SCHUDT UW LEVER WAKKER Schouwing. BOELDAG 2 Paarden, JICTORY" KWALITEITS-JAS GEBR. MEIJER BAKKER's prima en Wijnen. verhoogt drukwerk H Vleeschhonwerii en Automatiek Hoogezand J. KLIPHUIS het cachet van uw zaak, door prima verzorgd sappemeer telefoon 213. Kropswolde. laat uw drukwerk daarom vervaardigen door Jaarlijksche schouwing van afwateringen, slooten, duikerseaz. SB* I)RAISlflA*vAN VALKENBURC c l LEVf Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Op Dinsdag 15 November spreekt voor onze Vereeniging Dr. P. J. van Herwerden uit Sappemeer over de Geschiede- nis der Groninger Veenkolo- niën. Na de pauze worden lichtbeelden vertoond van oud-Hoogezand en oud-Sappe- meer. Deze lichtbeelden zullen worden verklaard door den heer J. de Cock van Hooge- zand. Dit belooft een aardige avond te worden, zoowel voor degenen die in de Veenkolo- loniën geboren en getogen zijn, om hun geheugen op te fris- schen, als voor diegenen die hier geimporteerd zijn, en die op deze wijze een beeld krijgen van de toestande in Hooge- zand en Sappemeer in vroeger eeuwen. Tôt de lezing, die gehouden wordt des avonds om 8 uurin Hôtel Struvé te Sappe meer hebben onze leden en hun huisgenooten vrij toegang, een beperkt aantal toegangs- bewijzen is tegen betalingvan 50 et per persoon verkrijgbaar gesteld, bij Mevr. Schoema- ker te Sappemeer en bij-mevr. Beukema te Hoogezand. Zooals vermoedelijk al onze leden weten, heeft Mevr. Hermann per 1 Nov. Hooge zand verlaten en zal binnen- kort een nieuw Bestuurslid moeten worden verkozen. Weten onze leden dat vol- gens Art. 10 van ons Règle ment (blz. 4) een groep van 10 leden bij het Bestuur een candidaat kunnen inleveren. Het bestuur hoopt dat de leden zelf met een candidaat zullen komen. Wegens de lezing van Dr. van Herwerden zal de cursus E. H. B. O. onder leiding van dokter Schober a.s. Don- dtrdag niet doorgaan. Ofiiclele Mededellng. .KWIEK" Programma voor morgen Kwiek 1Stadskan. II 2 uur F.V.V. 111—Kwiek II 2 uur Kwiek III—Veendam V 12 uur Opstelling Kwiek I: H. Ronde. J. Kerdijk, M. Clobus D. Bakker, G. Heller (aanv). B. Scholte G. Boekholt, N. Mulder, B. Deiman, J. Bodewes, j. Kerstholt. res H. Mulder en Th. Lim- berger. Kwiek II J. Bakker. H. Clobus, J. Duurkens. B. Kleine (aanv) J. Gibcus. M. Nagengast. B. Wilbrink, J. Hanekamp, Chr. Meijer, P. Deiman W. Gibcus. res: N. Nagengast Jr., en J. Veerkamp. Opstelling Kwiek III H. Schomaker. P. Drent, Th. Limberger. J. Swart, N. Nagengast Jr. H. Koeneman Jr. P. Helmers, H. Mulder, Th. Scheen. J. Meijer. J. Veerkamp. res H. Drent en B. Scholte Jr. Te beginnen met a.s. week zullen de spelers, die verzui- men hun contributie te betalen, niet weer in de elftallen worden opgesteld. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. Contributie of gedeeltelijk contributie kan Zondag op het terrein aan den penningm. worden voldaan ol vôdr Woensdagavond aan onderge- tekende. Woensdagavond half 8 vergadering elftallencommissie. Wedstrijd voor Zondag 20 November 1938 Stadskanaal 11—Kwiek I Kwiek II—H.S.C. V Stadskanaal III Kwiek III (11 nur) adsp. Hoogezand—Kwiek (11 uur) De Secretaris. "^Officiele PubHcatûT Gevonden voorwerpen. Een dameshandschoen Een autocrik. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achttr het gemeentehuis te Hoogezand. Aangifte van het verleenen van nachtverblijf aan vreemdelingen. Het hoofd van politie der gemeente Hoogezand maakt het volgende bekend. Ieder, die aan een vreemde- ling nachtverblijf verschaft, is verplicht daarvan, hetzij mon- deling, hetzij schriftelijk, kn- nis te geven aan den chef- veldwachter. Vreemdelingen in het bezit van een paspoort De aangifte betreffende vreemdelingen, welke in het bezit zijn van een paspoort, moet inhouden naam, voor- namen, nationaliteit, woon- plaats, datum en plaats van geboorte, zoomede, voorzoover een Nederlandsch visum is verleend, van een korte om- schrijving van het daarbij bepaalde. Deze gegevens behooren te worden ontleend aan het desbetreffende paspoort. Vreemdelingen niet in het bezit van een paspoort Is de vreemdeling niet in het bezit van een te zijnen name gesteld paspoort dan moet degene, die nachtverblijf verschaft, hiervan hetzij mon- deling, hetzij schriftelijk, me- dedeeling doen onder opgaaf van naam, voornamen, natio naliteit, woonplaats, benevens datum en plaats van geboorte. Deze gegevens behooren te worden ontleend aan de in het bezit van den vreemdeling zijnde identiteitspapieren. Vorenbedoelde kennisgevin- gen moeten geschieden a. door hen, die er hun beroep van maken om perso- nen nachtverblijf te verschaffen binnen 24 uur; b. door andere personen binnen 24 uur. Hij, die er zijn beroep van maakt aan personen nachtver blijf te verschaffen, is boven- dien gehouden zorg te dragen, dat bovenbedoelde gegevens in het register, bedoeld in art. 438 van het wetboek van strafrecht, ten aanzien van vreemdelingen, wien hij een nacht onderdak heeft verschaft, worden aangeteekend. Overtreding van het voren- staande wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. Hoogezand, 7 November 1938. Het hoofd van politie, J. TUIN. Gemeentebegrootlng, Slachthuisbegrootlng en Begrooting Internaatsbe- drijf 1939. Burgemeesteren Wethouders der gemeente Hoogezand, bren- gen ter voldoening aan de artikelen 238 en 253 der Ge- meentewet ter openbare kennis, dat de begrooting der plaat- selijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1939, als- mede de begrooting van het Openbaar Slachthuis der ge- meenten Hoogezand en Sap pemeer 1939 en de begrooting van het Internaatsbedrijf 1939 door hen aan den Raad zijn aangeboden en vanaf 12 Nov. tôt en met 26 Nov. 1938 op de Secretarie ter lezing zullen worden nedergelegd en in af- schrift tegen betaling der kos- ten algemeen verkrijgbaar zul len worden gesteld. Hoogezand, 10 Nov. 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. TUIN. De Secretaris, G. ZWIERS. PREDIKBE URTEN ZONDAG, 13 Nov. 1938. Herv. Gem. Hoogezand ,v. m. 10 uur, ds. Oldeman. v.m. 11.30 uur, Kinderkerk. Sappemeer 'sav. 7 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch Kropswolde v.m. 10 uur, de heer Hopster. Westerbroek v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Engelbert geen dienst.(va- cature). Middelbert: v.m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Harkstede—Scharmer v.m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. (H. Av) Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Greeven. Slochteren v.m. 9.30 uur, ds. Kwint n. m. 6.30 uur, de heer Meerholz (Het zoeken van God). Schildwolde v. m. 9.30 uur, ds. Beijen. Hélium v m. 9.30 uur, ds. Politiek. Siddeburen: v.m. 9.30 uur, ds De Vries 'sav. 7 uur, Geb. v. Chr. Bel., ds. Lieve (Het dienen van God). Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. van Druten. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n. m. 5 uur, ds. W. Tom, Foxham 's av. 7.30 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v. m. 9.30 uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber, Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt 'sAv.. 7.30 uur, Jeugddienst. Leger des^Heils Hoogezand v. Royenstr- 26 v. m. 10uur,Heiligingssamenk n. m. 2 uur, Zondagschool n.m. 6.30 uur, Openl. 