lekkerstî Panr BEHE Verpakt Tan .1 4 prac parti Girca 200 st P.S. Groc B)© Fijne Bloed- en Leverworst POL's Slagerijen EElectr. Courant- en Handelsdrukkerij t Het aangewezen adres voor Uw 4 Vlugge Levering. Lage Prijzen. t Parti] extra DAMESHOEDEN Groote Opruiming S A. BOGAERTS, Er is geld U nu Meub vol Zie de Dltstalra en toch b van VRAAOT NOO Spaart de bons vo Wy bieden aai met prima tryp, don! 4 prachtige Crapauds i 4 eenvoudige Crapauds 2 Crapauds en 4 Stoel 2 Crapaudstellen rood 2 Crapauds en 4 Stoel 1 Reclame-Qarnituur b 1 zwaar eiken Fauteuil 2 prachtige Crapaud Q 1 prachtig eiken Fautes 1 zwaar eiken Fauteuil 1 prima Qarnituur 1 Fauteuil Qarnituur rc 2 Fauteuils en 4 Stoelc Verder ruimen w DRESSOIRS enz. er 4' Partij zware eiken STA Partij STOVEN eikenhc Eiken LIQFAUTEU1LS Verschillende soorten moquette, nu heel ex doen wy nu y vanaf en partyen KLEINE Liii I riep Mariette, haar de deur van baar kamer s jonge meisje, dat juist de afgaan, kcerde om. Ja?— och, neem een me mee Wacht ik ben bf Lili kwam de gezellige m van haar zuster binnen. een zit-slaapkameitje, wa: vijftien, maar Mariette was twintig, verdiende geld, aile recht op een eigen zi heerschte een behaaglijke gashaardje brandde, op r stond kleurig en geurend rozen, boeken in een aardi op den schoorsteenrand heel aparté sfeer, die alléén met boeken bezlt, een pa< phieen aan den wand, s gekozen.een etsje, wat zeli kussens, wat handgewerki werk van moeder, die daai zier in had Een ecbt zalige kamer, voor de zooveelste maal. Ze ging in een hoekje v. zitten en keek naar ba. Mariette was toch knap, daar zat, zoo'n f||n profiel Op straat keken de heeren wijls naar haar en eigenljj iets veel beters krflgen dan eei als Bert Land. O, een besiJ dat wel, maar iemand die t riette uit zag, en zich z kleeden met dat beetje kle« neen, eigenlijk jammer d, binnenkort zou trouwen doodgewoon meneertje van toor en in een portiekhuis zooals ze nu deden, en een woon huisvrouwtje worden. L de voor zich zelf een filmcan voor Mariette die lachte dweperijen, een rjjk huwelljk man van de wîreld Post hem nog even, h bondeweer en |y gaat er t zei Mariette. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Het zal zeker voor onze leden, de leden van het Plaatselijk Nut en de leden van de Pro- testantenbondze n groote voldoe- ning geven, wanneer 2ij a.s Vrijdagavond om 8 uur naar Hôtel Faber te Hoogezand gaan, om de lezing te hooren en de lichtbeelden te zien die Mej. Posthumus Meijes uit Haarlem over Rembrandt zal ten beste geven. Datgene wat dien avond aan de toehoorders wordt gebracht zal zeker voor ieder het inzicht in het leven en werken van dezen Nederlandschen meester doen toenemen. Mejuffrouw Posthumus Meijes is een spreekster, die gewend is te spreken, zij geeft o.a een cursus aan de Volksuni- versiteit te Utrecht. Voor leden van een van bovengenoemde Vereenigingen is deze lezing gratis toegan- kelijk (zooveel mogelijk lid- maatschapskaart of kwitantie meebrengen), huisgenooten van leden betalen 25 et., andere belangstellenden tôt een be- perkt aantal 50 et. De toe- gangskaarten zijn reeds nu verkrijgbaar bij Mevr. Schoe- maker te Sappemeer en bij Mevr. Beukema te Hoogezand In de Openbare Leeszaal te Hoogezand bevindt zich een keurige collectie boeken en platen over Rembrandt. Schmidt—Degener, Een be- schrijving van zijn leven en zijn werk met 32 afbeeldingen. Bredius, Rembrandt schil- derijen 630 afbeeldingen. Jan Veth, Rembrandt's le ven en kunst. Rooses, De schilderkunst van 1400—1800. De Moor, Rembrandt-album, bijbelsche platen naar werken van Rembrandt voor de Chris- telijke feestdagen. Ludwig, Kunst en levenslot De Vries, Rembrandt (ro man). In de cursus Fransch, die