Spaarbank Diakengezelsd 16 «pWSDUS Rimai [GOEDINQ voor 1938 is 3 ians en ledrijfsklei lans-prijze fs Qveralls Slagers jasi Jassen Kwekers Jassi Mans Boezeroi Brandweer en Politii-Brete rm Ned. Herv. Gemeente Henratling Zondagschool Dagelqks Geopend Koopt DU Of ine Wringer H. BOS en Zones 20°|o korting MOFFELENen NIKKELEN waarop thans 20°o korting dus nu slechts f 6.40 E.KOOi Jr Stahomrij MASSINK i KMSTEI Electr. Courant- en Handelsdrukkerij T. K. KREMER MwmÊÊÊmmÊÊÊÊmm Jassen Sport- en Jekkermod Verhuring Grasgewas van 6 tôt 7 uur, Gratis Costuum Oppersen. J. KLIPHUIS GRAFWERKEN gedam, Stationstr. PS ords Mans Broeken Heren Over Jekkers Sappemeer. ook des Zaterdags. Noorderstr. 66 en Slochterstr. 30 FOXHOL, Meerweg 28, (Gem. Hoogezand) SAPPEMEER biiilt een voikomen veilige en rustige ir sterk verlaagde 3, f 3.75, f 4.90, f 5.9 Thans ixtra ainbie assen iappers Jassen mermans Broekei ium Jassen HENSEN, Sappeme Spoadcursus Vastigingswet. Piaatsalljk Nul I I. Il Sluii - MARTENSHOEK. Lleblg Rundvet WINTERWERK Goedkoope zaak Sappemeer van het In deze maand worden de volgendi JEN gehouden DAO 12 Januari, vanaf 's avonds 6- le Woensdagen vanaf 's avonds 7 >AG 15 Januari, en volgende Zat i 6-8l/e :RS uit Appingedam en Delfzijl wi I mogelijk de Woensdagzlttîngen Inleggers de Zaterdagzlttlngen. Bezit op 1 Januari 1938 f 2.6 Schuldig aan inleggers f 2.2( Reserve alzoo f 41 of 19.24% van het inlegkapita Het Bestuur der Spaarbank O.D H. G. REITSMA, Voorzitter. W. HOLSCHER, Stcretaris-Pennir 3oords ngemaakte .98, f 3 29, f 3.75, f 4.50. 20 soorten mm Vitte 2.74, f 3.39 model 2.49, f 2 98 f 1.98, f 2.49, De beste witte extra prijs thans f 2.81 de zwaarste kwaliteit JEANS Thans f 2-98 reepte Bevert en thans 3.79 witte n voorradig 3 f 3.79 i wollen :he gevoerd .90 en 12.50 te Heren s f 2.89 De beste grijze thans f 1.8S Prima grote maat 89 csnt thans 34 csi htzanding. Contants Vsrk \/HlTC. i wêS ailes gebeurd» sling voor dci. ander elle licbt. Op dat hij het feit, dat hij een wapen bij zicb tr had hij zich nooit ;n, dat hij tôt moord en, doch deze seconde schiik leerde hem, dat ju kunnen doen, wat iwt. Zijn hand balde ook, hij zou vechten De gestalte van den :mpel boezemde hem een tengere gestalte, tig in de kamerjapon. oogenblik sprak de B«n jij het, George Toen begreep hij. onge gezicht van den i geen oogen aan. De neergeslagen en toen verder het vertrek in ijn bewegingen, hoe- zeker schenen, toch was blind. 1k kon met i ©pgestaan, zei voegde erbij, g wil je? Grand wierp rond. Vlucbten het eemge zeker werd gemaa»t, want er waren v in huis. Hij besl< toen zijn blik o{ hij er heen en v een poriflesch ei melde al zijn r glas in. De biii weifelen, naar hi en zette zich in wendde nu zijn ker en zei Je b ik vind het pr< iemand kan prat Grand begreep moest zeggen. H meneer. Heb je N neen, mem Je stem klok i glas maar hier a gehoorzaamde ei door te spelen, kon weggaan. D toen Weet je nu al zoo'n tfjd Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Op Dinsdag a.s 18 Januari om kwart over drie precies zal Mejuffrouw Dommerhold in het Bontehuis spreken over Ouderweelde in de Dierenwe- reld. Daar de spreekster de dochter is van een veearts is zij vanaf haar jeugd in de ge- legenheid geweest het leven der disren gade te slaan. De lezing zal metlichtbeelden wor den toegelicht. Mocht onze erfprin» of erf- prinses Maandag of Dinsdag geboren worden, dan wordt deze lezing uitgesteld. Op Donderdag 27 Januari wordt in Groningen het 25 jarig Bestaan der Vereeniging her- dacht voor de Noordelijke Provinciën. Een uitvoerig be- richt hierover