8, 9, 10 en 1 ERDAGMIDDAG GROOT K Voor B. e u. Oranje-feesten SIERÂAD Tan HOLLE, LE Hoogezand. I. TEUBEN AID (larteisfcMk) TiL 75 bez. Monlmain Teakplaten, reakzvalpen en -Men. Bote eiken Stammen. TUPiEXPUTKM. is 't g glimlacht. Vereen. ter bevordering van de Kinderzang „Het Zangersvolkje" Aangifte van nienve Leerlingen Hôtel „STRUVE Cor van der Lugt e.a. Ko Arooldi e.a. Rika Hopper e.a. Frits Kirsch e a. OPENING iLOOT, Stationsstr. 15, JZEB waarboret na kwaliteit Ba J. J. J. J. 1 tôt uiterlijk Woensdag 21 Sept., Abonnements- Voorstelllngen arwebloem oekweitemeel elfr. BiAkmeel oekweitegort B Meel avermout bakt bâter vanaf 13 cent. :p concnrreerend uit Yoorraad RIJÏ iATERDAGMIDDAG 2 uur, van de nieuwe zaak UMERIËN, BYOUTERIËN, TOILET-ARTIKELEN, DERWAREN, als Tasschen, Koffers, enz. RDEWERK, Vazen, Kannen, Sierpotten enz. fd tôt een bezoek uitnoodigend, iak Oostorpark, Sappemeer. RIDÎ F hebben een pracht collectie QOUDEN 3EN, COLLIERS, HANQERS, ARM- 'DEN enz. enz. .NGS L E P E L S Regeerings-jubileum zilyer f 1.75, verzilverd f 0.65. van NOG HEDEN UWE WINKELIER ions voor Geschenken. in aile modellen en prijzen at 56 SAPPEMEER. P I van j GRC Prima w mod Noorders IOR SATOS. iv iderlijke mengeling ondering in de stem vendde het hoofd langeduide ricbting. irinses Letwaroff. f als gefascineerd, schijning. Er was in deze vorstelijke kon ni t precies is. Zij was zonder >ol, hoewel het haar Ma eenige oogen- te begrijpen, wat 1 bij den eersten Russische schoon renlijks gaf. Het i zijn. artdurend, hoewel :at, op een bank hilder(jen, die ze was vol in de mondain publiek vaartusschen ook lens hun noncba- len. lar buiten gaan, ik en verlieten het wderobe was 200 moesten wachten, g stond^n zagen :ren. Zij groette sloeg een mantel ï-voornsam cos- oed op, waaraan restigd, die haar m. Men zag echter nog altijd den glimlach, ais vastge- vroren om de f^jne Iippen. Een vreemde vrouw, zei de jongeman die tevoren reeds gepeinsd had. waar- door zij zoo'n eigenaardige indruk maakte, zeker een emigrante? Ja, een van de weinige echte prin- sessen, die hier in Parfis een een- voudig stuk brood verdienen met hard werken. Zij teekent mode-modellen en werkt aan een paar kranten mee. Ze moet eens betooverend mooi zijn geweest. ja, ze is een van de meest mooie en meest tragische vrouwen die aan de Russische revolutie ailes verloren. Ze is alleen haar geheele familie werd uitgemoord. Men schoot haar man voor de oogen dood. Hfi was luitenant en waren pas getrouwd achttien was ze. Dat is de gesehiedenis van haar glimlach, die je wel opee- vallen zal zfin, denk ik. Jnderdaadopgevallen la zelfs een zwak woord. Ik huiverde eerst en voortdurend moest ik naar die glimlachende Iippen kijken. Het was, alsof men een wassen beeld zag be- wegen, dat door één of andere kunst- matige machinatie gehee! en al een vrouw leek, doch één fout bezat om den mond een eewigen glimlach te moeten dragen. Zullen we hier op het terras koffie gaan drinken Het is bfizonder zacht weer voor September. Aannemen1 Zij dronken hun koffie. Toen zei de laatste spreker „Als het je inte- resseert, wil ik je wel vertellen, waarom zij glimlacht. Een goede vriend van haar, de oude Russische zanger Hor- moff, vertelde het mfi. Het was in de eerste weken van de revolutie. Zij was achttien en wreed gewekt uit den droom vangeluk. Het Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Onze eerste theemiddag zal plaats hebben op Woensdag 21 Sept, des namiddags om 3 uur bij Hôtel N. A. Groene- veld aan het eind van de Sta tionsstraat te Sappemeer. Mevrouw Croes—Das uit Velp zal een demonstratie ge- ven over het maken van arti- stieke Corsages, terwijl ook nog één en ander van haar werk zal worden tentoongesteld. Wanneer men de uitstekende recensies leest, die Mevrouw