Dtruvè Orkest EVELYN NOVACEK Wenst Schaatsen OTTO FELIX T Electr. Courant- en Handelsdrukkerij Het aangewezen adres voor Uw Nieuwste modellen. Nieuwste Lettertypes. Thé Dansant. HOTEL 2e KERSTDAG RUITER, NOOITGEDAGT, VONK, BATAVES, ENZ. Noorsche Schaatsen Noorderstraat 114 - Sappemeer N.B. Electrische SchaatsenslijperU. |T> RAISIT1 A-van VALK ENfiU KL BéÉqE Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. De cursussen E.H.B.O. onder leiding van dokter Schober zijn thans geëindigd. Donderdag 15 Dec. had in het Groene- kruisgebouw te Hoogezand de laatste les plaats. Nadat dokter Schober ons eerst nog een en ander verteld had over de in- richting van kistjes E.H.B.O., zooals deze geschikt zijn voor de praktijk, bleven we nog een half uurtje gezellig bijeen. Eerst een hartelijk woord van dank voor dokter Schober, voor de prettige manier waarop hij ons steeds had lesgegeven, uitgesproken door Mevr. Hart- lief op een zoodanige wijze, dat we ons allemaal geweldig amuseerden, daarna koffie en koek en gezelligheid. Echt vol- daan keerden we huiswaarts, nadat dokter Schober nog had medegedeeld, datdiegenen die graag een diploma wil ver- werven genoodzaakt is het volgend jaar nog eens tenmin- ste 6 weken de cursus moet volgen, waarna de mogelijk- heid is opengesteld een examen af te leggen. Onze jaarvergadering zal vermoedelijk plaats hebben op Dond. 9 Februari. Aan de beurt van aftreden zijn de dames Schoemaker, Beukema en Homan. De beide eersten hebben zich herkiesbaar ge- s?eld. Voor Mevr. Homan is een vacature in het bestuur. Op Vrijdag 27 Januari heb ben wij een prachtigen avond tesamen met het Nut en de Protestantenbond. Mej. Posthumus Meijes uit Haarlem zal dien avond voor ons spreken over Rembrandt en de 17e eeuw, toegelicht met lichtbeelden Wij hopen dat deze uitste- kende spreekster, die gewend is lezingen te houden en cur sussen e geven vo«m volks universiteiten enz zich ook in onze dorpen in een groote b langsîelling zal mogen ver- heugen. fNTÇQ/sU* VQ0U*M9fc VOOfi tfCDC €K VOCT CPQjgP HS- Morgen wordt wederom het kerstfeest ingeluid en over de gansche beschaafde wereld klinkt het „Vrede op aarde, „ln menschen een welbeha- gen.. Vrede op aarde? Terwijlde kanonnen bulderen, de vlieg- tuigen ronken en hun verder- felijke inhoud van bommen en gassen uitstorten zoowel op kinderen, ouden en zieken als op lichamelijk weerbaren Terwijl heel de wereld is ver- deeld in streng afgesloten gebieden, die, elkaar met wan- trouwen, haat en afgunst be- spieden? Terwijl overal geweld en macht als eerste deugden gelden Terwijl iedere staat en elk staatje siijf staat van de wapens „In menschen een welbe- hagen." Doch er zijn duizen- de menschen, die nooit genoeg te eten krijgen er zijn men schen, die niet weten, waar ze hun hoofd te rusten kunnen leggen er zijn menschen, die door medemenschen krankzin nig of dood worden gemarteld. Kan er in deze stumperds welbehagen zijn? Maar kan er van de andere kant, Vrede en welbehagen zijn in hen, die al deze misdaden op hun geweten hebben Kan een bommenwerper in vrede het Kerstfeest vieren Kan een vervolger in welbehagen op zijn daden terug zien Kunnen de gewetenloozen. die naar oorlog drijven, rustig den vredevorst begroeten En gij allen, die U opmaakt, om morgen het Kerstfeest te vieren, hetzij in de kerk, waar luide Uw „Eere zij God in den Hooge, Vrede np Aarde." zal klink n, hetzij in Uw huis, waar ge onder Uw fraai ver- sierde Kerstboom, met Uw kinderen en vrienden zult aan- zitten aan de goed voorziene disch, hebt ge U wel eens afgevraagd *Wat heb îk ge- daan voor die Vrede, die door ons allen zoozeer wordt be- geerd Heb îk me daarvoor offers