vindt men in het Maandblad van Jan. 1938 op blz. 2. Voor de leden van aile af- deelingen uit het Noorden is gelegenheid deze feestelijke herdenking mee te maken. Er is een warme lunch een ca- baret-voorstelling en een thee, aangeboden door het Hoofd- bestuur, de kosten van ailes te samen bedragen f 1.25. De leden die ervoor gevoelen deze herdenking mee te maken kunnen zich tôt en met Woens- dag a.s. aanmelden bij Mevr. Boon voor Hoogezand, en bij Mevr. Schoenmaker voor Sap- pemeer met betaling van f 1.25. De kosten voor de bus zijn voor ieder apart. Er zal ge- reisd worden met de G.A.D.O. van 10 minuten voor halféén, zoo mogelijk met aparté bus, thuiskomst ±6 uur. Onze jaarvergadering is voor- loopig bepaald op 17 Februari. De agenda voor onze verga- dering bestaat uit de volgen de punten 1. Opening om half 8 door de voorzitster 2. Jaarverslag secretaresse. 3. Jaarverslag penningmees- teresse. 4. Verslag Kascommissie. 5. Bestuursverkiezing.wegens periodieke aftreding van Mevr. Boon, Klasens en Post van Leggelo. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. De aflredende bestuursleden hebben zich allen herkiesbaar gesteld. De reglementen van de afdeeling Hoogezand—Sappe- meer worden de volgende week aan al onze leden toegezonden. Het bestuur meent n.l. dat nog lang niet aile leden in het be zit zijn van onsplaatselijk règlement. Onze Jaarvergadering wordt gevolgd door een keurigen feestavond welke onder leiding staat van den Heer H. G. Steenbeek. Op dezen feest avond zullen behalve de Huis vrouwen" ook de „Huisman- nen" van harte welkom zijn. Wilt U allen voorloopig dezen datum noteeren Tenslotte wekken wij de be- langstelling onzer leden op voor het optreden van Char lotte Kôhler in Marathondans. Deze beroemde kunstenares zal Maandag 24 Januari bij Hôtel Faber optreden des avonds om 8"uur 15. De kosten be dragen f 1.— per persoon belasting. Offlciele Mededeling. „KWIEK" Programma voor morgen S.T.A. IKwiek I 2 uur Hurry Up IKwiek II 2 uur Kwiek IIID.W.Z. II 2 uur Opstelling Kwiek I H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. J. Galdermans, D. Bakker, M. Nagengast. J. Bodewes, M. Scheen, G. Boekholt, B. Scholte, J. Kerstholt. res. Chr. Meyer. Vertrek per trein om 10 min. vôôr 12 vanaf station H.-S. De spelers gelieven om kwart vôôr 12 aanwezig te zijn om hun reis- biljet in ontvangst te nemen. Opstelling Kwiek II J. Bakker Q. Heller, H. Clobus. B. Kleine (aanv.), J. Qibcus, N. Nagengast Sr. B. Wilbrink, L. Mulder. W. G bcus, 0. Scholte, N. Nagengast jr. res. Chr. Thiecke en H. Koene- man. Vertrek per fiets om kwart vôôr een precies vanaf de Bonthuizerbrug. Opstelling Kwiek III: N. N. J. Kerdijk, J. Duurkens (aanv.). P. Galdermans, N. N., J. Geling. A. Bouma, J. Swart, Th. Scheen, N. Mulder, J. Veerkamp. res.: W. Scholtens, B.Scholte Jr. en B. Teuben. Getracht zal worden een wedstrijd te spelen op den nationalen feestdag's middags 2 uur. De spelers ontvangen een aparté aanschrijving. Maandagavond 17 Jan Be- stuursverg ten huize van Jac. Bodewes, aanvang 8.30 uur. Wedstrljdprogramma voor Zondag 23 Januari Hoogezand II—Kwiek I Kwiek II—Hurry Up I. De secretaris. S. B, Q. Morgen ontvangt S.B.O. Uni. Aanvang der wedstrijd 2 uur. Dames K. Klat, R. de Boer, E. Blijham, A. Mensinga, A. Rijkens, G. Scheepstra. Heren H. Wolda, E. Wolda, J. Westra, T. Rijkens, R. Lam- merts, H. Scheepstra. res. J. Kuper, E. Smid. Zondag 23 Jan. Rohda—S.B.O. De secretaris. Offlcleele Publlcatiën. Gevonden voorwerpen. Een Beenpijp. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Herhalingsoefaningen. De Burgemeesters der ge- meenten Hoogezand en Sap- pemeer, maken bekend, dat in 1938 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zullen wor den geroepen de dienstplichti- gen der lichtingen 1927, 1928, 1932 en 1934. Een uitgebreide publicatie, aangevende de verschillende groepen van dienstplichtigen en de tijdvakken waarin de herhalingsoefeningen zullen moeten worden vervuld, hangt in de wachtkamer der respec- tievelijke gemeentehuizen. Persoonlijke oproepingen worden t.z.t. uitgereikt. g00^1"1' 15 Januari 1938. Sappemeer, 1 De Burgemeesters voornoemd J. TUIN. A. JONKEREN. BEKENDMAKING. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand bren- gen ter openbare kennis, dat op 12 Januari 1938 door GEERT REDEKER, van beroep kweekersknecht, wonende te Kalkwijk, bij hunne vergadering is ingediend een verzoekschrift om verlof tôt den verkoop van zwak- alcoholische dranken in het perceel Kalkwijk-Oost 89. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekend- making kan een ieder tegen het verleenen hiervan schrifte- lijk bezwaren bij hun collège inbrengen. HOOGEZAND, 15 Jan. 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. TUIN. De Secretaris G. ZWIERS. F RED IKBE UKTEN ZONDAG 16 Januari 1938. Herv. Gem. Hoogezand 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Inwijdingsdienst v.h. nieuwe Gebouw, Solo- en Koorzang. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde 's av 7 uur, Cand. Kolman. Westerbroek: v. m. 10 uur, ds. Gerrits. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Wasch. Kolham n. m. 2 uur, ds. Greeven. Slochteren v. m. 9.30 uur en n. m. 6.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega (Voorber.). Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. (Voorber Siddeburen v. m. 9.30 uur, (H.A.) en n.m. 7 uur (Dankz.) ds. de Vries. Noordbroek v. m. 9 uur, ds. van Druten. Zuidbroek v.m. 9 30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v. m. 9 30 uur, en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Foxham v. m. 10 uur, Cand. W. Wynia. Evang. in en ter bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Vroombosch: n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur, prediking door de heer A. Faber van Veendam n. m. 5 uur, gecombineerde Jeugddienst. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 7—13 Jan. Geboren Geertruida Be- rendje, d. v. Jan Pietersen en van Barbara Bouwmeester; Remmelt, z. v. Jan Geert Rem- melt de Vries en van Tallechien Venema; Anje, d. v. Nantko Koers en van Martje Knapper. Ondertrouwd Albertus van Sloten van Hoogezand en Anna Menkema van Sappemeer. Getrouwd Jacobus Har- mannus Scholte en'jantje Moes, beiden van Sappemeer. HOOGEZAND 7—13 Jan. Geboren Grietje Helena, d. v. Hilko Akermann en Grietje Hoving, Kalkwijk; Nancy, d. v. Albertus Spiekman en Elle Wae- er, Martenshoek; Henderika, d. v. Berend Brugge en Maria Speelman, Westerbroek; Anno, z. v. Derk van Eerdden, en Ietje Ludolphie, Nieuwe Com pagnie; Christina, d. v. Barteld Suithoff en Geertje Prime, Hoogezand; Okkina, d. v. Harm ten Hoeve en Grietje Drent, van Roijenstraat. Ondertrouwd Hendrik Burgstra, van Groningen, en Barbera Nijburg, van Wester broek; Albertus van Sloten, van Hoogezand, en Anna Menkema, van Sappemeer; Hendrik Wil lem Bodde, van Maastricht en Magrietha Giselina Nieboer, van Kalkwijk, gemeente Hoo gezand. Getrouwd Berend Seip en GerritdinaDilling;Roelf Hoving en|Aaltje Retsema. Overleden Levenloos aange geven kind van Gerardus Scholte en Alida G. Visscher; Jan van Dam, oud 56 jaren, echtgenoot van Annechien Adams; Lutgerdina Blaak, oud 