's av. 8 uur, Verlossings Samenkomst. Leidster Kap.e I. J. Katnper- man. BURQERLIJKEN STAND SAPPEMEER 4—10 Nov. Geboren Abraham, z. v. Geert de Boer en van Jantje Kleine Ondertrouwd Jan Klooster, oud 21 j. van Sappemeer en Katharina Trijntje Prijt, oud 20 j. van Nieuwolda Douwe Em- ko Pesman, oud 22 j. van Groningen en Jantje Luchina Koning, oud 25 j. van Gronin gen, onlangs te Sappemeer. Getrouwd Alidus Johannes Marius ten Holte van Assen en Alberdine Frouwine Nijen huis Ockhuijsen van Sappemeer SLOCHTEREN 3 9 Nov. Geboren Lambertus, z. v. H. Prins, en A. W. Staal, Slochteren; Klaas, z. v. J. Roelfsema en A. R. Lenting, Schildwolde Pieter, z. v. J. Poort en W. J. Hazenboek, Siddeburen Hemmechien, d. v. G. Munnik en M. v. d. Laan, Slochteren. Ondertrouwd J. D. Prins, 26 j., Slochteren en F. Glas, 30 j., Hélium J. C. Wiers, 28 j., Winschoten en K. van der Ark, 24 j., Slochteren. Overleden Jan Smit, oud 35 j., echtgen. v.J. Schrikkema, Slochteren (Overl. te Gronin gen Bouwina Larkens, oud 58 j., echtgen. v. P. Flikkema, Siddeburen. HOOGEZAND 4—10 Nov. Geboren Derk Harm, z. v. Pieter Siebering en Anna Huis- man, Hoogezand. Ondertrouwd Gerhardus Bern. Heikens, van Hoogezand, en Hendica Theodora Sv/arte, van Groningen Hinderikus Robbe, van Kropswolde, Hoo gezand onl. te Hoogkerk en Johanna Jantina Boer, van Roden. Getrouwd Kornelius Snitjer en Dirkje Wever Klaas Akker- man en Tallechien Venema Gerardus Joseph Schomaker en Alida Elisabeth Bodewes Garbrand Draaijer en Hillechie- na Stam. Overleden: Isabella Eenjes, oud 67 jaren, echtgenoote van Wiert Bakema Geertruida Kalk, oud 67 jaren, laatst echtgenoote van Gerardus Blik Jan Abram Blaak, oud 10 jaren, z. v. Jan Andr. Blaak en Frouk- je Huizing. ..Versobering", het wacht- woordt thans van sommige Kamerleden, is wel goed, doch als ze moet gaan ten koste van veel leed en groote ellende ook van onze oudjes, verdient ze geen aanmoediging en dit te meer niet, wijl wat meer royali- fe/fjegens de laatsten onsland niet naar den financieelen af- grond zal voeren. Rlngo, Ringo, Rlngo, Ringo Zoo langzamerhand nadert de winkelweek te Hoogezand- Sappemeer, die, zooals is be kend, zal worden gehouden in de période van 25 Nov. t./m. 6 Dec. en het bestuur der Handelsvereeniging is dan ook reeds druk bezig met het tref- fen van de noodige maatregelen Welke dit jaar de bijzondere attractie zal zijn Een rlngo week zal het worden en het is te voorzien dat rlngo binnen korten tijd op aller lippen zal zijn. Het bestuur der Handels vereeniging vleit zich met de gedachte, dat het saamhoorig- heidsgevoel sterk genoeg zal zijn bij de plaatsgenooten om ze te bewegen, instede van tijdroovende en dure reizen naar „stad" te maken, hun in- koopen te doen in eigen plaats. Ze diepen daarmee hun eigen zaak in de eerste plaats wijl ze daardoor steun verleenen aan de inkomsten der mede- burgers, waartoe ook winke- liers behooren, wat de plaat- selijke belasting, samen op te brengen, ten goede komt, in de tweede plaats, omdat ze daardoor de kans krijgen op fraaie prijzen, waarvan er om den anderen dag 25 worden uitgeloofd. die elken dag liggen in de étalagé van den heer D. E. Gorter, te Hoogezand. Kansloos is men trouwens geen enkelen dag, zijn er geen 25 prijzen, dan is er toch een groote dagprijs. Hoe