H. TEUBE A. ELZINGA <S ARKIE JÀNNES SLDITER J, L HÀMM1NGÂ, il Morgen 7 Augustus Kantoor Gemeente- Ontvanger Gesloten. van 8 Au3.t,m. 23 Aug.'38 Nog 7 dagen ruimen wij op. Dressoirs - Tbeemenbels en Tafels WOLTERS Thuringer Bloedworst POL's Slagerijen touringcarre Het HOEFUZER waiiborgt de prima kwaiiteit p. V. D1JKEN - Advertentie's Stids-, land- m Uianhurin Gesloten MAANDAG8 AUGUSTUS Crapauds en Faateullgarnltnren Voor reclame Ook ap gemakkelijke betalingsvaorwaarden. Voor do Inmaak S Hoogezand. maakt hiermede bekend dat hunne zaken den geheelen dag Gesloten zi|n. Ook eenige Eng. Garnituren bij een oud en vertrouwd adres We hebben nog groote voorraden Concurreerende prljzen Levert heden voor 25 cent. vana MeubelmakerlJ Stc 52E&Ki Vakkundig en bit Benes' Tarwebloem Benes' Boekweitemeel Benes' Zelfr. Bakmeel Benes' Boekweitegort Q(z Benes' Havermout ba Advertentles Dorpitnat 3 tiel-Windswnr I DE GROEVE la. Ringrijderij vaor Heiren 2a. Riaoriidarij vaor Daaos Ss. Kinderspelen HET KANTOOR Meubelkoopjes JONGELUI, 10 et. half pond. Koopt Uw Noorderstr. 114, Sappemeer. S Voor de warme dagen: in aile m it 56 Op diverse dagen in Juli/Augustus zljn AL onze beschikbare wagens BESPROKEN ZEGT U DIT I NIET ALLES Men wende zich met event. aanvragen kantoor HOOGEZAND of tôt het Kantoo boven de Wachtkamer. Voor individueele reizen wende r Noord Nederl. Tour.ver. GRONINGEN, voor reisjes naar Bergen aan Zee, Ape iste ELECTRISCHI Gedipiomeerd Behanger en S Bekleedlng Zuldsrstraat 134 van VRAAGT NOG HEDEN UWE Spaart de bons voor Geschenken. voor dit blad moeten ultarll|k Dondar- dag'a 's avonds 6 uur van De Groeve en Om- streken in mijn bezit zijn Winkelier De Groeve D 35 voor dit blad worden aangenomen door Jane was double bij een groote Amerikaansche filmmaatschappij en sedeit twee jaar wachtte zij op haar groote chance. Helaas de chance van een double is dikwijls die van een roemloozen dood Tôt nu toe had ze er bi] haar ge vaarlijke toeren het leven aigebracht, hoewel ze heel vaak gewond was geweest. Enkel, het moge vreemd en onwaarschijnlijk klinken, enkel zwem- men kon ze niet. Oelukkig had ze tôt nog toe geen roi gehad, waar water bij te pas kwam, want ze had een onverklaarbaren angst voor water. Zij verrichte landtoeren, nu eens moest ze boven een afgrond hangen aan een rafelig touw, dan weer op een in voile vaart zijnde locomotief springen of op een ongezadeld paard een wilde achtervolging beginnen. Ze had niet altijd werk, ook al omdat ze niet kon of wilde zwem- men en daardoor kwam het, dat ze soms erg arm was, want de sterren worden dik betaald voor het werk dat de double doet. Doch nu had ze een opdracht gekregen, de eerste régisseur, die de film maakte, waarin de beroemde miss Viola optrad, had haar geschreven. Een heel kortbriefje; „Kom vanavond om tien uur in de studio." Maar de tweede régisseur had er een paar woorden onder getypt- „Houd moed, ik ga mee," stond er en dan zi]n naam. .Bill Smith." Bill was altijd aardig en voorkomend voor de kleine, slanke schuchtere Jane, hij had haar altijd vooruitgeholpen. Huisvrouwen. Nederl. Vereen. van Afd. H.S. Zonnebrand. „Dit