Waldorp Ri Radio's, Stofzu Electr. Strijkij Lampen Kappei SAPPEME! Profiteert vai Februari DE UOËDËË. Waschinrichting KLEIN J. KLIPHUIS De Nuts-spaarbar de Spaarbank v.h. Oud-Diak en de Nieuwe Spaar Vraagt Demonstratie, gebeel vr Huisvrouw! Wat men U ook vertelt Dit is en blijft een feit: Persil blijft als van ouds Persil Een prijs, êén kwaliteit! Huldi Oorons. Het Gonsnltalie-bnrean voor Zaigeliaoen houdt in hotjervoli.ZITÎllGTp WOENSDAGdos voormiddigs aan meneur En toch allen gevestigd te APPING brengen hierbij ter algemeene kennis, dat den dalenden rentestand gezamenlijk ont hebben vastgesteld, teneinde het beleggen kapitalen, welke eigenlijk niet op de Spaa hooren. 1. Met ingang van 9 Februari 1938 word op geen boekje eene vermeerdering dan 2000.—. (Alleen in zeer bijzondere gavallen zs eene uitzondering kunnen worden toeg 2. Met ingang van dienzelfden datum woi nieuwe inlagen de volgende rente ver 3 van inlagen of vermeerderingen fi 1 van het bedrag waarmede de inla ring f 1000.— overschrijdt. (Voor de oude inlagen blijft de rent tenzij destjjds met den inlegger eene afv getroffen. Appingedam, Februari 1938. Nutsspaarbank Mr. A. T. Vos, Voorzitter. N. H. Tonkes, Secretaris. J C. Roggsnkamp, Penningm. Spaarbank v. b, Oud- Diakengezelscbap H. Q. Reitsma, Voorzitter. W. Holscher, Secr.-Penningm. Hoofdvertegenwoordige KIELSTE RSTR A AT 28 - HC Wij leveren U RU1LT Uw Oud Toestel by o betalen U een hooge pri CHARLES DELAMBRES. Toen Julienne Dubot voor de tweede maal huwde, bad zij een zoontje van drie jaar uit haar eerste huwelijk. Die eerste verbintenis was nlet ge- lukkig geweest. De tweede was het wel. Georges Bellot was een goede kerel. Zyn eenige verdriet was, dat Julienne geen kinderen meer kreeg. Dat wekte in hem een heimeiyke wrok tegen den kleinen Jacques, maar hy was een te brave kerel om dat ooit te toonen. Zyn Ieven lang was bij een goede stiefvader voor den kleinen jongen, maar toen bij stierf Juc- ques was toen veertien bleek uit zijn testament toch wel iets van de stille vijandigheid die bij gekoesterd had en zoo goed verborgen bield. Hij had namelijk ailes wat bij bezat geen onaardig vermogen aan zijn weduwe nagelaten, doch bepaald, dat zij haar Ieven lang slechts de rente van het belegde kapitaal zou, mogen gebruiken. Nooit, zoolang zi] leefde, kon zijzelf, of baar zoon, aan dat kapitaal komen. Jacques groeide op tôt een knappen vrooli]ken jongen. Om hem ailes te kunnen geven wat hy wenschte —en dat was vrij veel —leefde zyn moeder zoo sober mogelijk. Jacques huwde vroeg, met een mool, maar nogal verkwistend vrouwtje. Er kwamen kinderen. Het huisgezin moest dikwyis worden bijgesprongen. Julien ne woonde nu byna armoedig ergens op een kamertje. Tenslotte kwam zij inwonen bij haar zoon, hoewel ze het altljd vreseiyk had gevonden, niet baar eigen Lbaas te zijn. Maar het was goedkooper. Ze spaarde zich het eten uit den mond, om Jacques en zijn vrouw te kunnen laten ieven, zooais zij het wenschten en om haar klein- kinderen te verwennen. Er verglngen eenige jaren. Jacques kwam op een dag by zijn moeder en bekende haar, dat hy schulden had gemaakt. Kon ze hem niet helpen? Was e. een deel kreeg ?Ju maar haa schikking komen as Het ge1 gezin in moest vei nemen, se konden zi vrouwtje kleeren m met bioeds steeds ei worden. t vreesde h, zorgeiyke kens barsi Nachten te tobben. en zyn vr stond op, mager lich den. Ze 1 te treden, komen. Mi stond, boa „En dan zorgen stierf" Het geluid hoorde, sid gifde en f hoorde ha «Schaam je van mijn n Ze twistt zoenden ze Bevend ke< Toen voeli in Iangen t Jacques ma egoïstisch, voor zijn n dood met. Neen, ma tôt die