PROFITEERT £R\ DA6ELIJKS ST NIEOÏÏE KO Zijden Dames Ko SAPP1HII A. ELZINQA Electr- Het aavu Als in een spiegel Kantoor Gemeente-Ontvanger is van 15 tôt 29 Aug. Gesloten. Dr. K. BOS vanaf 13 tôt 21 Augustus afwezig. Dijtoer Ouden v. Dagen Wol- en Handwerkhois ,DeBreinaald van 13 tôt 17 Augustus WasclunaGhines Wiinps LI. BODEWES t Zn. Vraagt Schomaker s Margarine. A« 8(11» I 70 J1 doter loden) p°nd- KIPPEN 20 H»k 80 cl. P. SPAAK Wj m spitaiedknn ml SliriMitils. WOLTERS Menbelmagazilnea .DE CONCURRENT" I0ZG0 GO P. v. D1JKEN, Hoogezand SENSATIE-PRI1ZEI WEB Markt-Aanbiedingen HENSEN, A. ELZINGA ZOON, Solldd HlïïBJLII. Il Muilil d E. TEK HAVE IMBUI (intenta» M n meskant bez. Monlmain Tealnlaten, Jaia- Teakzwalpen en -Deien. Hooie elken Stamaen. TRIPLEXPLÂTEN. OOK HET LA/ MOETEN ZAl 1 Inmaakgias gratis. Nog Heden MeubelmakerlJ Si Vakkundig en b Het oude rijwielplaatjg. te Sappemeer Oogarts Westerbroek. is gesloten. tegen extra 1 a g e prijzen. per Huurboekjes kunt U Profiteren Sappemeer. Meubelmakerl] StofleerderlJ EKffi Vakkundig en billijk. leiert scherp concurreerend uit voorraad I Thans als gelieel extra re< extra tôt een Tbezoek aan oi te sporen, geven wy ondei Tegen inlevering van geven wy een paar ex in soepele, zware kwali slnitend in de nienwst in maten 9, 9l/s en voor Istis ELECTRISC Gediplomeerd Behanger en Bekleedlng Zulderstraat 134 Toen professor Wbittaing zijn stu- deervertrek binnentrad, op dat late uur uur van den avond, was bet hem als stond hlj eensklaps tegenover een spiegel. Hi] staarde, verstard en Iijk- bleek, aïs In een spiegel, doch hij wlst, toen zijn hersens weer gingen werken, dat het zijn broeder was, die daar tegenover hem stond. Ze hadden ondanks een verschil in leeftljd van vijf jaren, altfld buiten- gtwoon op elkander geleken. Er waren uit hun jeugd vele foto's overgebleven die dat bewezen. Professor Whitting had nooit verzuimd, die foto's bij passende gelegenheden te toone en dan met verstllde stem te zeggen, dat is mijn broer. Tact voile kennissen vroegen dan niet verder. Anderen, niet zoo goed op de hoogte, informeerden dan „0 hebt U een broer Dien heb ik nooit Îjezien Woont hij niet hier in het and Waarop de professor dan antwoordde met dienzelfden stillen stem „Ik weet eigenlijk niet waar hij woont- Hij is eeneen erge zwerver. „Waarna hij haastig van onderwerp veranderde, zôô haastig, dat iedereen nieuwsgierig werd en elders ging informeeren en dan kreeg Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. De zomervacantie begint al- weer op te schieten en we hopen dit najaar weer allerlei gezeilige dingen op touw te zetten. Na het succès van de cursussen Engelsch van den vorige* winter zijn we van plan cursussen Fransch, Duitsch of Engelsch voor beginnelingen en meergevorderden te organi- seeren. Eén cursus Engelsch gaat nog door van verleden jaar. Laat ieder die ervoor gevoelt mee te doen zich reeds voorloopig aanmelden bij Mevr. Beukema Hoogezand, op dat met ieders wenschen zooveel mogelijk rekening kan worden gehouden. Het is mogelijk dat bij vol- doende deelname ook een avondelubje kan worden ge- vormd. De kosten zullen evenals verleden jaar slechts f 3 tôt f 5— bedragen voor 10 lessen. Ook voor volwassen doch- ters van leden zijn deze cur sussen