en Martenshc met deze buitengewi prjjzen. 4 prachtige Eng. Cri Crapauds en 4 Sto De Hemelscke Tveelingen. Dagelijks geopend Onderl. Huurwaarb. Mij. ..Eendracht m. Macht" ZITDAG op ZATERDAGI9 Febr/38 Kotal N. A. GROENEVELD, 2 X ZOO LANG LEVEN Bond voor Staatspensionneering Feestelijke Vergadering Spreker den WelEd. Heer T. G. THIJSSENS Tooneeluitvoering m de Red.kamer JHDEL" Vereeniging lot PUIMLIJKj NIIT. n van 6 tôt 7 uur, ook des Zaterdags. R. HEIKENS zon D meer betalen 7 Bioscooptheater te Hoogezand. wonderkoopje nu f 85 Extra koopjo. thans f 52.00. Eiken Garnituur prima zware t Belangrijke partij Leerdoek 5 Eenige Fauteuils met leerdoek Groote keuze DIVAR Plaatselijk Nut M in Bankitbiklurij HOOGEZAND. Waarom Afd. SAPPEMEER. Algemeene Ledenvergadering op Vrijdag 18 Febr. 1938, 's av. 8 uur op Maandag 21 Febr. 1938 Concertzaal STRUVE. „De schaduw van T verleden." ZONDAG a.s. Orkest: The Timbertown Follies over TROPISCH NEDERLAND Deel I op Donderdag 24 Februari, Deel II op^Donderdag 3 Maart a.s. Het zal U verbazen dat wy voor zulke prima Meubels kunnen leveren. zeldzaam mooi afgewerkt gespoten houtwerk, 4 CRAPAUDS prima wol moquette eiken arn 4 buitengewoon zware CRAPAUDS, Terra thans 2 CRAPAUDS en 4 STOELEN eiken hout, f Een Compleet Crapaud garnituur van f 85 2 CRAPAUDS en 4 STOELEN eiken, ailes vee CRAPAUD OARN1TUUR extra zwaar, Angora aile: eiken hout 2 eiken Fauteuils en 4 Stoelen met Ieerdoek van f 88 rood, grijs, terra en bruine bekleedi Diverse lage prijzen. 2 Fauteuils en 4 Stoelen rood nu f 22.75 1 Dressoir f 9.98, Tafel eiken f 6.75 1 Spiegel f 1.98, 1 Theerneubei f 4 99 Ailes tezamen Eiken Ligstoelen vanaf f 5.- tôt f 12.—. met uitneembare zittings nu f 2.88. 3 Stoelen als boven nu voor f 7.80. 4 Stoelen rug en zitting leerdoek samer. i 11.92 6 prachtige Stoelen rug en zitting bekl. leerdoei nu f 3 75. 6 idem zitting bekl., m. veeren thans t 19.50. 4 idem thans voor f 12.50. met veeren, nu voor f 3 98. Eenige aparté Crapaudjes voor een prijsje. LEDIKANTEN p.p. gesch. zware zijschotten f Partij BLQEMSTANDERS rond blad eik thans 5 bekende lage pdjzen. Verzending door geheel Nederland. Als betooverd stond de oude heer Bromberg te staren naar het Chi- neesche porseleinen beeldj'e in de éta lagé van den antiquair. Hij kon z(jn oogen haast niet gelooven. Een van de beroemde „Hemeïsche Tweelingen", een meesterwerk uit de veertiende eeuw 1 Van onschatbare waarde, aïs het tweede beeldje, de tweede twee- ling er maar bij was. Alleen het Brit- sche Muséum had een compleet stel en in bevoegde kringen overheerschte de meening, dat er geen audere exem- plaren meer bestonden. Die veionder- stelling was dus een vergissing ergens op de wereld kon er dus ook nog een vierde halve tweeling zwerven. Het was alleen de kunst om die te vinden. In ieder geval was het zaak vast beslag te leggen op nummer een van het tweede stel, een welgedaan, dik- buîkig godje, dat tevreden, alsof het zoojuist een heerlijken maaltijd gehad had, de wereld inkeek. Hij stapte binnen. „Morgen, mereer Bromberg begroette de antiquair hem. „ln 'n tijd niet geweest: watiservan Uw dienst?" „Laten we er ditmaal niet omheen draaien, meneer Meyer. Dat porselei nen ueeloje aardigst, afj lljke handel ervoor Door