92 jaren, weduwe van jenne Buist; Jurrien Beugel, oud 81 jaren, weduwnaar van Saartje Reinders; Jan Bekkering, oud 43 j., echtgenoot van Wietske Kalsbeek, overl. te Groningen. SLOCHTEREN 6-12 Jan. Geboren Albert, z. v. A. Tammenga en S. Kempinga, Scharmer; Seeske Diewerdina, d. v. R. Kooi en B. Hamminga, Kolham; Hilje, d. v. H. Kuper en R. Jansema, Siddeburen; Harm, z. v. F. H. Freije en C. Veltman, Slochteren. Getrouwd A. Holthuis, 25 j. Sappemeer en E. Nijburg, 25 j. Borgweg; E Prins, 22 j. Hark- stede en P. Boer, 19 j. Harkste- de. Overleden: Fridrik Imbos, oud 66 j. echtgen. v. I. Begeman Slochteren; Krieno Haan, oud 2 mnd. z. v. H. Haan en H- Timmer, Siddeburen. „Sta op voor de grijsheid Dit bekende gebod beteekent tevens span ondanks ailes uw krachten in om „oud en arm" te bannen uit de maat- schappij. Hoe doeItreffend>rganisatie is, ook voor den middenstand, is Woensdagavond gebleken in Het Bontehuis, waar onder voorzitterschap van den heer mr. dr. J. H. Bast een verga dering is gehouden van de Handeis ereeniging H.S. zeer druk bezocht, ook door niet-le- den, door jongeren, terwijl me- de het bestuur der zusterafde- ling te Slochteren op uitnodi- ging aanwezig was. Het hoofd- punt van de agenda: Uitvoe- ring Vestigingswet en het daar- mee verbonden bestuursvoor- stel tôt oprichting van een plaatselijken spoedeursus werd dadelijk door den voorzitter ingeluid. Deze begon met erop te wijzen, dat het bestuur sedert de aanneming dier wet in het voorjaar van 1937 diligent was geweest, gaf vervolgens een kort overzicht van den inhoud der wet, om dan zijn aandacht te bepalen bij het rapport van de daarvoor in Veendam op een gecombineerde vergadering van leden van de K. v. K, bestu- ren van handelsvereenigingen en directeuren van handelscur- sus benoemde studiecommissie, waarvan hij zdf deel uitmaakt. Vakbekwaamheid en crediet- waardigheid slechts terloops aanstippend, als feitelijk liggen- de buiten het raijon der Han- delvereeniging, bepaalde de voorzitter zich meer bijzonder, tôt den handelskennis-eisch en wel speciaal bij de maatregelen te nemen in het belang van hen, die met 1 Jan. 1938 den leeftijd van 25 jaren hebben bereikt. De jongeren kunnen gemak- kelijk voor den noodigen drie- jarigen cursus de lessen volgen op een Handelscursus, waarvan het leerpian in het bijzonder dat van den handelscursus te H.S. slechts weinig wijziging behoeft te ondergaan, terwijl geacht mag worden, dat het einddiploma van dien cursus door den minister afdoende zal worden geacht en dus een ver- j der examen onnoodig zal zijn. Maar iets anders is het voor de oudere generatie. Daarvoor staat de minister dit jaar en misschien ook later nog, al is dit niet zeker, spoedeursus toe. Hoe dit in te richten De voorzitter deelde mede, dat het bestuur zich daarvoor in ver- binding had gesteld met den directeur en de leeraren van den Handelsavondcursus en het re- sultaat dier conferentie werd daarop door den directeur, den heer A. Buikema, op verzoek ter vergadering aanwezig, me degedèeld. Deze stelt zich voor een cursus van ongeveer 40 weken met 6 lesuren per week, den tijd dier uren nader onderling te regelen. Aangezien het kort dag is,-de examens zullen in den zomer en het najaar zijn reeds te beginnen op 24 Jan. a.s. De kosten zijn zoo laag mogelijk gehouden in berekend op f. 500, d.i, bij een minimum aantal van 20 leerlingen dus f. 25.