toegankelijk. Verder zullen naast de be- staande bridgeclubjes weer gedeeltelijk nieuwe clubjes worden gevormd. De aanmelding hiervoor kan geschieden bij de dames Schoemaker en Homan voor Sappemeer en bij de dames Boon, Post van Leggelo en Hermann voor Hoogezand met opgave of men een beginne- ling of iets gevorderde speel- ster is. Onze eerste theemiddag zal plaats hebben op 21 Septem- ber. Laten onze leden deze datum vast noteeren. Wte zich thans opgeeft als lid der Vereeniging betaalt voor 1939 slechts f 1— contributie en kan het geheele najaars- programma meemaken. Onze vereeniging blijft groei- en. Niettegenstaande wij 5 leden hebben verloren wegens vertrek telt onze Vereeniging thans 144 leden. De aanmel ding als lid kan geschieden bij aile bestuursleden. Wij herinneren onze leden eraan, dat het Steunfonds van de Vereeniging tôt bevordering d-r belangen van Tuberculose pàtienten in Nederland gaarne hun oude rijwielplaatje zal ontvangen. Mevr. Kremer Groeneveld voor Hoogezand en Mevr. Schoenmaker IJkel voor Sappemeer doen een be- roep op onze leden, om de plaatjes niet weg te gooien, doch bij hen te bezorgen. Officiel© Mededeling. .KWIEK" Programma voor morgen W.V.V. IV—Kwiek 11 2.30 u. W.V.V. II—Kwiek I 3 30 u. Opstelling Kwiek I: H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. D. Bakker, G. Heller, M. Nagengast. B. Wilbrink. G. Boekholt, B. Deiman, B. Scholte Jr. J. Kerstholt. Opstelling Kwiek II J. Bakker. H. Clobus, J. Duurkens, B- Kleine, (aanv.) J. Gibcus, N. Nagengast Jr. N. Mulder, Chr. Meijer, W. Gibcus, L. Mulder, G. Scholte. Wijzigingen voorbehouden. Res. Th. Limberger, P. Dei man, J. Veerkamp en H. Scho- maker. Bericht van verhindering voor hedenavond 9 uur bij H. Ronde of G Ruding. Vertrek per trein om 1.20 u. vanaf station H.—S- Fietsen kunnen in 't station gratis worden gestald. Vriendelijk verzoeken wij de spelers en deelnemers(ster) om uitelijk 10 min. over èèn in 't station aanwezig te zijn, om tijdig de kaarten in ontvangst te nemen. We rekenen op Uw voile medewerking in dezen, omdat het ondoenlijk is 35 kaarten in 2 of 3 min. af te stempelen. Weest dus op tijd. Boterham meenemen. Maandagavond geen training. De Secretaris. Offlcleele Publleatlën. Gevonden voorwerpen. Een ring met sleutels Autovelg met band Een mes Een dop van een radiateur Drie melkbussen. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND. "sÂPPEMEER 5 11 Aug. Geboren Grietje, d. v. Anjo van der Meij en van Eizina Balkema Hindrikus Joannes, z. v. Hindrikus Joan- nes Gibcus en van Margaretha Gezina Steenhuis Willem z. v. Eggo van Koldam en van Bernardina Strootman, wonen- de te Scheemda; Alida, d. v. Stoffer Hoven en van Aaltje Wijsbeek, geboren te Gronin- gen. Ondertrouwd Hinderikus Heije van Iddekinge, oud 31 j. en Fokkiene Fenna Noor, oud 27 j., beiden van Sappe meer. HOOGEZAND 5-11 Aug. Geboren Menje, d. v. Reinder Bakema en Harmina Jant. Wierenga, te Martenshoek Gerhardus, z. v. Jakob Holman en Grietje Fluks, Hoogezand. Ondertrouwd Andries Jan Poppo Steegstra, van Amster dam, onl. te Leeuwarden, en Aaltje de Lange, van Kiel, Hgz. Jan Bruining, van Glim- men, gem. Haren, en Hindre- kien Kleine, van Westerbroek. Getrouwd Derk Rubingh, en Annechien Ketelaar Pieter Sypkes en Doewine