dezt in huis valle den sluwen Maar het lie had. „Dat beeld lingen, tenon wat daar aai Bromberg harden dobt was bljjkbaa eigenlijk heel geen handels „ZooaIs U wachten tôt i krjjg. Samer een kapitaaltj „En als Uni Dan is er noj De paar t voor dit een krljgen, kan i schouw het ge 'n mogelijk aj voor later". j te doen duizend guld Bromberg stro lykt me hoog we zonder zal den, mencer B „Natuurlljk", Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Op Donderdag'17 Febr. zal onze vereeniging haar feeste- lijke jaarvergadering houden, en wel in Hôtel Struvé te Sap- pemeer. De jaarvergadering, die vermoedelijk niet aoo heel lang zal duren, zal worden gevolgd door een muzikale soirée, welke onder leiding staat van den heer Steenbeek, terwijl verschiiiende dorpsge- nooten welke wij anders nooit hooren hun medewerking heb- ben toegezegd. Het is een mooi programma, en omdat wij velen in de gelegenheid willen stellen, dit te hooren, hebben wij besloten dezen avond ook toegankelijk te stel len voor aile huisgenooten van leden. Deze kunnen naar ver- kiezing om half 8 meekomen, of pas tegen het muzikale ge- deelte om ±9 uur verschijnen. Offlclele Mededellng. „KWIEK" Programma voor morgen Stadskanaal II—Kwiek I 11 uur. Kwiek III—Beneden Ooster II 2 uur. Opstelling Kwiek 1 H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. M. Nagengast, D. Bakker, B. Scholte. G. Boekholt, M. Scheen, W. Gibcus, J. Bodewes, J. Kerstholt. res B. Wilbrink, aanv de andere 10. Vertrek per trein om kwart voàr tien vanaf sta tion H.—S. zorgt tijdig aanwe- zig te zijn. Opstelling Kwiek III J. Bakker. J. Duurkens, (aanv.) J. Kerdijk. P. Galdermans, P. Helmers, J. Geling. N. Mulder, J. Swart, G. Scholte, J. Veerkamp, N. Nagengast Jr. res A. Bouma, W. Schol- tens en P. Draijer. Zondag 20 Febr. zal in 't Café— Restaurant Otto Félix onze Jaarlijksche Kwiek-Soiree worden gehouden. Nadere bij- zonderheden volgen a.s. Zater- dag. Programma voor Zondag 20 Febr. a.s. Hoogkerk I—Kwiek I (Lauwer- krans.) De secretaris. D. O. S. Zondagmorgen na de hoog- mis, Alg. Ledenvergadering in het Parochiehuis te Sappemeer Agenda 1. Opening 2. Notulen 3. Jaarverslag v. d. Secre taris 4. Jaarverslag v. d. Penning- meesteres 5. Verkiezing Voorzitter Candidaat van het bestuur Harm Koeneman. Eventueele candidaten voorgesteld door de leden schriftelijk indienen tôt vlak voor de opening der ver- gadering. 6. Rondvraag 7. Sluiting. Het Bestuur maakt allen er nog op attent, dat de kwestie over de kleuters tusschen Geestl. Adviseur en bestuur geregeld is. Het incident is hiermede dus gesloten. De secretaris, H. Breurken. De wedstrijd S.B.O.—Uni is uitgesteld, met het oog op de feestavond. Zondag 20 Febr. S.B.O.— Voorwaarts II. Aile leden worden verzocht om 6.30 uur aanwezig te zijn, om zo nodig nog enige zaken te regelen. De secretaris. Officleele Publicatlën. Gevonden voorwerpen. Rijwielbelastingkenmerk. Paar handschoenen. Portemonnaie Zak kunstmest. Als nieuw en zonder moeite! naal, Dr. en Alberdina Hoving, van Kropswolde, Hgz. Abraham van der Wijk, van Veendam a/b. en Hillechien Kruijer, van Hoogezand, a/b. Derk de Vries, van Scharmer, SI. en Rikste Rogaar, weduwe van Roelof Ottens, van Martenshoek. Gehuwd Hendrik Willem Bodde, en