Ruima sorteeriny, j. y Eet Grooti s TO OKDERDEEli AUT I J. S BOELDAG Taillis. Stoelen, HetSurgerlijkÂrmbestuur tin Hoogezand Rogge- en Wittebrood Chr. School Inschrijving v. Leerlingen Chr. Kleuter-School ïoolating van Leerlingen LEDIKANTED MATRASSEH Hits Sewaarscholen Jiugift! van Leerlingen S. L. 1 School Âangiiie van Leerlingen SEENKER's geheel GRATIS Zeer fijne moderne Ecru, geruite en gestreepte Voiles voor 25 cent. Cocos Lopers en Tapjjt Sappemeer. ÀTIF-Àfdellng Meisjes Bilwl en J Thé Dansant Soireé Dansante Dansorbest The Fljing Viagers. Vloerbedekking Hoogezan met dikk v HOOGEZ^ Had Uw Advertentie hier gestaan, ze was door dui- zenden gelezen te Sappemeer. vraagt prijsopgave Sappemeer. Sappemeer PARTIJ extra lage prijzen. Martenshoek. Hoogezand. IJZERHANDEL HOOGEZAND en SAPPEMEER. met zijn aantrekkelijke Se Hoofdstra Maat- en Stofzuîge Salon S P. VAN Dl. Magn< Réclama vanaf f 2 burgËrlijken sTand aitirlijk Donderdag 26 April, Aanglfte Bewaarschool „PARKHOTEL" g) Zoowel de eenvoudlgste alswel de aller fijnste Moderne Handweef met weer 10 tallen nieuwtjes, iemt gelieil vrijblijvBnd eens nven rondneuzen. W\j hebben ei BINNENBANDE*> BUITENBANDE!" Pendalen 65 cf., MANDJES en Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. De lezing van Notaris Hoo- genboom over de taak van de vrouw bij de luchtbescherming heeft plaats op Dinsdag a.s. 18 April des middags om half vier bij Hôtel Wed. N. A. Groe- neveld aan het eind van de Stationsstraat te Sappemeer. Wij wijzen er nadrukkelijk op dat deze bescherming niets agressiefs heeft, elk welden- kend mensch 1s tegen den oorlog, wij gelooven echter dat het voor onze leden nut heeft, eens één en ander over haar werk in moeilijke tijden te hooren bespreken, door een zoo bij uitstek deskundig per- soon als Notaris Hoogenboom. Onze bridgedrive heeft plaats op Dinsdag 25 April. Aan- melding kan nog tôt en met a s. Dinsdag geschieden bij Mevr. van der Woude of Mevr. Schober voor Hoogezand en bij Mevr. Schoemaker voor Sappemeer. De kosten be- dragen 25 et. per persoon. Men kan zich alleen of met partner opgeven Deze part ner kan een ander lid der Vereeniging zijn of een huisge- noot van een lid. Er wordt even als verleden jaar gespeeld volgens Scheveningschsysteem. Wij hebben een Kindermid- dag vastgesteld op Woensdag 3 Mei voor kinderen van leden (en hun moeders) voor andere belangstellenden uit de 5e en 6e klasse der lagere school is een beperkt aantal toegangs- bewijzen verkrijgbaar tegen betaling van 5 cent. Weten onze leden wel, dat zij een goed werk doen, wan- neer zij hun gedragen kleeren (onder- en bovengoed) be- schikbaar stellen voor het „op- bouwwerk". In Hoogezand, er gaan ook wel enkele vrou- wen uit Sappemeer op deze cursussen, worden geregeld naaicursussen (het zijn voor- namelijk vernaaicursussen) ge- geven voor vrouwen van werke- loozen en andere arbeidersvrou- wen. De cursussen zijn gratis, maar het koopen van materiaal geeft nog wel eens moeilijk- heden. Ik doe bij dezen een ernstig beroep op onze leden om eens te kijken of er niet een stukje gedragen goed is (onder- of bovengoed) waaruit b.v. nog eens iets voor hen zeif of voor een kind kan worden gemaakt. Wanneer al onze leden tenminste één stukje voor dit mooie werk beschik- baar stellen, worden 150 vrou wen blij gemaakt Even een telefoontje bij Mevr. Beukema, Hoogezand of een boodschap bij Mevr. Klasens of Mevr. Beukema en het goed wordt weggehaald. Ja Mevrouw, 't is niet te g'looven, Maar tôch is het éérlijkwaar: Wollen deken koud Persilsop Spoelen scheut azijn en kiaar. Dâârna ziet U, dat Uw deken Weer