- per leerling. Dit leerling zal vermoedelijk progressief worden berekend en zal dalen in dezelfde verhouding als het leerlingental toeneemt. De vergadering besloot met algemeene stemmen tôt op richting van een plaatselijken spoedeursus en staande de vergadering gaven zich reeds verscheidene leerlingen op. Verschillende vragen, in ver- band met de Vestigingswet gesteld, werd door den voor zitter afdoende beantwoord. Nog keurde de vergadering in beginsel goed een jeugd (A. M. J. O.) afdeeling op te richten, en werd een flnancieel rapport uitgebracht over de winkelweek. Hieruit bleek, dat de resultaten bevredigend mo- gen worden geacht: de bon- nenverkoop overtrof ver dien van het vorige jaar; het batig saldo was rond f. 40.- Nadat de voorzitter van de Handelsvereeniging te Slochte ren, de heer A. Veltman zijn dank had betuigd voor de uitnoodiging en voor den leer- zamen avond wekte de voor zitter de niet-leden, die dezen avond het nut van organisatie moeten hebben doorvoeld, krachtig op om zich bij de Handelsvereeniging aan te slui- ten. Loop der bevolking. Sappemeer. Aantal inwoners op 31 Dec. 1936: 3479 m., 3372 vr. Totaal 6851. C?Vestiging 185 m., 194 vr. Totaal 379. Vertrek 165 m., 194 vr. To taal 359. Vermeerdering 20 m. Totaal 20. Geboorte 64 m., 57 vr. To taal 121. Overlijden 32 m., 29 vr. Totaal 61. Vermeerdering 32 m., 28 vr. Totaal 60. Totale vermeerdering 52 m., 28 vr. Totaal 80. Aantal inwoners op 31 Dec. 1937: 3531 m 3400 vr. To taal 6931. Aantal huwelijken 51. Aantal echtscheidingen 1. Zuidbroek. Bevolking op 31 Dec. '36: 1397 m. en 1325 vr., totaal 2722. Vermeerdering door geboorte 24 m. en 23 vr., to taal 47, door vestiging 71 m. en 78 vr. totaal 149. Vermin- dering door sterfte 10 m. en 10 vr., totaal 30, door vertrek 76 m. en 88 vr. totaal 164. Bevolking op 31 Dec. '37 1406 m. en 1328 vr., totaal 2734. Aantal huwelijken 25. Aangegeven levenlooze kin- deren 1. Noordbroek. Bevolking op 31 Dec. '36: 1007 m. en 1001 vr., totaaal 2008. Vermeerde ring door geboorte 20 m. en 18 vr., totaal 38, door vestiging 26 m. en 30 vr., totaal 56. Vermindering door sterfte 16 m. en 8 vr., totaal 24, door vertrek 54 m. en 53 vr., to taal 107. Bevolking op 31 Dec. '37 983 m. en 988 vr., totaal 1971. Aantal huwelijken 17. De Tabakswet. Belanghebbenden woonach- tig in de gemeente Hoogezand, Sappemeer en Zuidbroek wor den er aan herinnerd, dat het Vergunnings recht in zake de Tabakswet, verschuldigd over het jaar 1938 vôôr 20 januari a.s. moet worden betaald ten kantore van den Ontvanger der Accijnzen te Hoogezand. De bedrijfsvergunning moet bij de betaling worden mede- gebracht. Plaatselijk Nleuws Hoooezand. Voor Duitsche handelscorrespondentie (Fede- ratie-examen) is geslaagd mej. Froukje de Lange, alhier. Aan de coop. Boeren- leenbank, alhier, is tôt kan- toorbediende benoemd mej. G. Schothorst te Sappemeer. Het zal zeer velen, voor- al de Vara-leden, een g<-noegen zijn te vernetnen, dat op 15 Maart as. in het hotel-Faber „Fantasia" o.l.v. Eddy Walis zal optreden met o.a. als mede- werkenden Enny Arboes, Jan Lemaire en Peter Pech. Gaarne vestigen wij met een enkel woord de aandacht op een advertentie in dit num- mer, waarin wordt gemeld, dat Zondagavond met een bijzon- dere wijdingsdienst in de Ned. Herv. Kerk het nieuwe Vonk- gebouw zal worden geopend en dat er voor belangstellenden na den dienst gelegenheid zal worden geboden om het ge bouw te bezichtigen. De heeren G. Boer te Hélium, J. Oldenziel te Sap pemeer en G. Velthuis te Hoo gezand slaagden voor het examen boekhouden van de Vereen. v. Leeraren in de Handelswetenschappen, allen opgeleid door den heer Matth. i Kroon, alhier. Hooqezand —Sappemeer. Zaterdag 22 Jan. herdenkt het Doopsgez. Gem. Koor, H-S. (Dir. L. Smid), zijn 20-jarig bestaan