Croes—Das in Arnhem, Nijme- gen enz. heeft gehad, dan ge- loven wij, dat we onze leden op dezen middag iets bijzon- ders kunnen laten zien. Mevr. CroesDas is oud- hoofdverpleegster en volgde een cursus over wetenschap- pelljke huidverzorging. Hier- over wil zij ons als aanvulling van haar programma Woens dag 21 Sept, meteen het één en ander vertellen. Willen onze leden die er nog over denken mee te doen aan een cursus Fransch, Duitsch, of Engelsch zich de volgende week opgeven bij Mevr. Beukema, Hoogezand. De kosten bedragen f 3 tôt f 5 per persoon voor 10 lessen. Ook voor een avondeursus Engelsch hebben zich enkele dames aangemeld. Wij hopen dat aile cursussen zullen doorgaan, maar ver- zoeken onze leden dringend zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. i§De bridgeclubjes zullen ook worden hervat. Ook hiervoor is de aangifte open bij Mevr. Schoemaker, Boon, Hermann, Post van Leggelo en Homan. Gelegenheid tôt het inschrij- ven van nieuwe leden is bij aile bestuursleden. S.T.A.Kwiek I Kwiek II—F.V.V. 3 Kwiek adsp.—Hoogezand adsp. Maandagavond wordt de laatste veldtraining gehouden. Aanvang half 7. We hopen, dat aile leden, vooral de eerste elftalspelers, deze laatste oefe- ningen nog eens zullen mee- maken. Bij slecht weer be- spreking in de zaal. De Secretaris. D. O. S. De fietstocht voor de adspi- ranten is thans vastgesteld op a.s. Zondag 11 Sept. '38. Ver- trek9 uur precies Bonthuizer- brug. Brood en regenmantels meenemen. Er wordt op aller opkomst gerekend. Voor de kleuters op 18 Sept. Het bestuur brengt nog dank aan de leden, die voor het wel- slagenvan de optocht hebben mede gewerkt. Speciaal aan onze dappere meisjes en Da- mesgroepen. De Secretaris: H. Breurken. S.B.O. Morgen seriewedstrijden te Veendam. Vertrek per fiets halfnegen. Twaalftal ongewijzigd. Reserves: H. Willems, S. Schuurman en E. Kuiper. Zondag 18 Sept. Siol-S. B. O. 25 S. B. O.- 't Noord-Oosten. De Secretaris. Offlcleele PubHcatlën. Gevonden voorwerpen. Een kinderkniestuk (leder). Wieldop van een auto. Een mansjas. Een Parapluie. Een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. OPOgP Zo is de oorlog. Ik heb een man gekend, die in de Zuid-Afrikaanse oorlog had gevochten. Hij vertelde me, dat hij op een avond een veldgodsdienstoefening bij- woonde zei het Kamerlid McGovern in het Lagerhuis. Midden in de dienst kwam er bericht, dat de Boeren een paar kilometer verderop gods- dienstoefening hielden. On- middelijk werd de dienst ge- staakt de dominée kreeg op- dracht, er een einde aan te maken, want de troep moest op mars en den vijand aan- tasten terwijl hij ongewapend de godsdienstoefening bij- woonde. Ze trokken op, trof- fen de Boeren midden onder de preek, overvielen hen en hakten hen in de pan. Waar- na ze ongetwijfeld zijn terug- gekeerd om zelf hun gods dienstoefening voort te zetten, dankbaar dat de vijand hun in de hand was geleverd. Public Opinion. Offlclele Mededellng. .KWIEK" Programma voor morgen Kwiekadsp.-Westerbroek-adsp. 2.30 uur Kwiek 3—Hoogezand 5 4 uur Opstelling Kwiek 3. H. Schomaker. H. Clobus (aanv.) N. Nagen- gast Sr. J. Swart, N. Nagengast Jr. H. Drent. P. Helmers, H. Mulder, Th. Scheen, Th. Limberger, J. Veerkamp. res: H. Koeneman Jr. en P. Deiman. Scheidsrechter J. W. Koeneman. Kwiek adsp: F. v.d. Werff. P. Bouwman P. Draijer, Chr. Kloos, A. Mulder, W. van Hoeven. H. Roose, (aanv). J. Kleine. B. Scholtejr. F. Deiman, J. Scheen. Scheidsrechter G. Heller. Bericht van verhindering bij H. Ronde of J. Bakker, Competitie-indeling seizoen '38—'39 1B Musselkan. 2, S.T.A Kwiek, D.W.Z., Veendam 3, Rood Wit, Muntendam 3. Stadskan. 2, 3B Muntendam 4, Woldjer Boys, Hoogez. 4 H.S.C. 5, F.V.V.3, Kwiek 2, Siddeburen 2, Nieuw Buinen 3. 3C. D.W.Z. 2, Hurry Up 2, Kwiek 3, Hoogez. 