wer kiemen, he< het kon h toonde Toen Jac sliepen, stc op. Ze opi ging op het zo vol] als Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Op 10 Maart heeft onze vereen. te samen met het Nut en Protestantenbond een avond belegd, waarop de wereld reiziger Dr. van Fleet zal spre- ken en wel met lichtbeelden. Leden en huisgenootenhoudt deze avond vrij. Jaarverslag komt in een vol- gend nummer. Oisteravond heeft de jaar- vergadering van onze afdeeling plaats gehad. Wegens ziekte van onze près. Mevr. Schoemaker was de leiding van het officieele ge- deelte in handen van onze vice-près. Mevr. Homaq. Zij opende de vergadering, heette aile aanwezigen hartelijk wel- kom en memoreerde de flinke vooruitgang van ons leden- aantal in 1937. Hierna bracht de secr. Mevr. Beukema een keurig verzorgd jaarveslag uit, waar de près, haar dank voor bracht. Mevr. v. d. Woude bracht namens kascommissie verslag uit van de stand onzer financieën. Het bleek dat er een batig saldo was, geen slecht begin voor 1938. Ook werd de penn. dank gebracht voor haar zuinig be- heer. De aftredende bestuursleden, de dames Boon, Post v. Leg- gelo en Klasens werden bij declamatie herkozen. Als afgev. en plaatsverv. afgevaardigde naar de Alg. Verg. te Rotterdam werden gekozen, de dames Hermann- Smit en Post van Leggelo Brouwers. Nog werd door Mevr. Beukema meegedeeld dat er in Hoogezand gepro- beerd zal worden een brokken- huis op te richten, zij vraagt hiervoor de medewerking der leden. Bij de rondvraag informeert een der Sappemeerster leden of ook daar dergelijke pogingen kunnen worden gedaan. De près, zegt onderzoek toe. Hierna werd het officieele ge- deelte gesloten en gaf de près, de leiding voor het feestelijke gedeelte over aan den heer H. Steenbeek. Deze had, met medewerking van de dames Verloop uit Zeist, Steenbeek, Edzes Koerts, van Dijk, Blonk en Ds. Dufour, een keurig verzorgd program ma in elkaar gezet. Van aile nummers werd ten voile ge- noten. De heer Steenbeek zelf had als conférencier een groot aandeel in deze avond, en stem- men wij in met de près, die tôt slot den heer Steenbeek hartelijk dankte, voor ailes wat hij ons gegeven had. Als aan- denking werd hem een boek aangeboden. De dames en Ds. Dufour kregen bloemen. Een in aile opzichten ge- slaagde avond. Clinge Doorenbos. De wapenuitvoer. De uitvoer van wapenen, waarvoor vergunning was ver- leend, vertegenwoordigde in de maand Januari een waarde van 6,765,112 dollar, een der hoog- ste maandcijfers sinds de in- stelling der contrôle op de munitie. Deze uitvoer was als volgt verdeeld Argentinië 2.462,000 dollar, vrij wel geheel voor vliegtuigen, Nederland 594,000 dollar, Polen 541,000 dollar, Japan 538 000 dollar, Roemenië 537,000 Sowjet Rusland 396,000 China 380,000 dollar. N. R. Qfflcleie Mededeling. \NTZQNA Terwijl de geesten en de ge- moedefen worden opgezweept en aldus de fronten worden op- gesteld, anti-marxistische te- genover anti-facsistische, die de volkeren voorbestemmen tôt een eindeloos martelaarschap, gaat Italië voort met schepen te bouwen Rusland, blijft Rusland olie leveren aan Italië, niette- genstaande het weet dat Italië de beslissende factor is in het I rechtsche Spanje, en dat zijn olie zal worden gebruikt voor de troepentransportschepen, en de bombardeermachines, blijft Rusland steeds Duitsland voor- zien van mangaanerts, noodig voor de staalfabricage, wordt Duitsland, bondgenoot van Japan, de grootste wapenleve- rancier van China, en heeft het Russische Nafta-syndikaat Franco geregeld van petroleum voorzien. V. 0. S. Boycott conferentie te Londen. Het Nederlandsche comité van de internationale vredes- campagne