men zich die kans ver schaft In de lokalen van het café-Rubing te Martenshoek, in het Parkhotel Slochterstraat, Sappemeer en in de daarvoor speciaal ingerichte garage van het hotel-Faber zullen ringo- banen worden geplaatst. Het recht om op die Ringo- bonnen zijn geluk te beproe- ven krijgt men door bonnen waarvan 6 recht geven op èén worp. Die 6 krijgt men van de deelnemende winkeliers bij aankoop tôt een bedrag van f 1.50, contant te betalen, d.i. dus 1 bon per f 0.25. Dat deze attractie, die ook het vorige jaar in een eenigs- zins anderen vorm doel heeft getroffen, zal inslaan, mag zeker worden verwacht. Gaarne wekken wij opomhet sympathieke streven der Han- delsvereeniging te steunen. Zakelijke overwegingen zullen tôt dien steun leiden. Plaatselijk Nleuws. Sappemeer. Zooals bekend, heeft het bestuur der St. Jozef Stichting sedert geruimen tijd aan de vorige R K. pastorie een andere bestemming ge- geven. Het is geworden tôt een verzorgingshuis voor ouden van dagen, een kraamvrouwen- verpleging is erin gevestigd, voor aile gezindten en zoo eveneens een naaicursus en een bewaarschool. Dit bleek goed gezien, daar allengskens de belangstelling kwam en groeide, zoozeer zelfs, dat thans reeds is besloten, zoo mogelijk, tôt vergrooting over te gaan. Men is voornemens voor- loopig rechts een vleugel bij te bouwen, waardoor een paar panden zullen moeten worden geamoveerd. Onnoodig te zeg- gen, dat deze sympatieke plan- nen daadwerkelijk verdienen te worden gesteund. Het is onze Groene- Kruisvereniging gelukt te be- werken, dat de nieuwe spre- kende Groene-Kruisfilm „Roe- ping" ook in Sappemeer ver toond zal worden. Deze film, waarover alom in den lande zeer waarderend wordt ge- sproken en welke een hoge propagandistische waarde heeft, zal ongetwijfeld ook hier grote belangstelling trekken. Ook de uiteenzetting. die gehouden zal worden door dr. Tijdens, de grote aanvoe- der van het Noorderleger in de strijd tegen de tuberculose over de Onderlinge Sanatorium Verzekering en waarover het publiek reeds door een circu laire is ingelicht, zal velen a.s. Vrijdag naar Hôtel Struvé doen gaan. Een advertentie in dit blad geeft u nadere bijzonderheden. Het moet voor den zakenman een streelende ge dachte zijn, als zijn zaak om uitbreiding roept. De manufac- triuer B. Ruding Gzn heeft die ervaring en voortgestuwd door zijn ondernemingsgeest, vatte hij het plan op om uit breiding te geven aan zijn zaak, die toch reeds van res- pectabelen omvang is. Toen moest de aannemer Jan v. d. Meer komen en deze heeft het klaar gespeeld om in betrek- kelijk korten tijd het gedeelte naast den winkel,v roeger voor woonhuis bestemd, om te bouwen tôt een winkelpand, dat door zijn smaakvollen en practischen bouw zich prach- tig aansluit bij het geheel dat daardoor een sieraad is geworden van de Noorderstraat. Een diepe pui geeft een uit- stekende gelegenheid om ken nis te nemen van de uitgestal- de artikelen, welke zich voor- loopig in hoofdzaak zullen bepalen tôt bedderj en wat daarbij behoort. Zien doet koopen en verwacht mag wor den. dat het groote debiet, waarin de heer Ruding zich reeds mag verheugen, nog meer zal toenemen, wat wij hem gaarne toewenschen. Hoogezand. Aan Bodewes scheepswerf te Martenshoek is de ruim 40 jarige gehuwde hellingknecht K. v. Timmeren van Foxham van het dek in het diepe ruim van een aan- bouw zijnd schip gevallen. Ernstig gewond werd hij opgenomen. Na eerst door dr. Jensema te zijn behandeld, is hij op diens advies per