een èchte deken is Net als nieuw, zoo lekker wollig, Zacht en soepel, en zoo frisch 1 Clinge Doorenbos. NTCQMA VQE* Nederland annexeert zichzelf niet! Wij Nederlanders geuren graag met ons mondjevol Duits of Engels of Frans. Met het oog op onze zeer talrijke Duitse gasten zou ik willen voorstellen aan die kleine ijdel- heid niet te veel toe te geven. Het is goed en nuttig in deze tijd duidelijk te laten uitkomen, dat wij overdrachteiijk zowel als reëel een eigen taal heb ben. Laten onze gasten zich maar eens inspannen om Neder- lands te leren. Zo zullen zij misschien „neerlandismen" als aandenken in hun taal gaan mengen, maar daarentegen wij de onze van germanismen zuiveren. Dus, vraagt men U in 't Duits naar de weg antwoordt lang- zaam en duidelijk (niet schreeu- wen in goed Nederlands. Alleen waar misverstand dreigt, kunt ge Uw Duitse voorraad aanspreken. R. v. D. OSiolele MededeSIng. ^KWÏËK""" Uitslag Veendam YKwiek ill 37 Programma voor morgen Nw. Buinen III—Kwiek III 2 uur. Opstelling Kwiek III H. Schomaker. P. Drent Th. Limberger(aanv). H. Drent JrChr. Meijer, N. Nagengast Jr. H. Drent Sr., H. Mulder, B. Scholte Jr., J. Meijer, J. Veerkamp. res N. Nagengast Sr., N.N. en J. Bakker. Vertrek per auto's om 12.30 u. precies vanaf de Kleine- meersterbrug. N. Nagengast Sr., en H. Mulder worden verzocht elk een wagen te huren. Morgen geeft onze zuster- vereniging „D.O.S. haar jaar- lijkse uitvoering in 't Hôtel Faber. Het programma bestaat uit 2 gedeelten ni. een middag en een avondfeest. We wekken onze leden gaarne op, deze feesten te bezoeken, te meer daar de entree voor Kwiek-le- den zeer laag is gesteld ni. 30 et. voor beide gedeelten samen. We rekenen op een sterke Kwiek vertegenwoordi- ging D. O. S. Zondagmorgen generale repetitie Kleuters en Adspiran- ten om 9 uur, Dames I en II en Heren om 10 uur. Aile deelnemers(sters) 's middags om half 4 aanwezig. Dames I en II geen witte maar beige kousen. Adspiranten en Kleu ters witte kousen. Dames voor brug zwarte kousen. 's Middags rijden er 2 extra bussen om de bezoekers gratis thuis te brengen, en dan voor de avonduitvoering weer af te halen, vertrek Ruiterschepijp en Foxholsterbrug beide om half acht. De Secretaris. S.B.O. Morgen speelt S.B.O. uit tegen Rohda. Vertrek 2 uur. Twaalftal ongewijzigd. Zondag 23 April seriewed- strijden te Scharmer. De Secretaris. Geen „p o 1 i ti e k" in [onzen strijd Een zwam is 't, die onze [eenheid splijt. Gehuwd aan vastberadenheid, Is 't d' eenheid, die tôt [t einddoel leidt. Offlclele Publicatie VËRKIEZING GEMEENTERAAD. De Burgemeesters der ge- meenten Hoogezand en Sap pemeer brengen ter openbare kennis dat 1. op Dinsdag 9 Mei a.s. de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van den raad dier gemeenten zal plaats hebben 2. op dien dag van des voormiddags 9 tôt des namid- dags 4 uur bij den Voorzitter van het hoofdstembureau ter secretarie lijsten van candidaten kunnen worden ingeleverd 3. iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste 25 personen, die volgens de kiezerslijst voor 1939/1940 kiezers zijn voor den gemeen- teraad 4. dezelfde kiezer niet meer dan één lijst mag onderteeke- nen 5. de candidaten met ver- melding van hunne voorletters en woonplaats op de lijsten moeten worden geplaatst in de volgorde, waarin door de on- derteekenaars aan hen de voor- keur wordt gegeven en, indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot, onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord „geboren" of eene afkorting van dit woord, terwiji bij de vermelding van een candidaat de voorletters geheel of