deelt het volgende mede Op 12 en 13 Februari a.s. is te Londen onder leiding van de internationale vredes- campagne een conferentie ge- houden tôt beraadslaging over de mogelijkheid door een inter nationale particulière boyott-ac- tie den invoer van Japansche goederen en den uitvoer van oorlogsbehoeften naar Japan tgen te gaan. De conferentie zal met het oog op het ter zake in te stellen onderzoek in een aantal comrnissiën worden gesplitst. De samenkomst zal worden besloten met een openbare ver gadering in Convent Qarden. N. R. «KWIEK" Programma voor morgen Hoogkerk I—Kwiek I 2 uur Opstelling Kwiek I: H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus, D. Bakker, Q. Heller, B. Scholte G. Boekholt, M. Scheen, W. Qibcus, J. Bodewes, J. Kerstholt. res. M. Nagengast. Vertrek per auto's om kwart voor èèn vanaf de Bonthuizerbrug en om 10 voor èèn van Martens hoek. Morgenavond 8 uur Kwiek- soirée in 't Café-Restaurant Félix. Neemt Uw kennissen mee. Medewerking verlenen de R.K. Gymn. Ver. „D.O.S." en de R. K. Zangver. St. Ceciiia. De entrée voor onze leden en leden van sportver. bedraagt 35 et. Kaarten worden niet in voorverkoop verkocht. Het wordt een Super-Knal- Soirée. De secretaris. D. O. S. Zondagavond houdt onze zustervereeniging Kwiek, hare jaarl. feest-avond in 't Café Restaurant Félix. Het entree voor D. O. S. leden, is vast gesteld tegen den prijs van 35 cent per persoon. Het be- stuur rekent er op, dat aile D. O. S. leden van de partij zullen zijn. Een zestal Dames onzer vereeniging verlenen hun medewerking Zondag 27 Febr. uitvoering V. D. S. Veendam. Eventueele liefhebbers die de jaarl. uitvoerig willen bezoeken gelieven zich op de les op te geven Dames bij Gre Breur- ken, Heeren bij Bertus Breur- ken Volgende week nadere bij- zonderheden. De Dames groep hebben als vergoeding voor gisteravond ook a.s. Dinsdag- avond V210 les. De secretaris, H. Breurken. N. B. In tegenstelling met de ge- ruchten die in omloop zijn, al zouden vele leden als lid van D. O. S. bedankt hebben, maken wij officieel bekend, dat er tôt heden 1 lid heeft be dankt en 5 nieuwe zijn toe- getreden. S. S. O. Morgen ontvangt S. B. O. voor de wintercompetitie Voor- waarts IL Aanvang 2 uur. Dames K. Klat, R. de Boer, E. Blijham, A. Mensinga. A. Rijkens, G. Scheepstra. Heren H. Wolda, E. Wol- da, T. Rijknns, J. Kuper, R. Lammerts, H. Scheepstra. res E. Smit. Voor het Uni-avondje van vanavond hebben zich reeds 5 personen opgegeven. Wie nog meer mee wil moet om 7 uur bij 't clubhuis persent zijn. De secretaris. Officieele Publlcatlën Qevonden voorwerpen. Een breiwerk. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Vaststelling der Kiezers- Hjst Burgemeester en wethou- ders der gemeenten Hooge zand en Sappemeer maken be kend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19381939 van 23 Februari tôt en met 16 Maart a.s. op de secretarie dier gemeenten voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittrek- sel, verkrijgbaar wordt gesteld. Tôt en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij de gemeentebesturen verbete- rlng van de door die bestu- ren vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voor komt, of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stem- men. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden ge steld. "00|!ezan^ 22 Februari'38. Sappemeer, Burgemeester en wethouders van Hoogezand J. TUIN, burgemeester. G. ZWIERS, secretaris. Burgemeester en wethouders van Sappemeer: A. JONKEREN, burgemeester. J. J. PERDON, secretaris. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 11—17 Febr. Geboren Roelof Fedde, z. v. Johannes van Duinen en van Sara Paulina Berg Saartje Jan- tina, d. v. Jan Lamein en van Hinderkien de Vries Geert, z. v. Jan Kruijer en van Trijntje Wolf Geert, z. v. Geert Patje en van Antje de Haan (ge boren te Veendam. Ondertrouwd Evert Baar- veld, oud 33 j. van Gramsber- genen Alidajantinavan Delden, oud 30 j. van Sappemeer Jan Schoemaker, oud 26 j. van Zaandam en Pietertje Aaltje Okken, oud 25 j. van Sappe meer; Ties Kroeze, oud 23 j. van Hoogezand en Jantje Smit, oud 22 j. van Sappemeer Hilbrand Poppen, oud 28 j. van Sappemeer en Anna Hut, oud 24 j. van Groningen. HOOGEZAND 11 17 Febr. Geboren Sies Jan, z. v. Sies Zuur en Geertruida van der Tuuk, Kropswolde Jan, z. v. Heiko Woltman en Sophia Lambeck, Martenshoek Willem z. v. Gijsbert Adam en Geertje Koning, Martenshoek Derk, z. v. Anne de Ruiter, en Met- tina C. K. Korthuis, van Roy- enstr. Ondertrouwd Klaas Zwa- neveld, van Hoogezand, en Pieterdina van Dalen, van Zuid- laren Klaas Willem Bakker, en Trientje Pattje beiden van Kropswolde RoelofSloots, van Eexterveen, gem. Anloo, en Afina A. Kruize, van Vossen- burg, Hgz. Lukas van Bruggen, van Hoogezand a/b en Trijntje Pronk, van Groningen. Getrouwd Jakob Harms Ritsema en Engelina Kwant; Harm Streuper, en Anje Vroom. SLOCHTEREN 10-16 Febr. Geboren Reina, d. v. H. Bijmolt en M. C. Zuidhof, Fox- ham; Auktje. d. v. H. Bijmolt en M. C. Zuidhof, Foxham; Anna lektje, d. v. J. Smit en S. Zeeman, Schildwolde Nies- sien, d. v. R. v. d. Wijk en N. de Vries, Schildwolde Anna Barbara, d.v. W. H. H. Wilbrink en G. Westerborg, Kolham Elsien Hillechiena, d. v. J. L. Harrijvan en J. L. Alting, Schildwolde Elzo, z. v. E. Perdon en W. Vonk, Kolham Derk, z. v. D. Smit en T. Bui- tenkamp, Slochteren Hendrik, z. v. P. v. d. Wal en A. Schrik- kema, Siddeburen Anje, d. v. C. Roffel en A. Kap, Schild wolde. Ondertrouwd W. Prins, 24 j. Borgweg (Gem. Slochteren) en Z. Doornbos, 23 j. Sloch teren. Overleden Pieter Nanninga, oud 63 j. echtgen. v. N. van Dijk, Foxham Jan Jans Wir- tjes, oud 75 j. echtgen. v. H. Akkerman, Siddeburen; Harmke Draaijer, oud 78 j. echtgen. v. H. Suur, Kolham. INGEZONDEN. PRKDIKBEIJKTM ZONDAG, 20 Februari 1938. Herv. Gern. Hoogezand: geert dienst. Heden is het de laatste keer, Na deze keer hebben wij Igeen dansles meer. Nu gaan we het in de [dancing probeeren, Om het niet weer te verleeren. De een danst slecht, de [ander goed, Maar we dansen ons [allemaal in gloed. Eerst waren we wel j eens moedeloos Nu kunnen we het toch, al [duurde het wel een poos, Overal komen ze vandaan, Zuidbroek, Noordbroek, Sappemeer, Hoogezand [en Martenshoek. Om naar de dansles van [Meneer Gorens te gaan, Meneer is dan ook een [reuzen man, Dat die ons meisjes, jongens [die passen leeren kan. Mevrouw, en de piapist [ook niet te vergeten, Die hebben ook niet stil gezeten. Daar hoort geduld toe, En meneer werd nooit moe, Om ons voor te doen en uit [te leggen. En dat is een kunst om dat [goed te zeggen. Meneer wil ons dan ook [plezieren, We kregen zelfs les in goede manieren. Beleefd te zijn tegen over [onze medemenschen, Dat is een van zijn grootste [wenschen. Niet alleen op dansles maar [ook, thuis en op straat, En dat is tegenwoordig iets [wat te wenschen overlaat Meneer Qorens we zullen [probeeren, Om nette manieren te leeren, Netjes te zijn en beleefd. Zoo dat u eer van u werk [heeft. M. v. d. W. De Maha-cyclus. Aldus is de naam van de filmserie, die „Het Plaatselijk Nut" op 24 Febr. en 3 Maart brengt in de bioscoop te Hoo gezand, „Maha" is Sanskriet en beteekent edelste, voor- naamste. Welnu, deze filmserie over Ned. Indie draagt dien naair met eere. Zij is ni. van hooge cultureele en documen taire waarde en van een klare élémentaire schoonheid. Iridié, wordt ondatsks het feit, dat het sedert eeuwen nauw met ons land is verbon- Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Noordlaren 's av 6.30 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek v. m. 10 uur, cand. Kolman. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert v. m. 10 uur ds. Gerrits. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Greeven. Slochteren v. m. 9.30 uur ds. Kwint. Schildwolde n. m. 6.30 uur, ds. Siega. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Siddeburen v. m. 9.30 uur (coll.) en 's av. 7 uur, ds. De Vries. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, dr. Sevenster. Zuidbroek v.m. 9.30 uur, ds. J. Sevenster, emer. pred. te Epe. Doopsgez. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Gem. Sappemeer v. m. 9.30 uur, en n. m. 5 uur, ds. W. Tom. Foxham v. m. 10 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ter bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Hellendoorn. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer A. Faber van Veen dam 's av. 8 uur, Jeugddienst. den en daarmee feitelijk één geheel vormt, over het algemeen slecht gekend en daarom is het toe te juichen, dat „Het Plaatselijk Nut" op deze wijze de kennis onzer koloniën op agrarisch, commericieel, indus- trieel en Ahnografisch gebied wil verrijken. Heel de over- weldigende weelde van het tropische landschap, ontzag- wekkendenatuurkrachten, oude verfijnde cultuur, godsdienstige plechtigheden, dansen, bar- baarsche gebruiken, zelfs de gigantische kracht van de uit- barsting van de Krakatau, op- genomen op 300 M. afstand enz. enz. komen op het doek. Wie maar eenigszins tijd heeft, verzuime niet deze Maha- cyclus, een wondergreep uit Indie en het Indische Ieven, waarover Indie-kenners, geleer- den en de geheele Pers vol grooten lof zijn, te bezoeken. Men raadplege de desbetref- fende annonce. Voor een breede schare van menschen is 't tôt nog toe regel geweest, dat zij arm zouden zijn, als zij eenmaal oud zijn geworden. Hoe lang nog Dat hangt mede af van den „broeder" en broeders zijn wij allen. Plaatselijk Nieuws Sappemeer. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Haven, is met ingang van 1 Maart be- noemd tôt hoofd der school te Amsterdam. De afdeeling Sappemeer van den Bond, voor Staatspen- sionneering houdt Maandag a.s. inhethotel-Struvé (Beereboom) een feestelijken propaganda- avond. Het programma ziet er aanlokkelijk uit. Als spreker treedt de heer Thijssens op, wiens naam reeds lang een goeden klank heeft en aan wiens bezielend woord het voor een goed deel is te danken, dat de provincie Groningen met haar plm. 20.000 leden in ons land aan de spits staat. Dan voert „Vondel" „De schaduw van 't verleden op." Deze rederijkerskamer aan te bevelen zou vrijwel gelijk zijn aan water te dragen in de zee. Haar naam en eveneens die van den spreker waarborgen een mooien avond. Tôt een bezoek wekken wij gaarne op en vra gen verder de aandacht voor de desbetreffende advertentie in dit nummer. Onze vroegere plaats genoot de heer L. Alons, slaagde gistermiddag aan de Uuniver- siteit te Groningen voor het candidaatsexamen in de God- geleerdheid. Hoogezand. Gaarne ver- wijzen wij op verzoek naar een advertentie in dit nummer van de afdeeling Hoogezand van den Bond voor Staatspension- neering, waarin wordt gemeld dat de verkoop van voorrechts- kaarten voor de a.s. feestelijke propagandaavond voor leden en voor hen, die zich alsnog als lid opgeven, heden, Zater- dag eindigt. Ten overstaan van No- taris Hoogenboom werd gister avond, ten verzoeke van de Fam. J. H. DE WIT, publiek verkocht 1. Eene dubbele behuizing, met erf en tuin, staande en ge- legen aan de Kielsterstraat no.'s 38 en 40 te Hoogezand, met een frontbreedte van ongeveer 16 Meter, zijnde stadsgrond 2. Eene Winkelbehuizing met aparté Schuur, Erf en Tuin, staande en gelegen aan de Kielsterstraat no. 42 aldaar, met een frontbreedte van on geveer 9 Meter, zijnde stads grond, te samen voor f7780.