op Vrijdagmiddag van half 4 tôt half 5 wordt gegeven, is een enkele plaats open geko- men. Zijn er ook onder onze leden, die er voor gevoelen deze plaats in te nemen. Aan melding de volgende week bij Mevr. Beukema Hoogezand. Te Hoogezand worden naai- cursussen georganiseerd door de Vereeniging van Nijver- heidsonderwijs te Qroningen en door de Vereeniging, „Op bouw". Voor deze cursussen komt een gediplomeerde leer- ares wekelijks te Hoogezand. De leerlingen zijn voorna melijk arbeidersvrouwen en vrouwen van werkloozen, die onder leiding van de leerares kleeren vtrmaken en soms ook nieuw goed maken. Vaak wor den van kleeren van volwas- senen weer kinderkleeren ge- maakt. Wanneer er onder onze leden zijn, die nog wel goed voor deze cursus beschikbaar heb- ben, worden zij vriendelijk verzocht hiervan mededeeling te doen liefst zoo spoedig mogelijk aan Mevr. Klasens, Kielsterstraat, Hoogezand, of aan Mevr. Beukema Hoogezand (Tel. 308). Het goed wordt dan gaarne bij onze leden weggehaald. Nu IEDER in een toekoms tigen oorlog betrokken zal zijn wordt iedereen betrokken in den [strijd voor wereldvrede Officiel® Mededeling. Wij vragen niet, of oorlogen in het verleden somtijds een kultuuropbouwende werking hebben gehad, al wordt die werking naar onze overtuiging, door vele geschiedschrijvers schromelijk overdreven. Wij vragenj wat oorlog in deze fase van de menschelijke historié kan zijn En dan luidt ons antwoord oorlog kan in deze fase enkel kul- tuurwaarden vervalschen of vernietigen, hij kan enkel menschenhoofden erger ver- giftigen, ze vervullend met waan en leugen, hij kan enkel menschenharten dieper ver- strikken in de booze cirkel- gangen van haat en wraak- zucht. Henr. Roland Holst. De menschheid, die het ver- trouwen in haar afgoden en in zichzelf heeft verloren, zal om verzoening schreeuwen. De volkeren zullen inzien, dat alleen slechts een vreedzame wedstrijd in arbeid en naasten- liefde hunner waardig is, en dat er slechts één gerechtvaar- digde en Gode welgevallige oorlog bestaat, namelijk die tegen zelfzucht en zonde. Qeneraal Emil von Schoenaich Carolath. .KWIEK" Programma voor morgen Kwiek II Woldjer Boys 2 uur A.V.V. II Kwiek III 2 uur, Opstelling Kwiek II J. Bakker, H. Clobus, J. Duurkens, B. Kleine (aanv.). J. Gibcus M. Nagengast, H. Mulder, N. Mulder B. Wil- brink, J. Hanekamp, P. Deiman res J. Kerdijk en P.iDraayer, Opstelling Kwiek III H. Schomaker, P. Drent, Th. Limberger (aanv/ H. Drent, N. Nagengast Jr. H. Koeneman Jr, P. Bouman, Chr. Meijer, B Scholte Jr., J. Meijer, J. Veer kamp. res J. Scheen, F. Deiman. Vertrek per fiets om kwar vôdr een vanaf de Bonthuizer- brug. Bericht van verhindering Maandagavond half negen repetitie voor de Kwiek-soiree bij H. Ronde in 't Hôtel Stru vé De n.v. leden worden ver- wacht: B. Scholte, G. Heller, H. Ronde, J. Bakker, Scho maker, Chr. Meijer, Nagengast Jr., N. Mulder, B. Kleine, M. Scheen, M. Nagengast, H. Mulder, J. Gibcus, P. Deiman, en B. Wilbrink. a.s. Zondag Jaarlijkse Kwiek- soiree in 't Hôtel Struvé. Aanvang 7.30 u. precies. Ouders van leden en donateurs hebben vrij entrée. Overigens voorverk. 40 et; aan de kas 50 et. Kaarten vanaf Woens- dag in voorverkoop bij onder- getekende. Wedstrijdprogramma voor Zondag 29 Jan. a.s. Veendam III—Kwiek I Kwiek II-*Muntendam IV De Secretaris. D. O. S. Voor a.s. Maandag dus 22 Januari is er voor de Heeren les om 8 30 uur en voor de Dames om 9.30 en Vrijdag 9.30 uur. De Secretaris. S.B.O. Zondag 29 Januari speelt S.B.O. thus een vriendschap- pelijke Wedstrijd tegen Rohda. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter D. Rijkens. Zaterdag 28 Janunri club- avond, zoals is afgesproken. Aanvang 7.30 uur. Voor attracties wordt ge- zorgd Allen moeten komen De Secretaris. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 13-19 Jan. '39 Geboren Fennechina Adri- ana, d. v. Hendrik Muurman en van Johanna Elderman, geboren te Groningen. Ondertrouwd: Johan Herman Kremer, oud 30 j. van Sappe meer en Albertje Waker, oud 22 j. van Muntendam Alber- tus LambertusThoma, oud 22 j. van Slochteren en Grietje Hartman, oud 21 j. van Sap pemeer. Getrouwd Roelof van Dalen van Hoogezand en Janna Koe- tje van Sappemeer Folkert Kremer van Hoogezand en Aaltje Bouwman van Sappe meer. de Overleden Jacobina Groot, oud 72 j., echtgenoote van Poppe Corzaan, overleden te Groningen. HOOGEZAND 13-19 Jan.'39 Geboren Willem, z. Tjapko Schuringa en Aaltje G de Boer, Windeweer Caecilia Catharina Eucharistica, d. v Johannes A. Clobus en Cacilla Hillebrand Lammechien, d. v Berend Moes en Lammechien van der Woude, Westerbroek Gerrit Waalko, z. v. Pieter G Goelema en Grietje van der Veen, Windeweer. Ondertrouwd Okko Slach- ter, van Slochteren en Afien Lutterop, van Lula. Getrouwd Enno Beuker en Ietje Ludolphie. SLOCHTEREN 12-18 Jan. '39 Geboren Jurjen, z. v. J Koning en O. Steenwijk, Slochteren Klaas, z. v. H. J Spithoff en K. Mossel, Sidde- buren Willem Filippus, z. v J. Spijker en T. Luttjeboer, Hélium Jantje, d. v. P. Boe- rema en S. Udema, Siddeburen Harmina, d. v. J. Hartman en W. Koops, Slochterveld. Ondertrouwd J. K. Grasdijk, 23 j., Scharmer en T. Marrink, 19 j., Kolham F. van Delden, 22 j., Midwolda en A. Stant, 23 j., Woudbloem G. Bosker, Eenum, (gem. 't Zandt) 19 j en G. van Leggelo, 18 j., Lageland. Getrouwd J. Zuur, 26 j., Kolham en W. Imbos, 30 j., Kolham. Overleden Jan van Calker, oud 23 j., ongehuwd, Hark- stede; Richte Meijer, oud 79 j., weduwn. v. H. Bouwman, Slochteren Gerardus Keulen, oud 73 j. weduwn. v. G. Tuinema, Siddeburen Geertje Feenstra, oud 84 j., weduwe v. P. Blaak, Scharmer. PREDIKBEURTEN ZONDAG, 22 Jan. 1939. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur. ds. Oldeman. 11.30, Kinder- kerk. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Nijenhuis Ockhuijsen 11.15 uur Zondagschool. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Westerbroek: v.m. 10 uur, Cand. v. d. Berg. Engelbert: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga, (Doop). Middelbert: 's av. 7 uur, de heer Kraima. HarkstedeScharmer v.m. 9»/2 uur, ds. Fournier Jr Kolham v. m. 9ll2 uur, ds. Greeven. Slochteren v.m. 9.30 uur, (H.A.) en n.m. 6V2 uur, (Dantz.) ds. Kwint. Schildwolde v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Hélium n m. 6.30 uur, ds. Politiek. Siddeburen: v. m. 9.30 uur H.Av.) en 's av. 7 uur, (Dankz.) ds. De Vries. Noordbroek: v.m,. 9.30 uur, ds. van Leeuwen Jr. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9 30 uur en n. m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Foxham: 's av. 7.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: .m. 9.30 uur, en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur ds. C. Brandt, n. m. 2 uur, Zondagschool 's av. 7.30 uur, Jeugddienst. Woensdagav. 7 uur, Bidstond Leger des Heils Hoogezand v. Royenstr. 26 v. m. 10uur,Heiligingssamenk n. m. 2 uur, Zondagschool n.m. 6.30 uur, Openl. 