5, Nieuw Buinen 4, Stadskan. 3, Veen dam 5 en A.V.V. 2. adsp. BIV H.S.C., Hoogezand, Kwiek, Zuidbroek, en Rood- Wit. H. Drent wordt verzocht morgen een pasfoto mee te brengen naar het terrein. Programma voor Zondag 18 Sept. HINDERWET Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand Gelezen het adres van de N.V. Vereenigde Petroleum Mijen Purfina Sinclair „Sin- fina" gevestigd te Rotterdam, waarbij onder overlegging der vereischte stukken om vergun- ning verzocht wordt voor het oprichten van een ondergrond- sche benzine-bewaarplaats met een bovengrondsche door handkracht bewogen aftapin- richting, op het perceel gele- gen aan den Foxholsterhoofd- weg, kadastraal bekend als gemeente Hoogezand, sectie L no. 2833; Overwegende, dat aan het bepaalde in de artt. 6 en 7 der Hinderwet is voldaan dat blijkens het proces-ver- baal van het voorgevallene ter zitting, gehouden ter vol- doeningaan art. 7 der Hinder wet niemand is verschenen en tegen het oprichten van voor- melde inrichting geen bezwa- ren zijn ingebracht; Geletopde Hinderwet; BESLUITEN 1. aan de N. V. Vereenigde Petroleum Mijen Purfina Sinclair „Sinfina," voornoemd, en hare rechtverkrijgenden ver- gunning te verleenen tôt het oprichten van een ondergrond- sche benzine-bewaarplaats met een bovengrondsche door hand- kracht bewogen aftapinrichting op het perceel gelegen aan den Foxholsterhoofdweg, kada straal bekend als gemeente Hoogezand, sectie L no. 2833, overeenkomstig de hieraan gehechte en vanwege deze vergadering gewaarmerkte be- schrijving en plattegrondtee- kening en voorts onder de voorwaarden a. dat tusschen het trottoir en de pomp een ruimte moet openblijven van minstens 2.10 M.; b. dat de slang, waaraan het uitvloeimondstuk is bevestigd, op een hoogte van minstens 2.50 M. over het trottoir moet worden geleid en wel zooda- nig, dat het verkeer niet wordt I belemmerd 2. te bepalen, dat de inrieh- ting voltooid en in werking moet zijn gebracht vôér of op den 1 December 1938. Hoogezand,26 Augustus 1938 Burgemeester en Wethouders voornoemd J. TUIN, Burgemeester. G. ZWIERS, Secretaris. Bevoegdheid tôt Stemmen bij Volmacht. Burgemeesters en Wethou ders van Hoogezand en Sap pemeer maken bekend, dat een kiezer, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd is bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming ge- woonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voor- komt, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijd- vak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stem men de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenvermelde voor waarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, wel ke kiezers bevoegd zijn bij volmacht te stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe bevoegd zijn. De aanwijzingjgeschiedt niet dan nadat de belanghebbende een daartoe strekkend met re- denen omkleed Jverzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indiening moet geschieden voor 1 Januari en niet eerder dan 1 October van het voorafgaande jaar. For- mulieren voor de bedoelde ver- zoekschriften zijn van 15 Sept, tôt en met 31 December ter gemeente-secretarie kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. De belanghebbende, die een verzoekschrift als bovenbe- doeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid gebruik wil maken, doet daar- van in persoon mededeeling ter secretarievan eenegemeente, aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar. De mededeeling kan geschieden zoodra het verzoek is inge diend, doch niet later dan een week na den dag der candi- daatstelling. Hij geeft daarbij op naam en voornamen, dagteekening en plaats van geboorte van hemzelf en van den door hem aangewezen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schriftelijke