is weer de tijd, dat velen—aangelokt door de komende lente—naar buiten gaan en liefst met zoo weinig kleeren aan als maar mogelijk is. Immers „Het is zoo goed zich te harden en de zon is zoo gezond." Hoe bruiner, hoe mooier en hoe grooter stuk van het huidoppervlak bruin ls, des te meer gezôndheid en reservekracht men meent te h|bben opgedaan. Deze mee- ning is echter onjuist en ze verleidt velen tôt het doen van dingen, die voor de gezônd heid schadelijk zijn. Dat de zon geneesmiddel is, zal nie- mand ontkennen. Finsen heeft er met de behandeling van lupuslijders de groote waarde van bewezen. Dat de zon een krachtig geneesmiddel is en in de lente het sterkst tverkt, wiaîen onze grootouders al, die juist in de lente de gor- dijneu stevig sloten, omdat anders meubels en tapijten ver- kleurden. De geneeskracht van de zon schuilt hoofdzakelijk in de ultra-violette stralen, die haar licht bevat. In de lente nu, als het mooie weer ons naar bui ten lokt, zijn deze stralen in het grootste aantal aanwezig. Wanneer men van z^n dok- ter een sterkwerkend genees middel krljgt, dat met druppels tegelijk moet worden ingeno- men, zal men de druppels zorgvuldig tellen en de klaar- gemaakte hoeveelheid liever weggooien dan innemen, indien men vermoedt, dat men zich heeft verteld. Geheel anders handelt men met het zonlicht. Zooveel mogelijk stelt men in de eerste zonnedagen zijn lichaam aan de inwerking der stralen bloot. Een gevolg is, dat na de eerste zonnedag aile doktoren elkaar weten te ver- tellen van de vele gevallen van zonnebrand, die zij te behandelen hebben gekregen. Roode, verbrande en pijnlijke huid. stijve ledematen en soms een aandoening aan de nieren zijn het gevolg. Onze huid is een voor het leven onmisbaar orgaan. Indien een zesde deel buiten werking gesteld wordt, b.v. door verbranding, komt ons leven in ernstig gevaar. De verbranding door de zon kan zijn van de eerste graad, waarbij alleen roodheid van de huid optreedt, zij kan echter ook zijn van de tweeds graad, waarbij blaren ontstaan. Het gevaarlijke van zonnebrand is, dat de gevolgen niet dade lijk merkbaar zijn maar pas later ondervonden worden. Tôt slot een enkel waarschu- wend voorbeeld. Twee vrien- den gingen op de eerste mooie lentedag zwemmen in ^e. Na- dat ze een tijdlang in het wa ter hadden vertoefd, begaven ze zich in hun zwempakken naar het strand, legden zich d nr te 'u«*en en slieren in, n nuiijk m di telle zon. Na eenige uren werden zij wakker doch waren zoo stijf, dat ze niet van hun plaats konden komen. Goede hulp zorgde ervoor, dat zij dadelijk in een ziekenhuis werden op- genomen, waar zij echter in de loop van de nacht overle den. Laat het genot van een mooie lentedag niet overscha- duwd worden door een pijn lijke en gevaarlijke zonnebrand. Dit artikel is geschreven door Dr Joh. van Vent voor ons orgaan. Officiels Mededellng. „KWIEK" a.s. Zondag 14 Aug. spelen Kwiek I en II te Winschoten tegen 2 W V.V. elftallen. 