Magrietha Giselina Nieboer; Aaldrik Smith en En- gelina Lok. Overleden Anke Geerdes, oud 4 jaren, d. v. Klaas Geer des en Aaltje 1. ten Doornkaat, overl. te Groningen. SLOCHTEREN, 3—9 Febr. Geboren Jan Beno z.v. D. Folkersma en J. A. Smid, Sid- deburen Writster Roelf z.v. M. T. Jonker en G. Mik, Sloch- teren Frouke Janke, d. v. G. H. Nijburg en H. Westerdijk, Lageland Johannes Jakob, z.v. J. P. Fluks en H. Beerta Woud- bloem Alje, z.v. A. Knolle- ma en H. Steen, Harkstede Jurjen, z.v. T. Zomerman en J. G. Kadijk, Hélium Elsien, d.v. K. Emmelkamp en A. Groeneveld, Siddeburen. Ondertrouwd: H. Hartog23 j., Lageland en J. K. Ganze- veld, 19 j. Lageland. Getrouwd H. Muntinga 49 j., Heiligerlee (Gem. Scheemda) en G. Lesman, 43 j., Hélium. Overleden Geert Smit 79 j., weduwnaar van Martje Smit, Overschild Aaltien Sexstro 87 j., weduwe v. Hijbo Swa- bedissen, Hélium Nanno Ven- huizen 3 dagen, z. v. O. Ven- huizen en P. Veldman, Schar mer, overleden te Groningen. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. EURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 4-10 Febr. Geboren Alberdina, d. v. Harm Mulder en van Harmke Smit; Riena Nanningina, d. v. Jan Akkerman en van Trientje Margrietha Postma; Trientje, d. v. Hendrik Woudwijk en van Margien Staats; Annechien d. v. Albert Jan Wever en van Jantina Boerema; Kornelis Ber- nardus, z. v. Henderikus Jo- hannus Geling en van Regina Margaretha Anna de Lange. Getrouwd Luitje Renken van Groningen en Maria Koning van Sappemeer. HOOGEZAND 4-10 Febr: Geboren Hinderkien, d. v. Nicolaas Reurich en Fennegiena R. Poelman, Hoogezand. Ondertrouwd Jelle Holt- kamp, |van Eexterveenscheka- Lang leven zij in droeven druk, de „uitgesloten" ouden. Maar eens zal komen hun ge- luk Strijd voort en moed ge houden. PRKDIKBEURTEN ZONDAG, 13 Februari 1938. Herv. Gem. Hoogezand 's av. 7 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde: 'sav. 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek: v.m. 10 uur, ds. Oldeman. Engelbert: 's av. 7 uur, ds. Kruizinga. Mlddelbert 's av. 7 uur, ds. Oskamp. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Greeven. Slochteren v. m. 9.30 uur ds. Kwint. Schildwolde v. m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Siddeburen v. m. 9.30 uur en 's av. 7 uur, ds. De Vries. Zuidbroek v.m. 9 30 uur, dr. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v. m. 9.30 uur, Cand. W. J. Wynia n.m. 5 u., ds. W. Tom. Foxham v. m. 10 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ter bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, de heer F. Faber, Dankz. H. A., n.m. 5 uur, de heer G. Hopster. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer W. Wolters van Zand- bulten (Fr.) 's av. 8 uur, Jeugddienst. Maandagav. 7.30 uur, Reci- teervereen. Plaatselijk Nieuws. Hoogezand. Zooalsuiteen advertentie in dit nummer blijkt, heeft de afdeeling-Hoogezand van den Bond voor Staatspen- sionneering een tweedenfeeste- lijken propagandaavond geor- ganiseerd. Het bestuur heeft dit gedaan, omdat het op 3 Febr. velen heeft moeten te- leurstellen en ook om daarmee te voldoen aan een algemeen verlangen. Bovendien wil het aan diege- nen, die den eersten keer door gebrek aan tijd geen gevolg konden geven aan het