ûm Mi tint die maar koopt lue B kreymborc f Electr. Courant- en Handelsdrukkerij t Het aangewezen adres voor Uw Sch NOOR WIJ h( Pedi Laat niet bij een v Spaarbank Harkstede-Scharm er ^predi"kemrten™ mw ■8*1* JJ msœ» Telofoon Mans Boez Sporthemdj Mans blau* Grijze Wer Blauwe en Magazijnjas Beva Vakkh kwaliteit 't de prljzen z Beva Overai maten f 3 Beva Jongen Kinder Over Beva Koord: Beva Koords BEVA KOOI Ci Manshemden Flanel Jongei J>aeger Wollei mouwen f Rood Baai M Zaterdag 24 Sept. 1938. ,Z I T T I N G WOENSDAO a s. 28 Sept. 's nam. van 37 uur (plaat- selijke tijd). W. BROEKEMA, Adm Plaatselijk Nieuws Sappemeer. De heer A. Ras- pe, onderwijzer aan de Ooster- school. alhier, komt voor op de voordracht voor hoofd der o. 1. school te Lutjegast (gem. Qrootegast.) Geslaagd voor acte B bewaarschool onderwijzeres de dames C. Petsinger en A. Dost, alhier en mej. G. Fransen te Hoogezand. Aan de meisjes H B.S. te Groningen is benoemd tôt leerares in de Wiskunde, Mej Dra. B. Doornbos, alhier Hoogezand. Gaarne vesti- gen wij de aandacht op een advertentie in dit nummer van het bestuur van de afd. Hoo gezand van Volksonderwijs, waarin dit mededeelt, dat het heden, Zaterdag en ook mor- gen, Zondag, een Floraliaten- toonstelling houdt in de IJstent, alhier. Op de in de IJstent, alhier, gehouden ledenverga- dering van de afdeeling Hoo gezand van de S.D.A.P. wer- den na afdoening van enkele interne punten tôt afgevaardig- den naar de buitengewone al- gemeene vergadering van het gewest Groningen, Zondag a s te Groningen te houden, be noemd de heeren J. F. van Delden, A. Klok en J. Swalve. Uitgaande van Ehet crisis- program voor de raadsverkie- zingen van 1935 behandelde Burgemeester Tuin vervolgens enkele actueele punten voor de raadsverkiezingen van 1939. Een paard en wagon was van de Kerkstraat uit juist de Hoogezandsterbrug over, toen uit de richting Martenshoek een luxe auto naderde. De voerman kon op met beschrijving en verwijzen wij gaarne naar haar adverten tie. Burgemeester en Wet- houders van Hoogezand heb- ben termen aanwezig geacht om het Nationale-progamma. dat tôt en met a.s. Donderdag in de Hoogezandster Bioscoop wordt vertoond, vrij te stellen van vermakelijkheids belasting. De toegangsprijzen voor deze voorstelling zijn dus 15 lager als gewoon. Kolham. Woensdagavond had in het café Braam, alhier, de verloting plaats van de Floralia Vereen. De le prijs een Heeren- of Damesrijwiel naar keuze is gevallen op nummer 273, verder vielen de prijzen op de volgende nummers 66 429 96 181 326 110 475 116 167 478 397 95 80 184 146 81 54 101 9 45 325 115 177 340 138 174 346 Te Amersfoort is ge slaagd voor het Militair diploma Rijkshoefbeslag, de heer J. Nijdam, alhier. WAARBOBC-KLEEDI1VC alléén bij Op de begrooting van het Verkeerfonds komt wat den wegenbouw in het Noorden betreft ook voorgrondaankoop voor nieuwe wegvakken te Hoogezand, Sappemeer, Scheemda en Winschoten, wel- ke gelijktijdig met dien voor de nieuwe door den provin- cialen waterstaat aan te leggen kanaalvlakken zal geschieden. Als eerste termijn van de op f 1.330.000 geraamde totale aanlegkosten wordt voor 1939 f 200.000 aangevraagd. Nu de herfst weer is ingetreden, en de tijd weer daar is, voor het dragen van een „Victorij" Gabardine of Tweed regenjas (de jas die bij uitstek geschikt is om door de dragen) komt als van zelf sprekend de vraag, hoe staat mijn hoed is die nog geschikt om te dragen. De firma Gebr. Meijer Herenkl. hier ter plaatse meent dan ook goed te doen, u te attendeeren op de buiten gewone en smaakvolle collectie hoeden voor het najaar samen- gesteld uit de diverse voor aanstaande merk hoeden als Borsalino, Broadway, Mayser, Moores, Cambiaghi enz. Daar het devies nog altijd geld „Kijk naar uw hoed, n' ander doet 'took," raden wij u dan ook aan een kijkje te nemen in de spéciale étalagé, der firma Gebr. Meijer te Sappe meer. (Adv.) de helling het paard niet te- genhouden en een botsing tusschen wagen en auto was ret gevolg. Het liep met ma- teriale schade, in hoofdzaak gebroken ruiten af. Persoonlljke ongevallen kwamen niet voor. De politie heeft de zaak in onderzoek. Met ingang van 2 Oct. a.s. worden de