's Avonds soirée. Leden, sup porters of dames die de reis wensen mee te maken moeten zich uiterlijk Dinsdagavond 9 uur opgeven bij ondergeteken- de. Reiskosten 40 et. p. p. Dinsdagavond vergadering elftalcomm. ten huize van J. W. Koeneman. Bezorgt nog deze week de pasfoto's bij ondergetekende. De Secretaris. 8.B.O. Vanavond hait zeven vertrek per fiets om een propaganda wedstrijd te spelen in Wester- broek. Morgen om kwart na een vertrek per fiets naar Uni. De Secretaris. Officleele Publlcatlën. Gevonden voorwerpen. Een bril Een aanzetslinger van auto Een hoeveelheid rietsuiker- siroop. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. HINDERWET Burgemeesteren Wethouders der gemeente Hoogezand, Gelezen het adres van de N. V. Cartonfabrieik Beukema en Co. te Hoogezand, waarbij onder overlegging der vereisch- te stukken om vergunning verzocht wordt voor het uit- breiden van het cartonmachine- gebouw door het oprichten van een nieuw gedeelte, het- welk zal dienen voor de aan- drijving van de snijmachine, rolmachine en tellermessen, waarvan het drijfwerk een onderde el is van het drijf werk in de reeds bestaande gebouwen, gelegen op het perceel aan het Winschoterdiep kadastraal bekend als gemeente Hoogezand, sectie K no. 2573 overwegende, dat aan het bepaalde in de artt. 6, 6 bis, 7 en 7 bis, le lid, 2e zinsnede der Hinderwet is voldaan dat blijkens het proces-ver- baal van het voorgevallene ter zitting, gehopden ter voldoe- ning aan artikel 7 der Hinder wet niemand is verschenen en tegen het uitbreiden van voormelde inrichting geen be- zwaren zijn ingebracht gezien de berichten van den inspecteur, hoofd van het 9e district der arbeidsinspectie te Groningen gelet op de Hinderwet; Besluiten: 1. aan de N.V. Cartonfabriek Beukema en Co. voomoetnd en hare rechtverkrijgenden ver gunning te verleenen tôt het uitbreiden van het cartonma- chinegebouw door het oprich ten van een nieuw gedeelte, hetwelk zal dienen voor de aandrijving van de snijmachine, rolmachine en tellermessen, waarvan het drijfwerk een onderdeel is van het drijfwerk in de reeds bestaande gebou wen, gelegen p het perceel aan het Winschotordiep, kada straal bekend als gemeente Hoogezand, sectie K no 2573 overeenkomstig de hieraan ge- hechte vanwege deze vergade ring gewaarmerkte beschrijving en plattegrondteekening en voorts onder de navolgende voorwaarderj a. de drijfwerken moeten hecht en stevig aan de constructie deelen van het gebouw wor den bevestigd b. de machines moeten op vanuit den vasten grond opgetrokken gemetselde fun- deeringsstiepen worden ge- plaatst 2. te bepalen, dat de inrichting vôltooid en in werking moet zjjn gebracht vddr of op 1 October 1938. Aldus gedaan te Hoogezand op 5 Augustus 1938. Burgemeester en wethou ders voornoemd J. Tuin, burgemeester. G. Zwiers, secretaris. burgerliTkeiT^tand SAPPEMEER 29 Juli-4 Aug. Geboren Lambertus Hin- derikus, z. v. Bernardus Jose- phus Bnrtewes en van Barbera Maigaretha Bend na Kioun, wonende te Hoogezand Cor- nelsje Bertha, d. v. Jan Pieter Kammer en van Betje Spithorst; Tecla Johanna, d. v. Johannes Hermannus Kerkdijk en van Joanna Harmana Kerdijk Tineke Femmina, d. v. Wilko Schut en van Alida Grietje Reinek, geboren te Groningan Ondertrouwd Daniel Dost, oud 26 j. van Hoogezand en