ten deele door de voornamen mo- gen worden vervangen 6. op dezelfde lijst ten hoogste 18 candidaten voor de gemeente Sappemeer en 20 candidaten voor de gemeente Hoogezand mogen worden ge plaatst 7. dezelfde candidaat niet mag voorkomen op meer dan één van de lijsten 8. de lijsten niet kunnen worden verbonden 9. bij de lijst moet worden overgelegd de schriftelijke ver- klaring van iederen daarop voorkomende candidaat, dat hlj bewiiligt in zijn candidaat stelling op de lijst; 10. indien een candidaat zich buiten het Rijk in Europa be- vindt, de onder no. 9 bedoelde verklaring telegrafisch kan wor- j den gedaan en men in dat ge- val niet aan het formulier, hierboven bedoeld, gebonden is; 11. de inlevering der lijsten geschiedt persoonlijk door één der onderteekenaars, bevoegd tôt deelneming aan de verkie zing en dat de candidaten daarbij kunnen tegenwoordig zijn, en 12. van 18 April a s af de tôt invulling bestemde formu- lieren voor de lijsten van can didaten ter secretarie der ge meenten kosteloos verkrijgbaar worden gesteld. H00"""" 15 April 1939. Sappemeer De Burgemeesters voornoemd J. TUIN. A. JONKEREN. SAPPEMEER 7—13 April. Geboren Vilmos Hendrik Theodor, z.v Vilmos Halpern en Antje Postma Rentje Fre- derik, z.v. Willem Jelle Berg en Geertruida Ritzema. Ondertrouwd Jan ter Veld, van Grootegast en Harmina Hoiting, van Sappemeer Dirk Heino Koning, oud 25 j., en Luchina Wever, oud 25 j., beiden van Sappemeer Roelof Landman, oud 25 j., van Hoo gezand en Berendina Deen, oud 24 j., van Sappemeer; Jurjen Oostland, oud 22 j., en Trijntje Prins, oud 20 j., beiden van Sappemeer Harm de Vries, oud 23 jvan Sloch- teren en Fennechina Elderman, oud 22 j., van Sappemeer. Overleden Bernardus Ger- des, oud 92 j., weduwnaar van Klaassie van Buizen Kasper Krans, oud 69 j., echtgenoot van Beikina Jantina Berg. HOOGEZAND 7—13 April. Geboren Hillechina Aukina, d.v. Gerrit Oostland en Assien Koning, Foxhol Eildert Abel Augustinus, z. v. Gerardus Scholte en Alida G. Visscher, van Roijenstr. Ondertrouwd Geert Pot, van Windeweer, en Jantje Lut- terop, van Lula- Berend Broe- kema, Borgweg, Hgz. en Ma- grietha Heerlien, van Roijen str. Jakob Kloosterhuis, Kol- ham, SI. en Aaltje Kroeze, Kropswolde Kars Kroeze, Kropswolde, en Hillechien Kloosterhuis, Kolham Geert Reer, Lekkerkerk, onl. te Hoo gezand, en Grietje Kost, Bedum; Albert de Vries, Slochteren, en Eltje A. Bakema, Westerbroek Johannes Gr. Wagenaar, Gro- ningen, en Steffiena Veger, Westerbroek. Gehuwd Arend Smalbil en Ida Hulsebos Harm J. de Boer, en Geesiena Fenn. Reinholtd. Overleden Trijntje Huisman, oud 74 jaren, echtgenoote van Klaas Kramer. SLOCHTEREN 6—12 April. Geertje, d.v. J. Spakman en H. van Dam, Slochteren Frou- ke Alberdina, d.v. H. A. Moedt en A. F. Hoving, Siddeburen Barteld, z.v. H. Kempinga en J. Timmer, Kolham Tjaaktje, d.v. S. Kuiper en J. Koopman, Tjuchem Albertus, z.v. H. Keizer en A. W. Timmer, Slochteren. Ondertrouwd A. Pot, 22 j., Siddeburen en H. Staal, 21 j., Siddeburen J. Baks, 42 j., Oude-Pekela en C. A. Kerdijk, 30 j., Foxham. Getrouwd J. Lever, 22 j., Sappemeer en F. Dallinga, 22 j., Hélium. Overleden: Tomas Lenting, oud 74 j., echtgen. v. H. Bos, Siddeburen; Grietje Damhoff, oud 90 j., echtgen. v. H. Bou- man, Siddeburen, PREDIKBEURTEN ZONDAO, 16 April 1939. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oort van Amersfoort. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Tammens. Kielwindeweer geen dienst. Westerbroek: v.m. 10 uur, de heer Feenstra. Middelbert: v.m. 10 uur, de heer Kraima. Harkstede-Scharmer v.m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Slochteren v. m. 9.30 uur, ds Kwint. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur en 's av. 7 uur ds. De Vries. Noordbroek v.m. 9 30 uur, ds. Rosbergen. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Foxham 's av. 7.30 uur, cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Schaaphok v.m. 9.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. Brandt n. m. 2 uur Zon- dagschool. 's Av. 7.30 uur, Jeugddienst. Woensdagavond 7 uur, Bid- stond. INGEZONDEN. M. d. R. Mogen we een plaatsje voor 't volgende Onzen besten dank daarvoor. Onze Kroonprinses Juliana verjaart 30 April a.s. Nu heb ben we hier een Oranjever- eeniging met 470 leden. Die leden betalen allen contributie. En wat doen ze nog méér Men kan de belangstelling <5ôk toonen, door op 30 April te vlaggen. Dat ligt toch immers voor de hand We hopen honderden vlag gen te zien. Toont Uw be langstelling dus. Een lid, geen bestuurs'id. Hoogezand. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Volgens een advertentie in dit nummer spreekt Burgemeester J. Tuin Maandagavond in hôtel N. A. Groeneveld voor de afdeelin- gen Hoogezand en Sappemeer van den Bond voor Staatspen- sionneering. Gaarne wijzen wij hierop, (op verzoek) er aan toe- voegend, dat ieder, die het wel meent met of een juist beeld willen hebben van het staatspensioen lid of geen lid ervoor zorge, dan op 't appèl te zijn. In de algemeene verga- dering van aandeelhouders, van de N.V. Veenkoloniale Bank voor Hypotheek en Scheeps- verband, alhier, onder voorzit- teischap van den heer P. A. Toxopeus gehouden in hôtel Struvé werd de heer D. L. de Koe aangewezen als secretaris. De heer A. Doornbos werd als aandeelhouder benoemd om de statuten te teekenen. Nadat verslag was uitge- bracht over het boekjaar 1938, werden de balans en Verlies- en Winstrekening vastgesteld De vergadering ging accoord met het bestuursvoorstel om over het aandelenkapitaal ad f 1.142.920.— evenals in 1937 9% dividend uit te keren. Op nieuwe rekening werd f 7.233 115 overgebracht. Eveneens met het bestuurs voorstel om in het beheer der Vennootschap, thans berustend bij den Raad van Toezicht, voorlopig geen wijziging te brengen. De heeren D; J. Wever en D. L. de Koe werden als com- missarissen herbenoemd en benoemd werd in de plaats van den heer E. Smid, die heeft bedankt, de heer J. Nie- stern van Delfzijl, vporzitter van de scheepsbouwvereenj- ging-Hoogezand. Het dividend is betaalbaar gesteld per 1 Mei. Hoogezand, Vanwege den Rijksgebouwendienst is aanbe- steed de bouw van een tele- foongebouw, alhier. Laagste inschrijver was O. de Vries te Kortezwaag voor f 21479. Vrijwel elke industrie beijvert zich om haar artikel in ieder opzicht zooveel mo- gelijk te vervolmaken en ver- rassingen zijn voor het publiek schier niet van de lucht. Dit geldt vooral ook de automo- bielindustrie. Dank zij knappe ingénieurs en vaklieden hebben verschillende wagens thans een volkomenheid bereikt, waarvan men voor betrekkelijk korten tijd nauwelijks had durven droomen. Een daarvan is de „Hanomag", een merk, dat door de firma Bischoff wordt geimporteerd. Deze wagen is sierlijk van lijn en uitvoering en toch met veel bagageruimte, is zuinig in het benzinever- bruik, door zijn lichtheid laag in de wegenbelasting, kortom voldoet in ieder opzicht, ook wat den prijs betreft, aan de strenge eischen, die thans door een in deze branche reeds ver- wende publiek wordt gesteld. Kropswolde. Het voorjaar is er en dat beteekent dat door den heer H. Robbe, voorheen café Hoepman, feesten worden georganiseerd zoowel voor de jeugd als