 60.2.90,3.30 3 90 Oosterstraat 17 GRONINGEN Speelkaarten - Kremer's Boekhandei Advertentle's en Drnkwerken ^oor de afdeelir illes - in groo Advertentie H Verpleging van Ouden van Dagen en Pensiongasten. GRATIS KNIPPEN (bovsn 5 old Mej. Gr. BRAAM - Kolham Joj Is plaatst in dit ad, wordt in )or dan 8000 zinnen gelezen NDERZOCHT vel r g o e d onderhoud Had Uw Advertentie hier gestaan, ze was door dui- zenden gelezen Westerbroek. Aan de Abonne's van de Radiocentrale Hoogezand-Sappemeer. slechts 10 cent per week! Zoowe! voor aïs voor Verkoop Voor de Herfst: Groote sorteering in Viltartikelen Ook hierin brengen wij een prachtige sorteering Groen Auberge Bleu Nuit Rood Zwart en Marine 140 cM. breed. aeoçPHi ans Boezeroens, sterke kwalitciten, f 1.85, 1.45, 1.24, 1.12, 0.98 ans- en Jongens Blauwe Werk- jassen, f 3 40, 2 60, 2.10, 1.85. rflze JASSEN, ook sporlmodel, f 2 25, 2.10. 1.78 1 65, 1.45 aki (assen, echt kteur 1 2 35 auw Keper eu Siswson en Orijte Werkbroeken f 2 65, 2 10, 1.85, agazijn jassen, grijs en Khaki f 3.45. VERALL's het groote artikel, in blauw, bruin, Khaki en wit, me t knoop- en ritzsluitlng f 5,25, 4 90, f 4.50, 3.85, 3.40, 2.90, 2 65, 2.20. BEDRIjFSKLEEDlNO is vooral aan te bevelen „BEVÂ" kwaliteit Pasvorm en afwerking is onbe- rispelijk en de prljs is aiet hooger. :n prima BEVA Overall, lndanthren van klear f 3.35. >ords Mans Weikbroeken, sterke kwal eigengemaakt werk, dus prima afwerking, prijzen f 5 75, f 5 40, 4.90, 4 50, 4.00, 3.10. >ord Mans JASSEN ia sportmodel f 9.25, 8.90, 8 40, 7.50. [passende Vesten f 2 45 en Broe- kea f 4.50. mel Mans Hemden met korte of lange mouw f 2.00, 1.80, 1.60, 1.45, 1.30, 1.12. mel Jongens HEMDEN. iger Baai Mans Hemder/, ook korte en lange mouwen f 7 00, f 6 50, 6.00, 5.40, f 5 00. od Baai Mans Hemden i 9 25, f 8 90, 7.75, 6 25. Jai H1 Hj Dl 0< W ht Zu I He 1 Jae Jae 1 Noordarstr Wagen blîjft âïs NIE U W •van-VALKENBURÇ'S-: Nederl. Vereen van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Voor de paddestoelen excur- sie van a.s. Maandag zal de bus om 10 min. voor 2 van Sappemeer-Oost vertrekken. De dames kunnen onderweg instappen, en worden verzocht tijdig ter plaatse aanwezig te zijn. Gereden zal worden over Martenshoek en Foxhol naar het Kniphorsterbosch bij Anlo, waarvoor door het bestuur een spéciale toegangskaart is aan- gevraagd en verkregen. De da mes worden verzocht ten be- hoeve van het meenemen van mos en paddestoelen voor de tentoonstelling, zich te wape- nen met manden, doozen en dergelijke. Het bestuur beveelt verder aan, daar waarschijnlijk zal blijken dat de bosschen voch- tig zijn, flinke schoenen even- tueel overschoenen aan te trek ken. Woensdagmiddag om 3 uur zal voor de kinderen van HoogezandSappemeer in de bioscoop een kinderfilm wor den gegeven op verkeersge- bied vervaardigd door de A.N.W.B. en getiteld „Juistzoo is het go éd." Deze film zal door Ds. Oldeman worden verklaard en uitgelegd. Een kinderfilm van de Vacantie kolonie gaat aan de Verkeersfilm vooraf. De hoofden van scholen van Hoogezand en Sappemeer heb ben aile hun medewerking voor dezen Verkeersfilm toegezegd. De loge van de bioscoop is beschikbaar voor de kinderen van onze leden met hun ouders In aansluiting op deze bio- scoopvoorstelling wordt in de school van den Heer Nieboer aan de Hoofdstraat te Hooge zand een paddestoelententoon stelling georganiseerd. Deze is voor aile belangstellenden op Woensdag £raf/s te bezichtigen. De Schoolkinderen van Hooge zand hebben toegang tôt deze tentoonstelling voor ze naar de bioscoop gaan, dus voor 3 uur, die van Sappemeer na de bio scoop, dus na kwart over vieren. Wij raden onze leden en ook andere belangstellenden aan, liefst te komen tusschen 3 en 4'/a uur, dus terwijl de kin deren in de bioscoop