Maria Pot, 25 j. van Sappe- meer; Ooldert Meijer, oud 21 j. van Hoogezand en Aaltje Huizing, oud 22 j. van Sappe- meer. HOOGEZAND 29 Juli-4 Aug. Geboren Redmer z.v. Geert van Dijken en van Wiepke Sander, te Foxholsterbosch Engel z. v. Berend Kremer en van Jantje Nieuw Beerta, te Hoogezand Johanna Josephina d. v. Lukas Rijnvis en van Stientje de Groot. Ondertrouwd Hendrik Hulst, 21 jaren te Kolham en Grietje Nieboer, oud 18 jaren te Foxhol Dirk Mulder, 20 jaren te Kropswolde en Aaltje Steen, 18 jaren te Westerbroek Harm Bieze, 28 jaren te Hoo gezand en Janke Kater, 23 jaren, te Wilsum. Gehuwd Jan Anthonie van Bergen, 28 jaren, te Eindhoven en Jantina Bekius, 26 jaren te Hoogezand. Overleden Derk Steen, echtgenoot van Stijntje Mik, wonende te Westerbroek, oud 49 jaren. SLOCHTEREN 28 Juii-3 Aug. Geboren Jantje, d. v. K. v.d. Veen en G. de Jonge, Slochteren AlberdinaHarmina, d.v. H. Hartog en J. K. Gan- zeveld, Kolham Geertje, d.v. I v.d. Deen en H. van Til, Schildwolde Elisabeth Antje, d. v. K. Haan en C. A. Schuit, Siddeburen Aafkeliene Bou- wine, d. v. J. H Rozema en E. Dijkema, Harkstede. Ondertrouwd H. Eenjes, Hoogezand en E. Kempinga, Slochteren. Getrouwd D. Walma, 24 j., Siddeburen en E. van Dam, 22 j., Siddeburen. Overleden Jan Veenkamp, oud 86 j., echtgen. v. H. Koning, Slochteren. "RHËDmBÊUKTEN~~" ZONDAG, 7 Aug. 1938. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst. Sappemeer geen dienst. Kielwindeweer: geen dienst. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert v. m. 10 uur, ds. Gerrits. Kolham v. m. 10 uur, ds. Greeven. Sloohteren n. m. 6.30 uur, (o-t.) ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, (herd.) ds. Siega. (kerkkoor coll.) Hélium n.m. 6.30 uur (o.t.) ds. De Vries. Siddeburen v.m. 9.30 uur, (o.t.) ds. De Vries. Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. van Swigchum. Zuidbroek: geen dienst. Doopsgez. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur, Mevr. H. Dufour-van Hall, Doopsger. proponente uit Vel- sen. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur; cand. D. C. Tiemens hulppred. Wildervank, en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur, en n.m 5 uur de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Leger des Heils Hoogezand v. Royenstr. 26 v. m. 10 uur, Heiliging Samen- komst; n. m. 2 uur, Zondag- 1 school n.m. 6t/s u., Openl. bij het Gemeentehuis 's av. 8 uur, Verlossings Samenkomst. Leid- sters Kap.e I. J. Kamperman en Brig de Jong. Thans is het devies „Voor- uit naar de 100.000 leden. Vooruit naar een menschelijke en Christelijke verzorging van al onze ouden van dagen." Helpt allen mee, voor wie naastenlietde geen holle klank is. Plaatselijk Nieuws Zomerfeest Westerbroek. Sappemeer. Gaarne vestigen wij de aandacht op de zomer- feesten, die heden Zaterdag en morgen in Westerbroek worden gehouden. Zoo staan er voor den eersten dag be- langrijke korfbalwedstrijden op het programma en voor den tweeden kinderspelen en volksspelen o. a. een hardloo- pen met hindernissen van mannen om geldprijzen. Dat kunnen voor Wester broek e. o. een paar gezellige dagen worden. De