volmacht opge- maakt. De volmacht wordt door den kiezer en door den burgemeester of door den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Een afschrift van de volmacht wordt den kiezer uitgereikt. De gemachtigde moet in persoon ter secretarie van de gemeente op'welker kiezerslijst de kiezer moet voorkomen, mededeelen, dat hij de vol macht aanneemt. Van de aanneming wordt aanteekening gedaan onder het origineel der volmacht; deze aanteekening wordt door den gemachtigde en door den Burgemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Indien de aanneming niet reeds ge lijktijdig met de aanwijzing heeft plaats gevonden, geeft de Burgemeester of de door dezen aangewezen ambtenaar onverwijld van de aanwijzing kennisaan den gemachtigde met oproeping om binnenvijf dagen ter secretarie de volmacht te komen aannemen is binnen dien termijn de volmacht niet aangenomen, dan is z(j ver- vallen en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkie zing een gemachtigdeaanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aangewezen worden zij, die in de gemeente bevoegd zijn tôt het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Indien de kiezer een gemachtigde hêeft aangewezen vdôr de vaststel- ling van de kiezerslijst, en na de vaststelling dier lijst mocht blijken, dat de gemachtigde niet aan dezen eisch voldoet, wordt de volmacht als vervai- len beschouwd, en kan de kiezer niet opnieuw voor de zelfde verkiezing een gemach tigde aanwijzen. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemach tigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aannemen, indien beide aan- wijzingen zijn geschied door personen, die tôt zijn huisge- nooten behooren. boer, oud 26 j. van Groningen en Hillechie Jager, oud 21 j. van Sappemeer; Klaas Bake- ma, oud 27 j. van Sappemeer en Antina Bijlholt, oud 22 j. van Muntendam. Overleden Kornelis Bontjer, oud 65 j., echtgenoot van 1m- ka Doddema Johanna Jong- man, oud 44 j., echtgenoote van Lukas Johannes Hateboer Fokko Roelfsema, oud 71 j., echtgenoot van Annechien Wes- terdiep. HOOGEZAND 2—8 Sept. '38 Geboren Warner, z. v. Harm Ch. Prenger, en Eltje Nip, Hoo gezand Jan, z. v. Hendrik Mennega, en Antje Veenstra, Windeweer. Ondertrouwd Gerardus Slu- man, van Groningen, en Harm- ke Broekema, van Hoogezand a/b. Getrouwd Anne H. W. Doddema, en Frouktje Swalve. Overleden Schelto Schel- tens, oud 69 jaren, ongehuwd Bernard H. H. Ruding, oud 68 jaren echtgenoot van Catha- rina E. Bodewes, overleden te Groningen. SLOCHTEREN 1 7 Sept. Geboren Wilhelm Aile, z. v. H. Woltjer en H. Thos, Ham- weg. Ondertrouwd: M. Huizing, 26 j., Slochteren en G. S. Schaap, 27 j., Slochteren, Getrouwd H. Harmsma, 29 j., Drachten en J. J. M. Beijer, 28 j. Overschild; L. Schuur, 22 j., Tjimahi (Ned. Oost-Indië) en M. Steenhuis, 21 j., Over schild. Overleden Hendrikje Pool, oud 77 j., weduwe v. S. Bos- graaf, Foxham Anje Freije, oud 80 j., echtgen. F. Veen, Scharmer Antje Dijkman, oud 45 j., echtgen. W. Tuizenga, Scharmer. Hoogezand. —g9 Sept. 1938. Sappemeer, r Burgemeesters en Wethouders voornoemd De Burgemeester, J. TUIN. De Secretaris. O. ZWIERS. De Burgemeester, A. JONKEREN. De Secretaris, J. D. BRUINS, l.s. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 2-8 Sept. '38. Correctie opgaven week 26 Aug.— 1 Sept. 1938. Overleden Annechien Aten, oud 58 j., echtgenoote van Remko Drenth. Geboren Warner Hendrik, z. v. Johannes Jager en van Trijntje Roggen Jacoba Griet- je, d. v. Abraham Bakema en van Jantina Wierds Machiel, z. v. Hendrik Hindrlks en van Grietje Smlt Uildrik, z. v. Hilko Lemain en van Fokkie ten Cate, wonende te Munten dam. Ondertrouwd Roelf Stroo- PREDIKBEURTEN ZONDAG, 11 Sept. 1938. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst wegens vacature. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. v.d. Berg Herv. Pred. te Nijeveen (Doop). Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Westerbroek v. m. 10 uur ds. Oldeman. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v,m. 10 uur, de heer J. Feenstra, HarkstedeScharmer v.m. 10 uur, (n.t.) ds. Fournierjr. Kolham v.m. 10 uur, ds. Greven. Slochteren v.m. 9.30 uur. (o.t.) de heer Hellendoorn. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur, (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. De Vries. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, dr. Sonies. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, ds. De Nie. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n. m. 5 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, Evangelisatie de heer P. N. Tolsbeek van Kem- perland, n.m. 5 uur, de heer Faber. Leger des Heils Hoogezand v. Royenstr. 26 v. m. 10 uur, Heiliging Samen- komst n. m. 2 uur, Zondag- school n.m. 6l/« u., Openl. bij het Gemeentehuis 's av. 8 uur, Verlossings Samenkomst. Leid- ster Kap.e M. Wubbeling. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. De heer H. Noor, hoofd der Westerschool, alhier, kwam bij het afdalen van een trapje, noodig voor het aanbrengen van versierin- gen, zoo ongelukkig té vallen, dat hij een dijbeen brak. Hij is opgenomen in het diacones- senhuis te Gronignen. De Feestversiering en verlichting die bij velen zeer in de smaak is gevallen, zal Zaterdagavond nogmaals in voile glorie prljken. Woensdag werden te Sap pemeer, de uitgestelde Kinder- feesten gehouden op het voet- balterrein van H.S.C." voor- afgegaan door een optocht, die algemeene bewondering af- dwong. Hierbij werden de volgende prijzen uitgereikt Groep karren. 1 Geesje Helder, vriendjes en vriendin- netjes 2. Riemeijer, Berg en de Vries 3 R. Suk 4 Klip- huis en Dieters. Bogen. 1 Elzinga 2 Sina Bodenhop en vriendinnetjes 3 Oranjevaandel van Harm Kliphuis. Fietsen. 1. 3 Oranjefietsen van Bodewes en Koeneman 2 3 gekleurde fietsen van Bonting 3 Autoped van Aafke Wolthuis. Kleederdracht. 1 Tiroler- pakje van Hofsteenge 2 Rood- kapje van Klasina Reinek, Draagstoel le pr. Koelma. Bloemenmand 2e pr. Harm Prins en Ginie Mulder. De heer A. Minderhoud, alhier, hoofdopzichter bij den Prov. Waterstaat in Groningen, zal na een diensttijd van ruim 40 jaren op 1 Oct. a.s. zijn dienst met pensioen verlaten. Zooals bekend, is de heer Minderhoud onlangs benoemd tôt Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Naar wij vernemen is onze vroegere plaatsgenoot de heer P. Alons, thans Kapitein der militaire admiriistratie van het Kon. Ned-Indische leger door H.M. de Koningin be noemd tôt ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de Zwaarden. In het laatste half jaar zijn hier een paar gevallen van typhus voorgekomen. In het belang van de bevolking en ter voorkoming van uitbrei- ding der ziekte is het van het grootste belang ailes wat ge- geten of gedronken wordt te koken. Met de melk kan niet te groote voorzorg in acht wor den genomen. Het beste is deze te ontvangen In den ko- ker, waarin ze gekookt wordt om te voorkomen, dat met de frissche melk de kan wordt besmet, waarin later de melk wordt bewaard. Hooqezand. In verband met de ju- bileumfeesten waren voor de kinderen van de 4 o.l. scholen, alsmede die van Kalkwijk- Boven, van de laagste klasse der u.l.o. school en van de R.K. school te Martenshoek kinderspelen op het ijsbaan- terrein vastgesteld, voorafge- gaan door een optocht. Het regende bijna den geheelen voormiddag en de commissie wist haast niet, wat te doen. Doch toen te ruim 11 uur de lucht opklaarde en den zon doorbrak, besloot ze den optocht te houden en de kinderspelen in verband met het terrein plaats te doen