voor de ouderen. Zaterdag en Zondag worden ze gehouden. Als steeds, zijn er spelen aan verbonden „voor dames, heeren en ook voor kinderen. Een zweefmolen en tenten zijn er, waardoor dit feest wordt tôt een voorjaars- kermis tevens. Gaarne verwijzen wij voor bijzonderheden naar de adver tentie in dit nummer. ADVERTENTÏEN. Op Woensdag 19 April 1939, des nam. 2 uur, zal ten verzoeke van Mevr. de Wed. W1ND, ten huize van J. J. BOS, Noorderstraat 126 te Sappemeer, publiek contant worden verkocht: Ledikanten.Wasch- tafels, Waschstel- T amm len.Spiegds, Scbil- derljen, klein Buf fet, Petroleumkachels, 2 Hand- naaimachines, Glas-en Aarde- werk etc. etc. De goederen zijn een uur vôôrdenverkooptebezichtigen. S. M. BOOMSTRA, Waarn. Deurwaarder Zuidbroek. van MONSTERS en PRIJSOP GAVE van bakkers in de gemeente Hoogezand worden ingewacht des voormiddags aan het VERZORQINGSHUIS. De nieuwe cursus begint 1 Mei a s. kan thans reeds geschieden bij het hoofd der school. Leeftijd Vôôr 1 April zes jaar. Borgercomp str. 40. van niauwa Learlingan kan Dagelijks geschieden bij het hd.s., Mej E. A. OTTES of bij dhr. J. TURKSTRA. Leeftijd per 1 Mei 3 jaar en 9 maanden. op de fe KLEINEMEER. Burgemeester en Wethou- ders der gemeente Sappemeer maken bekend, dat op MAANDAG 17 April 1939 en op DINSDAG 18 April 1939, des namiddags van 4—5 uur gelegenheid bestaat tôt het doen van aangifte van nieuwe leerlingen voor die school. De kinderen moeten op 1 Mei as. den leeftijd van 33/t jaar hebben bereikt en dus zijn geboren vôôr 1 Augustus 1935. Aangtfte moet geschieden aan de school bij het Hoofd onder overlegging van het trouwboekje der ouders of een geboortebewijs en onder op- gave van straat en huisnum- mer. Sappemeer, 14 April 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, A. JONKEREN. De Secretaris, J. J. PERD014. 1 an 2 parsoons prima kwaliteit. HOOGEZAND (Kalkwyk), SAPPEMEER (Parkstraat) en MARTENSHOEK. op DINSDAG f 8 April en DONDERDAG 20 April, 's namiddags van 2 3 uur, aan de Schoîen. TOELATINGSLEEFTIJD vôôr 1 April 1939, 4 jaar. Men wordt verzocht het trouwboekje mee te nemen. vôôr 23 April a k. bij ondergetekende, die gaarne inlichtingen verstrekt Leerlingen, die de 6de klasse ener lagere school met yrucht hebben doorlopen, kunnen tôt de lste klasse toegelaten worden. Het Hoofd der School: A. BUIKFMA. HENSEN Sappemeer P Slochterstraat - Tel. 209 - SAPPEMEER. (K. VENEMA) ZONDAG a.s. 4 uur 's Avonds 7.30 uur: GEMAAKT. Door de enorme drukke verkoop kunnen wij een veel grotere sorteering brengen en beduidend lagere prijzen Marquisettes reeds vanaf 5 cent. Effen Fljne Marqulsetle 12 cent. Pracht Effen Marquisette 18 cent. Fijne Effen Marquisette met pracht Ajour aangezette geschulpte rand 26 cent. De nieuwste Ecru in extra zwaar geruit enz. 42,32 et. zware kwaliteit 120 breed 29 csnt. Voorls een uitgelezen sorteering Handweef 75, 65, 58, 48, 35 cent. Zware Pluchette Gordijnen met pracht Randen voor nieuwbouw 110X150 voor f 1.10. Schoorsteenranden 98, Tafelkleeden f 1.10 Kapstokkleeden f 1.28. zoo'ang de voorraad strekt 48 cent Voorts: Stragula, Volaleum, Balatum enz. in 50, 70 en 100 breed, beneden elke concurrentie. Heden Zaterdag spéciale reclame in extra vulkrachtige gem. blanke KAPOK 35 et. per ponds zak. Wanneer U door verni wordt overvallen, haal paar stukjes WRIGLE uitUwzak. Uknapteri van op, zoowel geest lichamelyk. P.K. kauwen na elken mi vordert de sptisvertering, tanden sterk, wit en hcuden en voorkomt tand w De beste Salonka JAC BOND VOOR STAATSPENS'OEN. POOL L m HENSEN

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2