H. Dou- wes. Overleden Klaas Klunder, oud 65 jaren, laatst echtgen. van Jantje Olthoff. SLOCHTEREN 4-10 Aug. Geboren Trijntje, d. v. F. Homan en H. Noordman, Schildwolde Meint Hendrik, z. v. H. Mulder en A. Buiten- kamp, Slochteren Derk, z. v. J. Maatjes en E. Hartman, Kolham Gretha Aukelina, d. v. J. J.' Doornbos en T. J. Wiersema, Schildwolde. Ondertrouwd H Timmer- man, 25 j. Scharmer en T. Jost, 22 j. Scharmer; E. van Tholen, 34 j., Siddeburen en H. Smit, 24 j., Siddeburen. Getrouwd A. B. v. d. Veen, 30 j., Harlingen en E. v. Del- den, 28 j. Kolham H. H. Schomaker, 43 j., Borgweg en J. Klok, 34 j., Borgweg. Overleden Jan Klimp, oud 71 j., echtgen. v. B. Dijkema, Overschild Berend Pieter Winter, oud 2 mnd. z. v. J. Winter, en H. A. v. d. Schuur, Slochteren Hillegiena Magrie- ta Nap, oud 80 j. ongehuwd, Slochteren Harm Luursema. oud 70 j„ Weduwn. v. G. Harsen, Siddeburen; Jakob Boerema, oud 81 j. ongehuwd, Schildwolde. Voor staatspensioen geen geld 't Is moeilijk aan te nemen, maar toegegeven. Dan blijft nog de vraag waarom moeten de ouden van dagen, de economisch zwaksten, het kind van de rekening worden Dit is en blijft een onrecht en met aile kracht dient gestre- den om dat te bannen. ZONDAG, 14 Aug. 1938. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur, ds Schut, v. Zweeloo. Sappemeer v.m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Westerbroek 's av. 7 uur, ds. Gerrlts. Engelbert: n. m. 7 uur, ds. Fournier. Middelbert: n.m. 7.30 uur, ds. Wasch. Harkstede— Scharmer v.m. 10 uur, ds. Fournier Jr. Kolham v. m. 10 uur, de heer Schaap. Slochteren v. m. 9.30 uur, (o-t.) ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur (o.t.) ds. Politiek Siddeburen v.m. 9.30 uur, de heer La Brijn; v. m. 11 uur, Zondagschool. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Van Leeuwen. Zuidbroek: v. m. 9.30 uur, ds. Tammens. Doopsgez. Gem. Sappemeer geen dienst. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur. Leesdienst, n. m. 2.30 uur, ds. H. van den Elskamp van Hilversum. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, en n.m 5 uur de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Leger des Heils Hoogezand v. Royenstr. 26 v. m. 10 uur, Heiliging Samen- komst; n. m. 2 uur, Zondag school n.m. 6l/g u., Openl. bij het Gemeentehuis 's av. 8 uur, Verlossings Samenkomst. Leid- ster Kap.e M. Wubbeling. INGEZONDEN. M. de Rédacteur, Met deze warme dagen is het 'savonds een toer om in slaap te komen en als je dan zoo ligt te hanewaken, mar- cheeren allerlei gedachten rijp en groen, door je brein. Zoo hielden ze kort geleden stil bij het programma van de jubileumfeesten. En onwille- keurig vroeg ik me af, of dit niet met een aardig nummer konden worden uitgebreid. Toen kreeg ik een visioen. Ik zag een optocht van aile booten van het Zuidlaardermeer, kleine en groote en ze zijn vele tegenwoordigaile keurlg opgetuigd en gepavoiseerd, getrokken door een motorboot het Winschoterdiep in de beide gemeenten passeeren. Vroolijke inuziek klonk op en een groote juichende menigte begeleidde den stoet. Het was ailes prachtig en het was iets nieuws. Daarom vertel ik er van. 