met de op- voering van de operette „Hare Hoogheid" enz. Het koor heeft de medewerking ingeroepen van mevr. Beukema-van Calcar voor het instudeeren der Bal- letten en dit gedeelte zal zeker een fleurig en effect sorteerend tusschenspel zijn. De regie is gegeven in handen van den Heer H. G. Steenbeek en on der diens bekwame leiding is er hard gewerkt. Vele moeilijkheden moesten worden overwonnen, maar de leider gaf geen pardon en thans kunnen we zeggen Wonderful. De muzikale begeleiding berust bij een aantal leden van „Orpheus" en zang en muziek harmonieeren prachtig. Rest ons nog mededeeling te doen dat de meubels e.d. welwillend worden afgestaan door de Fa. J. A. Huizinga, Meubelfabriek Westersingel Groningen en de japonnen, die de Prinses, de Barones, e.a. zullen dragen welwillend be- schikbaar gesteld worden door Maison Palm, A-Kerkhof Gron. Men verzuime toch vooral niet deze operette te gaan zien. Zie voor nadere bijzondtrhe- den de advertentie in dit blad. Westerbroek. „Violeria" heeft zich hier en in de om- geving een goeden naam ero- verd, hetgeen beteekent, dat feitelijk iedere aanbeveling voor een bezoek aan de uitvoerin- gen, die deze Kamer heden, Zaterdagavond, en morgen- avond in het café-Huisman geeft, overbodig is. Tevens afgaande op de drie stukken, vermeld in de desbetreffende advertentie, die zullen worden opgevoerd, durven, wij bezoe- kers en bezoeksters een kos- telijken avond voorspellen. Onnoodig te zeggen, dat de uitvoering met een bal wordt besloten. Kiel-Windeweer. Vrijdag j.l. vergaderde de Vereen. voor Plaatselijke Belangen, in het Café Leewering, de heer R. 0. Kruizinga leidde de vergade ring. Door de voorloopige Commissie waren reeds plm. 150 leben geworven. Als besiuursleden werden gekozen de heeren L. Drenth, voorz., R. O. Kruizinga, secr., J. de Vries, penn., L Lambers en B. W. Kremer. Verschillende wenschen wer den ter tafel gebracht als verbetering straatverlichting verbetering Voetpad Oostzijde betere schouwing door de ge meente onderhoud wallen door de stad Groningen enz. ADVERTENTIEEN. van het in het Oosterpark om te Hooien, voor één seizoenl Inschrijvingsbiljetten in te leveren ter OEMEENTE- SECRETARIE van HOOOE ZAND. vôôr 18 Januari a.s Zondag 16 Jan. a s., ge- wone tijd en plaat». SPAARBANK Vanaf Maandag 17 Januari weer Gedurende de maand Janu ari worden geen spaarbusjes behandeld- Het is niet noodig dat de boekjes voor rentebijschrijving in de eerst* dagen worden aangeboden, dit kan evengoed op een lateren dag in den loop van het jaar gebeuren. Rentevergoeding aan inleg gers vanaf 1 Januari 2.64 of bij Thans extra lage prjjzen. Ruime keuze. Franco levering. Gedurende de maand januari gaan wij aile COSTUUMS die door ons geleverd zijn, GRATIS voor U OPPERSEN indien U zulks wenscht, geelt ons bericht en wij laten Uw Costuum halen en terugbezorgen. HEERENKLEEDING EN MO DE HUIS. Noorderstr. 48 - Tel. 200 SAPPEMEER. Nieuwe zending versch voor VERLAAGDE PRIJS. SAPPEMEER-OOST, Tel. 263. Plm. 100 K.G. Zulvar WOLLEN 29 cant per vol ons bos. SAPPEMEER. thans uw oud Rjjwiel voor heel weinig weer nieuw geheel compleet Rijwiel lste klas gemoffeld en genikkeld f 8. in goedkoope uitvoering f 4 90. Haast U deze aanbieding is slechts geldig tôt 1 Februari a.s. I I Wjj leveren aile voorkomende in Hardsteen, Granieto en Béton, zoowel in eenvoudige als in moderne uitvoering HET GOEDKOOPSTE ADRES IN HET NOORDEN VLUOGE LEVERING TELEFOON 213 LAGE PRJJZEN HET AANGEWEZEN ADRES VOOR UW eren )OUR H. BODEWES GARËN Hensen Handels-Drukwerken.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2