zitten. De tentoonstelling zal ge- opend zijn van 11 tôt 12 30 en van 2 tôt 5 uur, Op Vrijdag 22 Ociober des middags wordt een gezamelijk bezoek gebracht aan de ten toonstelling „Handwerken ouder dan 50 jaar" die in het gebouw Pictura in Groningen wordt gehouden. Aangifte bij aile bestuursleden met betaling van 50 et. voor de bus. Voor deze excursie kunnen zich behalve onze leden ook die dames aan sluiten, die hun handwerken voor deze tentoon stelling hebben ingestuurd. Op verzoek van enkelen onzer leden heeft het Bestuur besloten bridgemiddagen te organiseeren. Er zullen clubjes gevormd worden, voor begin- nelingen die onder leiding van enkele dames van het Bestuur zullen komen te staan, die de regels zullen leeren. De be- doeling is dat de dames beur- telings aan huis bij elkaar zullen komen. Ook zal voor meergevormden gelegenheid worden gegeven clubjes te vormen. Een onzer leden, die in Qroningen met bridgen een prijs heeft gewonnen heeft zich beschikbaar gesteld om de meergevorderden af en toe te adviseeren. Aanmelding voor deze brid- geclubs bij mevr. Schoemaker voor Sappemeer, en bij me- vrouw Boon en Post v. Leg- gelo voor Hoogezand, uitslui- tend de volgende week, liefst met aangifte van de dagen dat het past. Ter rectificatie diene nog, dat de cursussen Engelsch gegeven worden op Maandag Dinsdag en Donderdag van\half 4 tôt half 5. VwUuSSFtsAC VRCM f VBUHGD De afdeling Hoogezand— Sappemeer stelt voor aan het Hoofdbestuur een van zijn leden bessikbaar te stellen om met een propaganda-commis- sielid de verschillende afde- lingen en correspondentschap- pen rond te reizen om zodoen- de te komen tôt uitbreiding van onze groepen en ledental. Toelichting: Juist op de plaat- sen, die ver verwijderd zijn van het centrum weet men zoo weinig van onze bond en ons vredeswerk en daar zou per- soonlijk contact zo veel kun nen doen om de mensen aan het werk te krijgen. Offlclele Mededeling. .KWIEK" Programma voor morgen Kwiek I—Rood-Wit 2 uur. Ben. Ooster II—Kwiek III 2 uur. H. S. C. adsp.—Kwiek adsp. [1 uur. Opstelling Kwiek I H. Ron de (aanv.) J. Hanekamp, M. Clobus. J. Galdermans, D. Bakker, M. Nagengast. J. Bodewes, M. Scheen, G. Boekholt, B. Scholte, W. Qibcus. Res. Q. Heller, L. Mulder. Kwiek III J. Bakker. J. Duurkens (aanv.), O. Scholte. P. Galdermans, N. N. W. Schol- tens. B. Wilbrink, J. Swart, N. Mul der, J. Geling, J. Veerkamp. Res. N. Nagengast Jr., A. Bouma en N. N. Kwiek adsp. F. v. d. Werff. P. Bouman, B. Scholte Jr. J. Kleine, A. Mulder (aanv.) H. Koeneman. B. Teuben, G. Scheen, J Scheen, H. Roose, H. Veerkamp. Res. G. Wortelbôer. Vertrek Kwiek III om kwart voor èèn vanaf de Bonthuizer- brug per fiets. Ook de adspiranten worden dringend verzocht hun contri- butie over Sept.-Oct.-Nov. -j- bondsgeld (f 0.85) ten spoedig- ste te voldoen aan den penn. Jac. Bodewes. De wedstrijd Kwiek II-Hurry Up is uitgesteld. Wedstrijdprogramma Zon- dag 17 October: Rood-Wit I—Kwiek I Kwiek II—H.S.C. III Kwiek adsp.—F.V.V. adsp. (1 uur) De Secretaris. D. O. S. De leden der Fancy-fair commissie's worden een dezer dagen de lijsten aan huis be- zorgd met de noodige gege- vens. De vergadering moet wegens dringende redenen verschoven worden tôt volgen de Zondag. Zooals bekend wordt de fancy-fair gehouden op 23 en 24 Oct. De secretaris, H. Breurken. S. B. O. Morgen speelt S.B.O. I een prestatiewedstrijd tegen Rohda. Vertrek per fiets 1 uyr. Dames K. Klat, E. Blijham, A. Rijkens, A. Mensinga. G. Scheepstra, R. de Boer. res. R. Warntjes. Heren E. Wolda, R. Lammerts. H. Scheepstra, E. Smit, H. Wolda J. Westra. res. D. Rijkens. Zaterdag 16 Oct. Algem. Verg. aanvang 8 uur. De secretaris. V- •A -, Een groot staatsman heeft gezegd, dat het verwijderen uit de sfeer van de aalmoes van al wie werken kan en werken wil en gewerkt heeft een eerste noodzaak is, waarvan wij niet mogen en niet kunnen aflaten. Voorhands biedt de Regee- ring op die verwijdering niet veel uitzicht. Laten allen, die het wel meenen met hun mede- mensch, daarom werken met verdubbelde kracht om ze zoo spoedig mogelijk te verkrijgen. Offlcleele Publicatiën. Gevonden voorwerpen. Twee pulovers. Een schakel armband. Een mantel band. Een pet en lage heeren schoen. Een rijwielbelastingkenmerk. Een bundel ledige zakken. Een kinder pet. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Gemeentebegrooting en Slachthuisbegrooting 1938. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand, bren gen ter voldoening aan de ar- tikelen 238 en 253 der Ge- meentewet ter openbare kennis, dat de begrooting der plaatse lijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1938, alsmede de begrooting van het open baar slachthuis der gemeenten Hoogezand en Sappemeer 1938 door hen aan den Raad zijn aangeboden en vanaf 9 tôt en met 23 October 1937 op de Secretarie ter lezing zullen wor den nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar zullen wor den gesteid. Hoogezand, 9 October 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. TU1N. De Secretaris, G. ZW1ERS. PREDIKBEURTEN ZONDAG 10 October 1937. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman, Collecte Half twaalf Kinderkerk. Sappemeer: n. m. S uur ds. Nfjenhuis Ockhuijsen (Collecte Tôt Steun). Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch (Coll.) Westerbroek: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Engelbert: 's av. 7 uur, ds. Kruizinga (Doopaangifte 14 Oct.) Middelbert: v.m. 10 uur, Cand. Kolman. Harkstede-Scharmer n. m. 7 uur, ds. Fournierjr. (Dankd oogst). Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Greeve. Slochteren v. m. 9.30 uur, ds. Rottenberg. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega, (H. Av.). Hélium v. m. 9.30 uur, (H. Av.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, de heer La Brijn. Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. v. d. Vlugt. Zuidbroek: v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. F. ten Cate. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n. m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n. m. 5 uur, de heer F. Faber, Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer J. Reinholtd 's av. 's av 8 uur, Jongel. Vergad. Maandagav. 11 Oct. 7.30 uur, Reciteervereen. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 1—7 Oct. Getrouwd Harko Rijskamp, van Veendam en Dina Kliphuis, van Sappemeer. Overleden Jan Oldenzie.1, oud 72 j. .echtgenoot van Leentjè Borger. HOOGEZAND 1—7 Oct. Geboren Everdina Harmi- na, d. v. Steven Draayer, en Everdina H. Luttje, Foxhol; Fenna Johanna, d. v. Jan Brede- wold en Hillegie Jonkman, van Royenstr. Antoon, z. v. Geert Patje, en Hinderika Boddeveld, Westerbroek; Jan, z. v. Reinder Kortholt, en Hemmina Meyer, Foxhol, Smitsl. Ondertrouwd Sjoerd Dupon van Westerbroek en Qrietje Veenstra, van Bedum; Benjamin N. Pals, van Foxhol, onl. te Zuidlaren, en Aaltje M. Brink- man, van Foxhol; Jan Haag, van Stadskanaal W., en E. E. Zui dema, Kalkwijk, Hgz; Kars Stryk, van Hoogezand a. b. en Alberdina van Muylwyk, van Oude - Pekela, a. b. Hin- drik Schuiling, van Zuidlaren. en Aaltje Bats, van Kropswolde. Gehuwd Willem Joël en Hillechien Laning; Ailko Nie- borg,enKlaassienaW.Zuurman; Geert Jacob Faber en Harmina Buining. Overleden Alberdina H. Scholtens, oud 22 jaren, onge- huwd. SLOCHTEREN Sept. 30-6 Oct Geboren Geert, z. v. A. Hoving en E. de Vries, Slochte ren. Ondertrouwd W. Hammin- ga, 22 j. ,Scharmer en C. S. M. Niet, 22 j. .Scharmer. Getrouwd W. van Holstein, 25 j. .Hoogezand en H. Leem- borg, Kolham. Overleden Rientje Smid, oud 64 j. echtgen. v. J. Dontje, Slochteren Beno Smid, oud 43 j. weduwn. v. A. v. d. Laan, Slochteren Klaas Uildriks, oud 87 j. weduwn. v. R. Weers, Kol ham. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Na gehouden examen zijn o. m. toegelaten tiât de Rijkslandbouwwinter- school te Veendam J. K. Brink te Sappemeer, H. Haaijer, M. Oldenziel en H. Prins te Kiel windeweer, T. Jager en W. P. Middel te Noordbroek, R. F. ten Kate en W. B. Tillema te Borgercompagnie en D. H. Leeuwerke te Tripscompagnie. Voor den moedercursus van het Groene Kruis, alhier die van 11 Oct. af gedurende plm. 7 weken zal worden ge geven door zuster J. Wegter, prov. huisbezoekster voor de Kinderhygiène, hebben zich 58 vrouwen en jongemeisjes opgegeven. Onze vroegere plaatsge- noote mej. A. Edzes, thans adsistente aan de Op. Lees- zaal te Apeldoorn, is benoemd tôt directrice van de O. U. B. met Op. Leeszaal te Hooge- zand-Sappemeer, gevestigd in het Nutsgebouw te Hoogezand. Bij het den 22 Sept. j.l. te Groningen gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Alge- meene Stenografen Bond gev. te Utrecht, slaagden o.m. voor het snelheidsdiploma A, Machi- neschrijven (tienvingersysteem) de heeren G. Bosje Hoogezand en J. H. Boelkes te Martens hoek, terwijl verder voor de- zelfde vereeniging slaagde voor het Diploma Kantoorstenograaf (130 lettergrepen per minuut) Groote" de heer A. Brands te Hoogezand. Allen ontvingen hun opleiding aan het Instituut Boelkes te Sappemeer. Hoogezand. Onder voorzit- terschap van den heer J. R. Bosman had in het hôtel Faber de jaarvergadering plaats van de afdeeling Hoogezand van „Volksonderwijs". Uithetver- slag van den penningmeester, den heer H.J. Brouwer, bleek, dat er een batig saldo was van ruim f. 29.- De onlangs gehouden Floralia tentoonstelling had in hoofdzaak als gevolg van het ongunstige weer een klein déficit opgele- verd. Besloten werd voor een volgende tentoonstelling over- leg te plegen met de hoofden van scholen. Bovendien om dezen winter een propaganda- avond te houden en daarvoor de medewerking te vragen van de zang-en tooneelelub van de zusterafdeeling te Winschoten en te trachten een afdeeling op te richten te Kielwindeweer. De behandeling van den be- schrij vingsbrief van de algemee- ne vergadering in Utrecht gaf geen aanleiding tôt bijzondere opmerkingen. Tôt afgevaar- digde werd de heer F. ten Kate gekozen. De heer Joh. Klasens werd als bestuurslid herbenoemd en benoemd werden in de plaats van de heeren Bosman en Ten Kate, oud-hoofden, die hadden bedankt, de heeren J. G. Pijbes en J. B. Schoolland. In verband met de kaspositie zal voor het komende Sinter- klaasfeest geen bijdrage kun nen worden verstekt. Onder het vee van den landbouwer S. Marrink, aan den Groningerweg onder Wester broek, is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Mag aan den eenen kant met voldoening worden gecon stateerd dat er in enkele be- drijven weer eenige opleving valt te constateeren aan den anderen kant blijkt thans ook, nu er vraag naar is, dat er een gebrek is aan geschoolde werk- krachten. Dit feit heeft hier sterker dan vroeger de wen- schelijkheid tôt oprichting van een ambachtsschool te Hooge zand naar voren doen komen. In een bijeenkomst van be- sturen van verschillende plaat- selijke corporaties gehouden ten gemeentehuize te Hoogezand onder leiding van burgemees ter J. Tuin, is deze zaak be- sproken. Behalve het Dag. Bestuur der gemeente waren na- mensdewerkgevers tegenwoor- dig vertegenwoordigers van de Scheepsbouwersvereeniging te Hoogezand, van den Timmer- liedenpatroons-en van de Schil- derspatroonsbond en voor de werknemers die van den H. S. Bestuurdersbond, van den Chr. Besturenbond en van de R. K. Vakbeweging aile te Hoogezand Sappemeer. Na een inleidlng voor den voorzitter volgden besprekin- gen waarbij bleek, dat allen van de wenselijkheid overtuigd waren. Ze verklaarden zich bereid de zaak in hun organisâ mes te bespreken en daarvan rapport uit te brengen aan B. en W. De rechtbank te Gronin gen heeft veroordeeld tôt 1 maand gev. straf Roelof Kl. cakewalkhouder te Kielwinde weer, terzake het vervalschen van een wegenkaart. De eisch was 6 maanden. Mej. E. Bartels, alhier tijd. onderwijzeres aan de o. 1. te Usquert komt aldaar op voor- dracht voor, voor een vaste benoeming. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft Jakob K., Koopman. alhier, terzake op- lichting veroordeeld tôt 6 maan- dea gevangenisstraf, overetn- komstig het vonnis van de recht bank te Groningen. Na het volgen van een Korfbalcursus te Veendam zijn geslaagd voor het volledig diploma: K. Schliickebir te Hoogezand en voor candidaat- scheidsrechter te Slochteren en T. Rijkens, E. Wolda en H. Scheepstra, allen te Kolham. ADVERTENT1EN GERRIT LOMEIjER en GEESSIEN LOMEIJER— RIDDERBOS betuigen hierbi}, mede namens Kinderen, Behuwd- en Klein- kinderen, hun hartelijken dank aan familie, vrienden en bekenden voor de zeer vele blijken van belangstelling, op hun gouden huwelijksfeest, waardoor hun een onvergete- lijke dag 1s bereid. Hoogezand (aan boord) 2 October 1937. Op Maandag 11 Octo- bar 1937, 's middags em 1 uur, zullen ten verzoeke van den heer K. VAN DAMMEN te Westerbroek, in het Café D. SMID, Oudeweg te Wes terbroek, publiek contant worden verkocht: t.w. de 9jarige bruine witvoet Stamb.merrie Malande, drachtig van Waldher en een volbloed Hengstveu en, vader Gilo en meeder Malande, en Naai- en Handwerkcursus. Particulière verpleging aan huis. Kraamverpieging in de Stichting. Toegankelijk voor aile gezindten. Zuidarstraat 66, Sappamaar. L. 8. Hebt U een minder goede luidspreker? Geef deze dan een plaatsje op de zolder en himr van ons: Gezamelyke kosten: (Indien U voor Uw derde programma-apparaat reeds f 2.50 waarborgsom hebt betaald, dan ontvangt U bij bovengenoemde huur deze f 2 50 terug RADIOCENTRALE HGZ.-SPM. J. TROMP. SAPPEMEER Tel. 241 VEENDAM Tel. 514 waaronder 11 nieuwmelkte en kalfkoeien en 2 Hokkelingen met schets. Jhr. J B. VAN ANDRINGA DE KEMPENAER, Notaris te Haren. Inschrijving opengesteld tôt 14 October 1937. 13 p«r- caalan. Inlichtingen en inschrijffor- mulier op het Bureau voor GEMEENTEWERKEN. Gemeentesecretarie van Hoogezand. Rubber Laarzen Overschoenen Chr. Vetschoenen Cres Schoenen. Voor Meisjes Bruine en Zwarte Laarsjes. Voor Jongens Hooge Schoenen met en zonder rubber onderwerk. voor Dames, Heeren en Kinderen. Gedipl. Pedicure en Voetkundige Brugstraat 19 HOOGEZAND Schoenenzaak en Reparatie-inrichting. t TELEFOON 183* Agentsehap v. „Oost-Gfoorecht" en „Sloehter Courant" worden zonder prijsverhooging aangenomen. Fakkleeding. t arage 661 IEL - GOEDI CHT VAN SMAAK -PRIJ3 70 et \iyy MAria knUh UW) en U zult morgen» „kiplekkrtr" ult bed springen. Elken dag moet Uw lever een liter gai la de ingewanden doen vloeien. Wanneer dê galafacheiding onvoldoende la. wordt Uw voedseî nlet verteard, het bederft. Er vormen rich gassen in Uw llchaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt verglftlgd en U wordt hnxneurlg en loom. U zdet ailes zwart. De meeste laxeermlddelen zijn alechts lapmlddelen een geforoeerde stoelgang neemt de oorzaak nlet weg. Maar CARTERS LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrlje toevoer van gai, waardoor U weer geheel herstelt. Ken plantaârdlg, aacht, onovertroffen mlddet om de gai te doen vloeien. Eischt Carter's Levarpilletjes, verkrHj baar bij apoth. en drog. In flaoons van Q.7I POL Uw Slager STOFFEN

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1937 | | pagina 2