't Ideé is groen,- ik weet het- maar gaarne vertrouw ik het aan de menschen van de zeilsport toe om het zoo mo gelijk, te doen rijpen. U, mijn- heer de redateur, danken voor de plaatsing. H. F. Ook de Jeugd van Hooge- zand-Sappemeer brengt hulde «an H. M. de Koningln. Zooals bekend, bestaat er het plan, om ook te Hooge- zand-Sappemeer het a.s. 40 jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin door de gezamelijk jeugdvereenigingen op grootsche wijze te vieren. Dat dit werkelljk iets bljzon- ders kan worden, blijkt wel uit de gegevens, dat het voor loopig comité ons verstrekte. Om de plannen echter defini- tief vast te stellen en het doel, dat zoo mogelijk aile Jeugd en andere vereenigingen als voetbalver.,Gymnastiekver. enz aan deze Hulde kunnen deel- nemen, wordt verwezen naar het advertentie in dit nummer van de vergadering op a.s, Maandag, waar het voorloopig comité hoopt, dat aile veree nigingen in Hoogezand-Sappe- meer zullen zijn vertegenwoor- digd. Het is zeker met de medewerking van aile vereeni gingen mogelijk, de groote plannen, die bestaan en die zich over meerdere dagen uitstrekken, uit te voeren. Zoo als bekend, is het voorloopig secretaritaat gevestigd bij Jac. N. Pronk, Stationsstr. 53, Sappemeer. Nu het oude rijwielplaatje Voor de fiets heeft afgedaan, Fietsers vraag ik Uw attende Hebt gij het verzoek verstaan 'tOude plaatje op te zenden Naar het ij'vrig comité Dat zich taak stelt te bestrijden 's Menschen' slooper T. B. C. Denk nu niet Zoo'n enkel [plaatje, Wat geeft dat nu min of meer", Smijt het ook niet onnadenkend In een la of hoekje neer, Want gij weet toch Kleine [droppels Vormen saam de groote zee," En Uw plaatjes met elkander Grooten steun voor 'tcomité! Fietsers, fietsers, oud en jongen Allen zonder onderscheid, Om tôt 't goede mee te werken Zijt gij wis aanstonds bereid. Zendt dus dra het afgedankte Plaatje aan het comité. Helpt zoodoende mee tôt zege Op den vljand T. B. C. L. W. de Groot. Plaatselljk Nieuws. Sappemeer. Door den heer H. Staal te Sappemeer werd op de te Groningen gehouden tentoonstelling van klompen, het hoogst aantal punten be- haald, van aile inzenders uit Nederland. Waardoor hem dan ook de hoogste onderscheiding te beuit viel. De heer B. Fledderman, alhier, is geslaagd voor Eng. handelscorrespondentie. Bij het den 20 Juli j.l. te Groningen gehouden exa men vanwege de Kon. Erk. Algemeene Stenografen Bond slaagde o.m. voor het snel- heidsdiploma A Machine- schrijven Tienvinger-systeem (Typist) den heer J. M. Bos te Kolham (Nieuwelaan). Hij ontving zijn opleiding aan het Instituut Boelkes, de erkende school voor sténo, typen etc. alhier. Hoogezand. De fllmavond voor de ouden van dagen, een vervolg op den autotocht, is voorloopig vastgesteld op 26 Oct. a.s. De heeren G. Zwiers, secretaris en de heer J. M. Huizing, commies, hopen op 21 Aug. den dag te herdenken, waarop ze voor 45 jaren ter gemeentesecretarie hun loop- baan zijn begonnen. Op 24 Aug. herdenkt de heer D. Streuper zijn 30 jarig ju- bileum als brugwachter. Het bouwen van een winkelwoonhuis aan de Hoofdstraat, alhier, ter ver vanging van het afgebrande pand, ten verzoeke van den heer W. Spakman en onder architectuur van den heer G. J. Wichertjes te Sappemeer is thans gegund aan F. Menge- doth te Noordbroek voer f7198 en de lood- en zinkwerken aan J. Groenewoud en Zn, alhier, voor f.355. Op Maandag a.s. zullen