UITVOERI Kerkkoor JABMOMIE" te Huurwaarb. Maal „Recht en PI SMAKELIJKER en YOI r ri Een Mysterie. Dienstbodencursus. ASPHALT Dagelfiks geopend A. Scheper, JASSEN GEBR. MEIJER C Jtruvê GROOT ORANJEBAL hd d« G)TRn.-Vir«en.„WJ.S." Mâtiné Soiré Gymnastique OM: Evelyn Movacek. iapptmetr. Warm en Koud Buffet Slagerij - Brugstraat 89 - Martenshoek. kunnen plm. 30 Conductrices worden geplaatst, Huurcontracten mogen geen huurders n reeds op de zwarte 1: wu helpen u Een Advertentie Aangifte van 6 tôt 7 uur, Noo voor 1 kwaitje. Heden Zaterdag op Zondag 30 Jani in 't Café BRAAM, Gerechten van zljn E. HO LLE, HOOG1 gëplaatst in dit biad, wordt in meer dan 8000 gezinnen gelezen qpocPHS. EH MILLIOH P0ST2EGELS. J. LAPHOR Plaatselijk Nut ook des Zaterdags. Vraagt Vraagt Schomakers HOTEL 2 ons gestoomde HAM 25 half pd. BOTERHAMWORST 18 half pd. LEVERWORST 18 2 GELD. WORSTEN 25 et. In de Automaat van Ingaande 1 Mei 1938 1 2. 3. 4. van het Op te voeren stukken Zang. 't Lied van Moeder, Oorspronkelijk tooneelspel met zang een voorspel. „De Artistan Revue". Comische scéi „Liefdadigheids-Kermis" Aanvang 's avonds 7 3( Entrée gehuwden per paar 50 cent, f HOOGEZANDSAPPEj Verhuurders van bovenstaande maat van „RECHT EN PL „EENDRACHT MAAi en de „GOEDE VER Verhuurders die nog lid wensen te w< Plicht" kunnen zich aanmelden bi| H. W. OELINQ, Voorzitter, Zuiderstraat J G. KLIPHUIS, Secretaris, Noorderstraat 1 G. GORTER, Penningmeester, Noorderstrï J. KAZEMIR, vice Voorzitter, Slochterstras LIEBEROM, Luth. Kerkstraat No. 99, Sap Mocht Uw Bril stu pen U zoo mogelijk goed ingericht. So electrisch. Glazen s doen wij ook zel/. recept en wij make, niet alleen accuraa maor tevens U moi. Beter zien door za datbereikt U met Cr RAT noch MUIS in ontsnappen CHARLES DELAMBRES. Maurice Cocher wai niet nieuws- gieriger van aanleg dan ieder normaal mensch, doch de vreenade gebeurte- nissen, die bij opmerkte, toen hij op een nacht niet kon slapen, in den tuin van den heer Cbevalon, zouden iedereen verbaasd hebben. De zaak was zoo. Maurice bewoonde een klein huisje in een bOEcbrijk, landei(jkgedeelte van de wereld, met de bedoeliiig, daar een roman te scbrijven, waainaar zljn uitgever zat te springen zooals dat beet. Er kwamen steeds dreigen- der brieven, die Maurice béantwoordde met dure, doch belaas valsche eeden, „dat het goed opschoot". Er schoot beelemaal mets goed op. De inspiratie liet hem sinds maanden in den steek en Maurice, die contractueel verplicht was een boek te leveren en die te veel artistiek geweten bexat om maar neer te schrijven, sliep en at er niet meer van. Op een nacht stond h|j op en be- sloot een nachtwandeling te maken. De nacht kan inspireerend werken voor kur.stenaars en is in elk geval altijd intéressant. Al wandelend kwam Maurice voorbij den prachtigen tuin van de villa Illusion", bewoond door den ouden heer Chevalon, een man, die millioenen verdiend had met zeep voor de huishouding en die nu zfjn ouden dag genoot in dit sprookjes- rachtig eenza< doch teel w Mauric een g tuin ei huisje, van hc Zijn inbreki overleg Politie wagen Op geluid recht 1 een zac Maurici haak I tuinhui: en beri vermoo is, om van eer H(j klo kleeren De deu geluid v de deur In naanr ingevirjj wapeii j pijp in misschU reeren. De d drempel cbambei vol vert sion" ht „Wat Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Op Donderdag 17 Febr. zal onze vereeniging haar feeste- lijke jaarvergadering houden, en wel in Hôtel Struvé te Sap- pemeer. De jaarvergadering, die vermoedelijk niet zoo heel lang zal duren, zal worden gevolgd door een muzikale soirée, welke onder leiding staat van den heer Steenbeek, terwijl verschillende dorpsge- nooten welke wij anders nooit hooren hun medewerking heb ben toegezegd. Het is een mooi