vorige Zaterdag 30 Juli, stond in een advertentie van den heer J. J. v. d. Reijd, alhier, Brilmonturen geheel overtrokken, ook de veeren, I reeds vanaf f 1.25. Dit moest zijn f 1.75. De heer A. Raspe, onderwijzer aan de Ooster- school, alhier, is te Utrecht geslaagd voor acte Engelsch l.o. Op de Noordelijke Klompenkeuring en- beurs in het concerthuis te Groningen is o.m. een médaillé toege- kend aan E. Staal, alhier, en een diploma, le prijs, aan H. Vonk, alhier. Eenzelfde on- derscheiding kreeg ook V. Vonk te Hoogezand. Een diploma 2e prijs ver- wierf E. Holtman te Zuidbroek. Hooqezand. Beide leer- lingen van het Instituut-Hom- mes", die deze week in Den Haag examen hebben gedaan voor Staatsexamen B (Eind- examen H.B.S.) zijn geslaagd W. E. Marring te- Hoogezand en A. F. Rotteveel te Medan. (O. I.) Door de keurmeesters van de Prov. Keuringsdiensten van waren in de provincie Groningen zijn bij de in Juli gehouden inspecties in deze gemeente de volgende partijen waren wegens verkeeren in ondeugdelijken toestand ter plaatse afgekeurd en voor men- schelijk gebruik ongeschikt gemaakt 5 L. kruidenazijn, 2l/a L. id., 4 K.G. havergort, 1 K.G. puddingpoeder, U/9 K.G. griesmeel, 2i/« K G. havermout en 1 K.G. griesmeel. Bovendien werd wegens verkoop van met water ver- valschte melk tegén een melk- veehouder-venter procesver- baal opgemaakt. Siddeburen. Door de fa, Bakker en Uildriks alhier, is bij Ged. Staten een verzoek- schrift ingediend voor een autodienst tusschen Kolham en Groningen, zoowel over Harkstede als langs het Win schoterdiep, waartegen een enorm aantal bezwaarschriften zijn ingekomen. Zoo van de Woldjerspoorwegmaatschapij, hetgemeentebestuur van Sloch teren, de Federatie Slochteren van de Landbouwvereenigin- gen, van de D.A.M., Gado en Prenger te Nieuwolda. In de zitting van Ged. Staten van deze week trachtte de heer Bakker de bezwaarschrif ten te weerleggen, terwijl en- kele indieners van bezwaar- schrif :en deze nader toelichtten. Beslissing volgt. Wenken bij warmte. Insectensteek. Den steek dadelijk uitzuigen of uitdruk- ken en daarna de plek bevoch- tigen met citroensap of geest van salmiak. Baden. Nooit verder in zee dan tôt de borst en vooral voorzichtig, als de wind van landzjjde komt. Bij de z.g. steenen pieren schuilt altijd gevaar. Kamerwarmte. Het in de kamer laten verdampen van schaleri met water brengt ver- koeling. Blootshoofdswandelen is voor ouderen af te keuren. Voor jongeren geen bezwaar, indien het hoofd maar niet te lang aan de heetezonnestralen wordt blootgesteld. Vliegenplaag. No 1 is een goede ventilatie. Vliegen, bijen en wespen zijn bang voor iedere waaiende beweging en voor tocht. tÉMen kan ze o.m. weren door het laten verdampen van een vloeistof, bestaande uit Va gram menthol, 1 gr. lavendel- olie, 3 gr. formaline op 50 gr. verdunde alcohol. Drenkelingen. Met buik op opgerold kleedingstck op den grond leggen, indien de dren- keling bewusteloos.isgeworden Vervolgens met beide handen op den rug drukken om water uit de longen te verwijderen. Vervolgens op den rug leggen en kunstmatige ademhaling toepassen. ADVERTENTIEN. Voor