getroost Moge het U gegeven zijn daarop in voile overtuiging een bevestigend antwoord te geven Uw Kerst feest zal dan een waar, een echt feest zijn! Aan de vrouwen De volkeren der aarde, Zij wachten op ons, Tôt we elkander weer vinden UTot klokken des Vredes [overal] Weer klinken met aile [winden] Vergeten we dan aile haat [en nijd) Komt, leggen we samen de [handen En werken we samen met [vreugde en kracht] Voor Vrede in aile landen. Officiels Mededeling. .KWIEK" Indien weers- en terreinom- standigheden op de 2e Kerst- dag voetbal toelaten, ontvangen de betrokken spelers hierover een aparté aanschrijving. Donderdagavond indoor-trai- ning in 't Café Bakker. Wedstrijdprogramma voor Zondag 1 Jan. 1939: Musselkanaal IIKwiek I Hoogezand IV—Kwiek II Aile G.V.B. wedstrijden voor de Kerstdagen zijn door het Bondsbestuur afgelast. De Secretaris. D O. S. Maandagavond, 2e kerstdag, geen les. De lesrooster voor het nieuwe jaar is gereed, en blijft ongewijzigd. In het belang onzer a.s. uit- voering. dringen wij er met de meeste klem op aan, dat aile leden de lessen geregeld moe- ten bijwonen, ongeacht schaats- weer of niet. De Secretaris. BURQERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 16 22 Dec. Geboren Trijntje, d. v. Albert Vos en van Johanna Geergina Freij Aeilke, d. v. Geert Hartman en van Jacoba Bakema. Getrouwd Sibbel Stulp van Groningen en Suzanna Kanning van Sappemeer. Over eden Dma Ebens, oud 69 j. echtgenoote van Roelof Jager. HOOGEZAND 16 - 22 Dec. Geboren Henderika, d. v. Egbert Winter, en Elsiena Vroom, te Kalkwijk; Heiko, z. v. Bernardus Pot, en Hillechien Spitker, te Kalkwijk. Ondertrouwd JakobRotmans van Noorddijk, onl. te Hoo gezand a/b en Grietje van Steinvoorn, van Groningen Kornelis Gankema, en Fokkina Smeltekop, beiden van Hooge zand a/b. Johannes Everardus Coops, en Hillegien Hartlief, beiden van Hoogezand. Overleden Henderika Roel- fina Hut, oud 46 jaren, echt genoote van Gerrit Klopstra, overl. te Sappemeer Harm Grofsmid, oud 24 jaren, onge- huwd z. v. Harm Grofsmid en Roelfina Jager Hendrik Hekert, oud 64 jaren, echtge- noot van Anneke LoerNies- sien Venema, oud 70 jaren, weduwe van Klaas Akkerman Egbert van der Veen, oud 81 jaren, echtgenoot van Annegien Koekkoek. SLOCHTEREN 15 21 Dec. Geboren Luiktje d. v. H. Haan en H. Timmer, Sidde- buren |an, z. v. P. Paap en A. van der Veen, Slochteren. Ondertrouwd R. Beuker, Kolham en K. Hamminga, v. m. 10 uur, Coll. n. m. 6 uur, Kolham E. Ekema, 28 j., Appingedam en J. Lintjer, 24 j., Siddeburen. Overleden Emke Nieuwhof, oud 49 j., echtgen. v. H. J. Ritsema, Overschild Elssien Feijer, oud 76 j., echtgen. v. M. Buitenkamp, Hélium Aaltje Buitenkamp, oud 71 j., echtgen. v. S. Nieuwenweg, Tjuchem Roelf Hund,oud 85 j., weduwn. v. P. Kroes, Siddeburen. PREDIKBEUBTEN ZONDAG, 25 Dec. 1938. le. Kerstdag. Herv. Gem. Hoogezand: v.m. 10 uur, ds. Oldeman Zang v.h. Kerk- koor Collecte Noodl. K. en P. n.m. 6 uur, Kerstfeest v. d. Zondagschool. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde n. m. 5 uur, ds. Wasch, (Kerstfeest Zon dagschool,). Westerbroek n.m. 6.30 uur, Kerstfeest. Engelbert ds. Kruizinga. Middelbert Kerstfeest. Harkstede—Scharmer v.m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Kolham v. m. 9.30 uur, ds. Greeven. Slochteren v.m. 9.30 uur, ds Kwint. Hélium v m. 9.30 uur. ds. Politiek. Siddeburen v. m. 9.30 uur ds. De Vries (Coll.) n. m. 4 uur Kerstfeest kinderen. Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. Van Ruytenberg. Zuidbroek v.m. 9.30 uur, ds Willemsen Extra coll. v d. vereen. Steun aan verwaarl. kinderen. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n. m. 5 uur, ds. W. Tom, Foxham 's av. 7.30 uur. Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Bijzondere Kerstdienst. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 6 uur Wijdingsdienst v.m. 10 uur ds. C. Brandt n.m. 3 uur, Kinderkerstfeest. Leger des Heils Hoogezand v. Royenstr. 26 v. m. 10uur,Heiligingssamenk n. m. 2 uur, Zondagschool n.m. 6 30 uur, Openl. 's av. 8 uur, Verlossings Samenkomst. Leidster Kapt. Bijkerk. MAANDAG 26 December 2e. Kerstdag. Hoogezand n. m. 6 uur, Kerstfeest v. d. Kinderkerk. Sappemeer: n. m. 5'/2 uur, Kerstfeest. Kielwindeweer n.m. 5 uur, Kerstfeest Zondagschool. Westerbroek v.m. 10 uur, Ds. Huizinga. Engelbert: n.m. 6V2 uur, Kerstfeest. Middelbert v.m. 10 uur, Ds. Nijenhuis Ockhuysen. Harkstede Scharmer: n.m. 4V2 uur, Kerstfeest Zondag school en Kinderkerk. Kolham n.m. 5 uur, Kerst feest Zondagschool. Slochteren v.m. 9.30 uur, ds. Kwint. Siddeburen v.m 9.30 uur, de heer La Brijn. Zuidbroek n.m. 4 uur. Kerst feest van de Zondagschool (Coll.) Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur, ds. M. J. C. Bosscha van Zuidbroek. Foxham 'sav. 7.30 uur Kerstfeestviering. Evang. in en ten bate van de Ned. Herv. Kerk Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, de heer F. Fa ber. n.m. 4.30 uur Kerstfeesj. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur, ds. C. Brandt n.m. 4 uur, Liefdesmaal voor jong en oud. Ouderdomszorg in de Twee- de Kamer Wij hebben een eereschuld jegens diegenen, die oud en arm zijn. (Kupers, Dit is een nationale schande (van Houten, chr. dem.) Geen langdurig onderzoek. Hier is geen plaats voor rust en kalme bezinning. (de Geer, chr. h.) Voorziening in den nood der ouden van dagen is urgent, (dr. Vos, lib.) Winkelsluiting. Op den eersten Kerstdag, een Zondag, geldt de regeling als voor elken anderen Zondag, op den tweeden Kerstdag als voor een gewonen werkdag. Op Oudejaarsdag is de sluiting als op elken anderen Zaterdag. Bloemenwinkels mogen op 30 Dec. tôt 10 uur 's avonds geopend zijn en op Nieuwjaars- dag van 8 uur v.m. tôt 8 uur 's avonds. Dit laatste geldt eveneens voor winkels, waarin brood, banket, suikerwerken, chocolade, al dan niet met suikerwerken worden verkocht. Plaatselljk Nieuws. Sappemeer. In de raads- zitling van Donderdagavond is de gemeentebegrooting voor 1939. sluitende wat den Gew. Dienst betreft met f 157.433.78 en den Kap. Dienst met f 377.500.zonder hoofd. stemming aangenomen. Alleen wenscht Mevr. v. Geuns geacht te worden tegen den post van f 1000.— voor luchtbescher- ming te hebben gestemd. Naar aanleiding van de betreffende opmerkingen en wenschen deelde de voorzitter o.m. mee, dat ten aanzien van de stichting van een bad- en zweminrich- ting onderhandeld wordt met de gemeente Hoogezand, dat terzake van den aanleg van sportvelden het collège van B. en W. diligent is en het volgend jaar met voorstellen hoopt te komen, dat er reeds een plan bestaat voor een nieuwe Borgercompagniester- brug, dat naar het Werkfonds om steun zal worden opge- zonden, dat naar de mogelijk heid van een rioleering een onderzoek zal worden inge- steld en dat van verhooging van de vermakelijkheidsbelas- ting tôt 20 niet veel is te verwacbten. Voor doopsgezind pre- dikant te Apeldoorn staat als nummer één, volgens alph. drietal, Ds- B. Dufour, alhier. Hooûezand. Mej. A. G. Quirijns, werkzaam ter secre- tarie, alhier, is te 's Graven- hage geslaagd voor Staatsin- richting M.O. B. en W., daartoe aangezocht, hadden tôt de directie der Ned. Spoorwegen het verzoek gericht om de treinen aan het station Krops wolde, thans opgeheven, te doen stoppen. Hierop is thans een afwijzend antwoord ont vangen. Hoogezand-Sappemeer. „Op