Groene Kruis-auto naar Gro ningen vervoerd. Bij gehouden inspecties in deze gemeente door de keurmeesters bij den prov. keuringsdienst van waren in de prov. Groningen zijn in de maand October wegens het verkeeren in ondeugdelijken toestand ter plaatse afgekeurd en voor menschelijk gebruik ongeschikt gemaakt een partij van 2V2 K.G. ban ketpoeder van 1 K.G. haver- mout, van 2 K G. rozijnen en van 4 fl. boomolie. Tôt telefonisten aan het postkantoor, alhier, zijn be- noemd de clames H. Kok, al hier en L. Brust te Sappemeer. Met algemeene stemmen is benoemd tôt onderwijzer aan de o.l. school te Kielwin deweer de heer H. Meijer, kweekeling met acte aan de o.l. school te O. Pekela. Het verslag van den penningmeester van de IJs- vereeniging-Hoogezand, uitge- bracht ter jaarlijksche alge meene ledenvergadering, ge houden in het hotel-Faber onder voorzitterschap van dtn heer B. van Ham, noemde de volgende cijfers. Inkomsten, incl. een batig saldo van f 42.64l/s, f 344.98l/s, batig saldo f 73.54, contributie- ontvangst f 249.50, huur voor de ijsbaan, betaald aan de ge meente f 150. Herkozen werden als lid van het bestuur de heeren C. Bosma en B. van Ham. De contri- butieregeling onderging geen wijziging, n.l. voor gezins- kaarten f 2.— met recht van vrijen toegang voor kinderen beneden 16 jaar, voor kinderen van leden boven 16 jaar f 1. voor persoonlljke kaarten f 1.50 ailes onder de bepaling, dat na 1 Dec. de prijzen met 50% worden verhoogd De heer A. Klok werd af- gevaardigd naar de vergadering van den Prov. Gron. IJsbond. De baan bleek in het vorige winterseizoen slechts één mid- dag geopend te zijn geweest. Eerste attractie in dit seizoen zal een gecostumeerd ijsfeest voor leden zijn. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam ver- zoekt hun, die na Sept. 1937 premie-obligaties op afbetaling hebben gekochtvan de Eerste Ned. Bank van Staatsfondsen, gevestigd te Amsterdam (eige- naar R. G. de Groot) daarvan mededeeling te doen aan het hoofd van politie te Amsterdam. Hoogezand-Sappemeer. Uit het verslag van den penning meester, den heer P. van Dij- ken, van de Spiegelplas Verz. Mij. „H. S.," uitgebracht op de algemeene ledenvergadering die onder voorzitterschap van den heer G. J. Mulder in Het Bontehuis is gehouden, bleek het volgende De ink. incl. een batig saldo van f 60.74, waren f. 876.70, het batig sal do f. 298.38, de premieont- vangst, f. 468 32, de uitkeering aan schaden f. 108.80. het be zit f. 3178.66 d. i. esn toena- me sedert het vorige boekjaar met f.287 64. In de plaats van den heer F. J. H. Smit die na 35 jaren lang een bestuursfunctie te hebben vervuld, zich thans genoodzaakt zag daarvoor te bedanken, werd de heer H. Zwiers benoemd. Herbenoemd werden de heeren K. Jonker en T. K. Kremer. Martenshoek. De concur- rentiestrijd stelt aan de win keliers steeds nieuwe eischen. Dit betreft niet alleen de kwa- liteit, de verzorging en de sorteering der artikelen, drie voorname punten, doch even eens de aankleeding van den winkel zelf. Ook voor den zakenman geldt, dat het oog ook wat wil hebben, beter nog, dat het veel wil hebben. De heer H; v. d. Werff, Brugstraat 99, alhier, heeft dit begrepen en zich financi- eele offers getroost om ook wat dieaankleeding bet eft zijn sigarenwinkel geheel zelfs aan strenge eischen te doen aanpassen en dezen door een eikenhouten binnenbetimme- ring en wat daarbij verder behoort gestoken in een mooi, nieuw gewaad. De étalagé en de geheele verdere inrichting zijn daardoor geworden