- aan den Heer J. H. de Wit, te Hoogezand. Woensdagavond j.l. trad in het hôtel Faber, alhier, voor een uitverkochte zaal „Avro's Bonté trein," op. Een afwisse- lend, uitstekend verzorgd pro gramma, bracht de aanwezigen direct in een goeie stemming. De heer De Clerq, sprak nog een propagandawoord en kon- digde metéén aan daar er zoovelen werden teleurgesteld dat nog een tweede „Avro's Bonté trein" avond zal worden gegeven in Maart a.s. Namens het Avrocomité en den heer Faber werden aan de dames Nina Dolce en Tini Marvon, bloemen aangeboden. Het publiek heeft ten voile genoten van het gegevene, te oordeelen naar het aanhoudend applaus. Een gezellig bal be- sloot deze bijzonderleukeavond. In zijn zitting van Don- derdag j.l., heeft de raad be sloten. 1. tôt verhooging van de salarissen vrn de ambtenaren bij het bureau van werkver- schaffing en steunverleening, de heeren Nijlaan, Broekema en Gelling met f. 200.— en te bepalen op resp. f. 1400.— f. 1240en f. 1240.per jaar, met ingang van 1 Jan. 1938; 2. toekenning van een gra- tificatie over 1937 aan de heeren Broekema en Gelling, voor ie der groot f. 150.— 3. tôt vaststelling van het sa- laris van den 3en ambtenaar, den heer T. J. Braamhorst. op f 780.— per jaar 4. tôt het verleenen van een vergoeding van f 50, voor noodzakelijk verrichte werk- zaamheden aan den volontair G. Huizinga. Bovendien tôt verhooging van het salaris ad. f 195.— per jaar van den heer A. Bal- lema, belast met de bediening der draaibrug in den Parallel- weg bij het spoor, met f 52.- per jaar. advertentieen! J. SCHOEMAKER RziË ea P. A. OKKEN,* hebben de eer U, mede namens wederzijdsche Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrek- king zal plaats vinden te Sappemeer op Woensslag 16 Maart a.s. des namiddags 3 uur. Zaandam, Dr.Roggertspad 11 Sappemeer, Noorderstr. 155 Februari 1938. Toekomstig adres: Frans Halsstraat 64. Zaandam. t Heden overleed, zacnt en kalm, na een Iangdurig geduldig gedragen lijden, meermalen gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, onze geliefde Doch- ter, Zuster, Behuwdzuster en Tante MARGARETHA GEERTRUIDA HENSEN, in den ouderdom van 53 jaar. Groningen, 16 Febr. 1938 Korreweg 46. G. HENSEN. O. Pekela C. ABELING—HENSEN, B J. ABELING. Winschoten G. FLINT—HENSEN. JOH FLINT. Martenshoek 8. HENSEN. Groningen E. VEEGER—HENSEN. W. VEEGER. Sappemeer H. HENSEN A HENSEN-POELMA. Groningen G HENSEN. Winschoten Th. GELING-HENSEN. H. GELING. Groningen R. HENSEN. M HENSEN BODEWES. De gezongen Requiëtn- Mis heeft Vrijdagmorgen plaats gehad, waama de be grafenis op de R K. Be- graafplaats te Sappemeer. 10 prima Closetrollen 25 et. 5 pak Lucifers 25 pak MAIZENA 25 bus prima Spercle- boonen 50 pond Rijst 25 w pak prima Pudding 25 Fijne versche gem. Biscuits per pond 25 3 pond nieuwe Dadels 25 Tel. 263. Sappemeer Oost. 20 mooie versche Eieren 71 cf. Waalsch* Pootboonan. te SAPPEMEER van 10-11 uur behoeft 'n kaurlga afle- varlng van Uw Waach met duur te zy'n. Vraagt U eens inlichtingen omtrent onze aflevering «geheel kastklaar". Wtj willen graag een proef- wasch voor U behandelen. Sloditerstraat 21 I I. WILDEB v'4' W: -S DOOR ZSSZKSS

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2