ter ver- gadering bij hen gerijpte voor- nemen om zich als lid op te geven, alsnog daarvoor de ge legenheid bieden. Zelfs is het in hun belang dit van stonde af aan te doen, daar zij dan reeds dadelijk, blijkens de advertentie, genieten van het voorrecht, dat aan leden is toegekend. Gerekend kan wor den op een beslist mooien avond. Na het ernstig, boeiend propagandistisch woord bren- gen „De Oud Groene Weezen" al spoedig den lach en deze voert dan verder totheteinde, dat uiterlijk 12 uur zal zijn, zijn heerschappij. Gaarne wekken wij op om goede nota te nemen van de annonce. Dat overigens het winter- seizoen de tijd is, waarin door de afdeelingen de meeste pro pagande wordt gemaakt voor staatspensioen, blijkt dagelijks uit de plaatselijke berichtgeving. Zoo is ook Westerbroek eerstdaags aan de beurt, ni. op 5 Maart. Ook daar komen de „Oud Groene Weezen" ten tooneele en wel met „Onder ain dak," en ook daar wacht de bezoekers een schitterende avond. Deze week werd aan de gasfabriek, alhier, een de- monstratie gehouden voor een aantal belangstellende industri- eelen hier ter plaatse met de het zingen van Gezang 180 I en 5 door Ds. Greeven met dankgebed gesloten. Er was goede belangstelling. Kiel-Windeweer. Gaarne verwijzen wij naar de adverten tie, vermeldende de jaarlijksche vergadering van het Nederl- Bijbelgenootschap, afd-H.—S, welke Maandag 14 dezer te Kiel-Windeweer zal worden gehouden. Ingezetenen hebben zich tôt den raad gewend met het verzoek om den weg door het dorp, zooals dit reeds gedeel- telijk is uitgevoerd, over de geheele lengte te verbreeden. Aile eigenaren, behoudens een paar uitzonderingen, ver- klaarden zich bereid om hek- ken; heggen en boomen op te ruimen en den benoodigden grond gratis aan de gemeente af te dragen. ADVERTENTIEEN. Voor de vele felicitaties en huldebljjken ontvangen ter ge legenheid van onze 25-jarige Echtvereeniging. betuigen wij onzen hartelijken dank. D. LOK G. LOK—Vegelien. Foxhol, Febr. 1938. Hooiazaitri-Saiipamaar Spaarbusjes kosteloos verkrijgbaar. messer-snijbranders, welke werken met lichtgas-zuurstof- vlam, iets nieuws op dit gebied. Uit de demonstratie bleek, dat met behulp van het door de gasfabriek geleverd gas onder den normalen leiding- druk op uiterst eenvoudige wijze dunne, zoowel als dikke ijzeren platen en balken kun nen worden doorgesneden. Het gasverbruik was, hetgeen uit de aanwijzing van een in de leiding geplaatsten meter bleek, zeer gering, zoodat voor diegenen, welke aan het gas- buizennet kunnen worden aan- gesloten, groote besparingen vallen te bereiken. De aanwezigen toonden grootte belangstelling en waren van doelmatigheid dezer bran- ders ten zeerste overtuigd. Een gezellige feestavond is het geweest, dien het Ned. Herv. Kerkkoor heeft gehouden in hetnieuwe V.O.N.K-gebouw, waarvoor waren uitgenoodigd het kerkbestuur, kerkvoogden en notabelen, besturen van V.O.N.V. en van den V.C.J.B. en anderen. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer J. Alssema, gaf ds. G Olde man een historisch overzicht over het kerkkoor, dat zich na „ups en downs" thans weer mag verheugen in goeden bloei en dan hield de directeur, de heer H. W. van Bijnen, een boeiende en intéressante lezing over „De Opéra", bij gebrek aan een piano, toegelicht door accordeonmuziek. Natuurlijk was er zang, er waren voor- drachten en dan werden nog een paar éénacters opgevoerd, waardoor het een bijzonder geslaagde avond is geworden. De heer van Bijnen werd vereerd met een mooie azalea. De politie heeft in twee gevallen procès verbaal opge- maakt terzake van oplichting ni. tegen S. W. M. en tegen G. S. D., beiden van Gronin gen. Kropswolde. Uitgaande van de Colportage Vereeniging der ^loordelijke Provincien werd in de Ned. Herv. kerk, alhier, een avond gehouden, tôt be- vordering van het geestelijk en kerkelijk leven. Deze avond werd geopend door den Heer G. Hopster, Evangelist— Colporteur alhier, waarna door Ds. Greeven, Ned. Herv. Pred. te Kolham door toelichting van een pracht serie lichtbeelden, een lezing ge houden werd over Nieuw- Guinea. Hierdoor kreeg men eenige indruk van het leven, hun godsdienst en gewoonten van deze menschen. Met stille aandacht werd er geluisterd. Met een hartelijke opwek- king voor de menschen in Kropswolde, ook voor het Col portage werk, welke tôt doel heeft het Evangelie van Jezus Christus te brengen, de eenig- ste weg in leven en sterven, het aller noodzakelijkste ook voor de menschen van Krops wolde, werd deze avond na met voile geurlge amandel- smaak, zacht en taal, is nog altijd de allerfijnste lekkernij. Weesper Moppen, Bitterkoekjes, Wellington» p. V«pd. 85 et. Telef. 305. Gevestigd te HOOGEZAND - SAPPEMEER. zoowel voor Huurders als Ver- huurders van 2—5 uur. in 't Stationsstraal, Sappemeer. Kwaliteits Uurwerken. Koopt geen rommel. Heusch de prijs van een goede Klok of modem Horloge valt U niet tegen. Komt U maar eens zien bij Handvegers 13 cent. Kactpapier 12 vel 8 cent. Punaises per doos 2 cent. Closetrollen 8 voor 25 cent. Huishoudzeep 8 cent. In hat Hôtel STRUVE. Agenda O.m. Bestuursverkiezing. 's avonds 8 uur precies, van Groningen. opgevoerd zal worden Programmai (tevens bewijs van toegang) ad f 0.10 af te halen bij de Heeren W. DAMHOFF, Luthcrsche Kerkstraat, J. TOLHUIZEN, Noorderstr. Oost, E. KLIPHUIS, Middenstr., en H. LENTZ, Stationsstraat tôt en met Vrijdag 18 Februari, uitsluitend voor leden, na dien datum tôt een bepaald aantal ook voor niet-leden, aan genoemde adressen verkrijgbaar. in Café Rest. BR8ERKEN. SL0CHTER8TRAAT - SAPPEMEER. ■ÉJ in het De films van Maha-cyclus, een volledlg beeld gevende van Ned. Oost-Indië, in twee gedeelten. telkens des avonds te 8 uur, Leden en Donateurs met één huisgenoot vrije toegang. Ovcrige kaarten f 0.50 per persoon per voorstelling ver krijgbaar aan de Bioscoop te Hoogezand, in voorverkoop, vanaf 14 Februari. Overbljjvende plaatsen den eersten avond aan de kas. Wij lniden het Voorj DOOR JANUARiUS. S. B. O. zult dubbel zooveel pleizier van Uw wollen, zijden en kunstzijden goederen hebben, wanneer U ze met Per*il wascht. Persil met een beetje koud water oplossen, verder geheel koud wasschen - nooit in het water of sop laten staan - en direct in koud water naspoelen. (In het laatste spoelwater wat azijn). Vervolgens tusschen witte doeken droog rollen. U zult yerbaasd staan over de schitterende resultaten. 8PAARBANK MOLLE ANNO T39f ZTelefoon ^31 DANSEN bij OTTO FELIX

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2