programma, en omdat wij velen in de gelegenheid willen stellen, dit te hooren, hebben wij besloten dezen avond ook toegankelijk te stel len voor aile huisgenooten van leden. Deze kunnen naar ver- kiezing om half 8 meekomen, of pas tegen het muzikale ge- deelte om 9 uur verschijnen. WTSQNA Het Uitvoerend Comité van de Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid hield een bijeenkomst te Bazel van 5 tôt 9 Januâri. Verschillende resoluties wer- den aangenomen o. a. de vol- gende Volkenbond 1938: Sinds de oprichting in 1915 is de l.V.V.V een voorstander en een verdediger geweest van een Volkenbond, opgevat als een Bond, die aile volkeren zou omvatten. Ondanks zijn falen, zwak- heid en dwalingen blijft de Volkenbond het enige werk- tuig voor een vreedzame be- slechting van geschillen. De l.V.V.V. dringt er op aan, 1. dat er plannen uitgewerkt worden, die de Volkenbond voor zijn leden van zoveel waarde maken, dat de nadelen van een bedanken voelbaar worden 2. dat bij voorkomende ge- legenheden de trouw der leden aan de grondbeginselen van de Bond tôt uitdrukking wor den gebracht en dat het appa- raat van de Volkenbond voor de oplossing van internationale problemen wordt gebruikt; 3. De leden van de Bond zullen bij aile werkzaamheden van de Bond trouw samen- werken en gemeenschappelijk en met kracht een actie orga- seren om de vrede en de grond beginselen van het Pact, waar- op ook de democratieën be- rusten, te verzekeren. De l.V.V.V. is ervan over- tuigd, dat het voortbestaan van de Volkenbond slechts door een energiek optreden der rege- ringen in deze richting verze- kerd kan worden. V.P.B. 20 Januari. Nog even herinneren we aan de lezing van Ds. A. R. de Jong uit Bussum, die Vrijdag 11 Febr. a.s. des avond 8 uur in de Faun wordt gegeven. Officiels Mededeling. „KWIEK" Programma voor morgen Kwiek II—Muntendam III 2u. Opstelling Kwiek II J. Bakker. G. Heller, H. Clobus. B. Kleine (aanv.) J. Gibcus, N. Nagengast Sr. B. VVilbrink, L. Mulder, Chr. Meijer, M. Nagengast, W. Gibcus. res Th. Scheen, en Th. Limberger. Wedstrijd programma voor Zondag 13 Febr. Stadskanaal IIKwiek I (11 uur.) Hoogezand III—Kwiek II Kwiek III—Beneden Ooster II De secretaris. D. 0„ S. Allen, aan D. O. S. trouwe leden, ^begint vanaf Maandag weer de lessen. Wij vertrou- wen dat de oude en de nieuwe leden de lessen weer geregeld bezoeken. Ons devies voor de toekomst is: Op naar een krachtig en eensgezind D. O. S. Vermoedelijk Zondag 13 Fe br. Alg. Ledenvergadering. Voorstellen, candidaatsstel- ling nieuwe Bestuursleden tôt uiterlijk Dinsdag avond. Vol- ledige Agenda volgende week. De secretaris, H. Breurken. S. B. O. Morgen speelt S. B. O. tegen Uni vertrek per fiets 1 uur. Dames R. de Boer, K. Klat, E. Blijham, A. Mensinga, A. Rijkens, G. Scheepstra. Heeren: H. Wolda, E. Wolda, J. Westra, T. Rijkens, R. Lammers, H. Scheepstra. res: J. Kuper en E. Smit Zondag 13 Febr. S. B. O.-Uni. De secretaris. Officleele Publlcatlën. Gevonden voorwerpen. Een ring met sleutels, Een portemonnaie. desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achtar het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN stand. SAPPEMEER 28 Jan.—3 Febr. Geboren Jan Siewert, z. v. Jan Siewert Bijl en van Lukkina de Boer; Otto, z. v. Fokko Brinken van HillechiendeBoer; Antje, d. v. Jan Meijer en van Nanjediena Pietronella van der Meij. Overleden Jan Lammert Geert Leegstra, oud 11 dagen, overl. te Groningen; Roelf Pronk, oud 55 j, man van Wietske Zwarts; Berendina Krijthe, oud 73 j. vrouw van Jacobus Reinders; Trijntje van der Wijk, oud 71 j. weduwe van Petrus Bartholo- meus Harmannus Ernst, overl. te Groningen. HOOGEZAND 28 Jan.