vinden op een anderen dag en wel bij iedere school afzonderlijk. Bij droog weer en zonneschijn meestal is de optocht gehouden-een stoet van 700 kinderen-en geconsta- teerd mag worden, dat hij een groote lust was voor het 00g. Het leek een wedijver te zijn zoowel van de kinderen als van de scholen onderling in artistieke uitbeelding en alge meene bewondering- Van de Hoogezandster brug ging het te 1.30 uur via Hoofdstraat, Stationsstraat, Oosterpark, Pa- rallelweg naar het ijsclubterrein, onder de vroolijke tonen van de corpsen „H.S." en T.S. i. d. Daar werden de kinderen opgesteld in een halven cirkel en toen op prettige wijze toe- gesproken en bedankt door den heer Joh. Klasens. Deze dankte eveneens allen, die in een of anderen vorm mede- werking hadden verleend en in het bijzonder den heer en mevr. J. Benes, van ailes de ziel. Onder begeleiding van mu- ziek zongen daarop aile kin deren gesteund door een groot aantal belangstellenden, het Wilhelmus, dat besloten met een driewerf hoera voor onze Koningin. Daarop kregen aile leerlin- gen gelegenheid zich kosteloos te vermaken in draaimolen, autoscooter en wat dies meer zij. Natuurlijk ontbraken de versnaperingen niet. Enorm genoten hebben de kinderen in de ijstent van de poppenkast en de goocheltoe- ren van De Malini's.e De firma Tiktak schonk aan de Commissieleden gratis thee. De heer Faber toont telkens op nieuw te beschikken over initiatief en durf. Zoo heeft hij ter gelegenheid van de kermis o.m. voor Vrijdag- en Zaterdagavond niemand min- der dan Siem Nieuwenhuijzen, de evenknie van Buziau, met zijn staf geëngageerd, die op beide dagen de succès-revue .Hoeral Wij vieren feest", zal opvoeren. Die staf wordt ge- gevormd door artisten als, om maar een paar te noemen, Roosje Kôhler, Henk Didama, Kees van Dam en vele ande ren, die op zich zelf reeds een prima, intentief-leutige voorstelling waarborgen, zoo- dat het haast ais natuurlijk mag worden beschouwd, dat bij de première in Almelo een zaal voor 700 personen was uitverkocht en den volgenden avond evenzeer. Wat elke aanbeveling overbodig maakt. Zaterdagavond is de voorstel ling zoo geregeld, dat de be- zoekers zonder iets te missen het vuurwerk kunnen mee- maken. De vierdaagsche zomer- kermis te Hoogezand heeft Donderdag op het ijsbaanter- rein zijn intrede gedaan. Door verplichtingen elders in ver band met de jubileumfeesten waren de exploitanten wat laat met den opbouw van hun eta- blissementen, doch nu vrijwel ailes gereed is, blijkt, dat de deelname zeker niet onderdoet voor die van het vorige jaar, toen kramen en tenten in cirkel- vorm opgebouwd, vrijwel ge- heel aaneenrijden. De eerste klanten waren voor verschillende gelegenhe- den de schoolkinderen het vormde een onderdeel van het Oranjefeest doch toen die te ruim 6 uur eenmaal waren „verwerkt," was ailes voor ie- dereen vrij. Geweldig druk liep het vooralsnog niet, een gewoon verschijnsel bij een publiek, dat liefst eerst de kat eens uit den boom wil kijken. De laatste dagen moeten 't hem gewoonlijk doen, wat ook hier wordt verwacht en dit te meer nu Zaterdagavond een groot vuurwerk zal worden afgesto- ken. Een belangrijke factor is en blijft natuurlijk het weer. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. „Christelijk sociale beginse- len zijn op de Beurs nietver- handelbaar." (Ons Noorden R.K.) Wel in Den Haag? De uit- gesloten ouden van dagen heb ben er nog niet veel van ge- merkt. Gelegenheid tôt bij den Directeur den heer L. SMID, Stationsstraat, Sappemeer. HET BESTUUR. f» SAPPEMEER - Telefoon 223. 5 OCTOBER 7 NOVEMBËR 4 JANUARI 9 FEBRUARI Balcon f 5.50. Beneden f 4.50 plus belasting. peu i.i. t ni un per doos; Bij bljzont bruike rne doosje 3( Verkrljql

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2