de werkzaamheden ter ver- breeding en verbetering van den Kielsterachterweg, in werk- verschaffing uit te voeren door Snitjer te Schildwolde, aanne- mer, eindelijk een aanvang nemen. Kielwindeweer. De heer J. Mellink te Foxhol heeft zijn dubbele behuizing staande alhier, onderhands verkocht aan den heer H. Meijer, alhier. Kolham. De tweedaagsche feesten, die de heer H Braam hier elken zomer organiseert, hebben zich in den loop der jaren in een klimmende be- langstelling mogen verheugen. Wat ze hebben verdiend want ook de omvang der feestelijkheden neemt elk jaar toe. Heden, Zaterdag, is het weer zoo ver en vooral de jeugd, die bij de samenstelling van het programma rijkelijk wordt bedacht, spitst zich reeds op de genietingen, die staan te wachten. Natuurlijk zijn dat de kermisvermakelijkheden, maar vooral ook de kinder- spelen, die den eersten dag te 6.30 uur een aanvang nemen. De tweede dag is voor de ouderen. Dan is er niet alleen een ringrijderij per fiets, doch eveneens een motorrijden met hindernissen, telkens om flinke geldprijzen. Onnoodig te zeggen, dat er hezorge is voor goede muziek en dat er naar hartelust kan worden gedanst, waatvoor ruimschoots gelegenheid wordt geboden in de groote nieuw gebouwpe zaal, welke er keurig uitziet Een bijzondere attrac- tie is Zaterdagavond de be- kende de tenorzanger Henk Vegter. Dit ziet er ailes veel- belovend uit. Nu nog goed weer en het kan niet anders, of Kolham gaat een paar drukke,prettigedagen tegemoet Wat we hopen en wat wij den heer Braam, die geen moeite of kosten heeft ge- spaard, gaarne toewenschen. ADVERTENTIEN. De Gem. Ontvanger, H. VIENING. Eeereplein 16a, Groningen Bespreking hierover op MAANDAG 15 Augustus 's avonds om 8 uur in de school. ALLEN WELKOM De Commissie. Noorderstr. 53, Sappemeer en MARTENSHOEK [Tel. 48 2 L. fl. Spuit 12l/a et. 2 L. fl. Limonade 25 2 fl. Yalencia 70 Va L Bier vanaf 16 Jenever en Brandewijn Inmaakwijn p. L. 60 et. Roode zoete Wijn vanaf 55 et. p- L. Likeur per. fl. 40 et. 3 pd. Pruimen 25 et. 2 pd. Pruimedanten 30 et. 1 pd. Schljfappels 15 et. 1 pd. Abrikozen 25 et. 1 pd. Peren 18 et. 2 pot Mosterd z. pot 15 et. Tutti Frutti vanaf 25 et. pd 2 fl. Amoniak 25 et. 3 fl. Azljn eerste soort 25 et. 2 fl. Blanke Azijn 25 et. Kruidenazijn vanaf 25 et. p. L. p. fl. 20 et. Azljnessence, Citroenzuur. 4 pakjes Van. Suiker 10 et. 6 Vliegenvangers 10 et. 2 buisjes Hoofdpijntabl. 25 et. 2 pk. Champo 25 et. Dovi geiijk aan Ait 1/i L. 45 et, Incectenpompen 35 et. Aardappeldopjes en Manden. Versche Eieren. Vraagt Jumbo-artikelen. Hoogezand. De volgende week panklaar per pond 30 et. Prima Edammer Kaas 18 et. per pond. Stationstr. 80, Sappemeer fsij. aankoojz pari 10 p eea c^ratis. ToejercW's TJzvt hou/cUC T. K. Kremer, Sappemeer. Onze prima gegarandeerde V* 3U zyn goedkoop. 1 ll/s 2 L. 12 13 14 16 17 et. B!j 10 glazsn 1 gratis. MARTENSHOEK SAPPEMEER. Ook ket ALLER LAATSTE gaat tegen waaronder aile zuiver WOLLEN MOUSELINES voor 25 cent. Heden ook nog abnormale goedkope Istlt ELECTRISCHE Gediplomeerd Behanger en Stoffeerder. Bekleedlng Zulderstraat 134 SAPPEMEER. 49 et. hens: DOOR Fergus Trent. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. Biltnfiordijneo

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2