—3 Febr. Geboren Maria Mathilda C. d. v. Hermannus H. Valk, en Cornelia Fleer, Martenshoek; Jurjen, z. v. Hindrik Wieringa en Elizabeth E. Stuut, te Wil- dervank a.b.; Hendrik, z. v. Adriaan K. Veenhoven en Janke Kraai, Hoogezand. Ondertrouwd Marten Wil- tens, van Hoogezand a/b en Gilberta L. Hessens, van Ant- werpen. B.; Willem Strijk, van Hoogezand a/b en Jantje Doorn- busch, van Martenshoek. SLOCHTEREN 27 Jan.-2 Febr. Geboren Nanno, z. v. O. Venhuizen en P. Veldman, Scharmer Janke Frouke, d. v. E. J. Doornbos en F. Nijburg, Slochteren; Eppe, z. v. M. Boit en T. Haan, Siddeburen; Evert Jacob, z. v. H. W. Jager en J. G. Kuiper, Siddeburen; Siep- ko, z. v. J. Venema en G. Nie- borg, Harkstede. Ondertrouwd H. Muntinga, 49 j. Heiligerlee (Gem. Scheem- da) en G. Lesman, 43 j. Hélium. Overleden :MargarethaVeen, oud 74 j, weduwe van J. v. d. Molen, Harkstede; Maria Land- man, oud 49 j. echtgen. v. G. Entjes, Schaaphok; Derk Schip- per, oud 73 j. weduwn. v. J. Janssens, Schildwolde. X' Zou de maatschappij geen recht doen aan hen, voor wie bij 't verval hunner arbeids- krachten nijpende armoe dreigt? Dan deugt er iets niet. PREDIKBEURTEN 1938. uur, Kin- ZONDAG, 6 Februari Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 ds. Oldeman, half twaalf derkerk. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer: v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Noordlaren 's av. 6.30 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Westerbroek 's av. 7 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Slochteren v. m. 9.30 uur en n. m. 6.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde v. m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Siddeburen v. m. 9 uur, ds. de Vries 's av. 7 uur, geb. v. Chr. Bel. Zendings- samenkomst ds. Marra en ds. de Zwart. Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. Lugtigheid. Zuidbroek: v.m. 9 30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: 's av. 7 uur, ds. H. W. Meihuizen. Geref. Gem. Sappemeer v. m. 9.30 uur, en n.m. 5.30 uur, ds. W. Tom Foxham v.m. 10 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ter bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, de heer Berg- mans, Ev. van Noordbroek n.m. 5 uur, ds. Siega, Pred. van Schildwolde H. A. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Schaaphok: v.m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer H. Bolman ningen, 's av. viering van Gro- H. Av. 's av. 8 uur, Jeugddienst. Plaatselijk Nieuws Sappemeer. Dezer dagen slaagde te Amsterdam voor Pedicure en voetverzorging Mej. Jo Kuiter alhier. Hoogezand. Tôt tijdelijk ambtenaar voor de werkver- schaffing is benoemd de heer T. J. Braamhorst, alhier, Uit 16 sollicitanten is benoemd tôt volontair ter ge- meentesecretarie, alhier, de heer H. v. d. Berg te Sappemeer, thans volontair ter secretarie te Noordbroek. Naar aller oordeel is het een groot succès geweest, de feestelijke propagandaavond van de afdeeling Hoogezand van den Bond voor Staatspen- sioneering, die Donderdaga- vond in een uitverkochte zaal van het hotel-Faber is gehou- den. Hij werd ingeleid door den voorzitter, den heer F. Jansma, die na zijn welkomstwoord, in het bijzonder gericht tôt bur gemeester Tuin, lid der afdee ling en mevr. Tuin, tôt den heer T. G. Thijssens, den spreker en tôt mevr. Thijssens, wie hij bloemen aanbood als een stof- felijk blijk van dank voor de groote offers, die zij aan de staatspensioenactie brengt door daarvoor avond na avond haar echtgenoot af te staan, tôt de afgevaardigden van schier aile afdeelingen uit de omgeving, tôt de tooneelvereeniging en tôt het Orpheus-ensemble onder- leiding van den heer Bogaerts, krachtig opwekte tôt aanslui- ting ten einde daardoor de bewegingzoo massaal mogelijk te maken. De voile zaal hing aan de lippen van den heer Thijssens, toen hij zijn schit- terende