's av.l uur, Verlossings Samenkomst Leidster Kapt. Bijkerk. Meer hout op het vuur, De Kamerdebatten, o, fenomenaal Het staatspensioen zelfs commissoriaal, Berekend moet, hoe 't wel zit met de duiten Maar naar hulp laat men de oudjes voorloopig fluiten. Rembrandt. (1609-1669) Zoals uit een advertentie in dit blad blijkt, zal mej. Posthu mesMeijes van Haarlem Vrijdag 27 Jan. a.s. spreken over Rembrandt en zijn werk. Ik gevoel mij totaal on bekwaam om het leven en de kunst van dezen groten Neder- lander naar waarde te schetsen, maar ik kan U wel opwekken om daarvoor naar de bekwame spreekster te luisteren. Zij zal, verduldelijkt door lichtbeelden, ons vertellen om zo ook Rembrandts werk beter te kun- nen verstaan van het moei- lijke, maar rijke leven van dezen kunstenaar bij de gratie Gods en hem plaatsen in de lijst van zijn tijd en zijn land, door Busken Huet wel zeer tekenend het land van Rem brandt genoemd, zij zal vertellen van zijn opgang en zijn roem, van zijn weelde en zijn kommer, vertellen van Saskia en Titus zij zal gewagen van het volhardend streven van dezen genialen werker om steeds meer het volmaakte nabij te komen in de vele voortbrengselen van zijn veelzijdig talent: tekenin- gen, prenten, etsen, portretten, ïenrestukken met hun tover van licht en donker, en hoe dit ailes tôt een wereldrijkdom *eworden is, welke zijn waarde jehoudt voor aile tijden Maar bovenal zal de preek- ster ons willen overtuigen, hoe joven dit ailes uitgaat de Mens met z'n innerlijke strijd en overwinning, gerijpt door îet leed en het leven zelf, dat îij vermocht te zien in Hoger -icht en hoe zijn scheppineen met dit eeuwigheidslicht over- joten zijn. Behoren schoon- îeid en religie niet bij elkaar? Er is een jonge wetenschap, met een gewichtig woord psychognostiek geheten, die ook moderne wegen wijst om tôt beter zelf-inzicht en zui- verder mensenkennis te komen, doch Rembrandt behoort tôt die begenadigden, welke intu- tief reeds zichzelf en anderen jeter doorschouwden en van het gelaat, dat voor hem po- seerde, las hij de diep-inner- jke roerselen af. Zo leven zijn beelden „van binnen uit" en dit innerlljk licht doorgloeit aile werk van onzen Groot- meester ener echt Hollandse kunst, welke ons boeit en sticht - Ik noem het een voorrecht, dat onze beide plaatsen deze goede gelegenheid geboden wordt. Wij kunnen dat beta len met onze belangstelling. JOH. KLASENS. Offlciele Publicatie Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inh. Een armbandje Een armbandhorloge Een mantelband Een gymnastiekschoen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politlebureau achtsr hat gemeentehuis te Hoogezand. Plaatselijk Nleuws. Sappemeer. De heer J. Korthuis, alhier, heeft aan ieder der heeren A. Bieze en G. Veldhuis te Hoogezand een dubbel woonhuis aan de Sport- terreinstraat, aldaar, verkocht. In de Westerschool, alhier, is Donderdag j.l. de eerste les gegeven van den te houden cursus voor luchtbe- scherming. Burgemeesterjonkeren leid- de deze cursus in met een uitvoerige uiteenzetting. Een 25 tal leden namen deel aan dezen cursus, welke onder leiding staat van den heer A. van Buizen. In de lokalen achter de Ger. Kerk had Donderdagavond een openbare vergadering plaats van den Chr. Besturen Bond te Hoogezand—Sappe meer, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer K. Jansen, ze was goed bezocht. Spreker was de heer Tukschot, secretaris van het C.N.V., die als onderwerp had Bouwers aan de Maatschappij" Mede door de vruchtbare ge- dachtenwisseling, die aan het einde der rede volgde, is het een leerzame avond geworden. De voorzitter bracht den spreker dank, waarna de ver gadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Hooqezand. Bij onderhand- sche aanbesteding is aan M. Scheen, alhier, de bouw op gedragen van een dubbele jehuizing aan de Van Royen- straat voor rekening van den heer G. v. d. Veen, alhier. Door den heer H. Lub- jers van Groningen is aan Vfengedoth te Noordbroek de bouw opgedragen van een dubbele woning, alhier. Uit het eerste 4 maand verslag van de Gem. H.B.S. jlijkt, dat deze is aange- vangen met 71 leerlingen en de voorbereidende klas met 3, dus in 't geheel 84 