de vele blljken van belangstelling bij onze 50 jarige Echtmeeniging ondervonden betuigen wij onze hartelijke dank. Hoogezand, Nieuweweg 49. H. BRUGGE A. BRUQGE—Weiberq. om gezamelijke geldprijzen van f 17 50 bij genoegzame deelname. om Kunsivoorwerpen. om prjjzen. Aangifte 1 30 uur (n.t.). Voor Rijders uit de gemeente Zuid- laren en Kropswolde. Vrjj Dansen. Praektige Muziek. Zweefmolen aanwezig. J. KIELEMA J r. Bovenvermeid Kantoor is vanaf 4 tôt an mat 20 Augustus a.s. voor het pubiiek De Gemeente-Ontvanger P. HOVING. der is De O -Ontvanger: M. M. LUCIEER. Wie nog profiteeren wil van werkelijke haaste zich. Nog eenige zeer mooie Ver beneden de waarde. Combinatie van 4 Crapauds in betere uifcvoering voor bjjna de helft. Ailes varvssrdigd op olgen Stoffesrdsrlj. Nog enkele Tapijten dessins vorlg jaar. benut deze laatste week om tegen sterk gereduceerde prijs Uw|installatie te koopen HET SCHEELT ENORM. Maubelmagazijnen MARTENSHOEK ,DE CONCURRENT" SAPPEMEER. SAPPEMEER VEENDAM heeft heden aile soorten Grauwe Erwten en Capu- cyners met 3 et. per pond verlaagd. 8 pd. bruine Bonen 1 pd. mooie Allerhand 2 halfdroge Rookworsten 1 pd. lichte basterd Suiker 41/1 ons Kandiegruis 3 pd. prima Havermout 2Vb pd. witte Bonen 2llt pd. gele Bonen 3 pd. Lijnzaad 3l/t pd. zuiver Lijnmeel 2Va pd. wit Vogelzaad 2 pd. gemengd Vogelzaad 6 ons blanke Rozljntjes 10 heerlijke Pleverkoeken 6 pd. zwaar gem. Graan 5 pd. prima Ochîendvoer U/t pd. mooie Peren 8 ons blauwe Rozijntjes. 8 dl. fies Wasbenzine 2 pd. gele Kaas 1 pd. pracht Schljfjes 4 pd. mooie Rijst 3 pd. goede Nagelkaas 4i/a pd. fijn Kuikenzaad 5 pd. grof Kuikenzaad 51/! pd extra grof Kuikenzaad 31/® pd. Opfokvoer A 4 pd. Opfokvoer B 4 pd. prima Inl. Gort 1 pd. goede Koffie 6 ons gemalen Koffie 3 pd. goede Capucijners 8 Closetrollen prima 1 pd. lekkere Toffees 1 fi. beste Aspirine 8 d.L. 9 d.L. liter "S Prima geurîge Kruidenazijn A 20 22i/a 25 Zeer goede Kruidenazijn B 16 18 20 Extra sterke dubbele Azfln 18 20 22 f? 3 2. Prima lichtgele Azijn A 10 11 12 Zeer goede lichtgele Azijn B 8 9 10 a Prima blanke Azijn A 10 11 12 o o a c ce Goede blanke Azijn B 8 9 10 n a 7 B3 Aile soorten zijn zeer houdbaar en fijn van smaak. Bij 5 fies of 5 liter 10<y0 Korting. Phaff Hsrba Kruidenazijn (las 7i/* d.L 25 11.5 Cajennepeper, Sp.peper, Laurlerbladen, Dilzaad, HeleGember, Hele Nagelen, Hele w. Peper, Thijm, Majoraan, Hele Kaneel, flac. Azijn extract 30, Vanillestokjes, Vanillesuiker, Kandygruis, Citroenzuur, Wijnsteenzuur, Witte en rode Gslatine, Mosterd- zaad, Salicylzuur, Pakjes Inmaakkruiden 15. Perkament vel 10, groot 18, Penjel, Opecta. Flessen prima Limonade 15. Frambozen, Citroen, Ch. Pils. Valencia, Grenadine, Kwast, Hoefljzer Bier i/f liter 17, 19. Vraagt winkelboekje aan, ook als U de waren zelf ophaalt, het geeft U groot gerief. Verse Eieren gr. 83, m. 77, kl. 71. L. WOLTERS, SLUISKAOE, MARTENSHOEK. PJjpen G AD c DOOR ELSA KAISER. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. De Kappersvereen. jjwiel ot Motor OTTO FELIX „De Tijdgeest" w D. M 0Q CK? n h. Ci

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2