propagandarede uit- sprak en eveneens aan die van burgemeester Tuin, toen die bij wijze van „entre-act" een kort en prachtig betoog hield, waarin hij aanspoorde om de gelederen te versterken. Ongemeen boeiend was de opvoering van „Ainigst Kind,: door de tooneelvereeniging der *Oude Groene Weezen" loffe- lijk de verzorging van het mu zikale gedeelte. Tenslotte dankte de voor zitter de tooneelvereeniging voor haar schitterend spel, daarbij een plant aanbiedend aan mevr. Gernaat. Een dertigtal nieuwe leden traden toe. Zeer waarschijnlf|k zal op 3 Maart een tweede propaganda-avond worden ge- houden met ongeveer hetzelfde programma met dit verschil evenwel, dat andere tooneel- stukken zullen worden opge- voerd. Hiermee wordt aan veler wensch voldaan, nu zeer velen moesten worden teleurgesteld. Een „zakelijk" bericht, dat wij de vorige week wegens gebrek aan plaatsruimte moes ten laten liggen, nemen wij nu nog gaarne op. Wij bedoelen de opening van een nieuwe zaak, die de Hoofdstraat op het drukste punt verrijkt en wel die van den heer Derk Blaak, gevestigd in het huis van den heer J. Bodewes, sigarenwin- kelier, dat onder architectuur van den heer J. Teule op oor- deelkundige wijze tôt een dub- bel zakenpand is ingericht. Uiteraard imponeert de nieu we zaak niet door groote af- metingen, doch wat zij in dit opzichtmist, wordt ruimschoots vergoed door de smaakvolle, practische en overzichtelijke inrichting. Wat er al istekrij- gen Heerenkleeding naar maat en modes, regenjassen en man- tels, dames-en heerenonder- kleeding en ailes wat bij deze artikelen past, waarvan de éta lagé getuigt. Het voornaamste van ailes is wel dat de eige- naar in ieder opzicht vakkun- dig is, een bekwaamheid, ver- kregen in eerste klas-zaken elders. Gaarne hopen wij, dat zijn ondernemingsgeest beloo- ning vinde. Martenshoek. Ook hier is thans de gelegenheid geopend om op elk uur, onverschillig wanneer, zich te bedienenvan warme en koude spijzen, enz. De heer J. Wesperbroek heeft n.l. in de portiek van zijn slagerswinkel een automaat ge- plaatst; tôt aanbeveling strekt, dat ailes eigen fabrikaat is. Men zie de annonce. Slochteren. Op Maandag, 31 Januari j.L, te plm. 17.40 uur is te Kolham dicht bij Froombosch een vrouw aange- reden door een luxe auto. De Burgemeester van Sloch teren verzoekt degenen, die hieromtrent inlichtingen kun nen verschaffen zich te willen vervoegen bij den gemeente- veldwachter te Kolham of wel zich telefonisch in verbinding te willen stellen met de Kon. Maréchaussée te Hoogezand (telefoon no. 90). De chauffeurs van de beide luxe auto's, die aldaar achter elkaar gepasseerd zijn de rich ting Slochteren tusschen 17.15 en 17.45 uur worden verzocht zich aan te melden bij een der genoemde politieautoriteiten. Hellum. In het café Bakker waar het Oranjefeest werd ge- vierd, was des avond om 7 uur de zaal al meer dan bezet. Het feest werd met een gepast woord door den Wel Ed. Heer H. H. de Haan voorz. van de Oranjevereeniging geopend en bracht meteen de stemming er in. De Eerw. heer Ds. Politiek zette toen duidelijk uiteen wat het Oranjehuis voor ons be- teekende, wat door allen met groote aandacht werd aange- hoord. Dat Hellum Oranjege- zind is blijkt wel hieruit 165 gezinnen, dat van de 144 lid der Oranjevereeniging zijn. Dat de feeststemming di rect er al was, was geen won- der en dat bleef tôt het einde. Toen prinses Juliana gebo ren is hebben we ook feest gevierd doch 't was thans niet verflauwd. Aanwezigen van 70 jaar en ouder hebben ge- toond Oranje mannen te zijn. Dit eenparig dorpsfeest blijft lang in herinnering. Ieder werk- te mee, geen wanklank werd gehoord en ieder ging voldaan naar zijn haard terug. Een misleidend sprookje. Herhaaldelijk wordt de vraag gesteld of het juist is, dat voor een millioen gebruikte post- zegels een t.b.c.