leer- ingen, van wie 13 meisjes. Van dezen zijn 45 intern (41 van de H.B.S. en 4 van de voorber. klas). De heer B. Kramer, aannemer, alhier, heeft een nog te bouwen dubbele wo ning aan de Sportterreinstraat, alhier, overgedragen aan den heer T. Albronda te Sappemeer. Een bij informatie juist ebleken bericht in de Arbei- erspers meldt, dat met ingang van 1 Mei een Kon. besluit in werking zal treden, als ge volg waarvan verwacht kan worden, dat voortaan geen trekhonden meer zullen worden gespannen naast, voor of onder bakfietsen en rijwielen. Door dit Kon. besluit heef de minister van binnenlandsche zaken gevolg gegeven aan een reeks verzoeken, door den Anti-trekhondenbond in den loop der jaren tôt hem gericht De secretaris dezer organi- satie, de heer J. R. K. van Ittersum, verklaarde te ver- wachten, dat tengevolge van dit Kon. besluit het aantal trekhonden in ons land. het- welk in 1932 nog drie-en-der- tig-duizend verminderd is, dit jaar vermoedelijk nogmaals met twee duizend zal vermin- deren. Als gevolg van bovenge- noemd Koninklijk besluit mogen aan trekhondenhouders geen zitvergunningen op bak fietsen en rijwielen meer wor den verleend. De oude zit vergunningen zijn vervallen. Zonder zitvergunning heeft het gebruik van trekhonden bij bakfietsen en rijwielen uit den aard der zaak geen reden meer. Westerbroek. De afd. Westerbroek van den Bond voor Staatspensionneeringgeeft op 4 Febr. haar feestelijke propagandaavond. Spreker is de heer Thijssens van Gronin gen, de „Oud Groene Weezen" komen en het ensemble Lukken van Veendam zorgt voor mu- ziek. Leden doen goed zich tijdig van entree-kaarten te voorzien, nieuwe leden kunnen zich nog in Januari opgeven. Een heel mooie avond wordt het en dan men dient er een goede zaak mee. Klein-Harkstede. Door een defect aan het stooingemaal te Farmsum, loopt de weg, alhier, tengevolge van den hoogen waterstand, gevaar overstroomd te worden. Weg- werkers van de gemeente Slochteren en arbelders heb ben op de laagste plekken dijkjes opgeworpen om het water tegen te houden. Daar het water steeds hoogerkomt, heeft men nog een houten beschoeiïng aangebracht en wordt des nachts de wacht gehouden. Waterhuizen, Van de Scheepswerven Gebr. Van Diepen N.V., alhier, is Woens- dag met goed gevolg te water gelaten het motorkustschip „Dollard," onder Klasse Brit. Corporation en Scheepvaart- inspectie in aanbouw voor kapitein P. Dekker te Rotter dam. Het schip van het z.g. shelterdek type, de afm. is 565 ton d. w. groot en zal van een 400 P.K. Deutz-Diesel- motor worden voorzien. De kiel is gelegd voor een schip van 500 ton, voor reke ning van kapitein E. Smit te Groningen. Martenshoek. Mej. H. Kos- ter, alhier, is benoemd tôt tijd. onderwijzeres aan de o.l. school alhier. Bij onderhandsche aan besteding is door J. Th. Bôr- gers, alhier, aan B. Berg, alhier, de bouw opgedragen van een dubbele woning aan de Smits- Iaan.. Kielwindeweer. De bedie- ning van de z.g. halve stuvers- draai, alhier, is door B. en W. opgedragen aan J. ten Hoeve, alhier. Noordbroek. Onze vroe- gere plaatsgenoot, de heer G. Geertsema, thans dierenarts in Borger, is Donderdag te Utrecht gepromoveerd tôt dr. n de Veeartsenijkunde. D A M E SI Nu is de gelegenheid nog een GOED- KOOPE HOED te nemen I Ziet heden de geprjjsde Etalage. Spotprijzen Leuke Meisjes Hoeden, Sporthoeden, Kinderhoeden voor Dames op leeftljd vanaf f 1. Vraagt ze op zicht. Ook voor de ROUW. Steeds voorradig de HOEDEN vanaf 98 cent. GABARDINE STOFHOEDEN VOOR DE REGEN. nabij de R.K. Kerk. ZUIDERSTR. 54, SAPPEMEER. SAPPEMEEB VEENDAM DOOR JUTTA HARDEr BOND VOOR STAATSPENSIOEN. T. K. KREMER Handelsdrukwerken t

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2