stations Sap- pemeer-Oost, Kropswolde en Zuid-Barge en de halten Martenshoek en Dalen voor het reizigersverkeer gesloten. Gaarne verwijzen wij naar een advertentie geplaatst in dit blad. Op het gebied van Iso- latieplaten staat de uitvinding niet stil. O.a. brengt de Union- fabriek te Oude Pekela een plaat in de handel, geheel vervaardigd van Carton, waar- tussen een luchtcirculatie, wel- ke door middel van golven in de plaat zelf is aangebracht. De platen kunnen gebruïkt worden voor plafond en wand- bekleding, voor tusschenschot- ten enz., doch worden ook toegepast op vloeren, ter ver- krijging van een zuiver vlak. Het heeft tengevolge een ho- ge mate van warmte behoud, betekenteen flinke geluidsiso latie en is een behoud voo andere vloerbekleding. Been- ker 's IJzerhandel alhier, ver- tegenwoordiger voor deze om- geving, zond ons een monster Kielwindeweer. De heer H. Hoepmau, onderwijzer aan de o.l. school, alhier, is be noemd tôt hoofd der o. 1. school te De Groeve (Zuidla- ren) Er waren 64 sollicitanten. Waterhuizen. Van de werf „Waterhuizen" van den heer J. Pattje, alhier, is met goed gevolg te water gelaten het m.s. „Tegri," onder toezicht der British Corporation in aan- bouw voor kap. T. Eeftingh te Gasselternijveen. Het schip is 340 ton D. W. groot en krijgt een 195 P. K. Brons- motor. In aanbouw is eenzelfde schip voor Ned. rekening. Qfflciele Publicatle Gevonden voorwerpen. Een doos met inhoud 10 straatt gels. Iniichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand, HINDERWET. Burgemeester en Wethou- ders der gemeente Hoogezand Gelezen het adres van de Simons'Metaalhandel te Hoo gezand, waarbij onder over- legging'der vereischte stukken om vergunning verzocht wordt voor het plaatsen van een hydraulische schrootpers, die* nende om oude metalen door middel van hoogen druk in blokken van 80 150 kg. te persen en welke groote druk verkregen wordt met behulp van een 3-plunger pomp, die gedreven wordt door een elec- tro-motor van 15 P. K., het geheel gelegen op het perceel kadastraal bekend als gemeen te Hoogezand, sectie K num mer 2293 Overwegende, dat aan het bepaalde in de artt. 6 en 7 der Hinderwet is voldaan dat blijkens het proces-ver- baalvan het voorgevallene ter zitting gehouden ter voldoening aan artikel 7 der Hinderwet ter zitting verschenen is de heer K. Ottens, nabuur van verzoeker, die tegen het be- drijf op zich zelf geen bezwaar heeft, als hij maar geen over- last ondervindt van schokken bij het neerwerpen van zware stukken ijzer of anderszins dat evenwel door het stellen van na te noemen voorwaar- de geheel aan voornoemd be zwaar van hinder kan worden tegemoetgekomen Gelet op de Hinderwet; BE5LU1TEN 1 aan den Simons' Metaal handel en zijne rechtverkrij- genden vergunning te verleenen tôt het plaatsen van een hy draulische schrootpers, dienen de om oude metalen door middel van hoogen druk in blokken van 80150 KG. te persen en welke groote druk verkregen wordt met behulp van een 3-plunger pomp, die gedreven wordt door een elec- tro-motor van 15 P. K., het geheel gelegen op het perceel kadastraal bekend als gemeente Hoogezand, sectie K no. 2293, overeenkomstig de hieraan gehechte en vanwege deze vergadering gewaarmerkte be schrijving en plattegrondtee- kening en voorts onder de voorwaarde dat de pers, de pomp en de motor moeten worden geplaatst op een van- uit den vasten grond opgetrok- ken betonfundeering 2 te bepalen, dat de inrich- ting voltooid en in werking moet zijn gebracht voor of op 1 Januari 1939. Aldus gedaan te Hooge zand op 22 September 1938. Burgemeester en wethouders voornoemd J. TUIN, burgemeester. G. ZWIERS, seçretaris. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER van 16-22 Sept, Geboren Anna, d.v. Derk de Boer en van Pieternella Bosma; Harmina d.v. Harm Messchendorp en van Hilje Keizer. HOOGEZAND 16 22 Sep. Geboren Hinderkien, d. v. Willem Ballema, en Jantje Al- berts, Kalkwijk Stoffer Jan, z. v. Lammert Smallenbroek en Abeltje Endemr, Kalkwijk. Ondertrouwd Reinder- Hut, van Lula, en Niesien Douma, van Sappemeer Johann H. Chr. Wôstenfeld, van Hooge zand, en Doetje Lahpor, van Sappemeer Lammert; Zwarten- kot.van Hoogezand, en Johan- na M. Fekkers, van Noordbroek Getrouwd Jan ten Cate en Elsien Nieuwold Harm Geert Edens en Jantje Meesman. SLOCHTEREN 1521 Sept. Geboren Lucas, z. v. L. van Bergen en G Dijk, Schild- wolde Trijntje Egberdina, d. v. T. H. Tjabringa en A. Stal- man, Slochteren. Ondertrouwd H. H. Meijer, 23 j., Slochteren en L. Schaap, 24 j., Slochteren B. Drevel, 27 j. Kolham enj. Delis, 22 j., Siddeburen K. J. Geertsema, Overschild en S. A. Velthuis, Slochteren. Getrouwd H. Timmerman, 25 j., Scharmer en T. G. G. Jost, 22 j. ScharmerR. Schrikkema, 22 j., Slochteren en A. Boersma, 21 j. Slochte ren. Overleden: Hindrik Vrugt, oud 58 j., echtgen. v. G. Haan, Siddeburen. ZONDAG, 25 Sept. 1938. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer 's av. 7 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer: geen dienst. Kropswolde v. m. 10 uur, ds. Wasch. Westerbroek v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Gerrits. Harkstede— Scharmer v.m. 10 uur, (n.t.) ds. Fournierjr. Kolham v.m. 10 uur, ds. Greeven. Slochteren v.m. 9.30 uur. (o.t.) ds. Kwint. Schildwolde n.m. 2 uur, (o.t. ds. Siega. (Afscheid, coll.) Hélium v.m. 9.30 uur, (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. De Vries. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Poot. Zuidbroek v. m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen Sr. Doopsgez. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur ds. W. Tom. en n. m. 5 uur, Cand. W. J. Wynia. Foxham 's av. 7.30 uur; Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der v Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v. m. 9.30 uur, de heer G. Hopster, Sappemeer n.m. geen dienst. Schaaphok: v. m. 9.30 uur, de heer Hellendoorn. Leger des Heils Hoogezand v. Royenstr. 26 v. m. 10 uur, Heiliging Samen- komst n. m. 2 uur, Zondag- school n.m. 61/« u., Openl. bij het Gemeentehuis 's av. 8 uur, Verlossings Samenkomst. Leid- ster Kap.e 1. J. Kamperman. Bioscoop Hoogezand Een heel bijzondere film waarnaar velen reeds reikhal- zend hebben uitgezien, wordt thans gedurende een week vertoond, ni. „De Na ionale fi'm," Veertig jaren, een speel- film die meteen een getrouw beeld geeft van ailes, lief en leed, dat zich in Nederland en de Kolonien heeft afge- speeld. Niet fragmentarisch, doch door het scénario heen geweven, Heel intéressant is ook de tweede film Bornéo, het land der wonderen." De titel zegt niet te« veel, „Wat hier, be- treffende mensch en dier en plant op dit groote eiland met zijn tallooze geheimenis- sen wordt vertoond, wekt tel- kens opnieuw de grootste verbazing en bewondering. Een culiureele film tev.ens, die alleen reeds een bezoek alles- zins verdient. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. Van aalmoezen te moeten leven als is „afgewerkt, na zijn diensten aan de gemeen- schap te hebben bewezen," vernedert en krenkt en mag niet voorkomen bij een volk, dat zijn roeping kent. Dure melk Wie iets koopt, dient te betalen, een stelregel, waar- over wel allen het eens zijn. Een schipper dacht er in Hoogezand anders over. Hij vroeg melk aan een venter en kreeg melk. Wat niet in zijn kom kon, dronk hij meteen uit de maat op. Tegen deze handeling kwam de venter uit een hygienisch oogpunt in verzet, er ontstond herrie over en het eind van het lied was, dat de schipper wegvoer zonder. te betalen. De melk- knecht vertelde de historié aan zijn patroon. Die achter den schipper aan, doch het eenige, dat hem werd gepresenteerd, was een pak slaag. Toen werd de gemeentepolitie erin ge- moeid en die wist den delin- quent in Kielwindeweer te achterhalen. Deze kreeg met alleen voor het genoemde feit procesverbaal doch eveneens voor drie andere overtredingen in verband met bepalingen betreffende de schipperij. Linde Zomertijd Op 2 October. De Minister van Binnen- landsche zaken heeft in een circulaire aan de gemeente- besturen eraan herinnerd dat de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd, zal eindigen den tweeden October a.s., te drie uur in dep voor- middag. v mi B07M>kt rlp RRfldTF RA7AR fi.] Wer BEV Tweede blad IBSËHB5 J T. K. K RENIER Handelsdrukwerken J TS—I

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 6