stap met Snip en Snap," als dat niet trekt, trekt niemen- dal. Het is de leuke Avro-revue, die dank zij het succès van de desbetreffende bemoeiingen van het Avro-actiecomité, op Vrijdag 3 Febr. zal worden gegeven in het hôtel-Faber. Een bericht dat velen met vreugde zullen vernemen. Wij voegen hieraan toe, dat ook in dit seizoen in 6 districten w.o. Groningen brid ge drives zullen worden ge- houden. Zoo 2 Jan. '39 in Winschoten, 3 Jan in Veendam en 5 Jan. in Groningen. Deel- name, hetzij voor enkelingen, paren of viertallen is behou- dens inschrijfgelden, vrij. In elk district wordt een kampi- oensviertal geformeerd, dat mededingt in den eindstrijd, om het Avro-Kampioenschap 1939. Op iedere 28 spelers zijn 8 aardige prijzen. Kielwindeweer. De afd. Kielwindeweer van den Ned. Bond van arbeiders in Land-, Tuinbouw en in het Zuivel- bedrijf heeft onder leiding van den heer J. Laning in het café Piest een feestelijke pro- pagandavergadering gehouden die goed is geslaagd. De heer J. Pietersen, districtsbestuur- der te Groningen, hield een propagandarede, een paar tooDeelstukjes werden met suc- ces opgevoerd, terwijl het ensemble Remkes van Hooge zand zorgde voor de goede stemming. -- De heer H. Sloot heeft aan B. en W. van Hoogezand met ingang van 1 Jan. a.s. ontslag aangevraagd als brug- wachter aan de brug bij café- Bentum. Op het verzoek van het be stuur van de plaatselijke ver- eeniging „Ons Belang" te Kielwindeweer om de electr. straatverlichting des ochtends van half zes tôt half zeven te doen branden, hebben B. en W. gunstig beschikt. Slochteren. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Slochteren is tôt godsdienst- onderwijzer bij genoemde ge meente benoemd de heer R. Blaauwwiekel te Annen. Offlclele Publicatle Gevonden voorwerpen. Een das Een tabakspijp Een portemonnaie met in houd. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau acht«r het gemeentehuis te Hoogezand. RIJKSKEURING VAN DEKHENGSTEV. Burgemeesters en Wethouders der gemeenten HOOGEZAND en SAPPEMEER brengen ter algemeene kennis, dat de keuringen van tôt dekking bestemde hengsten, voor zoover betreft de provincie Groningen, in het voorjaar van 1939 zullen worden gehouden op DINSDAG, 17 JANUARI 1939 te 10 uur te Groningen voor type trekpaard op ZATERDAG, 4 FEBRUARI 1939 te 15 uur te Reider- wolderpolder voor type Arabisch volbloedpaard op DINSDAG, 14 FEBRUARI 1939 te respectieveiijk 8 30 en 13.— uur te Groningen voor type tuigpaard en voor afwijkende rassen; De eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht daarvan ten minste drie weken voor den dag der keuring vrachtvrij eene schriftelijke en door hem onderteekende aangifte te zenden aan den Secretaris der Pro vinciale Regelingscommissie, den Heer R. A. Maarsingh te Stadskanaal. HOOGEZAND 22 December 1938. SAPPEMEER Burgemeester en Wethouders der gemeente HOOGEZAND, De Burgemeester J. TUIN. De Secretaris, G. ZWIERS. Burgemeester en Wethouders der gemeente SAPPEMEER, De Burgemeester, A. JONKEREN De Secretaris, J. J. PERDON 4 uur: 8 uur: (Vrij Entrée) in de versierde zaal met haar stemmingsband. Uw Vrienden en Cliëntele en Gelukkig Nieuwjaar, door Uw Gelukwens in dit blad te plaatsen. U wordt verzocht deze tijdig in te zenden. met en zonder Leerwerk extra lage prijzen. Origineel Hagen, Oslo Vernikkeld compleet f 8.50. Prima KINDERSCHAATSEN voor lage prijs. Handbeschermers, Leeren Handschoenen, Leeren Jassen en Vesten yoor extra lage prijs. C ZACHT VAN SMAAK - PRU5 70 et BOND VOOR STAATSPENSIOEN. WWIWM/ K. BEEBEBOOM TELEFOON 223 SAP PEMEER T. K. KREMER Naamkaartjes

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1938 | | pagina 2