-patiënt voor een bepaalden tijd gratis in een inrichting verpleegd kan wor den. En telkens moet dan het antwoord luiden dat kan niet. Doch niettegenstaande deze ontkenning hoort men nog maar al te vaak het tegendeel beweren. Een paar cijfers laten zien, hoeveel die zegels gemid- deld opbrengen, hoe dergelijke verpleging niet mogelijk is, schrijft het „Hbld.", Gebruikte postzegels, zoowel Nederlandsche als buitenland- sche, worden vaak verkocht als z.g. kilo-goed. Zulk een kilo, dat gemiddeld 75 cent opbrengt, bevat ongeveer zeven acht duizend onafgeweekte zegels. Deze prijs geldt zoowel voor binnenlandsche alsbuiten- landsche zegels. Slechts als zulk kilo-goed bijzondere zegels (dus b.v. kinderpostzegels e.d. bevat), dan betaalt de handel er wel eens iets meer dan 75 cent voor. Men kan dus zelf wel nagaan welk een enorm aantal zegels men moet hebben, om tôt een bedrag van b.v. vijfhonderd gulden te komen. „Zonnestraal" wijst in het Januari-nummer ook op het veel voorkomende euvel van deze voorspiegeling. Al haar informaties daarnaar bleven zonder resultaat. Het is, zoo schrijft de redactie, een mis leidend sprookje, dat valsche hoop opwekt, bij stakkerds, die naar hulp uitzien En zij voegt er aantoe „De opbrengst van ettelijke millioenen post zegels, die men ons schonk, leverde geen bedrag op, waar- mede de verpleging voor een patiënt mogelijk is". ADVERTENTIEEN. Tôt den Cursus te HOO GEZAND kunnen nog enkele Meisjes toegelaten worden. Liefhebsters kunntn zich v66r 8 Febr. 1938, aanmel den aan het Bureau voor Werkverschaffing te Sappe meer. per Roi vanaf f 1.30 per Meter 10 cent. Aile dikten voorradig. Vraagt prijs bij partij IJZERHANDEL Foxham, Martenshoek. Tel. 156. SPAARBANK Hooiizani-Sippainaar Spaarbusjes kosteloos verkrjjgbaar. JUMBO Koffie en Thee, Mar garine en Huishoudzeep. UitgebreideCadeaulflsten voor radig. 6 pak fijne Pudding 25 3 pak Maizena 25 2 pak Havermout 25 3i/i pd. mooie bl. Rljst 25 1lt fl. Levertraan 400 gram Smeertraan l/j fl. Terpentijn 7 vel Schuurlinnen 3 bus Zebralin 10 Cakes extra fljn et. 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 1 pd. Meelkoekjes 1 pd. Speculaas 3 pd. Groene Erwten 2 pot Mosterd 2 pak Kleerenverf 3 pak Samphoon 2 buisjes Hoofdpijn- tabletten 5pd. Beumee's Ochtendvoer 25 5 L. Kippenscherp 25 2 pd gem. Vogelzaad 25 1 K G. Parkietenzaad 25 Fabriekskade - Hoogezand. 1! 15 IN TWEED EN GABARDINE 17 50, 19.75, 22.50 enz. (12 maand garantie en gratis Reservekraag) Wij brengen thans een zeer uitgebreide voorjaars collectie Kwaliteits Herenkleding SAPPEMEER ZONDAG 6 Februari a.s. 4 uur: 8 uur: Mooie zaalaankleeding - Keurige demonstraties. n (ailes eigen fabrikaat) wonende te Winschoten, Bareveld (Wildervank), Hoogezand-Sappemeer en Groningen. Sollicitâmes |uitsluitend schriftelijk en met overlegging van foto, welke zal worden teruggezonden, alsmede opgave van Genoten Onderwijs, Betrekking, Leeftijd etc. aan het kantoor te Hoogezand. Voor een af te leggen proef volgt eventueel later een oproep. De Directeur D. v. d. PLOEG. T. K. KREMER SAPPEMEER BEDES' H RODENT heeft een fatale aantrek- kingskracht op ratten en muizen. Gulzig eten zij het en gaan dan onmiddellijk dood. In één nacht kunt U van dit vieze en ziekte versprei- dende ongedierte veilost worden met RODENT, in doozen van 50 en SO cent. Uw drogist verkoopt thans ook het nleuwe verdelgingsmiddel RODONT - doodelijk voor ratten en muizen, doch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee. Verkrijg- baar in doozen van 40 cent. 67 Imp. fa. B. Meindersma, Den Haag. |DOOR -W- s: 11 K BEEBEBOOM TELEFOON 223 SAP PEMEER GADO Conductrices

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2