tôt een lust voor het oog en lok- ken om naar binnen te gaan. Waarom het is te doen. Westerbroek. Aan v. d. Werff's Scheepsbouw, alhier, is opdracht gegeven door den heer D. R. Kajuiter voor den bouw van een schip van 300 ton en door den heer J. Oor- burg van 500 ton, beiden te Groningen. Harkstede. Onze p aatsge- noot, de heer J. Driesens Jr., verwierf te Utrecht het Rijks- diploma voor hoefsmid. Zuidbroek. De heer J.Luinge heeft met ingang van 2 Dec. a.s. eervol ontslag aangevraagd als deurwaarder bij het Kan- gerecht te Zuidbroek. De heer Luinge trad op 1 Aug. 1894 als klerk in dienst ten parkette van den amb- tenaar van het O. M. bij de Kantongerechten in het arron dissement Winschoten. Op 1 Februari 1901 volgde zijn aanstelling als deurwaarder bij het Kantongerecht voor noemd. In 1936 werd zijn 35- jarig ambtsjubileum op treffen- de wijze herdacht en zal het den heer Luinge bij zijn aftredingals deurwaarder zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. Besteding der gelden uit het verkeersfonds 1939 Onder de verschillende posten in de prov. Groningen komt ook voor f 200.000 aanvang grondaankoop nieuwe wegvakken te Hoogezand, Sappemeer, Scheemda en Win schoten, gelijktijdig met die voor de nieuwe, door den provincialen waterstaat aan te leggen kanaalvakken. (totale raming f. 1.330.000) ADVERTENTIEN. -à Dinsdag 15 Nov. a.s. 1 hopen onze geliefde Ou- ders GEERT BLAUW en JOHANNA BLAUW— Hamminga, hunne 25-jarige Echt- vereeniging te herden- ken. Kielwindeweer, Nov.'38 Dorpsstraat 20. Hunne dankbare kinderen ENGBERT, H1NDRIK. Het bestuur v h Watar- schap „NOORDZI JDE" der gem. Sappemeer, Hooge zand en v.o. brengt ter kennis van belanghebbenden dat de zal plaats hebben op Don- dsrdag 24 Nov. 1938. Belanghebbenden worden verzocht hunne objecten voor dien tgd in schouwbaren staat te hebben. Hoogezand, 8 Nov. 1938. Bestuur voornoemd: M K. BOON, Voorzitter H. BOER, Secretaris. Op Maandag 21 Novem ber 1938, 's nam. I uur, zul len ten huize van den heer J. DONTJE te Kropswolde, publiek tegen contante be taling worden verkocht 1 Veulen, 5 Melk- koeien, 1 drachtige Vaars, 1 Pink, 1 Kalf, 2 Wipkarren, 2 Eggen, Ploeg, Schoffeltuig met toebe- hooren, Kruiwagen, Tuigen, Melkbussen,[Gereedschap, par tij Aardappelen, Hooi, Mest, Brandstof, 1 w.o. Buffet, Kook- 8pj den Kamerkachel, 2 I HMy Tafels, Stoelen, Potten,Pannen enz. J. L L. C. HOOGENBOOM, Notaris te Hoogezand. EN (12 maand ten voile voor waterdichtheid gegarandeerd) Alleen verkoop. Heeren - Kinderkleding SAPPEMEER. zyn aangesloten onder Beleefd aanbeveiend. Sappemeer-Oost is Uw adres voor gnpi TAC HT VAN SMAAK - PRU5 70 et ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDILEN M C cuit 'b morgen» ..klplekker* ait bed apringen. lederen dag moet Uw lever mlnsten» MB llter gai in Uw lngewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gai onvoldoend» ls, verteert Uw voedsel niet, het bederlt. U voeit U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent hu- meurig, voelt U eilendig en zlet aUea Bom ber in. De meeste laxeermiddelen zij n alectitslap- middelen. U moet CARTER'S LEVER- PILLiETJES nemen om een liter gai vril te doen stroomen en U zult weer geheel fit ztjn. OnschadelUk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gai te doen stroomen. Eischt Carters Leverpilletjes bij apothe- kers en drogisten. f. 0.75. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. (A Ûrukkerij tk. kremer

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2